Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolába MINDENÁRON ????!!

pötyike
Létrehozva: 2013. január 18. 09:04

Csak nekem van problémám azzal, hogy a mostani 6 éveseket ha törik ha szakad, de be akarják rakni iskolába?


Az én lányom az iskola érettségi tesztet, amit a logopédus csinált meg velük az óvodai év elején 16 pontosra írta meg. A teszt maximális pontszáma 30 pont, 20 ponttól iskolaérett a gyermek. A 16 pontra az óvónő csak legyintett!!!! Akkor miért a teszt????


Ügyes, okos, értelmes és szabálykövető a lányom. A teszt különböző részeit kiemelkedően csinálta meg. Az alacsonyabb pontszám azért lett, mert még nem alakult ki a jobb és a bal kéz dominanciája. Ez sem érv az óvodának.


Az sem, hogy még 107 cm. és 17 kiló. Az iskola érettséghez 110 cm és 18 kg. kell, amit talán akkorára el is ér, de akkor sem túl jó, hogy 18 kilósan 23-25 kilós 7-7,5 évesekkel kezdi az iskolát.
Ma már egyértelmű, hogy a hátránnyal indult gyerekek cipelik magukkal a lemaradásukat az iskolai évek alatt, annak minden frusztrációjával együtt. Nem hozzák be a lemaradást!!!!


Értem én, hogy az is ugyanolyan káros, ha olyan testileg és szellemileg érett gyerekek unatkoznak az ovis nagycsoportban, akiknek már iskolában lenne a helye, de az én tapasztalatom az, hogy ezzel a szigorral nagyon sok olyan gyerek is bekerül az iskolába akinek még jót tenne az egy év!


Ezzel a törvénnyel életeket tesznek tönkre!


Minket a nevelési tanácsadóba irányítottak, de nagyon félek, hogy ott is kiadták azt az utasítást, hogy akit csak lehet küldjenek iskolába.
Az is elképesztő, hogy egyéb családi szempontokat nem vesznek figyelembe. Például, abban az évben amelyben apa és anya el fog válni, indokolt lenne nem terhelni a gyereket az iskolával, vagy ahol mondjuk az egyik családtag beteg. (Nálunk a nagyinak újult ki a tüdőrájka, a legjobb esetben is egy kemoterápiákkal terhelt, betegápolós nagyon nehéz évnek nézünk elébe, a legrosszabbra gondolni sem merek) Miért nem érdekel ez senkit?


MIT GONDOLTOK ERRŐL? MILYEN TAPASZTALATAITOK VANNAK? NÁLATOK IS NAGYON NYOMJA EZT AZ OVI? A NEVELÉSI TANÁCSADÓTÓL LEHET VÁRNI NÉMI SEGÍTSÉGET? VÁROM A VÉLEMÉNYEKET, TAPASZTALATOKAT!


(Szeretném egy blog bejegyzésben, cikkben megírni mindezt, aki nem járul hozzá, hogy közzé tegyem a szavait – név nélkül természetesen kérem írja meg)

  1. 2015. február 11. 11:35301.

    na, ez pont ez


    versenyistálló


     


    én sem ezt akartam, így jött össze (leírtam már többször, miért, nem akarom ismételni magam), de most próbálom a jó oldalát nézni és kihozni belőle a legjobbat

    előzmény:
    évi* (300)
    2015-02-11  11:12
  2. 2015. február 11. 11:12300.

    Jól tetted, hogy kiírtad, és kitartást hozzá, menni fog.


    Nekünk a körzetes iskola egy un. versenyistálló lett volna. Nem ezt választottam. Nem volt cél, hogy még a stabil olvasástudás megszerzése előtt megutálják az egészet. Így kedvvel csinálják, és szépen haladnak.


    Van, akinek az jön be. Jár oda ismerős, az Anyuka kb. büszkén meséli, hogy az elsős gyerek minden nap késő estig házit ír, mert annyi sokat kap. Múltkor oldalszámra írta az O betűket. Engem meg nem érdekel, ha annyira nem kerek az O betű, a gyerek viszont boldog. Egyébként azóta még az O betű is kikerekedett, de a férjem is vitte valamire a tojás alakú O betűkkel, ellentétben velem, akinek szép kerekek voltak... :-)

    előzmény:
    Ardian05 (299)
    2015-02-11  11:07
  3. 2015. február 11. 11:07299.

    most próbálom erre edzeni... mivel az egész suli ilyen, nagy gyakorlatom van már (a fiammal is végigéltem), csak reméltem, hogy itt nem kell, mert másik tanító-páros...


    biztos megoldjuk, csak jó volt kiírni magamból :-(

    előzmény:
    évi* (298)
    2015-02-11  11:00
  4. 2015. február 11. 11:00298.

    Szegény kiscsaj. :-( Ezek szerint nem a számára megfelelő helyen van, és ahogy írod itt nem csak a kora a probléma, hanem inkább a tanítók hozzáállása. És akinek ilyen a hozzáállása, az talál a 8 éves gyereken is fogást, és ugyanennyire megkeseríti a többiek életét is, eltekintve pár kedvenctől.


    Mennyire tanítható a kislány a lesz..om tabletta bevételére? Természetesen nem úgy értem ,hogy az egész iskolát, csak úgy, hogy attól ne aludjon mondjuk rosszul, ha egy doga rosszul sikerül, ha ő amúgy mindent megtett érte.


    8 évesemnek is volt egy félrecsúszott sözvegértés dogája, de őt annyira nem hatotta meg. Az történt, hogy volt egy szöveg, amit el kellett olvasni, ezt ő megtette. Voltak a "húzd alá a szövegben..." feladatok, ezt is megtette. Meg voltak egyéb feladatok, amiket a fiam megoldott, de nem a szöveg alapján. Kérdeztem, hogy miért nem a szövegből oldotta meg. Közölte lazán, hogy "Hát azért, mert az nem volt odaírva." És tényleg nem. Szóval a gyerek pontosan értette a szöveget. :-) Mondtam neki, hogy máskor szövegértés dogán a szövegből válaszoljon, ezesetben kutyát nem érdekli az ő véleménye. Így már 5-öst írt. :-)

    előzmény:
    Ardian05 (297)
    2015-02-11  10:38
  5. 2015. február 11. 10:38297.

    az a szomorú, hogy nálunk a lányom az életvidámabb, magabiztosabb...


    a kisfiammal 3 évesen küudöttünk azon, hogy elkezdte foglalkoztatni a halál gondolata, és hogy ő is meg fog halni... azóta is fél a sötétben, nem mer egyedül maradni a szobájában este... a lányomnak nincsenek szorongásai, pl. ő, a kisebb szokta bekísérni a szobába a nagyot, ha fél egyedül..


    tehát itt nem jellembeli kérdépsekről van szó... nincs mit szépíteni, a kislányom a legkisebb, legfiatalabb az osztályban, és ezt keményem egérezzük.. és ahelyett, hogy segítenék, volt, hogy helyretették a tanárai, hogy nem aranyosnak kell lenni, hanem okosnak

    előzmény:
    évi* (296)
    2015-02-11  09:57
  6. 2015. február 11. 09:57296.

    Azért azt se felejtsük el, hogy mennyire más még a tesók természete is.


    Nagyfiam most 8 éves. Ő nem indul versenyeken. Azért, mert nincs kedve. Akarták küldeni Zrínyi matek versenyre. Mondta, hogy nem megy, pont. Neki ehhez nincs kedve, otthon este inkább már lehever és Red Hot Chili Pepperst hallgat, úgy gondlom, hogy tökéletesen működnek az önvédelmi mechanizmusai túlhajszolás ellen. :-)


    A középső meg küzd, versenyez: 6 évesen lazán beállt a kosármeccsre úgy, hogy a legkisebb ellenfélnek is csak a mellkasáig ért. Mások.


    Ebből nem vonnám le, hogy az egyik, vagy másik érettebb

    előzmény:
    Ardian05 (294)
    2015-02-11  09:06
  7. 2015. február 11. 09:51295.

    Mostmár ne azt nézd, hogy mi lett volna, HA, nem érdemes ezen gyötörnöd magad. Segíted, támogatod a lányodat, és sok türelemmel kivárjátok, míg hozzáedződik.


    Nekem a legkisebb fiam még ugyanabban az oviban van, ahonnan eljött a középső 6 évesen az iskolába. Én azt látom, hogy ő már nem lenne odavaló. Mi is elgondolkoztunk azon, hogy az augusztus eleji menjen, vagy maradjon, örülök, hogy ment. Ő az a gyerek, akit inspirál, ha nagyobbak közt van, és küzd a céljaiért. A nagyobb fiam más, neki pont jó volt, hogy októberiként közel 7 évesen ment.

    előzmény:
    Ardian05 (294)
    2015-02-11  09:06
  8. 2015. február 11. 09:06294.

    köszi a bíztatást.. remélem, igazad van.


    a fiammal is sokat szenvedtünk az elején, de ő teljesen megedződött, belerázódott... idén pl. szavalóversenyt nyert, második lett egy kisregényíró versenyen, most matekversenyre készül... de azért rossz látni hogy a csupa mosoly, csupa életkedv kislányom hogy magábagubódzott, mostanában sokat mondogatja reggelenként, hogy nem akar suliba menni, mikor jön már a hétvége.. elsősorban lelkileg lesz nehéz megerősíteni


     

    előzmény:
    Zsánna (293)
    2015-02-11  08:53
  9. 2015. február 11. 08:53293.

    Ismerős téma, emlékszem még rá.


    Ne sajnáld a kezdeti harcok ellenére sem, hogy bekerült, mert amiket leírtál, azt mutatja, oda való volt.


    Egy lelassult gyerekből az életben is egy komótos, nem igazán küzdő típus lesz, míg a te gyermeked megtanulja idejében, hogy összeszedetten, de teljesíteni kell az eredményért, ez egy jobb befektetés, mintha lelassítottad volna. Persze, nehéz, de ha a szülő mellette áll, és napi szinten kibeszélik a "kudarcokat", és nem olyan minőséggel, hogy a suli a hibás, hanem nekünk kell jobbnak lenni, akkor olyan eredmény produkálódik hamarosan, ami bőven kompenzálja a kezdeti kínlódásokat.


    Kitartást! - hidd el, megéri!


     

    előzmény:
    Ardian05 (290)
    2015-02-11  08:33
  10. 2015. február 11. 08:44292.

    ..bocs, természetesen február van :-)


     


    de januárban írták a super teszteket

    előzmény:
    Ardian05 (290)
    2015-02-11  08:33
  11. 2015. február 11. 08:36291.

    a fogváltás még nálunk sem indult meg


     


    ne hidd el, hogy nem fontos


     


    a fogváltás megindulásával alakulnak ki azok az idegpályák az agyban, ami az elvont gondolkodást lehetővé teszik 

    előzmény:
    Ardian05 (290)
    2015-02-11  08:33
  12. 2015. február 11. 08:33290.

    Vicces, hogy feléjött most ez a topik, mert pont most agyalok ezen a kérdésen...


    lentebb olvashatom a dilemmázásaimat, mert júli végi kislányom van és nagyon aggódtam rajta, elmenjen-e 6 évesen a suliba


    végül elment, de most nagyon bánom!! ha teheted, ne hagyd!


    minket annó azzal pattintottak le, hogy abszolút iskolaérett, mert okos.. nos, most sem az érteolmi képességeivel, logikájával van baj... de 2 éve sem amiatt aggódtam..


    csakhogy. bekerült egy 32 fős osztályba, ahol válogatott gyerekek vannak, mert nyelvtagozatos suli, rengeteg a visszatartott, túlérett gyerek, a legtöbb 1,5-2 évvel idősebb nála


    a fél osztály tudott olvasni mielőtt elment suliba. sajnos a tanulási tempó hozzájuk igazodott. és amikor jöttek az első felmérések, értlkelések lehúzták a lányomat, aki, mivel érzelmileg nem elég érett erre, teljesen feladta az egészet, paaszívvá vált az órékon (ezt a tanítónéni is mondták), egy időben otthon sem akart leckét írni, úgy kelett könyörögni, noszogatni..


    az értékelések... most január van. oddadtak nekik egy tesztet szövegértésből, matekból is, hogy olvassák el, mi a feladat, oldják meg... matekból pontot veszített azon, hogy kihagyott egy lépést (az egyenlőtlenségnél nem írta a műveletek fölé az eredményt), de amúgy hibátlanul megoldotta... nem lett jó


    szövegértésből az első feladatnál a szövegben kellett aláhúzni a választ, utána a felsproltzak közül, de ezt6 nem vette észre és végig a szövegben húzta alá a válaszokat, amúgy hibátlanul, de semmit sem fogadtak el belőle, ezért 30%-os, elégtelen lett a dolgozata (!)


    nagyon sok önuralmamba, lelkierőmbe kerül, hogy ne vesszek össze a tanárokkal, bíztassam továbbra is a gyereket és otthon gyakoroljunk, hogy beérjük a 8 éveseket...


    egyébként nem is értem, hová rohannak, negyedikes a másik gyerekem, s negyedikben aliog tanulnak vmi újat, szinte leálltak, ismételgenek.. akkor miért kell a kis elsősöket gyötörni, hajtani?


     

    előzmény:
    1420814918 (285)
    2015-02-10  18:38
  13. 2015. február 10. 19:13289.

    Ja, most olvasom. Alább nevezett férj is max. jól eltéved. :-)

    előzmény:
    évi* (288)
    2015-02-10  19:12
  14. 2015. február 10. 19:12288.

    Vezetés közben teljesen mindegy, hogy annak az iránynak mi a NEVE, bal, vagy jobb. :-)

    előzmény:
    1420814918 (286)
    2015-02-10  18:46
  15. 2015. február 10. 19:11287.

    Azt, hogy hogy tudod oviban tartani, nem tudom, de fiamnak van olyan barátja, aki közel 8 évesen kezdett fogat váltani. Azért talán erős lett volna ezt az oviban megvárni. Ezen kívül a gyerek teljesen kész volt az iskolára.


    Nem tudom, nálatok hogy van, de a táskacipelés nem akkora gond, mert csak pénteken hoznak haza sok batyut és hétfőn viszik vissza. Mivel az elsős és másodikos nem egyedül jár, így szívesen segítek nekik. Max. a kaputól kell a teremig elcipelni.


    Nekem a nagyfiam közel 7 évesen ment, mert októberi. A középső viszont augusztus elején töltötte be a 6-ot és elment iskolába. Semmilyen lemaradása nincs, sőt kitűnő, és nagyon örül neki, hogy már nagy iskolás. Ő nagyon akart iskolába menni, és napról napra "meghálálja", hogy mehetett.


    A kicsi 4 és fél éves, júniusi, úgy látom, hogy ő is 6 évesen.


    Lányod hogy áll ehhez az iskola kérdéshez?

    előzmény:
    1420814918 (285)
    2015-02-10  18:38
  16. 2015. február 10. 18:46286.

    Az azért elég veszélyes, ha vezetés közben hirtelen irányt kell váltani és összekeveri.....

    előzmény:
    ardian (216)
    2013-01-20  08:07
  17. 2015. február 10. 18:38285.

    Szia!


    Én most találtam erre a fórumra, és teljesen egyetértek veled!


    Én a július közepén 6-ot töltő lányomat nem akarom még iskolába engedni, mert olyan pici és védtelen. Szóval szóltam az óvodában, hogy szeretném, ha maradna, ott elutasítottak azzal az indokkal, hogy nincs miért maradnia, hiszen jól teljesített a mittomén milyen vizsgálaton. Ezért kérésemre elküldtek a nevelési tanácsadóba, ahol szinte csak a szociális és értelmi képességeit vizsgálták és azt mondták, nincs oka, hogy az óvodában maradjon annak ellenére sem, hogy én felvázoltam az érveimet. De úgy látszik, azzal senki sem törődik, hogy kicsi (113 cm és 16 kiló), hogy még igénye van a délutáni alvásra, hogy nem fogja bírni ébren a nyolc órát és megszakad az iskolatáska alatt. Még a fogváltása sem kezdődött el, pedig azt olvastam, hogy a fogváltás megkezdése előtt nem szabad iskolába küldeni, mert az idegrendszer éretlenségét jelzi és hátráltatni fogja a fejlődésben. Szerintetek mit tehetnék még, hogy egy évet az oviban maradhasson? Hova fordulhatok?


    Megjegyezném, hogy a nagyobbik lányom osztályában látom (ő is nyári gyerek de ő még a törvényváltozás előtt került iskolába 7 évesen), hogy le vannak terhelve, délután is van kemény koncentrálást igénylő matematika és magyar órájuk is, és bizony azok, akik 6 évesen kezdték az iskolát, le vannak maradva, számukra nehezebben mennek a dolgok. Úgy érzem, mintha ez a törvény arra menne, hogy minél több tanulási nehézséggel küzdő gyermek kerüljön ki az iskolákból.

    előzmény:
    pötyike (1)
    2013-01-18  09:04
  18. 2013. január 24. 11:46284.

    Nekem konkrétan bajom van az egyházi iskolával, mint körzetessel.

     

    Mint az általános kultúra részét, a gyerek tanuljon a bibliáról, de nem járunk templomba, nem vagyunk hívők.

    Nem akarok vasárnap templomba járni.

    előzmény:
    ardian (283)
    2013-01-23  14:38
  19. 2013. január 23. 14:38283.

    hát, nem tudom

     

    én sem a körzetibe jártam, mert a szüleim kibányásztak egy jobb sulit, hogy minek alapján, már nem tudom, de messzebbről jártam, mint a többiek

     

    pedig nem tegnap volt. :-)

     

    ez a körzetiség is... most megint elmondták a szülőin, hogy sokan kérdezik, hogy akkor most mi a körzeti iskola, az evangélikus? és igen, az.

    másodszor írom, nekem a valllással nincs bajom. (a társasággal, aki átvette a sulit és szemérmetlen módon lenyomta a szülők torkán, ígért, hazudott, annál inkább, de ezt válasszuk attl szét).

    De.

    El tudom képzelni, hogy vannak szülők, akik ateisták, vagy csak úgy szőr mentén vallásosak és nem szeretnék, ha vegzálnák őket a vasárnapi templomna járkáklással, vagy nagyon is katolikusok ezért nem szeretnék, ha oda járna a gyerekük. Nekik külön kell intézni, kuncsorogni, hogy másik, nem körzeti suli felvegye a gyereküket, reménykedni, hogy lesz hely, stb.

    Namármost, miért nem lehet egy evangélikus suli a körzeti iskolákon felül, attól függetlenül, miért kényszerítik bele az embert olyasmibe, amit nem önként választ..

     

    előzmény:
    évi* (282)
    2013-01-23  14:28
  20. 2013. január 23. 14:28282.

    Azt is lehet.

     

    Fene tudja...Régebben nem is volt téma, hogy a tanítónő ilyen, vagy olyan. Volt a körzetes iskola, oda az embert beíratták, amikor 6 éves lett, és az lett a tanítónő, akit dobott a gép. Mivel nem lehetett válogatni, így nem is nagyon volt téma, hogy jó, vagy rossz...

    előzmény:
    ardian (279)
    2013-01-23  11:47
  21. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 23. 13:40281.

    Bizony mennyire fontos a dicséret, mennyire kell(ene) az ösztönzés.

     

    A fiam félévkor az összes készségtárgyból, amihez amúgy nem sok érzéke van és inkább négyeshez volt közelebb a jegyek alapján, megkapta az ötöst, elismerve azt, mennyire iparkodik és milyan sokat fejlődött. Ezt meg is mondta neki a tanár. Nekem szimpatikus húzás volt és nem azért, mert így ez is ötös lett. Hanem a gesztus, a hozzáállás, mert ez inspirálja a kölyköt, hogy még inkább odategye magát.

    előzmény:
    ardian (271)
    2013-01-23  10:58
  22. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 23. 13:29280.
    Igen, jelen állapot szerint maradós. Meg mivel vágyunk egy bizonyos tanítópárosra, ezért is. :)
    előzmény:
    évi* (266)
    2013-01-23  10:23
  23. 2013. január 23. 11:47279.

    ...vagy viszem mindkettőt máshova... majd meglátom még, 1,5 év...az sem mindegy, milyenek lesznek az adott évfolyamon a tanítónénik, mert azért nem egyformák, most nyomozok

     

    sajnos, nem jó irányúak a változások oktatás terén, én úgy érzem :-(

    előzmény:
    évi* (278)
    2013-01-23  11:42
  24. 2013. január 23. 11:42278.

    Szerintem rideg iskola + 6 vagy 7 év szinte tökmindegy. Csak emiatt talán nem érdemes oviban maradni.

    Annyit tudsz tenni, hogy amennyire lehet, megerősíted a gyerek "lelkét".

     

    előzmény:
    ardian (276)
    2013-01-23  11:38
  25. 2013. január 23. 11:38277.

    Én úgy állok ehhez is, mint sok más dologhoz, hogy Jó "kiscsávók", lehet, hogy nehéz lesz, de menni fog! :-)

     

    Úgyis mindig Apára akarnak hasonlítani, akkor kapják össze magukat, és legyenek férfiak. :-)

    előzmény:
    abak (275)
    2013-01-23  11:24

Címlap

top