Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortuszturizmus: hetente öt-hat magyar nő utazik a bécsi klinikára

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. október 29. 17:03
Magyarországon a várandósság 12. hetéig lehet kérni terhességmegszakítást, ám a gyógyszeres megoldást itthon nem választhatják a nők. Egyre többen fizetnek inkább, és utaznak Ausztriába a beavatkozásért.

Nők Lapja Café: Abortuszturizmus: hetente öt-hat magyar nő utazik a bécsi klinikára
  1. 2012. november 1. 11:07401.

    A te stilusod is primitiv es kozonseges. Akkor te a gyerekeidet erre neveled?

     

    csak kerdem?

  2. 2012. november 1. 11:05400.

    Az én kérdésem nem volt személyeskedés.. A Te hozzászólásod viszont nagyon is az volt. 

    Nekem ugyan nincs testvérem,  viszont vannak unokaimádó nagyszülők.

    És mi három gyereket akartunk.. Három is lett. és nem azért mert abortuszra szaladgálok...   sosem volt még, mindent megtettem, hogy ne is legyen. 

    Innentől lehet felelősségről beszélni.

    Meg onnantól, hogy nem a férjem testvérére háritom mint "keresztszülőre"   saját gyerekeim  problémáját.  Lévén neki is van két lánya.  

    Senki sem állitott be Téged rossz anyának.

    Csak egy szimpla kérdés volt....

     

    Mi a fontosabb Neked?  

     

     

    Értelmes érv Neked mit jelent??

     

     

    Nekem a legfontosabb a saját már meglevő félig- meddig felnevelt gyerekeim biztonsága- boldogulása és boldogsága.

    Ami nem a te ezüstautóságynál kezdődik.... hanem ott, hogy tető legyen a fejük felett, saját szoba és egészséges étel az asztalon. És tanittatás... könyvek- számitógép (saját) és nyelvvizsga,  meg zenetanulás, ha éppen azt akar, meg sport ha meg azt, és kirándulás, meg akár külföldi nyaralás is, ha éppen sikerül. 

    És ha a sokadik gyereket nem vállalja a család, vagy úgy gondolja ,hogy az általam leírtakat csak egynek tudja megadni, akkor azt nekem a háromgyerekesnek még akkor sincs jogom elitélni, ha én tudom mennyire szar volt egyedül felnőni testvér nélkül.

     

     

    És de igen.. Te több hozzászóláson keresztül is taglaltad, hogy elitéled azt aki abortuszra megy.. de nemcsak azt, hanem az egygyerekest is....  -mert ha testvért nem adott- nem adott semmit..
    Ma reggel írtad. olvasd vissza magadat.  

     

    És még elgondolkodni sem akarsz azon amit írnak itt Neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (393)
    2012-11-01  10:44
  3. 2012. november 1. 11:04399.
    Ki mondta hogy rossz anya vagy? Hol irtam ilyet legyszives idezd be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (394)
    2012-11-01  10:45
  4. 2012. november 1. 11:03398.

    Ha valoban fejenkent 40 ezer forint a jovedelmetek akkor te eleg nehezen fogod finanszirozni a fiad orvosi tanulmanyait.

     

    Vagy ezt is a nagy csalad fogja finanszirozni?

     

    De igen, vannak erveink csak te azokat nem hallgatod meg.

     

    Pl. ilyen erv hogy minden nonek joga van a testevel rendelkezni es ahhoz is hogy eldontse kihordja , megszulje, orokbe adja, megtartsa vagy eppen elvetesse.

     

    Lehet hogy ez a magadfajtanak nem tetszik de akar ahhoz is joga van hogy azert vetesse el mert egyszeruen nem akarja a gyereket, de mivel valami okbol megfogant ha nem akarja a vilagra hozni akkor az abortusz a megoldasa a nemkivant terhessegnek.

     

    Senki nem mondta hogy ezt kell alkalmazni fogamzasgatlaskent, de ez egy lehetoseg amit a noknek jogukban all alkalmazni ha igy itelik meg.

     

    Meg akkor is joga van az abortuszhoz ha kizarolag anyagi megfontolasbol teszi, mert a testevel o rendelkezikl.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (394)
    2012-11-01  10:45
  5. 2012. november 1. 11:01397.

    Nem válaszolok egy nekem intézett hozzászólásodra sem. Csak kérdezek. El szoktad olvasni, amit irsz? Fröcsögsz, vagdalkozol, mindenkit lenézel, aki nem te vagy, közben pedig vérig vagy sértve, ha valaki ellentmond neked. És a végletekig rá vagy fixálódva, hogy az ab-ra járó nők egyéjszakás pillangók, tkp. meg is érdemlik. 

     

    De azért téged vegyünk vonzó és követendő példának, mert te milyen jó és szeretetreméltó mintaanya vagy.

     

    Nemtom, hogy sirjak vagy nevessek.  

  6. 2012. november 1. 10:53396.

    Nézd, akkor Te baromira szerencsésnek mondhatod magad, az életed nem várt fordulatot vett, jól alakult.Csakhogy Te vagy a kisebbség.

     

    A szerencsétlenebb többségnek viszont igenis  szüksége van arra a megoldásra, hogy az ő és esetleges második, harmadik gyereke érdekében megszakítsa a nem kívánt terhességet.

     

     

    Még mindig fenntartom azt a véleményemet, hogy ha a mai viszonyok között minden egyes nem kívánt gyermek világra jönne, az olyan globális élelmezési és gazdasági katasztrófához vezetne, aminek a Te szerencsés gyermeke(id) inná meg a levét.

    Bár ez ígyis úgyis az ajtón kopogtat attól függetlenül, hogy a magyar és európai lakosságszám éppen fogyó tendenciát mutat. Vannak elegen, akik helyettünk is szaparodnak ezerrel, és nem, nem csak a nyomortanyákon élő fejlődő országok perifériára szorult lakói. Azt meg szerintem nem kell magyarázni, milyen következményei lesznek a túlszaporodás ekkora és ilyen gyors mértékének. 

     

    Szóval ahelyett hogy gyilkosságnak tekintenéd a beavatkozást, jelen körülmények között akár úgy is lehetne rá gondolni, mint szükséges rosszra.

     

    Az emberiség meg megérett egy újabb világháborúra, minden szinten. Sajnos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (383)
    2012-11-01  09:20
  7. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 10:48395.

    Nem emlékszem olyan rendszerre, ami bármikor is működött volna.

    Az egész vacak, úgy ahogy van. Az a nyerő, aki hamarabb megy a gyámügy nyakára és jobban hazudik. Amúgy ezt már több helyről hallottam, hogy nem csak korrupt a gyűmügy, meg a család és gyerekvédelem, de ostoba is, nem a gyerekért van, hanem a zsebükért.

    Sok sikert a továbbiakhoz. 

    előzmény:
    Emeld fel a hangod (391)
    2012-11-01  10:19
  8. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 10:45394.

    Felelősségteljes és nem anyagias. Mint egyeseké. És ahogy ígértem:

    Ha mi, ab ellenesek nem ítélhetünk el senkit, aki megtette, akkor te/ti hogy vesztek ahhoz bátorságot, hogy engem ismeretlenül felelőtlennek, rossz anyának állíts be? Álszentség és gusztustalan. Ti csak a vita miatt beszélgettek, nem azért mert van értelmes érvetek. 

    Én átéltem, bizonyítottam és mégis ítélkeztek. Gratulálok. Ezennel be is fejeztem.

     

    előzmény:
    Amarynda (390)
    2012-11-01  10:00
  9. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 10:44393.

    Miért hiszed, hogy egy összetartó családban csak az anya és apa az, aki segíti a gyereket?

    Nálunk fiam meg van keresztelve, emiatt van keresztszülő, a férjemnek vannak testvérei, mert ők is négyen vannak testvérek és soha sincsen senki magára hagyva.

     

    Ha neked/nektek nincs az ilyen családról fogalmatok, akkor teljes szívemből sajnállak benneteket, mert ez a nagycsalád óriási előnye, hogy bár gyerekkorban nem biztos, hogy megkapja az ezüstözött autóságyat és osztoznia kell a szobáján egy másik gyerekkel, aki a testvére, a család nem ér véget a gyerekkor után, hanem felnőttkorban érik meg igazán.

     

    Amúgy nem értelek és ezt a kérdést most mindenkinek be fogom másolni:

    Ha mi, ab ellenesek nem ítélhetünk el senkit, aki megtette, akkor te/ti hogy vesztek ahhoz bátorságot, hogy engem ismeretlenül felelőtlennek, rossz anyának állíts be? Álszentség és gusztustalan. Ti csak a vita miatt beszélgettek, nem azért mert van értelmes érvetek. 

    Én átéltem, bizonyítottam és mégis ítélkeztek. Gratulálok. Ezennel be is fejeztem.

    előzmény:
    Lillaréka (388)
    2012-11-01  09:57
  10. 2012. november 1. 10:23392.
    köszönöm.
    előzmény:
    Lillaréka (378)
    2012-11-01  08:44
  11. 2012. november 1. 10:19391.

    Jól gondoljátok meg, hogy kinek és hogy hova szültök gyereket! 

     

    Mindenkit óvakodjon a gyámhatóságtól és a családsegítő központ embereitől!

    Nincs szaktudásuk és csak az nem fizeti le őket akiknek nincs pézük!!!!!!

    Ilyen van!!!!!!!!!!! 2012 ben!

    Gyámhatóságon foglalkoztatott "szakembernek" :) az hagyta el a száját:

    ha nem vagyok hajlandó azt csinálni amit ő mond (semmi gond, hogy a saját gyerekem lelkileg olyan sérült lesz akkor, hogy az életben nem áll 

    talpra) először jól megbüntet, utána meg bevonja a rendőrséget és elintézi, hogy leültessenek!

    Hát az kúrva jót fog tenni a gyerekemnek!

    Erre mit lépjen az ember?

    Normális átlagos ember vagyok aki nyugalomban szertne élni az új párjával és az előző kapcsolatból született gyermekével!

    Kulcsszó: a NYUGALOM! Nem akarok félni. Lelkileg és testikeg úgy megtörtem, hogy a szakadék szélén érzem magam. 

    Annyi bűnöm van, hogy akitől félek, féltem a gyerekem is és hiába van annak láthatási joga, amíg én élek nem fogom ezt megengedni! Nem hagyom, hogy ellenem neveljék és bántsák. Ez akkora bűn, hogy a magyar jogszabjok szerint az anyától elveszik a gyereket és börtönnel fenyegetőzik a gyámhatóság embere! Kérdezem és miért is maradjak ebben a szutyok országban?

    Egy megoldást látok jó messzire költözünk és személyazonosságot váltunk!

    Szeretnék gratuláni minden jogszabály alkotónak, meg aki hagyja hogy továbbra is így maradjon! Még egy családot tönkretettetek!
    Tiszta szívből kívánom nekik, hogy csak annyit éljenek át amennyit az én családomnak kellet!

    A gyerekem mióta nem engedem, hogy lássa azt a személyt, akit ránkerőltet a gyámhatóság, akitól félünk mert agresszív és az én gyerekemet is többször nagyon megverte, meg engem is. Na azóta a gyerek egy A4-es lapot telerajzolja, korának megfelelően gyönyörű rajzokat készít és végre használ színeket!!!!!
    Előtte: a gyerek is agresszív volt, a lapokra nem rajzolt hanem mindent szétszaggatott, ha véletlenül rajzolt a papírfecnire akkor csak fekete színt használt és addig satírozott míg az alatta lévő 3 papír is kilukadt!
    Ehhez nem kell szakembernek, vagy pszihológusnak lennem, hogy magállapítsam mi az amire az én gyerekemnek szüksége van, vagy ebbem az esetben nincs szükségünk!
  12. 2012. november 1. 10:00390.

    Ha jol vettem ki az irasaidbol mivel nincs penzed az elkotesre, amig szulokepes korban vagy akaranyszor teherbe esnel amellett hogy vedekeztek, mindet megtartanad.

     

    Hat ez komoly felelossegteljes gondolkodasra vall tenyleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (386)
    2012-11-01  09:45
  13. 2012. november 1. 09:57389.

    Nem ezt kerdezte Lilla es nem szemelyeskedett.

     

    csak mint tenyt, hogyha most teherbe esnel es a szuletendo gyerek koltsegei miatt a fiad nem mehetne az orvosira akkor mivel magyaraznad ezt meg a gyerekednek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (387)
    2012-11-01  09:49
  14. 2012. november 1. 09:57388.

    Tehát simán lemondana élete álmáról, ha úgy adódik. 

    És soha, de soha nem hibáztatna Téged, hogy le kellett róla mondania.

    Nem személyeskedtem...

    Feltettem egy személyes kérdést.

     

    Nekem pl sokkal de sokkal fontosabb a már meglévő félig-meddig felnevelt gyerekeim boldogulása és boldogsága.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (387)
    2012-11-01  09:49
  15. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 09:49387.

    Bár az anyagi dolgainkhoz semmi közöd, de azért leírom, hogy az egy főre esőnk 40 ezer. A 47-nek én csak örülnék. Mégis futja minenre, még kocsink is vn és lakáshitelünk.

    Más kérdés? Más, személyeskedő kérdés? Vagy ez teljesen elgogadott, hogy ha kifogy valaki az érvekből, akkor nyugodtan beválthat személyeskedésbe?

    A fiam jól van nevelve. 

    előzmény:
    Lillaréka (385)
    2012-11-01  09:37
  16. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 09:45386.
    Nézd meg mire válaszoltam, mielőtt erősíted azt, amit írtam, hogy támadóak vagytok. Én nyaltam vissza.
    előzmény:
    Amarynda (384)
    2012-11-01  09:33
  17. 2012. november 1. 09:37385.

    Még akkor is, ha azzal az orvosira készülő fiadtól vennéd el a lehetőséget, hogy orvosira mehessen?? 

    Gondolom nem nagyon vannak anyagi gondjaid mostanság.

    De mégis... mit szólna a fiad, hogy azért nem mehet orvosira, mert lesz egy újabb testvére és arra kell a pénz? Ha választanod kéne mit választanál? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (383)
    2012-11-01  09:20
  18. 2012. november 1. 09:33384.

    Azert te nem vagy egeszen komplett.

     

    MInden egy gyerekes szulotol megkerdezted hogy miert nincs 2. gyereke?

     

    Vagy egyszeruen ertektelennek itelted mert nincs neki tobb??? Honnet a francbol tudod hogy azert van 1 neki mert igy akarta, azert mert igy sikerult, vagy azert mert tul van mondjuk 5 lombikon a gatyajat rafizette es megse sikerult ezert orokbefogadott egyet???? Mindenkit meginterjuvoltal?

    szerencsetlen

     

    Masok meg nem ertekelik a kopott ruhaban jaratott 43 negyzetmeteres panelban vallalt 4 gyereket pl. Mert az ember ugye nem nyul hogy fialjon esze nelkul.

     

    Es az ilyen ember mondjuk ertektelen mert eleve egy letminimumon tengodo eletre iteli a gyerekeket.

     

    Ugy milyen jol hangzik? Ilyen amikor visszanyal a fagyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (367)
    2012-11-01  08:07
  19. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 09:20383.

    Igen, én. :)

     

    Mikor első gyerekkel terhes lettem, akkor épp szakítottunk. Nem vállalta a gyereket, pedig direkt csináltuk. Suliba jártam, érettségi előtt álltam.

    Éheztem és fáztam, mert nayganyám is kirúgott otthonról.

     

    Leérettségiztem, férjemmel ismét rendbe jött minden és az akkori babám, akit nem voltam hajlandó elvetetni, pedig az egész világ ellenem fordult, ma orvosira készül. 

     

    Ha most terhes lennék, azokkal a feltételekkel, amit leírtál és azzal a múlttal, amit átéltem, azzal az elszántsággal, ami bennem van, megtartanám.

    előzmény:
    Lillaréka (382)
    2012-11-01  09:17
  20. 2012. november 1. 09:17382.

    És ilyen előzmények után éppen Te ellenzed az abortuszt?? 

    Ha most terhes lennél mit tennél??

    Képzeld magad olyan helyzetbe, hogy a férjed munkahelye a csőd szélén tántorog és a tied is csak addig biztos, amig nem mész táppénzre vagy nem leszel terhes..

    Tizezrek vannak ma ilyen helyzetben.

    Megértem ha nem mernek vállalni gyereket.. azt is, ha csak egyet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (381)
    2012-11-01  09:01
  21. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 09:01381.

    Nem csak neked szól, de most rád kattintottam:

     

    Szégyen ez az egész. Teljesen mindegy ki melyik oldalon áll, a megelőzés lenne a legjobb.

    Én úgy vagyok vele, hogy 3 gyereket terveztünk, négy lett végül és nem akarok többet, és gondoltam én naív liba, hogy majd jól elköttetem magam és akkor meg van oldva. Ahha....

    Elintéztem terhesség alatt a papírt, megírtam a kérvényt  a kórháznak, ahol szültem. Megkaptam a választ, várni kellett fél évet. Úgy volt, hogy császárral szülök a szemem miatt, de mégsem adta meg az engedélyt a szemész, így elveszítettem az egyetlen esélyt arra, hogy ingyen elkössenek, mert amúgy 100 ezerre mondják ezt a műtétet. Annyim viszont nincs.

    Agyógyszer meg kinyír.  A gumi drága, de azt használjuk. Szóval az egész egy nagy kalap szar. Miért ne köttethetném el magam, ha úgy döntök, hogy elég, nem akarok többet? Miért gátolják meg? Ha anyagilag nem engedhetünk meg magunknak több gyereket, akkor ezt miért gátolják?

    előzmény:
    Lillaréka (379)
    2012-11-01  08:47
  22. 2012. november 1. 08:54380.

    Talán azért megy ab-re egy jobb anyagi körülmények között élő nő, mert pontosan tudja, hogy egy terhesség a munkahely elvesztésésével egyenesen arányos. Egy fizetésből pedig nem lehet megélni. A férj sem biztos, hogy olyan szuperjól keres.  Meg tudnak élni, amig mindketten dolgoznak. 

    Ha netá még a férj is elveszti a munkáját, már nyomorban is vannak.. az eggyel több gyerekükkel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (377)
    2012-11-01  08:39
  23. 2012. november 1. 08:47379.

    Ha nem húznák az időt mindenféle bürökráciával egyes hatalmi szervek akkor nem lenne 12 hetes.. max 4-5. 

    Amugy Kináról mi  a véleményed??

    Ott a szülés után is lehet "abortálni" 

    1 milliárd 400 millió kinai él a földön.

    és India?? Ahol százmilliók élnek az utcán és a rajtuk lévő rongyon kivül semmijük sincs. Mások szemetéből táplálkoznak.

    De tök jó, mert azok az emberek biztosan nem mennek abortuszra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (365)
    2012-11-01  08:02
  24. 2012. november 1. 08:44378.

    Milliárdok éhenhalása lenne. 

    Ma is halnak éhen százezrek. Afrikában.

    Naiv aki azt hiszi, ez Európában nem következne be soha.

    Már most is megvan ennek az esélye..... :-( 

    előzmény:
    Sarkofag (363)
    2012-11-01  08:00
  25. Torolt_felhasznalo_963139
    Torolt_felhasznalo_963139
    2012. november 1. 08:39377.

    Attól, mert számunkra gyilkosság az abortusz, attól miért hiszed azt (többesszám kéne, mert más is ilyen kifordítva-elferdítve lát minket), hogy nem pártoljuk a felelősségteljes védekezést, vagy mindenáron leköpjük és szarrá verjük azt, aki megteszi?

     

    Tessék beszélni azokról a több milliónyi nőkről is, akik tönkrementek egy abortusz miatt, akát fizikailag, mert mondjuk kontár munkát végeztek rajta, akár érzelmileg.

     

    Ti feketén-fehéren látjátok, és nem. Kéne, hogy legyen megelőzés. Én abban látom, hogy felvilágosítás és nem fekszünk össze mindenkivel, akit 2 napja ismerünk, csak mert már viszket.

     

    És még azt is hiszm, hogy a pasik farkát kéne csalánnal verni, akik magára hagynak egy nőt.

     

    Én csak a magyarországi statisztikát ismerem amúgy, és azt tudom, hogy csökkenünk. De akkor is csökkennénk, ha minden abortált baba megmaradt volna.

    Hiszem, hogy ezek a babák olyan családba születtek volna bele, ahol nem lett volna gond a felnevelés. Ahol probléma, ott gyógyszerre, gumira se futja, se abortuszra. Ők a nyomornegyedesek. Ott azért születnek ennyien, mert kefélnek, mint a nyulak, mert ösztönlények. Nem hiszem, hogy ezt rosszul látnám.

     

    Az abortuszra menők viszont általában nem ezekből kerülnek ki, tehát nem is lennének nyomornegyedlakók. Nem?

     

    Konklúzió: a Föld azért 7 milliárd lakosú, mert ahol nyomor van, ott nincs védekezés, szaporodnak ha kell, ha nem. A jóléti országokban, ahol viszont vállalható lenne egy gyerek, ott több az abortusz.

    Keressek statisztilát, vagy elég ez a logikai menet?

     

    előzmény:
    Sarkofag (363)
    2012-11-01  08:00

Címlap

top