Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik program kezdete????

nikike79
Létrehozva: 2012. október 1. 10:30

Szisztok kedves fórumozok!

 

Én olyan emberek véleményét tapasztalati várom aki részt vettek lombik programon. Kérdésem az hogy, ki mennyit várt hogy bekerüljön egy Kaáli intézetbe??? Én már a másodszor kérek időpontot, de nem kapok. Írt az orvosom beutalót is de nem foglakoznak vele. Ez normális?

 

 

 

 

  1. 2012. október 3. 14:2726.

    Na mondjuk ebben egyetértek. Ezt anno énsem értettem, miért nem lehet egy kimutatást csinálni a telefonálókról. Ide ugyis az telefonál, aki komolyan gondolja. Megnézni, ki mikortól kér időpontot, és szépen kiosztani nekik, ah felszabadul. Most úgy van hogy ha szerencséd van, és jókor telefonálsz lehet pont elhalászol egy időpontot azelől, aki hetek óta napi 2x hívja az intézetet. 

    A másik amitől kiakadtam, hogy mindent neked kell beolvasnia  lapodról a recepciónak, hogy bármire is időpontot kapj. Volt hogy otthonhagytam a papírom, és elhajtottak, mert fejből nem tudtam egy értéket. Holott mindenkinek van kartonja, csak bele kellene néznie az embernek. Vagy ott a számítógép ma már egy gombnyomás és mindent látni, és mégsem teszik meg. Na mind1, én már túlvagyok ezen 

    előzmény:
    nikike79 (25)
    2012-10-03  13:24
  2. 2012. október 3. 13:2425.

    Nekem nem pénzzel van gondom. Tudom, hogy öt lombik ingyenes Ha nem azokkal akik az időpontot adják,őnekik teljesen függetlenek kellene lenni vagy az első telefon után váró listára kelen tenniük. Nem minden alkalommal azt mondani, hogy nincs más dolgom mint hívogatni őket. Ezt a szemléletet kell meváltoztatni, mert ha nekünk nőknek nem lennének probélmáink és persze pénzük minderre, nem lenne rájuk szükségünk. A verseny szérában az ilyen dolgok megengedhetlene. Náluk sem szabadna megengedni. Én ha ilyent mondanák a kuncsaftnak, másnap nem kelen dolgoznom menni. Azért vagyok, hogy megprobáljam megoldani az emberkék problémáit kéréseit. Nem mindig megy elsőre a dolog, de előbb-utóbb tudom orvosolni a gondjaikat. Lehet, hogy érzékenyebb vagyok a dologra, de engem az ilyen viselkedés felháborít.

    előzmény:
    eső (23)
    2012-10-03  11:39
  3. 2012. október 3. 11:4224.
    tenger én uígy kezdetm mint te, kb. íilyenkor kezdtem hivogatni őket és olyan nov fele kaptam januárra időpontot. Én ragaszkodtam Körösihez, Bogához előbb mehettem volna. K.-ról csak jót tudok mondani, nagy koponya, igen nagy szaktekintély, érdemes várni. Ha ő nem hoz babát, akkor senki sztem
    előzmény:
    tenger.szem (18)
    2012-10-03  00:15
  4. 2012. október 3. 11:3923.

    nikike a lombik itt is ingyenes, maga a beültetés. De ami körülötte van a vizsgálat, a szurik na azokért már fizetni kell. Ha jól tudom a TB 5 lombikot finansziroz, efölött az is fizetős lenne, ami jóval megdobná az árakat. 

    Egyébként én pont azt hallottam ismerőstől, hogy Angliában sem könnyű a dolog, sőt ő inkább hazajár a lombikra, itt nagyobb a szakértelem. 

    előzmény:
    nikike79 (19)
    2012-10-03  10:14
  5. 2012. október 3. 11:3622.
    Külföldön sincs ingyen lombik mindenhol, én is kint csináltattam. Van ugyan állampolgároknak lehetőség támogatott kezelésre pl. Svédországban, Dániában is, de nagyon korlátozott több mint egy évet kell várni és a gyógyszert ott is neked kell fizetni. Én fizettem, egy napot sem kellett várnom, egyből kezdték.
    előzmény:
    nikike79 (19)
    2012-10-03  10:14
  6. 2012. október 3. 10:2721.

    Ja még annyit Krizsáról,hogy minden vizsgálatot elfogad amit viszel és amit kell azt Tb-re kiiratja!Nem lehúzós!

    Kettő vizsgálat van amihez ők ragaszkodnak: a férj sperma vizsgálata és az esetleges petevezeték átfújás...minden mást kiír Neked ,ha kéred!

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  7. 2012. október 3. 10:2520.

    Én a Kaáliba voltam Krizsa dokinál! 1.5 hónap múlva kaptam időpontot ahogy telefonáltam,5 hónap múlva lombik nélkül terhes lettem!

    (Előtte volt egy sikertelen inszemem és egy lombikom másik intézetben)

     

    Egy barátnőm ajánlotta...ő is sikerrel járt..aztán én is ajánlottam egy barátnőmnek aki decemberben szül,inszemmel lett terhes...

    Szóval Nekem Ő a number one :) :)

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  8. 2012. október 3. 10:1419.

    Kedves tenger szem!

     

    Köszönöm, nagyon arnyos vagy. Úgynézki, hogy csak a lombik jöhet szóba. Tavaly szeptemberben volt egy perforált méhen kívüli terhessége,amibe majdnem bele haltam. Sok mindenemet, varták, kivettek a petevezetkemből és így átjárhatatlan.Most már úgy gondolom, hogy lekileg is jól vagyok és megprobálnánk a lombikot. Kicsit idegesít, hogy ilyen nehéz időpontot kérni. Én úgy gondolom, hogy azokat a nőket becsülni  kell akik a mai világba gyermeket vállalnak. Nemmindig azt mondani, hogy sajnálom, hanem megoldani az hogy nem legyen ilyen hosszú várólista. A tesomék Angliában élnek őnáluk nincs ilyen. Bemész az utcáról ha angol vagy különösebb várakozás nélkül tb-re megcsinálják. Ha jól tudom a nyugati országokban a lombik ingyen van. A tesom utánanézz, hogy ha külföldi vagy mi a menete és mnnyibe kerül angliában a lombik.

    előzmény:
    tenger.szem (18)
    2012-10-03  00:15
  9. 2012. október 3. 00:1518.

    Érdeklődtem régi meg mostani lombikosokntól hová menjek,a Kaáli volt a nyerő.20 éves múltjuk van.Mivel 40 éves vagyok lassan,gyerek nincs,idő sincs,a legjobbakat vadásztam le.A győri Kőrösi dr,vagy pesti Krizsa.

     

    Hozzám legközelebb eső Győr volt,az első időpontom 2 hóra lett meg,de inkább várok,gondoltam.Közben minden vizsgálat megvan,amit kértek az első alkalommal,most meg minden nap telefonálok,nincs még időpont október 15 -e után.Vannak tippeim,de csak tippek:

    -ismerősük előre kerülnek

    -akik fizetnek,azok is,mert ha jól tudom,évi 9600 lombikot is csinálhatnak évente TB-re.hallomásból tudom,Pesten már márciusban betelt

    -nemcsak lombikot,inszeminációt is csinálnak,kb.50ezer darabja,a korházban ez Tb..re van

    -az ünnepek miatt ki kell számolni,kik jöhetnek szóba,figyelemmel kell kisérni a stimu,stb

     

    Én is nagyon ideges vagyok,mert azt sem tudom,most mi van,az eredményeim sem a legjobbak .Minden nap telefonálok,és telefonálok,pedig csak lelet nézésre kellene időpont,meg akkor előjegyzésre,hogy melyik menszeszre lesz a stimu.

     

    Neked az első találkozó nem jön össze?

    Ha van beutalód,az nem számít,leginkább jó tudni,hogy csak lombik jöhet-e már szóba nálad?Mert lehet a kötelező inszeminációkkal kezdenék,ha Tb.re akarod a lombikot.

     

    Minden esetre nyugi,nem csak te vagy így,szerintem év vége vannem csak világvége :)Hátha az hoz egy babát,ez lenne még a remény igazán...

  10. 2012. október 2. 16:1917.

    Így már értem. Ha csak annyit írsz, hogy Kaáli, akkor mindenki a hozzá legközelebb eső intézetükre gondol.

    Mi 2010-ben kezdtük Tapolcán, és azonnal (pár héten belül) kaptunk időpontot. Ezek szerint azóta már ott sem így megy?Jó, hogy megindítottad a topikot, mert akkor lassan nekem is be kell jelentkeznem, ha jövő év elején szeretnénk megint menni.

    előzmény:
    nikike79 (16)
    2012-10-02  14:34
  11. 2012. október 2. 14:3416.

    Sziasztok újra 

     

    Leírom még egyszer. Többalkalommal próbáltam bejentkezni Tapolcára lombikprogramra, de mindig aztz a választ kaptam ,hogy nics időpont számomra. Nekem csak az a furcsa, hogy a menzeszem első napján hívom őket mégsem kapok időpontot. probáltam máskor is híni őket, de csak elutasítást kapok. Annyit kideritettem, hogy megvan szabva nekik hogy egy nap hány új párt fogadhatnak. Most annyit elértem, hogy 12 . újra érdeklődnöm kell, hátha valaki lemondta az időpontját.

    Azt szeretném tudni, hogy ki mennyit kilincselt időpontért??

     

    előzmény:
    tücsök78 (12)
    2012-10-02  10:33
  12. 2012. október 2. 13:4215.

    Kedves tücsök78

     

    Igen több alkalom után sem kaptam időpontot tapolcára. Az érdekelt volna, hogy ki mennyit várt mire megkapta az első időpontját.

     

    Sajnos kevés olyan topik van ahol az emberek azt beszélik meg hogy mennyit várta, hogy bekerüljön lombikra.

     

    Azt mindenki leírja hogy, hányadikalkaommal mit csinált de az első alkalomról senki sem beszél.

     

    előzmény:
    tücsök78 (12)
    2012-10-02  10:33
  13. 2012. október 2. 10:3914.
    köszi:)
    előzmény:
    tücsök78 (13)
    2012-10-02  10:34
  14. 2012. október 2. 10:3413.
    Gratulálok!!!
    előzmény:
    t.arcsi (8)
    2012-10-01  12:38
  15. 2012. október 2. 10:3312.
    Akkor miért indítottad ezt a topikot? Nem értelek. Tapolcára nem kapsz időpontot?
    előzmény:
    nikike79 (9)
    2012-10-01  12:39
  16. 2012. október 1. 14:3411.

    Hát ez tipikusan olyan kérdés, hogy melyik intézet a jobb, ahol pro és kontra hallani véleményt. Akinek sikerült a baba az arra esküszik, akinek nem az szidni fogja. Nekem a Kaáli bevált, elsőre meglett a kisfiam. Negatív tapasztalat nincs. Én. kb. 3 hónapig telefonáltam, volt hogy naponta 2x is, mire lett időpontom. De ha bejutsz utána már gyors a dolog, főleg ha viszed a leleteket. Én első konzi után szűk kb. 1 hónappal már babás is voltam...

     

    Az hogy a dokid beutalót ír, nincs jelentősége, ezek nem állami cégek. Itt mindenki kivárja a sorát, és fizet magánba.  

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  17. 2012. október 1. 14:0810.

    Szia!

     

    Mi próbáltuk a győri Kaálit, de nem kaptunk időpontot, így kerültünk Tapolcára. Sokkal könnyebb volt bejutni, igaz rengetegen vannak és elég sokat kell várakozni, de kapsz időpontot. legalábbis 2009-ben. 2. nekifutásra sikerült a kisfaim, a lányom meg 1,5 évre utána jött magától pikk-pakk

    előzmény:
    nikike79 (9)
    2012-10-01  12:39
  18. 2012. október 1. 12:399.

    Szaisztok!

     

    Én nem a Kaáli -hoz ragaszkodok. Zalai vagyok és hozzánk a Tapolcai intézet esik közel. A környékben nagyon jó híve van. Hivatalossan őka a pannon reprodukciós intézet. Nekem egyéb probblémám is van. Most probálom a blogomat megírni ott leírom min mentem keesztül, és hogy mért ragaszkodom az orvosomhoz.

     

    http://www.pri.hu/

     

     

  19. 2012. október 1. 12:388.

    Sajna sokan kényszerülnek meddőségibe, azért kell sokat várni.

    Kaáliba nem kell beutaló.Mi a bp-ibe jártunk, egy bizonyos orvos miatt (lentebb említett Krizsa dr.). Nem futószalagon ment. Megérte, holnap lesznek 2 hósak ikerbabáink. 

  20. 2012. október 1. 12:347.

    Szia.

     

    Mi 2009-ben jelentkeztünk be a debreceni kaáli intézetbe.

    Nagy szerencsénk volt, mert pont előttünk mondott le időpontot egy pár, így megkaptuk az ő időpontjukat, ami másnapra szólt.

    Ez június közepén volt, az első lombik pedig már augusztus elején megtörtént.

    Sajnos az nem sikerült, de 2010-ben mikor újra mentünk májusban, akkor igen...most alszanak a fiaim.

     

    De ha nem lett volna jó a másnapi időpont, akkor kb. 3 hónapot kellett volna várakoznunk, annyira hosszú a várakozási idő.

    Esetleg személyesen nem tudnál elmenni? mert akkor talán hatásosabb a kérés mint telefonon.

     

    De anno ahogy hallottam 2-3 hónap minimum a várakozási idő.

    Jah és én nem éreztem úgy mint ahogy írták, hogy futószalagos a dolog. Itt legalábbis anno nagyon is figyeltek ránk leendő anyukákra és apukákra, a doki is és a nővérkék is nagyon kedvesek voltak, szakmailag igen felkészültek.

     

     

    Sok sikert.

     

    Cs.

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  21. 2012. október 1. 11:456.
    Én nem halottam jót a Káliról, egy ismerősöm sírva menekült, megtapasztalta, hogy futószalagon megy az egész. A lányomék pedig a Sote-ban csalódtak, potom 4 órát várakoztak egy 10 perces felvilágosításért, mindazt papíron. Végül Dévais az unokám:-))) Júniusban jelentkeztek be, 3 hétre kaptak időpontot, szeptember végén volt a beültetés. Nem mondom, a lányom logisztikai képessége, hogy meglegyen minden vizsgálat, papír.....az nem semmi volt.
    előzmény:
    tücsök78 (5)
    2012-10-01  11:01
  22. 2012. október 1. 11:015.

    Azt hallottam én is, hogy vannak olyan orvosok, akikhez 1 évre előre nem lehet időpontot kapni pl. Krizsa. Ha másik dokihoz mész, talán hamarabb sorra kerülsz vagy a többinél is ez van?

    Szerintem se ragaszkodj a Kaálihoz, van egy csomó másik intézet Pesten vagy menj vidékre. Én Miluhoz hasonlóan kaptam időpontot, de az első konzultáció olyan csalódást okozott, hogy nem ott folytattuk. Tapolcára mentünk, az mondjuk innen messze van, de nekünk megérte. A tesóért is odamegyünk majd.

    Ennyi várakozási idő szerintem még a Sotén sincs, pedig az államilag finanszírozott...

    Vajon mitől lett most ennyire népszerű a Kaáli?

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  23. 2012. október 1. 10:544.
    Mi olyan 2 hónapra kaptunk időpontot és rá 2 hónapra a megcsinált vizsgálatok után már kezdődött volna állítólag a kezelés. Mondjuk mi meggondoltuk magunkat és nem mentünk vissza.
    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  24. 2012. október 1. 10:433.
    Miért nem választassz más intézetet?
    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30
  25. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. október 1. 10:432.

    Miért ragaszkodsz a Kaáli intézethez, vagy egy csomó állami intézmény is.

     

    Ahol ennyire nem foglalkoznak az emberrel, oda én biztos nem mennék. 

    előzmény:
    nikike79 (1)
    2012-10-01  10:30

Címlap

top