Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geszti drámai vallomása Oláh Ibolyáról

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. november 24. 11:20
Egyre nehezebb helyzetben van Oláh Ibolya. Alig van koncertje, sokszor enni sem tud mit. Ám sok esetben ő maga mondja le a fellépéseket az utolsó percben. Egykori menedzsere szerint segítségre lenne szüksége, ám nem hagyja. Hasonlóan látja Geszti is.

Nők Lapja Café: Geszti drámai vallomása Oláh Ibolyáról
  1. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2012. november 24. 17:2326.

    Én egy koncertjének a végét hallottam több éve. Egy nagyobb város vezetősége fizetett neki h. lépjen fel, már nem emlékszem pontosan, talán városnap volt. Az utolsó számát hallottam csak (csak ő állt a színpadon egy mikrofonnal, nem volt vele zenekar). Vége lett a számnak. Annyit mondot: "Hát ennyi volt emberek. Sziasztok!". Lement a színpadról. Természetesen nem tapsolták vissza egy ilyen után. Nem ismerem személyesen a nőt, de ha már egy csomó ember kimegy a koncertjére amiért többszázezret fizettek neki, akkor nem így kellene lelépni a koncert végén. Ő van ott az emberekért és nem fordítva. Régen írták róla, h. "az alázat hiányzik belőle, amit ez a szakma megkíván", azt hiszem igazuk lehet.

    Vonuljon be egy szanatóriumba vagy hasonló intézménybe és ott segítenek neki. Ott biztos nem ihat a gyógyszerekre és talán jobban lesz. Aztán kezdje újra, akár egy kis bárban énekesnőként... a hangja nem vész kárba ha kihagy egy évet és helyrerakatja az életét szakemberekkel.

  2. 2012. november 24. 16:5625.
    Vedd  a nevedre.
    előzmény:
    Kincsgyöngy (24)
    2012-11-24  16:53
  3. 2012. november 24. 16:5324.
    Talán már későn... Mindamellett, hogy minden tiszteletem azoké akik segítették és felkarolták, de azért valljuk be, nem csak jószándékú emberek vették körül! Ő egy labilis érzékeny ember, utóbbit nem tudta kezelni, sőt ezek szerint nagyon rosszul kezelte. Sajnálom ha igaz a cikk, veszendőbe ment egy tehetség, a miértekre pedig kereshetjük a választ... Remélem sikerül túl jútnia rajta, és látjuk, halljuk még énekelni!
  4. 2012. november 24. 16:4623.

    Nem értem miért kell sokaknak mentséget keresni a számára, sokszáz olyan tehetség van aki negyedennyi segítségnek is orulne, o pedig sz*rik midenkire. Egyszer mindenkinél betelik a pohár.

    Magán kívul senki mást nem okolhat ha éhezik.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-11-24  11:20
  5. Torolt_felhasznalo_881535
    Torolt_felhasznalo_881535
    2012. november 24. 16:4222.
    Jó és akkor erre lehet hivatkozni egy életen át, hogy én kérem azért cseszem szét egy csomó ember munkáját, mert hányódtam az árvaházban? Na ne hülyéskedj már. Adatott neki tehetség + minden segítség, csak ez a szerencsétlen nyomorult nem tud élni vele.  Inkább vedel. Akkor oké. Te munkáltatóként meddig néznéd el neki ezt? Hogy szjnházi előadások maradnak el miatta, milliós bevételkiesés+ mások munkájának-idejének szarbavétele? Akkor is ordítanád, hogy szegény árvaházi?
    előzmény:
    rupcsi (12)
    2012-11-24  14:45
  6. 2012. november 24. 16:3821.

     

     Mielőtt könnyet hullatnánk az árvalány sorsán: Bagi Iván is zaciban nőtt fel (16 éves koráig ott nevelték). Róla mikor olvashattunk hasonlót? Tiszteletre méltó, szolid életet él (az volt a nagy botrány, hogy összevesztek Nacsa Olivérrel). Nagyon messze van ettől a deviáns Ibolykától. Nem a lelencre kell fogni a trógerséget.

     

     

     

  7. 2012. november 24. 16:2620.

    "Úgy ahogy itt leírták, Ő csak egy  "csavar" a "gépezetben", és ha kiesik, nem fáradnak azzal, hogy a helyére tegyék, hanem kicserélik, hamar túllépnek rajta, magára hagyják"

     

    Nem vagyok tisztában a sorsa alakulásának részleteivel, de utánaolvasva az tűnik ki, hogy ennek éppen az ellenkezője igaz. 

    Próbáltak segíteni neki többen is, de ha Ibolya többedszerre is elvállal valamit, majd pl. nem jelenik meg a próbákon, vagyis nem tesz eleget a kötelezettségeinek, úgy azért nehéz, és nem elvárható az őt segítőktől, hogy ezt a végtelenségig tűrjék.

     

    http://szorakozas.msn.mainap.hu/sztarok/bodrog i-gyula-munkat-adna-olah-ibolyanak-19120

     

    Az igaz, hogy mi, akik többé-kevésbé normális, szerető családban nőttünk fel, nem tudjuk elképzelni, milyen sérüléseket okozhat az, ha nincs ember, akihez tartozhatnánk.

    előzmény:
    Kincsgyöngy (17)
    2012-11-24  16:06
  8. 2012. november 24. 16:1019.

    Igen.Számtalan énekes, zeneszerző, színész felkarolta.

    Nem jött be, nem érdekes.

    előzmény:
    KN18 (14)
    2012-11-24  15:42
  9. 2012. november 24. 16:0918.

    Akkor úgy járt.

    Senki nem kényszerítheti arra hogy énekeljen.

    De ha van munkája és eldobja magától, kit érdekel mi lesz vele.

    Szabad akar lenni.

    Legyen.

     

    Törőcsik is próbált segíteni neki.És mire jutott.

    Sok zenész és zeneszerző is kinyújtotta a kezét segítségképpen, nem tudott vele élni.

    Na, bumm!

     

    Majd elsz olyan aki majd tud élni a lehetőséggel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (9)
    2012-11-24  14:22
  10. 2012. november 24. 16:0617.
    Én nem tudom, családban nőttem fel. Csak próbálom megérteni...! Sajna sokakat az IQ mellett EQ-val (érzelmi intelligenciával) nem áldott meg a sors. Úgy ahogy itt leírták, Ő csak egy  "csavar" a "gépezetben", és ha kiesik, nem fáradnak azzal, hogy a helyére tegyék, hanem kicserélik, hamar túllépnek rajta, magára hagyják! Nincs idő erre, a "gépezet" nem állhat meg! Amúgy nem a Gesztire akartam kiélezni a dolgot, ő tényleg segített, de hát ez kevésnek bizonyult, ha a cikk igaz!
    előzmény:
    eva192 (13)
    2012-11-24  15:05
  11. 2012. november 24. 16:0516.

    Pontosan!

     

    Lényegretörően fogalmaztál.

     

    előzmény:
    rola@ (4)
    2012-11-24  12:04
  12. 2012. november 24. 15:5915.
    Ugyan Rupcsi, hagyd egy p...izé...pintyőke csak tudja.
    előzmény:
    rupcsi (12)
    2012-11-24  14:45
  13. 2012. november 24. 15:4214.

    De őrá nem sza.tak, hanem segítették, de az a legcsúnyább amikor a segítséggel visszaélnek.

     

    előzmény:
    rupcsi (12)
    2012-11-24  14:45
  14. 2012. november 24. 15:0513.

    Te szerencsétlen ! Tudod te egyáltalán milyen intézetisnek lenni, nem tartozni senkihez, milyen kutya dolog az amikor az ember gyereke csak saját magára számithat, vagy esetleg van mégis a háttérben kedves anyuka aki fő feladatának azt tartja, hogy a gyerekét lenyúlja.

     

    Tudod egyáltalán milyen az amikor nincs családod ahol megtanulhatnál pl. sütni, főzni, mosni, vasalni, takaritani.

     

    Féltél te  gyerekként pl. ha beteg voltál hogy mi fog történni veled, mert nincs aki fogja a kezed !!!

     

    Könnyü itélkezni annak aki "normális" szerető családban nőtt fe

  15. 2012. november 24. 14:4512.

    2-es, 12-es hsz-esek!

    Mekkora gyökerek vagytok.

    Halványlilala gőzötök sincs, mi az, hogy nincs családi gyökeretek, intézetről intézetre vándorló létről. Ahol te nem vagy fontos, eléd tesznek mindent, egy nap legalább 3 ember igazgatja az életed.

    Még egy rendezett családból felfutó celebb is megzakkan nem igaz?

    A 12-es cigózik!

    Próbáld valahogy megértő lenni, vagy csak számonkérő, elitélő?

    Ne, tudjátok meg, hogy mint egy csavar a gépezetben, ide-oda hányódsz,majd a végén kiesel a rendszerből, és a másik rendszer általában szarik rád.

    Kevés kivétellel.

    Szép napot Mindenkinek.

  16. 2012. november 24. 14:4011.
    Én már nem is sajnálom. Ő saját magának kereste ezt a helyzetet amibe került. Nem kellett volna annyira pátyolgatni, dédelgetni és lehet, hogy nem lenne így. Bár ő az a fajta ahogy látom, hogy munka nélkül akar bele élni a világba és azt hiszi, hogy neki mindent lehet - ennél fogva, elvárná magában, hogy mindenki vele foglalkozzon és ha bármit akar, teljesítsék neki. Pénzt nem adnak csak úgy senkinek sem, tenni is kell érte valamit. Egye meg amit főzött, én is azt mondom. Menjen vissza ahonnan jött .
  17. 2012. november 24. 14:3010.
    Azért nem jött be sorozatosan, azért volt akkora arca, mintha a szinház lenne érte? Kicsit alkalmazkodni kellett volna, megbecsülni azt amit elért, nem linkeskedni..Ha bejött is úgy, mászkált mint egy díva, mindenkit lenézett...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (9)
    2012-11-24  14:22
  18. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 24. 14:229.

    En nem akarom mentegetni Olah Ibolyat, mert aki segiteni akart neki az most biztosan iszonyuan csalodott, sok kivülallo pedig nagyon dühös ra.

    Viszont abban biztos vagyok, hogy az ugy van ahogy Kincsgyöngy tök talaloan leirta:

    "Élvezte és örült annak az életnek, amibe belecsöppent, de éppen hányatott sorsa miatt soha nem tudott úgy forogni benne, ahogy kell egy ilyen világban!"

  19. 2012. november 24. 14:108.
    Mondjuk azt sem értem, mire van úgy elszállva magától , nekem spec nem is tetszik a hangja.
  20. 2012. november 24. 13:437.
    Beosztott? Főnök??? Ez a nyomorult szerencsétlen hülye otthagyta az Aidát, mert már elege volt, nem érzett már benne kihívást. Ő nyilatkozta. Hogymivan???? Hát ha nincs pénzem kenyérre, akkor nem arcoskodok, hanem elfogadom a szerepeket, és csinálom amihez értek. Az a baj, hogy ez a nő el van szállva magától, azt hiszi bármit megtehet.
    előzmény:
    Kincsgyöngy (5)
    2012-11-24  12:31
  21. Torolt_felhasznalo_881535
    Torolt_felhasznalo_881535
    2012. november 24. 13:126.
    na nehogymár az legyen a hibás, aki segíteni próbál ennek a szerencsétlen alkoholistának....Megadatott neki a kincs, a hangja, de hülye hozzá, hogy éljen a lehetőségeivel. Senkit nem lehet megmenteni önmagától.
    előzmény:
    Kincsgyöngy (2)
    2012-11-24  11:48
  22. 2012. november 24. 12:315.
    Hát igen, pofát befogni - osztják a nagyarcúak! A ,,beosztott" örüljön, hogy munkát kap, a ,,főnök" meg örüljön a jólétnek! Alázat viszont tényleg kell, de csak azzal szemben, akit tisztelünk, mert ha nem tiszteljük, onnantól az már csak képmutatás, és nem alázat!

  23. 2012. november 24. 12:044.

    A recept egyszerű: arcból visszavenni, pofát befogni, örülni az ölébe csöppent lehetőségeknek és dolgozni, dolgozni, dolgozni!!!

    Ha ez nem tetszik neki, egye meg amit főzött. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-11-24  11:20
  24. 2012. november 24. 11:503.
    és ebben van valami, amit írsz
  25. 2012. november 24. 11:482.
    Azt a dumát, hogy valakin nem lehet segíteni, ócska hárításnak gondolom. Biztos volt idő, amikor még lehetett, vagy talán még most sem késő! Csak képletesen: Ha az ember a házába beenged x embert, és annak csak a 30- %-a meglopja, vagy átveri, akkor onnantól már van oka a bizalmatlanságra! Sokan és sok bőrt lehúztak erről a szegény lányról, de remélem talpra fog állni! Élvezte és örült annak az életnek, amibe belecsöppent, de éppen hányatott sorsa miatt soha nem tudott úgy forogni benne, ahogy kell egy ilyen világban! Csak a halott emberen nem lehet segíteni, de ő szerencsére még él, úgyhogy nem kell a duma, aki tudja, hogy Ibolya megbízik benne, az fogja meg a kezét, és ha kell erőszakkal, de vigye már ki a napra!

Címlap

top