Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik program kezdete????

nikike79
Létrehozva: 2012. október 1. 10:30

Szisztok kedves fórumozok!

 

Én olyan emberek véleményét tapasztalati várom aki részt vettek lombik programon. Kérdésem az hogy, ki mennyit várt hogy bekerüljön egy Kaáli intézetbe??? Én már a másodszor kérek időpontot, de nem kapok. Írt az orvosom beutalót is de nem foglakoznak vele. Ez normális?

 

 

 

 

  1. 2013. január 13. 21:5751.
    Kösszönöm a válaszod!Majd ird meg,hogy hogyan sikerült neked!Sok sikert!
    előzmény:
    nikike79 (50)
    2013-01-12  22:02
  2. 2013. január 12. 22:0250.
    Attól függ, hogy hosszú vagy rövid protokollt kell csinálnod. Ha hosszú, akkor pár nappal a menzesz előtt. Ha pedig röviden, akkor a menzesz első napján kell elkezdeni.
    előzmény:
    rolfika (49)
    2013-01-12  20:56
  3. 2013. január 12. 20:5649.
    Sok sikert kívánok neked!Remélem feb.már én is elkezdhetem a stimulációt.Amúgy a stimulácót mikor kell kezdeni,menszi előtt vagy után???
    előzmény:
    nikike79 (48)
    2013-01-12  20:46
  4. 2013. január 12. 20:4648.

    Szia!

     

    Én hétfőn kezdem a stimulációt. Remélem Feb. elején meg lesz a beültetés.

    előzmény:
    rolfika (47)
    2013-01-12  20:08
  5. 2013. január 12. 20:0847.
    Akkor megnyugodtam,mert lassan szerintem stimuláciom lesz,még 1vizsgálatom lesz aztán remélem elkezdik,szeretnék túl lenni rajta már!Ti jelenleg hol tartotok??
    előzmény:
    nikike79 (46)
    2013-01-11  20:14
  6. 2013. január 11. 20:1446.
    Ez az év vége felé van így, mert egy évben csak 6500 támogatott lombikot végezhetnek el. Az viszont tudom, hogy csak az számit lombiknak amikor stimulációd van, ha csak fagyasztott baba beültetés van az nem számit bele. Tapolcán 30-35 van egy hónapban.
    előzmény:
    rolfika (45)
    2013-01-11  19:15
  7. 2013. január 11. 19:1545.
    Sok sikert nektek a lombikhoz!Mi is novemberbe kezdtük el,most vagyunk túl a vizsgálatokon én is remélem hogy februárba vmi történik már!Te nem hallottál arról hogy valóban 1hónapba csak 13 beültetést csinálnak???
    előzmény:
    nikike79 (44)
    2013-01-11  07:25
  8. 2013. január 11. 07:2544.

    Szia!

     

    Már túl vagyunk a program nagy részén, hétfőn kezdem a hosszú protokolt. Miután bekerültem rájöttem, hogy mért nem volt helyem olyan hosszú ideig. Rengetegen vannak. Viszont ha bekerülsz, nagyon hamar megy minden. Én nov. 21. voltam először, és február elején meglehet a beültetés. 

    előzmény:
    rolfika (43)
    2013-01-10  22:10
  9. 2013. január 10. 22:1043.

    Nem promálkoztatok másik kp-nál???

    Bár érthetetlen miért utasítanak el titeket!Mi a BMC járunk és nagyon rendesek (Eddig).

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  10. 2012. december 1. 10:1842.

    Sziasztok!

     

    Mosta kadtam rá erre a fórumra...ami szintén a lombikkal fogalakozik..:)

    Én éppen tegnap kerültem bele a körforgásba:)

    De én a BMC-be járok már lassan két éve...túl vagyok kettő isnzemen,és most vágtam bele a lombikba!

    Tegnap voltam éppen mert a menzesz második napján kellett mennem,és kaptam Gonapepylt+Merionalt..az elsőből két dobozzal írtak fel annak az ára 13315ft/doboz-ebből napi 1 szer kell adnom,illetve a merionalból pedig 3 üveg port kell feloldanom vízzel és ezt egy nap egyszer adni!

    Az utóbbit eü emelt támogatásra adták,így egy dobozzal nem 23 ezerbe kerül hanem csak 9 ezerbe,de ebből meg kell vennem 3 dobozt :(

    Szóval a 20-30ezrek már repkednek,és még csak az elős alkalommal voltam ..:(

    Ha tudok még segíteni bárkinek bármiben írjon bátran és szívesen válaszolok! :)

    Mielőbbi boldog babavárást kívánok mindekinek! :)

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  11. 2012. november 21. 13:4941.

    Sziasztok.

     

    Kicsit sok idő telte el amióta itt jártam.

     

    Meg volt az első konzim. Kenet vétel,  hüvely vizsgálat és vérvétel volt. 

    A férjemnek mintát kellett adnia és neki is volt vérvétele.

    A jobb felem PCO a bal rendben van. Majd még egy hormonális vérvételem van és utána dec. 12 következő konzultáció.

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  12. 2012. október 20. 20:5340.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen a biztatásod. Próbálók türelmes lenni velük. Nem akarok senkit megbántani. Még várom a következő ciklust, de ha akkor sem sikerül, akkor lépni fogok. Az egyik ismerősömmel a héten beszéltem, ő is lombikozott. Elég macerás lombikjuk volt, emiatt nagyon jól összebarátkoztak a Török doktor úrral. Ha nem sikerül most sem, akkor beszél vele és beprotezsál. Sok emberrel beszélgetem és mindenki azt  monda, hogy jön az év vége és fogy a keret. Én sajnos olyan vagyok,hogy az ilyen helyzeteken nagyon fel húzom magam, tűrök tűrök de ha elfogy a türelem robbanok. Ilyenkor minden követ megmozgatok és a felelősöket megpróbálom megtalálni. Próbálkozom! Ha sikerül valami megírom.

     

    előzmény:
    baba24 (39)
    2012-10-18  15:31
  13. 2012. október 18. 15:3139.

    Szia!

    Mivel eléggé benne vagyok a "gépezetben", ezért leírom, hogy volt nálunk.

    Hely: győri Kaáli.

     

    Első babámnál 2010-et írtunk, augusztusban telefonáltunk, szept.-re kaptam időpontot, első hívásra. Sajnos nálam közbejött egy műtét, páromnál is némi kezelés, így az első lombikra februári ciklusomban került sor. Sikertelen volt.

    A másodiknál megvártam, amíg leérettségiznek a diákjaim, és június végén telefonáltam. Mivel szerencsétlenül, szombaton sikerült ciklus 1.napot produkálnom, így nem tudták elkezdeni a lombikot júliusban, maradt az augusztus ->ez lett sikeres. Jelenleg 17hónapos a tündérem.

     

    Most ott tartunk, hogy elérkezettnek látjuk az időt, hogy tesóért jelentkezzünk (egyelőre az itthoni probálkozások nem hoztak sikert). Augusztusban telefonáltunk ismét (mint a legelsőnél), és szept.-re kaptam időpontot, 2x telefonálás alkalmával. Megvolt az első konzi, a hormonvizsgálat, férj vizsgálata, valamint nekem egy HyCoSy, mivel császáros voltam. Jelenleg ott tartunk, hogy ciklus 1.napján kell telefonálnom, és ha beleférünk a nov.-i keretbe, akkor máris szúrhatom a Gonal-t, ha nem, akkor majd decemberben.

     

    Szóval azt mondhatom, hogy én nem vártam több hónapot arra, hogy bekerüljek, meg hogy szóba álljanak velem. Maximálisan elégedett vagyok, bár igaz, a recepciónál nem mindig über-kedvesek, de hát ez van. Tanár vagyok, megszoktam már mindenfajta viselkedést :-)

     

    Sok sok kitartást kívánok, és mielőbbi pocakosodást!

    Ha valamiben segíthetek, nyugodtan írj!

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  14. 2012. október 18. 15:2338.

    A lombik (előtte uh-ok, leszívás, beültetés, 6 hetes uh) ingyenes a Kaáliban.

    Hálapénzt nem fogadhatnak el, én majd tervezem elvinni a babákt, csak hosszú nekik az út (2x 85 km minimum) megmutatni, akkor vmi ajándékot a dokinak viszünk.

    nekem is az utolsó inszem (nekem 3 elég volt ott) ára + gyógyszerek, szurik összesen a lombikos dolgok árával megegyezett kb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906183 (37)
    2012-10-18  15:15
  15. Torolt_felhasznalo_906183
    Torolt_felhasznalo_906183
    2012. október 18. 15:1537.

    Ó, köszi a gyors választ....

    Szóval vannak az injekciók, meg gyógyszerek, OK. Arra vagy van támogatás, vagy nincs...nekem most ezek kb.40-50 ezerbe voltak.

    És maga a lombik mennyibe kerül? akkor magára a "munkára" nincs támogatás? hanem ingyenes elvileg egy államiban (csak amennyit szánsz a dokinak), a magánintézetben meg fix áras? mennyi a kaáliban?

    Jól értem?

    előzmény:
    t.arcsi (36)
    2012-10-18  15:06
  16. 2012. október 18. 15:0636.

    Szia Trilla! Az államilag támogatott lombiknál a gyógyszerek, omjekciók a fizetősek, injekciókra van támogatás, nem tudom hány !-os, de így se olcsó. Nekem olyan 80-100 ezer körül volt mindkét lombikomnál, a 2. sikeresnél több, mert 12. hétig kellett szedni bogyókat. Valakinek nagyobb stimulálás kell, ott drágább.

     

    ma 11 hetesek a Kaális lombikbabáim.-).  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906183 (35)
    2012-10-18  14:57
  17. Torolt_felhasznalo_906183
    Torolt_felhasznalo_906183
    2012. október 18. 14:5735.

    Sziasztok,

     

    Én is Kaális vagyok, Bp-en.Igen, sajnos nekem is 3-4 hónapot kellett várni az első konzi előtt, de mivel előtte pont volt egy spontán vetélésem, pihi időszak volt. Inkább utána dobtam egy hátast, amikor kiderült, hogy hiányoznak még vizsgálatok (máshol kezdtem az egészet), tesztek, ami kb. 2 hónap, míg megcsinálom, majd amikor minden megvolt, kiderült, hogy laktózall.-m van, így megint várhatok 3 hónapot.

    Szóval lassan megint elment 1 év. Most még van 1 lehetőségem inszemre, de elvileg lehet, hogy lombikra kellene inkább menni....

    Segítene valaki, hogy pontosan akkor az a Kaáliban mennyibe is kerül? Valahogy nem tiszta nekem ez az "ingyenes " fogalom. Inszemre is azt mondják, hogy 6-ot támogat a TB, de a Kaáliban 45 eFt. most akkor ez a támogatott ár? Vagy ha magánklinikára megyek, nincs támogatás? Lombiknál ez hogy van? valahogy nem áll össze a kép.

     

    Azt sem tudom, hogy merjek-e nekivágni, nem volt még laparoszkópiás vizsgálatom, csak HSG-m, viszont nem is szeretnék műtőasztalra feküdni...

     

    Köszönöm

  18. 2012. október 4. 16:0734.

    Igen sajnos én is tehetetlenek érzem magam. Elég sok orvos és gyógyszerész ismerősünk van. Eddig ahová menete minden hol jól fogadtak nem volt ilyen fejetlenség. Ma olyan helyen voltam édesanyámmal orvosnál ahol egy idős orvos volt. Írogéppel  töltöte a kartont, de mire vissza értünk a kartonozóba már tudta a nővérke, hogy mi a baj és kihez küldött az orvos. Az osztályon vártak minket, úgy hogy az orvos azt sem tudta kik vagyunk. Minden lelete ott volt az orvosnál. Ha ez működik egy bizonyos korházban a különböző osztályok közt, akkor itt az várólistázás mért nem. De tovább megyek, mért nem működik a központok közt kinek mikor van üres időpontja és kinek van olyan páciense akinek az időpont megfelel.

     

    Én ma kellemesen csalódtam a Zalaegerszegi Korházba, nagyon kedves és segítő kész volt mindenki.

    előzmény:
    tenger.szem (30)
    2012-10-04  00:40
  19. 2012. október 4. 15:4933.

    Kedves Tücsök78

     

    Pontosan a Piroska nevű hölgy mondta, ezt eddig én ha jól emlékszem három recepcióssal beszéltem. A három közül csak egy világosított fel mindenről és beszélt velm nagyon udvariasan. Persze lehet mindenkinek rossza napja, de receociósnak főleg ilyen helyen, ezen felül kell emelkednie és a bajai ellenére normálisan kelen beszélni az embere. 

    előzmény:
    tücsök78 (27)
    2012-10-03  21:51
  20. 2012. október 4. 01:2332.

    Az a baj,hogy nagyon nem érnek rá....GONDOLKODNI..

    Szerintem ez nagy szégyen 20 éves múlttal ,hogy ezt nem tudják kezelni,szervezzék meg! Azért vannak.Féleg a recepciónál nagyon ráérnek ,úgy láttam.Vagy a a közöny ide is eljutott,vagy itt is volt már?Ami nem rólam szól,az nem érdekel,pedig ha nem vagyunk mi,nekik sincs munka....he,he.

     

     

    előzmény:
    eső (26)
    2012-10-03  14:27
  21. 2012. október 4. 01:1731.

    nikike,úgy van5 lombik ingyenes,csak egy évben 6500 -at fizet a TB,itt:

     

     http://www.hellobaby.hu/index.php/ha-nem-joen- a-baba/item/282-t%C3%A1mogat%C3%A1s-a-lombikb%C3%A9biknek

    Támogatás a lombikbébiknek 2012. szeptember 03. hétfő, 12:36 Nyomtatás E-mail

     

    A világ egyik legkeresettebb és legnagyobb tapasztalatokkal rendelkező lombikbébi intézményrendszerének, a magyar Kaáli Intézetnek névadó vezetője, Kaáli Géza szülész-nőgyógyász professzor  példamutató vállalást jelentett be. Egyedülálló támogatást kapnak azok a hazai gyermektelen párok, akik nem képesek kifizetni a magas árakat, amelyeket egyes magánintézetekben elkérnek. Egy évig - drasztikusan  csökkentett árakon - ezer  lombikbébi kezelést végeznek el olyan pároknál, akiknek anyagi okok miatt  nem lehet gyermeke.

    Miközben vészesen fogy a magyar, még azok a babák sem születhetnek meg, akiknek szülei mindent megtennének az utódért. Hazánkban jelenleg 86 ezer gyermek születik évente, míg  a rendszerváltásig a születésszám ennek közel duplája volt. A meddő betegek öt alkalommal jogosultak ugyanis TB finanszírozás keretében lombikbébi kezelésre, azonban az un. “teljesítmény volumen korlát” miatt a meddőségi centrumok évente mindössze 6500 OEP által támogatott kezelést végezhetnek. Az úgynevezett teljesítmény volumen korlát (TVK) gátat szab a lehetőségeknek: sokan kimaradnak, mert nem tudnak fizetni. A TVK eltörlése és a finanszírozás hatékonyabbá tétele gyakorlatilag megduplázná az évente születő lombikbébik számát. A kívánatos körülmények alapján értékelhető a Kaáli intézetek vállalása, mivel nemzetgazdasági érdek is, hogy a jelenleginél sokkal intenzívebb legyen a támogatás, és  kiemelt nemzeti ügy legyen a hazai lombikbébi program. Ezáltal minden olyan baba megszülethessen, ahol a leendő szülők a gyermekvállalás mellett döntenek.

    A program keretében további 300-400 gyermek fog születni, többek között azoknak a gyermekei akik kétségbeesetten várakoznak, mert életkoruk miatt kifuthatnak az időből. Akik hiába várják, hogy gyermekük természetes úton végre megfoganjon és világra jöjjön - mondta  Kaáli professzor. A világszerte elismert Kaáli Intézetet, édesapja emléke előtt tisztelegve, 1992-ben alapította Budapesten Kaáli Géza orvosprofesszor, aki több, mint négy évtizedet töltött az Amerikai Egyesült Államokban. A magyarországi Kaáli Intézeteknek az alakulás óta az eltelt húsz év alatt több mint 20 000 gyermek köszönhette életét, ami nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő teljesítmény. A programnak - a születendő  gyermekek számának  növekedésével - demográfiai értékeket befolyásoló  hatása lesz.

     

     

    Hozzá kell tenni,hogy a Kaálisok csinálnak inszemeket is ,az ott Tb.re,50 ezer ft.Na persze,hogy inszemre is oda mennek inkább a szakértelem miatt,majd a doki eldönti,ha ismerős hamarabb,hogy lombik legye.Támogatva hamar elfogy .Pedig elvileg úgy tudom 5 sikertelen inszem után van lombikra jogosultságod.Természetesen,aknek petefészek,vezeték,meg egyyéb baja van,csak lombik.A papír elbír mindent.

     

    Ja,azért inkább itt várok,mint külföldön idegenek a magyarral pocskondiázzanak,ahogy én azt Németországban sajnos megtapasztaltam 3 évig.Nem bíznám rá idegenre,csak ha rokon,vagy mittom én..Gondoljatok bele!!!

    Sajnos nincs ismerősöm a Kaáliban sem az asszisztensek körében,ezért várok én is.

     

     

     

    előzmény:
    eső (23)
    2012-10-03  11:39
  22. 2012. október 4. 00:4030.

    Szia,úgy látom,pont úgy érzel,mint én,felháborodva inkább,a tehetetlenség határában.

    Valaki jól mondta  egyszer,"nincs lehetetlenség,csak tehetetlenség"

     

    Csak ha semmi sincs véletlen,az vígasztalna ...

     

    Egyébként van egy első időpontom Pestre Krizsához is okt.31-re,ha Győrbe nem jön össze addig.De még azon is gondolkodom,hogy már lemondom,mert nagyon messze lenne nekem Pest.Nem tudom,ha te mennél Pestre,ráérek lemondani,ha javadra válna.

     

    előzmény:
    nikike79 (19)
    2012-10-03  10:14
  23. 2012. október 4. 00:3429.
    Igen,én is azt hiszem nagyon szuoer Kőrösi,de azt hallottam a 40 évesekhez inkább Krízsa jó...vagy nem?
    előzmény:
    eső (24)
    2012-10-03  11:42
  24. 2012. október 4. 00:3228.

    Igen én is a visszahívogatásra gondolok leginkább,hogy felháborító.

    40 évesen,gyerek nélkül,talán erre lett kitalálva a lombik,nem?

    Hát hívjanak ők vissza,ők küldtek el vizsgálatra,elvileg vállaltak,most kuncsorogjak megint egy időpontért?Csak meg kell mondani mi lesz tovább a leletek okán...De legalább ha elkérték a számom,használják is,2 hete hívom minden nap..még mindig semmi.már megnyugodtam,hogy csak jövőre lesz valami,ha egyáltalán még lesz menszeszem,amiből ki tudnak indulni...:)Akkor az az ő gondjuk lesz...

    Megkértem,hogy írjanak egy időpontot azonnal,hogy lehet,nekem mindenik jó lesz,és hívjanak mikor...,de nem tudják megtenni.De miért nem?Erre nem tudnak válaszolni.

     

    előzmény:
    nikike79 (25)
    2012-10-03  13:24
  25. 2012. október 3. 21:5127.

    "Nem minden alkalommal azt mondani, hogy nincs más dolgom mint hívogatni őket." Új recepciós van?Mert Piroskáról ilyet el sem tudok képzelni.

     

    Egyébként szerintem nem arról van szó, hogy olyan sok a csókos, hogy anélkül nem is lehet bejutni, hanem olyan sokan mennek oda, mert elég nagy a vonzáskörzete. Amikor vittük a fiunkat megmutatni idén, elképedtünk, mennyien voltak a váróban... Tök kínosan éreztük magunkat, hogy ezzel feltartjuk a sok várakozót.

    Sajnos már 2010-ben is úgy volt, hogy az időpontod max. viszonyítási alap volt, de várni kellett 1-2 órát is. De akkor még legalább időpontot kaptunk simán.

    Azt nem értem én sem, miért nincs sehol egy várólista, ahonnan automatikusan rakosgatnák fel az embereket. Nem hiszem, hogy bonyolult lenne egy ilyen programot összeállítani.

    előzmény:
    nikike79 (25)
    2012-10-03  13:24

Címlap

top