Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kindle-t honnan?

ÁgicaT
Létrehozva: 2012. október 31. 09:01

Kitaláltam, mit kérek a Mikulástól: egy Kindle-t az amazonról.

Már csak azt nem tudom, hogy melyiktől kérjem: a némettől vagy az USA-ból?

 

Az ára kedvezőbb az USA-ban, de német viszont közelebb lenne, ezért gondolom, esetleges garancia-érvényesítés is könnyebb.

Valamint nem tudom, mennyi  lenne a szállítási költség - sajnos nem tudok annyira nyelveken szólni.

 

Kérlek, segítsetek, adjatok tippeket. És igen, a hosszú hétvége előtt éppen ez életem (egyik) legnagyobb problémája

 

Köszi előre is!

Ágica

  1. 2013. március 16. 07:2959.
    előzmény:
    bigacsiga2 (58)
    2013-03-16  00:06
  2. 2013. március 16. 00:0658.

    könyvek  pdf prc epub formátumban

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2012-10-31  09:01
  3. 2012. december 27. 08:3757.

    Nekem a Calibre teljesen jól konvertálta a pdf-et mobi formátumba.

    Csak egy kicsit idétlenül tördeli a sorokat, bár ez legyen a legnagyobb bajom....

    előzmény:
    payaboy (52)
    2012-12-26  20:55
  4. 2012. december 26. 22:1856.

    ha a virusirtom virust jelez es bezarom az oldalt, az mar eleg vedelem?

     

    szerintem igen.

     

    Androidra pródáld ki a "Cool Reader"-t. Szerintem a legjobb.

    előzmény:
    semiramis (54)
    2012-12-26  21:19
  5. 2012. december 26. 21:3455.

    ... es meg egy kerdes: van-e olyan android-market-program, ami felszedi a fürdökadbol ki-niagarazott mintegy 20 liter vizet a fürdöszoba köveröl?!

    merthogy itt ragadtam, de a kadat töltöttem... 

    (no, megyek viz-elni. különben a nappali is azni fog...)

     

     

    jo ejt, halas köszönetem a segitsegedert, Paya!  

    előzmény:
    semiramis (54)
    2012-12-26  21:19
  6. 2012. december 26. 21:1954.

    nem kindle, android, tud pdf-et is. de persze öt sem szeretnem megfertözni (bar igazabol nem is vagyok vele neten), persze. tanulmanyozom, amit irtal: idöbe telik, mire helyreteszem az összes alapfogalmat (föleg a kepatalakitosdit), de nem baj: tanulok vele. 

     

    meg egy kerdes: ha a virusirtom virust jelez es bezarom az oldalt, az mar eleg vedelem? vagy hagyjam kaszabolni utana a kasperskyt? 

     

     

    előzmény:
    payaboy (52)
    2012-12-26  20:55
  7. 2012. december 26. 21:0053.

    A .exe végű fájlokat a gép futtatja.

     

    Szerintem jobb félni mint megijedni, olyan fájlt én sem töltök le, amit vírusosnak jelez a gépem. Sőt.

     

     

    előzmény:
    semiramis (51)
    2012-12-26  20:45
  8. 2012. december 26. 20:5552.

    Na most, ha letöltötted a könyveket, akkor sem biztos, hogy használhatod a Kindle-eden.

     

    Az ugyanis csak néhány formátumot ismer, például a MS Word .doc formátumát nem.

     

    Sok könyv pedig doc, pdf, vagy  txt formában fellelhető  a neten.

     

     

    A már említett Calibre megoldhatja a gondot, de mondjuk a doc vagy pdf kiterjesztéssel ő sem bír mi kezdeni.

     

    Én a doc fájlokat a MS  Word-del (Office home verzióban kb 100-150 USD) szoktam html formátumba menteni, és azt már használhatja a Calibre is.

     

    A pdf fájlok kicsit nehezebbek. Ha a szöveg betűkként van benne, akkor egy ingyenes pdf2txt programmal kinyerheted belőle,

    ha viszont csak szkenelték (de nem csináltak szöveg felismerést) akkor neked kell szöveggé alakítanod a képet. Nekem erre a célra az ABBYY Finereader jött be. (kb 150EUR).

     

Címlap

top