Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit olvastál mostanában?

Torolt_felhasznalo_305914
Torolt_felhasznalo_305914
Létrehozva: 2012. december 11. 10:24

Minden könyv lehet csupa izgalom, tudomány, vagy rejtély. Egy könyvesboltba betérve különleges hangulatot élhetünk át. Az otthoni könyvespolcok is tartogatnak számunkra titokzatos dolgokat, meglepetést okozó kellemes órákat. Minden szerző, író, egy egyéniség. Te mit olvastál mostanában? Mit ajánlanál?

  1. 2012. december 11. 12:1026.

    Nem mondom, h élmény volt, de muszáj, m unatkozom, az ablakon kibambulás meg nem köt le.

    Éreztem is, h mintha izmosodna a karom.

     

    Ha csak ez tart vissza, sztem egy próbát megér, m igazából pár sárkányon és élőhalotton kívül nincs benne annyi misztikum. Bár amikor elkezdtem olvasni, egy darabig kapkodtam a fejem, m mindenkinek van ugye vezeték és keresztneve, a legtöbbnek van vmi gúnyneve, vagy csak a keresznevét rövidítik, nehéz volt követni, h most épp ki a fenéről van szó. De a 2. kötetre már belejön az ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (25)
    2012-12-11  12:01
  2. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 11. 12:0125.

    Szia! :-) Hát én azért a BKV járatain nem igen szoktam cipelni Follet bácsi műveit, mert nem kis darabok. (Átlag 1000 oldal / kötet.) Jó erőben lehetsz. :-) A Trónok Harcá-val én is kacérkodom, hogy el kellene olvasni, de mivel nem vagyok fantasy rajongó, halogatom. De, ha Te mondod, biztos jó lehet.

    előzmény:
    ntasi (18)
    2012-12-11  11:40
  3. 2012. december 11. 11:5524.

    Wass Albert mellett még nekem is Gárdonyi Géza a kedvencem.Imádom az írásmódját,a természetességét,a rálátását a vidéki életre!

     

    Ajánlanám még Dallos Sándor Aranyecset és A nap szerelmese című könyveit!Letehetetlenek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (16)
    2012-12-11  11:19
  4. 2012. december 11. 11:5323.

    De jó ez a topic.

     

    Én is olvastam a Dorian Grey-t.Én se voltam oda érte.Pedig jó, csak ...lehet, hogy nem voltam ráhangolódva?Lehet, hogy később elolvasom majd mégegyszer.

     

    Amit én olvastam az A skarlát betű.Szerintem most erre sem voltam ráhangolódva, pedig az alaptörténet nagyon jó.

    Amiket most tervbe vettem (hogy ismét nagy kedvvel olvassak), az 

    -Abigél (sokszor olvastam, de ezt nem lehet megunni)

    -Légy jó mindhalálig (szintén megunhatatlan)

    -Attila (egy történész boncolgatja, hogyan is történhetett Attila halála és hogy az évszázadok és a politika hogyan is ködösíti el a valódi okokat, tényeket)ezt nem olvastam és igaz, hogy nem regény, de nagyon ígéretesnek tűnik.

     

    Ennek kapcsán tervezem megvenni a "Nap gyermekei-Nartok" című könyvet.Szintén történelmi jellegű, jász-alán hősmondákról szól.(Pedig régen hogy utáltam a történelmet.Most meg mennyire érdekesek.Igaz nem is ezeket mesélték részletesen, hanem az évszámokat kellett biflázni. )

     

    Ezen kívül van még egy jópár a polcon, de ennyire előre nem látok, hogy ezek elolvasása után mihez lesz kedvem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24
  5. 2012. december 11. 11:5222.
    Bizony drágák,igazából manapság már csak ajándékba veszünk és kapunk könyvet!Nekem szerencsém van,több mint 1000 saját könnyvvel büszkélkedhetek,és ezen kívül a könyvtár az,ahova rendszeresen betérek!
    előzmény:
    ardian (3)
    2012-12-11  10:34
  6. 2012. december 11. 11:5021.
    Mindenképpen ajánlanám,hogy olvass tőle,én kb 30 könyvét olvastam már,és ő az az író,akinek bármikor elő tudom venni a könyveit,mert mindig felkelti az érdeklődésemet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (6)
    2012-12-11  10:48
  7. 2012. december 11. 11:4820.

    az azért lemaradt innen, mert elvarázsolódtam megint a könyv/film hatására, hogy iszonyú életszeretet árad mindkettőből és az, hogy élni bizony jó dolog!

     

    Egy-egy könyvesboltban én is nehezen állom meg a vásárlást. Igyekszem inkább könyvtárba járni, bár a legújabbak nem mindig vannak meg vagy várni kell rájuk... 

    Pszichológiai témában én is sokat olvasok:)

    előzmény:
    szveti (19)
    2012-12-11  11:40
  8. 2012. december 11. 11:4019.

    Jajj, de jó ez a topik:)! Én is szeretek olvasni, most fejeztem be az Életrevalók film alaptörténetét adó Életrevalók - Második nekifutás c. könyvet. A filmet is ajánlom, ha még nem láttátok... Egy nyaktól béna férfi és a fekete segítőjének története, szomorú és vidám egyszerre. Tartalmas szórakozás!

    A könyv sem semmi! Számomra megdöbbentő, hogy a felesége sorsa milyen nehéz volt (maga is betegségben szenvedett), szóval mire ő lebénult nyaktól, már addigra is megjárták a poklot...

    Huh, hogy egyeseknek milyen nehéz élet adatik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24
  9. 2012. december 11. 11:4018.

    Legutóbb Ken Follet-től olvastam a Titánok bukását, bár ezt már másodjára, m karácsonyra kértem a Megfagyott világot, és nem értott átismételni,h mi volt az első kötetben.

     

    Előtte a Trónok harca sorozatot végeztem ki, és bár nem vagyok egy nagy fantasy-arjongó, alig tudtam letenni. Igazából olyan kevés fantasy-elem van benne, sima lovagregénynek is elmenne, azokat mindig szerettem. 

    Csak olyan hiányérzetem van azóta, m egybe olvastam végig mind az 5 kötetet, most meg várni kell a 6. megírására, pedig nyakig benne voltam a történetben, ez így nem jóóóó.

     

    Azelőtt gőzöm nincs mit olvastam, m a Trónok harca átlag 1000 oldalas volt kötetenként, jó apró betűvel, úgyhogy még tavasszal kezdtem.

     

    Follet bácsitól a Katedrálist és az Idők végezetéig-et is imádtam,  mindig cipeltemmagammal a BKV-n, pedig majd leszakadt a kezem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24
  10. 2012. december 11. 11:2017.

    Miről szól ez az Ember és gyerek? Olyan ígéretes címe van!

     

    Vannak nagy kedvenceim, amit újra és újra el szoktam olvasni, de ez most új mánia nálam, hogy olyasmit is leveszek, aminek érdektelen a címe, azelőtt otthagytam, és néha meglepődök, hogy milyen kincseket hagytam ki azelőtt. (Persze néha olyan is van, hogy kihagyható lett volna...).

    előzmény:
    antironia (12)
    2012-12-11  11:08
  11. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 11. 11:1916.
    Szia! Hát akkor meg van Veled az első közös pontom! :-) Nagyon szeretek olvasni, és elvarázsolódom a könyvesboltokban is. Akad nekem is jó pár elolvasatlan könyvem, de remélem, hogy sor fog kerülni rájuk a napi mókuskerék mellett is. Be kell vallanom, hogy gyakran fogadom meg én is,  hogy nem veszek új könyvet addig amíg van mit olvasnom otthon, de ezt nem egyszerű betartanom, és gyaran nem is akarom, hogy sikerüljön. Én most Ken Follett: "Az idők végezetéig" című könyvét olvasom, de már beszereztem a "Titánok Harcá"-t és a "Megfagyott Világ" című műveit is. E- mellett még szeretem Máté Gábor könyveit, és hasonló szerzőktől pszichológiai írásokat. De kedvelem a klasszikus magyar irodalmat is. (Lásd: Most megjelent Gárdonyi soroazat.) 
    előzmény:
    herne (11)
    2012-12-11  11:06
  12. 2012. december 11. 11:1915.

    Jó dolog is a csádi könyvtár. Nekem most a Széchényi és Csáth könyvek pl apám könyvespolcáról valóak, ő szereti őket olyan nagyon és főkleg Széchényi vadász- és útleírásai nagyon szépek és szórakoztatóak ( Nahar, Csui!, Denaturált Afrika ).

     

    Fekete István meg gyermekkorom maradványa, azóta gyűjtöm őket, igaz, már nem a Tüskevár, ami megmozgat tőle, de pl a Tíz szál gyertya című novelláskötete nagyon szép, egy-egy történettől az ember torka elszorul, főleg amikor a saját ostromnaplójából olvas részleteket az ember.

    előzmény:
    ardian (3)
    2012-12-11  10:34
  13. 2012. december 11. 11:1914.

    Charles Dickens: Karácsonyi ének

     

    Gondolom, nem kell külön megmagyaráznom hogy miért :)

    Előtte a Bridget Jones naplóját olvastam, hát nem igazán tetszett, bár lehet csak azért, mert a filmet már vagy ezerszer láttam és szeretem és a könyv (szokás szerint :) ) nem nagyon hasonlított rá. De egy olvasmánynak jó volt, bár a második részre már annyira nem vágyom, azt is inkább csak nézem majd.

     

    Pár hónapja olvastam a Dorian Gray arcképét, és másokkal ellentétben, nekem ez a könyv annyira nem jött be. Sőt, kizárt dolognak tartom hogy én ezt még az életben újra olvassam.....

     

    Lehet hogy elcsépelt dolog, meg az ember nem is mindig vágyik ilyenre, de nagyon tudom ajánlani Shakespeare műveit, de leginkább a koméidáit, az abszolút kedvencem a Sok hűhó semmiért, aminek szerencsére a filmbeli feldolgozása is szinte teljesen ugyanaz :)

     

    Egyébként gyakran nehéz eldönteni hogy mit olvasson az ember és csak áll céltalanul a könyves polc előtt, főleg ha azon többféle műfaj és korszak is megtalálható, én általában ilyenkor szoktam a moly-hoz fordulni és ott valami isteni sugallatra, de eldől, hogy mi legyen a köv. olvasmányom :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24
  14. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 11. 11:1313.
    Mi okozott Neked hiányérzetet, mikor a könyvet befejezted a "Mit keresett Isten a hálószobámban?" című könyvet? Nem tudom, mire gondoltál, mikor erről írtál... Nekem az a véleményem az eddigi tapasztalataim alapján, hogyha izgat egy nyitva hagyott kérdés, akkor ha valóban fontos, addig járatjuk a buksinkat rajta, amíg be nem ugrik valami jó válasz, vagy megoldás. Amennyiben mégsem így lenne , akkor lehet, hogy nem is volt annyira fontos a dolog... Tehát semmit nem kell erőltetni. Minden irodalmi és egyéb könyv szubjektívan hat az emberekre, kire így, kire úgy. Mást hoznak ki belőlünk, hiszen két teljesen egyforma egyén nem él a Földön. Az ikrek is csak hasonlítanak egymásra.
    előzmény:
    BBÉVI (9)
    2012-12-11  11:04
  15. 2012. december 11. 11:0812.

    Én is egyre többet olvasok a családi könyvtárból. Olyan jó újraolvasni némelyik könyvet, és emlékezni arra pl. hogy 10-20 évvel ezelőtt milyen érzelmeket váltott ki belőlem...

    És ahogy te is írod, az emberi problémák gyakorlatilag alig változtak. 

     

    Nemrég olvastam újra Benedek István Ember és gyerek c. könyvét. De tervbe van véve az Aranyketrec újraolvasása is. Régen is nagyon szerettem a regényeit. 

     

     

    előzmény:
    ardian (3)
    2012-12-11  10:34
  16. 2012. december 11. 11:0611.

    En a konnyed, szorakoztato konyveket szeretem, ez kapcsol ki es ezt elvezem.

     

    Utoljara Fejos Eva uj konyvet olvastam, a Szeretlek Bangkokot, most pedig Emily Giffin uj konyvet, Where we belong. Lassan ezzel is vegzek. Es tele a polcom meg elolvasatlan konyvekkel, a Szurket 50 arnyalata trilogia, Marian Keyes, Ciara Geraghty es Tasmina Perry uj konyve, es Alexandra Pottere. Meg par masik. Nem is kellene egy evig uj konyvet vennem, de ugyis fogok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24
  17. 2012. december 11. 11:0610.
    A mostani slágerkönyvek ebben a témában, Titok, Omynio ( rosszul írtam sztem) nekem nem mondanak semmit, csak fene nagy közhelyeket....
  18. 2012. december 11. 11:049.

    De, vszinű.......de ez önerőből nem mindenkinek megy, nekem sem.....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (8)
    2012-12-11  11:01
  19. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 11. 11:018.
    Lehet, hogy időnként azért hagynak az irodalmárok olyan nyitott gonolatokat a műveik végén, melyek hiányérzetet generálnak, mert arra szeretnének minket buzdítani, hogy a könyv becsukása után is eltöprengjünk az olvasottakon. Nem gondolod?
    előzmény:
    BBÉVI (4)
    2012-12-11  10:35
  20. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 11. 10:547.
    Szia! Igazad van, valóban nagyon drágák mostanában a könyvek. Pontosabban az újonnan kijött művek, bizonyos rétegeknek szintem megfizetethelenek, pedig biztosan sokan vagyunk még a mai rohanó világban, akik szeretünk olvasni. Aztán van a másik véglet: A boltok polcain porosodó könyveket időnként majdnem ingyen dobják utánunk. Jól teszed, hogy az otthoni könyvtárból szemezgetsz! :-)
    előzmény:
    ardian (3)
    2012-12-11  10:34
  21. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 11. 10:486.
    Köszönöm a válaszodat. Én még nem olvastam Vass Alberttől semmit, de, ha Te már kétszer is elolvastad, biztosan jó lehet. Ki fogom deríteni, hogy nekem is tetszik-e annyira, mint Neked. :-)
    előzmény:
    Zakuro2 (2)
    2012-12-11  10:31
  22. 2012. december 11. 10:475.
    Az utolsó 4 : Fekete István-Zsellérek, Wass Albert: A funtinelli boszorkány, Széchenyi Zsigmond: Nahar, Csáth Géza: Mesék, amelyek rosszul végződnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24
  23. 2012. december 11. 10:354.

    Mit keresett Isten a hálószobában?

     

    Nagggyon jó könyv, bár konkrét kérdésekre nem ad választ, és vhogy hiányérzet marad az olvasóban a végén, ennek ellenére szuper

  24. 2012. december 11. 10:343.

    Nagyon drágák mostanság a könyvek, ezért rákaptam, hogy anyukám bőséges könyvtárából szemezgetek mostanság. Találomra emelem le a polcról a könyveket, most épp Fekete Gyula Három regény c. könyvát olvastam (A falu szépe, Az öreg orvos halála, A hű asszony meg a rossz nő). Nagyon élveztem: az átkosban íródott, akkor játszódik, de az emberek és alapvető gondjaik, kételyeik, vívódásaik ugyanazok, mint ma...

     

    Az öreg orvos akár most is történhetne: beteg már, nyugdíjba szeretne menni, de nincs fiatal orvos, aki átvenni a vidéki praxist, ezért marad, de ebbe csendben belehal, mert nem bírja az egészsége...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24
  25. 2012. december 11. 10:312.
    Wass Albert Nyom nélkül című könyvét!Már másodszor és szerintem még jópárszor elolvasom majd.Ajánlom mindenkienk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (1)
    2012-12-11  10:24

Címlap

top