Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2012. december 28. 20:5451.

    Azóta amit egészséges evés és heti 3x edzés mellett el tudtam érni, az az 53 kiló volt. Ennél nem is törekszem többre. Majd meglátom.

    Januárban kezdjük a férjemmel.

    előzmény:
    ÁgicaT (50)
    2012-12-28  20:50
  2. 2012. december 28. 20:5050.

    Én is 160 cm vagyok.

     

    48 kiló akkor voltam, amikor középiskolába jártam, reggel 6-kor ittam egy teát egy fél szelet kenyérrel, napközben ettem 2-3 zsömlés szendvicset, elszívtam egy doboz cigit (meg mást is néha.... ), vacsorára pedig vagy ettem, vagy nem.

     

    Ilyen áron köszi, de nem kell mégegyszer az álom(?)alak.

    előzmény:
    hexilein72 (48)
    2012-12-28  20:31
  3. 2012. december 28. 20:3649.

    Nekem mai kajam:

     

    reggelire kv feketen 

    40g szojapehely 2 deci tejjel 

    (shake-et ma kihagytam)

     

    ebedre csirkeraguleves sok sovany csirkehussal, zöldseggel, de teszta nelkül

    nagy adag mogyoros jegsalata aszpikos sonkaval

    1 deci natur joghurt 2 EK sk cukormentes eperlekvarral megkeverve

     

    du. fel marek mag (dio-mogyi-kesu)

     

    este semmi, mert nem vagyok ehes (amugy shake lenne)

     

    Es most mindjart megyek tornazni, tegnap este is tornaztam 55 percet :) 

    előzmény:
    hexilein72 (48)
    2012-12-28  20:31
  4. 2012. december 28. 20:3148.

    Nekem az a tapasztalatom, hogy az elsö par (2-4) hetben igenis nagyon jot tesz a dietanak, vagyis löketet ad neki, ha a ch-t minimalis szinten tartjuk es ennyi meg nem art! Aztan a kezdö par het utan lehet rajta emelni. A napi 50g egyaltalan nem keves, ha az ember nem eszik cukrot, lisztet, kemenyitöt. az 50 g-ot pedig gyümölcsböl es föleg zöldsegböl bevihetö.

    En csinaltam mar Atkins dietat is, annal az alsö heten max. 20g ch engedelyezett, ami mar tenyleg durva, de ilyen rövid tavon nem karositja az egeszseget meg az sem.

     

    Amugy hany centi magasak vagytok ennyi kilokhoz??

    En most 51 kilo vagyok 1,60-hoz es 48 szeretek lenni, ez sok sporttal es odafigyelessel siman megy koplalas nelkül is (ja es van egy jo is IR-em is, metformint szedek es 40 eves vagyok es kihordtam/megszültem ket gyermeket, ugyhogy nalam sem "idealisak" a feltetelek a fogyashoz es vekonysaghoz, de megy igy is!!). Csak persze oda kell figyelni, nem lehet nasizni, kell hozza heti par ora futas es torna (csak ritkan jut idöm tv-t nezni, mert ket gyerek es munka, haztartas mellett nekem is csak este es hetvegen jut idöm kiadosan sportolni).

    Ugyhogy ha valaki 37 eves es/vagy "hizasra hajlamos", az nem kifogas am... Csak attol hizunk, amit megeszünk, es ha ez tul sok, akkor hiaba.

    előzmény:
    ÁgicaT (42)
    2012-12-28  11:43
  5. 2012. december 28. 19:4047.

    Sziasztok! Nekem is kellene fogynom 7-8 kilot. Juliusban megszuletett a kislanyom es mar nincs tejem, szoval elvileg bele lehet mar kezdeni.

    Azt szeretnem megkerdezni, hogy ti hogyan tudjatok kiszamolni mennyi a kaloriaerteke 1-1 etelnek. Pl, ha eszek egy szelet hust az mennyi? Vagy ha eszek egy tanyer zoldseglevest?

    Hol lehet ezt megnezni?

  6. 2012. december 28. 19:1346.

    Egy jó ismerősöm dietetikussal fogyott majdnem 30 kilót. Nem találkoztunk csak kb. havonta, úgyhogy nagy volt számomra a változás.

    Amit erről tudok mondani: napi 1000 kalóriára volt beállítva a csaj (nem volt ám nagyon kövér, inkább csak úgy gusztusosan molett, aki nincs szétfolyva egyáltalán), és hetente kapta a menüt.  Nem mindenki tudná ezt csinálni, mert ő Pesten hozzájutott az alapanyagokhoz, de egy falusi ember, aki csak a helyi kisboltban vásárol, már nem annyira...

    Mellette nem sportolt, ez látszik is rajta, mert ahhoz képest, hogy mennyire vékony lett, érdekes módon a derekán még van hurka (nem is értem, hogyan, mert a végtagjai pálcikák), és nem lett formás.

    Én sajnos ezt nem tudom utána csinálni, mert nem tudom beszerezni a dietetikus által ajánlott egészséges kajákat és alapanyagokat, meg nincs is rá plusz pénzem.

    Amit én teszek, hogy fogyjak (már kb. fél éve):

    sok gyümölcsöt és zöldséget eszem, visszaveszem az édességevést, és mozgok - ezt futás, itthoni dvd-re tornázás, szobabicajozás formájában, ja és kondizni is járok.  Na meg figyelem a napi kalóriabevitelemet. 

     

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  7. 2012. december 28. 12:1345.

    nálam 

    ha bármit eszem, súlyban határ a csillagos ég

    tapasztalat sajnos

     

    ha figyelek kb 60

     

    ha komolyan odafigyelek 55

     

    most ez lenne a cél

    ez kb 5-6 kg

    ami kevés

    de így 37 felé már nagyon hehezen mozdul a mérleg

     

    vékonycsontú vagyok ,olyan törékeny alkat féle

    most ennyi súlyal kicsit tömzsibe mentem át

    brrr

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (42)
    2012-12-28  11:43
  8. 2012. december 28. 12:1044.

    Sziasztok!

     

    Tudom, hogy nagyon kevés, de egy erősen hízásra hajlamos valakinek, mint én, már a 120 ch sem fogyaszt.

     

    Megpróbálom akkor úgy, hogy 120 ch

    min 100 de akkor az inkább zöldség vagy gyümölcs

     

    reggelire nincs ötletetek?

    a vacsi már megy, akkor simán tudok kenyeret enni valamivel

    de reggel ettől felfordulnék

     

    akkora  kávé mellé max egy két szem valami fér bele

    de mi???

     

    mozgáshoz már itton hozzá kezdtem néhány hete

    sima célirányos torna, popsi, has, cici

    , kar

     

    őszintén nagyon jól esik a mozgás!

     

    köszi a tippet a pudingra, akkor gyártom majd itthon

     

    jelenleg itthon leszek, tanulok

    6 hét kb 

    így nehezebb mintha dolgoznék, mert kéznél lesz a hűtő... lakat esetleg

    gyerekeknek, zuramnak főzök majd, próbálok variálni

     

    családot, barátot ilyenkor külön hamiztatjátok?

    Corin 

     

     

     

     

  9. 2012. december 28. 12:0043.

    jól mondod, a ch 150nél megállnék (bár én 80kg felett vagyok, úgyh ez is édeskevés)

     

     

    amikor rendeltem ilyen kiszállítós fogyimenüket, mindig az uzsonna volt az édességes, vagyis valami ahhoz hasonlót kreáltak, hogy az édességhiányt elaltassák, és kellett is! (mert nagyon ébren volt!!)

     

    előzmény:
    ÁgicaT (42)
    2012-12-28  11:43
  10. 2012. december 28. 11:4342.

    50 g szénhidrát iszonyatosan kevés!!!!

    A legszigorúbb diabetes-diétásoknak is 120g/nap az előírás. Az enyhébbek 140-160g/nap -os diétán vannak. És hidd el, hogy az is baromi hatásos hosszú távon.

    Hja, hogy nem lehet vele hetente 1 kilót fogyni.... - az lehet.

     

    Nálam mondjuk nem is annyira a súly számít, mint inkább a tudat, hogy ÁLTALÁBAN egészségesen eszem. És ha ezzel az egészséges, rendszeres táplálkozással, sporttal nem tudok 48 kg lenni, csak 54kg, akkor nem fogom a küszöböt rágni és nem fogok koplalni érte.

     

    A mindenféle kúráknak ezért nincs értelme. Mindenféle megvonásokkal persze hogy lehet 2 hét alatt 2-3 kilót fogyni. De ezt egy életen át nem lehet folytatni. Utána meg ha normálisan eszik az ember, akkor úgyis visszaáll a szervezet a számára szükséges testsúlyra. 

     

    Pl. ha én minden kényem-kedvem szerint eszem, akkor 60-61 kg vagyok (mint most).

    ha odafigyelek, és sportolok is, akkor 53-54 kg.

    ha koplalok sport (izomépítés) nélkül, akkor 50 kg.

     

    Én a középsőt választom leginkább, mert az jár a legkevesebb lelki frusztrációval. 

     

     

     

    Norbis cuccokhoz: a legtöbb simán helyettesíthető! Pl. a sima pudingporokban semmi cukor nincs, így magadnak is simán elkészítheted sukor nélkül/kevés cukorral/édesítővel, zsírszegény tejjel. És mindjárt nem sokszáz Ft /pohár áráért kapod meg!

    előzmény:
    corinfar (41)
    2012-12-28  11:08
  11. 2012. december 28. 11:0841.

    Szia maybee!

     

    Jól összefoglaltad, ezeket kell betartani.

     

    kisétkezés nálam:

    10 órakkor

    tejeskávé

    norbis műzli

    norbis puding

    sós keksz, egy két db max

    esetleg mag keverék, ezek nagyon finomak de iszonyat sok a zsír bennük, bár nekem a szénhidrát megszorítás és inkább több zsír dolog bejött

     

    uzsira

    gyümölcs,szinte mindig ez

    esetleg ilyenkor már mehet cukormentes puding, túrókrém,

     

    nem vagyok Norbi fun de hazudnék ha azt állítanám, hogy nem vált be

    de sajnos elég drága

    a péksütik egész jók de napi 1000 ft nem hagyhatok ott két jobb darabért, marad tőle a kenyér, diétás lekvár, müzli, keksz

    helyettesítésre ötlet? 

     

    az 50 ch/napon gondolkodom

    lehet, hogy megpróbálom

     

    milyen tippet adott hozzá a dietetikus?

    gyümölcs ebbe hogyan fér bele?

     

    gyümölcs nélkül ha már se cukor se liszt nincs, döglött béka állapotba kerülök!

     

    Nem tudom már, hogy melyikünk de írna esetleg az 50 ch-s napjairól, menüjéről?

     

    Szép napot nektek!

     

    mai kaja:

    ebéd húsleves sok hússal, zöldséggel

    az esete és a reggel még kérdés

    az esete már jobb, de reggel nekem nem megy le egy szendvics...

    marad valami keksz széle, ch szegényen... ami nem jó

     

    Corin 

     

     

     

    előzmény:
    maybee (34)
    2012-12-26  15:55
  12. 2012. december 27. 18:5040.

    Hat igyexem ;) 2 het mulva szeretnek megint 2 kiloval kevesebb lenni ;) Jah, ma is voltam futni egy tizest, mar harmadszor a heten (most raerek, szabin vagyok meg 2-aig.

     

    Du. ittam 2 kv-t keves tejjel + egy fel mareknyi dio-magyor-tökmag-mandula kevereket nasinak, most meg nem is vagyok ehes egyaltalan, ugy latszik, eleg volt a kacsa. Ugyhogy lehet, hogy kihagyom a vacsit teljesen, ha nem muszaj, nem eszem. Vagy max. egy fel adag shake-t. 

     

    előzmény:
    maybee (39)
    2012-12-27  15:24
  13. 2012. december 27. 15:2439.

    úgylátom elég jól nyomod:)

     

    előzmény:
    hexilein72 (38)
    2012-12-27  14:02
  14. 2012. december 27. 14:0238.

    4  fajta van itthon (mert eddig is ittam öket sportolas utan).

    Estere a casein protein valo, mert az lassu felszivodasu (az enyem asszem Ironmaxx, bananos izü, nem a kedvencem). De van itthon tejsavofeherjepor, tojasfeherjepor es szojafeherjepor is, ezek mind mas izüek, a kedvencem a csokis-mogyoros. Ugyhogy majd amelyikhez epp nagyobb kedvem lesz ;) Reggelire mogyorosat ittam.

    Most ebedre pedig a maradek kacsahust ettem kaposzta- es jegsalataval, köret nelkül. 

    előzmény:
    maybee (37)
    2012-12-27  11:08
  15. 2012. december 27. 11:0837.
    és melyik fehérjeport választottad estére?
    előzmény:
    hexilein72 (36)
    2012-12-26  22:48
  16. 2012. december 26. 22:4836.

    En egyebkent holnap kezdek (hal´istennek vege a karacsonyi es elötti nagy zabalasoknak ;)), de csak 3-4 kilot "kellene" leadnom (orvosilag nem muszaj, mert igy is normalis a sulyom, de nekem szükseges, hogy jol erezzem magam a börömben).

    A modszer: reggelire feherjeturmix + zöldseg-gyümölcs, ebedre hus/hal/virsli nagy adag salataval, delutan kave (valszeg szoja- vagy mas gabonatejjel), este feherjeturmix. SEMMI NASI!

    Heti min. 5 adag sport, ebböl 3 futas, 2 izomerösitö edzes.

    Majd beszamolok, hogy haladok :) 

    előzmény:
    hexilein72 (35)
    2012-12-26  22:44
  17. 2012. december 26. 22:4435.

    Igen, ez sokaknak nem fer a fejebe, de igy van!

     

    Persze az mar mas lapra tartozik, hogy egeszsegesen akarunk-e fogyni vagy sem. Mert ha igen, akkor azt az 1000 vagy 1200 (vagy inkabb 1500) kcalt egeszseges es kis ch- es zsirtartalmu, de magas vitamintartalmü elelmiszerekböl kell(ene) bevinnünk ;) 

    előzmény:
    Anda39 (30)
    2012-12-26  09:42
  18. 2012. december 26. 15:5534.

    Akkor azért összefoglalhatnánk ezt azt az eddigiek alapján, ami tuti jó és segít, és nagyjából senki nem köt bele:

     

     

    JÓK:

    -cukor liszt felejtős, teljesen.

     

    -kalóriaszámlálás jó, de csak megfelelő fehérje-szénhidrát-zsír arányban és csak minőségi kajákból.

     

    -napi min. 5-szöri étkezés durván 3-óránként

     

    -mozgás amennyi belefér, de a min heti 3 edzésbármit is választunk magunknak.

     

     

     

     

     

     NEM JÓK:

     

     

    /délig csak egy kv az felejtős,

     

    /zsíros-máj csak ritkán bevethető, hogy mindenkinek jó legyen

     

    /magas cukor-ill kalóriatartalmú gyümölcsök (szőlő, banán + az aszaltak csak nagyon módjával és beleszámolva a kalórialehetőségbe!

     

     

     

     

     

    KISÉTKEZÉSEKRE minden ötlet jöhetne, mert az a nehezebb, meg hogy sose legyél éhes.

     

     

     

    ha valamit elírok, szóljatok...

     

     

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  19. 2012. december 26. 15:4733.

    Halleves,

    Mi van ha a túrót és némi kemény sajtot hagyok az étrendben? Mert ennyit szándékoznék tejtermékből nem kiiktatni...?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (27)
    2012-12-25  22:18
  20. 2012. december 26. 15:4232.
    ez tetszik és ecccerű matek
    előzmény:
    Anda39 (24)
    2012-12-25  19:35
  21. 2012. december 26. 14:0931.

    Igen. Reggel megiszom a kávémat 2-2,5 dl tejjel. Ezt úgy fél 6 körül. Aztán simán elvagyok fél 12 - délig. Este viszont nagyon sokat tudnék enni.

    És amikor sikerül fordítva csinálni, az már önmagában hatásos valamennyire.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (27)
    2012-12-25  22:18
  22. 2012. december 26. 09:4230.

    Fogyás szempontjából bizony lényegtelen, hogy te a napi 1000 kalóriát kenyérrel viszed be, vagy zöldséggel.  

    Egy doki ki is próbálta ezt: teljesen egészségtelen kajákat evett egy ideig, és sikerült egy csomót fogynia. Persze felhívta a figyelmet, hogy ez nem követendő példa, de bebizonyította, hogy ha kevesebbet eszel, mint amennyire szükséged van, akkor fogysz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (25)
    2012-12-25  21:40
  23. 2012. december 26. 09:0729.
    Amit a zsirban sült majrol irsz (GI, inzulin stb.), az mind igaz, de azert ne probaljuk ugy beallitani, hogy egeszseges!! A zsir - mindegy, hogy kacsa-, csirke-, vagy dizsnozsir, borzaszto egeszsegtelen nagyobb mennyisegben (es ha soxor eszel ilyet reggelire, akkor bizony nagyobb mennyisegekröl beszelünk), hosszu tavon megemeli az összes verzsirszintet, karositja a keringesi rendszert, vitamin benne =0. Szoval nehanapjan, kis mennyisegben tenyleg o.k. fogyokura alatt is, de rendszeresen NO-NO!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (25)
    2012-12-25  21:40
  24. 2012. december 26. 08:5028.

    sziasztok!

     

    Tegnap sikerült kevesebb mennyiséget ennem.

    Férjem anyukájának a sütijéből ettem két darabot, de nem akartam megbántani.

     

    Reggelire és vacsorára mit esztek?

    Ebédet már megoldom diétásan, de a hideg nehezen megy.

     

    Corin 

  25. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2012. december 25. 22:1827.

    Mármint, hogy ez negy neked nehezen? 
    előzmény:
    ÁgicaT (26)
    2012-12-25  22:15

Címlap

top