Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik program kezdete????

nikike79
Létrehozva: 2012. október 1. 10:30

Szisztok kedves fórumozok!

 

Én olyan emberek véleményét tapasztalati várom aki részt vettek lombik programon. Kérdésem az hogy, ki mennyit várt hogy bekerüljön egy Kaáli intézetbe??? Én már a másodszor kérek időpontot, de nem kapok. Írt az orvosom beutalót is de nem foglakoznak vele. Ez normális?

 

 

 

 

  1. 2013. február 27. 08:1376.

    Sziasztok!

    Nagyon új vagyok és most indulok az első lombikunkon márc.11.-én.Segítenétek,hogy a Bmc-ben kinek,milyen vizsgálatok jöttek szóba?Hálás lennék ,köszönöm! 

    előzmény:
    Nyuszó-muszó (74)
    2013-02-26  13:38
  2. 2013. február 26. 15:5175.

    Sziasztok!

     

    Kicsit elhanyagoltam a topikot. Sajnos túl  vagyunk egy sikertelen lombikon.

    Majd március végén újra próbálkozhatunk. Remélem sikeres lesz. Valakinek jó híre baba fronton?

     

     

  3. 2013. február 26. 13:3874.

    Szia!!

     

    Hát most én is elhanyagoltam ezt a fórumot...:(nehari!

    Köszönöm a gratulációdat...aranyos vagy..amúgy szeptember 7-re várjuk a szerelmemet..:))

    Mi Zeke doktorhoz jártunk,és nagyon meg voltam vele elégedve,és minden egyes betegével úgy bánt hogy semmi megkülönböztetés..hanem mindenkivel normálisan még ha aznap az 50-dik voltam is...:)

    Remélem már azóta többet tudtok..elindultatok végül?

    Én nem hallottam hogy a hormonok legyengítik a szervezetet mégjobban...de biztos a dokik okosabbak azért mint én..:))))

    Azért ha gondolod írj magadról,és igyekszem mindennap megnézni ezt a fórumot is..:)

     

    előzmény:
    Jenny71 (73)
    2013-02-10  20:04
  4. 2013. február 10. 20:0473.

    Szia Nyuszó-muszó!

     

    Jó volt olvasni, pozitív eredményű tapasztalatról. Gratulálok nektek!

    Mikorra várjátok az Angyalkát? :-)

    Mi is a János Kórházba járunk. Épp holnapra vagyunk előjegyezve programindításra, de sajnos bármennyire is próbáltam vigyázni magamra mégis csak elkapott egy jó kis vírus :-(

    Így szerintem nem fogják most elindítani. Voltam belgyógyásznál, Ő azt javasolta, hogy semmiképpen ne kezdjük el, még ha időközben meg is gyógyulok, mert a hormonkezelés is kicsit gyengíti az immunrendszert, ami viszont most úgy sincs a toppon :-(( 

    Holnap reggel/délelőtt többet fogok már majd tudni.  / De előbb majd még ki kell ásni a kocsit a hó alól :-)

    Ti kihez jártatok, jártok a Jánosban?

    Szép napot!

     

     

    előzmény:
    Nyuszó-muszó (70)
    2013-01-29  15:50
  5. 2013. február 9. 20:5272.

    Szia! Valóban kicsit lelassult a topik, de nem miattad!

    Szerintem most várakozási idő van, de gondolom amikor lesz jó híre valakinek, megosztja velünk 

     

    előzmény:
    Nyuszó-muszó (71)
    2013-02-04  12:35
  6. 2013. február 4. 12:3571.

    Sziasztok!

     

    Nagyon le lassult ez a topik..senki nem ad hírt magáról és nem ír semmi jó hírt..:(

    Remélem nem miattam van...?!

     

  7. 2013. január 29. 15:5070.

    Sziasztok!

     

    Remélem én is csatlakozhatok attól még hogy nem a Kaáliba jártam..de sokat gondolkodtam rajta én is amikor bele vágtam a lombikba?!

    Végülis a pénz miatt döntöttem a Szent János kórház mellett ami Budán van..inkább felutazgattam mindig,de még akkor is jobban jöttem ki!

    Én 2éve volt már hogy jelentkeztem,de májusban kértem időpontot és június elejére adtak is..szóval nem kellett olyan sokat várni!

    De mi inszemmel kezdtük,abból meg volt kettő,és utánna el is döntöttük hogy elég egy kicsit,és idén márciustól pihentünk nov.végéig..majd egyértelműen közöltük a dokival most nov végén hogy lombikot szeretnénk..és hálistennek ő sem ellenkezett:)

    Ott is az injekciókat kell megvenni,de elméletileg mindegyiken van támogatás is..de így is borzasztó sokban vannak...mi a feljárásokkal együtt+az injekciókkal együtt álltunk meg durván 220 ezernél...és a dokinak hozzá teszem hogy egy fillért nem kellett adnunk,nem is várta el+nem is viselkedett másként! :)

    De hálistennek elsőre sikerült,és egy bébit ültettek vissza,és az meg is maradt:)))

    Jah és itt a fagyasztásért nem kell fizetni!

    Szóval nekem ez nagyon pozitív volt és szimpatikus....

    Ha van kérdésetek akkor írjatok nyugodtan...

     

  8. 2013. január 29. 15:2469.

    Köszönöm!

     

    Kitartást, és minél hamarabbi babázást kívánok!!

    előzmény:
    szabo.adrienn (68)
    2013-01-29  15:00
  9. 2013. január 29. 15:0068.
    A lombik sajnos nem sikerült (közben megtudtam, hogy IR-em van, szóval valószínűleg nem is szabadott volna lombikra menni, mivel nem kezelték előtte az IR-t). A fagyasztásért úgy emlékszem, hogy kb. 30000 forintot kellett fizetni, talán ebben benne volt a felengedés, és a beültetés is. Remélem jól emlékszem, de az biztos, hogy maximum 50000 forintba belefért!!
    előzmény:
    nikike79 (67)
    2013-01-29  11:30
  10. 2013. január 29. 11:3067.

    Szia!

     

    Van eredménye a lombiknak??

    Engem az érdekelne, hogy a fagyasztásért és ha volt utána beültetésed az kb mennyibe került?

     

    Köszi

     

    előzmény:
    szabo.adrienn (64)
    2013-01-29  11:02
  11. 2013. január 29. 11:2566.
    Ha még vannak kérdéseid, nyugodtan kérdezz, hátha tudok segíteni
    előzmény:
    Syla (65)
    2013-01-29  11:10
  12. 2013. január 29. 11:1065.

    Köszönöm a válaszodat!

     

    előzmény:
    szabo.adrienn (63)
    2013-01-29  11:00
  13. 2013. január 29. 11:0264.
    Én mindkettő orvosnál voltam, szerintem mindkettő jó. Úgyhogy mindegy, melyikhez kerül az ember! A Török doki az tényleg elég nyers, de amúgy minél többször megy hozzá az ember, annál emberibb. Azért őt is megviseli, ha emberi drámákat lát...
    előzmény:
    nikike79 (62)
    2013-01-29  10:46
  14. 2013. január 29. 11:0063.
    Szia! Én egy évvel ezelőtt jártam Tapolcára kezelésekre! Júliusban telefonáltam időpontért, augusztusban már mehettünk is a  párommal, Török Tanár Úrhoz kerültünk, a recepción, amikor kéred az időpontot megkérdezik, hogy kihez szeretnél menni, illetve ott tudsz szólni miatta! Nekem PCO-m van, nagyon szabálytalan ciklussal, peteérésem nincs. Ezért nekünk mindegy volt, hogy a ciklus melyik részében megyünk, mivel nem menstruálok gyógyszer nélkül, ezért a hormonvizsgálatot mindegy volt, hogy mikor végzik el! Augusztusban kezdtük a vizsgálatokat, és október végén már mehettem is lombikra! Közben heti két alkalommal kellett mennem uh-ra, hogy nézzék, hogy az injekcióktól van-e peteérésem! A lombik beavatkozás maga ingyenes, a gyógyszerek, injekciók kerülnek pénzbe, és ha több petéd is megérik, akkor mindet leszívják, és megtermékenyítik, és nem mindet ültetik vissza, hanem kérheted, hogy fagyasszák le, ez a lefagyasztás pénzbe kerül, viszont amikor azt visszaültetik, nem számít bele az 5 ingyenes lombikba.
    előzmény:
    Syla (61)
    2013-01-29  10:28
  15. 2013. január 29. 10:4662.

    Szia!

     

    Én a  Csongrádyhoz járok meg vagyok elégedve vele. Általában aki az nap rendel ahhoz kerülsz. Csütörtökön a Török doktor van.  Mind a két orvos nagy szaktekintély, rosszat nem hallottam róluk. Szerdán és pénteken a Csongrády van a többi napon a Török rendel.  Sokan a Török doktort, Dr. House- hoz hasonlítják. Jó orvos csak kicsit nyers a modora.

    A Török Pécsen dolgozik és tanít is. A Csongrády meg Veszprémi korházban dolgozott, a veszprémiek csak jót mondanak róla. Én is a Törökről hallottam jobba, de utána jártam a Csongrády doktornak és csak pozitívumokat hallottam.

    előzmény:
    Syla (61)
    2013-01-29  10:28
  16. 2013. január 29. 10:2861.

    Szia!

    Merülnek még fel bennem kérdések (csak valahogy nem sikerül egyszerre feltenni) 

     

    Jól láttam az egyik honlapon,hogy két Doki van Tapolcán? És sokan a Török DrÚrat ajánlják...

    A bejelentkezésem alkalmával kellett volna kérnem,hogy kihez szeretnék menni? Vagy ahhoz megyek, akihez osztanak...

    Köszönöm a válaszokat! 

    előzmény:
    nikike79 (60)
    2013-01-28  19:56
  17. 2013. január 28. 19:5660.

    Szia!

     

    Ciklusom alatt nem nagyon kellet mennem, nekem nem volt gondom a ciklusommal, nekem a petevezetőim nem jók. Akkor sűrűsödik, ha elkezditek az inszeminációt vagy a lombikot. Én nov. 21 kezdtem most lesz a 7. alkalom, hogy megyek hozzájuk. A terhességed 12. hetéig hozzájuk tartozol, ha nincs komplikáció előbb is elengedhetnek. Általában mindent ők csinálnak, végig kell követniük az eseményeket, hogy biztos legyen a végén a baba. Nem kell izgulni, minden rendben lesz.

    előzmény:
    Syla (59)
    2013-01-28  18:39
  18. 2013. január 28. 18:3959.

    Lenne még olyan kérdésem, hogy a ciklus alatt hányszor kell menni Tapolcára? Pl. UH-ot nem csináltathatok a lakhelyemhez közeli kórházban? Köszi 

    előzmény:
    nikike79 (58)
    2013-01-27  15:07
  19. 2013. január 27. 15:0758.

    Ha jól emlékszem az első vérvétel 12 v.13 e Ft volt. Csak a vér vételért kell fizetni. A második vérvételem 10 e Ft volt. Az injekciók meg az egyik 7500 a másik meg 29 000 Ft.

    Az átjárhatósági a HSG szoktak csinálni, csak kivételes esetben van laparoszcópiás.

    előzmény:
    Syla (57)
    2013-01-27  13:54
  20. 2013. január 27. 13:5457.

    Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

    Az átjárhatóságit laparoszkópiával együtt végeztetik?

     

    Voltam hormonvérvételen, de még tavaly november környékén.

     

    Már nagyon izgulok a csütörtök miatt

     

    Mennyi pénzt érdemes magunkkal vinni?

     

    Köszi 

    előzmény:
    nikike79 (56)
    2013-01-26  21:06
  21. 2013. január 26. 21:0656.

    Szia!

     

    Tapolcán minden vizsgálatot újra elvégeznek. Első alkalommal neked nőgyógyászati vizsgálatod lesz, vért vesznek, és felveszik az adataidat. Ha van valamilyen leleted azt vidd. 

    A párodnak mintát kell adni a és tőle is vesznek vért. 

     

    Ha még nem volt hormonális vérvételed akkor azt majd még kell csináltatnod, de azt ott elvégzik, valamint a párodat meg vizsgálja az andrólogus. Átjárhatósági vizsgálatot minden féleképen fognak csináltatni veled, ehhez adnak beutalót. Ezt a hozzád legközelebbi korházban szokták elvégezni. Mindent meg tudnak oldani, ne aggódj. Mindenki nagyon kedves.

     

    Én jan. 30. megyek ultrahangra megnézik, hogy állnak a tüszőim mikor tudják őket elszívni.

     

    Ha van konkrét kérdésed van ír nyugodtan.

    előzmény:
    Syla (55)
    2013-01-26  20:26
  22. 2013. január 26. 20:2655.

    Sziasztok! 

    Szeretnék egy kis segítséget, tanácsot kérni.

    Január 31-én megyünk Tapolcára, első alkalommal.

    Nem tudom,hogy mire számítsak az egész programmal kapcsolatban...

    Kezdeném ott,hogy nekem sajnos a ciklusom nagyon bizonytalan.

    30 éves leszek, még nincs gyermekünk.

    Tapolcán segítenek a ciklus rendezésében is?

    Illetve nem volt még átjárhatósági vizsgálatom, eddig csak UH-on néztek meg. A lombik előtt mindenképpen végeztetnek átjárhatóságit?

    Férjemnek pedig a "katonái" kevesek és lassúak.

    Amennyiben kérnek különböző vizságatokat, azt a lakhelyemen, az sztk-ban is elvégeztethetem?

    Lehet,hogy kicsit kavalkád, amit írtam, de annyi minden kavarog a fejemben...

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget/tanácsot!

    És akik még a lombik előtt állnak, kívánom nekik,hogy mielőbb a kezükben tarthasság a Babájukat! 

  23. 2013. január 14. 12:3754.

    Akkor én ezért nem tapasztaltam korábban sem, mert a múltkor márciusban kezdtünk ott, most meg ugye már január van. Aztán ha egszer bekerülsz, már robog a gépezet!

    Nagyon szorítok, majd írj, hogy sikerült!

    Remélem, nem találkozunk, mert mire mi elkezdünk járni, Te addigra már...

    előzmény:
    nikike79 (53)
    2013-01-13  22:30
  24. 2013. január 13. 22:3053.

    Szia!

     

    Most már nincsenek sokan. Az évvége miatt zsúfolódott össze mindenki. A Török doktor úrnál van egy kis váró lista, de az sem vészes.  Én a Csongrády doktorhoz járok. Kiderült, hogy mind két petevezetőm rossz. Remélem, hogy nem lesz semmi gond és februárban összejön a baba. Azért majd  írd meg, hogy mi a helyzet!!!!

     

    előzmény:
    tücsök78 (52)
    2013-01-13  22:10
  25. 2013. január 13. 22:1052.

    Képzeld, én a héten hívtam őket: elsőre felvették (nem Piroska volt), és már e hónapban akartak időpontot adni (még nem kértem, mert nem erre számítottam). Azt mondták, hogy nincs is várólista!

    Neked nagyon nem lehetett szerencséd, amikor próbálkoztál.

     

    Sok sikert kívánok a babához!

    előzmény:
    nikike79 (44)
    2013-01-11  07:25

Címlap

top