Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2013. január 6. 19:45151.

    Köszi!!!

     

    Teljesen kedvet kaptam a diétához, mert már nem csak a natúr csirkemellet látom magam előtt nézi fűvel!!

     

    Persze, hogy szeretném-szeretnénk a másik receptet is! 

    előzmény:
    Neméppenropi (148)
    2013-01-06  18:42
  2. 2013. január 6. 19:44150.

    Szia Hexi!

     

    Köszönöm a tanácsokat és a sok jó receptet.

    Így még nem fogalmazódott meg bennem, hogy ch elhagyása.

    De végülis mindenben van szinte ch, nem kell kenyér hozzá.

     

    Ebédre most az ötletekkel elleszek!

    Teljesen kivitelezhető, hogy nekik dúsítom a zöldköretet rizzsel!

    Husti pedig nekem is jöhet, persze lehetőleg ne szalonnával tüzdelve. 

    Vettem mirelitt kínais meg valami hasonló zöld cuccokat is, így ez is lesz a héten.

    Aldiban veszek cukormentes ketcupot, mert a norbis nem jó.

    A mustárja se, a majonéz viszont hígitva elmegy. 

     

    Reggeli és a vacsi a nehezebb!

     

    Reggel mielőtt viszem a fiúkat kb 7 -7 15 felé lenne a reggeli, de mi??

    Gyors legyen és ha lehet ne szendvics... egy szalámis szerintem nem is menne le könnyen.

     

    Esetleg valami édes reggelire, ötlet? (ne tessék letépni a fejem)

     

    Gombócartúr tesója= corin  

    előzmény:
    hexilein72 (149)
    2013-01-06  18:55
  3. 2013. január 6. 18:55149.

    Figyelj Corin, arra törekedj, hogy ne helyettesiteni probald a cok ch-s etelt, hanem elhagyni!

    Pl.:

    en ma föztem a csaladnak rizottot ebedre, zöldbabos-fokhagymasat. Kezdtem ugy, hogy megpiritottam 2 fej hagymat keves olajon, radobtam az aprora vagott pulykahust, tovabb piritottam, felöntöttem egy pohar vizzel, majd ratettem egy kilo zöldbabot, soztam-borsoztam es majdnem puhara föztem. Közben megföztem egy jo adag rizst masik edenyben. Aztan mielött a kettöt összekevertem volna rizottonak, kivettem magamnak egy adagot a husos-zöldbabos ragubol, ez volt az en menüm, a többieknek meg keszre föztem a rizottot a rizzsel együtt + meg creme fraiche-sel es tejszinnel, de ebböl en nem ettem. 

    Nem az a cel, hogy megtartsd az eddigi etkezesi szokasaidat, csak helyettesitsd a szokasos ch-t mondjuk normis szarral vagy massal. Hanem hogy elhagyd ezeket es mast, feherjedusat, zsirszegenyet egyel helyettük.

     

    Nalunk a mai desszert: fagyasztott meggyet kiengedtem, összekevertem egy csomag zsirszegeny turoval es par kanal tejföllel + fahej + xylit. Isteni volt, a csalad is szereti. a gyerekek kaptak meg hozza kekszet es babapiskotat, en nem. Ennyi :)

     

    Csirkemell: a kinai jo ötlet, es is soxor fözök. Vagy felvagom csikokra, so-bors, ra pici olaj, sok mustar, fokhagyma, hagyom par orara pacolodni, utani teflonos serpenyöben hirtelen megpiritom. Csaladnak van hozza rizs/krokett/krumli, nekem fött vajas zöldseg vagy salatan is fini.

    Vagy ketchup-pal is szoktam pacolni, az Aldiban (is) van cukormentes ketchup, ez utobbit a kölkeim is imadjak.

    Vagy: a szeleteket megpiritod hirtelen olajon serpenyöben, tepsibe rakod öket, meghinted zsirszegeny sajttal, raolvasztod sütöben 10 perc alatt.

    Vagy: csirketorte (leretegezett csirkemellszeletek tepsiben, sajttal, füstölt sonkaval vannal lerakva, de hallottam mar gombas valtozatot is, egyben megsütöd. 

    Vagy: mellet egeszben megpiritod minden oldalan serpenyöben, beteszed ezeket tepsibe, majd meglocsolod öket 1-2 zacsi kesz fokhanymakrem-levessel (amit elözöleg vizben vagy fele viz, fele tejben elkevertel) es lefedve sütöd egy jo fel orat, amig at nem sül. Ez is nagyon fini sztem.

     

    Meg visszaterve a kajara: ha a sok kalorias, sok ch-s, nem dietas kajakbol eszel, az NEM BAJ, csak akkor keveset egyel belölük es mast ne! A vadas sem dietas sajnos, a sargarepaban pl. sok a ch, rantas is van benne böven... Hiaba a norbis kenyer melle. De ha csak keveseteszel ilyesmiiböl, akkor az nem problema. MINDIG az energiamerleg a mervado, akar tetszik, akar nem ;)

    előzmény:
    corinfar (145)
    2013-01-06  18:04
  4. 2013. január 6. 18:42148.

    Na jó, nem találom.

    A receptet azért leírom.

    Kb 30-35 dkg csirkemell (vékonyan felcsíkozva, hogy könnyen átsüljön)

    5 szál újhagyma (1-1,5 cms darabokra vágva)

    2 szál répa (Vékony csíkokra)

    15 dkg káposzta (csíkokra vágva)

    1 db csípős paprika (csíkokra vágva)

    2 ek olaj

    3 gerezd fokhagyma

    Páchoz:

    2-3 ek keményítő

    ugyanannyi ek fehérbor 

    ugyanannyi ek szójaszósz

    esetleg egy kis chili vagy erős pista

     

    A pácban megforgatni és hagyni 15 percet állni.

    A wokkot felforrósítani, majd 1 ek olajat beletenni.A forró olajra rádobni a bepácolt csirkét, majd megsütni.Ha kész, akkor vissza a pácoló edénybe.Aztán újabb 1 ek olaj és a zöldségeket megfonnyasztani rajta. ha félig kész a zöldség, akkor vissza rá a csirkét és együtt sütni a zöldségettel és még 3 gerezd aprított fokhagymával.Mielőtt levennénk a tűzről ismét ráöntünk egy páclevet (szintén keményítő szójaszósz és fehérbor).Még egy perc sütés és kész is.

     

    Rízzsel lehet tálalni.De én magában is szeretem, mert sok a zöldség benne.

    Ez nem ugyan az a szecsuáni csirke, mint a kínai büfés változat, de nagyon finom.Igazából ne is számíts szecsuánira, inkább csak kínai kajára.

     

    Remélem, hogy tetszik a recept.Ha igen, akkor holnap a fülöpszigeteki csirke receptjét is felteszem.Nekem az is nagyon bejön.

     

    Alapvetően ugyan azt eszed, csak más az íze és talán változatosabb így.

     

    Jó étvágyat hozzá!

     

     

     

     

    előzmény:
    Neméppenropi (147)
    2013-01-06  18:26
  5. 2013. január 6. 18:26147.

    Szia!

     

    Remélem, hogy az én ötletem is tetszik majd.Én kínait szoktam készíteni csirkemellből, vagy tavaszi pörköltet.A tavaszi pörkölt az pont olyan, mint egy sima pörkölt, csak van benne egy csésze borsó és répa.A kínaihoz pedig a no saltin találni recepteket.MEgpróbálom feltenni azt, amit mi szoktunk enni.Remélem, hogy megtalálom.

    előzmény:
    corinfar (144)
    2013-01-06  18:02
  6. 2013. január 6. 18:07146.

    Saláta öntetre van esetleg ötletetek?

     

    A mcdon..os cézár ízét szeretném reprodukálni!

     

    Vettem tonhal konzervet, ez is ebédre lenne salival.

     

    Televannak cukorral a gyári öntetek, sajnos azok kilőve.

     

    Corin 

  7. 2013. január 6. 18:04145.

    Miért találod ennyire rossznak norbi cuccait?

    Van más ötleted ch szegény dolgokra?

     

    Nekem csak a szigorú ch megvonás segít!

     

    Corin 

    előzmény:
    hexilein72 (135)
    2013-01-04  18:36
  8. 2013. január 6. 18:02144.

    Szia!

     

    Mozgás van, de sajnos kevés és inkább itthon.

     

    A beigli norbis, és nincs benne cukor és tök vékony a tésztája, én csináltam.

    A vadashoz egy szelet kenyeret etten, szintén norbist, a család makarónit kért hozzá.

    Tudom,  hogy nem a legjobb diétás menü, igazad van.

    Meg is kérlek rá, mármint arra, hogy írd le a véleményed!!!

    Fogyni jöttem!!!

     

    Pénteken voltunk bevásárolni és vettem egy rakat csirkemellet és salátát.

    Csirkemellre van ötleted?

    Mindig csak roston.. unalmas. 

     

    Nekem édességre van:

    néhány szem fagyasztott eper, esetleg rá joghurt vagy egy kis xillit!

    isteni!!! Van málna vagy vegyes erdei mix is fagyasztott.

     

    Valahogy úgy szeretném a diétámat csinálni, főzni, hogy a nagyobb übersovány gyermekemnek ke kelljen külön főzni. Időhiány.

    Pl natúr szelet, nekik főzelékkel, nekem salival?

    Ötlet?

     

    Corin 

    előzmény:
    hexilein72 (119)
    2013-01-04  12:36
  9. 2013. január 6. 17:44143.

    Szia!

     

    162 cm vagyok.Az az igazság, hogy ez a 70 kiló meg sem látszik rajtam.Másnak fel sem tűnik.Csak nekem.Meg látom, hogy a nadrágok nemigazán jönnek rám.Szóval több oka is van ám a fogyónak.Egy, mert sose voltam 70 felett.Kettő, mert úgy érzem, hogy már kezd megterhelő lenni.Pédául lépcsőzésnél.Sőt, ha kicsit feszült vagyok érzem, hogy a mellkasomon egy kis nyomás van.Három, nem akarom a ruháimat elcsomagolni.Négy, nem lenne rossz, ha tavaszra kinéznék valahogy.

     

    Igazság szerint 60-nal már én is elégedett lennék, de ha 55-re lemennék és ne adj isten egy kicsi visszajönne, akkor is még 60 alatt maradnék.Milyen előrelátó vagyok?

    Ma úgy döntöttem, hogy a napi étkezéseimet utólag fogom leírni, mert voltunk a szüleimnél és bizon nem azt ettem, amit előre elterveztem.Bizony, minden anyu olyan, hogy csak egy keveset egyél, nem kell sokat.És addig nem tágít, amíg nem eszem egy kicsit.Bár szerintem túl sok különbségkalóriában és ch-ban nem lehet, mert pörkölt light volt és tészta.Szóval a pörkölt light az az t jelenti, hogy nem úszott a zsírban, hanem épp csak egy kis olaj volt a hagyma alatt és a hús sem volt zsíros.

     

    Egyébként anyu nagyon tartja ezt a ch diétát már évek óta, sőt több mint 10 év óta.Ő ugyanis cukorbeteg és ráijesztettek, hogy bizony kell az az inzulin.Aztán elkezdett alkudozni a dokival, hogy megpróbálja ő "letornázni"  azt a szintet, csak adjon még neki egy kis időt.És azóta sincs inzulin.

     

    Anyu azt is mondta, hogy néha kell az az egy kocka csoki és ne vonjam meg magamtól.Csak egy a lényeg, hogy az ne óránként legyen, illetve ne naponta.De pl minden vasárnapra engedélyezhetek egy -két kockát.Ő diétásat eszik, de nekem nem kell a drága diás csokit vennem, mert nekem még nincs diabéteszem.Remélhetőleg nem is lesz.

     

    Még csak azon gondolkodom, hogy hány naponta mérlegeljek?Hetente, 10 naponta, kéthetente vagy havonta?Tudom, hogy naponta nem szabad, mert akkor csalódhatok, ha nem indul meg azonnal a fogyás, illetve ha visszamegy valamennyi.Végülis ez legyen a legnagyobb probléma.

     

     

    előzmény:
    SSszonja (142)
    2013-01-06  15:32
  10. 2013. január 6. 15:32142.

    Hali! Hány cm vagy a 69 kg-hoz? Én 164 cm és jelenleg 65 kiló. Nekem is az 55 lenne a cél, de már a 60-al tulajdonképpen beérném. Ill legyen akkor a végcél 57 kg:)

    Én arra jöttem rá  a sok diéta próba közben hogy a lényeg az lenne hogy este már ne nagyon egyek csak max egy kis fehérjét. + sok sport. Sajnos ott dől meg a dolog hogy ezt általában 4-5 napig bírom és aztán jön a hétvége és unalomból-nem is éhségből, mert most sem voltam az- nassolok és el van rontva.

     

    Én reggelire Norbi péksütit eszem, elég fixen tarja a vércukorszintet. Most vettem a lisztjéből és magam fogom sütni úgy nincs tele annyi szarral.Szóval én ch szegényen próbálok enni ez a módszer lényege.

    Mozgás terén viszont büszke vagyok magamra ezen a héten 4 szer is mozogtam ebből 2 konditermi, 1 50 p-es Réka és 1 20p-es Réka.

    előzmény:
    Neméppenropi (140)
    2013-01-06  11:35
  11. 2013. január 6. 15:20141.

    Én is nassoltam hétvégén... sajnos nem is fogytam. Hétközben könnyebben tartom be mert lefoglal a munka, de hétévégn este a net vagy TV előtt nehéz ellenállni. Na nagy zabálás nem volt azért.

    És szombaton betartottam a fogadalmat elmentem edzeni a Flóriánba, nagyon erős óra volt fáj mindenem. Utána meg 1 óra Margit sziget a kutyákkal szóval a mozgás megvolt. súlyom nőtt de szerintem most az izmosodás miatt-elég sok mozgás volt a héten súéyzós is.

    Hétfőtől megint belehúzok lesz majd olyan nap, hogy edzés és utána már csak túró vacsira, múlt héten ez nagyon hatásos volt, utána ment lejjebb a súlyom.

     

    Nektek nincs elegetek a csirkemellből? minden diétás recept ezt írja ebédre már rá se tudok nézni.... most vettem darált pulykahusit és mecsináltam fasírtnak zöldségekkel. Gyúrtam bele egy kis cukkínit is finom lett. Sajnos nem ez lenne a tökéletes diétás ebéd de legalább ch nem sok van benne.

    előzmény:
    maybee (137)
    2013-01-06  10:32
  12. 2013. január 6. 11:35140.

    A kínai sült tészta receptjét innen halásztuk:

    http://www.nosalty.hu/recept/legfinomabb-kinai -sult-teszta-2-husmentes

     

    Hmmm de finom.

     

    Na, jól elbeszélgetek magamban.

    előzmény:
    Neméppenropi (139)
    2013-01-06  11:29
  13. 2013. január 6. 11:29139.

    A mai napi menüt is elterveztem, bár ez még nem a követendő étrendem:

     

    Reggeli:

    1/2 vajaskenyér (kb 30g kenyér és 5 g vaj vagy annyi se) - ~ 110 kcal - ~ 14 ch

    2,5 dl tej - ~ 110 kcal - ~ 12 ch

    10 dkg paradicsom  - ~ 22 kcal - ~ 4 ch

     

    Tízórai:

    25 dkg alma: ~ 80 kcal - ~ 17 ch

     

    Ebéd:

    Kínai sült tészta: ~ 305 kcal - ~ 56 ch

     

    Uzsonna:

    10 dkg sárgarépa: ~39 kcal - ~ 8 ch

    2 pár virsli (140 g): ~ 290 kcal - ~ 1,4 ch (??? mindenesetre a tasakról számoltam ki)

     

    Vacsi:

    2 dl tej: ~88 kcal - ~ 9,7 ch

    2 főtt tojás:  ~ 136 kcal - ~ 0,6 ch

    10 dkg sárgarépa: ~39 kcal - ~ 8 ch

     

    Összesen: 1219 kcal (ez kevés tudom) 130 ch (éppen a határon van)

    Az ebéd úgy kb 2 körül lesz.

    Sajnos még nem megy ez az étrendösszeállítás, de a holnapra már ma készülök és összeírom, hogy mit ehetek.

     

     

    előzmény:
    Neméppenropi (138)
    2013-01-06  10:54
  14. 2013. január 6. 10:54138.

    Szia!

     

    Remélem, hogy csatlakozhatok.

    Nos, ma jött az elhatározás, hogy fogyni kell.Pontosabban már régebben is volt, csak nem sikerült.De ma, így túl az ünnepeken már azt hiszem, hogy ellen tudok állni a sok finomságnak.Már senki sem tukmálja rám a jobbnál jobb falatokat és a finomabbnál finomabb sütiket.Elseje óta nem nassolok.Pontosabban nem nassolok úgy, mint előtte.Itt van egy zacsi bontatlan szaloncukor a monitor mellett már napok óta és még mindig nem bontottam ki.Persze az elmúlt pár napban lecsúszott egy csokisfánk és egy zacsi dunakavics is.De ma, hogy ráálltam a mérlegre és csak 10 deka választ el a 70 kilótól, már ennyi sem fogok nassolni.

     

    Szóval a kiindulás 69,9 kg. A végcél 55 kg.A köztes célok pedig:65 és 60 kiló.

     

    Vagy egy órát bújtam a netet és úgy döntöttem, hogy számolni fogom a kalóriákat és a szénhidrátot is.Ezt ajánlják a dietetikusok, nem csak a cukorbetegeknek, hanem úgy kb mindenkinek, aki egészségesen akar élni.

     

    Úgy döntöttem, hogy napi 120 ch-t szabad ennem.De 130-nál semmiképpen sem többet.És 120 - nál semmiképpen sem kevesebbet.Az is egészségtelen, ahogy olvastam.Valamint 1500 kalóriát.A két liter vízzel próbálkozom, de még nem sikerült.A következő 2 hétben heti 6 nap 1 órát fogok tornázni.Azt persze még nem döntöttem el, hogy mit, de majd szétnézek a dvd-im közül.Szerintem egy RR lesz a nyerő.

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  15. 2013. január 6. 10:32137.

    nna, megvolt az első megdőlés is.

     

     

    szombaton ebéd után 1 gofri,

    és vasárnap reggel 1 bundáskenyér. nem tudom mennyi időnként engedhető meg ilyesmi, ha tényleg komolyan gondolja az ember

    előzmény:
    hexilein72 (135)
    2013-01-04  18:36
  16. 2013. január 6. 08:57136.

    Sziasztok!

     

    Na, megvolt tegnap az első edzés! Péntekről áttettük tegnapra. Nagyon-nagyon jól esett. Na nem közen, hanem utána, meg a lelkemnek. Igaz, este volt egy kis pezsgőzés a barátnőimmel, ami ugye diéta alatt tilos...

    De a kajálás szempontjából is sokkal lelkese vagyok! Tegnap vettem egy csomó zöldséget, holnaptól meg terveim szerint nekilátok az előírt diétának.

     

    A 44-47 kiló ehhez a magassághoz nekem is kevésnek tűnik, de tényleg nagy egyéni különbségek lehetnek. Én 60 kilósan már azért picit husis vagyok (itt egy kis domorulat, ott egy kis hurkácska), az egyik legjob arátnőm, aki pontosan egy cm-vel alacsony, 60 kilósan néz ki a legjobban. 53 kilósan máretegesen néz ki, ami nekem a csúcsformám lenne. 

     

    Egyéként én genetikailag 56-57 kilós minimumra vagyok kódolva, úgy vettem észre. Ezt a súlyt tudom tartani akkor, ha nagyon odafigyelek a kajára és rendszeresen mozgok. Ez alá már csak koplalással és annyi mozgással (együtt a kettő) tudok menni, ami nekem már nem fér bele, illetve nem éri meg. De 56-57 kilósan pont jól érezném magam.

    előzmény:
    hexilein72 (135)
    2013-01-04  18:36
  17. 2013. január 4. 18:36135.

    Hihi Maybee, menj boxolni vagy kickboxra :DDD Az meg a kaloriakat is egeti, ket legyet ütsz egy csapasra ;)

     

    Szonja, sztem jol csinalod, ha meg reggelire egy kis peksüti, hat akkor az (bar en akkor mar inkabb sima peksütit ennek, esetleg sajat sütesüt, nem a norbis szahart...). Lehet elöre elkesziteni többet es lefagyasztani, aztan naponta elövenni. Vagy ha soma pekseges cuccbol eszel keveset, hat akkor az meg belefer biztos.

    Amuuugy neeeem, en nem vagyok ingerült (hanem epp 1,5 het szabi utan roppant kipihent mind idegileg, mind testileg ;)) es nem is ehezem, de ha valaki 44 kilosan es ehhez  "alig ehetek valamit" felkialtassal azert kikeri maganak az anorexiat, nahat attol dobok egy hatast (es sztem meg rajtam kivül a zugolvasok 99,99%-a is).

     

    En is most keszülök eppen valami mozgasra, csak meg nemtom, hogy kimenjek-e futni az üvöltö szelben, mert azt nagyon uuuuutalom. Asszem inkabb felugrom az ellipszistrenerre, utana meg erösitek meg kicsit. 

    előzmény:
    maybee (134)
    2013-01-04  18:23
  18. 2013. január 4. 18:23134.

    csak azért gyanusítottam a diétát, mert a héten 3*fáj, pedig nem vok fejfájós.

    Lehet ha vkit megverhetnék elmúlna, agresszívvá tesz a tudat, hogy megszorítottam a komfortzónámat

    előzmény:
    hexilein72 (132)
    2013-01-04  17:40
  19. 2013. január 4. 17:46133.

    Sziasztok!Naaa ne veszekedjetek! mindenki ingerült az éhezéstől?:D

     

    Csinálom én is rendületlenül a diétát, és nagyon jól érzem magam, meg is lepődtem. Szinte alig eszem szénhidrátot, lehet hogy ez a titok nyitja, nem ugrál a vércukrom. Reggelire maradok a Norbi péksütinél, sajnos a sonka-sajt-rozskenyér kombót nem bírom reggel megenni. Se a tojás, virsli változatokat egyszerűen nem megy felfordul a gyomrom. De egész jól haladok, 64,5 vagyok 66-ról.(maybee itt egy dagi nem vagy  egyedül nyugi:))) nekem se a 45 kg a cél)Én a sportra álltam rá nagyon meg arra hogy ebédre és este is szinte csak fehérjét próbálok enni ill ebédre a husi mellé van persze valami zöldség, de nem rizs vagy krumpli.Ez úgy látszik bejön.Holnap pedig el fogok menni a régóta betervezett zsírégető órára a Flóriánba:)

    Tegnap esti vacsim citromos túró volt ma meg virslit ettem sajttal.

  20. 2013. január 4. 17:40132.

    Igen, tudom, hogy igy van, de azt gondolom akkor is, hogy a genetika, az, hogy mit örököltel, sokkal jobban befolyasolo tenyezö! Vagyis ha neked 144%-osak a csontjaid, akkor tutira nem azt örökölted, hogy hajlamos vagy csontritkulasra (vagy legalabbis MÉG nem, mert ez is a 40+ generacio betegsege inkabb, vagy meginkabb az 50+-e, ugye a klimax stb.).

     

    Maybee, elvileg lehet, de csak ha nem helyesen fogyokurazol (vagy böjtnel is lehet ilyen meregtelenitö effektus, de ketlem, hogy annyira keveset ennel, vagy megis?). De fejfalas annyi mindentöl lehet: front jön, rosszul aludtal, rosszul ültes (sokaig egy helyben), tul sokaig bamultal a pc kepernyöjebe stb... Szoval en nem fognam a dietara.

    előzmény:
    curious (130)
    2013-01-04  15:56
  21. 2013. január 4. 17:02131.

    fejfájás lehet a diéta miatt?

     

    a zsírpárolgás jár ezzel, vagy már zsugorodik az agyam?

    előzmény:
    hexilein72 (129)
    2013-01-04  14:32
  22. 2013. január 4. 15:56130.

    jó, de akkor sokkal rosszabb lenne a helyzet, ha nem edzenél. 

    Ez tudományos tény, hogy a súlyzós edzés csökkenti a csontritkulás kialakulását. Csak hülyén fogalmaztam, nem azt akartam írni, hogy súlyzós edzéssel sosem lehet csontritkulása valakinek, de igenis befolyásoló tényező. Csak nem tudok fogalmazni ;)

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (125)
    2013-01-04  13:58
  23. 2013. január 4. 14:32129.

    Edesseg: nem kell edeset enni es kesz :D

    Vagy ha nagyon muszaj, akkor magas kakaotartalmu etcsoki. Vagy feherjeszelet (low carb, fitnessboltban alt. van, ezt eszik a testepitök is). Vagy gyümi, sk turokrem, sk joghurt, xylites kakao (szoja vagy mandulatejböl keszitve meg jobb).

     

    En nem eszem sok hust, tul.kepp nem szeretem a hust. De sok tojast, sovany sajtot, sonkat eszem. Meg turot, tofut, neha halat.

    előzmény:
    maybee (127)
    2013-01-04  14:22
  24. 2013. január 4. 14:27128.

    LuluBelle, hazudsz magadnak is. Ezt irod:

     

    az a suly ugy tarthato ha szinte nem eszem semmit

     

    ES EZ NEM ANOREXIA??????????? Akkor mi, bakker? Te hogy definialod az anorexiat?

    En is azert nem akarok 45 kilos lenni, mert ahhoz mar nem tudok enni es nem akarok en sem anorexias lenni. de jolvan, hazudj csak tovabb magadnak, te is tudod, tudom, hogy tudod, hogy igazam van!!

    előzmény:
    LuluBelle (126)
    2013-01-04  13:58
  25. 2013. január 4. 14:22127.

    Lányok, 44 meg 47kg??!!

     

    hogy fogok én megértő dagikkal beszélgetni??

     

     

    a fasírt tuningolt volt, egy csöpp kenyér, sok tojás, sok hagymák + zabpehely+lenmagőrlemény, a szokásosakon kívül ja és persze pulykából.

     

    ma grillcsirke van minden friss zöldekkel.

     

    édesség-pótlásra mondhatna vki vmit.

     

    egy hete nem eszek szénhidrátot, csak a zöldség/gyümölcsben levőt, pedig tudnék enni, tegnapelőtt bűnbeestem 3falat gesztenyemasszával pucéran (a massza volt pucér, nem én!)

     

    a túrós verziók nem töltik be az űrt, a fehérjeporok finomak, de csak edzés után fogyasztom...

     

     

    kissé nyomaszt, hogy most hogy leginkább húst eszem, minden média azt nyomja, hogy legyél vega, vagy félvega (kivéve talán a paleósok)

    előzmény:
    LuluBelle (120)
    2013-01-04  12:46

Címlap

top