Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 tuti svéd recept

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. október 23. 02:11
Sokszor mondják, hogy a svédek ízetlen, rágós húsokat esznek, pedig tudnak ennél sokkal jobbat és tartalmasabbat is. Senki ne féljen, van élet a húsgolyón túl is.

Nők Lapja Café: 3 tuti svéd recept
  1. 2012. december 12. 13:1726.

    lexike.  

     

    Gyerekek még azt elfelejtettem leirni hogy annyira oda vagyunk a Magyar kajával, persze én is Magyar vagyok és párszor egy héten magyarosat is fözök.

    de egy Svédnek lehet hogy ugyan ugy a mi kajánk undorito, és ugyan ezt mondja mint mi. Gulyás meg paprikás csirke, töltött káposzta és vége.

    az ember eszik belölük és utána nem tér magához napokig. föleg melegbe.

    Nem igy van ???

    pl. Malmöbe csaknem minden ország képviselteti magát egy étteremmel, egyedül Magyar étterem nincsen.

    Volt sok évvel ezelött de tönkre ment.

    Mit gondoltok miért?  mellette van ezernyi más de magyar az nincsen !!

    nem azért irom mert örülök neki, de nem volt rá kereslet. 

    azért irom mert tudtára akarom hozni mindenkinek hogy mielött véleményt ir valamiröl, hát gyözödjön meg arrol hogy igaz-e vagy sem. 

  2. 2012. december 12. 13:0025.
    sziasztok megint én lexike
    olvasom hogy valaki irta.Svédországban tejes krumplit esznek stbigen az HALŔLOS finom probáljátok ki, mi lazachoz és sültekhez esszük.kb 1 kg megtisztitott krumplit vékony elegáns karikákra vágok. Annyi tejben és tejszinben / fele - fele arány / fözöm egy keveset ami ellepi a krumplit de nem tulságosan. Teszek bele 1-2 gerezd reszelt fokhagymát, fehér borsot és sot.Amikor majdnem megföt, kiöntöm egy elegáns porcelán formába, reszelek rá böööööven sajtot és elöször kis lángon aztán pirosra sütöm de ugy hogy maradjon egy kis leve is.Čn krumpli püré port keverek hozzá kb 1 nagykanállal mielött a sütöbe teszem, igy a szósz sürübb. halálosan finom, probáljátok ki.a Svédek a krumplinak a héját lekefélik jol lemossák, és utána össze vágják, megsütik. Elegáns és finom ha hiszitek ha nem akkor is.nem minden krumplit esznek igy, de ez nagyon finom.  sajnos a tudatlanság az nagy ur.Nálunk egy étterembe igen is minöségi kaja van  az otthonival szemben és / nem vagyok elfogult / a zöldborsot megfözik de annak nincsen az a belsö hártyája mint az otthoninak. Nem is fözik inkább gözölik.Köret mellé elegáns, egészséges és finom.Biztosan van az étkezésben valami mert svédországban egy kb 60 éves nösokkal jobban néz ki mint otthon egy ugyan ilyen koru..nem kell itélkezni, tudom hogy mi megszoktuk a zsiros paprikás füszeres ennivalot, de léteznek országok akkik ugyan olyan finomat esznek esetleg egészségesebben. sziasztok 
  3. 2012. december 12. 12:0024.
    no igen csatlakozom az elöttem szolokhoz,mert en is elolvastam ezt a cikket es ugy tüntetik fel ezt az orszagot mintha egy elmaradott nepseg lenne.en itt elek es ilyen valtozatos mindenre kiterjedö figyelemmel keszült eteleket,sütemenyeket,peksütiket soha sehol nem lattam es ettem.elkepesztö ilyen hülyesegeket irni es hagyni megjelenni brrr
  4. 2012. november 30. 16:0123.
    lexike

    Ne bolondozz én Svédországban élek és a Svédek nagyon is finomakat esznek. Nincsen pulyka? ma vettem egy egészet. Sokkal finomabbakat esznek szerintem mint a magyarok. Az a sok zsiros és paprikás kaja nem egészséges.A köttbullár ( husgomboc ) nagyon finom, magyarországon kinálnak pl. Svédasztalos ebédet. Hiányos és egyszerü.A Svéd asztalon rengeteg inyencség van.
    Gyertek el Svédországba akkor meglátjátok hogy milyen egy Svéd asztal.
    Mivel északi ország, hát természetes hogy a lazac a sláger, én is imádom és gyakran fogyasztom is.
    Sokkal jobb mint a zsiros sertéshus.
    Nálunk más szokások vannak, de az igazi Svéd házikoszt az nagyon is finom tud lenni bátran állitom.
    Ne haragudjatok hogy ezt irtam, de gondolom hogy némi igazság azért nem lehet probléma.
  5. 2012. október 23. 18:5022.

    Ó, értem. Milyen érdekes, hogy mennyire másképp reagálunk le dolgokat. Én pl nem tudok kajától megundorodni, ha amúgy szeretem. Olyan van, hogy valamit  meg sem kóstolok egyáltalán, pl. pacal, tengeri bizgerék.

    Ezzel a kergemarha kórral meg pont úgy jártunk, mint a csirkeinfluval meg a sertésinfluval, szerintem. Azóta sincs olyan mértékű huhogás, pedig prionos marha, az  van.

    Na de természetesen ez nem jelenti azt, hogy helytelen lenne  az ódzkodásod.

    Én mondjuk szeretem a marhahúst, gulyást másból el sem tudok képzelni. Meg Dániában is sokat eszem. 

    előzmény:
    Csendike (21)
    2012-10-23  18:06
  6. 2012. október 23. 18:0621.

    Gyerekkoromban valahol vendégségben marhahúslevest tálaltak fel.

    Nem volt eléggé meleg és a kis zsírszemcsék felragadtak a szájpadlásomra.Húúú, rossz, kellemetlen élmény volt.

    Ezért.

    Aztán jött a kergemarhakór, és akkor megfogadtam, hogy már nem fogok marhahúst enni.

     

    Nekem nem nagy lemondás, az igaz.

    előzmény:
    Maxim (20)
    2012-10-23  17:26
  7. 2012. október 23. 17:2620.
    Miért nem szereted a marhahúst?
    előzmény:
    Csendike (16)
    2012-10-23  16:54
  8. 2012. október 23. 17:0919.

    Nehéz dolog ezt így visszaadni, igen.

    Igen, a svédek pudingnak hívják és mi pedig felfújtnak.

    De igazad van,hogy kijavítottad  a gyengébbek kedvéért.

    Teljesen mindegy is mi a neve a fogásnak.Azért ami egy valódi svéd recept, az, amint látjuk is mégis más.

     

     

  9. 2012. október 23. 17:0418.
    felfújt.
    előzmény:
    Csendike (17)
    2012-10-23  16:57
  10. 2012. október 23. 16:5717.

    Ok.Befejeztem a főzést.

     

  11. 2012. október 23. 16:5416.

    Nem, nem akarja úgy ahogy én.

    De mindegy is.

    Így is lehet érzékelni, hogy azért mintha lenne különbség a receptek között..............

     

    Ami viszont nem zárja ki azt, hogy ez a másik nem lehet rossz.

    Bár részemről soha nem ennék marhahúst.

  12. 2012. október 23. 16:5315.
     http://www.tasteline.com/Recept--menyer2/Recipe s-list-page/Recipe/?recipeId=89116
    előzmény:
    Csendike (12)
    2012-10-23  16:50
  13. 2012. október 23. 16:5214.
    = só, paprika      = só, szintén bors
    előzmény:
    Csendike (12)
    2012-10-23  16:50
  14. 2012. október 23. 16:5113.
     http://hermansveden.se/Flaeskfaers.html
    előzmény:
    Csendike (12)
    2012-10-23  16:50
  15. 2012. október 23. 16:5012.

     http://hermansveden.se/Flaeskfaers.html

    Itt láthatod, hogy nem marhahúsról van szó

     

     

     http://www.tasteline.com/Recept--menyer2/Recipe s-list-page/Recipe/?recipeId=89116

     

    A káposztapuding svéd  receptje.

     

     

    1 vitkĺlshuvud                      = 1 fejeskáposzta                
    500 g fläskfärs                     = 50 dkg darált sertéshús

    1 1/2 dl grädde                    = 1 1/2 tejszín

    2 msk flytande kalvbuljong  = 2 evőkanál folyékony borjú-marha leves 

                                                    sűrítmény

    1/2 - 1 dl kallt vatten           = 1/2 - 1 dl hideg víz
    1/2 st gul lök                        =  fél drb főzőhagyma
    3 msk ströbröd                     =  3 evőkanál zsemlemorzsa
    1 msk soja                            =  1 evőkanál szója

    sirap                                     = szirup
    mald kryddpeppar                =  őrölt bors

    salt och peppar                    = só, paprika

    smör                                     = zsiradék

     

     

     

     • 1 dl rizs
    3 dl tej
    400 g marhahús
    1 tk só
    1 mk őrölt bors
    1 tojás
    1 kisebb kelkáposzta darab, kb. 300 g
    10 dkg olvasztott margarin
    1 nagyobb sonkahagyma

     

     

    Hm..........................

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-10-23  02:11
  16. 2012. október 23. 15:3511.

    Nem egészen értem a felháborodást. A cikk sehol nem említi azokat a negatívumokat, amiket itt egyesek felsorolnak. Sőt! Talán el kellene olvasni. Nem a felvezető kommentet, a cikket.

    S mivel magam is rendelkezem skandináv, jelesül dán rokonsággal, így ismerem a konyhájukat. Ha tetszik, ha nem, közel sem annyira fűszeres, mint a miénk. És igen, nem csak a dán konyha mutatkozott be eddig, hanem a svéd is, hiszen sűrűn járunk Malmöbe, illetve Helsinborgba.

  17. Torolt_felhasznalo_849980
    Torolt_felhasznalo_849980
    2012. október 23. 13:1010.
    Fel tudnál sorolni egy pár hires éttermet az Aveny-n ? (igy irják )
    előzmény:
    Csendike (9)
    2012-10-23  12:36
  18. 2012. október 23. 12:369.

     

    Lehet, hogy valami egyszerűbb étteremben étkezett az, aki ezt mondja.Vagy inkább erősen eltúlozta.

    Ha itthon elmegy az ember egy kevésbé jó étterembe, akkor itt is előfordulhat a silányabb minőség.

    Vagy ugyanez van, bárhol a világon.

     

     

    Egy nyáron végigettem Göteborgban a híres, jó éttermek kínálatát az Avenue-n.

    Szuper volt.

     

    Szerintem ehhez bizonyosfajta nyitottság is kell, hogy az illető megértse és értékelje a konyhájuk kínálatát és a nyersanyok felhasználását, annak technikáját.

    A konyhát is mint mindent, a mindenkori gazdasági helyzet erősen befolyásolta.Szerencsére régi jó és egyszerű fogások is fennmaradtak

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878315 (5)
    2012-10-23  08:26
  19. 2012. október 23. 12:208.
    Aztán kik mondják ezt?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-10-23  02:11
  20. 2012. október 23. 12:017.
    Öröluk, hogy mas is eszrevette, amit en es ha többször hozzaszolunk hogy helyetelen allitasokat irnak, talan kicsit jobban koncentralnak az iromanyaikra.Sajnalom az olvasokat, hogy felkeszuletnek firkaszok talalmanyait olvassak. Ha csak ebben az egyszeru kis cikkben ennyi a hiba, mi van a többi nemzetközi "hirekben" amit itt közölnek??? Igaz ez csak egy ures bulvar lap mit varunk töle.
    El kellene olvasniuk egy sved kb hasonlo temaju ujsagot "Damernas Värld" hogy lassak hogy is van a szinvonallal........
  21. 2012. október 23. 09:196.
    Borsót tisztítalanul???? Úgy érted a bébi borsót zsengére párolva köretként, amit máshol is felszolgálnak így Európában?? Új krumplit itt sem hámoznak és bár voltam párszor étteremben, ficánkoló halat sem láttam.
  22. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. október 23. 08:265.
    Nem tudom hogy a cikk iroja (Polgar Agnes) jart -e valaha Svedorszagban, mert ha igen akkor megegyszer el kellene mennie mielött cikket ir a sved konyharol. ugyanis teljesen teves informaciot ad a sved etelekröl -kulönösen arrol a 3-rol amit a cikben leir. A teves, hibas receptek sem alljak meg a helyuket, mert ha azok alapjan keszited el egyaltalan nem olyan izu lesz mint valojaban lennie kell. Svedorszagban töltött 34 evem alatt a fotokon kivul semmire sem ismerek ra a leirtakbol.Nem artana kicsit több ismeret es felkeszultseg mielött valamit publikalunk?
    idézet:
    itohputy (2)
    2012-10-23 02:11:09

    Tegnep nekem is valami hasonlo jutott az eszembe amikor meglattam . Vartam Csendiket hogy megszolal .

     

    Kulonben van olyan  kollegam is  aki kinn tartozkodasunk utan is azt mondta. A svedek a halat ficankolva a krumplit hejban a borsot tisztitatlanul adjak eled az etteremben  is.

    előzmény:
    itohputy (2)
    2012-10-23  02:11
  23. 2012. október 23. 06:284.

    "ízetlen, rágós húsokat "

     

    Gratulálok... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-10-23  02:11
  24. 2012. október 23. 02:393.

    Nem artana kicsit több ismeret es felkeszultseg mielött valamit publikalunk?

     

    ezt a kérdést komolyan egy ócska bulvár színvonalú nlc-n tetted fel?  ... itt ahol a sanoma média akadémia firkásztanulói hegyezik a ceruzájukat és ingyen gyártják az x karakteres ócskábbnál ócskább cikkeket? ... itt ahol a kattintás a lényeg és nem a minőség? 

    előzmény:
    itohputy (2)
    2012-10-23  02:11
  25. 2012. október 23. 02:112.
    Nem tudom hogy a cikk iroja (Polgar Agnes) jart -e valaha Svedorszagban, mert ha igen akkor megegyszer el kellene mennie mielött cikket ir a sved konyharol. ugyanis teljesen teves informaciot ad a sved etelekröl -kulönösen arrol a 3-rol amit a cikben leir. A teves, hibas receptek sem alljak meg a helyuket, mert ha azok alapjan keszited el egyaltalan nem olyan izu lesz mint valojaban lennie kell. Svedorszagban töltött 34 evem alatt a fotokon kivul semmire sem ismerek ra a leirtakbol.Nem artana kicsit több ismeret es felkeszultseg mielött valamit publikalunk?

Címlap

top