Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Angliában várandósan

Cham
Létrehozva: 2013. január 8. 21:10

Sziasztok! Sorstársakat keresek, akik szintén most várnak babát és Angliában élnek. Jó lenne infót, tapasztalatot cserélni, vagy csak dumálni. Kicsit megijeszt a kinti rendszer, mert nagyon más, mint a  magyar és kiváncsi lennék mást mit gondol 

 

Ha hasonló cipőben jársz jelentkezz!  

 

ps: remélem ez a fórum már felmegy, mert sajnos az első próbálkozásom nem találom. :( 

  1. 2013. március 6. 14:0782.
    Megértelek, hogy megvárod az uh-t... én is folyton várok mindennel, hogy tényleg minden rendben legyen. Utálom, hogy igazából ha nincs uh semmit sem tudok, csak remélem, hogy tényleg minden rendben megy. Nekem amúgy kb a 15 héten kezdett el növekedni a pocakom. Előtte sem tudtam már a nadrágot begombolni, de csak azért mert szorított, viszont látszani igazán nem látszott. Most is még csak kb olyan, ha egy idegen néz, mintha hülyébben lennék meghízva. Szerintem nem egyértelmű egyáltalán, hogy terhes vagyok. Ha hosszabb pulcsi van rajtam, akkor meg pláne nem. Pedig már a 18. héten járok. 
    Nem voltak rosszulléteim... az elején szédültem sokat, de az is csak az 5. meg a 6. héten volt, utána inkább émelyegtem, de az sem volt húde jellemző.  Meg sokáig volt az, hogy éhes voltam akartam is enni, de ha konkrétan bármilyen kajára gondoltam, akkor elment az étvágyam. De amikor már ettem, akkor már nem volt semmi. Kívános meg... nem tudom. Én nekem előtte is volt, hogy hú de ennék ezt azt. Világ életemben. Most sincs másként. Néha rámtör ez vagy az, de nem látok különbséget. Amúgy más nincs. Ha nem tudnám hogy terhes vagyok észre sem venném... de komolyan. Ha nem lett volna a haematoma, akkor semmi bajom nem lett volna. 
    előzmény:
    Juccus9 (81)
    2013-03-05  11:15
  2. 2013. március 5. 11:1581.
    Egyebkent neked voltak reggeli rosszulleteid? Mert nekem semmi nincs. Etelnel valami nem esik olyan jol ,mint eddig, de amugy nem vagyok kivanos se, vagy majd az kesobb jelentkezik...
    előzmény:
    Cham (79)
    2013-03-01  18:32
  3. 2013. március 5. 11:1380.

    Szia! Na jol van akkor,orulok, hogy minden rendben. Gratulalok a kislanyhoz!!!De jo, te mar tudod, hogy milyen lesz.Akkor lehet gondolkodni a neveken...Beszeltem a vedonovel, majd postan kuldi az idopontot az uh-ra,meg majd egy masik fel fog hivni, hogy mikor jon ki a hazhoz "meglatogatni".  Nem tudom mikor mondom el, meg varok legalabb az uh-ig, hogy legyen minden rendben,meg hogy pontosan kiszamitsak, hogy mikorra varhato a kis joveveny, aztan utana valamikor. Remelem addig nem nagyon fog latszani semmi...Egyebkent meg tenyleg nem erdekel, ha kitesznek ezert, akkor az o bajuk. Parom is mondta, hogy ne izguljak ezen, fo, hogy egeszseges legyen a baba, a tobbit meg megoldjuk. Csak hat azert tenyleg eleg rosszul jott kiez a melo valtas. Na de nem mehet minden siman...Tul konnyu lenne az elet

    Es mikor jossz vissza?

    előzmény:
    Cham (79)
    2013-03-01  18:32
  4. 2013. március 1. 18:3279.
    Most már megvan a magzatvíz vétel eredménye is. Szerencsére minden rendben. Az is kiderült 100%-ra, hogy lány lesz. 
    Sikerült beszélned a védőnővel? Van már időpontod a 12. heti uh-ra? 
    Mikor mondod meg a melóhelyeden? Kint nincs védettség, de hát csak nem tesznek ki. Bár ha próbadiős vagy... sajnos hallottam már ilyenről, de hát csak nem lesz ilyen gond. 
    előzmény:
    Juccus9 (78)
    2013-02-21  16:12
  5. 2013. február 21. 16:1278.

    Szia! Orommel hallom, hogy jobban vagy, es hamarosan felkelhetsz.

    Szerintem ha mar otthon vagy, akkor nem baj az a plusz ultrahang. En legalabbis csinaltatnek, itt tenyleg keves van. Vagy mi vagyunk hozzaszokva a tobbhoz...Nem tudom melyik a jobb... Hat igen, hal`istennek nem tartott tul sokaig, pedig feltem, hogy nem lesz konnyu teherbe esnem. A ciklusaim 38 naposak a gyogyszer abbahagyasa ota, es azt se tudtam van e peteeresem. Csinaltam par ovutesztet, amikor ugy gondoltam ,hogy na most biztos van peteeres, de mindig negativ lett. Aztan most persze kiderult, hogy volt,csak kesobb. Voltam tegnap a gp-nel, es igazabol csak gratulalt, megnezte, hogy van e feherje a vizeletben, es adott egy csomagot, egy csomo papirral, meg a midwife szamaval ,hogy majd hivjam fel ot. EGyebkent en is kb.a 6 hetben jarok. Majd jovoheten felhivom, mert persze kozben uj munkahelyem is lett...Zajlik az elet, azert remelem nem fognak majd elkuldeni, mert terhes lettem...Mindegy, most amugy sem erdekel mas csak a baba. Vagytunk mar ra nagyon! A pregnacare-t szedem, mar szedtem a fogamzashoz valosat is, a pregnacare conceptiont. Remelem minden rendben lesz. Varom mar nagyon, hogy lathassam! Neked mielobbi visszaterest kivanok! 

     Most hanyadik hetben vagy?

    előzmény:
    Cham (77)
    2013-02-20  15:50
  6. 2013. február 20. 15:5077.

    Sajnos még itthon... de most már nem a hematoma miatt fekszem, hanem , mert szükségesség vált egy magzatvíz vizsgálat, ami utn feküdni kell. Illetve most már csak kímélni magamat, de lassan most már teljesen felkelhetek és nekiindulhatok. Végre. A 20. heti uh-t már kint szeretném megcsináltatni. 

    Bár azon is gondolkodom, hogy itthon is csináltatok egyett a genetikai kp-ban. VAlahogy jobban bízom az itthoniakban.

     

    Gratulálok a babához! Jó gyorsan sikerült. :)

    Kint nem nagyon csinálnak ultrahangot a 12. hétnél hamarabb, ha nem indokolt. Nekem a GP-hez kellett elmennem, a 6. héten jártam nála előszőr és mivel mondtam neki, hogy kicsit barnáztam ezért megsúgta, hogy van a közeli kórházban egy u.n. early pregnancy unit, ahol mondjam azt, hogy erősen véreztem és megnéznek. Nekem így volt kint hamar egy scanem. De amúgy a a12. hétre hívtak be előszőr. Amire ugye már nem tudtam elmenni. A következző pedig a 20. héten van. Aztán nincs több.

    A 6-7. hétnél előbb amúgy sem érdemes scanre menni, mert még szinte semmi sem látszik és sokszor nem is tudnak sokmindent mondani.

     

    Majd kiváncsi vagyok neked mit mondanak. :)

     

    Ja és majd kapsz kártyát, amivel igazolod, hogy terhes vagy és azzal ingyenes a fogászat és a felírt gyógyszerek, már ha szükséges.

     

    Kezd el szedni a pregancaret. Nekem mindenhol azt javasolták.

    Magyarországon tömik az embert magnéziummal is, de azt kint egyáltalán nem bevett szokás.  

    előzmény:
    Juccus9 (76)
    2013-02-16  17:48

Címlap

top