Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van Mennyország!

kisi81
Létrehozva: 2012. november 10. 14:41
Tegnap akadtam rá egy könyvre: Don Piper - Cecil Murphey: 90 perc a mennyországban. Az este pár óra alatt elolvastam!! Ha nem egy lelkész írta volna a könyvet, és más stílusban lenne, nem is hinném el. De így hihetetlen erőt adott!! Don Piper atya egy kamionnal való ütközést követően kilencven percre bizonyíthatóan életét vesztette, és ez alatt az idő alatt a mennyben járt. Egy, a baleset helyszínén érte imádkozó papnak köszönhetően visszatért a Földre, és fájdalmas felépülés következett. Évekig nem is beszélt erről, ebben a könyvben írta meg, amit tapasztalt. Csodálatos lehetett látni, hogy mi van a halál után. Nemcsoda, hogy a könyvben ő is többször említi, hogy vissza is akart menni. Olvastátok?
  1. 2012. december 1. 18:0676.

    "A gyakorlatban ez úgy történik, hogy a halála után az, aki egész életében az éneklő angyalokkal díszített felhőn lábat lógató mennyországban hitt, az nem képes felfogni a körülötte lévő túlvilág valóságát."

    Akkor velem könnyebb dolguk lesz.

    előzmény:
    Ilama (68)
    2012-12-01  16:22
  2. 2012. december 1. 18:0575.
    Ilama, te milyen vallású vagy? Mert keresztény nem, buddhista hááát....szóval milyen? No és honnan tudod, hogy így van?
    előzmény:
    Ilama (68)
    2012-12-01  16:22
  3. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. december 1. 17:5874.
    Igazad van. Nem jelenti azt. Végülis lehetnek rózsaszínű unikornisok a hold túloldalán. 
    előzmény:
    Ilama (71)
    2012-12-01  16:41
  4. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. december 1. 17:5373.

    "Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani."

     

    Ezt mondtam én is.  

     

     "A tudomány is csak annyit mondhat, hogy jelenlegi ismereteink szerint nincs bizonyíték a létére"

     

    Így igaz.

     

     "De nem zárhatja ki, azt, hogy később fel ne fedeznénkvalamit, ami miatt mégis lehetséges."

     

    Valóban, nem zárja ki.

     

    Van tudomásod olyan tudmányos kutatásokról, amelyek Isten létét  hivatottak bizonyítani? Írd már le nekem. Komolyan érdekelne. 

     

     

    "Az igazi tudos nem azt mondja, hogy ez és ez VAN, hanem azt, hogy azt találtan, hogy ez így működik, ez lehetséges. De nem mondhatja azt, hogy valami nincs, vagy lehetetlen."

     

    Lásd, mint fent. Kérek igazi tudományos kutatást, és annak eredményeit Istennel kapcsolatban. 

     

     "Klasszikus példa erre a Francia Tudományos Akadémia esete, amikor tagjai közös megegyezéssel annak idején kimondták a szerintük vitathatatlan tényt, hogy „márpedig az ember sosem fog tudni olyan szerkezetet készíteni, mely nehezebb a levegőnél és amivel repülni is tud.”

     

    Hát ez nem klasszikus példa. Legalábbis nem arra, amit te próbálsz bizonyítani. 

    előzmény:
    Ilama (70)
    2012-12-01  16:38
  5. 2012. december 1. 17:3072.

    Kedves Ilama!

    Végül is ha így vesszük, van igazad, mert olvastam egy olyan könyvet is, amiben az állt hogy az ember úgy látja a túlvilágot ahogy elképzeli életében és ott a segítőivel "megbeszéli" hogy mit hogyan kell még fejlődnie.

    Tehát  aki úgy képzeli el, az láthatja így is, igen.

    Te nagyon kedves vagy, biztos vagyok benne hogy mélyen benne vagy ezekben a témákban( van egy ismerősöm, aki ilyen stílusban ír, beszél mint te ...Ha mindig ilyen emberekkel lennénk körülvéve, akkor könnyebb volna  pozitívan hozzáálni a dolgokhoz.

    előzmény:
    Ilama (68)
    2012-12-01  16:22
  6. 2012. december 1. 16:4171.
    Ja és igen, az, hogy valaminek a létére nincs bizonyíték, az nem jelenti azt, hogy az a valami nem létezik. Csak azt, hogy nem ismerünk még rá bizonyítékot. Vagyis ettől még lehet, hogy létezik, és az is lehet, hogy nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (69)
    2012-12-01  16:27
  7. 2012. december 1. 16:3870.
    Kedves pago-pago!

    Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani. A tudomány is csak annyit mondhat, hogy jelenlegi ismereteink szerint nincs bizonyíték a létére, vagy azt, hogyjelenlegi ismereteink szerint, a léte ellent mond ennek és ennek. De nem zárhatja ki, azt, hogy később fel ne fedeznénkvalamit, ami miatt mégis lehetséges.

    Az igazi tudos nem azt mondja, hogy ez és ez VAN, hanem azt, hogy azt találtan, hogy ez így működik, ez lehetséges. De nem mondhatja azt, hogy valami nincs, vagy lehetetlen. 

    Klasszikus példa erre a Francia Tudományos Akadémia esete, amikor tagjai közös megegyezéssel annak idején kimondták a szerintük vitathatatlan tényt, hogy „márpedig az ember sosem fog tudni olyan szerkezetet készíteni, mely nehezebb a levegőnél és amivel repülni is tud.”

    A mondatom tehát nem mond ellent az állításodnak, mert én csak azt mondtam, hogy egyik sem bizonyítja. Igaz, a pontosság kedvéért az is igaz, hogy a nemlétét nem is lehet bizonyítani.  Tehát azt állítani, hogy nem léteznek rózsaszínű unikornisok, teljesen értelmetlen, mivel a valóságtartalmásról így nem lehet meggyőződni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (64)
    2012-12-01  16:06
  8. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. december 1. 16:2769.
    Nem nekem kell bebizonyítanom, hogy márpedig ufók, szellemek, akármik nem léteznek, ha úgy hiszem, hogy nem léteznek.  Annak kell bizonyítani, hogy igenis léteznek, aki ezt állítja. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (67)
    2012-12-01  16:21
  9. 2012. december 1. 16:2268.

    Kedves rockcica!


    A kettő nem zárja ki egymást.


    A gyakorlatban ez úgy történik, hogy a halála után az, aki egész életében az éneklő angyalokkal díszített felhőn lábat lógató mennyországban hitt, az nem képes felfogni a körülötte lévő túlvilág valóságát. Ezért segítői bizony elviszik arra helyre, ahol megalkották neki (és persze mindenkinek, akinek erre van szüksége) az elvárásainak megfelelő képet.  Itt eltölt annyi időt, amennyi ahhoz kell, hogy felismerje ennek a fürdök Isten szeretetében és nem csinálok semmit világnak az értelmetlenségét. Előbb-utóbb rájön, hogy nem ez a végállomás, és akkor már lehet vele beszélni a további fejlődésről, az új tapasztalatokról, a következő életről. Ekkor rájön arra, hogy igen, volt egy élete, amikor hitt valamiben, ami persze jó volt, mert sok új tapasztalattal gazdagította, de lehet ez még jobb is. Így már egy újabb tapasztalati lehetőséggel tudja "belevetni" magát egy következő életbe.:)

     

    Szeretettel: Ilama

    előzmény:
    rockcica (58)
    2012-12-01  12:42
  10. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. december 1. 16:2167.

    Bocs, de nem igaz. 

     

    Bizonyítani csak azt lehet, ami van.  Mindig annak kell bizonyítani, aki állít valamit.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653011 (66)
    2012-12-01  16:13
  11. Torolt_felhasznalo_653011
    Torolt_felhasznalo_653011
    2012. december 1. 16:1366.
    A tudomány nem a logika szabályai szerint bizonyít, mert ott azt is lehet bizonyítani, ami nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (64)
    2012-12-01  16:06
  12. 2012. december 1. 16:1165.

    Honnan tudod?

     

    És, ha pont fordítva van? 

     

     

     

     

    előzmény:
    Krausz Erika (57)
    2012-12-01  12:22
  13. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. december 1. 16:0664.

    "Tudni, abból a szempontból, hogy tudományosan bizonyított lenne, nem tudhatja, mert Isten nem létére épp úgy nincs bizonyíték, mint a létére."

     

    Tudod, a logika szabályai szerint, azt kell bizonyítani, ami van. Amiről, azt állítod, hogy van. Be kell bizonyítanod, hogy van. Szerinted, ha én azt állítom, hogy rózsaszínű unikornisok tartják a holdat, azt nekem kellene bizonyítanom, hogy így van, vagy azoknak, akik azt állítják, hogy nem léteznek rózsaszínű unikornisok?

    előzmény:
    Ilama (56)
    2012-12-01  11:29
  14. Torolt_felhasznalo_653011
    Torolt_felhasznalo_653011
    2012. december 1. 16:0163.

    "A mentősök a helyszínt látva arra a következtetésre jutottak, hogy súlyos fejsérülést szenvedtem, és a belső szerveim is megsérültek."

     

    Eddig úgy tudtam, hogy a helyszínt a helyszínelő rendőrök elemzik, a mentősök pedig a sérülttel foglalkoznak. És nem ránézésre, hanem alapos vizsgálatokkal.

    előzmény:
    kisi81 (43)
    2012-11-12  11:13
  15. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. december 1. 15:4962.

    "Nem hiszek abban, hogy létezik ateizmus/hitetlenség. :)"

     

    Basszus....nem hiszel abban, hogy én pld. miben nem hiszek?

     

    Nem hiszel abban, hogy vannak emberek, akik másként gondolkodnak, mint te?  

     

     "Akit megérint a halál, a vég, és tudja, hogy el fog menni...az visszatalál Istenhez...."

     

    Ott voltál minden haldokló ágyánál? Nem mondod? Az én nagynénéménél tuttira nem voltál ott! Mert ő, aki egész életében hívő volt, pont a halálos ágyán tagadta meg az egész istenhitet. 

    előzmény:
    Taweret (51)
    2012-12-01  10:31
  16. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. december 1. 15:4061.

    "Van Mennyország!"

     

    Szerintem nincs. Bizonyítsd be, hogy én tévedek.  

    előzmény:
    Krausz Erika (50)
    2012-12-01  10:04
  17. 2012. december 1. 13:0660.

    Hogyan élhette ezt meg a jelenlévő rendőr? A halott a kocsi roncsai közt énekel a lelkésszel.

     

    Alaposak lehettek a mentősök:-(

     

    Egyébként nem volt rossz elolvasni, amit bemásoltál ..... csak számomra valahogy hihetetlen.

    előzmény:
    kisi81 (43)
    2012-11-12  11:13
  18. 2012. december 1. 12:5659.

    Felemelőek tudnak lenni az ilyen témájú, jól megírt könyvek. Ha ilyet olvasok, magával ragad, ha leteszem, akkor már nem. Valahogy úgy vagyok ezzel, mint a fiam a Mikulással: tudja, hogy igazából nem ő hozza a világ minden gyerekének az ajándékokat, mégis várja:-)))

    Nincs semmi bizonyítva, sem a menyország létezése, sem a nem létezése. Viszont azok, akik kerültek már a klinikai halál állapotába, beszámoltak az ekkor bekövetkezett élményeikről (ami ugye nem biztos, hogy a menyország). Ezzel kapcsolatban meg azt hiszem, hogy ez valami olyasmi lehet, mint az álom. Nem tudjuk mennyi ideig álmodunk: lehet, hogy csak 2 percig, és azt hisszük egész éjjel tartott.

    Én úgy gondolom, hogy a fenti jelenség a bekövetkező klinikai halál első néhány percében lehet, utána snitt. Aki pedig meghal, az nem jön vissza beszámolni az élményeiről .... mert nem tud, meg van van halva.

    előzmény:
    kisi81 (1)
    2012-11-10  14:41
  19. 2012. december 1. 12:4258.
    A könyvet olvastam, és az említett filmet is láttam, mindkettő magával ragadó, elgondoltató...Biztos vagyok benne hogy a lélek nem hal meg, de én inkább a reinkarnációban hiszek, mint abban, hogyha meghalok, felmegyek a mennybe, és angyalkák között fogok ücsörögni..
    előzmény:
    zsaki71 (55)
    2012-12-01  11:16
  20. 2012. december 1. 12:2257.

    Mennyország van

    De pokol is van

    Egyik Öröm

    Másik gyötrelem

  21. 2012. december 1. 11:2956.
    Az ateista azt hiszi, hogy nincs Isten. Tudni, abból a szempontból, hogy tudományosan bizonyított lenne, nem tudhatja, mert Isten nem létére épp úgy nincs bizonyíték, mint a létére. Ebből a szempontból az ateizmus épp úgy egy hit, mint a keresztény, vagy a többi. Sőt, a materializmus is csak egy hit, mert a materialista is csak hiszi, hogy nincs semmi az anyagon kívül. Bizonyítéka nincs rá.
    előzmény:
    Taweret (51)
    2012-12-01  10:31
  22. 2012. december 1. 11:1655.

    A könyvet nem olvastam, de Raymund Moody könyvét az élet a halál után-t igen. A fiatal orvos a klinikai halál állapotából "visszajött" betegek élménybeszámolói alapján kezdett kutatásokat arról, hogy mi történik az emberrel, ha pár percrefizikailag leáll a szíve. Erről biztos hallottál már. Később megfilmesítették a sztorit, d emár nem emlékszem a film címére, no meg nem is hagyott mély nyomot bennem. Sokkal korábban, anno még a fiatal Julia Roberts, kevin Bacon, Kiether Sutherland  stb. készült egy hasonló témát boncolgató film: Az egyenesen át......klassz volt és elgondolkoztató.

    Személyes vélemény. Én nem hiszem, hogy a test halálát követően a lélek is meghal......különben nem lenne értelme élni. 

    előzmény:
    kisi81 (1)
    2012-11-10  14:41
  23. 2012. december 1. 11:0754.

    Nem kéne az ateizmust a hitetlenséggel összevonni. A történelem során, sőt még sajnos napjainkban is rengeteg visszaélés van Isten, az egyház nevében.

    Az ember legelőször magában higyjen és akkor nyitott lesz más emberekben, továbbá minden értékes érzésben, földi szépben és jóban hinni. Nekem ennyi elég, halálomkor meg remélem gyermekeim, szeretteim lesznek az utolsó gondolataim.

    előzmény:
    Taweret (51)
    2012-12-01  10:31
  24. 2012. december 1. 10:5253.

    Valószínűleg én sem:

     

    Lehet, hogy a mennyországban jobb a klíma, de a pokolban több az ismerőst.

    előzmény:
    gezemici (21)
    2012-11-10  22:59
  25. 2012. december 1. 10:4852.

    "Nem hiszek abban, hogy létezik ateizmus/hitetlenség. :)"

     Bizony magánügy, hogy ki miben hisz...))) De nem szabad mások helyett nyilatkozni.

    "Mindenki csak addig hitetlen/ateista, amíg ő maga nem lép be a halál árnyékának völgyébe..."Ezt pl te hiszed. Tévesen.

    előzmény:
    Taweret (51)
    2012-12-01  10:31

Címlap

top