Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyon fáj!!!!! Lumbago

bágébug
Létrehozva: 2013. január 7. 14:34

Új életet kezdtem január 1-től.

Új év regglén csak fájdogált, majd sunyi módon napok alatt beállt a bal csípő forgóm, de piszkosul.

Éjjel alig alszom, mert nincs olyan pozitúra, amiben kényelmesen tudnék legalább 10 percig feküdni fájdalom nélkül. Ráadásul a bal combomba lesugárzik, néha az alsó lábszáramba is (nem zsibbad, csak húzódik). Már tök kóma vagyok.

Dokinál voltam tegnap az Uzsokiban, megröntgenezte,  megállapította: ez lumboischiagia, adott Mydetont meg Aflamin vagy mit, de hát olyan lassan hat. Feküldtem már a földön, lábam égnek állt, oldalt, négykézláb,pucsítva, mindenhogy,  de nem jó sehogy. Annyira szenvedek. A gyógyszer olyan lassan hat.

Most éjszakára bevettem két xanax-ot, a 0,5-set, meg hajnalban még kettőt, hogy tudja, némileg aludni. Menni kábé derékszögben tudok, néha óvatosan feljebb hajlok, de akkor meg fáj.

 

Fú, csajok, nem kívánok ilyet az ellenségemnek se. Pénteken a melóból taxival jöttem haza, itthon meg az ajtóból kabátban-táskával-cipőben kilövőstart beájultam az ágy tetejére hanyatt, úgy vetkőztettek le a páromék...(Nem is értem, minek mentem be dolgozni, tiszta hülye vagyok. Pedig iszonyat sok melóm van.)

Itt az ágyon fekve, forgolódva, széken a laptop, próbálom elvonni a figyelmem a kínjaimról, hogy netezgetek, ha épp nem fáj a laptop felé fordulni.

 

Másnak is volt már ilyenje? A gyógyszereken kívül van valami praktika? Vagy itt döglök meg?

  1. 2013. január 8. 15:2051.

    Flector por.

    Gyorsan hat.

    Csak receptre lehet kapni.

    Nekem sajnos, csak ez az egy gyógyszer hatásos.

     

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  2. 2013. január 8. 15:0650.

    Szia!

     

    Nekem is ismerös a szitu sajna :S

     

    En elmentem masszörhöz, aki kicsit fellazitotta a dolgokat, ill a haziorvosomnal kaptam elektroterapias es ultrahangos kezelest (10x) es ez sokat segitett.

    Nem tudom milyen melod van, nekem ülömunka es e miatt vannak az izmaim letapadva (hiaba a fitness). Szal keress egy jo masszört es ajanlom, h rendszeresen latogasd, de a terapia a legjobb, aztan meg az infralampa, izomlazito kremek stb.

     

    En konkretan 15 evesen kaptam elöször azokat a gyogyszereket, amiket irtatok. Kukaba velük!!!

     

    Amit meg kiprobalhatsz, h oldaladra fekszel, alacsony kisparna a fej alatt, terd kicsit felhuzva es a ket terd köze kisparna/takaro. ebben a pozicioban ha megvan a megfelelö magassag a 2 terd között, akkor pont nem fog fajni.

     

    Kitartas! 

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  3. 2013. január 8. 12:2049.

    Szia!

     

    átérzem a dolgot, sokszor tűnődtem azon, hogy most inkább bepisilek, de nem tudok kimászni az ágyból.....

     

    Két dolog segített, illetve három.

     

    Almaecetes borogatás, egész éjszakára, büdös, még napokig büdös is marad, de a fájdalom hipp hopp eltűnik. A mechanizmust ne kérdezd, de működik.

     

    Jó szottyosan almaecetes türcsi a fájó területre, azt körbekötni egy szárazzal, és megkötni a köntös övével hogy fennmaradjon.

     

    Gyógyszer szinten diclophenac- diclac tabletta, és ami gyilkos de jobb lesz, azok alap nyújtógyakorlatok.

     

    Cicahát-kutyahát, háton fekvés földön  ellentétes kezed lábad nyújtani, háton fekve csípőt felemelni, majd lassan csigolyáról csigoláyra visszafeküdni, stb. mindezt lajhárlassan.

     

    és még valami, próbálom szemléletesen leírni.

    Két lábbal állasz a földön, és az egyik térdedet felhúzod a mellkasodhoz lendületesen úgy hogy a mellkasodnál körbeöleled a  két karoddal, és kicsit megtartod.

     

    Visszateszed majd jöhet a másik. Ezt is nyújt derékrészen.

     

    Kamaszkorom óta közdök ezzel, félévente- évente, gondolhatod mindent kipróbáltunk azóta,

    most épp két hete volt legutóbb, és minél többet próbálsz mozogni, nyújtani annál hamarabb javul, persze a pihenés sem árt.

     

    Hason alva az egyik láb felhúz, másik nyújtva alvás is jó szokott lenni.

     

    Sok sikert és szívből kívánok mihamarabbi javulást!

    Pocokcsoki

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  4. 2013. január 8. 12:1048.

    A front nem okoz lumbágót. Nem azt mondtam. Azt mondtam, akinél egyszer kijött, annak onnantól rendszerint frontkor újra előjön. Könnyebben beáll, mint egy normál napon. Elég hozzá bármilyen mozdulat...

    Tehát a front nem okoz lumbágót...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (29)
    2013-01-07  18:20
  5. 2013. január 8. 12:0847.

    Van egy közeli barátom, ő is lumbágós. Évek óta nincs vala baja, csak annyit tesz, hogy odafigyel a mozdulatokra, ha front van. Járt csontkovácshoz anno Pécsett. Ő jó, pesten nem ismerek olyat, akit tudnék ajánlani... Az ő csontkovácsa mondta, hogy a várója dugig van lumbágósokkal, meg ilyenekkel forntkor... Láttam, én hiszek neki.

     

    Ha az a kérésed, persze. Én pár évet lehúztam vele, nem ismerek nála jobbat... Mondjuk egy hitler nőbe, de nagyon jó.

    Megírom priviben az elérhetőségét, ha gondolod.

    előzmény:
    bágébug (26)
    2013-01-07  17:50
  6. 2013. január 8. 11:5646.

    Szia,

    tavaly ilyenkor én is így jártam. 5 hétig kínlódtam, gyógyszereken éltem, kipróbáltam mindent, de nem segített. Aztán majd egyik napról a másikra

    egyáltalán nem tudtam felkelni, na akkor nagyon megijedtem, az ügyelet kórházba szállíott, mert már állni sem tudtam. Ott is tolószékkel toltak a gyerekeim. A gerincklinikán egy hét alatt helyrehoztak infúzióval és gyógytornával, utána még kb. 4 hétig szedtem gyógyszereket ( nagyon fontos a gyormorvédő !), ezért azt tanácsolom neked, hogy keresd meg őket van ambuláns rendelés is, mert a reuma, meg a körzeti nem sokat ért hozzá. Kívánom, hogy ne járj úgy, hogy tolószékbe kelljen ülnöd. Jobbulást Neked.

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  7. 2013. január 8. 11:3845.

    Nem ismerem a normolitot, nem tudom, mi az.

    Talán az egyetlen amit recept nélkül is kapsz az a Quamatel. Mondjuk a recept nélküliben töredék hatóanyag van, mint amit az orvos ír fel.

    előzmény:
    bágébug (43)
    2013-01-08  11:31
  8. 2013. január 8. 11:3744.
    helyesen: Normolyt
  9. 2013. január 8. 11:3143.

    Na, akkor az kefír is minek... figyi, van itthon normolit vagy ilyesmi por tasakban, az esetleg jó ilyenkor?

     

    Volt régebben térdeplőszékem a melóban, vettek nekem, de attól kif..ngott a térdem, sajnos nem tudtam használni. A labda meg alacsony az asztalomhoz, még a 70 cm átmérőjű is talán, de köszike

    előzmény:
    Rowan22 (42)
    2013-01-08  11:04
  10. 2013. január 8. 11:0442.

    A kaukázusi kefír gyógyszerek mellé lófityfiritty.

    Irass fel a dokival gyomorvédőt! (Normálisabbja kapásból adja, de pl. a miénktől is kérni kell)

    Ameddig nem jössz helyre, addig ne csinálj semmit, csak pihentesd, vagy úgy mozgasd, ahogy jólesik. Normális gyógymasszőr neki sem áll gyulladtam masszírozni.

    Sok minden jó, amit írtak, de nem belobbant állapotban, majd csak utána.Az én derekamnak pl. jó a kozmodisc deréköve. Ahogy rajtad van, masszírozza a derék körüli izmokat.

     

     

    Ami még nagyon fontos lenne: ahogy leírtad a sok ülés okozhatta.

    Valamit azon kellene változtatni, valószínűleg rosszul ülsz.

    Ékpárna vagy ülőlabda lehet megoldás.

    Esténként pedig torna, meg kellene erősíteni a gerinc melletti izmaidat!

     

    Gyógyulj meg minél előbb!

     

    előzmény:
    bágébug (40)
    2013-01-08  10:37
  11. 2013. január 8. 10:5141.

    Szia, néztem a videót, de sajnos angol nyelvűt találtam, és nemtok angolul, vagy csak én bénáztam?

    A földön fekvést kipróbáltam, de nagyon fájt, picit még várok vele, hátha később jót tesz.

    Az etka-jógának meg utánanézek, köszke, szép napot neked!

    előzmény:
    szőrész (32)
    2013-01-07  18:41
  12. 2013. január 8. 10:3740.

    Szia,

    gyomorkímélőnek kaukázusi kefírt eszem, ez vajon jó-e? Pár péksüteményt rágcsálok még el, de sok kedvem nincs enni mostanában...

     

    Sajnos ez a "méreg" tényleg lassan hat, már szerda van, és vasárnap dél óta most kezdem haloványan érezni, főleg nappal, hogy ember vagyok, de éjjel csak ergődöm, xanaxokkal alszom, úgy kínlódom, mert minden pózban sajog. Hát, csak kimászom belőle valahogy.

    Egyelőre semmi torna, semmi plusz, csak óvatosan próbálom elviselni magamat... mondhatom, elég nehéz....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (36)
    2013-01-07  19:23
  13. 2013. január 7. 20:4939.
    Melegíteni TILOS. Csontkovács tudna segíteni szerintem. Ahogy leírod idegszál is becsípődött.
    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  14. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2013. január 7. 19:3438.

    Én még nem voltam ilyen helyzetben, de el tudom képzelni a tied.

    Szerezz be, egy TENS készüléket - gyógyászati segédeszközboltban (talán patikában is?)  kapható

    .

    Az orvossal konzultálj a használatáról.

    Mi műtét utáni rehabra, sportban szerzett fájdalmakra használtuk/juk.

     

    Nagyon hatásos, de mindenképpen az orvosoddal beszéld meg!

     

    Jobbulást! 

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  15. 2013. január 7. 19:3237.

    Szia!

    Próbáld ki a motto tapaszt, sárgát. A férjemnek szokott segíteni...Hátha...

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  16. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2013. január 7. 19:2336.

    Legközelebb ilyen gyógyszerek mellé szólj, hogy írjanak fel gyomorvédőt is, addig meg egyél kenyeret, kekszet, ilyesmiket, és ha lehet (nézd meg a betegtájékoztatót) kaja után vedd be a tablettákat. Szedtem én már erősebbet is mint amilyeneket Te kaptál, lett is szép refluxom, igaz az én gerincproblémáim nem most kezdődtek, hanem vagy 15 éve. Néhány nap, illetve 1-2 levél gyógyszertől még hosszabb távon nem lesz bajod, de legközelebb szólj és kérd.

    Sajna az ilyen gyulladáscsökkentők nem hatnak egy nap alatt, tényleg idő kell hozzá. Mindenesetre szerintem (ez csak magánvélemény) ha 3 nap alatt nem érzel javulást, akkor már lehet szólni a dokinak, hogy írjon erősebbet. És addig, amíg nem javul, ne tornázz, ne menj masszázsra, ne csinálj semmit azon túl, hogy próbálod elviselni a helyzetet, amennyire lehet. 

    előzmény:
    bágébug (34)
    2013-01-07  18:58
  17. Torolt_felhasznalo_551110
    Torolt_felhasznalo_551110
    2013. január 7. 19:1235.

    Folyamatban van a javulásom....talán, talán....most már meg tudom állni, hogy ne dolgozzam magam hülyére:) Fogadd meg te is!:-)

    előzmény:
    huncut (30)
    2013-01-07  18:29
  18. 2013. január 7. 18:5834.

    Szia,

    hát, vettem észre, hogy nem hatnak azonnal, bár tegnap kb. 11-kor vettem be az első szemeket, akkor jutottunk el patikába. Vagy csak én vagyok türelmetlen? Az ember hajlamos azt hinni, hogy bekapja a tabit, és hipp-hopp megszűnik a baj. De hát ez nem így van sajnos...

     

    Mondta a doki, hogy ha pár nap alatt nem javulok, mehetek MR-re, majd jelentkezzem nála.  Még reménykedem... Közben Fastum gélt is találtam, meg a körzeti doki telefonon azt mondta, algopyrint ehetek 2-2-t de. és délután, most bekaptam kettőt. Ugyanis szeretnék aludni éjjel.

    Még két 0,5-ös xanax, hogy hunyáljak, éjjel kettőkor még kettő, majd csak kif... a gyomrom... de nem bírom a fájdalmat, rettenetes....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (27)
    2013-01-07  18:18
  19. 2013. január 7. 18:4233.

    Érdemes kipróbálni az akupunktúrás kezelést, ha több alkalommal is van, szokott segíteni. Időhiányában vannak otthoni készülékrek, amikkel szintén lehet fizikoterápiás kezelést csinálni, esetleg a Bioptron lámpát is meg lehet próbálni. Több helyen, több árfekvésben lehet ilyeneket találni:

    www.saxmed.hu,  stb..... Ezek szerintem használható, jó gyógymódok.

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  20. 2013. január 7. 18:4132.

     

     Igen, válámi front volt, meg hirtelen melegedés, tegnap meg a hóóó...

     

    Itt van a gyorssegély, csak lassan, kimérten, ez nem kapkodós:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=8BXDe5fcp7I

     

    Jobb szélen még keresgélhetsz, vannak pár percesek, de most azért ne ronts ajtóstul a házba!

     

    Most javaslom az általam "hanyattestem a székkel" című gyakorlatot, vagyis inkább elhelyezkedést:

     

    Hanyatt fekszel, a szőnyegen, lábad behajlítva, egy szék ülőkéjére, vagy az ágyra feltéve, hogy az egész alsó lábszárad  rajta nyugodjon.

    Most éppen egy nagy Z betűt formálsz, ahol 90 fokot kell bezárnia a lábszáradnak a comboddal, és a combod és a tested között is. Így a combod függőlegesen áll, nem dől, mint itt a Z szára.

     

    Ebben a helyzetben kiegyenesedik a deréktáji görbület, jajdejóóó!

     

    A későbbiekre nagyon tudom ajánlani az Etka-jógát, sok helyen találhatsz órákat, nekem huszonéve bevált.

     

     

    Jaaa, egyébként üdv a klubban! :)

     

    előzmény:
    bágébug (26)
    2013-01-07  17:50
  21. 2013. január 7. 18:3131.
    De csak gyógymasszőrhöz menj!!!!
    előzmény:
    bágébug (17)
    2013-01-07  15:35
  22. 2013. január 7. 18:2930.

    Istenem....van még egy ilyen hülye mint énnagytakarítás kifulladásig, majd jó pár nap nyögés! Nem is annyira a derekam, mint az összes izületem készül ki tőle. Nekem 19 hónapos az unokám és szintén emelgetem:-)))) pedig nem kéne.

    A Mydetonnal vigyázz, az összes izmot lazítja, azt is amit nem kéne.  A Meloxan pedig gyomorromboló. Nekem az nem volt olyan jó, mint a Feldene Dispersal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551110 (10)
    2013-01-07  15:04
  23. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2013. január 7. 18:2029.
    Szerintem, ha egyébként jól ülsz (melóhelyen), jól mozogsz, nem vagy nagyon elhízva stb., tehát ha nincsenek meg ezek a rizikófaktorok, akkor egy front nem okoz lumbágót. Most képzeld el, frontok jönnek-mennek, mégsem robban le a fél ország hetenként.:) 
    előzmény:
    bágébug (26)
    2013-01-07  17:50
  24. 2013. január 7. 18:1828.
    a masszírozás szerintem tilos ameddig gyulladt állapotban vannak az idegek.
    előzmény:
    bágébug (12)
    2013-01-07  15:14
  25. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2013. január 7. 18:1827.

    Nem döglesz meg, nyugi. :) Sajnos egy ilyet kifeküdni, ahhoz türelem kell. Ha lesugárzik a lábadba, az szerintem (saját tapasztalatom szerint) már lehet több is, mint lumbágó, érdemes lenne egy MR-re előjegyeztetni magadat, bár elég durva várakozási idők vannak. A rtg tök jó, de egy csomó mindent nem mutat ki.  

    Ha gyulladásban van, márpedig abban van, akkor ne kezdd el melegíteni! A meleg fokozza a gyulladást, és csak rosszabb lesz.  

    Az Aflamin és Mydeton nem hat egyből, kell 2-3 nap általában, mire érezni kezdheted a hatást. Ha nem javul, akkor mindenképpen kérj erősebb gyógyszert, és alaposabb vizsgálatot! 

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34

Címlap

top