Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2013. január 23. 15:16301.

    Ismét gugliztam.Van D-fruktóz, L-fruktóz, sőt alfa - D- fruktóz és béta - D- fruktóz.Azt hiszem, hogy ebből könyvtár lesz vagy megkérdezem a bátyámat, mert ő vegyészmérnökin tanult.Hátha többet tud róla mondani.

     

    Ezzel a lendültettel megnéztem a xilit képletét is, ami nem sokban tér el a fruktóztól, de mégis más hatása van a szervezetre:

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Xilitol

     

    És még egy link a maltózhoz:

     

    Azt hiszem, hogy itt abba is hagyom  az agyzsibbasztást és nem offolom szét a topicot.Bocsi az eddigiekért is.Csakhát ugye a kíváncsiság....

     

    Visszatérve a topic eredeti témájához a mai napi menüm:

    R: fél vajaskenyér szalámival

    T:kb 1,5-2 narancs (3 volt, de folyton kunyeráltak belőle)

    E: babfőzelék

    U:joghurt

    V: ez még nagy kérdés, de ha nem lesz más ötletem, akkor túrókrém

     

    Utóvacsora:kipróbálom Péntek Enikő tornáját, ha alszanak a kis zsiványok. :)

  2. 2013. január 23. 15:04300.

    De a gyümölcscukor akkor is ugyan az a vegyület, képlet, akármi, ha kukoricából készült is, nem?Meg a zacskón is rajta van, hogy 30 g-t szabad enni belőle egy nap elosztva.Most akkor lehet vagy nem lehet?Én már nem értek semmit. :(

     

    A pajzsmirigypróblémát hogy vették észre?Milyen tüneteid voltak?És a cukorbetegséget?

    előzmény:
    Signorina* (299)
    2013-01-23  14:53
  3. 2013. január 23. 14:53299.

    Sziasztok!

     

    Lóg a fejem fölött a diabetesz,pajzsmirigy betegség és szedek gyógyszert ami  az anyagcserére hat. Általában 2o-3o kg. okat hízik tőle az aki szedi és még van pár dolog  ami nagyon megnehezíti a fogyást.

    Tegnap ahogy elnéztem a hölgyeket míg orvosnál várakoztam nagyon alaktalanok elhízottak voltak  épp ezért újra erőre kaptam muszáj izmosítani.

     

    Mit  szóltok ehhez a tornához?

     

     http://www.youtube.com/watch?v=Lwqs7mZx_BY

     

     

    Leh et keresgetni van belőle több  is-nekem tetszik.:)

     Tracy Anderson videói tetszenek gararantáltan átformálja pár hónap alatt az egész testet.Nehéz kemény izomlázam van tőle igy abba is hagytam de újra próbálkozom.

     

    Gyümölcs cukor nem gyümölcsből hanem kukoricából készül.Muszáj elfelejteni !!!

    előzmény:
    corinfar (283)
    2013-01-22  07:28
  4. 2013. január 23. 14:06298.

    nemtom nyuszi

    mert én is csak Guglival a barátommal próbálok okosodni

    előzmény:
    Neméppenropi (297)
    2013-01-23  11:32
  5. 2013. január 23. 11:32297.

    Azt hiszem megint tanultam, bár én szentül úgy hittem, hogy a gyümölcsben lévő cukor lassabban szívódik fel a rostok miatt, mintha ugyan azt a gyümölcsöt, pl narancsot kicsavarnánk és meginnánk.Valahol pedig ezt olvastam.Bár azt értem, hogy a cukor gyorsabban szívódik fel, mint a keményítő, mert azt még részeire kell bontania a szervezetnek.

     

    A másik érdekes amit írsz az a malátacukor.Régebben vettem anyunak egy diétás Ritter csokit és az édesítőszer maltóz vagyis malátacukor volt.Így már nem is tudom, hogy mennyire volt  "diétás" az a csoki.Bár úgy tudom, hogy a cukorbetegek a gyümölcscukrot is fogyaszthatják, csak napi max 30 g-ot elosztva.

     

     

    előzmény:
    maybee (296)
    2013-01-23  11:23
  6. 2013. január 23. 11:23296.

    a gyümölcsöket ne keverd bele, mert azok gyorsan szívódnak, nézd, bemásolom:

     

    Szénhidrátok Egyszerű, más néven gyorsan felszívóvó szénhidrátok

    A gyorsan felszívódó szénhidrátok az elnevezésüket onnan kapták, hogy a vércukrot könnyű  emészthetőségük miatt gyorsan, jól mérhetően megemelik.

    Ide tartozik például a cukor (szaharóz), a kristálycukor,a méz, (porcukor,a malátacukor, a barnacukor és a juharszirup. 

    Összességében a fent felsoroltak a natív cukrok! Gyárilag vagy ételkészítés során kerülnek bele az élelmiszereikbe pl.: édes kekszek, lekvárok és az ételeinkben: gyümölcsleves ízesítésekor, piskóta sütésekor. 

    Az egyszerű cukrok közé tartozik még a tej, a kefir, a joghurt natúr és ízesített változata. A gyümölcsök minden tagja és az ebből készült készítmények, mint a már említett lekvár. A felsoroltakat természetesen fogyaszthatók egy-két kivétellel például banán és a szőlő. Ebben az esetben természetes formában vannak jelen a szénhidrátok és ezért szabadon fogyaszthatók, de mértéket itt is tartani kell!  

    A BANÁN ÉS A SZŐLŐ EXTRA MAGAS SZÉNHIDRÁTTAL RENDELKEZIK!

    A vércukor értéket hirtelen és nagyon magasra emeli, emiatt javasolt a fogyasztásuk kerülése a diéta ideje alatt.

     

    Összetett szénhidrátok, más néven lassan felszívódó szénhidrátok

    A nevét ez a csoport onnan kapta, hogy nehezebben emészthetők, azaz több időt igényel a megemésztésük. Így a vércukorra gyakorolt hatásuk jobb, mert a vércukrot lassan, elhúzódva emelik meg. Ide tartozik például a kenyér, a zsemle, a kifli, a tészták (minden lisztes élelmiszer), a rizs, a burgonya, a kukorica, a hüvelyesek (bab; borsó, lencse). Tény, hogy a felsoroltak magas a szénhidrát tartalmú élelmiszerek, de fentiek alapján lassan emelik meg a vércukrot, és a diéta egyik célja éppen ez.

     

     

    előzmény:
    Neméppenropi (292)
    2013-01-23  10:52
  7. 2013. január 23. 11:09295.

    és nem tudom beilleszteni...

     

    golgotha.uw.hu/a%20kenyer.html

    előzmény:
    Neméppenropi (294)
    2013-01-23  11:08
  8. 2013. január 23. 11:08294.

     

    A második link lemaradt.

    előzmény:
    Neméppenropi (293)
    2013-01-23  11:07
  9. 2013. január 23. 11:07293.

    Ezt olvassátok el:

    http://www.farmit.hu/partnerek-szakmai-cikkei/szantof old/ezerarcu-buzamag-buza-felhasznalasi-lehetosegei

     

    Hát ulról a harmadik képet nézzétek meg és a fölötte lévő írást olvassátok el.Génmódosítás.Azt hiszem, hogy fogyilisztet sem veszek.... :(

     

    Ez viszont érdekes:

     

    Bár lehet, hogy rajtam kívül már sokan olvasták ezt az oldalt.

  10. 2013. január 23. 10:52292.

    Szerintem meg túl keveset eszik, mert ha egy órát tornázik, akkor a meggyes túróst lazán lemozogta.Azon kívül egy leves és egy szelet pizza nem túl sok.

     

    Más téma. :)

    Amin napok óta filózok, az az, hogy azt olvasom sok helyen, hogy a barnakenyér és a barnarízs azért jobb, mert lassabban szívódik fel a szénhidrát.Ugyan ez a helyzet a gyümölcs esetében is.Hiába annyi a szénhidrát tartalma, mint egy pohár gyümölcslének, mégis nehezebben szívódik fel a rostok miatt.És ebből jön az én kérdésem:miért egészségtelen a főzeléket liszttel rántani vagy habarni?A főzelék az valamilyen rostos növény, esetleg babféle, ami szintén nehezíti a felszívódást.Ráadásul az az egy, esetleg két kanál liszt nem egy embernek jut, hanem legalább 4 részre oszlik (általában egy egész családnak főzik).Ugyan ez a kérdésem káposztástészta esetén is.

    A másik, ha valaki mégis sűríti a főzeléket, akkor a keményítő miért jobb azon kívül, hogy könnyebben elkeveredik a vízzel?A keményítőben még csak fehérje sincs, mint a sima lisztben.

    A harmadik pedig:miért drágább a teljes kiörlésű liszt, mikor a feldolgozás során nem kell különválogatni a magokat részeire?Ez persze csak költői kérdés, mert tudom.Azért, mert a többi alkotórésze nagyon értékes.De így is a korpa nagyrésze takarmánynak megy.

     

    Biztos én agyalok ezen sokat, de akkor sem értem.

     

    Ezzel kapcsolatban olvasgatok oldalakat, aztán majd megosztom veletek ezeket is. 

     

    Üdv!Ropi. :)

     

    előzmény:
    maybee (290)
    2013-01-23  10:01
  11. 2013. január 23. 10:02291.

    megnézem már magamnak ezt a péntekenikőt, ha ennyire dícséritek

    bár én otthon feleannyira se tudok hatékony lenni,

    mint teremben

    előzmény:
    Neméppenropi (286)
    2013-01-22  21:41
  12. 2013. január 23. 10:01290.

    rockcica,

     

    ez a pizzaszelet + megyes túrós nem túl laza diétának?

    liszt, cukor, szénhidrát...?

    nem túl sok a napi vitaminbevitel... a gomba meg a túró önmagában okés, de a többi?

     

    na nem izélgetni akarlak...csak talán ennél hasznosabb dolgokból kéne összerakni az adagot, nem?

    előzmény:
    rockcica (285)
    2013-01-22  15:17
  13. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 23. 09:21289.
    Péntek Enikő nálam az abszolút nyerő! Imádom, változatos, hatékony, remek zenékkel. :)
    előzmény:
    Neméppenropi (286)
    2013-01-22  21:41
  14. 2013. január 22. 21:45288.

    Most jut eszembe, hogy van egy Czanik Balázs Capoeira dvd-m is, de az valami brutál.Azt hittem, hogy kiugrik a szívem a végére.

    Már az elején teljesen lefáradtam és akkor csak úgy bemondja, hogy: "Akkor a  bemelegítés után következzen a...." (Vagy valami ilyesmit mondott.)

    előzmény:
    Neméppenropi (286)
    2013-01-22  21:41
  15. 2013. január 22. 21:42287.

    Ügyes vagy!

    előzmény:
    maybee (280)
    2013-01-21  15:11
  16. 2013. január 22. 21:41286.

    Sziasztok!

     

    Ünnepélyesen jelentem, hogy ma már tornáztam egy órát.

    VAn pár torna dvd-m.Van olyan is, amit még nem is próbáltam és van olyan is, amit itt olvasgatva töltöttem le.Nektek melyik jönne be?

     

    Péntek Enikő

    http://pentekeniko.hu/

    (Ezt még nem próbáltam, de jónak tűnik és sok helyen jókat olvastam róla.)

     

    Rubint Réka

    http://www.argep.hu/popup.asp?pid=160310796&pnr=10001&foto=1

    (Ez sem rossz, de már rongyosra néztem ezt a dvd-t.Kell hozzá valami változatosság.)

     

    (Ezzel szemezek nagyon, szerintetek milyen lehet?)

     

    Leslie Sansome

    http://www.walkathome.com/

     

    Van még egy két Pilates dvd-m is, amiket nem próbáltam még, de szintén jókat olvastam csak róla.

     

    Ezen kívül 2 hastáncos fitness dvd-m is van, ami nem rossz, de nem ehhez van mostanság kedvem.Szerintem a bokám most tönkremenne tőle.Ez valóban csak az 50 kilós lányoknak való, ők biztos, hogy nagyon feszesek és izmosak lesznek tőle.

     

    Valamint egy tai chi dvd-m is van, amit szintén nem próbáltam, de ez olyan egészséges nyugtatónak is megfelelne.

     

    A jógát is nyugtatásra használnám, de az eltünt.Nem tudom, hogy hol lehet.

     

    Ééééssss:

    http://www.szabadfold.hu/cikk?13711

     

    Lehet, hogy ha már enyhül az idő ezt is bevezetem.Most még azért nem, mert attól tartok, hogy az eltunyult testem és immunrendszerem nem bírná a hideget és azonnal torokfájással ágynak esnék.Szerintem kell egy alapedzettség, hogy valaki csak úgy ilyen hidegben futkosson.Szerintetek?Erről mi a véleményetek?

    előzmény:
    Signorina* (279)
    2013-01-21  14:05
  17. 2013. január 22. 15:17285.

    Ma reggel ettem egy pizzaszeletet(10kor) és most egy ugyanott vásárolt meggyes túróst.

    De mindjárt jön az egy órás tornám, és ha ma még éhes leszek , max egy kis házilag készítet gombalevest eszem csípősen. Ez olyan 1500 kalória lesz akkor összesen, ennyit lehet enni, és ezt még ki lehet így bírni szerintem...

    előzmény:
    corinfar (282)
    2013-01-22  07:02
  18. 2013. január 22. 15:14284.
    Ugye-ugye! Nem azt mondtaM HOGY NEM, JÓK, CSAK NINCS ÉRTELMÜK. Az olcsóbb kajákból is lehet okosan táplálkozni.
    előzmény:
    Neméppenropi (278)
    2013-01-21  11:42
  19. 2013. január 22. 07:28283.

    Signorina!

     

    Nekem sem könnyű a fogyás.

    Sőt. über nehéz.

     

    A pajzsmirigyem éppen hogy jó 2 körül szokott lenni.

    Gyógyszer nem jár erre, mert már van két csemetém és nem tervezek 3.-at.

    De a fogyást megnehezíti.

    Inzulinrezisztenciára is figyelnem kell, bár hála Istennek a cukor elhagyásával a leletem teljesen rendben van.

     

    Szóval nem megy könnyen.

    Neked milyen bibid van hogy nehezebben megy a fogyás?

     

    Corin 

     

    előzmény:
    Signorina* (279)
    2013-01-21  14:05
  20. 2013. január 22. 07:02282.

    Maybee!

     

    Nagyon ügyes vagy, nekem áll a mérleg - 2kg.

     

    A vacsikat próbálom visszafogni, mert valahogy úgy ettem amikor 49 kg voltam, egészen 25 éves koromig.

    Természetesen nem ennyi szeretnék lenni, hanem kb 55 kg.

     

    Akkor nem vacsiztam, nagy edzésben voltam, ez jó most, mert ha fogyok van valami alakféle alatta.

     

    Tegnap répa volt egy nagyobb vékony csíkokra vágva mártogatóssal.

     

    Ma terv:

    reggeli 1 sz norbis kenyér, kockasajt

    10 kv

    ebéd pörkölt savanyúsággal

    uzsi fagyi gyümi

    vacsi lehet, hogy ismét répa

     

    Csajok napi kaja terv nálatok?

     Reggeli, vacsi?

     

    Corin 

     

  21. 2013. január 21. 16:31281.
    Ügyes vagy
    előzmény:
    maybee (280)
    2013-01-21  15:11
  22. 2013. január 21. 15:11280.

    Hello mindenki,

     

     

    a mérleg -2.8 kilót mutat 3 hét alatt, persze lehet, hogy a fogyó hold meg a női ciklus rájátszik, de nekem nagyon megfelelne ez a tempó:)

     

     

     

    előzmény:
    Signorina* (279)
    2013-01-21  14:05
  23. 2013. január 21. 14:05279.

    Nekem van pár betegségem ami miatt nehéz a fogyás.

    Rossz ételeket ki kell iktatni ez tény, viszont nem tudom örökre kizárni az életemből őket.Sajnos nem akkor eszem ha éhes vagyok és ami gond, a lelki trauma.Imádom anutellát képtelen vagyok egy kiskanálnyit enni ha megkívánom.

    Mozogsz valamit?

    előzmény:
    Neméppenropi (274)
    2013-01-21  08:19
  24. 2013. január 21. 11:42278.

    Én is pont eszerint próbálkozom.Majd utólag megmondom milyen sikerrel.

     

    De nem mondom, hogy a "fogyasztó" ételek nem jók, mert nem próbáltam azokat az áruk miatt.

    előzmény:
    rockcica (277)
    2013-01-21  08:55
  25. 2013. január 21. 08:55277.
    Rájöttem valamire. De komolyan. Csak egy kicsit vedd visza a kaját, a lehető legkevesebb édesség, zsíros étel, kenyér, és heti 3*-i egyórás torna, semmi különös nem kell hozzá, a legtöbb fogyasztószer, és az "úgymond egészséges" kaják drágák, és semmit sem érnek.(vagy amellyik ér, az tönkreteszi a szived, vagy az emésztésed)Kevesebb evés, mozgás, ennyi. Egy hónapon belül elkezd alakulni a tested, nyárra már bátran kiállhatsz bikiniben a strandra.(bár attól függ mennyit akarsz leadni)Kajatippjeim: Kefír, joghurt,(nem a cukros), abonettt kenyér helyett, gyümölcsök, ill abból készült turmixok, (cukor nélkül csak 1.5- ös tejjel) sovány husi, ehetsz sült krumplit is, de ne olajban süsd, hanem alul a sütőben... ne sózd túl. Príma, természetes zsírégető az erőspaprika, zöld tea, paradicsom. Cukros üdítők helyett ásványvíz, ja és még eghy, próbáld meg a kalóriát  max.1500 -ra csökkenteni.Nagyjából ennyi.
    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52

Címlap

top