Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2013. január 11. 07:25226.

    Hexi jó reggelt!

     

    No persze a többieknek is Jó reggelt!!

     

    Ma pont ilyesmi receptre gondoltam, de csak a lengyeles karfiol jutott eszembe, de ez sokkal diétásabb!

    Köszi!

     

    A túrós cuccot napi étel lett nálunk, fiúk is eszik, gyümölccsel lekvárral.

     

    Ma anyukámat viszem vásárolni, lidi stb. virsli ügyben körbenézek.

     

    Szoktál ch-t számolni?

    Szerintem a dietetikusok által számolt 120 ch/ minimum sok... legalábbis a fogyáshoz tuti sok.

     

    Indulunk, jövök még!

    Corin 

    előzmény:
    hexilein72 (224)
    2013-01-10  18:52
  2. 2013. január 10. 23:21225.

    Sziazstok!

     

    Ritkán vagyok gép előtt, de most sikerült.

     

    Hétfő óta nem ettem csokit, nassot.Gyorsan megyek is aludni, nehogy véletlenül még lecsapjak valamire a konyhában.Nehezen állom meg, ez az igazság.De eddig sikerült.Ezen a héten nem tornázok, mert most jobban esik a pihenés, de jövő héttől már azt is bevezetem.

     

    Én eszem fehérkenyeret és zsömlét, de minimális mennyiséget.Lehet, hogy számít, de akkor sem tudom és egyenlőre nem is akarom teljesen kiiktatni az étrendemből.Túl nagy lenne a változás.Amit viszont megengedek majd magamnak az a hétvégi nass, de az is csak 1*.Pl Vasárnap ebéd után 2-3 szaloncukor, vagy 2-3 kocka csoki.Lehet, hogy idővel nem is kívánom majd.De most olyan vagyok, mint egy alkesz, akinek elvonási tünetei vannak.Na nem remegek, csak sokat gondolok rá és elmélázva nézegetem.

     

    A fülöpszigeteki csirke receptjével még adós vagyok.Azt azt hiszem, hogy hétvégénél előbb nem fogom leírni.Bocsi érte!

    Jó éjt mindenkinek!

     

    Ropi :)

  3. 2013. január 10. 18:52224.

    Corin: ZÖÖÖÖÖDSEEEEEEG ;)

     

    Pl. Vegyel egy nagy karfiolt vagy 2 brokkolit, megfözöd vizben felpuhara, rozsaira szeded, szorsz ra egy jo mareknyi husos sonkat (nem zsirosat, inkabb olyan gepsonkaszerüseget, vagy virsli is lehet), meglocsolod egy kis tejes-tejfölös tojassal (lehet 2 tojas is, az nem hizlal), tetejere zsirszegeny reszelt sajt, be a sütöbe egy fel orara, ennyi! Nalunk a csalad is szereti, ök kaphatnak melle fött rizst vagy krokettet, krumplipüret, te meg edd magaban. Ha egy egesz karfiolt megeszl igy, az sem fog megartani.

     

    Virsli: nalunk (Ausztria) szerencsere föleg olyan virsli van, aminek nemcsak megmutattak a hust ;) Vagyis nagy szazaleka (90 felett) hus. En baromfivirslit veszek, altalaban pulykat vagy csirket, sztem ez siman o.k. (meg paleoban is) es az relativ zsirszegeny.

    előzmény:
    corinfar (220)
    2013-01-10  15:46
  4. 2013. január 10. 18:24223.

    nagyon jól hangzik!

    Ezek szerint érdemes belevágnom!

     

    Hüvelyeseket kihagyod?

     

    Milyen lisztet érdemes venni hozzá, amit kezdőként is tudnék használni? 

    előzmény:
    bigacsiga2 (221)
    2013-01-10  16:27
  5. 2013. január 10. 16:52222.

    ...Nem vagyok igazi paleós, mert nem csinálok ügyet belőle, hogy pl. megkóstolom amit a családnak nem paleósan főzök, vagy anyós sütijéből is 1-1 db-ot. (Szigorúan csak 1-et, nem fél tepsivel, mint régebben)

    Ha olyan helyen vagyunk, nem aggódom, hogy olajban sütötték a húst, vagy 1-1 alkalommal éppen rántott hús van. Magamnak viszont nem csinálok....

     

    ---------

    Szerintem is éppen ez a lényege.

    Nem kell elvakultank lenni, de ügyet sem kell csinálni belőle és akkor észrevétlenül megy a dolog a maga útján.

     

     

     

    előzmény:
    Rowan22 (178)
    2013-01-08  08:34
  6. 2013. január 10. 16:27221.

    Paleo??!!

     

    Szerintetek összeegyeztethető egy családi étkezéssel?

    A gyerekeimet hízlalni és nem fogyasztani szeretném.

     

    ----

    Összeegyeztethető, én is így csinálom, hogy a család kap olyan köretet, amit szeretne, én meg zöldséget...

     

    pl. Nekik rárakok a tepsire félbe vágott krumplit, nekem mikor mi van otthon, répa, tökféle, cékla, lekenem oliva olajjal, sóval fűszerekkel megszórom és mehet a sütőbe. 

     

    A krumplira jó a sima nagyszemű só vagy rozmaring.

    a sütőtökre is rozmaring, 

    a  céklára egy csipet chili forgács, nagyon passzol az édeshez az enyhe csípősség.

     

    rozmaringos krumpli

    van mikor héjastól sütöm, de ez pl. most meg volt pucolva.

     

     

     

     

    előzmény:
    corinfar (212)
    2013-01-10  12:05
  7. 2013. január 10. 15:46220.

    megnézem a lidit, közel van, virslijük gyors kajának jó lesz!

     

    a recik szuperek, hétvégén a kenyeret megsütöm, remélem lesz rá időm

     

    van ötletetek valami nagyon kevés kalóriás kajára, ami laktat, telít

     

    nagy bendőm van a nagy zabálástól, most meg korog, háborog 

     

     

  8. 2013. január 10. 12:50219.

    A Li.l-ben van egy bécsi virsli (előre csomagolt) 85%-a hús. Van egy prémium sertésvirslijük is, annak azt hiszem 87%-a.

    Ha már virslit veszek, akkor ilyet szoktam, ennyi hús mellé kevesebb mocsodék fér bele

    előzmény:
    corinfar (216)
    2013-01-10  12:34
  9. 2013. január 10. 12:45218.

    Pulyka vadas módra:

     

    80 dkg lehetőleg bőrös pulyka felsőcomb

    4 babérlevél

    4 sárgarépa, felkarikázva

    2 fehérrépa, felkarikázva

    1 kis zeller felkockázva

    2 gerezd fokhagyma félbevágva

    1/2 vöröshagyma felkockázva

    10 szem feketebors

    1 csapott evőkanál méz

    2 evők. libazsír

    2 evők. mustár

     

    A egy mélyebb serpenyőben a zsíron a babérlevelek mindkét oldalát átpirítjuk. Beletesszük a besózott húst a bőrös felével lefelé, aztán a másik felén is megpirítjuk, majd kivesszük.

    Beletesszük a zöldségeket és a mézzel egy kicsit karamellizáljuk. Ha szükséges, sózzuk.

    Visszatesszük a húst, vízzel egy kicsit felöntjük,fedő alatt az egészet kb. 1 óra alatt puhára főzzük.

    A főtt húst kivesszük, a babérlevelet és a szemesborsot eltávolítjuk, a zöldségeket a lével együtt összeturmixoljuk. Két evőkanál mustárral ízesítjük a mártást, majd a húst lebőrözzük, rostjaira merőlegesen felszeleteljük és a szószba visszatéve tálaljuk.

     

    (Méz helyett egy kis barnacukrot használtam, kicsit tartottam a méz karamellizálásától, de legközelebb majd kipróbálom. Turmixolás előtt egy kis levet mertem le róla, nehogy híg legyen, így lett pont jó.

    Ja, és pulyka alsócombot kaptam bőröset, hát azzal megszenvedtem, mire az inakat kiszedtem belőle, úgyhogy soha többet :))

     

     

    előzmény:
    corinfar (213)
    2013-01-10  12:06
  10. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 10. 12:39217.

    Én néha szoktam enni, bevallom. Törekszem a jó minőségű, magas hústartalmúra.

     

    Az ebéded szuper volt, de azért a szénhidrátot ne hagyd el teljesen, az nem jó! 

     

    Tegnap sütöttem kenyér/kalács helyett:

     

    "Kókuszkenyér": 


    Hozzávalók egy püspökkenyér-formához:
    6 tojás
    3-4 ek édesítő (nekem eritrit volt)
    egy vaníliarúd kikapart belseje vagy 1 tk. vanília aroma
    20 dkg kókuszreszelék
    7,5 dkg őrölt mandula
    1 tk. szódabikarbóna vagy sütőpor

    A tojásokat habosra keverjük az édesítővel és a vaníliával. A reszeléket és a mandulát gépben megőröljük egy kicsit (nálam ez most kimaradt), hozzákeverjük a sütőport, majd ezt a "lisztet" a masszához adjuk. Pihentetjük pár percet, hogy keményedjen, sűrűsödjön a massza, közben kókuszzsírral kikentem a formát (teflonos, de akkor is célszerű).

     

    140 fokra előmelegített sütőben 40-45 perc, de tűpróbát kell végezni.

    Ha kihűlt, könnyen kiborítható a formából.

    Könnyű, finom kenyérpótló. Szerintem, ha kicsit semlegesebbre akarjuk (de így sem túlzó a kókusz, sőt), legyen benne több a mandula és a cukor még ennél is kevesebb.

     

    előzmény:
    corinfar (216)
    2013-01-10  12:34
  11. 2013. január 10. 12:34216.

    Köszi, este több időm lesz, szétnézek a neten.

     

    Hexi, ma megfogadva a tanácsod a szénhidrátok elhagyásával próbálkoztam ebédre és sikerült

    fél cs rukkola sali

    egy tonhal konzerv (kicsi riom..)

    egy kanál olaj

    fél citrom leve, és nagyon fini volt!

     

    virslikről mit gondoltok?

    estére egyszerű és gyors lenne, de tele van vicik vacakokkal

     

    Corin 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (214)
    2013-01-10  12:12
  12. 2013. január 10. 12:32215.

    Szerintem összeegyeztethető.

    Annyi különbség van, hogy Ők kapnak köretet a húshoz, én salátával vagy zöldséggel eszem.

    Nagy kifőtt tészta rajongók nem vagyunk, leginkább csak a spagetti megy, akkor magamnak cukkiniből csinálok "tésztát".

    A levestésztáról meg már anyósékat is leszoktattam :))

     

    előzmény:
    corinfar (212)
    2013-01-10  12:05
  13. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 10. 12:12214.
    Akár össze is egyeztethető, én a családom többi tagjánál arany középutat követek, amiben vannak paleos beütések is. :) 
    előzmény:
    corinfar (212)
    2013-01-10  12:05
  14. 2013. január 10. 12:06213.

    Huh nagyon nagyon jól hangzik!

     

    Ha lesz egy kis időd, bírod nekünk?

    Vagy bármi kipróbált recit amit használni tudunk!

     

    Köszönöm

     

    Norbis szakácskönyvből ha szeretnétek tudok beírni reciket! 

    előzmény:
    Rowan22 (209)
    2013-01-10  11:37
  15. 2013. január 10. 12:05212.

    Köszi, megnézem ezt is!

     

    Paleo??!!

     

    Szerintetek összeegyeztethető egy családi étkezéssel?

    A gyerekeimet hízlalni és nem fogyasztani szeretném.

     

    Egy orvostól nagyon jókat hallottam róla!

     

    Corin 

    előzmény:
    hexilein72 (208)
    2013-01-10  10:58
  16. 2013. január 10. 11:43211.

    Te is hozzajarultal, Rowan :)

    Meg van egy b-nöm, aki nyar vege ota paleozik (szinten IR-es) es nem szed gyogyszert mar 2 honapja es megis fogyott es javultak az eredmenyei. Na ez is meggyözött.

    + utana olvasgattam az alapelveknek es ugy itelem meg, hogy ez nekem tarthato lesz a hetköznapokban es egeszseges is. Ugyhogy, akkor miert ne? ;) Ha bejön, akkor eletmod lesz belöle, ha nem, akkor meg egy par honap az eletemböl erre volt sznva, na es ? :) Artani nem arthat, erröl meg vagyok gyözödve.

    előzmény:
    Rowan22 (210)
    2013-01-10  11:38
  17. 2013. január 10. 11:38210.

    Üdv a PALEOsok táborában :)

    Azért ha ráérsz írd le, hogy mi vitt erre a döntésre

    előzmény:
    hexilein72 (208)
    2013-01-10  10:58
  18. 2013. január 10. 11:37209.

    Ma vadast főztem Mezei Elmira Paleolit szakácskönyvéből, valami isteni finom lett :))

    Hozzá szintén abból a könyvből egy zeller-fehérrépa-szezámmagos tócsni szerűséget, az is jó.

  19. 2013. január 10. 10:58208.

    Nalunk a DM-ben kaphato ilyen (kep) es nem horror arom (1 Eur körül van) es lowcarb es nem tartalmaz hozzaadott cukrot, ezt keressetek.

    De amugy igaza van az elöttem szoloknak: nem nelkülözhetetlen kategoria. DE finom es nem atr a dietanak, szal ha valaki megtalalja es megteheti ;)

     

    Most nem erek ra reszletesen beszamolni, de megy a dieta es tegnaptol a PALEOsok nepes taborat gyarapitom ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (202)
    2013-01-10  08:58
  20. 2013. január 10. 09:55207.
    En inkabb nem irnam le, a mai menum nem peldaerteku. (Nalam mar este van) Mint irtam heti egyszer sutok, en ilyenkor bunozom. Azert edzeni voltam, ma labra, fenekre tornaztam es futottam.
    előzmény:
    corinfar (206)
    2013-01-10  09:41
  21. 2013. január 10. 09:41206.

    Köszönöm a választ csajok!

     

    akkor nem erőltetem a dolgot

     

    ha menős napom van, akkor a táskámban elfér alma, és hozzá végszükség esetére tk cukormentes keksz

     

    mai menütök?

     

    Corin 

  22. 2013. január 10. 09:30205.

    En is akkor vettem oket, amikor komolyabban edzettem. Utana mar csak neha tartottam egyet a taskamban vegszukseg esetere. 

     

    Elfelejtettem irni, megsutottem a cukkinis sutit es nagyon finom lett, tudom ajanlani masnak is kiprobalasra. (bevallom en ketszer annyi csokit tettem bele, tehat 5 dkg-ot) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (204)
    2013-01-10  09:17
  23. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 10. 09:17204.
    Én sem gondolom nélkülözhetetlennek (ahhoz a mozgásmennyiséghez és típushoz, amit én végzek), ezért nem is fektettem túl nagy energiát a keresésébe onanntól kezdve, hogy a különféle drogériákban a lentieket tapasztaltam ezen a területen. A Peak-et ajándékba kaptam, amúgy finom volt.
    előzmény:
    pepicica (203)
    2013-01-10  09:11
  24. 2013. január 10. 09:11203.
    Szerintem ezeket inkabb sportokhoz talaltak ki. Esetleg sulyzos torna utan tudom elkepzelni, de akkor is csak felet. Nekem 50 gr protein sok egyszerre a szervezetemnek feldolgozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (202)
    2013-01-10  08:58
  25. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 10. 08:58202.

    Létezik, én pl. ilyet ettem már. De Dm, rossmann, Müller és hasonlók kizárva, ott csak iszonyú cukrosakat láttam, óriási kalória és szénhidrát tartalommal. :(

     

    Úgyhogy kihagyom őket, a fenti túl drága nekem. 

    előzmény:
    corinfar (201)
    2013-01-10  08:49

Címlap

top