Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geszti drámai vallomása Oláh Ibolyáról

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. november 24. 11:20
Egyre nehezebb helyzetben van Oláh Ibolya. Alig van koncertje, sokszor enni sem tud mit. Ám sok esetben ő maga mondja le a fellépéseket az utolsó percben. Egykori menedzsere szerint segítségre lenne szüksége, ám nem hagyja. Hasonlóan látja Geszti is.

Nők Lapja Café: Geszti drámai vallomása Oláh Ibolyáról
  1. 2012. november 24. 19:4451.

    Az írod: „Aki elítéli Ibolya hozzáállását, először olvasson el néhány pszichológiai könyvet, vagy csak gondolkozzon egy kicsit.”

     

    Érdekes, nekem úgy jött le, hogy többek közt Csendike is elítéli, lásd: „De ha van munkája és eldobja magától, kit érdekel mi lesz vele. Szabad akar lenni. Legyen”

     

    De majd ő megcáfol, ha mégis veled ért egyet!

    előzmény:
    ÉN (34)
    2012-11-24  18:24
  2. 2012. november 24. 19:3850.

      Mit érzel ilyenkor, mikor ilyeneket írsz? Így ítélsz?

      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_443625 (43)
    2012-11-24  19:22
  3. 2012. november 24. 19:3649.
    Azért valahogy megtudom érteni. Reggel időben kellen felkelni, hogy odaérjen pl. a stúdióba a megbeszélt időre. Aztán ott esetleg még valaki meg is akarná mondani, hogy a pénzért mit kell csinálni. Hmmm. Nehéz az élet.
    előzmény:
    etilany (47)
    2012-11-24  19:32
  4. 2012. november 24. 19:3448.
      S vajon mi a legegyszerűbb magyarázat?
    előzmény:
    etilany (45)
    2012-11-24  19:30
  5. 2012. november 24. 19:3247.
    Ebben az a vicc, hogy őnagysága Oláh Ibolya valódi énbekesi lehetőségeket munkákat kapott volna.....de ez se volt neki elég jó.
    előzmény:
    tobijano (44)
    2012-11-24  19:29
  6. 2012. november 24. 19:3146.
    Gondolataid kemények, de mélyen szántóak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_443625 (43)
    2012-11-24  19:22
  7. 2012. november 24. 19:3045.
    Vagy egyszerűen csak elszállt az agya a sok dícsérettől. Miért kell magyarázgatni? Van az úgy, hogy a legegyszerűbb magyarázat az igazi magyarázat:))).
  8. 2012. november 24. 19:2944.
    Ez józan észre vall. Nem tudom hogy képesek elhinni ezek a fiatalok, hogy az éneklésből életük végéig megfognak élni. S teljesen mindegy gondozott volt-e vagy sem. Nyakra-főre indulnak a különféle tehetségkutatók, ahol véleményem szerint a lényeg, hogy minél többen telefonáljanak be a csatornához, hozzájárulva a fenntartási költségekhez, s szórják ki a jobbnál jobb, ( vagy nem jobb ) énekeseket. Ezek mindegyike azt hiszi, majd ő befut, s nem kell többé dolgoznia. De ez egy pici ország. Hol van ennyi énekesre szükség? ( Talán ha majd vizierőművet építünk, s lapátolás közben előénekelnek. )
    előzmény:
    epipapi (41)
    2012-11-24  19:18
  9. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2012. november 24. 19:2243.

    En is azon a véleményen vagyok, h elég felnött ahhoz hogy eldöntse mi a jó neki, és mi nem.

    A többi meg csak üres duma, h miért nem sikerül neki ez vagy az.

    Nekem úgy tünik, h a csajszi nem tud és ami sokkal rosszabb: nem is akar "dolgozni".

    Hát akkor nincs más hátra, mint elöre:

    Haljon éhen. Vagy lesz valaki olyan kedves, és ad neki egy bikavezetökötelet ( az jó erös) és elmagyarázza neki a használatát. Meg hozzá tenni, hogy ha nagyon rosszul érzi magát, depis, ilyesmi... akkor fel a lámpára vagy karnisra a madzaggal, azt uzsgyinekivesdelmagad. 

     

    Aki nem él meg Pesten, az nem fog megélni Budán se. Meg kutyából nem lesz szalonna. Meg hiába teszik a kutyát az asztalra, az úgy is  lemászik az asztal alá, mert oda való.

     

    Másnak ha ennyi esélye lett volna, mint ennek az Oláh Ibolyának... már messze tartana, lenne pár milliócskája félretéve... ez  meg éhezik, és sajnáltatja magát...?

     

    Hát nooooormális ez?  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-11-24  11:20
  10. 2012. november 24. 19:2142.
    Nem biztos hogy sületlenség. Tagold csak szépen szét a mondatot, s megkapod hogy ő is intézetis volt, s hiába hivatkozik lentebbi hozzászóló a nehéz gyermekkorra, egy részük a simlit, a lehúzást, a sajnálat kihasználását tanulta meg.De mégegyszer mondom, akiket én ismerek, talpig becsületes,dolgos emberek, tehát az előbbi nem általánosítható,de igenis van. 
    előzmény:
    klára13 (39)
    2012-11-24  19:12
  11. 2012. november 24. 19:1841.
    Ismertem másik énekesnőt,ő takarítani járt.............
  12. 2012. november 24. 19:1640.
    Akkor éljen meg, ahogy tud!......
  13. 2012. november 24. 19:1239.
      Jakabtamaska ha lenne erre lehetőség, felterjeszteném mondatodat a "Fórum legsületlenebb hozzászólása" kitüntetésre.
  14. 2012. november 24. 19:1038.

    Örülök neki, hogy te ennyire megérted az állami gondozottakat. Kérlek segíts nekünk tudatlanoknak, akik abban a hiszemben voltunk eddig, hogy az állami intézetekben valamiképpen felkészítik ezeket a fiatalokat a felnőttkori, kinti életre, ahol estleg meg kell küzdeni a mindennapi betevőért. Ha ez még sem így van, akkor pl. te is feleslegesen dolgozol velük? Nem tanítjátok, csak őrzitek őket?Azt mondod, hogy aki állami gondozott, volt, azt külön kell kezelni a többi embertől? Azt mondod, hogy ezek az emberek csak külön pszichológiai tanulmányokkal érhetőek csak meg? Én nem így gondolom. Aláírom, nehezebb egyedül nekikezdeniük az életnek, de ismerek nem egyet, aki normális életet él, s én is csak mellékesen tudtam meg, hogy valamikor gondozott volt. Valóban igazad van, nem szabad "leszólni" a szóban forgó személyt, de ha valaki ennyi lehetőséget kap, s így él vele, azt meg KELL mutatni orvosnak.

    ( Ez után már csak az hiányzik, hogy valaki elkezdje sajnálni VV Évit.  ) 

    előzmény:
    ÉN (34)
    2012-11-24  18:24
  15. 2012. november 24. 18:5537.
    Igen, de itt pont az a probléma, hogy nem is akarja, hogy segítsenek. Úgy nem lehet együttdolgozni valakivel, hogy a teljes társulat plusz stáb rá vár, hogy méltóztatik-e a próbán megjelenni. Ő akkora lehetőséget kapott, amit kevesen, hát miért nem dolgozik??  Ő nem egy olyan intézets, aki kikerült a rendszerből, és a kutya sem törődik vele. Hányan felkarolták? Nem kért belőlük. Nehogy már a boldogtalan gyermekkora fogjunk mindent...
    előzmény:
    ÉN (34)
    2012-11-24  18:24
  16. 2012. november 24. 18:4536.

    Nem tudom akkor hogyan lehetséges, hogy nincs gyámság alatt? Ő, aki intézetben nőtt fel, pont eléggé szem előtt volt a gyámügynél. Ismerek néhány volt intézetist, akiknek nem pszihés problémáik vannak, hanem egész egyszerűen enyhe értelmi fogyatékosok, és ők gyámság alatt vannak. Valaki felügyel a jogi és pénzügyeikre. Ha Ibolya tényleg képtelen lenne az önálló életvezetésre, akkor gyámot rendeltek volna ki mellé. Ezt nem tették, tehát úgy ítélték meg, hogy nincs rá szüksége.

    Egy emberen segíteni csak akkor lehet, ha hagyja. Aki nem engedi, azon az isten sem segíthet. Ibolyát megtalálták a lehetőségek, egyik felkérést kapta a másik után, de nem élt velük. Nem tudom őt sajnálni, mert hányatott gyerekkor ide vagy oda bizonyos életkoron túl már nem lehet mindenért a gyerekkort/szülőket stb hibáztatni. Őt senki nem hagyta magára, foglalkoztatták volna, a s*ggét verhette volna földhöz örömében, mert a többi tehetségkutatón feltűnt énekes negyed ennyi lehetőséghez sem jutott, mégis élik  az életüket és megragadnak minden felkérést. Ennyit erről.

    előzmény:
    Papuska (28)
    2012-11-24  17:47
  17. 2012. november 24. 18:2935.

    Ha akrna dolgozni lenne rá lehetősége, de ő akkora dívának gondolja magát, hogy hozzá kellene igazítani egy egész társulat működését.

     

    Felháborító.

     

     

    előzmény:
    csillag88 (23)
    2012-11-24  16:46
  18. ÉN
    ÉN
    2012. november 24. 18:2434.
    Ennyi baromságot már régen olvastam, egyedül "Csendike" próbált meg értelmesen gondolkodni. Nem tudom hogy a hozzászólók között hányan voltak állami gondozottak, nőttek fel intézetből intézetbe vándorolva, vagy egyáltalán találkoztak-e állami gondozott fiatallal. Én 15 éve foglalkozom velük, tehát tudom, miről beszélek. Igenis, vannak olyan emberek, akiknek igazán nem is volt lehetőségük, hogy kipróbálják magukat a hétköznapi életben. Természetesen ez nem jó nevelési módszer, de erről nem a gyerek tehet. Aki elítéli Ibolya hozzáállását, először olvasson el néhány pszichológiai könyvet, vagy csak gondolkozzon egy kicsit. Abban teljesen egyetértek Geszti Péterrel, hogy azon nagyon nehéz segíteni, aki nem kér belőle. De Oláh Ibolya belecsöppent egy olyan világba, amitől eddig teljesen elzárva élt, és nem tanulta meg a társas kapcsolatokat kezelni. Sajnos a múltat nem lehet visszacsinálni, valószínűleg, ha a szülei nem hagyták volna egy csecsemőotthonban, más lenne a helyzet. Ezeket a lelki sérüléseket nem mindenki egyformán dolgozza fel, van, aki csak azért is megmutatja, hogy meg tud állni a saját lábán, van, aki neurotikus marad. Ezért nem szabad "leszólni", egyikünk sem tudja a valódi okokat. 
  19. 2012. november 24. 18:2133.

    Én ezt megértem.

     

    De egy kicsit azért mindíg elgondolkodtat, hogy azért bizonyos dolgokhoz meg megvan a kellő esze.

     

    De kérdés: ki helyeztetheti gondnokság alá? Felnőtt 

    előzmény:
    Papuska (28)
    2012-11-24  17:47
  20. Torolt_felhasznalo_813897
    Torolt_felhasznalo_813897
    2012. november 24. 18:0632.

    Ott volt neki Anyácska, aki elég rendesen törődött vele, ha igaz, amit írtak.

    Már nem tartják a kapcsolatot? Összevesztek talán?

    Egyébként ha valaki mélyről indul, annál inkább meg kellene ragadnia a lehetőségeket, nem szeszélyeskedni, mint ő csinálta.

     

    előzmény:
    Csendike (31)
    2012-11-24  18:00
  21. 2012. november 24. 18:0031.
    Hetórja       herótja
    előzmény:
    Csendike (29)
    2012-11-24  17:58
  22. 2012. november 24. 17:5930.

    Szegény Ibolyáról tudni kell

     

    Nem kell tudni.

     

    előzmény:
    Papuska (28)
    2012-11-24  17:47
  23. 2012. november 24. 17:5829.
    Szegény Ibolyáról tudni kell, hogy főként kisgyermekkorában súlyos pszichés ártalmak érték, ami valószínűleg organikus sérüléseket okozott nála. Ezért is járt abba az iskolába, ahova járt. Sérülése következtében nem képes a helyes és önálló életvezetésre. Ettől még lehet egy-egy területen akár kiemelkedően tehetséges is. Megfelelő gyógypedagógus állandó segítsége nélkül semmi esélye nincs a társadalomba történő teljes beilleszkedésre és eligazodásra. A dolgot az súlyosbítja, hogy ezt Ő soha nem fogja belátni. Lehet, hogy itt a gyámhivatalnak kellene vizsgálnia a problémát, mielőtt szegény lány éhen hal!
    idézet:
    Papuska (30)
    2012-11-24 17:47:07

    Aztán milyen gyámhivatalnak?

    Hány éves, 12?

     

    Jaj, ne nyavalyogjunk már.

    Nem dolgozik amikor volt/van/lenne  munkája.

    Hetórja van, nem vállalja a  beilleszkedést a társulatba, hogy egy közös cél felé húzzák a szekeret.

     

    Igen, akinek ennyire szívügye ( a többi nagyon tejetséges palánta összesen sem kapott ennyi segítséget) ,segítsen neki.

    Vigye haza, etesse, ruházza, pátyolgassa.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Papuska (28)
    2012-11-24  17:47
  24. 2012. november 24. 17:4728.
    Szegény Ibolyáról tudni kell, hogy főként kisgyermekkorában súlyos pszichés ártalmak érték, ami valószínűleg organikus sérüléseket okozott nála. Ezért is járt abba az iskolába, ahova járt. Sérülése következtében nem képes a helyes és önálló életvezetésre. Ettől még lehet egy-egy területen akár kiemelkedően tehetséges is. Megfelelő gyógypedagógus állandó segítsége nélkül semmi esélye nincs a társadalomba történő teljes beilleszkedésre és eligazodásra. A dolgot az súlyosbítja, hogy ezt Ő soha nem fogja belátni. Lehet, hogy itt a gyámhivatalnak kellene vizsgálnia a problémát, mielőtt szegény lány éhen hal!
  25. Torolt_felhasznalo_956331
    Torolt_felhasznalo_956331
    2012. november 24. 17:3027.
    Szerintem hamar elhitte hogy sztár .Segíteni csak azon lehet aki hagyja magát!Van benne valami,csa nem jön át!

Címlap

top