Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2013. január 24. 18:58326.

    Szia!

     

    Szobabiciklin ne filózz inkább felejtsd el főleg ha térd problémáid vannak.Kangoo remek sport csak ajánlani tudom.Először nehéz  de bele lehet jönni .Nem terheli az izületeket. Betettem egy linket kóreai lányoktornáznak.A hasról remekül leszedi a zsírt.

     

    előzmény:
    Z-Ella (320)
    2013-01-24  15:35
  2. 2013. január 24. 17:14325.
    www.nosalty.hu/receptek/dieta/cukormentes
    előzmény:
    Neméppenropi (324)
    2013-01-24  17:13
  3. 2013. január 24. 17:13324.

    És még rengeteg:

     

  4. 2013. január 24. 17:13323.
    www.nosalty.hu/recept/cukormentes-turodesszert-eperontettel
    előzmény:
    Neméppenropi (322)
    2013-01-24  17:12
  5. 2013. január 24. 17:12322.

    Egy kis nasi :)

     

  6. 2013. január 24. 15:56321.

    Én sem tudok úszni, szóval teljesen megértelek. :)

    Szerintem ha megy az 50 perc séta az már nagyon jó.Nem az a lényeg, hogy fájjanak az izmaid, hanem, hogy mozgásban legyenek.

    A szobabiciklitől nem tudom, hogy fájhat -e a lábad.Sajnos mozgás téren sem vagyok túl jártas, bár én magam sokat mozogtam régebben.Szerintem menj el egy konditerembe és kérdezz meg egy edzőt.Én biztos, hogy nem nevetnélek ki az edző helyében, hanem még örülnék is, hogy ilyen nyitott vagy.

     

    Remélem, hogy más azért többet tud neked segíteni. 

    Kitartást, mert így is teszel az egészségedért és ez már jó. :)

    előzmény:
    Z-Ella (320)
    2013-01-24  15:35
  7. 2013. január 24. 15:35320.
    Szia! Köszönöm a válaszodat! Úszni sajnos nem tudok, szégyellem is erősen mivel a vizek városában ( Győr) nőttem fel, nem tudom hogy sikerült nem megtanulni úszni.  A gyaloglással azzal hálistennek semmi bajom nincs, esténként lemegyek és erőltetett tempóban, mintha sietnék valahova, kb. 50 perc-1 órát gyalogolok. Érdekes, attól még a térdem se fáj, fura mert ha futni kezdek, akkor viszont elkezdi.  Remélem a gyors gyaloglás használni fog. Még egy szobabiciklin gondolkodom.
    előzmény:
    Neméppenropi (318)
    2013-01-24  14:47
  8. 2013. január 24. 14:54319.
    Melyik a legdivatosabb diéta most? (ugyanakkor remélhetőleg ez a legefektívebb is, remélem)
  9. 2013. január 24. 14:47318.

    Szia Z-Ella!

     

    Ha tudsz úszni, akkor én azt ajánlanám.

    Esetleg nap egy óra séta is már több mint a semmi, persze csak ha megy és nem fáj a térded tőle.

    előzmény:
    Z-Ella (317)
    2013-01-24  14:44
  10. 2013. január 24. 14:44317.
    Mindenkinek szép napot! A segítségeteket szeretném kérni. Nyárig min. 20-25 kilót le kellene adnom. Mivel 60 éves vagyok és sajnos a térdeim a súlyomtól nagyon kivannak, milyen sportot tudnátok a futás helyett ajánlani?  Az étkezésemet már átalakítottam kenyeret egyáltalán nem eszem, csak Dexi-t, azt is csak a reggelihez. Zöldség, natúr hús, gyümölcs. Ezzel próbálkozom, de a sport sajnos nehezen megy. Tud valaki valamilyen jó tanáccsal segíteni? Megköszönöm!
  11. 2013. január 24. 14:30316.

    Szia Signorina*, Curious!

     

    Azt hiszem, hogy lassan mélyebben is beleásom magam a témába, mert anyu cukorbeteg.A dédi cukorbeteg volt.Szóval van rá esélyem, hogy én is az legyek.Bár remélem, hogy nem leszek.

     

    Kicsit megijesztett ez a fruktózos dolog, mert azt hittem, hogy ha természetes, akkor nem árthat.De mégis. :(

     

    Egyenlőre megpróbálom tartani a heti egy nassot és talán pár hónap múlva átállok a kéthetente 1 nassra.Megnézem, hogy mennyi rozsliszt van itthon és lehet, hogy naponta kétnaponta fogok kenyeret sütni, mert legalább tudom, hogy miből van és nem a színe miatt barna csak az a kenyér.

     

    Ha én most leírnám, hogy mi mindent ettünk meg Karácsonykor, hát dobnátok egy hátast.Rengeteg pozsonyi kifli, mézes krémes, szaloncukorból nem túl sok, de ha ezeket olvasom, akkor mégiscsak rengeteg.Igaz, amit január 2-án vettem, abból még mindig van, szóval állom a sarat, ellenállok a kísértésnek azóta.

     

    Annyira örülök, hogy nem csak a napi menüről beszélgetünk, hanem ezekről is, mert eddig valahogy nem érdekelt, csak most jöttek a kérdések és jobb lett volna előbb utánaolvasgatni ezeknek, mert nekem is voltak furcsa tüneteim szülés után és nem tudtam miért van.

    Pl: január elején esténként már szívdobogásom volt.(Ezt most ne olvassa, aki most megy enni. )Volt köztes vérzésem, de ebben a hónapban úgy néz ki, hogy ez elmarad.Hangulatingadozások a sírás határáig.Egy év alatt 10 kiló minusz, majd 10 kiló pusz.Egészségesnek hittem magam, mert gyógyszert nem szedek.A dokit meg csak akkor keresem fel, ha már nagyon kell.De így már látom, hogy valami nagyon nem volt oké.Persze a pozitív hatásokról majd pár hónap múlva tudok egyértelműen nyilatkozni, de már nincs szívdobogásom és talán a hangulatom sem változik annyira.

    előzmény:
    Signorina* (310)
    2013-01-24  13:34
  12. 2013. január 24. 14:22315.

    Köszi, honap megyek a lidl felé, a nagyobbik csemetének vennem kell jelmezt és pont a környékén van egy lidl

     

     

     

     

    előzmény:
    Signorina* (312)
    2013-01-24  13:45
  13. 2013. január 24. 14:20314.

    köszönöm a helyreigazítást.

     

    Az utolsó mondatot kifejtenéd nekünk?

     

    Kutya a barátnőmé egy kölyök labrador, cuki nagyon!!!

     

    Családban anyukámnak és férjem szüleinek is kutyájuk , két keverék, foxi-maxi kinézetűek.

     

    Szerintem a tanulás miatt stressz is rátesz egy lapáttal arra, hogy egyfolytában rágnék...bláááá

     

    kávé-zöldtea-cola kombót nyomom... nem vagyok rá büszke, ja és közben küldöm az omega-6 -ot biztos ami biztos

     

    hatékony tanulásra ötlet??

     

    Elfáradtam, utolsó nehéz vizsga

    egyszerűen nehéz már odafigyelnem

     

    előzmény:
    curious (313)
    2013-01-24  13:52
  14. 2013. január 24. 13:52313.

    "A szénhidrát csökkentése helyett inkább kihagyása kell, mert pl a zöldségekben is van elég, nem kell liszt , kenyér hozzá."

     

    A zöldség is szénhidrát, mint ahogy mondtad is, hogy van a zöldségben szénhidrát. Úgyhogy a mondatod első része nem igaz, hogy ki kell hagyni a szénhidrátot.

     

    A lisztes termékekből származó szénhidrátot érdemes elhagyni, bár szerintem teljesen elhagyni elég masszív feladat és költséges is (mármint pótolni mindenfélét mással) - szerintem a teljes kiőrlésű cuccokkal, mértékkel, nincs probléma.

     

    A fruktóz pedig azért is rossz, mert fokozza az inzulinrezisztenciára való hajlamot.  

    előzmény:
    corinfar (303)
    2013-01-24  08:59
  15. 2013. január 24. 13:45312.

    savanyú káposzta , vagy sima káposztát egy egész fejet feldarabolsz cikkekre és kicsit megfőzöd.Nekem ízlett régen.

    Zeller remek fogyókúrás zöldség  én megfőzöm pici., Ma vettem halványító zellert 390 Ft. a Lidl.-ben.

     

    Milyen kutyád van?

    előzmény:
    corinfar (304)
    2013-01-24  09:13
  16. 2013. január 24. 13:41311.

    Egszen biztos igen, metabolikus szindróma áll fenn.Ebből, szeretnék kijönni.

     

    Nem baj ha lassan fogysz sőt inkább az a szuper.

     

    Nálam a mérleg nem mutat semmit nem fogok ráállni viszont a hasamon látszik valami változás, pont onnét szeretném a zsírt leadni.

    Volt idő, hogy 4 hónap alatt sikerült fogynom 3 kg. ot, viszont úgy néztem ki mint aki 1o kg-. ot leadott.

     

    Nem szeretem sajnos a tengeri herkentyüket húst se, felvágottakat nem eszem főleg  egyszer megnéztem mennyi zsírt tartalmaznaknem is szeretem.

    Tavaszra csini leszel.

    előzmény:
    corinfar (303)
    2013-01-24  08:59
  17. 2013. január 24. 13:34310.

    Sziasztok!

     

    Ezt a könyvet olvastab és még nagyon sok másikat is.

     

    "

    A fogyás hét lakat alatt őrzött titkai

    Dr. Fajcsák Zsuzsanna több éves amerikai GI-s és emésztési rendellenességekkel kapcsolatos kutatásai után kifejlesztette a GI étrend hatékonyságát tovább növelő, az emésztési rendellenességekre is megoldást nyújtó GI alapú, Glücky? étrendet. A lisztérzékenységen alapuló, az egész lakosságot döntően érintő emésztési rendellenességek orvoslására a GI-étrendet glüténmentesítette, innen ered az étrend "Glücky" elnevezése, amely a glikémiás indexű és a glüténmentes ételek kombinációjára utal. A GI-sen kiegyenlített, lassan felszívódó, és a bélrendszerünket feleslegesen nem irritáló, glüténtől mentes tápanyagok hatására energiával telítődik a szervezetünk, nem jelentkezik az ebéd utáni gyors fáradtság- és álmosságérzet, gyors éhségérzet, ingerlékenység és egyéb kellemetlen tünetek, amelyek nagyon is megkeserítik életünket."

     

    Itt taglalja mennyire káros a gyümölcscukor.

     

     

    Pm. betegségnek vannak tünetei. Nem tudtam fogyni, esténként rázott a hideg, hullott a hajam és már 17 éves korom óta hihetetlen gyors volt a pulzujsom.

     

    A cukrot általában nézi az ember, étkezés után nem ment vissza annyira amennyire szükséges.

    Még nem vagyok cukros küzdök ellene.

     

     

    előzmény:
    Neméppenropi (300)
    2013-01-23  15:04
  18. 2013. január 24. 11:10309.

    Utóvacsi?Nemigen.Legfeljebb egy kis pohár tej.A szervezetnek táplálék, nekem meg "csak" innivaló. :)

     

    Próbálok nem rágcsálni.A nass nélkül is jól megvagyok, de ha látom, akkor eléggé bizsereg a tenyerem, hogy akkor most megfogom és megveszem.De eddig még ellen tudtam állni.Múltkor a sütiket néztem így, de még szerencse, hogy a monitoron keresztül semmi más élményben nem részesülök, csak a látványban. :D Különben biztos híztam volna, mert nagyon sok képet és receptet megnéztem. :D

     

    Rockcica:Mi az az efi?

    És mennyi idő alatt sikerült leadnon azt a15 kilót?Én is 69 kilóról indultam (na jó, pontosan 69,9) és a célom az 55, de azt sem bánnám, ha 54 lenne. :)

    Mit ettél illetve tettél közben? 

     

    Köszi!

     

    Üdv!

    Ropi :)

    előzmény:
    corinfar (307)
    2013-01-24  09:50
  19. 2013. január 24. 10:11308.
    De igen, de aznap csak ezeket ettem, a szénhidrátdús pizzaszeletet reggel 10-kor, a megggyes túróst 2-kor, este 6-kor a levest, ennyi.És a napi edzésem is megvolt.Tegtnap mondjuk bűnöztem, mert szülinapomra kaptam(szintén meggyes túrótortát) sógornőmtől, és egy szeletet Muszáj volt ennem belőle, meg a Párom pacaljából is.... De ma húsleves lesz a menű, és ismét egy szelet (vékony )süti, ma már nem is eszem mást.És tornázni fogok.Nekem ez azért működik, ha 1500 kalória fölé nem megyek, és mozgok, elég hamar látszik. Négy alkalommal edzettem edig, és már a derekamon látom a változást. Ennek nyárig jónak kell lennie...Ennél szigorúbbat nem nagyon tudnék segédeszközök nélkül tartani. Egyszer 69 kg-ról fogytam le 54 -re, alig ettem 1000 kalóriát, de ezt csak efivel bírtam(amiről csak később tudtam meg mi is az..) Ilyeneket én meg kerülöm, mert nagyon izgatott voltam tőle. Ezt a Hoodiet sprayt is azért nem merem kipróbálni, mert állítólag nagyon pörget, pedig jók a tapasztalatok, a Hoxán olvastam..
    előzmény:
    maybee (290)
    2013-01-23  10:01
  20. 2013. január 24. 09:50307.

    gyakorlatilag kb ugyanolyan mint a fehér finomított cukor

    emeli a vércukor szintet és hízást okoz

    miután a gyümölcsökben van, amit azért kell enni, mehet de módjával

    ami a gyümölcsökben van bőven elég, itt arra gondolok, hogy a sok diab édességben ált fruktóz van és már több mint sok a gyümik mellett

     

    eddig xillitet vettem, de most eritritet, ez sem jó de jobb mint az eddigiek

     

    a mesterséges édesítők pl sorbit stb . nem károsak de nem is egészégesek

    eddig el sem tudtam volna képzeli a kv-t nélküle de most üresen iszom reggel

    délután pedig tejszínnel, kis kv tejszínnel

     

    aspartamot egyáltalán nem eszem, nem jó

     

    a zellerszárat megnézem, megyek ajándékot venni, tepsit a te..ba és ott biztos van, nem ismerem

    ubival is szoktam, de abból nem tudok annyit venni,hogy maradjon a fiúk ipari mennyiséget esznek meg belőle

     

    neked utóvacsi szokott lenni?

    rágcsa?

     

    Hörcsög 

    előzmény:
    Neméppenropi (305)
    2013-01-24  09:13
  21. 2013. január 24. 09:15306.
    Még a zellerszárat szokták mártogatni, de az elég drága.Ha esetleh valahol olcsóbban be tudod szerezni, akkor még talán ez jó lehet.
    előzmény:
    corinfar (304)
    2013-01-24  09:13
  22. 2013. január 24. 09:13305.

    Szia Corinfar!

     

    Gratulálok a -3 kilóhoz.Lehet, hogy lassan megyle, de legalább a bőröd tud hozzáidomulni.Másrészt azt mondják, hogy a heti -0,5 kiló az egészséges.Én a helyedben azért nem keserednék el, mert nagyon szép ez így is.

     

    Lenne viszont egy kérdésem.Miért káros a fruktóz?Mi az, amit a dietetikusok nem említenek?

     

    Köszi!

     

    Ropi :)

    előzmény:
    corinfar (303)
    2013-01-24  08:59
  23. 2013. január 24. 09:13304.

    Sokáig fent vagyok, mert tanulok.

    Akkor mág éhes vagyok, répát szoktam mártogatni valamilyen cuccba pl joghurt fűszersó.

    Pépa helyett van más ötlet ami nem drága és laktat?

    Egy répa vékonyra vágva simán elég és kb 1 dl cuccal eszem, néha bizony tejföllel.

     

    Ma futni megyek este, barátnővel, kutyával.

    Várom!!!! 

  24. 2013. január 24. 08:59303.

    Sziasztok csajok!!!!

     

    Signorina, inzulinrezisztencia, szintén zenész?

    Nekem ez miatt megy nehezen, de szerencsére a cukormentes élet , már jó labor leleteket adott és amit egy kisebb életmód váltás is megelőzött.

     

    Most megvan a 3 kg mínusz!!!

    December közepén kezdtem az odafigyelést, szerintem ez igen lassú tempó.

    De eddig sok mindent máshogy csináltam mint ahogy ma már tenném.

    Pl a fruktóz káros hatásait soha egy dietetikus nem mondta!

    A szénhidrát csökkentése helyett inkább kihagyása kell, mert pl a zöldségekben is van elég, nem kell liszt , kenyér hozzá.

     

    Most látom, hogy ez a 3 kg még alig látszik, hogy még jó lenne 4-5 kg-ot lefogyni.

     

    Mai kaja:

    R kv és tk keksz 2 db

    10 tkv

    12 pizza norbis tészta és rá cukormentes kethup fűszerek, sonka light mozzarella

    uzsi fagyi mála

    vacsora májkrémes paprika

     

    Nagyon jó dolgokat írtok , a tornákat is nézegetem, hogy melyik is legyen.

     

    Pussz

    Rita 

     

     

    előzmény:
    Signorina* (299)
    2013-01-23  14:53
  25. 2013. január 23. 15:22302.

    Úgy látom a linkeléssel bajok vannak.Valamit elrontok mindig.

     

    Olvassátok el a xilites linket is.Kutyáknak nem szabad adni, mert nekik nagyon káros lehet akár 1-2 g is.Í

    előzmény:
    Neméppenropi (301)
    2013-01-23  15:16

Címlap

top