Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2012. december 30. 20:44101.

    hát akkor feladom :D

     

    a felkeléssel nekem sincs gondom, mármint ha nem tudom máskor megoldani, akkor felkelek (bár ezer éve nem volt rá szükség szerencsére), de a teljesítményem nem ugyanaz. Mondjuk máskor megcsinálok x fekvőtámaszt, akkor korán reggeli edzésnél x-3-4-et, éhgyomorra edzésnél pedig x-7-8-at. Valahogy nincs erőm ilyenkor.

     

    Végülis mindegy, mert megszerveztem úgy az életemet, hogy ne kelljen felkelnem korán edzéshez, csak mióta tudom, hogy IR-em van, arra fogtam, hogy biztosan azért van ez a hatalmas teljesítményem, de akkor nem.  

    előzmény:
    hexilein72 (98)
    2012-12-30  18:14
  2. 2012. december 30. 18:26100.

    Leirom a ami programomat (nekem ez mar a 3. dietas napom, közv. kari utan kezdtem), hatha valakinem segitek ötletekkel:

     

    Reggelire 2 tojasbol rantotta hagymaval, sajttal, hozza paprika es egy fel avokado, utana fel pohar natur joghurt fahejjal

    Kellett a kiados reggeli, mert 10-kor turazni indultunk es egeszen 17.30-ig uton voltunk egy jo ora ebedszünettel (kb. 13-14 oraig), hegyes-völgyes terepen, össz. 15 km-t tettünk meg, de jo alpinista viszonyok között. 

     

    Ebed: majgombocleves es salata (egy hegyi pihenöhazban), aztan meg ettem ket villanyit a ferjem turos reteseböl, utana egy tejes kv.

     

    Vacsi: zöldseges csirkeleves benne fött husival, most ettük eppen. 

     

    Es most meg jo lenne edzeni valamicsket izmokra is, mert a heten meg csak 1x tornaztam izomerösitöt (de 4x voltam futni es a mai tura plusz), de nem vagyok benne biztos, hogy futna az energiambol, bar meg nemtom ;) 

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  3. 2012. december 30. 18:1999.

    A Norbis cuccokkal a legnagyobb baj,hogy tele vannak adalekanyagokkal. En ezeket akkor sem ennek, ha Mo.-on lennek. Persze, kiprobalgattam parat mar en is, kivancsisagbol, es nekem is izlik sok minden (azert van, ami nagyin mü), de megnezegettem, miben mi van es csak annyit mondok: NO-NO, en ezeket nem eszem meg.

     

    Torna/mozgas: a heti 3 alk. minimum, alatta nem sokat er, sem kondi, sem fogyi szempontbol (persze tudom, egy is több, mint a semmi, de higgyetek el, nem hatekony).

    Es tornakbol a Pentek Enikö sztem sokkal-sokkal jobb es hatekonyabb, mint a Reka, csak ö nem annyira ismert (meg), mert sokkal kevesebb PR-t nyomat es nem reklamoz agyba-föbe mindenfele markakat. De a tornai sokkal jobbak, ahtasosabbak es neki is van sok 20 perces programja (de ezelböl azert mon. 2 kell alkalmankent). Nezzetek meg a tornavideo.hu oldalt. 

     

    Cukor: hat persze, no comment ;) 

    előzmény:
    SSszonja (94)
    2012-12-30  13:11
  4. 2012. december 30. 18:1498.

    Jujujjj, nalam jobban reggeli morcos-morgost nem nagyon ismerek (megboldogult apcimon kivül senkit). En pontosan az ejjeli bagoly emberfajta lennek, vagyis akihez reggel szolni se nagyon lehet es egy kv es fel ora semmitteves elött offline üzemmodban van, viszont este/ejjel total elemeben erzi magat. De erdekes modon, ha elözö nap este elhatarozom, hogy igenis felkelek 5-kor es megyek futni, akkor 90%-ban ugy is van es felkeles (es egy üres kv) utan, vagyis 15 perc mulva mar rajtam van a futrinkas cipöm es megyek is. Eleinte en sem vagyok nagyon aktiv es inkabb lassu tempoban nyomatom, de ugy 20 perc utanteljesen jol belejövök es felpörgök. Probald ki te is!

     

     

    előzmény:
    curious (93)
    2012-12-30  12:07
  5. 2012. december 30. 13:5397.

    nem, ezek nálam rendben vannak. A napközbeni, általános fáradékonyságot nálam az IR okozta, amióta diétázom, azóta csak akkor vagyok fáradt, amikor az jogos ;) meg azóta jobban is alszom (nem ébredek fel, nem felszínes alvás, hogy mindig minden apró lélegzetvételre felriadok, hanem pihentető alvás), gondolom, ez is segít :)

     

    Reggel teljesen használhatatlan vagyok. Szerintem ez típus függő is, csak próbáltam megmagyarázni, hogy biztos az éhgyomorra edzés miatt van és hogy az mennyire nem kompatibilis az ir-rel. De lehet, hogy csak az, hogy megszoktam, hogy 30 éve reggeli nélkül egy tapodtat sem mozdulok. Meg úgy általában én - hiába kel is fel a fizikai testem - fejben alszom úgy 10-11-ig :)

     

     

    előzmény:
    SSszonja (96)
    2012-12-30  13:20
  6. 2012. december 30. 13:2096.

    Bocs hogy beleszólok, de pajzsmirigy gondjaid nincsenek? az tud még ilyen fáradékonyságot okozni. A másik a vashiány. Én szinte felébredtem a téli álomból ahogy elkezdtem szedni.

    Bocs ha hülye ötlet és ha evidens hogy nálad ez rendben van-gondolom néz rád orvos ha van az a problémád.

    előzmény:
    curious (93)
    2012-12-30  12:07
  7. 2012. december 30. 13:1695.

    Otthoni 20 p-es tornára szerintem Réka jó. Neki vannak direkt 20 perces blokkjai. Has, comb vagy fenék-hatásos. Én is azt tervezem, hogy heti 3 sport lesz, 2 konditermi óra és 1 ilyen otthoni edzés. hát szép tervek...

    tényleg nem akar véletlenül valaki a Flórián Gilda Maxba járni szombat de? van zsírégető meg alakformáló 8-tól és 9től is.

     

    + esetleg valaki Salsa Fittness a Folyondár Sport clubban szerda este?:D oda is mennék csak egyedül nincs kedvem...

    előzmény:
    corinfar (91)
    2012-12-30  09:09
  8. 2012. december 30. 13:1194.

    Köszi az észrevételt, egyenlőre azt hiszem már az hatásos lesz ha estére visszaállítom a csak fehérjét ugyanis mostanság nagyon elszaladt velem a ló... + asportot rendszeresítem. mert mostanság sokszor kimarad és csak a heti 1 van meg-ha megvan...

    A cukor témához: nos én nem vagyok se doki, se dietetikus de azt még én is tudom h fehér cukorra a szervezetnek semmi szüksége. Gondoljunk csak bele, mi volt amikor nem volt finomított cukor? Megbolondultak az emberek? az ősember nem találta el a zsákmányt?? Nem nem. Nagyon is szívós, erős szervezetük volt.

    Egyébként Norbiék péksütije nekem nagyon bejött, sokáig ettem reggelire, nekem elég volt 1 db. Délig semmi éhséget nem éreztem annyira megtartotta a cukorszintet- (nem tudom hogy van ez tudományosan:)

    Az az egy bajom vele, hogy tele van ez is zsírral, ami nem hiszem hogy olyan jó lenne, főleg nekem akinek öröklötten magas a koleszterinem. Egyszer betettem a mikroba és folyt belőle a zsír úgyhogy inkább kihagyom pedig mondom tényleg jó. CSak látom a lelki szemeimmel hogyan tömíti el az éreimet a transzzsírja. Cukorszint szempontból viszont nagyon jó!

    előzmény:
    hexilein72 (90)
    2012-12-30  08:58
  9. 2012. december 30. 12:0793.

    hmmm, akkor nem értem. Nekem ennél lájtosabb azért az IR-em. 

    Akkor itt vannak a "mindenki más" magyarázatok :D

     

    Hipózni én sem hipózom, csak teljesen erőtlen vagyok és gyenge és kábé 40%-ot tudok nyújtani a max (közeli) teljesítmény helyett :( Itt jön képbe a pacsirta meg bagoly típus vagy mi (mindig elfelejtem a reggeli típust melyik madárral magyarázzák :D), amúgy sem vagyok egy reggel aktív típus.

     

    De akkor tök jó, az IR nem kifogás! :) Ez jó hír azért :) Köszi! 

    előzmény:
    hexilein72 (77)
    2012-12-29  18:29
  10. 2012. december 30. 10:4492.

    szia!

     

    ha okostelefonod van, akkor tudom ajánlani a nike-nak egy programját. többféle edzésprogram van rajta, van többféle 15 perces edzés is, ezek kifejezetten egy-egy testrészre fókuszálnak, illetve van benne 30 és 45 perces komplett edzés is. minden edzés megtalálható kezdő, haladó és profi szinten is. van kardio, erősítő, stb...

     

     

     

    előzmény:
    corinfar (91)
    2012-12-30  09:09
  11. 2012. december 30. 09:0991.

    Szia!

     

    Nekem nagyon tetszik.

    Ötletesek a kaják, de használni fogom!

    köszi, hogy feltetted

     

    Otthoni tornára , mozgásra egy rövid 20 percesre van ötletetek?

     

    Corin

    mai kaja

     

    ebédre almaleves, xillittel

    sertéscomb sajtszósz makaróni (vendégek jönnek, én majd egy két szálat eszem)

    kuglóf, sós (kihagyom őket)

     

    még eszembe jutott egy jó kis nasi, tejbezabi ala norbi vagy diab cappucino, engen ezek eltelítenek, de az előzőt csak módjával!

     

     

     

    előzmény:
    SSszonja (88)
    2012-12-29  20:57
  12. 2012. december 30. 08:5890.

    Corin, sok sikert! :)

     

    SSzonja, sztem jo ez a program, en csak annyit valtoztatnek rajta, hogy gyümölcsöt mar nem ennek du. meg este, csak akkor ha van meg akkor edzes is. Egyebkent sokkal jobb, ha estere/ejszakara nagyjabol üresek a glükozraktarak a szervezetben, mert akkor ejjel is jobban fogyunk.

    Egyebkent ebben a cikkben is szerepel, hogy ha a dieta mellett sportolunk (vegzünk cardio- es erösitö edzest is), akkor minimalis az izomvesztes! Ugyhogy nem kell azt hinni, hogy gyengek leszünk es elveszitjük az izmainkat, csak mert negativ az energiamerlegünk (AgicaT)!

    előzmény:
    corinfar (87)
    2012-12-29  20:27
  13. 2012. december 30. 08:4989.

    A szakmad?? 

    Akkor most mar pszichologusbol dietologus is lettel?? 

    Na mindegy, rajtam kivül meg megirtak egy paran, hogy hülyeseget irtal, de csak gondold azt, hogy okos vagy  Es nezz utana a szakkönyveidben, hogyan allitja elö a szervezet a müködesehez szükseges glükozt feherjeböl (is) ;)

    előzmény:
    semiramis (84)
    2012-12-29  20:11
  14. 2012. december 29. 20:5788.

    Sziasztok itt vagyok én is, készülök.. Már bevásároltam a Katus Attila 4 heteséhez, beszámolok majd milyen eredményei lesznek.Ha valakit érdekel belinkelem, hátha valaki kedvet kap és együtt csináljuk:)-5 kilót ígér, ami nekem pont elég lenne. Sajnos én 65 kg vagyok ami már tényleg gáz, 60 szeretnék lenni egyenlőre.

     

    http://www.life.hu/fogyokura/20110602-5-kg -egy-honap-alatt-elso-heti-etrend.html

  15. 2012. december 29. 20:2787.

    Szia!

     

    Köszönöm a tanácsokat!

     

    Salit kipróbálom, veszek halat is.

     

    A tonhalkonzerves nagyon jól hangzik, holnap vacsira az lesz!

     

    Nagy, sőt óriási tányérunk van itthon, előveszem a kistányérját.

     

    Ma töltöttkápi volt a rokonoknál, rizzsel, amit nem eszem, de finom volt, igyekeztem keveset enni.

     

     

    Megyek, mesét olvasni!

    Jövök holnap!

     

    Corin 

    előzmény:
    ÁgicaT (55)
    2012-12-29  08:52
  16. 2012. december 29. 20:2286.

    Szia!

     

    megegyeztünk, neked 49 nekem 55 a cél

     

    köszi a jó tanácsokat!

     

    Igazság az ,hogy elengedtem magam.

    Kis kifli, természetesen fehér lisztből, csak egy kis szelet cukormentes süti stb. de nekem ettől meglódul a hízás

     

    mostantól odafigyelek

     

    nagybevásárlásnál már bepakolok, felírtam az általad írtakat

     

    reggeli nekem kell sajnos, kb fél hét felé eszem, negyed nyolckor indulok a srácokkal oviba, suliba

    üres kávé és pl norbi keksz egy csomag, 40g

     

    Terv: liszt, burgonya, rizs , elhagyása

    köretnek sali vagy párolt zöldség

     

    Fehérjeszeletet nem ismerem, de fogok venni!

     

    Corin 

    előzmény:
    hexilein72 (57)
    2012-12-29  09:18
  17. 2012. december 29. 20:1985.

    Nem rad gondoltam, mint tulsulyosra :-)

    Izomerösites is van benne, meg sok-sok cardio, nekem nagyon szep vallakat csinalt. Sokmindent sportolok, futas, kerekpar, si, sulyzos edzes, fitness dvd-k, de ennek a tornanak a hatasa egeszen egyedi , megcsinaltam belöle az edzesprogramjat, es hihetetlen eredmenyes volt.

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (83)
    2012-12-29  20:05
  18. 2012. december 29. 20:1184.

    nem baromsag, mindössze nem ismered elegge a központi idegrendszer müködeset. nekem SZAKMAM, tehat en igen.

     

    ettöl függetlenül termeszetesen azt teszel es eszel/nem eszel, amit ohajtasz. en elmondtam az infot, hoyg te ezzel mit kezdesz, ahhoz semmi közöm es a legkevesbe sem erdekel. 

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (68)
    2012-12-29  13:23
  19. 2012. december 29. 20:0583.

    Köszi :)

    Mar hallottam rola, de meg nem probaltam, de megnezem :) Nem vagyok egyaltalan tulsulyos, jelenleg 20,5 BMI-m, csak magamhoz kepest vagyok tulsulyos :) De mar nem sokaig, mert most nagyon elszant vagyok.

     

    En egyebkent futok telen, hoban, jegen ;), hidegben, esöben, kanilkulaban. Az egyedüli, amit nagyon utalok, az erös szel, ez vissza tud tartani, mas nem nagyon ;) De persze a muszklikra is kell gondolni - na ez mar nem a kedvencem, de muszaj, ezert csinalgatom is az izomerösitest.

    előzmény:
    Jeles (82)
    2012-12-29  19:37
  20. 2012. december 29. 19:3782.

    Ha nagyon-nagyon rossz az idö a futashoz, vagy nem tudsz elszabadulni, ajanlom neked az Insanity edzest :-)

    Pont illene hozzad az olvasottak alapjan, iszonyat jo, es ha helyesen csinalod a gyakorlatokat, nem terheli az izületeket sem, gyönyörüen szalkasit, nekem nem okozott csalodast.

    Persze nagyon tulsulyosak ne csinaljak. 

    előzmény:
    hexilein72 (80)
    2012-12-29  18:52
  21. 2012. december 29. 19:2481.

    Köszi! Én nem szeretek futni - megfájdul a bokám. Viszont szeretek bicajozni - de ilyenkor télen nem merem megkockáztatni, fázom:)

     

    Alszom rá egyet, nem szeretném, ha a sarokban porosodna a drága szerkentyű végül. 

    előzmény:
    hexilein72 (80)
    2012-12-29  18:52
  22. 2012. december 29. 18:5280.

    :)

     

    Fuuu, nem ismerem, hogy mostanaban milyen markak a menöek, nekünk egy legalabb 10 eves Kettler van itthon, de en nem nagyon szeretek bicajozni, igy nagyon ritkan hasznalom (aZuram szokta tekerni). En a crosstrainert (ellipszis) hajtom (az is Kettler egyebkent), ha nincs kedvem kimeni futni, de szivesebben futok, mert az szorakoztatobb sztem. Izomerösitönek meg vagy eljarok terembe, vagy valami erösitö dvd-t szoktam nyomatni, ha nincs lehetösegem terembe menni (mert nekem is van am itthon 2 gyerköcöm, igy nem mindig tudok elszabadulni, leginabb csak este, mikor mar ágyban vannak, vagy itthon van a ferjem). 

    előzmény:
    zimmezumma (79)
    2012-12-29  18:44
  23. 2012. december 29. 18:4479.

    Meggyőző vagy:)

     

     

    Tudsz ajánlani valami jófajta bicajt? 

    előzmény:
    hexilein72 (78)
    2012-12-29  18:31
  24. 2012. december 29. 18:3178.

    A szobabicajozas ugyanannyira hatekony, mint barmi mas kardio sport. Ha eleg hatekonyan (nehezebbre allitva) es eleg sokaig (legalabb 40-60 perc, inkabb több), akkor ez is felpörgeti az anyagcseret es sok kaloriat eget. Ez utobbi persze az intenzitastol, az idötartamtol es a sulyodtol függ.

    Nincs hatekony meg nem hatekony sport. Minden sport hatekony, ha intenziven es nem 20 percig csinalod ;) 

    előzmény:
    zimmezumma (74)
    2012-12-29  18:14
  25. 2012. december 29. 18:2977.

    Ez nagyon erdekes, mert nekem tenyleg nagyon durva az IR-em (a terhelt inzulinom 244, az ehgyomri 23 ;)), de megsem hipozom szinte sose, bar az ehgyomri cukrom neha 3 körüli (es ezt orvos nezte verböl, nem ujjbegyböl, vagyis sokkal megbizhatobb a meres). Megis siman elmehetek ehgyomorra futni es csak utana reggelizem, megsincs semmi gondom a hipozassal.

    Mivel en is 8-kor kezdek a munkahelyemen, ezert csak 5-kor tudok menni futni, ha dogozom (vagy este), igy a reggeli nekem se fer bele, de szerencsere nem hipozom be töle 

    előzmény:
    curious (71)
    2012-12-29  14:24

Címlap

top