Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyon fáj!!!!! Lumbago

bágébug
Létrehozva: 2013. január 7. 14:34

Új életet kezdtem január 1-től.

Új év regglén csak fájdogált, majd sunyi módon napok alatt beállt a bal csípő forgóm, de piszkosul.

Éjjel alig alszom, mert nincs olyan pozitúra, amiben kényelmesen tudnék legalább 10 percig feküdni fájdalom nélkül. Ráadásul a bal combomba lesugárzik, néha az alsó lábszáramba is (nem zsibbad, csak húzódik). Már tök kóma vagyok.

Dokinál voltam tegnap az Uzsokiban, megröntgenezte,  megállapította: ez lumboischiagia, adott Mydetont meg Aflamin vagy mit, de hát olyan lassan hat. Feküldtem már a földön, lábam égnek állt, oldalt, négykézláb,pucsítva, mindenhogy,  de nem jó sehogy. Annyira szenvedek. A gyógyszer olyan lassan hat.

Most éjszakára bevettem két xanax-ot, a 0,5-set, meg hajnalban még kettőt, hogy tudja, némileg aludni. Menni kábé derékszögben tudok, néha óvatosan feljebb hajlok, de akkor meg fáj.

 

Fú, csajok, nem kívánok ilyet az ellenségemnek se. Pénteken a melóból taxival jöttem haza, itthon meg az ajtóból kabátban-táskával-cipőben kilövőstart beájultam az ágy tetejére hanyatt, úgy vetkőztettek le a páromék...(Nem is értem, minek mentem be dolgozni, tiszta hülye vagyok. Pedig iszonyat sok melóm van.)

Itt az ágyon fekve, forgolódva, széken a laptop, próbálom elvonni a figyelmem a kínjaimról, hogy netezgetek, ha épp nem fáj a laptop felé fordulni.

 

Másnak is volt már ilyenje? A gyógyszereken kívül van valami praktika? Vagy itt döglök meg?

  1. 2013. január 7. 17:5026.

    és ez olyan gyógyt., h megtanítja a gyakorlatot, pár alk. és utána magad csin?. bocs, most bal kézzel írok

    csak. mert erdekelne, jaja pesti vagyok

     

    egyebkent sose voltam fronterzekeny, bar eben a korban mar......

     

    előzmény:
    kukacapja (25)
    2013-01-07  17:22
  2. 2013. január 7. 17:2225.

    A lóbalzsam is gyulladáscsökkentő hatású.

    Ha hozzáférsz akkor a tehéntőgykrém lenne az igazi... :-D Nem vicc, tényleg.

     

    Hidd el, front. Most volt tegnap is és kb 4 napja is egy. NEm mindig akkor van, amikor be is mondják, plusz ez területenként is változó. Én pld Érden nem érzem, de ahogy hazaérek már igen... Én térdes vagyok.

    Nem az időjósokat kell figyelni ez ügyben, hanem magadat. Mindig jelzi a tested, ki kell tapasztalni, mennyivel előtte. Nálam kb 1 nap. Sok jele van: fejfájás, merevség, stb. A jelet is meg kell figyelned.

     

    Amit írtam tornát, az csak lassú mogás, nem kapkodós és alapvetően nyújt. Ha ott lennék könnyebb lenne :-D A lényeg a tartáson van, nem a mozgáson igazán. Amikor beszívtad a levegőt és kinyújtóztál, lent legyen a vállad, a lapockád és le kell szorítani a derekad. Marha nehéz, de onna fogod érezni, milyen jól nyújt és olyan csoportokat is, amiket máshogy nem igazán lehet...

    Ha pesti vagy, akkor tudok egy jó gyógytornászt, sajnos maszek. HA emlékem nem csal kb 4 eFt egy alkalom nála... Alapjáraton egy isten(nő).

    előzmény:
    bágébug (14)
    2013-01-07  15:29
  3. 2013. január 7. 17:0924.
    algopiryn , igen az nekem is használt .
    előzmény:
    bágébug (21)
    2013-01-07  16:42
  4. 2013. január 7. 17:0523.

    szia,

    hát ez nagyon tecccccccett, hogy "ahogy sárgul a keresztlevél", nagyon jó szöveg!

    Most kicsit jobb, de szinte hallom, ahogy nő rám a háj, pedig nem eszem sokat, csak nem mozgok.

    A doki mondta, hogy ha nem jó az az Afla izé, menjek vissza, ír mást, meg MR meg stb. Most Fastum-ot kentem magamra, egész jó az is...

    de azért jó lenne már egy héttel öregebb lenni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (22)
    2013-01-07  17:02
  5. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2013. január 7. 17:0222.

    Nálam bevált az Algoflex Forte is, de van egy erős fájdalomcsillapítóm is, a Zaldiar (igaz, ez is vényköteles). Nem ugyanez a gond, de mozgásszervi, plusz egy évtizedekkel előbbi lábon kihordott ocsmány hörghurut maradványai.

    Ja és a Richtofit sportkrém se utolsó.

     

    Próbálj meg türelmes lenni (....jó, jó - ne vágj hozzám semmit, tudom hogy ez a legkevesebb ilyenkor) - sajna ahogy sárgul a keresztlevél, úgy jön elő minden nyavalya.

    előzmény:
    bágébug (21)
    2013-01-07  16:42
  6. 2013. január 7. 16:4221.

    Szia,

    nekem is volt már a jobb lábamban ilyesmi - már épp ideje volt, hogy a bal is sorra kerüljön, nem? :) Bocs, de az ember kínjában már hülyéskedik itten. Ott volt nekemi oslyan, hogy csak négykézláb tudtam telefonálni (még vonalason), a gyerekeim csak nevettek rajtam, na persze kicsik voltak, nem szidhattam meg nagyon őket... 

    Én jártam a jobb lábammal nappali kórházba, úúúútáltam, ritex pakolás, vizi taj-csi, sokkolda meg ilyenek, a zárójelentés: nem lesz jobb, én már így halok meg....

    Most szerencsére nem ennyire gáz a helyzet. Akkor egy hét alatt 5 kg lement rólam a fájdalomtól (hja, régi szép idők, mi? :),  annyira kínlódtam. Emlékszem, július 14-én keltem arra, hogy nem bírok menni, csak derékszögben, és kb. októberben mentem dolgozni.

     

    Azért remélem, itt még nem tartunk, pár nap, és kezdődhet a napi meló, plusz a második műszak, mert a "fiúk" nem olyan nagyon aktívak a háztartásban...

     

    Most mondta telefonba a doki, szedhtek napi 2x2 algopyrint (algopiryn???),

    patikában kapható, erre lement a fiam, kiderült, vényköteles. hogy mingyá mit mondok én....De a Fastum gél kimondottan imádnivaló, kellemes és hat is és illatos! Apró örömök, mi?

    előzmény:
    tesi72 (19)
    2013-01-07  16:13
  7. 2013. január 7. 16:2720.

    szia te szegény , sajnállak nagyon . nekem hosszu évek óta visszatér bizonytalan időközökben.  Esős ,latyakos időkben, légkonditól, esetleg megfázott a derekam , vagy egy rossz szögben való emeléstől .

    borzasztó fájdalom és rohadt tehetetlen ilyenkor az ember lánya . nekem jó volt a melegítő krém . a fekvés, és ha felkeltem a derekam bekötöttem jó szorosan és két bottal valahogy tudtam járni. De kiegyenesedni azt már nem, hát mindig odaálltam a falhoz és szép lassan kiegyenesedtem

     

    vigyázz magadra , pihenj , helyrejössz .

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  8. 2013. január 7. 16:1319.

    Szia!

     

    Ismerős a helyzeted.

     

    Nekem 6 éve volt ilyen gondom,egy reggel nem tudtam felkelni csak úgy, ha négykézlábra ereszkedtem és a fűtés csövön kapaszkodva húztam fel magam.

    Lumbágó-Isiázzal, nekem a nehéz fizikai munka hozta ki+ még egy kis születési rendellenesség a gerinc és medence részen.

    Semmi gyógyszert vagy injekciót nem kaptam,ilyen derék fájdalommal az 5 km.-re lévő gyógyfürdőbe kellett napi szinten gyógytornára járnom+ fizikoterápiára,ha tudom,hogy sz@rt se ér nem járok be, 2 hónap alatt jöttem helyre!!!

    Szigorú fekvést mondott az orvos,amit fél napig tudtam tartani,mert őrjítően fájt,nekem a kíméletes mozgás,csissz-csussz volt jó.

    Ugyan csak kisugárzott a bal lábamba, végig zsibbadt az egész.

    Megtanultam úgy mozogni,emelni,hogy nincs gondom.

    A boka törésemnél jött ki ismét,a járógipsz miatt totál ferdén állt a garincem  3 hétig, akkor mydetont,diclacot szedtem,nem mentem orvoshoz vele.

    Nem forró, csak normál fürdő vízbe tengeri só is nagyon jó, 20 percig ülőfürdözni !Csak annyi meleg vizet utána engedni ami kellemes.

    A lóbalzsam nagyon bevállt,ha egy kicsit fáj,fáradt 2x-3x bemasszírozom és szaladok tovább.

    Kitartás!

    Kívánok gyors gyógyulást!

     

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  9. 2013. január 7. 15:5618.

    hát hallod, ami neked van, ahhoz képest az en bajom szinte nudli...mondhanám, ami késik....

    köszi, neked és minden jót

    előzmény:
    Anyacuka (16)
    2013-01-07  15:35
  10. 2013. január 7. 15:3517.
    tuti az lesz az első, keresek egy jó masszázst....
    előzmény:
    huncut (3)
    2013-01-07  14:43
  11. 2013. január 7. 15:3516.

    nagyon sajnállak,tényleg át tudom érezni a helyzetedet

    20 éve fáj a derekam,gerincem,kaptam én is sokféle gyógyszert,volt mikor hetekig injekciókat,kaptam elektromos,uh kezelést,masszázst,gyógyfürdőbeutalót

    minden csak átmenetileg hat

     

    az nagyon ciki,mikor viziten lehajoltam kivenni a gyereket az ágyból és nem tudtam kiegyenesedni

    akkor mondtam,hogy ez így nem mehet tivább és kivizsgáltattam magam alaposan

    2 oldali sacroileitis,osteoporozis,osteophiták a gerincen,minden másfelé görbül,meg kiegyenesedtek a görbületek,szóval legalább nem hülyének néztek

     

    most a gyógytorna,masszázs,kezelések és állandó gyógyszerek mellett(Mydeton,Brexin)helyi krémeket használokmeg biológiai terápiát kapok(az enyém autóimmun betegség,spa,de a fajdalom ugyanolyan)

     

    egyáltalán nem tudok hanyatt feküdni,csak félig oldalt és a térdemnél alátámasztva párnával

     

    ajánlották a nagy ülőlabdát, a gyógytornász is szokott azon tornáztatni,na a következő beruházás az lesz

     

    most  sikerült ülőgumó és csípőizületi gyulladásra is szert tennem, leginkább sétálgatva érzem magam komfortosan,(írtak fel járóbotot,hogy ne terheljem túl az izületeket)se ülni,se állni,se feküdni nem jó,ezért keveset alszom,amitől még rosszabbnak érzem a fájdalmamat

     

     

    meleg,fürdősós víz?nekem jól ellazítja a gerincemet 

     

    gyógyulj meg hamar! 

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  12. 2013. január 7. 15:3215.
    én a sok ülésre gondolok, de most, h mondod, egx nehéz szatyrot hazavittem a parkolókól. ki tuggggya....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551110 (5)
    2013-01-07  14:45
  13. 2013. január 7. 15:2914.

    olyan furcsa egy kézzel pötyögni, nekem, aki 400 leütést ír percenként, most alig találom a betűket csak bal kézzel.

    naszóval....kopás nincs, mondta a doki.

    ilyesmiket próbálok tornázni, de még fáj, majd csak óvatosan. attól félek, nehogy rosszabb legyen egy nem jó mozdulattal.....azt nem bírnám ki ...

     

    újévkor volt front, nemtom...de szerintem sokat ültem, az hozta ki...

     

    páom ajánlotta a lóblazsamot, de az hűt...

    előzmény:
    kukacapja (8)
    2013-01-07  14:52
  14. 2013. január 7. 15:2013.

    na én most  tartok a pár napban benne még...tán holnapra jobb lesz...az a baj, ülőmunkát végzek, év vége körül volt, h reggeltől este fél 8-ig, ebéd nélkül kotlottam...anny melóm van.

    de ezeknek a gyakrlatoknak utánanézek, köszi

    előzmény:
    nok_apja (11)
    2013-01-07  15:04
  15. 2013. január 7. 15:1412.

    3 hét, te jó ég....nekem ez a pár nap is rettenet.

     

    semmi se jó momentán,meleg se, hideg se...

     

    viszont ajantottak mágneses  maszírozót, az vajon?jó? el is felejtettem a dokit kérdezni...

    előzmény:
    gitta58 (2)
    2013-01-07  14:40
  16. 2013. január 7. 15:0411.

    Nyugi, a kapott gyógyszerek pár nap alatt kifejtik hatásukat. De érdemes elmenni gyógytornászhoz, aki végeztet veled McKenzie gyakorlatokat. Ez kiegészítése a gyógyszeres kezelésnek. Ha ezeket otthon is végzed (napi 5-10 perc torna) nincs többé lumbágó, ülőzsába, stb.

     

     

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  17. Torolt_felhasznalo_551110
    Torolt_felhasznalo_551110
    2013. január 7. 15:0410.

    Igen, hasonló korúak vagyunk:) Nagyon jól írtad: "meszesedés, kopás...természetes velejárója a korunknak". És ezt visszafordítani már nem lehet. 

    Mydetont és Meloxant szokott felírni az orvos, és jó. Egy darabig.

    Nálam még az is a baj, hogy hiába tudom,hogy derékfájós vagyok, nekiállok pl. egy nagytakarításnak, és látástól-vakulásig csinálom. Utána meg egy hétig fel se tudok kelni. Aztán megígérem, hogy soha többé!:)) Ja, meg van egy 20 hónapos édes kis unokám, akit bizony ölbe kapok többször is. Nem használ ez sem.

    Nagyon dícsérik az Mckenzie tornát...még gondolkodom. Nagyon drága, de ha tudnám, hogy jó, belevágnék.

     

    előzmény:
    huncut (9)
    2013-01-07  14:54
  18. 2013. január 7. 14:549.
    Igen, látom hasonló korosztály vagyunk, de legalábbis középkorúak. Nekem nem igazán van meg az oka, meszesedés, kopás...természetes velejárója a korunknak. Most havi egyszer a csigolyákat helyreteszi egy hozzáértő, így elvagyok. Milyen bogyót kaptál? Amúgy okos ötletnek tartom, hogy csak keveset tornázzál, viszont rendszeresen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551110 (7)
    2013-01-07  14:50
  19. 2013. január 7. 14:528.

    Előfordul.

    Kérdés, hogy van-e kopásod?

     

    Alapvetően a lumbágót a front hozza ki, ha valakinek van. Egy csontkovács pécsi barátomnál mindig dugig a váró, amikor front van. Őt tudom javasolni, illetve azt, amit ő javasolt. Figyeld a frontot és ha van, akkor mindenképp laza-nyújtós-bemelegítős tornával indítsd a napot. Persze ez a jövő. Most fáj és ez lassan gyógyul. Erőltetni nem jó.

    Jól jöhet még egy salonpass krém, ez melegítő krém, vérbőséget okoz  a területe, minimális gyulladáscsökkentő tartalommal.

     

    És nem ártana egy kis gyógytorna sem. Földön fekve, kezet magastartaásba, párod megtartja a lábad, nyújtózás nagy levegővétellel, hátat tartsd lenn és lassan fújd ki a levegőt úgy, hogy a hátad maradjon a helyén. Fogod érezni, hogy a csipőforgód húzódik. HA éles fájdalom van, akkor hagyd abba. Ha megy, akkor párszor ez, utána a levegő kifújásnál a nem fájdalmas oldal felé lassan csúsztassa ki a párod a lábaid. Ezt többször. Kb 15 percnél ne legyen hosszabb, napjában 2-3 szor, ahányszor bírod.

     

    Jobbulást.

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  20. Torolt_felhasznalo_551110
    Torolt_felhasznalo_551110
    2013. január 7. 14:507.

    Szia) 42 éven keresztül irodai munka...Csontritkulás ..... Plusz van egy csúnya harántboltozat süllyedésem, a bal lábam fáj, és sokszor a jobb lábamra támaszkodok.

    Most ígértem meg,hogy többet nem megyek orvoshoz. Adnak  jó gyógyszert, ez tény. De pár hét után ismét fáj.  Rendeltem már torna dvd-t (gerinc), de utána még jobban fájt.

    Pár napja azt találtam ki, hogy ismét tornázok, de egyszerre csak 10 percet, és ezt naponta többször ismétlem. Plusz a szőnyegen fekszem.

    Némi javulást érzek!

     

    Neked is fáj a derekad?

    előzmény:
    huncut (6)
    2013-01-07  14:46
  21. 2013. január 7. 14:466.
    És mit teszel az állandó derékfájással? Tudod mitől van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551110 (5)
    2013-01-07  14:45
  22. Torolt_felhasznalo_551110
    Torolt_felhasznalo_551110
    2013. január 7. 14:455.

    Szia! Jaj, te szegényke, nagyon sajnállak.  Tudom, mit érzel, átéltem hasonlót. Sőt, nekem állandó derékfájásom van. Szedd a gyógyszereket, pihenj. De ne pihe-puha ágyban! Ja és én amikor ennyire fájt, vettem egy jó forró fürdőt. Ostoba voltam, nem lett volna szabad. De amíg a vízben ültem, olyan jó volt. Na, ezt ne tedd! Pár nap és hatni fog a gyógyszer. Jobbulást kívánok!

    Egyébként megemelted magad?

     

     

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  23. 2013. január 7. 14:444.

    "Megdögleni" valószínűleg nem fogsz, de sajnos idő, amíg hatnak a gyógyszerek.

     

    A melegen tartás és a kemény felületen fekvés segíteni szokott.

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  24. 2013. január 7. 14:433.
    Persze, hogy volt másnak is ilyen. Türelem, nehezen jön rendbe. Ma már 2-3 nap ágynyugalom után a mozgolódást javasolják. Pokoli fájdalom, sajnálom. Ha meggyógyultál nem ártana beiktatni az életbe egy gyógymasszázst, legalább 2 hetente. Jobbulást!!!
    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  25. 2013. január 7. 14:402.
    Tudom miről beszélsz így töltöttem 1x 3 hetet. Nekem a melegítés jól esett, próbáld ki, fogod érezni, hogy jó vagy kellemetlen, ha utóbbi akkor semmiképp ne csináld. Azt is mondták feküdjek keményre napokig kínlódtam, de valahogy azt éreztem ez nem jó nekem, és kipróbáltam a puha derékaljat, az segített. Magneter matrac segíthet még.
    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34

Címlap

top