Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2013. január 21. 08:42276.

    Tényleg.Ki mikor nézi a súlyát?Ki hol áll?

    Én azt hiszem, hogy kéthetente elég súlyt mérni.Ti hogy vagytok ezzel?

    Mivel én egy hét után mértem magam, ezért ma nem fogok (és már reggelizetm is, szóval nincs is értelme).

    jan. 7   -  69,9kg

    jan. 14 - 68,1 kg

    jan. 28 - ?  :)

  2. 2013. január 21. 08:35275.

    Szia Corinfar!

     

    Pont az aszaltszilva volt az, ami még Karácsonyról maradt.A fügét a pennyben vettem 2 hete, a datolyát pedig a sparban egy hete.Még van itthon aszalt cseresznye és aszalt barack is, de az még nincs nyitva.Ezeket még KArácsony előtt vettem, mert úgy gondoltam, hogy a házi szaloncukorba jó lesz.Csak éppen az a szaloncukor nem készült el időhiány miatt.Na nem is baj, mert még azt is le kellene dolgozni. :D

    A nassokat én is szeretem, akár sós, akár édes.Mindig olvasok valamit a neten a fogyókúrával kapcsolatban, aztán a vége az, hogy a macaron recepteket olvasgatom és a képektől csorog a nyálam.Hát én sem vagyok normális. :D Pedig lehet, hogy nem is olyan nagy durranás, csak jól néz ki.Lehet, hogy pont olyan, mint a muffin.Felkapják és árulnak hozzá tepsit, kapszlit, szakácskönyvet.CSak amilyen felkapott, annyira nem is jó.Vagyis nekem nem vált be annyira.

    Emlékszem, hogy először Karácsony után sütöttem pár éve, mikor a mikicsokival nem tudtunk mit kezdeni.Jó volt, jó volt, de nem maradt bennem olyan élmény, hogy ezt még sokszor meg kellene sütni.

     

    Egyébként az aszaltszilvára visszatérve.Átalában 3 darabot ettem pár szem dióval, vagy mandulával.Ha többet ennék és megfeledkeznék róla és nemsokra rá innék is, akkor szaladhatnék a wcre is.Azért is vigyázok vele.

     

    Tésztás én sem vagyok annyira, de egy héten egyszer azért készítek.Magamnak külön ételt nem fogok összeállítani, mert ehhez nincs időm.Viszont csak  mértékkel eszem belőle.

     

    Még régen mondta egy tanárom, hogy minden héten kell, hogy legyen egy tésztás, egy krumplis, egy rízses egy főzelékes és egy hüvelyes étel és így elég változatos is az étkezés.A hétvége pedig a család kívánsága szerint lehet.

    Ezt úgy kb tartom, de a tészta, rízs, krumpli az azért az én tányéromon kevesebb, mint a többiekén, mert magas a ch.A bab, lencse, borsó az más kategória, mert abban azért van fehérje is és olyan anyagok, amik jók a csontozatnak.

     

    Most már én is csöndben maradok. :)

    előzmény:
    corinfar (270)
    2013-01-20  20:51
  3. 2013. január 21. 08:19274.

    Szia Signorina*!

    Én is új vagyok itt. :)

    Én ma két hete kezdtem a diétát.Az első pár nap nehéz volt, de azt hiszem, hogy most már tudom tartani, hacsak nem valaki jól felhúz.Én nem annyira ch függő vagyok, inkább így vezetem le a feszültséget.Sokat filóztam rajta, hogy mikortól van ez így, de szerintem ez már talán 6 éve megy.Az étel megnyugtat.Igaz nem jöttek fel annyira a kilók, de aztán a terhesség következtében rajtam maradt úgy 6-8 kiló, amitől most szeretnék megszabadulni.Akkor lennék 62.De ha már megy a fogyókúra, akkor jó lenne ismét 55-nek lenni.

    Nemrég beszélgettem a tesómmal és azt mondta, hogy fél éve leszokott a koláról és észrevétlenül eltünt róla 5 kiló az elmúlt 6 hónap alatt.Most én is reménykedem, mert a két hét alatt csak kétszer ettem nassot.

    Üdv a csapatban! :)

    előzmény:
    Signorina* (268)
    2013-01-20  17:42
  4. 2013. január 21. 08:05273.

    Tegnap ezt találtam.

     

     

    2ek zabkorpa
    1ek búzakorpa
    1kk sütőpor
    1tk fahéj
    1ek édesítő/por,vagy ízlés szerint/
    1 tojás
    2ek joghurt vagy kefír
    3ek víz
    A fenti sorrendben összekeverni egy félliteres bögrében,vagy jénaiban.750W-on 4-5perc mikróban.Én 3 perc után kistányérra borítom,és visszateszem.
    Nálunk az a mondás járja,hogy először kóstolni,aztán kritizálni.:-)
    Érdemes sóval is kipróbálni kenyér helyett,vagy muffinnak apróra vágott sajtot,sonkát belekeverni.  
    40 g zabpehely liszt vagy őrölt zabpehely (a zabpehely olcsóbb, akinek van darálója, meg tudja őrölni, nekem sajnos nincs, szóval én zabpehelylisztből készítem)
    1 dl folyadék (tej és víz keveréke, minimum fele-fele arányban, de lehet csak tej is)
    1 késhegynyi szódabikarbóna (ki ne hagyjátok, mert szörnyű nélküle:) )
    ízlés szerint kakaó (én kb. egy kávéskanállal szoktam rakni bele) fahéj, rum- vagy vanília aroma, és édesítőszer
    1 tojás fehérje keményre felverve

    A tojásfehérje kivételével a többi cuccot összekeverjük egy NAGYOBB bögrében (az enyém félliteres). A fehérjét kemény habbá verjük és óvatosan beleforgatjuk a tésztába, lehet hogy kicsit folyékonynak tűnik, ne aggódjatok. Irány vele a mikró. Tudom, hogy sokan nem szeretik, ezen kívül én nem is használom, de erre tökéletes. 7 perc alatt sül meg max. fokozaton, és iszonyat mennyiségű vizet nyom ki magából, szóval tiszta pára lesz a mikró belülről. Töröljétek ki utána :)
    A süti szépen ki fog jönni a bögréből, de célszerű utána beáztatni, mert egy óra múlva már nem lehet kivakarni.

    Reggelire remek, lassú felszívódású szénhidrátot tartalmaz, plusz némi fehérjét is a tojással. Gyakorlatilag a zabkása alternatívája. Ez a tökéletes reggeli minden diétázónak :)
  5. 2013. január 21. 08:02272.

    Szóljatok ha nem tetszik, hogy mondom a magamét de nagyon sokmindent megtanultam a fogyi terén és tudnánk hasznosítani.

     

    Nasinak ami szuper csajok. Két tojás fehérjéhez adunk egy-két kanál málnát, vagy meggyet, esetleg diabos lekvárt, párolt almát, kis steviát és botmixerrel felverjük habosra.Eltelít é nem hízlal.Vag yinkább alma és 6 szem mandula elveszi totl az étvágyat.

    előzmény:
    corinfar (270)
    2013-01-20  20:51
  6. 2013. január 21. 07:58271.

    Köszönöm, hogy beengedtetek magatok közé.

    Talán igy nem lezserkedem el amit mindíg elcseszek.

    Jó lenne leadni egy 1o kg.-ot viszont.Nem a kg. ok érdekelnek.

    Fogytam én már úgy, hogy nem látszott rajtam a leadott 7 kg. és fogytam kettő ami rögtön mutatkozott a hasamon.

     

    Tésztát lehet kapni sőt ha rághatnékod van ezt rágni kell:))))

    Két hete rendeltem valami gyökérből készült tettem rá mákot.

    Kcalóriája majdnem mulla.

    Mindent megeszek csak ne hizlaljon, viszont ch., függő vagyok rettenetesen.

    Tornázni jó lenne virtuálisan.Majd megmutatom én mire rázom.

    Talán megtetszik Nektek is.

    előzmény:
    maybee (269)
    2013-01-20  19:51
  7. 2013. január 20. 20:51270.

    Persze gyere, csatlakozz hozzánk!

     

    Neméppenropi!

     

    Írtam egy kész regényt és elszállt...

     

    Nagyon jó ötlet a nasira az aszaltszilva, persze sok benne a cukor, de egy két szem jó ötlet!!

    Vasat szedek, jól fog jönni!

    Hol vetted? 

     

    Vettem Lindt csokit 85% kakaó tartalmút, nagyon fini, ázsiában 420 ft, ami nagyon olcsó kb a duplája máshol.

    Visszatérő vevőjük leszek!

     

    Tésztás nem vagyok, soha nem szerettem, nem ezzel van gondom... hanem a höri evéssel

    folyamatosan rágcsálnék legszívesebben...

     

    vettünk ma két kg répát, holnaptól próbálom jóóó vékonyra vágni és kevés joghurtos mártogatóval ropogtatni

     

    holnapi terv:

     

    reggel kv keksz

    10 kb

    ebéd húsos almás saláta

    narancs

     vacsi ???

     

    megyek, jó éjt!!! 

      

    előzmény:
    Neméppenropi (267)
    2013-01-20  11:25
  8. 2013. január 20. 19:51269.

    naná h jöhecccc

     

     

     

    ma kipróbáltam valami gluténmentes tésztát, tojásmentes, koleszterinmentes, mindenmentes,

    szép sárga (nem derült ki számomra h mitől)

     

    de bakker, mint a gumi.

    nem mondom, frissen elment, még örültem is h sok rágást igényel...

     

    1 hónapja nem láttam tésztát, úgyhogy jobb a semminél, de h nem lesz a kedvenc...

     

    én elég pikkpakk használom azt a kaloriabazis.hu-t szamlalasra

    előzmény:
    Signorina* (268)
    2013-01-20  17:42
  9. 2013. január 20. 17:42268.

    Sziasztok!

     

    Hétfőtől elkezdem én is a fogyit jöhetek hozzátok?

     

     

  10. 2013. január 20. 11:25267.

    Szia Corinfar!

     

    Én nem vagyok magamhoz túl szigorú ilyen tekintetben.Vasárnap megengedek magamnak egy kis sima csokit is.De már közel sem annyit, mint Karácsony körül.A hétköznapi nassok pedig különböző aszalt gyümölcsök és olajos magvak.PErsze ezekből sem sok, csak az íz kedvéért eszem őket.Jó édes az aszaltszilva, a füge, a datolya (ezeket láttam mostanság akciósan, így ezeket vettem).Vagy valami túró vagy joghurtkrém egy kis fagyasztott gyümölccsel vagy xilittel.Pl a 15 vagy 20 dekás datolyát többedmagammal ettem majdnem egy hétig.Most ebből következtetni lehet, hogy milyen sokat ettem belőle egyszerre.

    Vettünk viszont a héten egy vödör sparos narancsot, ami 2 nap alatt el is fogyott.Így vettünk még egyet.Ezt habzsoljuk. :)

    A burgonyár is megeszem és a rízst is.A rízs még az itthoni készletből a fehérrízs.A sima tésztát is.Mondjuk este már nem ezeket eszem.Ezekből is csak egy tányérra valót ebédre.Nem akarok 180 fokos fordulatot venni, mert nem látom értelmét.Ha majd tavasszal vagy nyáron bográcsozunk, nem akarok kimaradni a paprikáskrumpliból.Egyszerűen csak arra figyelek, hogy ne legyen sok, csak egy adag, amitől már nem vagyok éhes és kibírom a következő étkezésig.

     

    Viszont szégyellem, de ezen a héten nem tornáztam.Na, majd holnaptól.De most már komolyan erőt kell vennem magamon.

     

    Pont a héten olvastam egy topicot, amiben az egyik lány nagyon az egészséges ételekre koncentrál.Én nem ezt a vonalat akarom követni.Nem vagyunk egyformák.Én nem tartok rossznak egy szelet fehérkenyeret.De nem tartom rossznak a barnakenyeret sem.Sőt én is sütök itthon barnakenyeret.De pl van, amihez nem szeretem a barnát.Egyébként napi egy szeletnél nem eszem többet belőle.PRóbálok figyelni a kalóriára és a szénhidrátra is egyszerre.

    Pont tegnap néztem, hogy a mogyoró milyen zsíros.Ezt eddig sose figyeltem.Valahol olvastam egy blogban, vagy egy cikkben az "ez zsíron", hogy hányszázaléknak kell lennie, a zsírnak, fehérjének, szénhidrátnak, rostnak úgy általában a napi bevitt étellel.És, hogy mennyinek kell lennie, ha valaki fogyni is szeretne.Komolyan mondom, hogy igazi tervezés kell hozzá.Akár egy hétre előre is.De nagyon sokat is kell hozzá számolgatni.Ha valaki megeszik reggelire egy szelet vajas kenyeret szalámival és egy pohár tejjel, akkor már számolhat 4 élelmiszer kalória, zsír, szénhidrát és rost tartalmával.Majd lehet számolgatni, hogy akkor ezek után mit lehet még enni aznap, hogy az egyensúly megmaradjon.Húú, nagyon nehéz.Na nem a számolás, hanem, hogy eszerint egyen az embert, miközben van, hogy megkíván valamit csak úgy és azt nem lehet, mert már nem fér bele a keretbe.

     

    (Bocsi, ha van elírás, de gyorsan pötyögtem. :)  )

     

    A mai terv:

    Reggeli:pár kocka csoki, joghurt

    Tízórai:narancs + pomeló

    Ebéd:sült hús + hagymás krumpli tegnapról

    Uzsonna:natúr joghurt valamivel (ezt még ki kell találni)

    Vacsora:sajt, túrókrém és korpáskeksz

     

    Tudom, nagyon "fantáziadús", de azért nem rossz ez így nekem.Legalábbis egyenlőre. :)

     

    Jószánkózást!

    Mi is megyünk nemsokára azt hiszem. :)

     

    Üdv!

    Ropi :D

     

     

    előzmény:
    corinfar (266)
    2013-01-20  09:13
  11. 2013. január 20. 09:13266.

    Szia!

     

    De jó ,hogy jöttél!

    Többiek hol lehetnek???

     

    Tegnap sikerül vennem lindt 85 %-os csokit, messze a legjobb ízű és végre nincs tele fruktózzal.

    Nagy feladat, de próbálom kiiktatni a mesterséges édesítőket, valamint a fruktózt az étrendemből.

     

    Milyen nasit szoktál enni?

     

    Mai terv?

     

    Nekem

    reggeli két kockasajt, 2 dkg kenyérrel és két szelet szalámival

    10 tkávé

    ebéd sült tarja, cékla

    uzsi puding

    vacsi sali hal

     

    megyünk szánkózni!!

    Pussz 

    előzmény:
    Neméppenropi (265)
    2013-01-19  21:40
  12. 2013. január 19. 21:40265.

    Szia Corinfar!

     

    Én is vagyok, csak nagyon ritkán. (A héten beleolvastam más topicokba és húúú,kerekítettem ám a szemem, hogy mik vannak itt.)

     

    Ezt a hetet is kibírtam nass nélkül, de holnap lehet. :)

    Kíváncsi vagyok, hogy hétfőn mit mutat a mérleg?Bár lehet, hogy jobb lenne csak 2hetente mérni a változásokat.Nem tudom.De megesz a kíváncsiság. :)

    Mai napi menü:

    Reggeli:Joghurt

    Tízórai:Tej

    Ebéd:Sült hús hagymás krumplival

    Uzsonna:pomeló, narancs

    Vacsora:

    cola (nesze neked egészséges kaják :D  )

    sós mogyoró 

    sajt és ismét narancs

    Természetesen ez nem egy normális vacsora, de vendégek voltak és ezek olyan bekapni való falatkák voltak.

     

    Holnap reggel lehet enni egy kis nassot.Az eszem várja, a szervezetem már leszokott róla. :)

     

    Ja és a héten már össze tudtam gombolni az egyik kihízott nadrágomat.Hurráááá!

    előzmény:
    corinfar (264)
    2013-01-19  16:07
  13. 2013. január 19. 16:07264.

    szia,

     

    csak mi?

    Többeik hol vagytok?

     

    Mai menü

    ebédre norbis pizza

    uzsi málna

    vacsi saláta hal

     

    reggelire maradék túrós cuccos volt

     

    ma bevásároltam diétás cuccokat

    nem egy olcsó dolog

    ch szegény liszt

    cukormentes kechup

    norbis puding

    xillit

    sajt

    fűszerek

     

    holnap sült tarja krumplival, nekem saliva

    hétfő??

    Ötlet?

     

    Corin 

     

    előzmény:
    maybee (263)
    2013-01-18  11:43
  14. 2013. január 18. 11:43263.

    Reggel a botmixerrel ébresztem a népet,

     

    legtöbbször zabpelyhes gyümölcsös turmix a reggelim,

     

     

    ki vagyok vele békülve, bár néha

     mintha a rágás hiányozna az agyamnak

    előzmény:
    corinfar (262)
    2013-01-15  19:15
  15. 2013. január 15. 19:15262.

    Nem ismertem, köszi, hogy beírtad.

     

    Család benyalt valami vírust, most itthon kúrálom őket.

    Diéta marad, torna majd csak este.

     

    Ma rakottkelt  csináltam, rizs nélkül.

    Nagyon finom lett, sok husival, kevés tejföllel.

     

    Reggelek még nemigen mennek ch szegényen, de igyekszem!

     

    Reggelire mit esztek?

     

    Corin 

    előzmény:
    maybee (258)
    2013-01-14  12:43
  16. 2013. január 15. 17:32261.
    Nagyon fini lett! Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (234)
    2013-01-11  10:35
  17. 2013. január 14. 20:17260.

    Ügyi vagy, Xanthia :)

    Nekem ma megint 12 km :)

     

    Maybee, en sem ismerem, de megneztem es en egy tök ugyanilyen nemet oldalon voltam regisztralva, es ha sok idöd van, akkor jo is nagyon, de csak akkor, mert elegge idöigenyes dolog a különfele kaloriaertekeket kikeresgetni, beirogatni, föleg ha keszetelekröl van szo (az egyes összetevöket, vagy be lehet egy-egy termeket regelni). Na szoval nekem nincs ra ennyi idöm, egy par napig csinaltam, de eddig tartott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (259)
    2013-01-14  14:30
  18. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 14. 14:30259.

    Én nem ismerem, soha nem számoltam még kalóriát. 

     

    Edzés kipipálva, 25 perc comb-has, 20 perc kardió torna és 25 perc futás. Jólesett. :)) 

    előzmény:
    maybee (258)
    2013-01-14  12:43
  19. 2013. január 14. 12:43258.
    ezt ismeritek: kaloriabazis.hu ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (257)
    2013-01-14  11:26
  20. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 14. 11:26257.
    Én újabban sokszor kombinálom, tehát egy-egy alkalommal van ez is, az is. Valahogy látványosabb a formálódásom, azt hiszem. De vannak csak kardiós napjaim is.
    előzmény:
    hexilein72 (255)
    2013-01-14  09:28
  21. 2013. január 14. 09:43256.

    Sziasztok!

     

    Sport gyanánt a terv az ,hogy ha már soha sehol semmilyen utat nem takarítanak akkor gyalog fogok menni a srácokkal.

    Sőt tervben van, hogy elhúzom őket az oviba, suliba.

    ez előltetett menetben kb 50 kg huzgálás lesz

     

    itthoni torna estére marad, pocakra és popsi - comb és mellre tornázom 

    nagyrész alakreform újságból

     

    Hexi, Xanti ügyesek vagytok a tornával!!!

     

    Corin 

    előzmény:
    hexilein72 (255)
    2013-01-14  09:28
  22. 2013. január 14. 09:28255.

    Xanthia, nekem is heti 5 a cel minimum, ebböl 3 kardio (futas) es 2 erösites. Sajna mult heten csak 4 jött össze (3 futas, 1 erösitö torna), de sebaj, majd a heten talan!

     

    corin, jol tetted a tanyercseret!!

    A -2 kilo szuper, csak igy tovabb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (254)
    2013-01-14  08:17
  23. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. január 14. 08:17254.

    Jó reggelt!

     

    Haxi, sajnos engem tegnap legyőzött a hegynyi vasalnivaló, némi kikérdezés és a heti menü egy részének legyártása, plusz váratlan vendégeink lettek, így kimaradt a futás. De én amúgy is heti 5 alkalomra törekszem, azon meg túlvoltam már, mivel ha mód van rá, igyekszem hétköznap elintézni, hogy a hétvége a családé legyen. De ma délután jöhet az erősítés és a kardió is, 70 percben. :)

     

    Maybee, ugyanazt akartam írni, mint hexi, a mézes pirítóssal sokkal rosszabbul jártál, mintha ettél volna 1-2 kocka diétás sütit vagy csokit. :(

     

    Örülök, hogy bejött a süti. Nekem ezért nem megy a paleo 100 %-ban, mert bizonyos tejtermékek befigyelnek. 

     

     

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (252)
    2013-01-13  19:08
  24. 2013. január 14. 07:02253.

    Szia!

     

    Tényér csere megoldva, elővettem a kistányérját és leves illetve salihoz pedig, egy müzlistálkát.

     

    nagyon jó a recept!

     

    Mai terv:

    reggeli kv és téliszalámis kiflicsücsök, fiúk ezt ették

    10 tejes kv

    ebéd nekik csokis gombóc, kicsi megnáthásodott itthon van, nekem almás sonkás, sajt sali

    uzsi narancs

    vacsi ebéd maradék

     

    Eddig két kg biztos fogyás!

    Ez kb karácsonytól számított odafigyelés eredménye, ez a tempo jó is lesz.

    Bár a terv az lenne, hogy február első hetére már meglegyen a -5 kg.

    Az kb 4 hét.

     

    Még öt kilót szeretnék fogyni!

     

    A héten brokkoli krémlevest és fokhagyma levest tervezek.

     

    Corin 

     

    előzmény:
    hexilein72 (252)
    2013-01-13  19:08
  25. 2013. január 13. 19:08252.

    Xanthi, pontosan 12,24 km-t :( 1 ora 11 perc alatt, vagyis - magamhoz kepest - nem nagyon gyorsan, asszem 10,3 km/h volt az atlag).

    Itt megnezheted (a runtastic.com app-pel futkeraszom, nagyooooon jo :)) :

     http://www.runtastic.com/de/benutzer/henriette-goisser/s portaktivitaeten/39868206

     

    Es te voltal vegül?? En meg egy kisebb tornat keszülök este lenyomatni, hajmosi elött ;)

    Köszike a gesztenyes sütiket, nagyon halas vagyok 

     

    Maybee, a vajas-mezes piritos sokkal "gázabb", mint egy fogyokuras sütike ;) 

    Eees, erzed mar a fogyast a ruhaidon?

     

    Corin, mindjart bemasolom neked a recit, ahogy en csinaltam FB-ra is beirtam, mert egy csomo csajszi erdeklödött.

    Kis adagokat egyel, ne egyszerre sokat. Vegyel magadnak egy kisebb tanyerat ;)

     

    Recike (gesztenyes paleo süti Hexi modra - kicsit valtoztattam Xanthia receptjen):

     

    5 nagy tojas sargajat kikeversz 3-4 EK xylittel (vagy mas edesitövel) habosra es hozzaadsz egy csomag natur gesztenyepüret (Tescoban vettem), elötte persze elmorzsolod, majd a tojasok 3-4 EK porxylittel kemeny habba vert feherjet ovatosan beleforgatod. Sütöpapiros tepsiben sütöd kb. 40-45 percet (en 150 fokon). 

    Közben elkeszited a kremet: egy masodik csomag gesztenyepüret elmorzsalsz xylittel, beledolgozol 3-4 EK kokusztejet (mandulatejet, egyeb növenyi tejet izles szerint) es ugyanennyi rumot vagy rumaromat, hogy kenhetö legyen, majd 2,5 deci, xylittel felvert kokusztejszint beleforgatsz ovatosan. Ezt rakened a mar kihült tesztara, tetejet megszorod vagott mandulaval es kakaoporral (+ meg xylittel).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (250)
    2013-01-13  13:35

Címlap

top