Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyon fáj!!!!! Lumbago

bágébug
Létrehozva: 2013. január 7. 14:34

Új életet kezdtem január 1-től.

Új év regglén csak fájdogált, majd sunyi módon napok alatt beállt a bal csípő forgóm, de piszkosul.

Éjjel alig alszom, mert nincs olyan pozitúra, amiben kényelmesen tudnék legalább 10 percig feküdni fájdalom nélkül. Ráadásul a bal combomba lesugárzik, néha az alsó lábszáramba is (nem zsibbad, csak húzódik). Már tök kóma vagyok.

Dokinál voltam tegnap az Uzsokiban, megröntgenezte,  megállapította: ez lumboischiagia, adott Mydetont meg Aflamin vagy mit, de hát olyan lassan hat. Feküldtem már a földön, lábam égnek állt, oldalt, négykézláb,pucsítva, mindenhogy,  de nem jó sehogy. Annyira szenvedek. A gyógyszer olyan lassan hat.

Most éjszakára bevettem két xanax-ot, a 0,5-set, meg hajnalban még kettőt, hogy tudja, némileg aludni. Menni kábé derékszögben tudok, néha óvatosan feljebb hajlok, de akkor meg fáj.

 

Fú, csajok, nem kívánok ilyet az ellenségemnek se. Pénteken a melóból taxival jöttem haza, itthon meg az ajtóból kabátban-táskával-cipőben kilövőstart beájultam az ágy tetejére hanyatt, úgy vetkőztettek le a páromék...(Nem is értem, minek mentem be dolgozni, tiszta hülye vagyok. Pedig iszonyat sok melóm van.)

Itt az ágyon fekve, forgolódva, széken a laptop, próbálom elvonni a figyelmem a kínjaimról, hogy netezgetek, ha épp nem fáj a laptop felé fordulni.

 

Másnak is volt már ilyenje? A gyógyszereken kívül van valami praktika? Vagy itt döglök meg?

  1. 2013. január 11. 21:01126.

    mindennek van valami oka,amit vagy bizonyítani lehet,vagy nem

    továbbra is úgy gondolom,hogy összefüggés van a testi-lelki állapot között de nem fogadom el csak a lelki okokat

     

    fogóbotot vettem a nyáron az eurós boltban,nem nagyon használom, járáshoz használok botot,felszedni a dolgokat a földről ott vannak a gyerekek

     

     

    a talpbetétet ortopédorvos írta fel,derékfájás miatt mentem hozzá,mintát vettek és alkészítették a betétet,nagyon kényelmes

     

    a fűző direkt mozgáskor használandó,hogy ne gyengüljenek az izmok,csak mozgáskor tartson,aktívan tartja az izmokat(ezt is orvos adta)

     

    amikor jól el tudom foglalni magam(olyan munkával,ami nem okoz erős fájdalmat) jobb,mint csak pihenni,mert akkor hamarabb eszembe jut,hogy fáj valamim

     

    amikor meg a fájdalom miatt napok óta nem alszom,sokkal erősebbnek érzem a fájdalmat,mert eleve fáradt,rosszkedvü vagyok 

    előzmény:
    kukacapja (125)
    2013-01-11  20:15
  2. 2013. január 11. 20:15125.

    Akkor jelenthetjük ki, hogy ez a minden betegség lelki eredetű dolog ezos baromság, ha a tudománynak végre egyértelműen és vitathatatlanul sikerül egy-egy betegségre megtalálni az okokat.

    De eddig még nem sikerült, ezért is fogalmaznak óvatosabban, hogy rizikófaktorok...

     

    És tetszik, nem tetszik egy vakbélgyulladásnak is lehet lelki oka, ahogy akár egy lágyéksérvnek is.

    Eset:

    Fiúgyerek anyás, anya tüdőrákot kap, gyerek hurcibálja kemora, sugárra, ápolja, stb. 2 hónapon belül lágyéksérv. Nem emelt, sportos, aktív, genetikai háttér nincs...

    Te azt mondod véletlen, én azt mondom, nemes egyszerűséggel tele lett a töke (csak, hogy kellően vulgáris legyek)...

     

    A borzasztó az egészben az, hogy akármekkora is a köpködés a két érintett réteg között (ezosok, tudósok), mégis egy dologban közösek:

    Mindegyikük istennek képzeli magát...

    előzmény:
    semiramis (124)
    2013-01-11  19:32
  3. 2013. január 11. 19:32124.

     

    nem, NEM minden betegseg lelki eredetü. amit ideztel, mit sem sejtö/ertö/tudo ezosok kedvenc allitasa. ne dölj be neki. egy vakbelgyulladasnak NINCS lelki oka.

     

     

    ennek megfelelöen NEM tudod az összes betegseget megelözni.

     

    meggyogyitani meg mar azt sem, ami reszben valoban abbol eredeztethetö. mert mire eszleled es hajlando is vagy a valtoztatasra, kronikussa valtak testi panaszaid. ott meg mar nincs lelkizes, a testi panaszt is kezelni kell.

     

    az viszont igaz, hoyg az ember baromi sokat tehet önmagaert pusztan annyival, hoyg hallgat, figyel a testere. (a lelkiere is kellene, de az meg nehezebb). ha idöben lep es NEM ül ugy az agy szelen, mint te most, HOLOTT epp fajdalmas jelzest kaptal a testedtöl, hoyg EZT NE...

     

     

    ez a tipikus amugy. ott a jelzes - de mihelyt icipicit jobb, mar el is felejted. a tested fog gyözni: legközelebb erösebb jelet küld.  teljesen blokkolni fog, sokkal joban fog fajni es sokkal tovabb fog tartani. annyira fogsz szenvedni, hoyg sirva atkozod magadat, hoyg nem valtoztattal. es ha jobban leszel es megint elfelejted az egeszet, harmadszorra nagyon megbüntet a szervezeted: egy eletre visszafordithatatlanna (kerekesszek) teszi az egeszet.

     

    nem a levegöbe beszelek, hanem a termeszet bevalt funkcionalis szabalyrendszereröl. 

     

    nem kell felelned, csak gondold at: erre varsz

    előzmény:
    bágébug (116)
    2013-01-11  10:13
  4. 2013. január 11. 19:13123.

    Szia,

    hát ja,  kicsit besűrűsödött az életem, és én meg mondtam, hogy akkor is megcsinálom, de hát ez nem olyan egyszerű...

    na, ha k betűst kell enni, itt lesz a káposzta, karfiol, az jó, ugye? :) Meg még mi is van k-val? Miért, mi van a k-s cuccokban?

    előzmény:
    kukacapja (117)
    2013-01-11  10:56
  5. 2013. január 11. 19:11122.

    Szia,

    jajj, de igen, pont itt ücsörgök az ágy szélén, mintha rólam írtad volna, ebben a rossz pozitúrában, lebuktam, mi? :)

    Hát nagyon érdekes ez a link, tényleg, meg időm is van, úgyhogy

    fogom olvasgatni. Olyan hihetetlen, hogy az ember meg tudja gyógyítani magát vagy legalábbis megelőzni a bajt... tök érdekes, köszi!

     

    Remélem, épségben visszatértél a piacolásból!

    előzmény:
    szőrész (118)
    2013-01-11  11:21
  6. 2013. január 11. 19:03121.

    Szia,

    na, a leguggolás nekem nem megy, mert a térdeim is tropák, nem műtött részleges szalagszakadás meg egyéb ízületi cuccok, baleset stb. miatt. Viszont múltkor egy Egy Euro-s boltban láttam egy tök jót, egy fél méteres botféle, mint a sétabot, a fogójánál meg kell nyomni, és a bot alján van egy csipesz, ami kinyílik, és fel tudom vele venni, ami leesett. Hát betojtam, fogok venni magamnak ilyet, mert tuti, hogy amikor fáj, akkor esik ki minden a kezemből....

     

    Nekem szerintem most bejött ez a lelki ok, kicsit olvasgattam, hogy akin nagy teher van, annak jön ki - állítólag - ilyen lumbágós dolog, nekem meg nagyon car, stresszes volt az évvégém, sok-sok túlórázással, reggeltől estig hivatalban üléssel megszakítás nélkül... sok volt...  aztán ki tugggggya, hogy van ez.

     

    Ez a  fűző érdekes lehet, de nem gyengülnek el tőle az izmok, ha sokat van rajtunk? :)

     

    Már jobban vagyok, jobb a hangulatom, de azért a türelmem nem az igazi. Nem azt mondom, hogy vágyom vissza  a melóba megszakadni, de ez a lakásban fekvés, óvatos tipegés- mozgás már uncsi, tuti felment pár kiló, pedig nem eszem sokat.

    Na, majd csak egyszer vége lesz ennek a fájásnak, nem igaz?

    előzmény:
    Anyacuka (119)
    2013-01-11  17:45
  7. Torolt_felhasznalo_551110
    Torolt_felhasznalo_551110
    2013. január 11. 17:50120.
    Szia! Milyen talpbtéted van és milyen problémára kaptad?
    előzmény:
    Anyacuka (119)
    2013-01-11  17:45
  8. 2013. január 11. 17:45119.

    jaj,ez a minden betegség lelki eredetű

    én is kaptam egy könyvet erről, el is olvastam,biztos,hogy összefügg a lelki "közérzeted" a testivel, a fájdalomtűrő képességgel,de minden azért nem magyarázható vele

     

    kétségbe esve keresgéltem az emlékeim közt,de nem fulladt senki vízbe a felügyeletem alatt,nem vertek a szüleim, nem voltam szexuális bántalmazásnak kitéve,nem erőszakoltak meg,nem voltam soha drog,alkohol stb. függő és mégis fáj a rohadt derekem ,hátam stb

     

    biztosan van alapja,pl. a stressze élet fokozza a fájdalomérzetet,az ülő életmód meg gerinc-derékpanaszokat okoz,de nemminden csak lelki eredetű 

     

    nekem a derékfűzőben nagyon kényelmes sétálgatni,anélkül nagyon nehéz,meg eszembe jutott a talpbetét,az is nagyon sokat segít,mindig rakom át az aktuális cipőbe

     

    majd csak elmúlik a fájdalom,kitapasztalod,hogyan kényelmes végezni a házimunkát, stb,én nem szoktam lehajolni,inkább legugolok,az könnyebb

     

    gyógyulgass türelmesen 

     

     

    előzmény:
    bágébug (116)
    2013-01-11  10:13
  9. 2013. január 11. 11:21118.

     

     Látom ma fájsz, én tegnap voltam fájós, mert ma itt a melegedés.

    Egy régi klubtag megérzi már előre. Sajnos.

     

    Ezt ajánlom tanulmányozásra:

     

    http://www.porckorong.hu/

     

    Ha már úgyis nagyon ráérsz, végignézheted/olvashatod.

     

    "Az elmúlt évtizedben több, mint ezer súlyos gerincsérves embernek segítettem meggyógyulni, akik újra és újra egy nagyon tipikus történetet meséltek el! A kezdő derékfájós panaszait a háziorvos lumbágóvá degradálja, így a beteg reumatológushoz már felerősödött tünetekkel jut el. Ott első lépésben a legtöbbször teljesen hatástalan fizioterápia utalják, majd a tüneti szintű fájdalomcsillapítókat kapja. A porckorongsérves ember hiába tesz meg mindent, egyre rosszabb állapotba kerül, végül az idegsebész műtétet javasol...Általán ezen a ponton szoktunk találkozni. Sajnos ma ez a gerincsérves emberek tipikus útja, pedig ha valaki a futószalagkezelések helyett elmondaná Nekik mit is kell tenniük, mire kell figyelniük akkor nem is lenne olyan nehéz megoldani ezt a betegséget! Eltökélt célom, hogy mindenkivel megosszam azokat a sehol el nem mondott tudnivalókat, melyek nélkül nem lehet tartós sikert elérni porckorongsérv esetén, és szeretném, hogy itt a porckorong.hu -n egy olyan tudás birtokába jusson, amivel már ma el tud indulni a gyógyulás útján! "

     

    Ugye nem ücsörögsz az ágyad szélén mostanában? Pláne jól begörbített háttal és jól előrenyújtott nyakkal?

    Ez a tartás elrettentő példa.

     

    Most elmegyek ebben a hirtelen jött tavasz- illatú csurgós--csöpögős időben sétálni, ami nálam most piacolást jelent. Bakanccsal a lábamon, a hátamon a zsákom, nem húzatom a kezem avval a pár kilóval sem.

     

    Jó olvasást!

     

     

     

    előzmény:
    bágébug (108)
    2013-01-10  12:30
  10. 2013. január 11. 10:56117.

    Csakazértismegcsinálom típus vagy. :-D Ez van. :-D

     

    A függőleges gerinctatást még azért kerüld. Amíg az ideg még be van csípődve, addig nem tesz jót, mert további görcsöt okoz. Az állástól, üléstől azért "fáradsz el", mert az izomzatot ért görcs miatt kiadott magából minden teljesítményt és most fáradt. Ha teheted fogyassz valamilyen magas K tartalmú dolgot. Az sokat fog segíteni.

    előzmény:
    bágébug (116)
    2013-01-11  10:13
  11. 2013. január 11. 10:13116.

    Hát de, kicsit becartam, mert ilyen "utórezgésekre" nem számítottam, bevallom.

    Micsoda ócska egy betegség ez a lumbágó, és milyen fájdalmas... most épp semmi se jó, ülni se, állni se, menni se...áhhh, elmegyek gilisztának, abban nincs csont...

     

    Minden betegség lelki eredetű állítólag. Akkor ez mi vajon? Én csak találgatok...

    előzmény:
    kukacapja (115)
    2013-01-11  09:51
  12. 2013. január 11. 09:51115.

    Ne carj be. Jön a fron a hétvégén :-DDD Amíg rosszabb állapotú, akár 2-3 nappal előtte is érezheted, amikor már javul, akkor csökken és enyhül... Csak ezért érzed most jobban.

     

    Nyugi. Türelem. Siettetni nem szabad. Meg hirtelenkedni. Még 3 hét múlva is utófájásod (tompa nyomó érzet, húzódó érzés) lesz. Ez teljesen normális. Az ideg és az agy lassan felejt...

    előzmény:
    bágébug (114)
    2013-01-11  06:38
  13. 2013. január 11. 06:38114.

    Szia.

    Nem tudom, ez visszatérős fájdalom vagy mi, tegnap már olyan jól éreztem magam, most meg reggel felkeltem és nagyon fáj, húz, görcsöl. Ez mitől függ vajon? Lehet,tegnap megerőltettem? Pedig csak a lakásban voltam, csak kicsit többet mozogtam a kelleténél? Olyan elkeserítő...

    Kipróbáltam a szőnyegen fekvést, de nekem az sajnos fájt nagyon, nem mertem csinálni. De megnyugtat, ahogy írod, hogy éjszakára kitámasztottad-felpolcoltad magad, én is ilyen módon alszom, párnák alattam-fölöttem-mellettem-stb. 

    Van itthon egy tépőzáras, egyik felén ilyen gumiféle felületű, elasztikus derékra való körbetekerős nemtudomminekhívják, na, ha azt szorosan magamra rakom, az nekem is jó, valahogy stabilizál.

    Én az injekciót nem merném bevállalni, szerencsére nem is mondta a doki, csak a gyógyszert. A Mydetont kapkodom, meg Aflamint, mint most kiderült, több-kevesebb javulással. Hát, nem gondoltam volna, hogy ez ilyen sokáig tart...

     

    előzmény:
    Asta (113)
    2013-01-10  23:27
  14. 2013. január 10. 23:27113.

    Szia! Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de volt ilyenem, többször és több helyen is.

    Most csak pihenj, ne tornázgass óvatosan sem. Ami az idegbecsípődés mellett a legjobban fáj, az az izmok görcsös összerándulása "kényszertartás", amivel a szervezeted védekezik az idegfájdalom ellen.

    Ami nekem bevált: Hanyatt a szőnyege, a fölemelt tédhajlatom alatt a szék ülőrésze, v a dohányzóasztal. Aludni kivételesen hanyatt tudtam - igaz, nehezen, mert oldaltalvós vagyok - úgy, hogy föltámasztottam a hátam, meg oldalról is körülraktam mindenféle párnával és a félig felhúzott térdeim alá is tettem párnát.

    Valahová mennem kellett és fölvettem egy szoros, derékig érő csípőszorítót.Legnagyobb meglepetésemre órákig bírtam fájdalom nélkül üldögélni. Aztán írtak fel fűzőt is, de ez is nagyon jó, főleg, mert lenn tart.

    Én is izomlazítót szedtem, meg valami hasonló gyulladáscsökkentőt, a Lidocain csak tüneti kezelés- sokat nem segít. Ami segített már máskor, a steroid inj., de sok mellékhatása lehet. Legutóbb a vállam állt be úgy, hogy csak bal kézzel tudtam enni, öltözni meg egyáltalán nem, fésülködni sem. Akkor két hét alatt rendbetett a steroid, gyógytorna se kellett.

     

    Jobbulást!

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  15. 2013. január 10. 21:14112.

    Igen, nézegettem tornákat a  neten,köszike,  biztosan lesz majd megfelelő.

    Most épp azon nyűglődöm, h elegem van a fekvésből, a semmittevésből, most is fexem, egy kézzel gépelek.. már utálom a pasziánsz játékot, rejtvényt, könyvet, újságot,MP3-at,  mindent... úgy érzem magam itt az ágyon, mint egy bálna vagy egy viziló, csak elterülök...már tényleg ideje lesz jobban lenni...

    előzmény:
    Zsumi45 (111)
    2013-01-10  20:51
  16. 2013. január 10. 20:51111.

    Épp néztem, ha beírod a gugliba : Gyógytorna, gerinc, sok linket találsz a szakszerű , kímélő megoldásokra .

     

    Persze jobb lenne feküdnöd, mint a gép mellett csücsülni!

    Vagy háton fekve böngészel?

     

     

    No további minden szépet és jót!  

    előzmény:
    bágébug (110)
    2013-01-10  20:10
  17. 2013. január 10. 20:10110.

    Szia, köszönöm szépen a tanácsaidat, igazán nagyon kedves, hogy így együttérzel.

    Szerencsére már jobban vagyok,  szóval lassan-lassan, óvatosan elkezdhetek "edzeni".

     

    Szép estét neked!

    előzmény:
    Zsumi45 (109)
    2013-01-10  19:21
  18. 2013. január 10. 19:21109.

    Kedves "Sorstárs"!

     

    Visszaolvasva Kukacapjával mindenben egyetértek-csupán saját tapasztalatok alapján!

     

    Az ide betett torna linkeket egyelőre csak nézegesd, viszont a fekvést mindenképp kombináld lassú saroknyújtózásokkal, medence billentés és popsi szorongatással.Kemény alapon, fekve!

     

     Később feltétlen kérj az orvosodtól beutalót csoportos gerinc gyógytornára, ahol megtanulod,( esetleg magnóra is veheted ) a megfelelő mozgássort.

     

    Egyelőre csak olyan mozgás formát ajánlanak, amit fekve végzel, hogy a testsúly közben ne terhelje a gerincedet! Háton, mindkét oldalon és hason fekve.

     Házhoz is kiírhatnak egyéni gyógytornászt, 2 hétig, TB. támogatással!

    Gondolom, most is, mert én néhány éve kaptam-igaz, műtét után.

    A csoportos viszont  tuti, hogy jár!!!

     

    A gyógyszereket viszont mérsékelném, nyugatatót egyáltalán ne! Inkább olvass, ha aludni nem tudsz! Nappal sem fáradsz ki, ezért alszol éjjel kevesebbet. 

     

    Bízzál, hamarosan könnyebb, s ha vigyázol a mozdulatokra, később sem újul ki ennyire radikálisan!

     

    Pl. hajolni, emelni mindig úgy szabad, hogy elötte összeszorítod a farizmokat! Így nem csípődik be! Ja, és eleinte ne csavard a derekad! Mindig teljes testtel fordulj!

     

    Csak saját tapasztalat!

     

    Gyógyulj! Szeretettel Zsu 

     

     

    előzmény:
    bágébug (108)
    2013-01-10  12:30
  19. 2013. január 10. 12:30108.

    Szia,

    nahát, de érdekes linkeket küldtél, nézegettem ezt az András csontkovit is, meg tornát is, köszönöm.

    Most még egyelőre óvatos duhaj vagyok, mert ha fexem, nem fáj (kop-kop),  ha felállok, akkor se, de pár lépés után már fáj és kiver a víz.. hát, nemtom... de viszont éjjel tudtam aludni, ez nagyon nagy dolog nálam!

    előzmény:
    szőrész (103)
    2013-01-09  22:12
  20. 2013. január 10. 11:01107.

    Szia!

    Volt ilyenem, pont így, ahogy neked. Számomra egy jó csontkovács ismerősöm jelentette a megoldást. A lumbágót ugyanis az okozza, hogy két lumbális gerinccsigolya közé beakad egy ideg (pl rossz mozdulattól), és így azt az ideget így folyamatosan nyomja-irritálja. Kb mint a fogideg, olyan fájdalom.

    Én is szenvedtem egy hónapot kb, mire eszembe jutott a csontkovács. Elmentem, megcsinálta, kiszedte az ideget a csigolyák közül, egy óra múlva normálisan sétáltam. Utána még picit éreztem pár hétig, de folyamatosan javult. Most már két éve semmi bajom, de évente 1-2x azért elmegyek hozzá karbantartásra. :-) Ha érdekel, írj, megadom az elérhetőségét. Pesten és Nyíregyházán rendel.

    Érdemes megfontolni, saját tapasztalatom alapján lehet kenegetni, meg fájdlomcsillapítókat szedni, amíg az az ideg be van ragadva, nem használ semmi.

    Üdv, Lyz

  21. 2013. január 10. 07:49106.

    Ne írj ilyet, hogy három hét... nekem is lesugárzik a combom, sőt néha az alsó lábszáram felé.... Nem szeretnék három hétig betegállományban lenni... de most ez komolyan olyan sokáig tud fájni? És ez meggyógyul és elmúlik a fájdalom, vagy utána még belesajdul még? Vagy csak ha erőltetem, sokat megyek? És mi van, ha visszamegyek a melóba és megint 8-tól este 6-ig csak ülök?

    Na, így reggel "csak" ennyi kérdésem van:)

     

    És úgy érzem, mi, nők, diszkriminálva vagyunk narancsbőrileg, szülésileg, lumbágóilag, stb.stb. :))) nincs igazság a Földön!

    előzmény:
    angyalod (105)
    2013-01-09  22:21
  22. 2013. január 9. 22:21105.

    Neeem, nem vagy gonosz!

    A férfiaknak kevesebb eséllyel van lumbágójuk, meg persze narancsbőrük sincs!

    Az az igazság, h, aki nem tapasztalta, az nem tudja... 1x 3 hétig fájt (szerintem az már nem egyszerű derékfájás volt, mert lesugárzott a combom felé), na, akkor kezdtem el böngészni a youtube-ot. Több torna után ez vált be! 

    előzmény:
    bágébug (102)
    2013-01-09  22:08
  23. 2013. január 9. 22:19104.

     

     A kurkumát sokat használja az indiai konyha, én inkább kajába főzöm bele, vajas kenyéren??? bár ugye a puding próbája...

     

    Most úgyis ráérsz, grocceni receptoldala, már az olvasástól is jóllaksz.

     

     

     

    előzmény:
    bágébug (97)
    2013-01-09  20:23
  24. 2013. január 9. 22:12103.

     

     Én is végignéztem, sőt utánoztam is őket, jó-- tudom, majomszokás, dee milyen hasznos!

     

    A vetítőablak jobb alsó sarka melletti ajánlat éppen a lumbágó kezeléséről mutat be egy kis 3 percest, azt is végignéztem. Alatta 1 perces, szintén lumbágóra javasolt torna.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=yScdaerKR1M

     

    A másik:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Fo9yFgXhV3Y

     

    Egy ilyen itthon is elkelne:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ZqZgKxp_2KE

     

     

    Van még bőven böngésznivaló.

     

    A gyógyszerek, csak időlegesen segítenek. Sajnos.

    Te, magadon, tornával segíthetsz.

     

    Nem gondolok nagy mozdulatokra, húzásokra feszítésekre.

    Apró pici mozdulatok, a fájdalomhatárig.  Fél óra mulva megint egy pár mozdulat.  Holnap már egy fél centivel jobban megy.

     

    Az izmok, az egyoldalu megterhelésre válaszolnak. Most érzed, milyen nagyon hangosan és fájdalmasan tiltakoznak az eddigi stresszes mozgásszegény életmódod ellen.

     

    Hajrá! :)

     

     

    előzmény:
    bágébug (99)
    2013-01-09  21:31
  25. 2013. január 9. 22:08102.

    Nem baj, úgy is jó volt :)

    A párom se lumbágós fajta, kínomban már mondtam neki olyat, hogy azt kívánom, csak öt másodpercig fájjon neki úgy, ahogy nekem, csak hogy tudja meg, micsoda fájdalom egy ilyen betegség, mert elképzelni se tudja....... talán ez még nem gonoszság, ugye? :)

    előzmény:
    angyalod (100)
    2013-01-09  21:37

Címlap

top