Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2013. január 4. 13:58126.

    TE MAGAD irtad, hogy ahhoz a sulyhoz mar nem ehetsz szinte semmit. Idezzem?? ;)

    Persze, sok mulik az alkaton, de 44 kilo ehezessel elerve sajnos anorexia, teljesen objektiven nezve a dolgokat. Ha öszinten magadba nezel, akkor tudod te is, hogy igazam van.

     

     

    idézet:
    hexilein72 (124)
    2013-01-04 13:55:01

    aut irtam, hogy az a suly ugy tarthato ha szinte nem eszem semmit. de nem is vagyok annyi. amugy az meg nem az anorexia, hanem az, hogy nekem nem az a termeszetes testsulyom. mert ha az lenne, konnyeden tartanam es mint irtam, nem is szeretnek annyi lenni.

     

    amugy meg inkabb neked kene magadba nezni, hiszen te vagy ott mindig minden fogyis topikban. lehet, hogy neked meg az 50 kg a normal testsulyod es nem az ahitott 48kg. 

    előzmény:
    hexilein72 (124)
    2013-01-04  13:55
  2. 2013. január 4. 13:58125.
    Kedves curious, biztos az edzesek is közrejatszanak, de ez is inkabb (hormonalis) alkat kerdese, marmint a csontsürüseg. Ha az edzeseken mulva, akkor nekem is 100 felett lenne (igy viszont mar ketzdödö csontritkulasom van, az IR es egyeb hormonalis problemak reven), holott maratonra edzek (es felmaratonokat futok) + sulyzos edzeseket is rendszeresen vegzek, es meg a valtozatos taplalkozasra is odafigyelek.
    előzmény:
    curious (123)
    2013-01-04  13:37
  3. 2013. január 4. 13:55124.

    TE MAGAD irtad, hogy ahhoz a sulyhoz mar nem ehetsz szinte semmit. Idezzem?? ;)

    Persze, sok mulik az alkaton, de 44 kilo ehezessel elerve sajnos anorexia, teljesen objektiven nezve a dolgokat. Ha öszinten magadba nezel, akkor tudod te is, hogy igazam van.

     

     

    előzmény:
    LuluBelle (120)
    2013-01-04  12:46
  4. 2013. január 4. 13:37123.

    azért súlyzós edzést nem csinál senki "hiába", legfeljebb nem látványos :D Például a csontritkulás ellen marha jó ;)

    Nemrég voltam csontsűrűség mérésen (rendezvényen lehetett méretni) és aggódtam, hogy biztos csontritkulásom van, mert utálom a tejet és a tejtermékeket, keveset is fogyasztok belőlük, meg úgy általában kevés magas kalciumtartalmú kaját eszem és tényleg aggódtam, hogy szar lesz a helyzet. Aztán a vizsgáló nőci is meglepődött, hogy nem gyakran lát ilyen magas értékeket, annyira jó a csontsűrűségem (144%-ot produkáltam). Tuti az edzésektől van, mástól nemigen lehet :D

     

    előzmény:
    LuluBelle (120)
    2013-01-04  12:46
  5. 2013. január 4. 13:32122.

    Szerintem számok alapján nem lehet kijelenteni, hogy az az anorexiás kategória. Én a 171 centihez 53 kiló vagyok és nem vagyok anorexiás. Nem vagyok kövér, de extrém sovány sem. Egyszerűen csak vékonyak a csontjaim (a csuklóm kerülete 13 centi), úgyhogy számokban sosem vagyok túl erős. És az 53 kilóban benne van már az is, hogy izmaim is vannak. Van egy lány ismerősöm, aki szintén 171 centi és vele néha össze szoktuk hasonlítgatni magunkat, megmérjük a combot, derékbőséget, a szokásos cuccokat és akkor van max fél centi különbség köztünk (ezek is úgy, hogy ő egyik helyen több, másik helyen kevesebb, mint én), amikor ő 62 én pedig 53 kiló vagyok. 

    Tehát csak a számok alapján szerintem ezt így nem lehet kijelenteni.

    De.

    A 44 kiló onnantól irreális, hogy extra diétával lehet csak tartani. Mert akkor az már nem az egészséges kategória. Én 52-53 kiló vagyok normális étkezéssel, tehát nekem ez a normális súlyom. Barátnőm, aki teljesen más testfelépítésű, 60 környékén tud egészségesen létezni, neki annyi az ideális súlya. Mindenkinek annyi súlyúnak kellene lennie szerintem, amennyit egy normális táplálkozással, normális mennyiségű edzéssel szinten tud tartani. Tinikoromban például, amikor a hormonháztartásom nem volt tökéletes, akkor a 60-61 volt az, amit tartani tudtam. Aztán öregedtem, hormonháztartásom rendeződött és tíz éve 52-54 vagyok, attól függően, mennyi izom van rajtam.  Meg jó, 1-1 kiló zsír is ingadozik, de ez inkább vizsgaidőszakban volt jellemző. 

     

    De amúgy egyetértek a súlyzózással meg finomított ch-kkal kapcsolatban.

     

    Viszont szerintem az is nagyon fontos, hogy az ember szeresse azt a mozgásformát, amit csinál. Akkor nem csak a testének lesz szuperjó, hanem a lelkének is. Úgyhogy én arra szavazok, hogyha valaki heti 5x futni akar, akkor azt ne kényszerítse senki súlyzózásra heti 3x ehelyett, mert nem csak a test számít a mozgásforma kiválasztásánál.

    Persze ha a tökéletességre törekszünk, akkor egyenlő arányban kellene lennie kardiónak, erősítésnek és a nyújtó jellegű mozgásformáknak is. Nem feltétlenül stretching, hanem jóga, pilates, body art, amik máshogy használják az izmokat, mélyizmokat is céloznak. De szerintem ilyen csak a képzeletünkben létezik, hgy ezeket tökéletesen egyensúlyba tudjuk hozni ;) 

     

    előzmény:
    hexilein72 (118)
    2013-01-04  12:32
  6. 2013. január 4. 13:19121.
    bocs, én csak olvasgatok, nem diétázom. 
    előzmény:
    maybee (112)
    2013-01-03  18:45
  7. 2013. január 4. 12:46120.
    latatlanban miert mondod azt, hogy anorexia kategoria? nem tudod a testfelepitesem, a csontozatomat, az alkatomat. az, hogy neked nem all jol x kg, meg nem jelenti azt, hogy masnak sem. van olyan, aki pl 160cm-hez 55kg-val is karcsu, mert olyan az alkata es van, aki akkor mar gurulna, pl en. szamok akapjan nem lehet senkit sem megitelni meg velemenyt formalni. plusz en hiaba csinalnek sulyzos edzeseket, nem olyan az alkatom... hosszutavfutasra sem alkalmas mindenki az alkata alapjan pl. 
    előzmény:
    hexilein72 (118)
    2013-01-04  12:32
  8. 2013. január 4. 12:36119.

    En mar fogytam egy kilot (dec. 27-e ota dietazom) :)

     

    Mai ebedem kaposztaleves volt benne fött pulykavirslivel es mandulas tofuval, isteni volt!

     

    Corin, bocs, hogy leirom a velemenyemet, de ha ilyeneket eszel, hogy pizza meg beigli meg vadas, akkor az lehet akarmilyen fogyokuras is, sosem fogsz lefogyni (csak akkor, ha 1/4!!! - nem fel meg nem egesz - adagot eszel belölük es mast nem!).  Mozgas?

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  9. 2013. január 4. 12:32118.

    Kedves Lulu, a 44 kg 160 centihez mar anorexias kategoria (en tudom, mert voltam mar en is 45 kg ugyanekkora magassaghoz). A 47 kilo is az abszolut also hatar. Sztem neked inkabb izmosodni kene, fogyni semmikepp. Ugyhogy kevesebb futas, több izmosito, szalkasito edzes, ezt viszont csak gepekkel, sulyzokkal tudod megvalositani, sima dvd-s ugra-bugraval nem nagyon.

    Es aki 47 kilo es nem szenved anyagcsere-betegsegben (IR, PCOS, PM-nyavalyak), annak nem kellene ilyen szinten dietaznia, mert majd aztan ettöl leszel beteg... Epp eleg lenne a finomitott cukor redukalasa/elhagyasa es az egyszerü ch-k csökkentese (de neked nem elhagyasa).

    Ez a velemenyem.

    előzmény:
    LuluBelle (116)
    2013-01-04  08:54
  10. 2013. január 4. 12:24117.
    Na ja, te sem voltal eppen nagyon sürün, mint topicgazda es ha mindenki csak olvasni akar, akkor nem lesz mit ;)
    előzmény:
    maybee (112)
    2013-01-03  18:45
  11. 2013. január 4. 08:54116.

    sziasztok!

     

    sokáig gondolkoztam, hogy csatlakozzam-e hozzátok, de rájöttem, hogy már nem akarok annyi kg lenni, amit csak nagy áldozatok árán tudok tartani. nincs rajtam plusz, 47kg vagyok a 160cm magasságomhoz, de valami miatt én 44kg körül érzem jól magam. ezt a 44kg-t viszont csak úgy tudom tartani, ha tényleg alig eszem, ennek meg nincs értelme. olyan kell, amit egy életen át tudok csinálni és nem tartalmaz túl nagy lemondásokat, ez pedig nekem a sport.

     

    tavaly nyár óta futok heti 3-4 alkalommal. kezdetben "csak" 4km volt a táv, ma már 10-et futok plusz csinálom mellette a nike edzésprogramjait, futás után még 15-15 perc célirányos torna. igyekszem a kajára is odafigyelni, nincsenek nagy zabálások, kenyér, cukor, krumpli, tészta a minimálisra redukálva. de ha megkívánok egy csokit vagy egy kis sütit, minden lelkifurdalás nélkül megeszem.

     

    így ezzel jól érzem magam, a testem is kezd átalakulni. úgyhogy nekem továbbra is a cél a testem formálása.

  12. 2013. január 4. 08:43115.

    Sziasztok!

     

    nem tudom a kuponozással hogy áltok, de egyik ilyen oldalon végre akciósan (kesebb, mint fele áron) meg tudom vásárolni ezt

     

    http://www.kuponnapok.hu/index.php?kid=100

     

    Az oldalon KuponNapok.hu még van egy másik, drágább bérlet is. Ha valaki megvenné és használná, kérem jelezzen vissza az eredményeiről. Köszönöm!

     

    osszátok meg, hogy minnél többen tudjanak erről az akcióról és sokan legyünk:)

     

    Ezzel párhuzamosan elkezdtem a cardio edzéseket és jelentősen megvontam magamtól a szénhídrátokat. Nincs édesség és késői nasi:)

     

    SzAndi

     

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  13. 2013. január 4. 08:14114.

    Sziasztok!

     

    Én ma kezdtem a sportot. Abban a szerencsés és kivételes helyzetben vagyok, hogy van egy nagyon szuper személyi edzőm, aki régebben is nagyjából egy pesti aerobic óra áráért edzett, de most meg pénzt sem kér. Kb. egy évvel ezelőttig rendszeresen tartott nekem magán edzéseket, de megszületett a kislánya, így jó időre leálltunk.  Most kikönyörögtem, éskiderült, hogy két másik barátnőjét már elkezdte edzeni, és mától csatlakozhatok hozzájuk. És még pénzt sem kér, azt mondja ennyi kikapcsolódás neki is kell. Jó, persze azért majd igyekszem honorálni valahogy...

     

    Nagyon profi, az esküvőm előtt csodát tett velem. Van összeállított diétám is tőle, és mindig személyre szabott, változatos edzéseket állít össze. Ráadásul az egyénisége is nagyon inspirál engem. 

    És mivel babát szeretnénk, a magam feje után nem is nagyon merek tonászgatni, de ő ennek megfelelően fog edzeni, hogy ha esetleg már van baba, csak még nem tudjuk, akkor se legyen gáz. Szóval nagyon lelkes vagyok!

     

    Ha tanácstalanok vagytok a változatos táplálkozás terén, akkor ismerkedjetek meg a kilófaló életmóddal. Én kb. két éve, amikor komolyabban elkezdtem foglalkozni az életmódváltással (korábban is mindig fogyóztam, kb. 18 éves korom óta, kisebb-nagyobb sikerrel, de nem ésszel), akkor rájöttem, hogy annyi mindent lehet enni, ami alapból eszünkbe sem jut...

     

    A krumpli pl. nagyon jól helyettesíthető répával, petrezselyemgyökérrel zellerrel, karfiollal, brokkolival, és baromi nagy dolog a csicsóka is. A répa, a csicsóka, a petrezselyem és a zeller fözve, vagy sütve nagyon jó, a csicsókából "krumplisalátát" is lehet készíteni, a petrezselymes répa pazar. A karfiol és a brokkoli kitűnő pürék lesznek, mindegyik elkészíthető rakottan is.

    Tésztás ételek esetén pedig jó helyettesíthető lehet a párolt zöld- vagy ceruzabab.

    És nagyon finom a piritott káposzta almakockákkal és kevés light tejföllel. Az almát kb 2x2 cm-es kockákra vágon, teflonon megpirítot, amíg kicsit megroskad. Ekkor mehet rá a kicsit kimosott savanyúkáposzta (én konzervet szoktam) addig pirítva, amig kicsit megbarnul. Kb. 10 perc az egész, és tejföllel nagyon finom.

     

    Amire még nagyon figyelni kell, az a mennység. Én itt úszok el néha...

     

    A tornáról majd beszámolok, biztos lesz izomláz!

    előzmény:
    maybee (112)
    2013-01-03  18:45
  14. 2013. január 4. 07:44113.

    szia

     

    vagyok, de úgy látszik ketten maradtunk hüpp hüpp

     

    fasirt, jujj ugye nem kenyérrel

     

    nem rontod, de mézzel???

    kell az bele?

     

    nálam a natúr zöldtea a nyerő, imádom a fű-ízét!

     

    diéta siralmasan megy

    kilók állnak

     

    nagybevásárlás még várat magára, így az itthoni dolgokból eszünk

     

    körözött nálunk is volt, juhtúróval, kevés kenyérrel

    édesség, csináltam norbis beiglit, ha má karácsonyra nem volt...

    ebből egy szelet a reggeli

    üres kávéval

     

    tegnap pizza volt az ebéd, starlight, bár így  is szerintem túl sok kalória  

    ma vadas lesz, hogy mivel az még kérdés???

    Menüd?

    Fogyás?

     

    Corin 

    előzmény:
    maybee (112)
    2013-01-03  18:45
  15. 2013. január 3. 18:45112.

    sehol senki?

    sport?

    fasírton élek 2 napja, annyi lett mindenféle zöldségekkel tolom.

    kenyér zérós. ma kezembe vettem egy abonettet, de vissza is tettem a polcra még azt is. 

    este meg a körözött, nehéz a változatosság fenntartása.

    meg édességéhségkor egy fél liter gyógyteához hozzácsalok egy gyümis filtert is h ne legyen vacak íze, és mézet teszek bele - többnyire uzsonnakor.

     

    Nem tudjátok, nem rontom így a gyógytea hatását?

     

    előzmény:
    7kati7 (111)
    2013-01-02  15:52
  16. 2013. január 2. 15:52111.

    Sziasztok!

     

    Olvaslak benneteket, és gratulálok mindenkinek, aki rászánta magát, hogy életmódot váltson. Én is próbálkozom, de semmi extra: sokat kellene mozogni, és mindenből enni, de kevesebbet!

    Ez is, mint minden, fejben dől el, akaraterő kérdése az egész. Csak ebből kellene több - gondolom, nem csak nekem... Én is hiszem, hogy ha az ember valakinek elmondja, kimondja, hogy mire készül, akkor az nagy lökést ad. Ezért is segítenek ezek a fórumok.

    Akkor hajrá mindenkinek! A mozgást ne felejtsétek! Az a legfontosabb!

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  17. 2013. január 2. 14:04110.

     

    a tej helyettesítésével félútig jutottam

     

    viszont csináltam egy fasírtot "bmv/as" módszerrel vagyis a pulykahúshoz a szokásosakon kívül több tojást, kevesebb tk kenyeret tettem, és próbaképp az utolsó 10 be ment zabpehely lenmagőrlemény is.

     

     

    reggeli mindig valami zabpelyhes gyümölcsturmix, az tetszik is, vacsi meg sűrűn lesz körözött százféle verzióban különöző adalékokkal és kalif. paprikával.

    előzmény:
    corinfar (109)
    2012-12-31  09:10
  18. 2012. december 31. 09:10109.

    Jó reggelt, sziasztok!

     

    Reggei norbis keksz, kávé, cola.

    De szarul hangzik, ez van.

     

    Tegnap csináltam light almalevest, nagyon finom, bár inkább lében alma volt, és sajtos tepsis hús, makarónival, ebből húst ettem csak.

    A leves viszont felkerül a nasik közé!

     

    Ha kezdődik a suli 6.30,-9.30,12,30,15.30.18.30 felé fogok enni, és még lesz pótvacsi is, de az már csak fehérje max magok

     

    Jövőhéten megnézem az ajánlott aerobikokat, és marad egy fixen, napi két alkalommal- köszönöm a tippeket!

     

    Napi menütök?

    Nasi?

     

    Megyünk kirándulni, én jelentkeztem gyerek húzigálásra szánkóval, nesze neked , égjen a zsír!

    Irány a Mátra!

     

    Corin 

  19. 2012. december 30. 21:22108.
    Á, én maradok Sara Jean jógavideóinál, nála még kevesebb az adalék, mint Norbinál:)
    előzmény:
    curious (105)
    2012-12-30  21:10
  20. 2012. december 30. 21:19107.
    van több is, nekem a zóna 2 van meg. Négyből három blokkot szeretek :)
    előzmény:
    SSszonja (106)
    2012-12-30  21:11
  21. 2012. december 30. 21:11106.
    NA mindjárt megnézem a youtubon ezt a Péntek Enikőt! Van DVD-je?
    előzmény:
    curious (102)
    2012-12-30  20:46
  22. 2012. december 30. 21:10105.

    te meg már megint hülye vagy :D

     

    Neked amúgy ajánlanám Carmen Electra tornázós videóit ;) 

    előzmény:
    lustadög (103)
    2012-12-30  20:56
  23. 2012. december 30. 21:07104.

    Igen egyetértek Norbi tényleg tele van adalékkal... csak a péksütijét ettem és közben arra is rájöttem, hogy önámítottam, mert ugye ezen nincs címke , nem látszik mennyi mérget tesz bele....

    Pedig én is nagyon ügyelek, hogy tiszta ételeket egyek tehát főleg olyet amit én főzök feldolgozatlan alapanyagokból. Bizony el is dobom örökre Norbit:D

    Huu nekem nagyon össze kell ám szedni magamat iszonyatosan ellustultam és elhanyagoltam az étkezésemet mostanság... Mondhatnám a szokásos kifogásokat hogy sok a munka és elfáradok estére de tudom, hogy ez nem lehet kifogás....Jó ez a topic motivációnak.

    előzmény:
    hexilein72 (99)
    2012-12-30  18:19
  24. 2012. december 30. 20:56103.
    Péntek Enikő tornáira tényleg jobb bejglit enni, Norbi egyszerűen taszít ilyen szempontból is. Úgyhogy +1 Enikőre.
    előzmény:
    curious (102)
    2012-12-30  20:46
  25. 2012. december 30. 20:46102.

    megint egyet kell értenem. Norbi kaja témában is és Péntek Enikő témában is. Enikő tornái nem csak hogy nem dögunalmasak, mint RR művésznőé, meg nem ordít és sipákol végig, és hatásosabbak, hanem szakmai szemmel nézve is ezerszer jobbak (edző vagyok). 

     

    Tehát erősen szavazok én is Enikő tornáira.  

    előzmény:
    hexilein72 (99)
    2012-12-30  18:19

Címlap

top