Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyorshajtás Németországban

manyokati
Létrehozva: 2012. szeptember 29. 17:36

Sziasztok!

 

Németországban 'lefényképeztek' minket gyorshajtásért, 30-as táblánál nagy beszélgetés közepette (tudom nem mentség) sajnos 45-50-nel mentünk és villant előttünk a készülék. 

Hogy működik ez, rendszám alapján kikeresik a tulajdonost és kiküldik a csekket? Van valakinek tapasztalata vagy infója ezzel kapcsolatban?

  1. 2020. Április 17. 16:3227.

    Sziasztok!


    1. Olvastam itt a hozzászólásokat és szeretném mindenkinek ajánlani ha külföldre kell utalni (pláne kis összeget, mint egy 30eurós büntetés) hogy ha nem akar pénzt kidobni, használja a Transferwise.com -ot. Ez egy fintech cég, mint mondjuk a Revolut is. És mindössze kb. 0,5% költséggel jár, ráadásul középárfolyamon vált. Ez normál banki utalással kb 4 ezer forint az alapdíjak miatt. Közleménybe beírod amit a levélben kérnek, ált. rendszámot, és megkapja az illetékes szerv. Ha már megbüntettek, legalább a felesleges banki díjakat ne fizesse az ember. Semmi közöm a Transferwise-hoz, csak jó tanács.


    2. Abban tudna-e valaki viszont segíteni, hogy kaptam a napokban egy németországi 30 eurós büntetést és sikeresen elveszítettem a levelet... Kihez, mihez lehet itthon fordulni, hogy rendszám alapján kiderítsem a levél tartalmát? Vagy vajon kiküldik másodjára is ugyanilyen összegben?


     

Címlap

top