Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyon fáj!!!!! Lumbago

bágébug
Létrehozva: 2013. január 7. 14:34

Új életet kezdtem január 1-től.

Új év regglén csak fájdogált, majd sunyi módon napok alatt beállt a bal csípő forgóm, de piszkosul.

Éjjel alig alszom, mert nincs olyan pozitúra, amiben kényelmesen tudnék legalább 10 percig feküdni fájdalom nélkül. Ráadásul a bal combomba lesugárzik, néha az alsó lábszáramba is (nem zsibbad, csak húzódik). Már tök kóma vagyok.

Dokinál voltam tegnap az Uzsokiban, megröntgenezte,  megállapította: ez lumboischiagia, adott Mydetont meg Aflamin vagy mit, de hát olyan lassan hat. Feküldtem már a földön, lábam égnek állt, oldalt, négykézláb,pucsítva, mindenhogy,  de nem jó sehogy. Annyira szenvedek. A gyógyszer olyan lassan hat.

Most éjszakára bevettem két xanax-ot, a 0,5-set, meg hajnalban még kettőt, hogy tudja, némileg aludni. Menni kábé derékszögben tudok, néha óvatosan feljebb hajlok, de akkor meg fáj.

 

Fú, csajok, nem kívánok ilyet az ellenségemnek se. Pénteken a melóból taxival jöttem haza, itthon meg az ajtóból kabátban-táskával-cipőben kilövőstart beájultam az ágy tetejére hanyatt, úgy vetkőztettek le a páromék...(Nem is értem, minek mentem be dolgozni, tiszta hülye vagyok. Pedig iszonyat sok melóm van.)

Itt az ágyon fekve, forgolódva, széken a laptop, próbálom elvonni a figyelmem a kínjaimról, hogy netezgetek, ha épp nem fáj a laptop felé fordulni.

 

Másnak is volt már ilyenje? A gyógyszereken kívül van valami praktika? Vagy itt döglök meg?

  1. Torolt_felhasznalo_551110
    Torolt_felhasznalo_551110
    2013. január 9. 11:4376.

    Hahóóóó   bágébug!  Hogy vagy? Javult már egy kicsit az állapotod??

     

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  2. 2013. január 9. 11:3475.

    A lumbágó alapvetően egy rendellenesség a csontozati porcillesztések és az izomzat-ideglefutások terén.

    A stressz és egyéb más dolgok izommerevséget okoznak. Leginkább érintett területek a stressznél a nyak (csuklyás izom), váll, lapocka, lepkék és lapocka közi gerinctartók.

    Az ülés inkább az alsó traktust veszi igénybe. Derék gerinctartó izmai, keresztcsont környéke, fenék izomzata.

    Ezek az izomzatok monoton terhelésre (pld tartós, koncentrált ülés) bemerevednek, rugalmatlanná válnak. Ennek köszönhetően a gerincoszlopot, vagy más csontozatokat olyan pozíciókba húznak el, ami nem a természetes állapota. Ezen felül az izomkötegekben és az izomrostkötegek között húzódó idegek is több ingernek vannak kitéve, ami miatt létrejön egy érintett terület-agy inger ping-pong, amitől további izomtónus mozgások alakulnak ki, ami a végén idegbecsípődéshez vezet.

    Az igedbecsípődés okozza a kisugárzásos tüneteket, hisz vagy csontfelületen kötődő inak, vagy pusztán izomrostok közé szorulnak, így folyamatos ingernek vannak kitéve (ettől van fájdalomérzet, zsibbadás, stb.).

    A legjobb gyógymód a fájdalom ellenére épp ezért az ok, azaz az izommerevség, valamint az izületi illeszkedések helyreállítása (csonkovács, gyógytornász nyújtó gyakorlatai). Előtte a porcos, csontos dolgok tisztázása miatt orthoped orvos...

     

    Ha ez így érthető.

    előzmény:
    bágébug (72)
    2013-01-08  21:00
  3. 2013. január 9. 10:4474.
    A savlekötő is inkább tüneti és hosszútávon ártalmas. A visszaáramlással nincs mit kezdeni, de agresszív gyógyszer helyett akár Ca, vagy akár szódabkikarbóna is jó. Az semlegesíti a savat, így nincs a refluxnál felmaródás...
    előzmény:
    semiramis (73)
    2013-01-08  23:16
  4. 2013. január 8. 23:1673.

    a salvussal az a gond, hoyg atver teged. megszünteti a panaszt, de NEM SZÜNTETNI MEG a savtultengest es a gyomorszaj zarodasanak problemajat. a kettö együtt nyelöcsö-es gegerakhoz vezethet (es teszi sajnos eleg sokszor).

     

    a megoldas csak savlekötö gyogyszer rendszeres szedese.

    előzmény:
    pocokcsoki (68)
    2013-01-08  20:12
  5. 2013. január 8. 21:0072.
    Stressz, azt mondod, az is oka lehet? Az utóbbi két hónapban olyan stresszes vagyok, éjjel nem tudok aludni, 2-kor felébredek és forgolódom, jár az agyam... van, hogy 4-kor még nem alszom....a meló se egy hawaii, túl sok a munkám....na, ezért is ültem annyit egyfolytában... szóval ez mind oka lehet talán? Már xanax-szal aludtam a végén...
    előzmény:
    semiramis (67)
    2013-01-08  19:33
  6. 2013. január 8. 20:5771.

    Igen, én is gyanakodtam a sok ülésre egy helyben.... de majd figyelek, tornázom, hogy ne macskásodjak meg a széken:)

    jaja, szépen, lassan hat a gyógyszer... de a gyomromnak kéne egy poroltó.... :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164163 (65)
    2013-01-08  19:14
  7. 2013. január 8. 20:5370.

    Semikém,

    már hiányoltam, hogy nem írsz, és örülök is, hogy ide találtál, nem vicc.

    Hát, kis buksi simogatás is elkelne,de az élet kemény...

    Ez az injekció baromira félelmetes, inkább meggyógyulok valahogyan...most jobb, pláne nappal, meg hogy nem mozgok, csak az éjszakát bírjam ki valahogy... Még jó, hogy van a lakásban 3 ágy, kanapé, ez-az, vándorlok rajtuk, mikor melyik kényelmes, azon fexem...

    Na, holnapra csak jobb lesz....

    Szép estét neked!

     

    előzmény:
    semiramis (66)
    2013-01-08  19:31
  8. 2013. január 8. 20:4469.

    Köszi szépen! Egyelőre most még nemigen balettozok, de megjegyeztem a gyakorlatot.

    Tényleg így van, ahogy írod, este és éjjel curvára fáj, na meg reggel.

    Már most félek az éjszakától!

    Salvust meg fogok venni, köcc

    előzmény:
    pocokcsoki (68)
    2013-01-08  20:12
  9. 2013. január 8. 20:1268.

    Csak ismételni tudom a többieket, kitartás!!!

     

    Amúgy savra nekem csak a Salvus víz válik be, azt nem láttam hogy valaki írta volna...

     

    Nekem fekvéskor mindig jobban fájt, úgy ahogy mondod, és főleg éjjel, vagy ébredés után, mert akkor nem mozogsz annyit, és bemerevedik megint minden.

     

    Ezeket a lazító gyakorlatokat, amiket mások is írtak érdemes próbálni, mert tényleg hamarabb javul, még ha fél óráig tart is hogy egyáltalán lekerülj a padlóra. Mit veszekedtem anyukámmal emiatt, mert állandóan tornáztatni akart én meg feküdni.... :) aztán neki lett igaza, nem hiába ez a nyavalya családi örökség :)

     

    Ha a két öklödet folyamatosan odanyomod határozottan a fájó területre mikor lépegetsz, akkor könnyebb menni....mert olyan mintha tartanád.

     

    Az almaecet a gyulladást viszi le, közben megkérdeztem.

     

    Sok sikert!

     

     

     

    előzmény:
    bágébug (58)
    2013-01-08  18:13
  10. 2013. január 8. 19:3367.

    igen, okozhat. de ez csak egy faktor a rengeteg közül.

     

    a stressz meg egy oriasi masik!! hamar nem tudsz csinalni semmit: szerezz be nehany jo könyvet a stresszoldas mikentjeIröl es olvasgass!

    előzmény:
    bágébug (61)
    2013-01-08  18:32
  11. 2013. január 8. 19:3166.

    tk. hozzavetölegesen mindegy, ortopedus vagy reumatologus, a lumbago mindegyik terület resze. 

     

    az injekciorol: nem, nem a hatsodba. vagy direkt oda, ahol faj, izomba, vagy gerincbe. igen, faj mindkettö, az utobbi baromira. bar lidocainnal keverve adjak es lassan szurnak, hoyg az hasson elöbb valamennyire...

     

    lehet probalkozni massal is, de ha ennyire faj, minden mas (gyogyszer, kence) csak szenteltvizes idöhuzas. 

     

    ebben az allapotban az otthoni torna TILOS! 

     

    sajnalom, hoyg nem buksisimogatok - a tenyek sajnos ilyen kemenyek.  

     

    jobbulast neked!  

    előzmény:
    bágébug (59)
    2013-01-08  18:18
  12. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2013. január 8. 19:1465.

    Valamennyit segít, ezt onnan tudom, hogy ha nekem felmegy a savam (reflux) és nincs kézközelben gyógyszer, akkor némi kefír lenyugtatja a gyomromat. De ez nyilván mindenkinél más.

    A sok ülés bizony okozhatja, időnként fel kéne állnod munka közben, ha másra nem is, de nyújtózkodni (állva, két kéz a magasban és váltott kézzel megpróbálni elérni a plafont), kicsit kilazítani a csigolyákat, izületeket. Ha két ünnep között nem is ülsz annyit, akkor sem biztos, hogy jól terheled a gerincedet, takarításnál, vásárlásnál stb.

    De ahogy olvasom, szép lassan csak elkezdtek hatni a gyógyszerek, további kitartást és jobbulást!  

    előzmény:
    bágébug (40)
    2013-01-08  10:37
  13. 2013. január 8. 18:4664.
    Igen. Jobbulást! 
    előzmény:
    bágébug (61)
    2013-01-08  18:32
  14. 2013. január 8. 18:4563.

    Hát, én is gyanakszom. De úgy is okozhatta vajon, hogy közben volt a karácsonyi meg újévi soknapos ünnep? Ennyi idő alatt nem lehetett "kigyalogolni" a több havi kotlást?

    Gondolkodom, elmegyek eladónak, az nem ül sose...

    előzmény:
    Rena__ (62)
    2013-01-08  18:37
  15. 2013. január 8. 18:3762.

    "De lumbágót okozhat ez vajon ez az istentelen sok ülés egy helyben?"

     

    Az okozza, bizony, én csak tudom 

    előzmény:
    bágébug (61)
    2013-01-08  18:32
  16. 2013. január 8. 18:3261.
    Azért arra kíváncsi lennék, hogy okozhatta-e ezt a nyavalyát az, hogy az utóbbi hónapokban szinte oda voltam szögezve az íróasztalhoz, monitorhoz, olyan a munkám. Rengeteg minden volt, és gyakran még ebédidőben sem tudtam felállni és kimenni, max.egy kávéra. Többször reggeltől este fél 7-8-ig ültem egy helyben. Szerintem ez nem normális, szétment a hátsóm. De lumbágót okozhat ez vajon ez az istentelen sok ülés egy helyben?
  17. 2013. január 8. 18:2260.

    Szia,

    ezt a gyakorlatot pont próbáltam tegnap, egyszer, de baromira fájt...

    kicsit ha jobban leszek, megpróbálom.

    Köszönöm a jótanácsaidat, tök ari vagy te is meg mindenki, aki segít.

    előzmény:
    Zsumi45 (56)
    2013-01-08  16:07
  18. 2013. január 8. 18:1859.

    Szia,

    nemtom, jó dokim volt-e, orthopedus, ő csinálta ismerősöm csípőprotézsét az Uzsokiban, szuper sikeresen. Hogy reuma részt is tud-e, nem is kérdeztem. Vasárnap reggel fogadott a kórház ambulanciáján.

    A cortison az injekció puff bele a hátsómba? Jesszus.... remélem, kimarad...

    De, sajnos elkeserítesz, hogy hónapokig tarthat.... Rengeteg a munkám a melóban, pont ma hívtak, hogy mi van.....de  mese nincs, nincs mit tenni, ha nemtok menni (fú, micsoda szöveg):)

     

    előzmény:
    semiramis (57)
    2013-01-08  16:16
  19. 2013. január 8. 18:1358.

    Szia,

    köszi, igazán nagyon kedves vagy!

    Értem a torna leírásokat, egyelőre még óvatoskodom, mert még akkor is fáj, ha fekszem.... az éjszakák borzasztóak, nem is értem, miért fáj sokkal jobban éjjel, mint nappal.... de ezeket a gyakorlatokat majd meg fogom csinálni!

    Amíg nem jutottam dokihoz, ettem a Diclac-ot, meg Mydetont is, most a doki Aflamint írt meg a Mydetont, 150-est. A körzeti aszonta, napi 2x2 algopyrint bekaphatokde-du.

    Na meg, lefekvés 2 db 0,5-ös xanax, hogy éjjel bírjak aludni. Ha felébredek, hogy fáj, éjjel 2-kor, újabb 2 bogyó.Jó, mi?

    Ég a gyomrom rendesen, de majd csak vége lesz ennek a rémálomnak...

    előzmény:
    pocokcsoki (49)
    2013-01-08  12:20
  20. 2013. január 8. 16:1657.

    többször nagy adag kortison, helyileg. reumatologus/ortoped orvos kell a diagnozishoz es a kezeleshez is.

     

    es pihenes.

     

    nem akarlak elkeseriteni, de honapokig is tarthat... 

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  21. 2013. január 8. 16:0756.

    A 49-50. Hozzászóláshoz csatlakozva:

     

    Amíg heveny gyulladás áll fenn, addig csak kímélő, lazító mozgás, de utána érdemes CD, vagy magnó mellett NAPONTA fél-1 órát gyógytornázni. Lehet kapni külön gerinc, nyak-váll és csípőtornát. Váltva mindegyik jó!

     

    Nagyon fontos a derék- csípő körüli izmok erősítése, mert ezek tartják megfelelő helyzetben a gerincet. 

     

    Addig is torna gyanánt próbáld ki:

    Feküdj le keményebb felületre,  hátadra, csak a nyakad alatt legyen hengerpárna, vagy keményre hajtott kispárna. A lábak térdben behajlítva, talpra húzva. Ebben a helyzetben a farizmokat gyakran szorítsd össze, s billentsd meg a medencédet.

    A többit az előzőkben olvashatod!Az ott leírt testhelyzetek, nyújtó gyakorlatok fokozatosan jöhetnek.

     

      Ha fel akarsz kelni, mielött elindulsz, minden lépés elött szorítsd össze a farizmokat, így kevésbé terheled a gyulladt gerinc-tájékot.

     

    Sok évtizedes tapasztalatomat írtam.

     

    Mielőbbi gyógyulást és későbbi megelőzést! 

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  22. 2013. január 8. 16:0455.
    Ja, és milyen gyógyszereket szedtél, ha szabad?
    előzmény:
    zsobatim123 (46)
    2013-01-08  11:56
  23. 2013. január 8. 16:0354.
    Hát ez a hitler nőbe ez tetszett, hallod.... de most akkor ez Pesten van vagy Pécsen? Bocsi, ha értetlenkedem itten...de megköszönöm, ha pesti, az elérhetőségét....
    előzmény:
    kukacapja (47)
    2013-01-08  12:08
  24. 2013. január 8. 15:5853.

    Hát, nevetni fogsz, pont azon filóztam, ahogy vitt a párom autóval az Uzsokiba, hogy vajon van-e ott tolószék, el birok-e menni a vizsgálóig vagy tolni kell.. de el tudtam menni, páromba kapaszkodva, korlátba...

    valahogy ezt kihagyná mindenki az életéből, mi? 

    Amúgy meg nem is tudtam, hogy van gerincklinika...

    Mondjuk be ne feküdnék, de ott biztos okosabbak, mint egy sima ortopédián, nem?

    előzmény:
    zsobatim123 (46)
    2013-01-08  11:56
  25. 2013. január 8. 15:3752.

    Ugyanilyen helyzetben voltam novemberben. Két hét alatt sokkal jobban lettem, de bizony nekem azóta is zsibbadás, lábba sugárzó fájdalom van. Nekem a terhesség hozta ki a porckorongsérvet. Járok úszni, gyógytornázni. A fájdalomcsillapító és az infúziókúra állítólag segít. Én nem kaphattam, mert szoptatok.

    Kitartás!

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34

Címlap

top