Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. 2013. január 11. 11:101726.

    A nyitoban az szerepel hogy a ferjnek 3 agyi infartktusa es egy szivinfarktusa is volt. Ilyen elozmenyek utan ha egyedul van a ferfi a tanyan mire a topicindito hazamegy a korhazbol ott talalhatja regen megfagyva holtan, hiszen ha rosszul lenne meg egy szomszed sincs akitol segitseget kerhetne.

     

    En ugy gondolom ha az ember hoz egy rossz dontest az bizony kellemetlen sot sulyos dolgok is kovethetik.

     

    De hogyha a rossz dontesek sorozatat kovetik el es maguk ellen dolgoznak az mar nem tevedes hanem ostobasag. Magas fokon.

    előzmény:
    cabron (1676)
    2013-01-10  14:46
  2. 2013. január 11. 11:081725.

    És ezzel nem csak te vagy így.

     

    Ezért lenne az az egyetlen megoldás, ha te is abban segítenél, hogy felnyisd a szemét, a jelenlegi életvitelük veszélyes.

     

    Akár itt a fórumon keresztül. Nem ledorongolni azokat, akik ezt kimondják.

    Az egyoldalú családi kötődés pedig csak ront a helyzetükön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1722)
    2013-01-11  11:01
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 11. 11:071724.

    Ahogy ti is kiragadtatok, boncolgattatok, és ellentmondást láttatok b. minden sorában, állításában... Ha az orrotok alá dugja valaki ellenkező előjellel, az persze nem tetszik.

    Amint szerinted személyeskedés, ha valaki általános alannyal, igen finoman megírja a véleményét néhány ember hozzáállásáról. De valami érdekes módon azt te sem akarod észrevenni, amikor feleselek nekem azt írja, nem vagyok százas, Diorellának meg azt, hogy világít a Negró a szájában...

    Ez ugyebár nem személyeskedés, mert a te "táborodból" írja valaki...

     

      

     

      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1713)
    2013-01-11  09:05
  4. 2013. január 11. 11:021723.

    Most el lehetne kezdeni licitálni arra, hogy ki kinek/kiknek hogyan, mikor segített és mennyit, de bubócáék helyzete szempontjából irreleváns, amiket most itt leírtál.

     

    Senki nem vitatta, hogy egy rendes, becsületes kétkezi munkás ember. Ki állította ennek ellenkezőjét?

    De ettől még a hiba, az hiba, ami számukra akár végzetes is lehet.

     

    Ha neked annyira a szíved csücske, akkor nem vagy partner a nyomora konzerválásában.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1721)
    2013-01-11  10:53
  5. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 11. 11:011722.

    Ha a közelben lenne, ha nem kellene dolgoznom meglehetősen kiszámíthatatlan időbeosztás szerint, és momentán ma nem kellene édesapámat vinnem az Uzsokiba délután 1-re, akkor nyilván megnézném a férjet.(Azért elnézést, de az embernek saját családja is van, például idős szülei, akik csak rá számíthatnak...)

    Nekem nem írta bubóca, hogy jelenleg acut problémája lenne - egy lezajlott "agyérgörcs" nem heveny betegség. Ha jól emlékszem, cluster típusú fejfájása szokott lenni - hát az akkor is lehet, ha bárhol tartózkodik, sajnos.

     

      Minden könnyebb lenne, ha Budapest közelében laknának, de azt is tudom, bármilyen megoldásban töröm a fejem, nem akarnak az unokáktól távol lenni.

    Ezt is be kell számítani, sajnos azon a környéken meg nem nagyon van nexusom.

    előzmény:
    cabron (1720)
    2013-01-11  10:32
  6. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 11. 10:531721.

    Nem rólam szól a topik és - másokkal ellentétben - nem érzem szükségét annak, hogy állandóan a saját életemmel hozakodjak elő... (Most nem rád gondoltam, ne értsd félre.)

     

    De mivel kérdezted és már feleselek is írt privit, amiben firtatta, hogy ismerem-e bubócáékat, stb., hát ennyi:

     

      1. Ismerek olyanokat innen a fórumról, akik személyesen ismerik évek óta. Meg is látogatták, amikor kórházban volt. Közülük van egy, akiben teljesen megbízom, és ő olyan emberként jellemezte, aki követett el hibákat, de aranyszívű ésrendes ember.

    (Nekem pedig különösen szívem csücske az, aki nővérként dolgozott, pláne pszichiátrián, mert tudom, hogy milyen munkát kellett végeznie, és mennyiért...)

     

      2. Vidéken nőttem fel, nem voltam elkényeztetve, ismeretlen fogalom volt a zsebpénz, és munkára neveltek a szüleim, mert ők a saját tapasztalataik alapján tudták, hogy nem csak taníttatni kell a gyereket, hanem bármilyen rendszer jöhet, ha a kétkezi munkát is ismerni, baj nincs. Minden nyári szünetben dolgoztam, ha vége volt az iskolának, engem a reggel már az eperföldön talált, utána a málnásban, persze napszámosként, nyáron a gyárban vagy kórházban. Én egyetem alatt is dolgoztam, vagy nővérkedtem éjszaka, hétvégén, vagy fotózási feladatokat vállaltam. (Mondjuk ez utóbbi nyilván más jellegű dolog volt.)

    Hatodévben mentőtisztként dolgoztam - hidd el, láttam olyan helyeket, ahová ti be sem mennétek. És volt olyan, hogy késsel kergettek ki minket. Már egyetem alatt is szociális segítő voltam, persze nem hivatalosan és a gumióvszer osztogatásától (bele lehet gondolni, milyen jó, amikor az AIDS korszak kezdetén az utcán próbálod a prostikat rávenni, hogy használják, a stricijük meg nekivág a falnak, és a kést szorítja az oldaladhoz, mert rontod az üzletét...) a posztgraduális újabb diploma megszerzéséig szociálpolitika szakon - persze saját költségen - igen sok mindent tettem.

    Hozzátartozik a dologhoz, hogy ma már inkább egyénileg segítek, amit tudok, mert a hivatalos út agyonadminisztrált és nehézkes.

     

      Ennyi a válaszom.

       

    előzmény:
    cabron (1710)
    2013-01-11  08:35
  7. 2013. január 11. 10:321720.

    Nem óráról órára, hanem egyáltalán tudni, hogy mi van vele.

    Agyérgörccsel fekszik a - akárhány fokos szobában, vagy valaki gondját tudja viselni addig, amíg bubóca kórházban van.

     

    Csak megbizonyosodni róla, hogy mi van vele. Úgy általában.

     

    Mintha ezt az "aprócska" momentumon átsiklanátok. Hogy itt nagyon súlyosan beteg emberekről van szó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1719)
    2013-01-11  10:27
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 11. 10:271719.
    Bocsánat, de miért is kellene nekem óráról órára tudnom, hogy mit csinál és hol van a férj?! Még talán azt is rajtam kell számonkérni?! Eszem megáll...
    előzmény:
    cabron (1709)
    2013-01-11  07:57
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 11. 10:261718.
    Nem "ezek" - ők. Élőlények. Emberek.
    előzmény:
    1pestmegyei (1706)
    2013-01-10  22:26
  10. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 11. 10:251717.

    Nem olvastam én végig mindent tüzetesen, a fenének van erre a huzakodásra ideje, most is futtában írok - de bizony az a hozzászólásod szemet szúrt.

     

      A stílusod pedig sértő, így a gyerekeidet minősítgesd!

    előzmény:
    feleselek (1707)
    2013-01-10  22:55
  11. 2013. január 11. 09:461716.

    Bubóca visszajelzéseiből, a topikba írtakból tudok csak következtetni, azokra tudok csak reagálni!

     

    Az alapján meg ez a véleményem. 

     

    Szerintem Te vagy az egyetlen, aki valós segítségen töri a fejét. Legalábbis a topikból ez derül ki. Én baromi messze lakom, azon kívül helyettük nem tudom és nem is akarom megtenni azt a lépést, hogy elballagok a családsegítőhöz.

     

    Azért ítam le azokat, amiket leírtam, mert bubócáék voltak a családsegítőnél, fa ügyben, élelem, ruha ügyben. Én fel szeretném hívni a figyelmüket, hogy ne azért keressék fel a családsegítőt. Hanem azért mert... de ezt már leírtam.

     

    De szerintem azt nem akarják, és ezt te is tudod.

     

    És engedd meg nekem, hogy ezzel ne értsek egyet.

    És azzal sem, hogy adomány építőanyagot adjanak nekik a fürdőszoba elkészítéséhez egy vadidegen ember házába, ahonnak úgyis kirakja őket, ha már nem tudják ellátni a tanya körüli munkát, amire az esély az esetükben egyre nő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1688)
    2013-01-10  16:47
  12. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2013. január 11. 09:151715.

    Ja...és én vagyok "a kiváltságos"...kacagnom kell(ene), ha nem lenne ennyire szánalmas az igyekezetetek.

     

    Már írtam, hogy amit ti csináltok, az csak tűzoltás. Nem gondoltok arra, mi lesz később. (Mint ahogy egy másik topikban sem gondolják tovább a dolgot, ahol házat építenek adományból, csak azt nem veszik számításba, hogy azt a házat fenn is kell majd tartani.)

     

    Oké, most adnak/adtak többen segítséget, élelmet. És utána? Folyamatosan tudnak majd adni, adni, adni? És mikor fognak a saját lábukra állni?

    Korábban felvetettem - most látom, más is - a szoc. lakást, lakhatási-, rezsi- és egyéb huzamos időre szóló támogatás igénylését.

     

    Sajnos ahogy most áll a dolog, topikindító és párja helyzete, egészségi állapota az eddigi segítséggel konzerválódik. Egyáltalán nem motiváló arra vonatkozóan, hogy kikászálódjanak a gödörből. Hisz a tanulság az egészből eddig szinte csak ennyi: nyitok egy topikot és jönnek az adományok. De azt is meg kellene érteni, ez csak átmeneti állapot. És egyszer elfogynak az adományozók is. Mert azért abban biztos vagyok (majdnem teljesen), hogy nem olyanok segítettek eddig, akiknél számolatlanul áll a pénz a szekrény mélyén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1713)
    2013-01-11  09:05
  13. 2013. január 11. 09:071714.

    Igen, aki ismeri, mélyebben belelát abba, amiről bubóca mesél, abban jogosan merülnek fel kérdések, és keresi a dolgok értelmét.

     

    Az ember nem tévedhetetlen, de ezt el kell tudni ismerni. Bubócáék tévedtek.

    Engem az borzaszt el, hogy még mindig minden porcikájával azon van, hogy magyarázza saját maguknak, miért is ez a legjobb megoldás. 

     

    Ám mégjobban elborzaszt, hogy ehhez még megerősítést is kap.

     

    Ha meg valaki rávilágít a tévedésre, az beléjük rúg, és egy erkölcsi hulla...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (1712)
    2013-01-11  08:47
  14. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2013. január 11. 09:051713.

    Már ne is haragudj, de ez nulla érvelés. Kiragadsz hsz-okból szavakat, félmondatokat a környezetük nélkül, amivel teljesen ellenkező értelmet adsz nekik. Nem vagy te véletlenül politikus?

     

    1705-höz: ha a topikindító sorsával foglalkozik valaki, az azt is jelenti - szerintem -, hogy a vele együtt élőkkel is foglalkozik. Nem?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1703)
    2013-01-10  22:14
  15. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2013. január 11. 08:471712.

    Ezzel a hsz-eddel teljesen egyetértek.

    Mi is laktunk 2,5x2,5-es bódéban, gyerekkel, télen rendes fűtés nélkül, vizet a szomszéd kútjából húztunk, ivóvizet 200 m-ről hoztunk, pelenka kézzel mosva..

    De én 26 éves voltam, és építkeztünk. Ma már elszörnyedve gondolok vissza erre az időszakomra, így 50 fölött már a kényelemre törekszem.

    Bubóca tényleg nem tanácsot kért, nem is segítséget. De minden hsz-e panaszkodás, még ha nem is annak gondolja (de, szerintem igen). Nem csoda, ha józan és realista gondolkodású emberben (a sajnálat után) rögtön logikus ötletek és kérdések merülnek föl.

    Én pl. mazochizmusból olvasom még mindig ezt a topikot. 

     

    előzmény:
    cabron (1710)
    2013-01-11  08:35
  16. 2013. január 11. 08:381711.
    Én is így érzem.
    előzmény:
    feleselek (1695)
    2013-01-10  20:42
  17. 2013. január 11. 08:351710.

    Már ne is haragudj, de ne mondd már nekem, hogy ebben a házban ne lehetne úgy berendezkedni, hogy ott egyek, ahol meleg van!

     

    Mi itt a számodra "ellentábor" annyit teszünk, hogy megpróbáljuk tudatosítani bubócában, hogy nem kellene így élniük, leírjuk az ötleteinket, hogy mit tehetnének ennek érdekében.

     

    Nem tudom van-e fogalmad milyen egy ilyen életforma? Éltél-e valaha így?

     

    Mi (38 és 40 éves fiatal egészséges házaspár) hasonló körülmények között élünk, igaz nem tanyán, egy kis faluban, ahol azért vannak szomszédok és van egy kis boltocska is, de tudom, hogy milyen rohadt nehéz egy bazi nagy területet rendben tartani, baromfikat gondozni, kútból húzni a vizet stb. Hogy a tél milyen viszontagságos tud lenni.

     

    Azt is tudom, milyen 35 fokban kapálni, gazolni, leszedni a borsót, babot stb.

     

    Azt is tudom milyen, amikor nincs kifűtve a konyha, és csak egy szoba van, ahol egy műanyag kádba vizet melegítve megoldott csak a mosakodási lehetőség, tudom milyen dobozok közt létezni, mert csak egy helyiség van, ahol meleg van, ahol alszol, eszel és tisztálkodsz.

     

    Csak mi fiatal pár voltunk/vagyunk, ezt az életmódot választottuk, nagyon sokat dolgoztunk/dolgozunk összetartó családunk van, ahonnan rengeteg segítséget kaptunk/kapunk.

    Mára már van egy szép otthonunk, konyhával fürdőszobával stb.

     

    Ők két nagyon beteg ember, akik már nem tudnak dolgozni, nincs család mögöttük, kizárólag magukra, számíthatnak.

     

    Szerinted lehet arra alapozni egy életet, hogy majd úgyis lesz mindig valaki, aki ételt, ruhát, kályhát netán pénzt ad?

     

    Szerinted hosszútávon van perspektívája ennek?

     

    Szép dolog az együttérzés, csak sehova nem vezet.

     

    Ennek a két embernek el kell mennie a családsegítő szolgálathoz és jogi segítséget kérni arra nézve, hogy milyen lehetőségeik vannak a bankkal, szociális bérlakás jutásához stb.

     

    Nem itt rágni a kefét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1701)
    2013-01-10  21:35
  18. 2013. január 11. 07:571709.
    Miért is nem vagyok meglepve...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1705)
    2013-01-10  22:23
  19. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. január 10. 23:021708.

    Bubóca írta valamelyik hsz-ben, hogy disznóólból lett átalakítva, ahol laknak.

    Nekem sem tűnik disznóólnak, sem átalakított istállónak.

     

     

    Még az jutott eszembe, a hsz-ek kapcsán, meg amikor írta Bubóca, hogy milyen szuper kint a tanyán, a friss hideg levegőn, mennyire megedződtek, nem betegek soha, hogy a friss, hideg idő csak akkor jó, ha van meleg szoba, ahová be lehet menni melegedni, akkor edzi meg az egészséges embert.

     

    Ennyi idősen az állandó hideg az ízületeket is kikezdi, és ha nincs hol megmelegedni, nem is lehet kint dolgozni.

     

     

    előzmény:
    feleselek (1707)
    2013-01-10  22:55
  20. 2013. január 10. 22:551707.

    Te nem vagy 100-as.

    Az a hsz, amit beidéztél az a B. által belinkelt fotókra vonatkozott. Abból nekem ez látszott. Csak aztán jöttek a 4 C hideggel (olyan a Mamáéknál SOHA nem volt benn a házban, még az 1950-es években sem a régi szoba-konyhás, tanya-jellegű házukban!!!), a feldarabolásra váró fával, és igen, pár kommenttel ezelőtt valaki azt írta, hogy hová pakolják ki szerencsétlenek a dobozaikat, olyan kicsi az a ház, egy istállóból lett átalakítva. (Most nem keresem ki ezeket, de leírta valaki, az biztos.) 

     

    Namármost, az általad bemutatott fotókon az látszik, hogy ez egy nagy épület és az étkező sem olyan kicsi helyiség.

     

    És hogy-hogy nem támogattátok őket?! A szüleid miért nem segítettek?! 

     

    Keresd már vissza légy szíves az erről szóló hsz-aimat, még a topik elejéről, mert végig azt írtam, hogy DE, támogattuk őket, többféle módon, családi összefogással!!! Már megint csúsztatsz, hazudsz.

     

    Ellenben ami nálatok természetes volt, az másnál szégyenletes, sőt!: 

     

    Nálunk EZ volt természetes:

     

     

    feleselek 2012-11-26 22:00   207.

    Hát szerintem sem stimmel itt sok minden.

    Tegyük fel, a Topiknyitó lánya nagyon elfoglalt ember, neki és a férjének alig van szabadidejük és a gyerekekkel is foglalkozni kell. Tegyük fel, ők is szűkösen élnek, kevéssé telik benzinre, vonat- vagy buszjegyre.

     

    Csakhogy! Ha valaki szereti a szüleit, nagyszüleit, az csak talál rá módot, hogy legalább két hetente, havonta láthassa őket és segítse is őket valamivel.

     

    Erre még a nem túl jó kapcsolat sem lehet mentség, mert a korábban nem túl jó viszony ellenére mi rendszeresen látogattuk a nagymamámat, vittünk neki élelmiszert, elintéztük neki a szociális segélyt meg a papa után a hadigondozást, kigazoltuk-felástuk a kertjét, vettünk neki egy tévét, mikor elromlott a régi...

     

    Mi dolgoztunk, de megszerveztük, hogy legyen ki gondoskodik róla (szintén családtag) amikor már állandó felügyeletre szorult. Mert beteg, rokkant embertől nem lehet azt várni, hogy dolgozzon, sőt, sokszor már azt sem, hogy a házimunkákat elvégezze.

     

    Egy szerencse volt, hogy a nagypapa és a nagymama világ életükben szegény, de takarékos emberek voltak, hitelük, tartozásuk nem volt soha.

     

     

     

    feleselek 2012-11-28 20:13   487.

     

    Bubóca, Amarynda lehet, hogy túl keményen fogalmazott, de tartalmilag nem kevés igazság van abban, amit leírt!

     

    A sok munka nem lehet kifogás a kapcsolattartás hanyagolására. Én akkor  még haza sem indulok a munkából, mire a vejed már hazaér, de számomra elképzelhetetlen, hogy a szeretteimre ne szakítsak időt. Meg mi az, hogy "este" 5-kor!?

    Általában a munkahelyeken 17 h- kor van vége a munkaidőnek, de gyakori, hogy 2, 3, 4... órát rá kell húzni. És nem kivételeznek a családosokkal sem.

     

    Amíg a nagymamám élt, akkor sem volt kevesebb munkám + munka mellett én is tanultam, vizsgáztam + anyukám is dolgozott még és mégis minden héten (hétvégén) meglátogattuk. Ő már nem tudott nekünk "adni" vagy főzni semmit, de akkor már régen rossz, ha csak emiatt gyűlik össze a (nagy)szülőknél a család.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1703)
    2013-01-10  22:14
  21. 2013. január 10. 22:261706.

    Én ezekért nem aggódok.

    Sokkal többen vannak olyanok, akinek tényleg szükségük van segítségre.

    Akik csendben kűzdenek ...........

    előzmény:
    anitacska (1704)
    2013-01-10  22:20
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 10. 22:231705.
    Róla nem tudok semmit.
    előzmény:
    anitacska (1704)
    2013-01-10  22:20
  23. 2013. január 10. 22:201704.

    Mi a helyzet jelenleg buboca ferjevel? Mit tudsz rola? Ki latja el addig, amig a felesege korhazban van? Mi tortenik, ha varatlanul megint 200 fole szokik a vernyomasa?

     

    Nekem az lenne logikus, hogy legalabb erre az idore a lanyaek magukhoz veszik, es gondoskodnak rola.

     

    Azert eleg felele

    metes, ha egy sulyosan beteg  ember ott van egyedul a nagy pusztaban, a nagy hidegben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1703)
    2013-01-10  22:14
  24. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. január 10. 22:141703.

    Nekem nincs miért.

     

    Ebben a topikban írtad:

     

    Megnéztem én is a fotókat és beigazolódott minden sejtésem. Nevezetesen az, hogy Bubóca és férje kb. olyan körülmények között élnek (és karácsonyoznak), mint ahogyan az én nagyszüleim éltek évtizedeken át. Még a konyhai kredenc meg az étkezőasztal is kb. ugyanolyan, mint amilyen a Nagyi konyhájában volt.

    Sokáig az ő házuk konyhájában sem volt fűtés, melegvizes csap sem, csak a szobák voltak fűtve (olajkályhával), azok is takarékosan.

     

    Tehát a nagyszüleid is "kutya-módra, istállóban" éltek? (Erre a kifejezésre mondtam, hogy szégyellheted magad.)

     

    És hogy-hogy nem támogattátok őket?! A szüleid miért nem segítettek?! És ők miért nem perelték a kedves szüleidet?!

     

      Ami a saját családodban is így volt - saját állításod szerint - az persze úgy volt jól.

     

    Ellenben ami nálatok természetes volt, az másnál szégyenletes, sőt!:

     

    Tigerclaw, te komolyan elhiszed, hogy létezik olyan gyermek, vej/meny, aki, ha tényleg nagyon nehéz helyzetbe kerülnének a szüleik (após-anyós), hagynák, hogy idáig jussanak???

    Ilyet még a ténylegesen nyomorgó, faluvégi cigány sem csinál, inkább összezsúfolódnak negyvenen egy kis házban.

     

    Hát, ti sem zsúfolódtatok... 

     

      Na most akkor nálad nyilván nincs semmi ellentmondás abban, amit írsz.


     

     

     

     

     

    előzmény:
    feleselek (1702)
    2013-01-10  21:51
  25. 2013. január 10. 21:511702.

    Itt nincs hely a dobozoknak/az abban lévő holmiknak???

     

    Valaki már megint ködösít. Szégyelljétek magatokat Ti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1701)
    2013-01-10  21:35

Címlap

top