Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp. III.ker jó ált.iskola?

germami
Létrehozva: 2012. november 5. 09:45

Sziasztok,

 

Általános iskola választás előtt állunk és a kerületben lévőket nem igazán ismerem.

Természetesen eljárok a nyílt napokra, gyerkőcöt is viszem a suli hivogatókra, hogy találkozzon a leendő tanítónénivel, hogy megismerje, megszeresse, de nehéz, eddig egyikbe sem "szerettünk" bele.

 

Megnéztem a kompetencia teszteket is, de nem tudom mennyire vegyem pl komolyan, mennyire adnak hiteles képet az iskolai színvonalról?

 

A körzetes suli sajnos messze van, közlekedés szempontjából nem a legjobb. 

 

Gondoltam teszek egy próbát itt, személyes tapasztalatokra lennék első sorban kiváncsi, melyik iskolát tartjátok jónak (esetleg nem jónak) a III.kerületben. Békás kiesik nagyon, elvileg azok kizárva.

 

Köszönöm!

  1. 2015. Április 14. 21:4251.

    Igen, ezt látom, hogy úgy vannak vele, hogy a 8 éves majd biztos királyul teljesít a kisebbek között, de ez szerintem hamis illúzió. Előbb-utóbb eljön az igazság pillanata és a tökös 6 éves lenyomja tudásban az adott esetben kevésbé jó képességű 8 évest. :-)

    előzmény:
    tapsifüles (50)
    2015-04-14  16:09
  2. 2015. Április 14. 16:0950.

    :) Na ez az a szemlélet, amit tényleg nem szeretek... Ha egy gyerek a "tesztek" és az óvónő szerint is iskolaérett, miből gondolja egy szülő, hogy jobb, ha mégis visszatartja. Fél, hogy a gyereke hogy fog teljesíteni a suliban? Végül is 1 év múlva úgyis kiderül...
    Na mindegy, a lényeg, hogy a fiam szerencsére jó tanítónők keze közé került szeptember óta, szereti a sulit, jól is teljesít (pedig csak egy "átlagos" körzetes suli, semmi extra), úgyhogy egyelőre én is nyugodt vagyok... :)

    előzmény:
    évi* (42)
    2015-04-14  14:25
  3. 2015. Április 14. 16:0249.

    Igazából én ezt a részét nem is vettem figyelembe... én a gyerekemet néztem, meg a pedagógus véleményét, és persze szerencsére láttam, hogy volt értelme a visszatartásnak. :)

    előzmény:
    abak (41)
    2015-04-14  14:24
  4. 2015. Április 14. 15:1748.

    Változás inkább ott lesz, ahol eddig a 3 évest nem tudták felvenni, mert nem volt hely az oviba, hiába ment volna anya vissza dolgozni. Most már kötelező lesz az ovi, kérdés lesz e elég férőhely, meg tudják e oldani. Nálunk van 28 fős ovis csoport! :-(

    előzmény:
    évi* (47)
    2015-04-14  14:34
  5. 2015. Április 14. 14:3447.

    Azt mondjuk nem tudom, hogy hányan vannak azok a 3 évesek, akik amúgy nem mentek volna oviba. Szerintem nem lesz jelentős a különbség. Legalábbis itt a "környéken" szokás a 3 évest beadni kényszer nélkül is.

    előzmény:
    évi* (46)
    2015-04-14  14:32
  6. 2015. Április 14. 14:3246.

    Hát igen, ez megint egy új helyzet és nyomás lesz...


    Mindenesetre a várt változás nem állt be a törvényi szabályozás hatására, maradt minden a régiben - eddig.


    Én nem fogom nagyon bánni, ha legalább a legkisebb gyerek nem fog 8 évesek közt ülni 6 évesen, bár tudom, hogy ott is el fog boldogulni...

    előzmény:
    abak (45)
    2015-04-14  14:28
  7. 2015. Április 14. 14:2845.

    Ha van férőhely az oviban, akkor ezt minden további nélkül megtehetik.


    De amennyiben ősztől fel kell venni az összes 3 évest (és ők jó sokan vannak), akkor már nem dönthetnek ilyen szabadon az ovónők.

    előzmény:
    évi* (40)
    2015-04-14  14:19
  8. 2015. Április 14. 14:2744.

    Nekem eszembe jutott, ez biztos, hogy egy halom lóvé, mert itt nem 10 gyerekről van szó...

    előzmény:
    abak (41)
    2015-04-14  14:24
  9. 2015. Április 14. 14:2643.

    ...vagy 1,40... :-)

    előzmény:
    évi* (42)
    2015-04-14  14:25
  10. 2015. Április 14. 14:2542.

    Igen, pont Ti lehettek azok, ahol ez egy megalapozott döntés volt, de azt látom, hogy a legtöbben már úgy küldik a gyereket oviba 3 évesen, hogy tudják, hogy 7 éves korig biztos nem küldik isibe, tökmindegy, hogy Józsika ír-olvas és amúgy 1,20 magas, 30 kiló, és szőrösödik a hónalja. :-) (Jó, ez túlzás volt kicsit.)

    előzmény:
    tapsifüles (39)
    2015-04-14  14:07
  11. 2015. Április 14. 14:2441.

    Van ennek a kérdésnek egy másik vetülete is, bár erre nem nagyon gondulunk.


    A jelenlegi szabályozás szerint a családi pótlék, adókedvezmény, stb. a középiskola befejezésééig, de max. 20 éves korig jár.


    Ebből a szempontból nem mellékes, hogy valaki 18 vagy 20 éves korában fejezi be a középfokú tanulmányait.

    előzmény:
    tapsifüles (39)
    2015-04-14  14:07
  12. 2015. Április 14. 14:1940.

    Mi ovinkban megkérdezik, hogy mit szeretnél. Ha oviban tartani, akkor az lesz a gyerekről a vélemény, hogy maradjon. :-)


    Nyilvánvaló, egy 8 éves már vitás kérdés, de ahogy írtam, van egy június végi és egy augusztusi gyerekem, őket minden további nélkül oviban tarthatom, ha úgy döntök.


    Ha Te iskolába akarod küldeni, de az ovi ezzel nem ért egyet, akkor viszont tiltakoznak.

    előzmény:
    tapsifüles (39)
    2015-04-14  14:07
  13. 2015. Április 14. 14:0739.

    Azért már nem "annyira" kívánságműsor, mint régebben. Most már ha jól tudom mennie kell a törvény szerint suliba annak, aki aug. 31-ig betölti a 6-ot.
    Akkor lehet engedményt tenni, ha kifejezetten az óvoda szeretné visszatartani, vagy ha a szülő nem ért egyet az óvoda döntésével, akkor kell NevTan-ba menni, ahol ők elbírálják, iskolaérett-e, vagy sem.


    Nálunk ilyen szempontból fordított volt a helyzet - én szerettem volna, ha megy suliba, a csak divatból oviban tartás számomra nem elfogadható. A fiam az iskolaérettségi teszt alapján nagyon szépen teljesített, mehetett volna suliba, de az óvónők véleménye az volt, hogy még maradjon egy évet, mert a szociális érettsége nem elégséges. Nem voltam túl boldog tőle, de úgy gondoltam, az óvónők véleménye megalapozott lehet. Sajnos már nem ugyanabba a csoportba járta az utolsó évet, mint előtte, de így is jól érezte magát, majd azt láttam, hogy tavaly nyáron kezdett el igazán érdeklődni a betűk, számok iránt, szeptemberre meg már igazán érezhető volt rajta, hogy akar suliba menni. Tehát úgy érem, jól döntöttünk (közösen az óvónőkkel), mert 7 évesen lett érett igazán az iskolára.
    De persze azt is tudom, hogy ez a ritkább eset, még most is sokan vannak a divatból visszatartók...

    előzmény:
    évi* (33)
    2015-04-14  11:41
  14. 2015. Április 14. 13:1738.

    Az volt a terv, ez lett belőle...


    És így meginognak sokan azok is, akik 6 évesen küldenék a gyereket, h mi lesz vele a 7-8 évesek közt.


    Nem tudom, miért alakult ez így. Biztos van, akinek tényleg jó ha ovis marad még egy évet, de akkor a másik biztos, ami tuti, rátesz még egy évet és így lesznek a 8 éves elsősök.


    Talán nem bíznak a gyerekükben, h megállja a helyét? Én biztos voltam a középsőben, még az óriásbébik ellenére is.

    előzmény:
    abak (36)
    2015-04-14  12:22
  15. 2015. Április 14. 13:1037.

    Nekem most a kicsi jár abba a csoprtba, ahova a nagyok is jártak - vegyes. Mindig megállapítom, h a középső már mennyire nem lenne odavaló. És akkor még nem említettem, h mennyivel inkább neki való már a rendes kosáredzés, mint a Mackó kosárovi... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (35)
    2015-04-14  12:00
  16. 2015. Április 14. 12:2236.

    Érdekes, én úgy tudtam, hogy az utóbbi két évben szigorúbban veszik a korhatárt.


    Amikor a legkisebb gyerekem ment elsőbe (2006), akkor már javában "divat volt", hogy minél később menjenek a gyerekek suliba. Fiamnak konkrétan volt olyan osztálytársa, aki októberben már a nyolcat töltötte be.


    Végigkísérve az általános iskolai éveket meg tudom erősíteni, hogy a legjobb tanulók nem ezekből a visszatartott gyerekekből kerültek ki.


    Volt aki azért adta később a gyerekeit iskolába, mert ikrek, és így egy évvel tovább járt a gyes?, volt aki azért, mert egy kisebbel volt otthon, és az ovi közelebb volt, mint az iskola.

    előzmény:
    évi* (33)
    2015-04-14  11:41
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. Április 14. 12:0035.

    Én rácsesztem anno: augusztus végén lettem 6 éves, szüleim még nem küldtek suliba. Gyűlöltem is az utolsó évét az ovinak. 


    Amúgy meg nem értem a szülőket. Én ugyan még egy jónagy lépcsőfokkal ezalatt vagyok, de a lassan 3,5 éves gyerekem -legtöbbek nyomakodására- maradt a bölcsiben...és persze már most halálra unja magát. Öööö..nem látványosan, mert ő nagyon beszédes, haverkodós kölök, de a 25 gyerekből 1 azaz egy igazi barátja van, mert azzal tud beszélgetni. A többi tök kicsi, egyikmásik még totyog, beszélni meg a csoport jófele nem is tud.


    Egyszóval nem értem, hogy aki betöltötte a korhatárt, azt miért nem küldik olyan intézménybe, ami a korának meg is felel.

    előzmény:
    évi* (33)
    2015-04-14  11:41
  18. 2015. Április 14. 11:4834.

    Ja, és természetesen nem egyetlen óvodából érkeznek a gyerekek az említett iskolába, hanem több kerületi oviból, tehát a jelenség nem egyedi, hogy a szülő kérésére nemhogy a nyári 6 éves, de azok is maradnak, akik januártól töltik be.

    előzmény:
    évi* (33)
    2015-04-14  11:41
  19. 2015. Április 14. 11:4133.

    De, mostanában kívánságműsor, az új rendelet ellenére is. :-)


    3 gyerekem van, középsős ovis, elsős, másodikos. Látom, hogy mi megy a témában...


    Az elsős már az új rendelet "alatt" kezdte az isit, azt hittem érzékelhető lesz a változás. Hát nem. Beszélgettem pár szülővel, és kicsi elképedtem, szó szerint idézem...


    "Zolika már januárban betöltötte a 7-et, de hadd játsszon még egy kicsit, csak most kezdi az elsőt." - és ebből sok van, név szabadon helyettesíthető.


    ...és az a durva, hogy nem törvényszerű, hogy ezek a túlméretes Zolikák lennének a legjobb tanulók. Lehet, hogy van egy előnye, ami a korából fakad, de ez pár hónap alatt eltűnik.


    Én legalábbis ezt látom magam körül. Ez nem azt jelenti, hogy ez az általános igazság, én csak 3 gyerekközösségbe látok bel napi szinten.

    előzmény:
    abak (32)
    2015-04-14  10:31
  20. 2015. Április 14. 10:3132.

    Ez nem kívánság műsor, hogy a szülő mikor óhajtja iskolába adni a gyerekét.


    Ha iskolaérett, betöltötte a korhatárt (ami jelenleg augusztus végi 6 év), akkor iskolába megy.

    előzmény:
    Bellamy (30)
    2015-04-12  09:49
  21. 2015. Április 14. 09:5231.

    Említett gyerek 2012-ben volt 6 éves, akkor nyílt a topic. :-)


    Nekem 3 fiam van, a középső augusztus eleji, ő elment 6 évesen iskolába. Nagyon akarta, és abszolút egyetértettünk vele, ahogy az óvodában is iskolaérettnek mondták. Jó döntésnek bizonyult, nagyon élvezi, ha hoz haza házit, azonnal elkapja és megírja. Esténként olvas magának. Élmezőnyben tanul a gyerek, nagyon lelkes.


    A kicsi június végén lesz 5. Szerintem ő is el fog menni 6 évesen.


    Persze mérlegelni kell gyerekenként, de nem biztos, hogy jó döntés visszatartani csak azért, mert most ez a divat.


    (A nagy októberi, így nála nem volt gondolkodni való, ő közel 7 évesen ment.)

    előzmény:
    Bellamy (30)
    2015-04-12  09:49
  22. 2015. Április 12. 09:4930.

    Ha idén augusztusban lesz még csak 6 éves - akkor függetlenül attól, hogy már mehet idén szeptembertől iskolába és iskolaérett is - akkor érdemes megfontolni a plusz egy év óvodát...ő most kisgyermek...most tud még játszani önfeledten, nincs lekésve semmiről.


     

    előzmény:
    germami (1)
    2012-11-05  09:45
  23. 2015. február 20. 16:2129.

    Az oviban maradas ellen csak az szol, hogy egyutt lennenek a maradok a kiscsoportosokkal? Vegyescsoport amugy vagy valami egyeni felallas ez?


    Csak azert kerdezem, mert tapasztalataim szerint ez normal esetben egyaltalan nem visszahuzo, sot. Az ovonenik altalaban komolyan tamaszkodnak "a nagyok" segitsegere, akik ettol fantasztikus onbizalmat kapnak, onertekelesuk no, hiszen valahol felnonek a feladathoz, hogy ok mutatnak peldat, ok segitik a kicsik beilleszkedeset. Azok, akik szulokent vegigeltek ezt nagyon sokszor szamolnak be meglepo valtozasokrol a gyerekuknel, onallosodasrol, magabiztossagrol, aminek -valljuk be- iskolaban is hasznat latjak majd. En a masik oldalrol tapaszraltam ezt: bar nem vagyok ovono -kozepiskolai es felnottkepzesben dolgoztam pedagoguskent- volt alkalmam 4 evet eltolteni tobb es nagyon kulonbozo angolszasz ovodaban. Engem abszolut meggyozott az elmeny a vegyescsoportok relevanciajarol, tenyleg csak pozitivumokat tudok sorolni.

    előzmény:
    zaqrack (27)
    2015-02-18  17:50
  24. 2015. február 20. 15:4328.

    Sziasztok,


    A fiam végül a Harrerba ment, és nagyon jó döntés volt, imádja!


    A tanító nénije szuper, és ez szerintem az egyik legfontosabb. Hiába minden szép és jó, ha a tanító néni nem szimpatikus.


    Látom fontos az angol. Minden nap van angol órájuk, 3 tantárgyat angolul is tanulnak. Projekt szemlélet van, körbe járnak bizonyos dolgokat, több irányból közelítik meg, nem csak a tankönyv, hanem a kísérlet, a kirándulás, múzeum is segíti őket az ismeret megszerzésében.


    Emellett ami nekem a leginkább tetszik, hogy nem egy szinten kezelik a gyerekeket. Figyelnek arra ki miben jó, azt fejlesztik tovább, ill a lemaradókat húzzák fel. Elsőbe volt aki úgy jött, hogy már olvasott, vagy minden betűt ismert, ők nem "csak" a könyvből tanultak, hanem külön könyvet is kaptak, azt ellenőrizték óra végén, nem unatkoztak órán.

    előzmény:
    zaqrack (27)
    2015-02-18  17:50
  25. 2015. február 18. 17:5027.

    Szia, 


    mi vagyunk, szintén idén esedékes. 4 év külföld után költöztünk haza nemrég, így nálunk is fontos lenne az angol szintentartása. A többi igény hasonló a tiedhez. Netán ti is Százszorszép ovisok vagytok?


    A mi szűkített listánk Harrer, Krúdy, Váradi,illetve opció a még egy év óvoda (augusztusban lesz 6 éves) Messzebbre nem szívesen mennénk és eddig csak a Harrerban voltunk.   


    Váradi: Nekem inkább a negatívba húz a hallott vélemények átlaga, de az óvodai fejlesztőpedagógus szerint sokkal gyerekközpontúbb, mint a Krúdy - ami fontos. Állítólag a Váradi utcai telephely sokkal jobb, mint a rossz híró Zápor utcai (mi ide tartozunk :(), de nem tudom, ténylegesen mennyivel lehet jobb egy közös irányítás alatt álló iskola fele csak azért mert egy másik épületben van. 


    Krúdy: Nekem nagyon merevnek tűnik és szerintem jobb, ha az általánosban nem hajtják agyon a gyerőcöket (ugyanezért nem erőltetjük a teljes két tanítási nyelvű osztályokat, inkább emelt szintű angolt szeretnénk). Azért kíváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra, megyünk majd nyílt napra. 


    Harrer: A legjobb véleményeket erről hallottuk/olvastuk, de a januári hétvégi nyílt nap nem győzött meg. Megyünk még a foglalkozásokra márciusban, hátha jobb lesz. 


    Még egy év ovi: Szívem szerint ezt választanánk, de a kiscsoportosokkal együtt lennének a maradó nagyo, úgy meg többet árt mint használ. 


    Szóval nagyon nem tudjuk még, nem látok olyan opciót ahol ne lenne egy rakat negatívum a pozitívumok mellett.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    mytym (26)
    2015-02-04  10:25

Címlap

top