Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2013. január 23. 14:346901.

    Időpontok:

    a február 2  és 9 biztos nem jó nekem, családi és egyéb dolgok miatt.

     

    Március 2: 50%-os nálam..... merthogy, igaz, csak 5-én lesz a Szülők Arany lakodalma, viszont esélyes, hogy a külföldön élő gyermekeim haza tudnak jönni, és elképzelhető, hogy a hétvégét már itthon töltik...... ( kb 6 éve nem voltunk így együtt hogy mindkét gyerek egyszerre itthon legyen, úgyhogy nagyon szeretném, hogy sikerüljön) de még nem kaptam választ tőlük, mert nekik is szabadságot kell kérni, munkákat átütemezni..... szóval rezg a léc.... 

     

    Március 15: jelen pillanatban ezt a dátumot látom a leg esélyesebbnek, de  meg kell beszélnem a Párommal....

     

    Étel, ital: el leszünk kényesztetve!!!!!!!!!!!!!!!!! mennyei a menü! 

    én vélhetően autóval fogok menni és a szeszesital nem érint, mármint a fogyasztása, viszont ha koccintás lesz akkor egy poharat majd én is kérek, a benne lévőt meg majd valaki meihatja helyettem:) 

     

    sütik: beájulok!!!!! ez maga a kánaán! 

     

    viszont tényleg nem várható el tőled ez a hatalmas készülődés, és igen is hozzájárulok a lakomához!

    én könnyen teszem, mert kocsival leszek cipekednem sem kell! 

    épp eléggé fel fogjuk fordítani a napjaitokat, és a házat:)))))) 

     

    (boszorkány jelmezben vezessek odáig??? mi van ha megállít a rendőr???:):))))

     

     

    előzmény:
    borcsamama (6899)
    2013-01-23  14:00
  2. 2013. január 23. 14:096900.
    Nagyon örülök neked és Téged is várunk szeretettel.  Privit írtam a címemmel.
    előzmény:
    sziga (6898)
    2013-01-23  13:35
  3. 2013. január 23. 14:006899.

    Na, látszik hogy az eszem ezer felé van megint, össze-vissza válaszolok mindenre, és a felét elfelejtem.

     

    Összefoglalom akkor a farsangolást:

     

    Az eddigiek alapján választható időpontok:  február 2 vagy 9 és március  2, 15 /péntek/, vagy 16.

     

    Amit én vállalok:  csinálok kétféle kaját, az egyik süllő lesz valamilyen formában, a másik egy olaszos tészta, ami hidegen és melegen is nagyon finom.

     

    Ital: valamicske abból is található itthon, de mivel nálunk senki nem iszik /szeszes italt/ rajtam kívül, :-))))  így nincs túl nagy választék.

    Ami van:  konyak, pezsgő, tokaji aszu, fehér bor, vörös bor, rostos körtelé, /nem bolti/, rostos birslé /saját gyártmány/, gyömbérszörp /eltarthatósági kísérlet alatt/, ásványvíz, szűrt csapvíz.

     

    Sütemény:  isler, tejszínes rizstorta szederrel vagy ribizlivel

     

    Időjárást az utazás szempontjából gondoltam esetleg fontosnak, a lakásba egyenlőre a hó és eső még nem esik be.  :-))))

    Konyhai továbbképzés:  itt el kell mondanom, hogy mivel Te leszel az oktató , így az egyszemélyes konyhám a tied, mi majd ülünk az ebédlőben, kóstolgatunk, iszogatunk, és szívjuk magunkba a tudományt.

     

    Én ennyit tudok hozzátenni, ezt nagy örömmel és szívesen teszem, a többi most már rajtatok múlik.  

    előzmény:
    Eira (6894)
    2013-01-23  12:37
  4. 2013. január 23. 13:356898.

    Borcsamama: ha tudok én is szívesen csatlakozom a farsangoláshoz. Töltöttgombócnak öltözöm:) Én a jobb időre szavazom, nem szeretem a hideget. ŐŐŐŐŐŐŐŐŐ hol is laksz? Tudom, hogy már beszéltük, de elfelejtettem:(

    A hosszú hétvége nekem valószínűleg nem jó. A lányok apája nagyon keveset van itthon, ilyenkor együtt töltjük az időt.

    előzmény:
    borcsamama (6887)
    2013-01-23  11:12
  5. 2013. január 23. 13:116897.

    Az a lábatlan meg mi a macska?  :-)))

     

    Ja és nehogy má ideállítsatok nekem liszttel és egyebekkel!  Azért egy kiló lisztet még összekaparok valahonnan.  :-) 

    előzmény:
    Eira (6894)
    2013-01-23  12:37
  6. 2013. január 23. 13:086896.

    Mievel nem vendégeknek készül, meg ha amúgy sem lesz kerek és szalagos, akkor nem fogok kétségbe esni, maximum ha nagyon lágy akkor kanállal fogom az olajba szaggatni. 

     

    előzmény:
    csitar (6893)
    2013-01-23  11:57
  7. 2013. január 23. 12:496895.

     

     

    Itt az eredeti recept, látszik a papiron, hogy nagyon régi.

  8. 2013. január 23. 12:376894.

    nekem a március 9. és a február 16. kivételével bármely időpont jó

     

    időjárás mindegy, úgy is konyhai tovább képzés lesz :-) + eszünk iszunk

     

     

    még régebben a szomszédasszonyom kérte a császármorzsa receptjét, nem sikerült neki sehogy sem

    áthívtam, megcsináltuk nálam, finom lett - hazament, úgy 1 óra múlva hív kétségbe esetten, nem sikerült

    aprólékosan elmondattam vele, hogy csinálta - a végén kiderült, a mikróban sütötte és csodálkozott, hogy nem lett morzsa belőle

     

    tojást, lisztett hozzanak az érintettek, ja meg élesztőt a kelt tésztához 

     

    fánk sütés: nem árt meg a fánknak, ha figyelsz rá, melyik oldala kerül alulra, de nagyobb baja sem lesz belőle, ha mégsem figyeled

     

     

    az a fánk recept nekem erősen gyanús -  lábatlant szoktam egy nagyon hasonló  tésztából sütni

    előzmény:
    borcsamama (6887)
    2013-01-23  11:12
  9. 2013. január 23. 11:576893.

     

     Nem, nem faksznizok vele, ahogy felemelem a deszkáról úgy teszem a forró olajba, tehát ugyan az lesz az alja, mint ami a deszkán volt.  Fedőt nem használok, mert ez annyira gyorsan sül - ezt nem győzöm hangsúlyozni -, hogy nincs idő fedőt le és felvenni.  Általában én hármat tudok sütni a bő olajba / én az olivaolaj másodsajtolását használom erre / , de mire a harmadikat beleteszem már forgathatom is. Ez nem igazán szalagos, de isteni.   Miután rendkivül lágy, nem szívja fel olajjal magát, ezért könnyű a nevéhez  méltóan.

     

     

    Fontos!!!! mindaddig meleg hely kell neki, míg az utolsó  is  ki nem sül!

     

    Érdemes kipróbálni fél adaggal,  ha aggódnátok a kimenetelért, már csak azért is, mert a tojás azért nem olcsó dolog a kisérletezésre / megjegyzem a barátaim réteslisztből csinálják sikeresen ./

     

     

    előzmény:
    borcsamama (6887)
    2013-01-23  11:12
  10. 2013. január 23. 11:446892.

    Drága Kisbogár!

     

     

    lehet, hogy nem hangsúlyoztam eléggé, de kézzel tényleg nem lehet vele dolgozni, csak a kelés után, akkor is csak úgy, ha jó lisztes deszkára öntötted ki, és a tetejét jól meglisztezted.  Még ekkor is csak  a nagyon lisztes, teljesen lágy tésztát finoman nyomogatjuk szét a nyújtófával, de én inkább kézzel húzom szét. Folyamatosan lisztbe mártott szaggatóval szaggatom, újból a duplájára kel, és aztán megy az olajba. Ezt már kézzel fel tudom emelni, de még mindig nagyon lágy, nem is lesz szép kerek, de a könnyűsége és az íze kárpótol a kerek formáért, kicsit benyomom a közepét sütés előtt,

    előzmény:
    Kisbogár (6880)
    2013-01-22  15:18
  11. 2013. január 23. 11:266891.

    Jobb oldalt az ötletekből a nyuszi varrás!

     

    Bocs hogy itt szerencsétlenkedek!  , de legalább így összejött.  

    előzmény:
    borcsamama (6889)
    2013-01-23  11:22
  12. 2013. január 23. 11:256890.

    Sziasztok!

     

    Borcsamama: Akkor én inkább a március 15-re szavaznék.Bár ott figyelembe kell venni az ünnei menetrendeket. De márc.15.-én hidegek szoktak lenni, de ez sose biztos.Ez is olyan, hogy aug.20.-ára vagy környékére mindig elromlik az idő...Talán azokon a napokon könnyebb lenne.Mi nem készülünk sehová eddig. 

  13. 2013. január 23. 11:226889.
    www.varrohaz.hu/szabas-varras/ 
    előzmény:
    borcsamama (6888)
    2013-01-23  11:17
  14. 2013. január 23. 11:176888.
    Na, ez elég érdeked, ugyanis amikor megírtam és elküldtem a hsz-t még benne volt, most viszont sehol nincs.  Ti értitek ezt????
    előzmény:
    borcsamama (6886)
    2013-01-23  10:53
  15. 2013. január 23. 11:126887.

    Csitár, még annyit kérdeznék a fánksütésről, hogy Te is követed azt a sok hókusz-pókuszt amit a szakácskönyvekben írnak?  - hogy pl. melyik oldala legyen lefelé amikor beleteszed az olajba, az első oldalát felő alatt kell sütni a másikat nem, meg ilyenek. 

    Hát kíváncsi leszek, hogy az enyémek is mosolyognak-e majd úgy szombaton, mint a Katáé a versikében.

     

    Sáfrány, köszönöm szépen. 

     

    Pogikata , sajnálom nagyon, de ne búsulj, ha jól sikerül, akkor majd a nyáron is csinálunk valamit.   Ez a vers is nagyon aranyos.

     

    Banyoc@,  az időpontot Nektek kellene meghatározni, szerintem nem lesz nehéz összeeyeztetni, mivel rajtam kívül összesen hárman vagytok aki jelezte hogy jönne.  Arra gondoltam, hogy mivel a március 9.-e nekem nem jó, viszont a márc. 15-e hosszú hétvége, hogy esetleg ott valamelyik nap  jó időpont lehetne, ha nektek megfelel. Akkor talán már az idő is jobb lesz. Ha februárban szeretnétek, akkor nekem a 23.-a kivételével az egész hónap jó.  Még arra gondoltam, hogy vagy ittalvósra kellene tervezni, vagy minimum egész naposra, hogy azért legyen időnk sokmindenre.  Várom az újabb jelentkezők és az érintettek véleményét!!!!

     

    Feltérképeztem ma reggel a fagyasztóban a süllő készletet, és bizonyos mennyiséget lakat alá helyeztem.   

     

     

    előzmény:
    csitar (6879)
    2013-01-22  15:03
  16. 2013. január 23. 10:536886.

    Sziasztok!

     

    Ez a nyuszi tényleg egyszerű és aranyos, tavaly én is csináltam egy csomót, szerintem mutattam is képet róla, csak én textilből varrtam. Mindjárt beteszem a linket - ha sikerül- ahol képekkel illusztrálva leírja a készítés menetét.

     

    Nem tudom miért csak így lehet bemásolni, de ha bemásoljátok, akkor meg lehet nyitni.

     

    A nyuszi kugli nagyon aranyos, éppen tegnap nyomtattam ki a mintáját, ilyet fog kapni Ádám húsvétra.  

    előzmény:
    lacane (6882)
    2013-01-23  07:23
  17. 2013. január 23. 09:266885.

    Ez a nyúl tényleg nagyon ott van!!!:))))

    talán még én is el tudom követni:) merthogy én sem kötni, sem horgolni nem tudok:(((((

    előzmény:
    lacane (6871)
    2013-01-21  15:55
  18. 2013. január 23. 09:266884.

    Szépjóreggelt Angyalkáim!!

     

    BorcsaMama Farsang: először is mindenki nevében nagyon szépen köszönöm, hogy felajánlottad a lehetőséget, hogy vállalod a kockázatát annak, hogy egy csomó megszállott karácsonyőrült ellepje a házadat:))

     

    Szívesen elmegyek, a többséghez igazodok időpontilag, jelen pillanatban nem tudom megmondani, hogy nekem melyik hétvége a jó, vagy nem jó, de ha körvonalazódik már időpont, akkor ahhoz könnyebben tudom igazítani az egyéb dolgaimat. 

     

     

    Eira akkor én máris jelentkezek a továbbképzésre.:))))totál béna vagyok kelt tészta ügyben, a képviselőfánk meg nálam is inkább elrettentő példának sikerült mintsem ehető falatoknak.

     

    Pogikata a hóembercsalád nagyon tetszik!:))))) 

    nálunk semmi hó nincs:(((( itt a városban,de idén valahogy a hegyekben is lényegesen kevesebb volt... nem tudom, hogy a környékünkön elérte-e a 10 cm-t a hóvastagság egyszer is....

     

     

     

    Elájulok az éhségtől!! és itt fánkhegyek vannak! még a vers is fánkból van!!!!!

     

    most már több mint aggasztó, hogy mi történhetett Lila.tulipánnal!!!!

     

     

  19. 2013. január 23. 07:376883.

    Sziasztok!

     

    Már megint minden fehér!

    Ezt a képet egy másik topikról loptam :)))

     

    Borcsamama!

    Sajna nem tudok utazni még hétvégén sem. Nekem a nyár a lazább.

    De szívesen teszek fel képet a jelmezemről, mondjátok meg mi a határidő.

    A bálozóknak egy vers:

     

    Osváth Erzsébet: Sül a fánk

     

    Serceg a zsír,
    sül a fánk.
    Fényessárga serpenyőből
    ragyog ránk.

     

    Illatozik,
    nő, dagad,
    az orrunkat csiklandozó
    jó falat.

     

    Már a tálon
    a sok fánk,
    Fehér cukorfelhő alól
    nevet ránk.

     

    Ránk nevet
    és integet.
    Itt a farsang, vidám farsang,
    gyerekek.

    előzmény:
    borcsamama (6851)
    2013-01-19  19:58
  20. 2013. január 23. 07:236882.

    Megmértem a tavalyról megmaradt darabokat. 11x11 cm. A felénél húztam bele a cérnát, onnan indítottam a háromszög két befogóját.  Könnyen össze lehet húzni, tömőanyag, egy kis simogatás hogy igazodjon. Pofi elkészítése, a farok egy körből (körbefércelve, behúzva,), felvarrva és kéééész!!

     

    Megmutatom, mit találtam ma reggel.

    http://www.kreativcafe.hu/unnepek/husvet/1747-kockasful unyul.html

    Jó nyuszizást ebben a hóesésben!

    előzmény:
    sziga (6877)
    2013-01-22  12:18
  21. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. január 22. 16:376881.

                        Sziasztok!

     

    Látom,mindenki fánkot süt, én nem vagyok nagy fánksütő, de lehet hétvégén próbálkozom.

     

    borcsamam, nagyon szép dolgokat varrtál!

     

    lacane, köszi a nyuszit, nagyon aranyos.Mindig szoktam valami kézi készítésű dolgot csinálni a locsoloknak, ez most pont jó lesz. 

  22. 2013. január 22. 15:186880.

    Drága Csitar!

     

    Olvastam a válaszaid. Akkor, ha jól értelmezem te 50 dkg finomlisztből készíted és nem rétesből?

    Mert az 50 dkg rétesből annyira folyik, hogy kézzel nem lehet dolgozni vele.

    előzmény:
    csitar (6879)
    2013-01-22  15:03
  23. 2013. január 22. 15:036879.
    Izgulok, hogy sikerüljön, ne ijedjetek meg a folyósságától. A kelés után is még nagyon lágy, inkább kézzel húzogatom szét és úgy szaggatom. Az újabb kelés után már megfogható kézzel, pillanatok alatt sül meg, nem hagyható ott!  
    előzmény:
    sziga (6874)
    2013-01-21  20:13
  24. 2013. január 22. 13:056878.

    Köszönöm szépen

     

    előzmény:
    borcsamama (6865)
    2013-01-21  11:21
  25. 2013. január 22. 12:186877.
    lacane: igen, most már sokkal jobb! Köszi! Mekkora darabkából csináltad? Nagyon cuki!
    előzmény:
    lacane (6876)
    2013-01-22  05:38
  26. 2013. január 22. 05:386876.
    Megpróbálom, hátha így jó lesz.
  27. 2013. január 21. 23:106875.

    borcsamama  Köszönöm szépen, nagyon kedves tőled, hogy gondoltál rám/ránk!    Nem tudom van-e még köztünk valaki aki illetékes?

     

    Jó pár napja nem jártam már itt, a felvételire készültünk, hétvégén meg anyukám szülinapját ünnepeltük. Sütőtök krémlevest készítettem sült bacon darabokkal, pirotott tökmaggal, a fiúk körében nem arattam sikert vele, a lányok megkóstolták, nekik ízlet.  Hagymás, sós rudakat sütöttem még, az viszont mindenkinek bejött, nagyon finom lett, legközelebb dupla mennyiség készül belőle.

     

    Nagyon szép havas képeket hoztatok és borcsamama alkotásai is fantasztikusak, és igen, máskor is kérjük a képeket, bármi is készül,had tátsuk a szánkat, hogy mi ilyet ugysem tudunk! Meg mindenki más is hozza a képeit az elkészült művekről, finomságokról.

     

    A szülinapos nagylánynak boldog szülinapot így utólag is! 

     

     

    Jó farsangolást a készülő bulihoz,  én most biztosan nem tudok menni, elég nagy a távolság köztünk. 

     

    előzmény:
    borcsamama (6865)
    2013-01-21  11:21
  28. 2013. január 21. 20:136874.

    Lacance: nem tudnád a nyuszit belinkelni vagy nagyobb képet betenni? Vaksi vagyok, nem látom olyan picike:(

     

    Csitar én is kipróbálom a fánkot, remélem sikerül:)

    előzmény:
    lacane (6871)
    2013-01-21  15:55
  29. 2013. január 21. 19:536873.

     Eira,

     

    Rendben, állok elébe.

     

    Csitár, köszi a hasznos tanácsokat, majd szombaton beszámolok hogy sikerült.  

     

     

     

    előzmény:
    Eira (6870)
    2013-01-21  15:21
  30. 2013. január 21. 19:286872.

     

     

    Én a pogácsákkal vagyok így, többször nem sikerül fínom puhára, mint igen.

     

    A képviselőfánk sütésénél talán a tésztánál is fontosabb a sütés hőmérséklete, a berakott víz mennyisége.  Nálam sem sikerült mindig, így én azt inkább úgy " oldottam  " meg , hogy nagyon aprókat sütök, mondván, így egyszerübb enni, mert csak egy falat az egész.  Sőt, ha csak családnak sütöm, nem is töltöm meg, az asztalon a krém tálban, mellette a hab és mindenki annyit tesz a sütibe, amennyit akar. 

     

    A szombati sütésnél azért óvatosan adagold a tejet, látván Kisbogár esetét. Ezt nem kell simára , csak egy gyors összekavarás és mehet kelni, jól meglisztezni a tetejét, de ezt  egyébként is minden keltnél kell.

    előzmény:
    borcsamama (6869)
    2013-01-21  15:13
  31. 2013. január 21. 15:556871.

    SZISZKA!!!!!!

     

     

    Pár napja sóhajtoztál egy könnyen elkészíthető nyusziért.

    Megkerestem, amit tavaly találtam. Gyártottam belőle jópárat. Ezt adtam sok ismerősömnek. 

     

    Eccerűűűű, naccccerűűűű!!!

     

     

    Kötött nyuszinak van  írva, (és elkészítve) de volt itthon maradék polár anyagom, abból csináltam. Még jobb is lett!!

    Remélem segítettem!!!

     

  32. 2013. január 21. 15:216870.
    majd a farsangin továbbképzés lesz képviselőfánk és kelttészta sütéséből 
    előzmény:
    borcsamama (6869)
    2013-01-21  15:13
  33. 2013. január 21. 15:136869.

    Na, kíváncsi leszek, szombaton én is ki akarom próbálni. Remélem sikerül legalább annyira, hogy lesz ebédünk a gulyásleves után. 

     

    Érdekes dolog ez nagyon, rengeteget sütök-főzök, többnyire sikerrel, és mégis van egy dolog, amit még soha nem tudtam megcsinálni.

    Nagyon sokszor próbálkoztan a képviselő fánkkal, olyan recepttel, amivel több ismerősöm évek óta süt gyönyörű, hatalmas fánkokat, hát az enyémek kivétel nélkül minden alkalommal a kukában végezték, és máig se tudom miért.

    A recept mennyiségeit és a készítés menetét szóról-szóra betartottam, de az én fánkjaim a sütőben nem hogy megnőttek volna, hanem kiizzadták a zsiradékot, kisebbek lettek mint amikor beraktam őket, vagyis használhatatlanok. 

    Most már évek óta nem is próbálkozom vele. Úgy látszik valamiért ez a büntetésem.     

    előzmény:
    csitar (6868)
    2013-01-21  14:19
  34. 2013. január 21. 14:196868.

    Kisbogár!

     

     

     

    Mea culpa!!!!!

     

     

    Figyelmetlen voltam, a recept valóban - az eredeti újságcikk is, amit újra olvastam - réteslisztet ír, de én soha nem használok azt.  Ezzel együtt azt mondom próbáld újra kevesebb tejjel. A felfuttatott élesztőnek habosnak kell lennie, és a tésztának is a duplálára kelni a melegben. Addig nem érheti hideg, amig ki nem sütöd.

     

    Én nem keverem a lisztet, a legközelebbi sütésnél részletes fényképeket csinálok, évtizedek óta ezt sütöm.

     

    Ebben az egészben az az érdekes, hogy eddig a környezetem is ezt a receptet kapta és folyamatosan sikerültek a fánkok. Mostmár gőzöm sincs, hogy mi lehetett a baj, mert gyors körtelefont csináltam és egyöntetű a válasz, hogy náluk minden rendben szokott lenni. 

    előzmény:
    Kisbogár (6860)
    2013-01-21  07:19
  35. 2013. január 21. 12:096867.

    Sziasztok!

     

    Banyóc: Speciális edény, speciális sorrenddel, nem bonyolult.Lényeg: Nem úgy belerakni, ahogy egyébként a keltekenek nekilátunk.Kelttészta ügyileg én se dicsekednék, ha a hagyományos úton kéne csinálni, edény nélkül. De így minden más.Írtam privit ezügben.

    Kisbogár: Igazán lelkes vagy!Remélem sikerül!

    Borcsamama: Én inkább kivárok, buli ügyben hogy döntötök, aztán jelzek. 

  36. 2013. január 21. 11:336866.

    Nagyon sajnálom hogy nem tudsz jönni, esetleg szombaton se lehet megoldani?  Oké, tudom hogy milyen az egészségügy, csak úgy gondoltam, hátha. 

     

    Hátha nem olvastátok az Eira által felvetett tervet, miszerint szeretettel várok mindenkit egy kis farsangolásra hozzánk, aki szeretne jönni, minél előbb jelezze, hogy utána ki tudjunk találni egy mindenkinek megfelelő időpontot.  

    előzmény:
    Pogikata (6861)
    2013-01-21  08:23
  37. 2013. január 21. 11:216865.
    Minden kedves erre járó  Ágnesnek nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel 
  38. 2013. január 21. 08:276864.

    Nálunk sem hó, sem jég:(((((

     

    Jó pár évvel ezelőtt egyik télen normális hideg volt elég sokáig, így befagytak a környező tavak. A Pécsi tó egy kb. téglalap alakú tó, kb 2 km hosszú, és az egész bevolt vagyfa, végig lehetett csúszkálni rajta! Annyira jó volt4 én korcsolyával Párom meg cipőben tipegett mellettem, és még Ő is élvezte:)

     

    Idén már szinte semmi esély nincs rá:(

     

    +6 fok van most is. 

    előzmény:
    Kisbogár (6854)
    2013-01-20  08:25
  39. 2013. január 21. 08:276863.

    Csitar Eszterlili azt sem tudom miről beszéltek:))))

     

    Kelt tészta ügyben a világ legbénább próbálkozója vagyok... nekem mindíg emberi élet kioltásra alkalmas tárgyak lettek a sütikből:(((

     

    feladtam, marad a mézeskalács -majd karácsonykor, addigra talán vége a diétámnak-

     

    Egyébként folyik a nyálam ahogy itt a fánkokról olvasok! 

  40. 2013. január 21. 08:276862.

    jújjjjj de durva!:)))

    Elképzeltem, hogy  a Párom mekkorát sikítana ijedtében ha egyszer egy ilyan göncben várnám otthon:)

    előzmény:
    fórumozok (6859)
    2013-01-20  23:26
  41. 2013. január 21. 08:236861.

    Sziasztok Lánykák!

     

    Borcsamama!

    Sajnos nem tudok menni, mert egyedül vagyok az ambulancián, és tavaly is ment a hiszti, hogy ki üljön be helyettem. Van 30 napom, nem hagyom nekik ajándékba! Nem engedik, hogy csak úgy hipp-hopp elmenjek, előre meg kell beszélni. Mondam nekik, hogy oké, a szabadságtervezetnek pont az a neve, hogy tervezet, és az élet már csak olyan, hogy változhat a helyzet. De teljesen fafejek, és nehéz velük egyeztetni. Kérdeztem is a vezetőt, hogy mi lesz ha beteg leszek, ágyastól tolnak az ambulanciára?

    Jó, hogy van unoka a háznál! Annyira ügyesek, olyan ötleteik vannak!

     

    Kisbogár!

    Elég nagy a liget, mi távolabb voltunk a koripályától, bementünk rendesen a borkorsba :) Legközelebb a Népligetbe szeretnénk menni, ha lesz még szép hó, mert ott mókusokat lehet etetni!

     

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    borcsamama (6851)
    2013-01-19  19:58
  42. 2013. január 21. 07:196860.

    Kedves Csitar!

     

    Akkor a liszt lehet a gond, mert a recepted szerint 50 dkg rétesliszt kell (én ezt használtam).

    Tettem hozzá sima lisztet, hogy egyáltalán valamennyire formálható legyen.

     

    Te akkor milyen arányban kevered a lisztet?

     

    eszterlili

     

    tupperosat szoktam én is, de most szerettem volna kipróbálni Csitar receptjét.

    előzmény:
    csitar (6857)
    2013-01-20  15:50
  43. 2013. január 20. 23:266859.
    kötősöknek
  44. 2013. január 20. 18:266858.

    Sziasztok!

     

    Most csak ennyi az idő, egy gors bekukkantás. Tuppermódszer: A T.-os edénybe nem hagyományos sorrendben beletenni a hozzávalókat,hanem a megadott sorrend szerint, és az utasítás szerint hagyni kelni. A hagyományos keltekkel valószínűleg nekem is gondjaim lennének...

  45. 2013. január 20. 15:506857.

     

     

    Még eszembejutott valami. Mindig sima liszttel és 2,8%-os tejjel dolgozom.

     

    A tej nem hiszem, hogy befolyásolná, a rétesliszt viszont feltétlenül, mert az nem képes annyi tejet " felvenni " , mint a sima.   Végül mit csináltál vele?  Nem próbáltad kanállal beleszaggatni az olajba, mint az 1 perceset?

    előzmény:
    csitar (6855)
    2013-01-20  15:38
  46. 2013. január 20. 15:466856.
    A tupperos gyorskelesztőben a tupperos fánk receptet próbáltátok már? Úgy értem, tupper módon? Az tuti nálam bevállt.Ritkán csinálom, nem vagyok nagy szakács, de az nem lett rossz.Szóljatok, ha kell a recept, nyugisabb pillanatban leírom, most sürgetnek a gépnél.
  47. 2013. január 20. 15:386855.

    Szia !

     

     

     

    Amikor összeállítod olyan, mint a nokedli tésztája, ezért is csak fakanállal lehet vele dolgozni!  Amikorra megkel a duplájára, és öntöd ki a lisztezett deszkára, még akkor is lágy, tiszta " szálas ". Nyújtófával, vagy csak kézzel kell széthúzni, bőven lisztezni és szaggatni.  Valóban lágy, de kézzel lehet betenni az olajba. Nagyon gyorsan sül, és nagyon könnyű.

     

    Nekem még soha nem volt bajom vele, pedig a lányok miatt gyakran sütöm!

     

    Hibának egy dolgot találnék, ha az élesztő nem jött fel eléggé, mielőtt összekeverted a tojásos liszttel, ezáltal maga  a kész tészta sem kelt meg a duplájára.

     

     

     

     

    előzmény:
    Kisbogár (6854)
    2013-01-20  08:25
  48. 2013. január 20. 08:256854.

    Nagyon szép vasárnapot mindenkinek!

     

    Mostanában csak olvasgattam megint.

     

    Borcsamama gyönyörűek a munkáid...képeket, képeket, képeket még...köszönjük.

     

    Pogikata csodálatosak a városligeti képeid, lányom a közelbe jár suliba és a jégre járnak néha, de nem dicsekedett, hogy milyen szép havasan a környék.

     

    Banyóc@ imádom a humorod:

      kertitörpe vagyok.... :( mammut súllyal.:((((

     

    potyogtak a könnyeim a nevetéstől.

     

     

    Csitar van egy kis problémám elkészítettem a fánkot, de nekem egy kezelhetetlenül folyós, lágy tészta lett. Mit rontottam el? Mindent úgy csináltam, ahogy írva vagyon. Segítséged köszönöm.

     

    Havazás nálunk is volt két napig sok elolvadt és sok meg is maradt annyi mindenképp van, hogy kicsit lehessen szánkózni.

     

  49. 2013. január 19. 20:186853.

    A bundás sátor csak vicc volt!!:))) nekem sincs!:)))

    Csak egy icipici, öreg lakókocsi, de az ugyanolyan  hideg ilyenkor mint egy sátor... sm fűtés, sem fürdő nincs benne,,,, eddig még csúnya is volt szegénykém, de tavaly a Párom átfestette és most nagyon szép.. viszont nyáron imádjuk!!! a 40 éves szakadt, beázó sátor után olyan volt a lakókocsi mintha a Ritz-ben szálltunk volna meg:)))) 

     

    Nyitott vagyok a farsangra, ha a csajok is nyilatkoznak, ha össze lehet hozni akkor mindet megteszek, hogy ott lehessek!!!

    előzmény:
    borcsamama (6852)
    2013-01-19  20:07
  50. 2013. január 19. 20:076852.

    Értettem, Punk-tum! Nem nyavalygok többet. 

     

    Bundás sátrunk az nincsen , ilyen luxusra a nyugdíjunkból nem telik.  Mink csórók vagyunk kérem szépen, de szeretjük a vendégeket, és szeretettel várunk.   Hogy mikor, azt Ti döntsétek el, én mindig ráérek.   

    előzmény:
    banyoc@ (6846)
    2013-01-19  19:14
  51. 2013. január 19. 19:586851.

    Nagyon szép képeket csináltál, a hóember meg nagyon ötletes.  Kisunokám is épített ma egyet az efkélyünk elé,  kb. 45 cm-es , a répát is eltörték mert nagy volt orrának, aztán mikor bejött, akkor a többit elrágcsálta jóízűen. 

     

    Nem lehetne olyan időpontot találni, ami neked is jó lenne?

    Többiek?  Nem nagyon jelezte senki hogy eljönne hozzánk farsangolni, pedig én tényleg szeretettel várnék mindenkit.  

    előzmény:
    Pogikata (6843)
    2013-01-19  13:12
  52. 2013. január 19. 19:546850.

    Nem tudom, Te mekkora vagy, de gondolom nem egy kosaras méret....

     

    Nem is baj, ha egy lány nem égimeszelő..

     

    én mondjuk inkább kertitörpe vagyok.... :( mammut súllyal.:((((

    előzmény:
    eszterlili (6847)
    2013-01-19  19:25
  53. 2013. január 19. 19:526849.
    Nem túl jó fotó, de mások is rajta voltak és nem szeretnék  ebből félreértést....
  54. 2013. január 19. 19:516848.

    Ez a házi májkrém nagyon szimpatikus, szeretjük az almával kombinált ételeket.  

     

    Mikor legyen a buli?  Nektek kéne megegyezni, nekem tökéletesen mindegy, mivel én mindig itthon vagyok, bármikor jó, kivéve a következő hétvége.

     

    Bekukkantottam ma valamiért az adatlapodra, és örömmel láttam, hogy szeptemberben egyidős leszel apukámmal, aki idén 100 éves lenne ha még élne. :-)))  Nem semmi vagy, hogy még birod a munkát is.  

    előzmény:
    Eira (6841)
    2013-01-19  11:38
  55. 2013. január 19. 19:256847.
    banyoc@: Köszi.Egyébként kicsike közel akkora 11 évesen, mint én.
  56. 2013. január 19. 19:146846.

    Sziasztok!:)))

     

    Tegnap csak félig tudtam elolvasni a friss írásokat, most folytatom.

     

    Eszterlili: Nagyon boldog születésnapot a "nagy"lánynak!:)

     

    Sziszak ahogy olvasom Te is 200 km/h sebességgel működsz megint!:) 

    De jó, hogy nálunk már nincs gond a gyermek/jelmez-re nekem meg van egy boszorkány jelmezem,,,,, szükség esetén van mint felvennem.. Bár a Párom minap azt mondta, hogy nem is kell jelmez ahhoz, hogy boszorkány legyek....

     

    BorcsaMama itt már csak nyomokban van hó....

     Tessék hozni a munkáidat, gyönyörködhetünk! és igen is megdícsérünk! mert hogy csodálatra méltóak a munkáid! Ez már nem hobby, hanem művészet ami Te csinálsz!!!! PUnk-tum!

    :) köszi... ez a fotó az étkezőnkben készült.... a szigetvári  fellépés előtt.. otthon idétlenkedtem és a Párom készített pár képet..... 

     

     Farsang: nem tudok biztosat mondnai..... mindenben benne vagyok, de ha van dátum, csak akkor tudok érdemben nyilatkozni.....

    Bundás sátor:)))

     

    Pogikata annyira aranyos ez a versike!!! 

    én sem tudtam, hogy van hóemberek napja, de végül is megjár nekik!:)

     Igen, zörögnek rendesne, és főleg ez a kendőm, ezen nagyon hangosak (a pénz anyagától függ a hangja) Egyszer ebben a kendőben végig kellett futnom a folyóson az öltözöknél hááát felért egy közepes zajártalommal.

     

    NAgyon teccccik a hóember!!!:) Fahóember:))))))))

     

    az a piros bogyós növény de szép!!!!! 

     

    Mákati: nem:))) egy öcsém van, és ellenőriztem, nem Ő van a képen, hanem a Mazsolám,a lányom 

     

    Eira ja tényleg!!! a csoki az növény, tehát diétás!!:)))

    Szimpatikus a csirkemájkrém! 

    Én ma narancsitalta csináltam, megbolondítva  répával, almával és mandarinnal, végül 12 liter lett.

     Farsang... lehet, hogy marad a boszi jelmez, azt könnyebb szállítani:)

     

    Angela30 pár nélküli zoknik napja... de jót mevettem!!!! lehetne pár nélküli kéesztyűk napja is!:) 

     :)) köszi... ez egy "utca" ruci... merthogy olyan volt a fellépésünk, hogy Szigetvár főterétől a vár bejáratáig kellett végig táncolni.... .

     

    Holnap nem jövök, mert táncpróba -most kivételesen salsa- 

    hogy pihizni mikor fogok, fogalmam sincs, most még teregetek és ki-be pakolom a mosogató gépet..... meg egyéb apróságok...

  57. 2013. január 19. 17:566845.

    Szép estét Angyalkák!

     

    Be van jelölve a Fb-on egy kleiner Kalender nevű naptár. Onnan szoktam értesülni pl. a Hóemberek világnapjáról, de volt már olyan, hogy elhagyott v. pár nélküli zoknik napja v. vmi ilyesmi nevű világnap. Jókat szoktam rajta nevetni. Persze a normális szabadnapokat és ünnepeket is jegyzik. Ahogy olvastam a hóemberek napját, egyből eszembe jutott, ez nektek tuti tetszene.

     

    banyoc@: A második képen most már én is határozottan látom a hajszínedet:  

    Nagyon csini vagy a táncos cuccban!

     

    Pogikata: Ötletes a hóembered! Talán ilyen hóember nekünk is összejött volna az északi oldalon.

    Nálunk csak jelképes hó esett és az is olvadt nap közben, most már talán fagy. A kisalföldi helyzet tényleg necces kicsit, de közben suttyomban sokszor arra gondolok a képek láttán, milyen buli az a nagy hó, csak a szél ne lenne. Csak sajnos sok embernek nagy bajt és károkat okoz. Tavaly nálunk is ekkora volt, teljesen más olyankor a világ és az emberek is. 

    Majd hozok a maciról képet, de most muszáj mennem. 

  58. 2013. január 19. 13:146844.

    Még pár kép.

     

    Csak holnap tudok jönni, mindenkinek szép napot! Kata

  59. 2013. január 19. 13:126843.

    Sziasztok Lányok!

     

    Banyoc@! Nagyon csini vagy! Ha rázod a csípejed, zurmognak a pici érmék? :)))

     

    Borcsamama!

    Én csak virtuálsan tudok versenye szállni, sajna csak nyáron tudnék utazni, de köszönöm a meghívást!

     

    Ma voltunk a városligetben, valami meseszép!

    Pár képet készítettünk.

    A negyedik képen az általunk készített hóember :)))) Ennyire tellet tőlünk. A hóembertől nem látni a fát! :))))

  60. 2013. január 19. 11:396842.

    nem olyan vészes a helyzet, nem kell lavinának öltöznöd

    inkább valami finom sütit csinálj és persze hozd a buliba

    előzmény:
    banyoc@ (6838)
    2013-01-18  22:03
  61. 2013. január 19. 11:386841.

    a csokikrém csak is diétás lehet

     

    vidéki út: havazott, fújt a szél, nem lehetett látni semmit, az apró, inkább jeges darához hasonlító havat az arcomba, kabátom alá is befújta brrrrrrrrr

    kárpótlásként úgy érezhettem, van értelme a munkámnak 

    hazafelé a kolléganőmmel beültünk egy cukrászdába forró lattét ittunk 

    így a forralt bor mára maradt

     

     

    délelött házi májkrémet készítettem: 

    házi májkrémet csinálok: 1 nagy fej hagyma, 5 gerezd fokhagyma megpirítva, rá 0,5 kg csirkemáj, 4 alma, bors, 2 chili paprika, frissen szedett /ablakban cserépben/ majoranna, kevés fehér bor, balzsamecet leturmixol 

     

    a színe nem lett valami kellemes, tettem még hozzá 1 d tejszínt, pirospaprikát és + 3 almát, 1 teáskanál házi paprika krémet - igazán finom és már a színe is elfogadható

     

     

    farsangi buliba én is megyek, szállást nem kérek - ha valaki Budapestről - Székesfehérvárról jön, azt szívesen felveszem a buszmegállóban és a tett színhelyére szállítom, na meg persze vissza a buszhoz

    előzmény:
    banyoc@ (6838)
    2013-01-18  22:03
  62. 2013. január 19. 09:006840.

    banyoc@ nem inkább a tesód?

    nálunk kb. reggel nyolctól este 9-ig havazott, szép mennyiség lett, remélem sikerül majd hóembert építeni belőle.

    előzmény:
    banyoc@ (6838)
    2013-01-18  22:03
  63. 2013. január 18. 22:346839.

    Kíváncsi vagyok milyen lesz így előre sütve.  Én is most csináltam először, de  csak körbe pirítottam, és a tésztában sütöttem készre. Biztos így is jó lesz, én már éhes is lettem. 

     

    Banyoc@, nagyon csini vagy, hozzáképzeltem a képhez ahogy táncolsz. :-)

     

    Most már csak azt kellene eldönteni, hogy mikor farsangoljunk.

     

    Ki jön még??????????????????????????????

     

    Négy embernek szállást is tudok adni, sajnos több helyünk nincs. Igaz, sátrunk van, az most éppen jó lenne a hóban.   

    előzmény:
    TSE (6837)
    2013-01-18  22:02
  64. 2013. január 18. 22:036838.

    Szép jó estét Drágáim!

     

    Hójelentés: nyomokban és a lepel vastagság közötti a városban, kertvárosban, a Mecseke talán több..... szóval nem lett lett fehérség, pedig annyira vágytam rá!...

    Se baj, világítanak az égők a karácsonyfán a kandallón, a falucskában:) 

     

     

    Eira: diétás csokikrém???:)))))))) hogy sikerült a vidéki út??? és a forralt bor???

     

    BorcsaMama: én állok elébe!:) ha komoly, hát legyen!:))) 

    Hát leesett az állam amikor a fotóidat néztem! hogy lehet ilyen gyönyörűen, egyenletesen varrni??? ilyen szépeket készíteni??? szerintem Neked van egy plusz géned!!!!!

    És  kérjük a fotókat, hadd gyönyörködjünk!

     

    csinomjank: jajjjj szegénykém! küldenék én Neked havat, de elolvad mire odaér, még fénypostával is:)

     

    Angéla30 gesztenye barna a hajam.... lehet, hogy valamelyik fotón a fények voltak olyanok, hogy szőkésbarnának tűnt.. de nem baj! 

    a szőke a lá nyom:) 

    hát itt havazás volt, de nagyon kevés maradt meg....... olvadozott is.... gyenge is volt.. mondjuk nem hiányzik a hófúvás, meg a hótorlasz, meg az ami Észak-Nyugaton van..... 

  65. TSE
    TSE
    2013. január 18. 22:026837.

    Rengeteg variáció volt a neten, így én azt választottam, hogy megtűzdeltem fokhagymával, fűszerezés, bacon, majd fólia alatt pároltam, aztán megsütöttem. Így a tésztában már nem kell majd hosszú ideig sütni. Exférjem kb 17 éve csinált ilyet, de én még sosem. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül, meg ízlik-e a vendégeknek?

    csirkepörkölt is lesz, ha valakinek nem jön be.

    előzmény:
    Bági57 (6834)
    2013-01-18  20:53
  66. 2013. január 18. 21:356836.
    :-))))))))
    előzmény:
    sziga (6835)
    2013-01-18  20:57
  67. 2013. január 18. 20:576835.
    Uhhhhhhhhhh Borcsamama: ez a nem semmi! Nagyon szép lósat:) csináltál! Na jó a többi is szép ám!
    előzmény:
    borcsamama (6829)
    2013-01-18  16:12
  68. 2013. január 18. 20:536834.
    Mennyire sütöd elő a szűzpecsenyét mert én úgytudom,hogy éppen csak meg kell kapatni én így emlékszem amikor bélszinből csináltam.
    előzmény:
    TSE (6831)
    2013-01-18  18:38
  69. 2013. január 18. 19:566833.

    Sziasztok!

     

    TSE, Pogikata: Köszi a lányom nevében is. A sajttorta recept valahonnan a netről lett leszedve, aztán módosította Azúr, mert a tojást nem akarta nyersen beletenni.Reméljük jól dermed. Majd leírom, most mozgalmas az élet. A kicsi a szobabicikli  papírdobozában fekszik ott akart aludni, az meg akkora, hogy el is fér benne...

  70. TSE
    TSE
    2013. január 18. 18:396832.

    Édes ez a hóemberes versike!

    Jó hóember építést holnapra! Itt még aránylag járhatóak az utak, igaz esik folyamatosan. 

    előzmény:
    Pogikata (6830)
    2013-01-18  17:18
  71. TSE
    TSE
    2013. január 18. 18:386831.

    Hűl a krumpli a majonézeshez, sül a szűzérme a Wellingtonhoz, addig benéztem.

     

    A dobostortát e recept alapján készítettem, de nagyobba, téglalap alakban, így a mennyiségeket is növeltem. A teteje nem sikerült szépre sajnos, pedig még a kezem is megégette A férjemnek tetszik, ez a lényeg, neki csináltam.

    Holnap majd lefotózom. 

    előzmény:
    borcsamama (6829)
    2013-01-18  16:12
  72. 2013. január 18. 17:186830.

    Sziasztok Manókák!

     

    Egész nap nem tudtam netközelbe kerülni, pénteki örület volt :((

     

    Borcsamama!

    Egyszerűen csúcs vagy! Annyira lenyűgöz az emberi kreativitás, ügyesség! Én csak tátott szemmel bámulok.

     

    Angela30!

    Tényleg van ilyen, hogy HÓEMBERK VILÁGNAPJA? Tök jó!!! Most aztán lehet késziteni, itt is szakad a hó! Holnap kimegyünk a Városligetbe, bepótoljuk a mai napra szánt hóembergyártásunkat :)))

     

    Eszterlili!

    Gratula a szülinaposnak! Még az égből is szép áldás hullik reá!

    Sajttorta reci jöhet!

     

    Egy vers a HÓEMBERNEK, ha már világnapja vagyon!

     

    Tóthárpád Ferenc: A hóember

     

    Bár neve: ember,
    hóból a lába,
    hóból a törzse,
    hó a ruhája.

     

    Tán nem is ember!
    Vagy talán mégis?
    Meg sose moccan,
    tudja a szél is.

     

    Két szeme: két gomb,
    Répa az orra.
    Szén-mosolyáért
    Pisti csúfolja.

     

    Karjai ágak,
    „ég fele néznek”!
    Hessegetik a
    széncinegéket

    előzmény:
    borcsamama (6816)
    2013-01-17  20:56
  73. 2013. január 18. 16:126829.

    Lányok, köszönöm Mindenkinek, de én tényleg nem azért mutatom meg őket hogy itt agyba-főbe dícsérjetek.  Mindig olyan zavarba hoztok mikor ennyi jót írtok,  ezért is volt a korábbi kérdésem. 

     

    Annyi finomságról írtatok itt ma, hogy én is kedvet kaptam, igaz nem nagy valamit, csak sima tejberizst csináltam, ribizlivel és tejszínhabbal.  Tegnap Ádámka kitalálta hogy ribizlit kér, ezért  lett a tejberizs.

     

    A dobostortához milyen tésztát sütsz?  Sima piskótát, vagy valami mást?

    Majd ha lesz időd valamikor, leírnád a receptjét?  Nem sürgős, most készülj a vendégekre.  

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    TSE (6827)
    2013-01-18  15:59
  74. 2013. január 18. 16:006828.
    előzmény:
    Kolofon (6826)
    2013-01-18  15:50
  75. TSE
    TSE
    2013. január 18. 15:596827.

    Borcsamama, gyönyörűek a munkáid, mutogassad büszkén!

     

    Eszterlili, boldog szülinapot a kislányodnak! 

     

    Én dobostortát sütöttem ma, most fogom előkészíteni a Wellingtont, holnap vendégek jönnek. 

    előzmény:
    borcsamama (6817)
    2013-01-17  21:00
  76. 2013. január 18. 15:506826.

    Szia, Borcsamama!

    Dehogynem, dehogynem! Nagyon jó, hogy megmutattad ezeket a gyönyörűségeket! Régebben én is  varrtam mindenfélét, de ez valami "vérprofi"!!!!!

    Hogy lehet valaki ennyire ügyes?

    Van Pesten egy bolt, ahol kézzel készített dolgokat árulnak. A munkáid mellett elbújhatnak, de nagyon.

     

    Köszi, hogy megmutattad. Máskor is szívesen nézegetem. Nehogy legközelebb ne mutasd meg a munkáidat!!! Nana!

     

    Kellemes hétvégét.

     

     

    Kolofon

     

    előzmény:
    borcsamama (6817)
    2013-01-17  21:00
  77. 2013. január 18. 15:136825.
    Borcsamama: Köszönöm, megmutatom majd neki. Már elkészült a dominó szelet, régóta szerette volna, torta ezután,azt Azuram készíti.Sajttorta lesz, kérésére. A dominó szelet is olyan süti, ami elmaradt advent idején, és többekközt ezért is pótolva lett.Szerencsére megérkezett a szobabicklije is, már tekeri.
  78. 2013. január 18. 12:076824.

    Borcsamama megint nagyon szépeket hoztál, szerintem mindenki nevében írhatom, hogy nagyon örülünk, ha megmutatod nekünk a munkáidat. Az ügyeseknek biztos jó ötletelő is.

     

    Szisszka én pont úgy állok a fogyózássa, mint Te el kéne kezdeni, de mindig valami finomságot csinálok, mert vagy alkalom van, vagy csak úgy, de a többi nap igyekszem odafigyelni.

     

    Nálunk (Budapest) kora reggel óta esik a hó, de még a hétfői nagy hó is teljesen megmaradt, így már elég tetemes mennyiség van az udvaron, van ahol térdig ér, de ott biztos volt egy kis hófuvás is.

  79. 2013. január 18. 10:106823.
    Ezzel a csokor tulipánnal kivánok Boldog Szülinapot az Ünnepeltnek!
    előzmény:
    eszterlili (6820)
    2013-01-18  09:38
  80. 2013. január 18. 09:596822.

    Sziasztok!

     

    Mi még Pécshez vagyunk közelebb, akkor ide a hófelhők az érvényesek. Egyébként a valóság is ez, szakad a hó ezerrel, igaz, hordja is aszél elég rendesen.  Tegnap majdnem mind elolvadt, de most megint vastagon fehér minden.

    De jó, nem is tudtam hogy van ilyen, hogy hóemberek napja.  Akkor én ma ünnepelek, mert nagyon szeretem a hóembereket.  :-))))

    Aranyos lehet a kislányod a macival, kérjük róla a képet!  

    előzmény:
    Angela30 (6818)
    2013-01-18  08:59
  81. 2013. január 18. 09:576821.

    Sziasztok! 

     

    Csak egy gyors életjelet adok magamról, zajlik az élet, munka sok, gyerekek hisztisek :D

     

    A fogyókúrám sehogy se áll, azaz elkezdtem csökkenteni a szénhidrátot. Meg mult héten kardióztam egyet... De mivel határidős munkám van, az edzések el is maradtak!

     

    Szülinapoztunk is,  megcsináltam a túrórudi tortát! Isteni lett!!!! Egy baj van csak vele, hogy minden nap azt enném! :D a másik meg a fánk... Teljesen rá vagyok kattanva, azt hiszem a hétvégén fogok is csinálni :P 

    Fogyókúra, mi? :))) 

     

    Lassan befejezem a keresztszemest, amin ülök már egy ideje, aztán nekilátok a horgolás tanulásnak :) 

    Illetve szeretnék majd nyuszikat varrni, valami egyszerű, de cuki kellene :)

     

    És a farsang... Még pontosan nem tudom mikor lesz az oviban, de a kisfiam Mickey egér szeretne lenni :D  

     

    Borcsamama

    Nagyon szépeket készitettél!!!! Nagyon tetszenek!!!!

     

    Jajj, nálunk felváltva esik a hó meg a havaseső... :/ 

     

     

  82. 2013. január 18. 09:386820.

    Sziasztok!

     

    Borcsamama: Nagyon szépeket csinálsz!

    Lányok: Szakad a hó, plusz hófuvásvan!

    És ma szülinap van nálunk, a nagyobbiké.11. 

  83. 2013. január 18. 09:326819.
    Nagyon szépeket csináltál szerintem hozzad csak nyugodtan,hogy gyönyörködhessünk benne.
    előzmény:
    borcsamama (6817)
    2013-01-17  21:00
  84. 2013. január 18. 08:596818.

    Jó reggelt Angyalkák!

     

    Ma van a hóemberek világnapja világszerte.

     

    Egy apró bökkenő, hogy nálunk most már szakad, de az eső. Reggel gondoltam rád banyoc@, az időjárásjelentésben a pécsi és a szegedi felhők ugye egymás mellett vannak. A pécsiből hó, a szegediből eső esett. Neked , nekem . A mosolygó azért kettő, mert emlékeim szerint szőkésbarna hajad volt a topik elején mutatott képeken és nem tudtam a kettő között dönteni. 

    Borcsamama, nagyon szépeket varrtál ismét, gyönyörű a munkád és a használt anyagok is. Biztosan tetszeni fognak a gazdájaiknak. Én személy szerint szívesen nézegetem őket, nem hinném, hogy bármikor is nem idetartozó lenne, főleg ilyenkor "normál manó üzemmód" időszakában.

    Én is tegnap készre varrtam a macit, a lányom nagyon boldog vele, annak ellenére, hogy kicsit prototipus kategória. Azzal is aludt. Majd hozok róla képet. 

  85. 2013. január 17. 21:006817.

    még néhány kép....

     

    1.Táska hátulról

    2. Lovas táska előlről

    3. Táska nyitva

    4. Táska belülről  

    előzmény:
    borcsamama (6816)
    2013-01-17  20:56
  86. 2013. január 17. 20:566816.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!

     

    Elkészült a  lovas táska és a neszeszerek, mutatom a képeket.  Nyugodtan szóljatok ha úgy gondoljátok hogy nem tartozik ebbe a topikba, akkortöbbször nem teszem fel őket. 

     

    Mindegyik valamennyire western stílusban készült, lóimádó ill. kutyaimádó weaterntáncosoknak.  

     

    1.  Kockás neszeszer pacival

    2. Western mintás neszeszer 

    3. Kutyás neszi

    4. Táska neszivel 

  87. 2013. január 17. 19:186815.

    ezt is ki fogom próbálni, köszi a tippet, biztos nagyon finom narancsosan, mert már így is nagyon nagyon jó   volt, rigó jancsinak is beillene. Amúgy is narancs+csoki vagy csoki+narancs a gyengém ...

     

    előzmény:
    Eira (6809)
    2013-01-17  15:02
  88. 2013. január 17. 15:496814.
    Semmi nem válaszolt a hivatalos megkeresésre se.
    előzmény:
    Eira (6802)
    2013-01-17  13:18
  89. 2013. január 17. 15:226813.

    itt a sivatagban  meg sosem  esett  a  ho es en mar tiz eve nem lattam   csak muhavat / meg mujeget   a plazakban 

     

     

     igy maradt   a teli abrandozas  lapszerkesztes   nosztalgikus  tel  temaban

     

      koszonom szepen mindenkinek -aki erre jart eskattingatott az oldalaimra ..... 

  90. 2013. január 17. 15:096812.
    Hogy komoly-e, az csak rajtatok múlik!
    előzmény:
    banyoc@ (6807)
    2013-01-17  15:01
  91. 2013. január 17. 15:046811.

    buxus bokor, holnap vidékre kell mennem

     

    sebaj, ha hazaértem forralt bor és tv elötti alvás betervezve 

    előzmény:
    banyoc@ (6805)
    2013-01-17  15:00
  92. 2013. január 17. 15:036810.
    én komolyan vettem, remélem más is 
    előzmény:
    banyoc@ (6807)
    2013-01-17  15:01
  93. 2013. január 17. 15:026809.

    a csokis krémet kicsit több rummal és 1 reszelt narancshéjjal+leve főztem a hétvégén tortába, a tésztáját meg szintén reszelt csokival, 1 narancshéjjával csináltam + a narancs levét is hozzáadtam

    hááááááááááááát, az nagyon finom lett 

    előzmény:
    mákati (6803)
    2013-01-17  14:20
  94. 2013. január 17. 15:016808.
    Szerintem hallottad, hogy mekkorát nyeltem a mézes, tejszín....áááá olvasásakor.....
    előzmény:
    mákati (6803)
    2013-01-17  14:20
  95. 2013. január 17. 15:016807.

    Hát itt egész éjjel csak az eső esett. most meg tiszta kék az ég, és erőlködik a napsugár.....

     

    De tündérei húsvéti dolgokat hoztál!!!!! 

     

    A tortát egy az egyben fel tudnám falni, bár sajnálnám, mert nagoyn szép!

     

     

    Lányok ez a farsang most komoly???? azt hittem, hogy csak verbális:))))

    előzmény:
    borcsamama (6801)
    2013-01-17  11:21
  96. 2013. január 17. 15:016806.

    GratulA 4és irigykedek.. nálam még van a karácsonyi kilókból:(((((

     

    Legalább a versikédben van hó, hamár valóságban nincs:)

    előzmény:
    Pogikata (6799)
    2013-01-17  09:39
  97. 2013. január 17. 15:006805.

    Itt sincs semmi hó, sőt kezd sütni a nap, a hőmérséklet +3 körül van...

     

    Észa-ÉszakNyugato kapott most rendesen...

     

    Időjósok szerint holnap egynapos intenzív havazás várható Délre... Pécsre is..

    Na majd meglátjuk. 

    előzmény:
    Angela30 (6798)
    2013-01-17  09:20
  98. 2013. január 17. 14:506804.

    Egyik jobb- mint a másik! Az a BUGYOGÓ!!! :))))))

     

    Itt most csak eső esik :((

     

     

    előzmény:
    borcsamama (6801)
    2013-01-17  11:21
  99. 2013. január 17. 14:206803.

    nálunk 10-20 ft-os nagyságú pelyhekben esik a hó, nagyon sűrűn. Holle anyónál biztos a szorgos lányka van szolgálatban. Még a hétfői hó is meg van, szerencsére hideg az nincs.

    A mézes másnapra szépen megpuhult, csak lehet a tejszínt egy picit még keményebre kellett volna verni, hogy szebben szeletelhető legyen, de a közepén már elég szép szeletek sikerültek.

    a csokis krémet máshol is alkalmazni fogom, nagyon fini, ma fogyott el az utolsó szelet és ugyanolyan jó volt, mint hétfőn az első ...

  100. 2013. január 17. 13:186802.

    az úgy jó, had ázzon át a tésztája rendesen :-)

     

     

    Pogika, ez nem rossz módszer, egy próbát megér  - a diéta eddig úgy is kútba-csokiba esett

    igaz, karácsonykor nem is szedtem fel + kilót 

     

    Borcsamama, az a Rényuszi nagyon aranyos  

     

     

    Lilatulipánról van valami hír? 

    előzmény:
    banyoc@ (6797)
    2013-01-17  08:47

Címlap

top