Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2012. december 29. 18:2676.
    Teljesen egyetertek, pontosan igy van!!
    előzmény:
    curious (73)
    2012-12-29  14:28
  2. 2012. december 29. 18:2475.

    Ha edzel (izmositasz, nem kardio edzesröl beszelek), akkor NEM bontja a szervezeted az izmokat negativ energiamerleg mellett sem!! Pont ez a lenyeg: nem ehezni kell, hanem kevesebb kaloriat bevinni, mint amennyit felhasznalsz es megis izmosodni! Mit gondolsz, a bodybuliderek hogy csinaljak, hogy nincs rajtukzsir? Pont igy, csak sokkal nagyobb kivitelben. Es igen, a feherje tenyleg nagyon fontos, es nem kell feltetlenül shakeket inni, az is jo, ha csirkehust (sovanyat) eszel minden edzes utan, vagy turot. A lenyeg a feherje.

    az meg nagy tevhit, hogy a vekony embereknek nincs erejük, kondiciojuk. Persze, annak nincs, akinek nincs izma. De vekonyan is lehet am izmosnak lenni (nez meg pl. a Rekat - aki mar nagyon tulzasba viszi es nekem sem tetszik, de izmos es vekony, vagy a Pentek Eniköt). 

     

    L-Carnitin: ebben nagyon megoszlanak a velemenyek, en is probaltam es nekem egyaltalan nem jött be, se szarnyakat nem adott, se a zsirbontast nem segitette... 

    előzmény:
    ÁgicaT (70)
    2012-12-29  14:04
  3. 2012. december 29. 18:1474.

    Szia!

     

    Írod a szobabicajozást is, ez mennyire hatékony? Nem lehet megunni? Milyen bicajt érdemes venni?

     

    Ma kipróbáltam egyet - de sajnálom rá az 50 ezer Ft-ot.... 

    előzmény:
    Anda39 (46)
    2012-12-28  19:13
  4. 2012. december 29. 14:2873.

    ez mind igaz, amit írtál, de attól a kajálás még nagyon-nagyon-nagyon fontos. Nekem például a 18%-os testzsírom mellett sem volt láthatóan izmos hasam (pedig izmos), mert arányaiban sok szénhidrátot ettem és ezért az zsírrá alakult és lerakódott mindenfelé. Ezzel szemben ha ugyanazt a kalóriát fehérjéből viszed be (akár hús, tejtermék, gabona vagy bármilyen zöldségből), akkor az izommá tud alakulni, tehát jobban hasznosul. Igenis fontos az étkezés és tényleg 70-30%, valakinél pedig 80-20% a diéta-testmozgás hatékonysága.

    A testmozgás azért kell, mert egészségesebb leszel tőle (ezt most nem sorolom, hogy miért lesz tőle jobb, miért fontos), a fogyókúránál meg azért kell, hogy ne plötty-re fogyjon valaki, hanem formásra (és a bőr is jobban regenerálódik, ha mozog valaki, kevésbé fog lógni, hiszen a felpezsdült vérkeringés mindenre kihat).

     

    Szerintem senki nem mondta, hogy a mozgás rossz, hogy nem kell mozogni, csak végre ki lett hangsúlyozva, hogy a táplálkozás sokkal fontosabb, mint azt a többség gondolja ;)

     

    előzmény:
    ÁgicaT (70)
    2012-12-29  14:04
  5. 2012. december 29. 14:2572.

    Én január 2-ától kezdem a diétát. Pont ma beszéltem a lánnyal, aki az esküvőnk előtt lefogyasztott/átformált, hogy januártól tart nekem megint heti egy edzést, plusz lesznek rendszeres házifeladatok, és szigorúan számon kéri a kaját is. Azért addig is igyekszem figyelni, de januártól lesz az igazi. Van étrendem is tőle, 3 heti. Nem koplalós. Aztán ha túl leszek az első három héten, akkor a csökkentett szénhidrűtos, finomított szénhidrát mentes életmódot szeretném folytatni. Segédszereket nem szeretnék, mert közben babát is szeretnénk. Nekem a cél -3 - 4 kg, és egy kis alakformálás.

    Nekem egyedül sajna nem megy, kell a számonkérés...

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  6. 2012. december 29. 14:2471.
    neked nem szokott leesni a vércukrod ir-esként a reggeli nélküli edzéstől? Nekem valami nagyon durván szar kajálás nélkül. Ezért utálom a reggeli edzéseket, mert az nem fér bele, hogy felkelek, reggelizek, várok egy órát, utána edzek egy órát és kezdésre készen álljak 8-kor :S Az ideális számomra, amikor reggel 10 körül edzek, dehát ez nem sok nap adatik meg :D
    előzmény:
    hexilein72 (69)
    2012-12-29  13:25
  7. 2012. december 29. 14:0470.

    Persze az energiamérleg a döntő fogyás szempontjából. Csak én nem szeretnék olyan vékony lenni, aki nem bír 2 kg kenyeret hazavinni. Mert tápanyagmegvonásnál nem a zsírt bontja először a szervezet, hanem az izmot. Szóval lehet, hogy lapos lesz a has, de hogy izmos sose, az tuti.

    És a sport, benne nemcsak a kardio, hanem a súlyzós edzés is(!) a zsírégetést segíti elő. Minél nagyobb az izomtömeg, annál könnyebben égeti a szervezet a zsírt.

     

    Én segédanyagokat, fehérjeturmixokat nem használok, mivel egyrészt nem vagyok édesszájú, ezek pedig még nincsenek sajtos croissant ízben Másrészt nekem szükségem van az ételre, a rágásra.

    Amit viszont ajánlani tudok, az az L-karnitin minden edzés előtt. Egyrészt szárnyakat ad, valamint elősegíti a zsírsejtek lebontását (és egy olyan vegyület, ami egyébként is termelődik a szervezetben, csak kisebb mennyiségben)

    előzmény:
    hexilein72 (67)
    2012-12-29  13:20
  8. 2012. december 29. 13:2569.

    En meg megjöttem a futasbol közben, 9,5 km-t futottam ma, komotos tempoban, 1 ora alatt.

    Utana "reggeli": feherjeshake

    Ebedre szekelykaposzta lesz minimalis zsiradekkal es sovany tejföllel, elöetelnek salata, desszert pedig malnas turokrem (sk, fagyasztott malnabol, sovany turoval). 

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  9. 2012. december 29. 13:2368.

    Hehe, nalam detto. A mh-en vagy eszem a büfeben, de az sem idealis, mert rengetegen vannak, vagy a helyemen, de ott meg nem tudok megteriteni. Ugyhogy ez ugrott.

     

    Amugy meg SEMIRAMIS, az elsö hsz-ed ertelmes es egyetertek, de hogy cukorra es gabonara szüksege van a szervezetnek, az egy baromsag! Föleg cukorra nincs, de gabonara sem igazan, untig eleg a zöldseg-gyümölcs ch-bevitelnek. Viszont ha ezt sem ennenk, akkor sem okoz gondot a szervezetnek feherjeböl ch-t kesziteni (ha egy kicsit is ismered az anatomiat, akkor tudod, hogy ez siman megy). 

    előzmény:
    zimmezumma (66)
    2012-12-29  11:35
  10. 2012. december 29. 13:2067.

    Gyerekek, amiket én összeolvastam, azokhoz megint ütköztem ellentmondásba, úgyh tisztázzuk ha lehet:

     

    - tejföl nem volt engedélyezve sehol, mert bazi zsíros...

     

    - mogyoró szintén tilos, minden más olajos mag mehetett nasiban, kis mennyiségben, de a mogyi nem.

     

    he??

     

     

    tej helyettesítésére vettem egy rizsitalt (valahogy a szójától én ódzkodom) de olyan híg, hogy az élvezeti értéke bbbrrroooooáááááá

     

     

    és mindenhol azt olvasom, hogy a kajálás a döntő, a mozgás csak kisebb rész a fogyáshoz. 70%-30% persze nagyon nagyon kell az a mozgás, száz szempontból előnyös, senki ki ne hagyja, de a kajában kell piszokul betartani...ha már ittvagyunk

    idézet:
    maybee (63)
    2012-12-29 11:23:02

    A tejföl - föleg a 10%-os - abszolut NEM hatraltatja a fogyast, söööt! Mi a baj vele (mertekkel)? A tejszin is o.k., persze ne abbol keszitsünk kakaot reggelire, egy kis lötty a kv-ba vagy egy pici a gyümölcssalatara siman mehet ;)

    Az olajos magok szinten mehetnek, KIS mennyisegben! Persze, magas a kaloriatartalmuk, de rengeteg telitetlen zsirsavat tartalmaznak, a ch tartalmuk pedig kicsi (föleg a mandulae, paradioe).

     

    A sport-kaja aranyt pedig 20-80%-ra teszem, a sport csak abban segit, hogy több kaloriat egess = többet ehess, de igazabol a kaja MENNYISEGE, ENERGIATARTALMA a döntö abban, hogy fogysz-e vagy sem. Valakiirta mar lentebb: a fogyas szempontjabol mindegy, hogy egyszer bedobsz egy nagy adag rantott hust sültkrumplival, de egesz nap nem eszel mast, vagy eszel napi 5x fogyis salatakat, gyümölcsöt, sovany hust (de persze utobbi variacio hosszu tavon egeszseges is es nem lesznek mindenfele elvonasi tüneteid).

    Azonban hiaba edzel heti 10x, ha minden nap meg eszel egy plusz adag kajat, amit mar nem bont le a szervezeted (barmit, nem kell csokinak vagy sültkrumplinak lenni). 

     

    Meg egyszer: az ENERGIAMERLEG a döntö (Agica, ez sajos rad is vonatkozik, hiaba nem hiszed). Ha ez negativ, vagyis a bevitt energia kevesebb, mint az elhasznalt, akkor fogyunk, ha meg több, akkor hizunk. Persze mindenkinek mar az anyagcsereje, van, aki 2500-3000 kcalt is siman lebont, mas meg 1500-tol sem fogy. Pech vagy szerencse.... Mindenki tapasztalja ki, mennyi az energiaszükseglete, oszt lehet kaloriat szamolgatni ;) Nekem kb. 1200 kcal, ha nem dolgozom sokat (hazimunka), nem pörgök ezerrel a melohelyen es nem sportolok semmit.  Ez marha keves, de ez van, köszönhetem az IR-nek, meg hogy mar sokat sanyargattam magam eletemben mindenfele dietakkal, es sajnos ezek is mindig visszavetik az anyagcseret. De igy legalabb tudom, mihez kell viszonyulni es hogy sok (kardio)sportot kell nyomatni, ami sok kaloriat eget, akkor többet is lehet enni.

    előzmény:
    maybee (63)
    2012-12-29  11:23
  11. 2012. december 29. 11:3566.

    Semi!

     

    A munkahelyemen igencsak gondban vagyok az ülve-megterített asztalnál evéssel! Ugyanis a konyha  olyan pici, hogy ha ketten bemennek egynek ki kell jönnie..... Na, most kicsit se ideális a saját íróasztalomnál ebédelni ( kimenni a városba sem ideális, mert össze-vissza eszek mindent, meg drága és egészségtelen is )- arról nem is beszélve, hogy két falat között tuti valakinek eszementül fontos megbeszélnivalója akad velem munkával kapcsolatosan. 

     

    1. ebédidőben nem érdekel a munka (jelen esetben kivitelezhetetlen az igényem erre és mostmár bosszant is )

    2. szeretnék terített asztalnál enni, ezt nem tudom hogy kéne megoldani - de ötletek jöhetnek:)

      

     

     

    előzmény:
    semiramis (59)
    2012-12-29  09:36
  12. 2012. december 29. 11:3365.
    Itt egy táblázat, miszerint a dió, pisztácia, mandula, sima mogyoró (az a nagyszemű, ugye?) jóval zsírosabbak, mint a földimogyi.
    előzmény:
    maybee (63)
    2012-12-29  11:23
  13. 2012. december 29. 11:2964.

    Én ezt a kaja-mozgás dolgot másképp látom.

     

    A mindenféle kalkulátorok szerint nekem 1800kcal a napi igényem. Ha ezt megeszem, de nem mozgok semmit, akkor nem fogok fogyni, jó esetben hízni sem, bár erre nem vennék mérget.

    Vagy megtehetem, hogy csökkentem a bevitelt 1200kcal-ra, mellette nem mozgok, viszont egész nap azon kattogok, hogy jujj nehogy egy szem rizzsel többet egyek. 

     

    Akkor inkább megeszem akár az 1800 kcal-t is, viszont lemozgok egy edzésen 600 kcal-t, és máris ugyanott vagyok, mint effektíve koplalással.

    előzmény:
    maybee (63)
    2012-12-29  11:23
  14. 2012. december 29. 11:2363.

    Gyerekek, amiket én összeolvastam, azokhoz megint ütköztem ellentmondásba, úgyh tisztázzuk ha lehet:

     

    - tejföl nem volt engedélyezve sehol, mert bazi zsíros...

     

    - mogyoró szintén tilos, minden más olajos mag mehetett nasiban, kis mennyiségben, de a mogyi nem.

     

    he??

     

     

    tej helyettesítésére vettem egy rizsitalt (valahogy a szójától én ódzkodom) de olyan híg, hogy az élvezeti értéke bbbrrroooooáááááá

     

     

    és mindenhol azt olvasom, hogy a kajálás a döntő, a mozgás csak kisebb rész a fogyáshoz. 70%-30% persze nagyon nagyon kell az a mozgás, száz szempontból előnyös, senki ki ne hagyja, de a kajában kell piszokul betartani...ha már ittvagyunk

    előzmény:
    semiramis (59)
    2012-12-29  09:36
  15. 2012. december 29. 11:1862.

    ehhem, a szervezet a bevitt szénhidrátból előállítja magának a cukrot.

    A szervezetnek nem a kristálycukorból bevitt cukorra van szüksége, hanem a szénhidrátra, amiből elő tudja állítani. A cukor nem nélkülözhetetlen táplálék :P

     

    előzmény:
    semiramis (60)
    2012-12-29  09:40
  16. 2012. december 29. 09:5761.

    Sziasztok! Én is fogyózok már négy hónapja, jelenleg 21 kg fogyásnál tartok. Ezt a paleo diétával értem el, ami lényegében a Halleves által felvázolt elveken alapul, és IGEN, MŰKÖDIK!!!

    semiramis! A finomított cukor méreg!!! A testnek nincs rá szüksége...

  17. 2012. december 29. 09:4060.

    NE HAGYJA KI!!! se a gabonat, se a cukrot!!!

     

    az agy es az idegrendszer müködesehez MINDKETTÖ NELKÜLÖZHETETLEN!!!

     

     grrrrrrrrrrrrrr...  

     

     

     

    (a z, hoyg TE nem eszed, nem indok. a te müködesedhez is szükseges, csak a szervezeted nem toleralja. pech. ha nem potlod a b-vitamint, hamarosan neurologiai problemaid lesznek.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (9)
    2012-12-24  20:29
  18. 2012. december 29. 09:3659.

    nemcsak hogy elmegy, hanem kimondottan hasznos is az idegrendszer müködesehez. 

     

    topikindito: par trükk, ami hat a pszichere es a szervezetre:

     

    1. vegyel 2 cm-rel kisebb atmeröjü tanyerokat. többnek fog latszani az etek. 

     

    2. ÜLVE egyel, MINDIG teritett asztalnal. 

     

    3. ragj lassan es sokat. a gyomornedvek beindulasaval hamarabb fogsz teltsegerzethez jutni.

     

    4. ha mar nem vagy ehes, EGY FALATOT SE egyel többet. akkor sem, ha az az utolso falat es sajnalnad kidobni. tedd kistanyerra, ha szükseges es nagyon kivanod, bekapod a reggeli tej/uzsonnai tea melle. 

     

    5. a metabolizmus beinditasara: etkezes utan MOZOGJ! (egy nagy vacsora utan is elegendö 30 perc seta). 

     

    6. a dietas központok sokat hasznaljak a citromot. a közhiedelemmel ellentetben zsirt ugyan nem bont, de a szervezetnek feltünö, egyszerüen az adagok nagysagabol adodo (korhazi fogyasztas eseten radikalis) vitamin-különbseget kivaloan kompenzalja es megelözi a skorbutot.  

     

     

     

    az szuper, hoyg a ghangsuly nem a dietan van (a dieta MINDIT hianyetkezest jelent!!!, nem fogyokurat!), hanem a mozgason. 

    igy psziches stabilitasodat is megörizheted.

     

     

    sok sikert! 

    előzmény:
    hexilein72 (58)
    2012-12-29  09:22
  19. 2012. december 29. 09:2258.

    Ja es nasinak ott van a magas kakaotartalmu etcsoki, a LIDL 81%-osat (JD GROSS) nagyon tudom ajanlani, mert nagyon fini. Persze csak 2-3 kocka/nap, de annyi siman elmegy.

    Vagy sk cukormentes kakao, esetleg szojatejjel keszitve.

    Na mentem tenyleg, mert meg a vegen ehes leszek futas elött es az nem jo... 

    előzmény:
    hexilein72 (57)
    2012-12-29  09:18
  20. 2012. december 29. 09:1857.

    Corin, megprobalok mindenre valaszolni :)

     

    Az 55 kg teljesen o.k. barmilyen magassaghoz! MEG EGYSZER: nem mindenkinek kell 48-nak vagy 49-nek lenni, de NEKEM ez a cel, okay?

    Kifogasok: hat valljuk be, van belölük böven.... Nalam is. Pedig igenis lehet fogyozni, mindig!

    Ha rokonokhoz mesz kajalni, akkor is biztosan van olyan kaja, amit megehetsz, vagy ha minden egeszsegtelen, akkor is lehet enni, csak KEVESET! 

    Kenyeret, köreteket hagyd el TELJESEN! Valahol lejjebb kerdezted, mit lehet reggelizni: hat kenyeret, zsemlyet, peksütit szerintem NEM! Egyel zöldseget, gyümit, felvagottakatm virslit, tojasrantottat, sajtot, turot (csinalj sk turokremet, isteni).

    Salatara nem kell öntet! En csak egy kis tökmagolajat es füszeres ecetet teszek ra, so-bors es kesz is! Vagy ha mindenkepp öntetet akarsz, akkor csinald joghurttal.

     

    En ilyeneket irnek a listamra, hogy:

    -sovany sajt

    -virsli

    -csirkehus (en a combot szeretem, a mell tul szaraz, de a combot kicsontozom-lebörözöm)

    -pulykahus 

    -hal

    -tojas (kedvencem, sokat eszem belöle es a hiedelemmel ellentetben nem növeli meg a koleszterint, csak ha ch-t zabalsz hozza mertektelenül!!) 

    -savanyu kaposzta

    -tofu

    -turo (sovany)

    -felvagottak (sovany)

    -mindenfele zöldseg-gyümölcs

    -tk liszt es rozsliszt, ha nem tudsz lemondni a kenyerröl, akkor süsd otthon magad

    -zabkorpa - remek liszthelyettesitö (nezd meg Szoó Judit oldalat - google - ö rengeteget hasznalja)

    -zabpehely

    - ragcsanak mindenfele magok (dio, mogyi, mandula, kesu, szotyi, tökmag), persze csak modjaval 

     

    Vacsi: ha nem vagy ehes nem KELL enni! Egyebkent ez nalam se soxor fordul am elö ;) De nem eröltetem, ha nem muszaj. Nem, nem esik le a vercukkerem. Tegnap meg ettem - edzes utan - 2 szelet sovany sajtot "nasinak" ugy o.k. volt. 

    Alapszabaly egyebkent: ha nem vagy ehes, akkor ne egyel! De ha ehes vagy, akkor mindenkepp, legalabb par falatot es feherjedusat!! Nekem pl. mindig van a taskamban feherjeszelet (DM-ben vagy ilyen bodybildinges szaküzletben veszem) olyan, mitn a csoki, csak nem az). 

     

    Kenyer: nem kell mindenkepp, tökjol lehet nelküle is elni, hidd el! Csak egy szokas, hogy az ember mindenhez kenyeret eszik. Probald ki egyszer par napig, hogy nem eszel kenyeret, hidd el nem nehez!!

    Ha megsem tudsz rola lemondani, akkor majd irok be receptet sk kenyerre, ami egeszsegesebb.

     

    Agica, nasinak a pattogatott kukoricat semmikepp nem ennem, mert szinte csak ch-bol all, mindegy, hogy sos vagy se...

    Sos nasinak ott vannak a magok, van egy csomo fajta, egy fel mareknyi (diobol kb. 10 fel db, mogyorobol 15-18, kesubol 15 stb) SIMAN elmegy! Vagy finom sajt apro kockakra vagva.

    Edes nasi: tejfölt, turot kikeversz diab. lekvarral vagy püresitett gyümivel, lehet melyfagy. is, nekem pl mindig van malna, eper a melyhütöben. Teszel hozza KICSI edesitöt - en xylitparti vagyok, nem vagyok a mesterseges edesitök hive, de ha muszaj -  vagy pici fahejat, nagyon fini.

    Amugy a pudingot se ennem, cukor nelkül se, az is tiszta kukoricakemenyitö am!!

    Edes nasi meg:

    sült alma (en kivajom a maghazat es metöltöm daralt dioval es becsomizom foliaba, ugy sütöm meg)

    mindenfele gyümölcsök cukormentes tejszinhabbal,

    fagyi cukormentesen (sk) 

     

    Na mentem, szep idö lett es indulok futni. Meg nem reggeliztem, majd futrinka utan ;)

     

    előzmény:
    corinfar (53)
    2012-12-29  08:42
  21. 2012. december 29. 08:5456.

    Nasinak jöhet még pattogatott kukorica, de az ízesítés- és sómentes!

    Egy baj van vele, hogy én még eddig nem láttam ilyet, de hallottam már olyanról, aki látta, hogy valaki ismer ilyet (nekem anno nagypapám otthon pattogtatott saját termésű kukoricából, na azon semmi nem volt - akkor utáltam, de most milyen jó lenne )

     

    A vacsira semmi szerintem se túl jó ötlet, de hát kinek mi válik be.

    előzmény:
    corinfar (54)
    2012-12-29  08:46
  22. 2012. december 29. 08:5255.

    Írjál hozzá halat - natúr megsütve ez is ugyanolyan hamar elkészül, mint a csirke. Mi most karácsonykor vettünk nagyobb mennyiséget afrikai harcsafiléből (volt lehetőségem olcsón), és több 5szeletes csomagot fagyasztottam le, 1-1 étkezésre kettőnknek tökéletes.

    De én vacsorára szívesen szoktam enni olyat, hogy 1 tonhal konzerv (inkább a natúr lével, mint olajjal), 1 natúr joghurt, lilahagyma, esetleg kukorica összekavarva és kész.

    Vegyél túrót - tejföllel, joghurttal kikeverve vacsorára/edzés után tökéletes fehérje forrás.

    Zöldségeket, gyümölcsöket inkább frissen vegyél, fagyasztás után már nem az igazi.

    Ha tudsz, vegyél stíviát, ez természetes édesítő - nekem még nincs, de tervezem a beszerzését.

    Öntetnek én olívaolajat, balzsamecetet használok (van spriccelőm hozzá, azzal viszonylag egyenletesen lehet eloszlatni), de a férjem ezeket nem annyira szereti, az ő kedvéért van natúrjoghurt+porból is. Én a salátát ált. megcsinálom nagyobb mennyiségben (2-3 napra valót), de nem teszek rá semmit, csak amikor kiszedem a tányérra.

     

    Ja és tányér: nagy tányért le kell cserélni kisebbre. És lassan enni. Állítólag becsapja az agyat egy picit a teleszedett tányér és a sokáig tartó evés, mert azt hiszi, hogy nagy tányérból laktunk jól Hogy így van-e vagy sem, azt nem tudom, de mi mindig rádöbbenünk, hogy jééééé, ennyivel is pont úgy jól lehet lakni, mint a féldisznóval

    előzmény:
    corinfar (53)
    2012-12-29  08:42
  23. 2012. december 29. 08:4654.

    este semmi???

     

    ez nem jó szerintem

     

    reggelre nem esik le nagyon a vércukrod?

     

    nekem ha extrém helyzet van, pl osztálytali stb

    akkor a vacsi saláta kevés olivás citromos sós öntettel, kenyér nélkül

    működik, de nálam inkább nagyon nehezen indul meg a fogyás

     

    20-on évesen nem ettem két napig, két kg lement és nem jött vissza

     

    most nem eszem 200 napig így megy le a túlsúlyom

     

    nasira van ötleted?

    szégyellem de Gombóc Artúr uncsitesója vagyok...

    mogyi, dió, mi jöhet még?

     

    milyen kenyeret eszel?

     

    Corin 

    előzmény:
    hexilein72 (49)
    2012-12-28  20:36
  24. 2012. december 29. 08:4253.

    szia!

     

    Nem kifogásokat keresek, persze mentegeti magát a gyarló ember

     

    én sem vagyok nagy darab, 49 kilóval államvizsgáztam, de azóta eltelt 12 év

    most már az 55 kg a normális súlyom

    ez lenne a cél

     

    ma vidéki rokon látogatáson leszünk, itt csak jó zsíros cuccok lesznek, itt a kenyérből tudok visszavenni, vagy a köretből

     

    a csak attól hízunk amit megeszünk-et már orvos is mondta férjem családjának

    ott mindenki túlsúlyos

    nehéz így odafigyelni, ahol az az egészséges ha kibaszott nagy darab vagy... bocsika de ez van

     

    Januári nagybevásárlásra kezdem összeírni a listát

    csirkemell, gyorsan elkészül natúr sültnek

    saláták

    öntetre van ötletetek?

    a kész öntetekben nagyon sok cuken van

     

    Mit írjak a listához?

    Mi egy hónapban egy nagyobb bevásárlást teszünk, most venném meg az alapanyagokat a diétámhoz.

    Ezt az 5kg- ot úgy négy hónap alatt szeretném leadni.

     

    pussz

    Corin 

     

    előzmény:
    hexilein72 (48)
    2012-12-28  20:31
  25. 2012. december 28. 21:0352.

    Nem is irtam, hogy neked is 48-nak kellene lenni, mindenkinek meg kell talalni azt a sulyt, amivel jol erzi magat es meg viszonylag könnyen tarthato . Nekem ez 48. Egyebkent, amikor közepiskolas korodban ennyire keveset ettel, akkor total takareklangon volt az anyagcsered, ami viszont nem azt jelenti, hogy több (es egeszsegesebb) kajaval nem lehetnel megint ugyanennyi, de mondom, mindenkinek maganak kell tudni, neki meg mennyi az elfogadhato suly, amivel jol erzi magat. Es ha ez nalad 53 vagy 55, akkor arra kell törekedni, nem kevesebbre. En ennyi csak terhesen voltam.

     

    Egyebkent en közepiskolas koromban 50-52 voltam, több, mint most ;) Es nem sportoltam es puhabb es lötyögösebb voltam, mint most, nulla volt a kondim, 500m-t nem tudtam volna temposan lefutni egyben. Most meg 2 oran belül futom a felmaratoni tavot, 11,3 km/h-s atlaggal ;) Kb. 22-23 evesen lettem 47-48, azota ezt tartom többe kevesbe, terhessegeimet is ennyivel kezdtem. Na jo + - 3 kilo mindig jojozik, voltam mar 45 is (böjt utan), meg 51-52 is igy karacsony tajekoan, de a az atlag suly az 48 es azzal ezrem magam a legjobban, nem vagyok gebe es hurkas sem. Ugyhogy legkesöbb februar elejere megint 48 leszek, garantaltan :)

    előzmény:
    ÁgicaT (50)
    2012-12-28  20:50

Címlap

top