Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2012. november 5. 18:113101.

    Nem tudom már kinek volt szüksége tésztás saláta receptre így akinek tetszik szívesen ajánlom a következő salátát:

     

    Narancsos tésztasaláta

     

    25 dkg farfelle vagy orsó vagy bármilyen mutatós tészta

    1 salátauborka

    2 kisebb lilahagyma

    2 narancs

    1 jonatán alma

    3 evőkanál citromlé

    1,5 dl joghurt

    1 dl tejföl

    1 evőkanál majonéz

    3 evőkanál narancslé

    csipet só, cukor és fehér bors

     

    A rugalmasra főzött tésztát egy tálba tesszük. Az uborkát hámozzuk (el is maradhat) kettévágjuk és belsejét kikaparjuk. Húsát vékony szeletekre  vágjuk. A lilahagymát szintén megtisztítás után vékony szeletekre vágjuk (félbe szoktam vágni). A narancsot megpucoljuk és gerezdjeit kifilézzük (ha nagy kisebb kockákra vágom). Az almát félbevágjuk magházát kiszedjük és szintén vékonyra szeleteljük, majd citromlével meglocsoljuk.

     

    A joghurtot a tejföllel, a majonézzel a narancslével, és a fűszerekkel kikeverjük. A közben kühült tésztát elvegyítjük a zöldségekkel és gyümölccsel majd a mártással. A tészta még vehet fel a mártásból ezért több mártást szoktam készíteni, ha nem azonnal fogyasztjuk.

    Pikáns ízű saláta. Jó étvágyat!

  2. 2012. november 5. 18:093100.

    Én mandulás, mazsolás rizst szoktam csinálni.

    A mandulalapokat kevés sóval szárazon megpirítom, a mazsolát konyakban, rumban, vagy teában leforrázom, kifőzöm a rizst és végül összekeverem. 

     

    A múltkor az a szép szalonna kabátba öltöztetett pulyka sajnos nem az én művem, neten találtam, ötletnek szántam.

    előzmény:
    fórumozok (3052)
    2012-11-04  18:22
  3. 2012. november 5. 18:063099.
    Én mindenféle süteményt megütök diab változatban a barátnőmnek, 70-30 arányban keverem MasterMix-szel (a liszt a több), és nyírédest használok cukor helyett. Tavaly angyalszemet, Lajcsi szeletet és a narancsos-csokis kekszet kapta, annyi, hogy mivel több folyadékot igényel ez a lisztkeverék, 1-2 kanál tejföl megy a tésztába.
    előzmény:
    banyoc@ (3065)
    2012-11-04  21:18
  4. TSE
    TSE
    2012. november 5. 18:053098.

    DM-ben is hasonló a szarvasos wc-papír, mint Rossmanban? Ma ott vettem, gyorsan eldugtam, mert ha ,meglátja a család, nem lesz maradása Viszont dm közel van, veszek akkor majd ott is.

     

    Timi30, nagyon szépek a sütik! Már most lenne kedvem mézest sütni, de még nagyon korai

     

    Én is hoztam egy fotót életem első lekvárjához, amit a topicnak köszönhetek

    előzmény:
    Mrs.Kut (3093)
    2012-11-05  15:39
  5. 2012. november 5. 17:413097.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek köszönöm a dícséretet.

    A cd-s szalvétatartónak egy vékony fa lap az alja arra van ráragasztva a 

    félbevágott és szalvétázott cd lemez.

     

    Gasztro ajándékok  készülnek nálam is.A nagy fagy előtt leszedtem a fűszernövényket és csináltam fűszerolajat és ecetet.

    Lekvárt is csináltam.szőlős almadzsemet.Még a házi vegetán gondolkodom...

    Mézest,aprósüteményeket,bon-bonokat minden évben sütök.

    Mutatok pár süti képet ha nem bajnagyon szeretek sütni

  6. 2012. november 5. 17:383096.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a tanácsokat, legközelebb megpróbálom csak keverni a fehérjét több cukorral.

     

    Azta, nagyon klassz méziket készítettetek, csak ámulok! A forró csokival szemezek, nagyon tetszik!

     

     Banyoc@:

    Egyiket sem próbáltam még, a tejberizshabot tervezem, de egy próbát talán megér (most én is ilyen receptekrevadászom, ha találok még, linkelek)

    Beigli teljes kiőrlésű lisztte, édesítővel:

    http://erezdmagadjol.hu/2011/12/dietas-bejgl i-karacsonyra/

     

    Tejberizshab esetleg por édesítővel:

    http://www.csakapuffin.hu/2012/10/bounty-tej berizshab.html

     

    Házipatikán cukorbetegségre receptek:

     http://www.hazipatika.com/receptek/lista?f_ill =16

     

    Kopogtatóim lefényképeztem, holnap tanán felrakom.

  7. 2012. november 5. 17:343095.

    bocsánat, de egy pár napig nem olvastam, csak ma olvasok vissza.

    Én szeretem hidegen is, de persze mindenkinek más az ízlése, mondjuk én elég finyás vagyok másnapi ételek terén,de ezt szeretem. Esetleg egyik hétvégén készíts egy próba verziót, hogy ízlik-e, milyen másnap. Az biztos, hogyx hidegen jobban szeletetlhető, akár vékonyra is.

     

    előzmény:
    Écus (2905)
    2012-11-01  16:29
  8. 2012. november 5. 17:033094.

    Éjjel nem tudtam aludni és az ugrott be,hogy( csak ötlet) meg lehetne próbálni jó sűrű cukorszirupot próbálni a mézeskalácsházikók összeragasztásához!

     

    Én ezzel a marcipánfigurákat szoktam ragasztani.

     

    Ha valakinek van ráérő ideje és idegzete megpróbálhatja...hogyan viselkedik a mézes anyagán...

     

    10 dkg cukrot,fehér kristály,lábasba,éppen annyi kevéske vízzel,hogy  éppen csak ellepje,alacsony fokozaton főzni,amíg bugyborékok jönnek ki,addigra elolvadt a cukor(de keverés nélkül!) és besűrűsödött a szirup,de még átlátszó,nem karamelizállódott sárga. ..na ekkor rákenni,vigyázat nagyon hamar szilárdul!..jah és ne égesd meg magad

     

    Egy próbát megér...

    előzmény:
    viragocska80 (3090)
    2012-11-05  15:12
  9. 2012. november 5. 15:393093.

    Karácsonyi wc papírt DM-ben kapsz... :)

     

    Jelenleg éppen szarvas mintás van. :)

     

    Ott mindig ünnepekhez illő wc papírokat árulnak, amikor jön a szezonja érdemes előre megvenni ezeket, mert lehet később nem lesz.

    előzmény:
    banyoc@ (3065)
    2012-11-04  21:18
  10. 2012. november 5. 15:253092.

    Ezt a hideg zselés anyagot nem ismerem...

     

    Ha sütés előtt vágod ki a lyukat a tésztából, akkor arra számolj, hogy megváltozik a mérete a sütés során....  ha kihűlt igazítani kell rajta (éles recés késsel elég jól faragható a mézeskalács)

    előzmény:
    viragocska80 (3090)
    2012-11-05  15:12
  11. 2012. november 5. 15:163091.

    Igazából még nem végleges hogy mire próbálunk kéz/lábnyomot varázsolni. De most épp azok a gömbök teszenek legjobban, amin kis kezecske van. De hogy hogy lehet rávenni, hogy olyan szépen odanyomja, aztán elengedje????? Na ez még rejtély! 

    És ezeket a festékeket simán le tudom utána mosni róla?

    előzmény:
    Szisszka (3080)
    2012-11-05  10:21
  12. 2012. november 5. 15:123090.

    Sziasztok!

     

    Jó itt lenni újra..... egy forró almás-fahéjas tea, bécsi adventi vásáros bögrében, Törpi (még) alszik, csend és nyugalom. Ki is használom visszaolvasásra.

     

    Timi, ezek a teáscsésze mécsesek nagyon szépek, amíg piciben láttam csak a képet azt hittem valami finomság van bennük. Ötletes!

     

    Sil, mi tegnap ettünk halat, természetesen férfiember főzte, kint, bográcsban.   Bár már többször gondoltam el kellene lesnem a trükköket, mert a férjem nem egy nagy halevő, csak a család többi része. Előbb-utóbb rám hárul a feladat.

     

    Banyoca, köszi! Szerintem marad a kísérletezés, hogy hogyan egyszerűbb.... megpróbálok előre lyukat csinálni oda, úgy sütni vagy utólag gyorsan belenyomkodni. Meglátjuk mi válik be. Köszi a "ragasztós" tippet. Közben megtudtam, hogy van egy hideg zselé nevezetű anyag. Pl azzal lehet ráragasztani az ehetőre kinyomtatott fotókat a tortákra. Az jó lehet erre is???

     

     

     

  13. 2012. november 5. 13:363089.

    Sziasztok!

     

    Hölgyek!

     

     

    A II.ker. a Szász utcában van egy üzlet, olyan 100 ft-os féle - lépcsőn kell lemenni az üzletbe -2 van egymás mellett - ott tavaly különleges üvegeket és apróbb karácsonyi dolgokat lehetett kapni elfogadható áron.

     

    A régi Mammutban a moziknál van egy Hobby bolt, ott is csodák kaphatóak.

     

    Akik mézest sütnének, azoknak ajánlom:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=19&topicid=172469

  14. 2012. november 5. 12:383088.

    Sziasztok!

     

    Reggel szinte tavaszias volt az idő megint, de most úgy szakad aze ső, mintha dézsából öntenék:(((( SŐT most még viharos szél is jött hozzá!

     

    Sil78 : csuda ötletes dolgokat hoztál! A mobiltartó különösen tetszik. 

     

    Manócskáim:  nyami, nyami.. ez a forró csoki!!:))) nagyont tetszik... elmentem a kincseim közé:)

     

    Tutusatu: A drogériába mindenképp be  kell mennem... félek, hogy elcsábulás lesz a vége:(((

     

    Sziszka: kandalló: ÁLL!:)))) de még nem kész:(( állati hülyén néz ki a mediterrán hangulatú és színű konyhában a kékes-szürkés márványszerű képződmény, de jelen pillanatban nincs más hely ahol félkész állapotban tárolhatnám. Az a helyzet, hogy a váz már össze van rakva, ragasztva, a dekor részek is készek, csillámozva vannak, csak a "tűztér" hátulja nincs még meg. Ami színezett, festett pausz papír lesz, és azt még be kell szereznem.Ha az megvan, akkor pikk-pakk össze tudom majd rakni, és akkor hozom a fotókat:) 

    Gesztenyés pulyka: bevallom, hogy én nagyon szeretem/ném. meg az aszalt szilvásat is, de a család húzza az orrát:((( 

  15. 2012. november 5. 12:353087.
    Gyönyörű lett a blog, nagyon szépen megcsináltad. Jó sokat dolgozhattál vele. Nagyon ügyes vagy. Millió köszi érte! Én viszont nem kértem engedélyt a nézegetésre, csak nyomtam a könyvjelzőt
    előzmény:
    ljanka (3084)
    2012-11-05  11:53
  16. 2012. november 5. 12:303086.
    Én hétvégén a KIK-ben vettem 630,-Ft-ért 10 izzósat, sárga ledekkel, 1 méter hosszú az egész, a Tescoban ugyanez hidegfehér vagy piros 890,-Ft. De a KIK-ben volt még több féle elemes, hópehely 290-ért, hosszabb, ilyen-olyan gyöngyel díszített 1290-ért, ledes angyalkák stb.
    előzmény:
    Szisszka (2816)
    2012-10-31  13:00
  17. 2012. november 5. 12:223085.

    Szia!  Sziasztok mindenkinek a mai napon! Hétvégén a Baumaxban láttam ilyen fa díszeket, kb. 5 centisek (viszonylag picik) voltak és jó pár darab volt egy dobozban. Az árát nem néztem, arra öszpontosítottam, hogy ne kelljen a lányomnak megvenni, mindenáron szerette volna, pedig otthon is van egy óriás dobozos.

    Tavaly volt a Tescoban is, szerintem pont ugyanaz, mint a baumaxos. 

    Hogy néha én is mutassak valamit, nekem ez nagyon tetszett, egyszerű, de nagyszerű.

    előzmény:
    tutusatu (2791)
    2012-10-30  21:18
  18. 2012. november 5. 11:533084.
    Persze, hogy bárki mazsolázhat a blogból, nem az én, hanem a fórum alkotói terméke és gyűjtőgető szenvedélye, én csak jófej voltam és összeszedtem 
    előzmény:
    Angyallány (3036)
    2012-11-04  16:29
  19. 2012. november 5. 11:463083.
    Már néhányszor belinkeltem, csak lehet hogy pont lemaradtál róla, mármint az olvasással, mert eltűnni biztos nem tűnt el innen 
    előzmény:
    fórumozok (3022)
    2012-11-04  13:53
  20. 2012. november 5. 11:063082.

    Attamindenit

    Jajj, de jó, hogy írtad a FIMO-t! Te milyen sütőben sütötted ki? Csak mert én azt olvastam, hogy elektromos sütőben kell, nekem viszont gáz sütőm van... :/

     

     

    Mágika

    Köszi, hogy közzétetted a szaloncukor süti receptet, nekem nagyon tetszik! :)

    A fahéjas almalekvárt én is igy szoktam csinálni! :)

     

     

    Borcsamama

    Örülök, hogy jelentkeztél és annak is, hogy jól vagy! :)

     

    Banyoca

    Én gesztenyés pulykatekercset szoktam készíteni, panirozott változatot.

     

    Jajj, majd még folytatom, de már reklamálás van...

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Attamindenit (2901)
    2012-11-01  15:41
  21. 2012. november 5. 10:313081.

    Sziasztok! Én is csatlakozom a "káosz az étkezőasztalon" klubba!!! Csak nálunk én balhézom miatta folyton, néha a tányérok is alig férnek rá, uuuuuuuuuuuuuutálom!! Pedig a mienk nem kicsi, van vagy 1x1,5 méteres, mégis mindig csurig van cuccokkal.

    Ha esetleg valakit érdekel (engem érdekelne, de idén a költözés miatt iulyesmik nem férnek bele): http://www.alkupon.hu/oltoztesd-unneplobe-otthonod-5-meter-hosszu-600db-os-led-izzosor-70-kedvezmennyel-8750-ft-tol/632/?utm_source=Alkupon.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ledizzosor

    Sil78 köszönöm, aranyos vagy, ismertem ezt az oldalt is, de olyan drágák, többe kerülnek, mint amiket beletennék... maradok a gyűjtögetésnél :-) A mobiltöltős linked annyira szuper, be is tettem a kedvencekhez, annyi jó ötlet van azon az oldalon!!

     

    előzmény:
    Szisszka (3080)
    2012-11-05  10:21
  22. 2012. november 5. 10:213080.

     

    Kisbogár

    Nagyon tetszenek az adventi naptárok a miket feltettél, főleg amelyik wc papir gurigából fenyő alak van felépítve, jövőre már nagyok lesznek a fiúk, akkor megcsinálom nekik :)

     

    Virágocska

    Tuti nagyon édi a picikéd a Télapó szerelésben, és biztos vagyok benne, hogy mindenkinek tetszeni fog a képeslap :) Az én kisfiamnak rénszarvas rucija van, tavaly vettem a tescoban, akciós volt, igy idénre is beszereztem neki egyet :D  Ő is nagyon szereti :D

    A kézlenyomatos dolgoknál az a kérdés, hogy mire szeretnél lenyomatot, ha bögrére, tányérra, akkor porcelánfesték kell hozzá, ha meg papírra, akkor tök jó a tempera is! :)

    Mi nagyon szeretjük a gyerekekkel az akciós újságokat böngészni, most hozzánk semmit nem hoztak :(  

     

     

    Mákati

    Ez az aszaltszilvás pulykakuglóf nagyon jól néz ki! Nyami!

     

    Mindenkinek köszönöm az okosítást matricafestésből és az izzósor kapcsán. 

    Konklúzió, veszek kontúrfestékeket is :D A másik pedig, hogy próbálok szerezni elemes égősorból 20 izzósat, és abból veszek kettőt, azt hiszem úgy már jó lesz :) Majd lecsekkolom a KIK-et is.

     

    Sil

    NAgyon helyes lett az angyalkád! :)

     

    Eszerlili

    Tavaly a fánk már 23-án este harcidíszben állt, viszont 24-ére lebetegedett a fiúnép, a gyerekek is hamar elaludtak, igy csak 25-én reggel ajándékoztunk.

     

    Csitar

    Nagyon szép a karácsonyi falud!!!

     

    Nolee

    Sajnálom a mézeskalács házikód! :( Tudom milyen, én is jártam már igy :( Máskor tegyél több cukrot a tojásfehérjéhez...

     

    Sziga

    Nálunk dettó ugyanez van az étkező asztallal! (férj már megszólt, hogy tuti hogy csak nálunk van mindig rumli az étkezőasztalon, bár ő is egyből oda pakol le mindent... khm... ) :( Az adventi időszakban egyfolytában pakolok, de az adventi koszorú bizony ott figyel :D Most már gondolkodtam rajta, hogy a falra szereltetek egy polcot az étkező asztal fölé, igy jobban elfér a dekor is, meg mi is...

     

    Merc

    Köszi a játékforrás infót!!!! Igen, mi is itt lakunk a kerületben :D Dejóóóó!!!

     

    Marcsux

    Nagyon édesek az angyalkáid! A karácsonyi faluhoz pedig drukkolok, kivánom, hogy váljon valóra az álmod! :)

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Kisbogár (2805)
    2012-10-31  09:27
  23. 2012. november 5. 09:463079.

    Sziasztok!

     

    Claire

    További kitartás a fogacskákhoz! A chamomilla golyót jó szivvel ajánlom, nekünk bevált!

     

    CicaBa

    Én is emlékszem Rád! :) Az én kisfiam is 2 lesz, most novemberben :) 

     

    Écus

    Nagyon szép volt a fátok! :)

     

    Banyoca

    Hogy áll a kandalló?

     

    Sziga

    Én fekete tépőzárat tettem a fára, mert sehol nem találtam zöldet.

     

    ezt most elküldöm, mert 2-szer pötyögtem, és mind2x eltűnt! Úgyhogy folyt.köv.

     

     

    előzmény:
    Claire31 (2745)
    2012-10-30  11:44
  24. 2012. november 5. 09:453078.

    Lányok látom akkor nem csak én vagyok ennyire elvetemült, hogy totál extázisba jövök egy karácsonyos klotyópapírtól...

     

    Majkati: én is keddre terveztem a kökit, milyen vicces, lehet hogy egymás mellett fogunk vásárolni és nem is tudjuk, hogy "ismerjük egymást".. 

    előzmény:
    a1g1i1 (3062)
    2012-11-04  21:09
  25. 2012. november 5. 06:163077.

    Jó reggelt:-)

     

    Munka előtt még gyorsan bejelntkezem, nem tudom mi vár bent a hosszú hétvége után 

     

    majkati: ez az adventi tea nagyon finom, tavaly ittam a barátnőmnél, azt hiszen neki a piros dobozos volt. Jó hogy írtad, ma be is ugrok a dm-be és megnézem itt nálunk kitették e már. Bár a hétvégén kaptam két teát is, de ezekből a finomságokból sosem elég:-)) A tészta nagyon jópofa. Tavaly csináltam fokhagymás tenger gyümölcseivel:-))) Olyan jó kis hangulata van. Van csak sima zöld színű, karácsonyfa alakú is 

     

    Az "R" betűs drogériában lesz mától 1-2 karis dolog:

    a jó sokat emlegetett wc papír, téli folyékony szappan, karácsonyi rojtos konyharuha, karis ülőpárna, karis kötény, karis zselés matrica...

    aki arra felé jár:-)))))))

     

     

     

     

  26. 2012. november 5. 01:103076.

    Van csavaros is. Esetleg még fodrászkellékboltokban is meg lehet próbálni, legalábbis a Google alapján. Illetve találtam egy ilyen webáruházat is, mindenféle szappan- és krémkészítéshez szükséges cuccot árulnak:

    http://nagymamikincsestara.boltaneten.hu/kina lat/25_tegelyek_es_mas_egyeb-2/

    előzmény:
    a1g1i1 (3075)
    2012-11-04  23:47
  27. 2012. november 4. 23:473075.

    Köszi Sziga, tudom, de az nem csavaros, hanem pattintós. Vagy van csavaros is? Amúgy nálunk úgy adják ki, mintha a fogukat húznák, és csak 2 gyógyszertárban, a többiben egyáltalán nem adnak :-(

    Majkati, Te pesti vagy? De jó ez a tészta, én is akarok ilyet :-D Valami igazán jó salátát kéne belőle csinálni...

    előzmény:
    sziga (3073)
    2012-11-04  23:06
  28. 2012. november 4. 23:113074.

    Sziasztok!

     

    lilatulipan: kipróbálhatjátok úgy is, hogy egy kockához vagy rombuszhoz hozzásüttök egy szívecskét, a végén írókázzátok. Remélem, érthetően írtam:)

     

    a1g1i1: nekem szerintem vannak elfekvő hélia-d-s tégelyeim.... meg talán más is, na nem sok, néhány darab.

     

    Hétvégi szerzeményem a DM-ből: karácsonyi tészta 379 Ft, adventi teagyűjtemény 899 Ft (remélem, olvasható lesz az összetétel - szerintem ugyanaz a piros és a fehér doboz)

     

    Én továbbra is keresek majd karácsonyos, télapós törülközőt, a legjobb, ha összepréselt, de talán az sem baj, ha nem:) Kedden én is benézek majd a kökibe, remélem, lesz időm. Ma meg összeszedtem a tobozgyűjteményemet, hogy mire lehet alapozni a kreatívkodást:)

  29. 2012. november 4. 23:063073.
    a1g1i1: gyógyszertárban simán adnak el üres tégelyt, és nem kerülnek ám sokba. 1-200,- Ft-ért steril, csavaros fehért tégelyt tudsz venni. Szerintem megéri, én már többször vettem, ha kellett valamire. Ragasztottam rá szép címkét és hibátlanul nézett ki.
    előzmény:
    a1g1i1 (3072)
    2012-11-04  22:32
  30. 2012. november 4. 22:323072.
    Igazából bármilyen bolti krémesdoboz jól tisztítható, jól záródó (csavaros)tégelyének örülnék (a tubusok, flakonok nem jók). Arckrémeket, testápolókat csinálok, és állandó problémám, hogy mibe tegyem őket. A család gyűjti ugyan, de most már körforgás van, boltit nem nagyon vesz senki. Az üveg a legjobb, de a legtöbb műanyag is kibírja a sterilizálót. Ha esteleg valaki nem dobta/dobja ki őket, megköszönöm, ha szól
    előzmény:
    fórumozok (3071)
    2012-11-04  22:23
  31. 2012. november 4. 22:233071.
    inkább azt írd le, hogy pontosan milyen üvegeket, tégelyeket szeretnél ... hátha úgy jobban rádtalálnak a felesleges edények
    előzmény:
    a1g1i1 (3070)
    2012-11-04  22:20
  32. 2012. november 4. 22:203070.

    Köszi! Megnéztem, hátha rábukkanok valakire, aki tudna még adni, de a topicból nem derült ki sajna :-)

    előzmény:
    fórumozok (3067)
    2012-11-04  21:31
  33. 2012. november 4. 21:403068.

    Sziasztok!

     

    Karácsonyi ajándékvásárlás közben ha van kedvetek, november 17.én garázsvásárt rendezünk lakásban! :) Hátha akad ajándéknak való is nálunk! :)

    Helyszín: XIV. kerület Füredi utca (pontos cím emailben)

    időpont: november 17 reggel 9től délután 16 óráig.

     Kínálatunkból: Új és újszerű márkás női férfi és gyermekruhák különböző méretben, cipők, egyéb kiegészítők kedvező áron. Továbbá néhány műszaki cikk, szakácskönyvek, német nyelvkönyvek kicsiknek és nagyoknak.

    Esküvőkre készülők figyelem! Eladásra kínálunk egy egyszer használt, tisztított 44-től kb 52-es méretig állítható menyasszonyi ruhát, hozzá tartozó kiegészítőkkel, továbbá esküvői dekorációs kellékeket, asztali futókat, egyebeket.
    Minden érdeklődőt szeretettel várunk, és egy kis meleg teával fogadjuk vásárlóinkat!

     

    Kis lakás méretei miatt előzetes bejelentkezés szükséges a garazsvasarzuglo@gmail.com címen. 

     

    Kellemes készülődést az ünnepekre Mindenkinek!

     

    üdv 

  34. 2012. november 4. 21:313067.
  35. 2012. november 4. 21:263066.
    köszi
    előzmény:
    borcsamama (3061)
    2012-11-04  21:05
  36. 2012. november 4. 21:183065.

    Húú de sokat írtatok ma:))) -meg tegnap is:)))

     

    Ma olyan tavaszias idő volt itt, sütött a nap, csicseregtek a madarak:)  Jól esett, hogy nem volt fogcsikorgató hideg, de valahogy furcsa volt a tavaszias hangulat a karácsonyi gondolatok között:))

     

    Virágocska nagyon aranyos ötlet, hogy minden advent vasárnapra készítesz valami ehető meglepit a családnak!:))) a rénszarvas keksz nagyon aranyos, de fogalmam sincs, hogy nyomták bele a pereseket. Biztos sütés után, talán még amikor kikerül a sütőből, mert akkor még puha, és képlékeny a tészta (kb fél percig) Sütiragasztó: íráóka( tojásfehérje+porcukor)

     

    Nolee: anno én is felvertem a tojás fehérjét, és iszonyat, hogy mit kínlódtam a ragasztással, és már fogalmam sinc,s hogy hol láttam, vagy hallottam, hogy nem kell felverni, csak keverni, és tojás mérettől függően kb 15-20 dkg valóban a porcukor mennyisége. De nem tojáshabhoz! A csoki elfolyik, és ha félre kenődik, cseppen, nem tudod leszedni, de próbáld meg, én csak írókát használok. 

     

    Karolin:  http://mindenamikaracsony.blogspot.hu/ itt keressél rá a mézeskalács cuccokra... én pontosan leírtam, hogy mit hogy kell készíteni. 

     

    Tutusatu:) jújjjjjj  mit mondtál Kedves Férjednek?????Hogy akkor neki a  nyúl pakolja meg a kiscsizmáját???:))))))))))))

     

    Bambi5: szerintem ízlés kérdése. az étcsoki markánsabb, jobban kihozza a naracs aromáját, zamatát. A tejcsoki meg jelzés szerűen ott van): én reszeltem  a csokit, merthogy hűtőből vettem ki és kő kemény volt:) 

     

    Dkata81: Gratulálok!:)))) szép karácsonyotok lesz!:)

     

    Ennyi kismama, születendő babuci még eyik karácsonyi topikban sem volt, mint az idén!!!!:))))))))))) 

     

    Eira:)))))))))))))))))))))) hát nagyon jót nevettem leírásodon:) bővítmények, függelékek stb:))))))))))) 

     

    Zeneovi:)) nagyon szívesen:) 

     

    Lila.tulipán: Sajnos nekem nincs ilyen kiszúróm:((( sőt! még nem is láttam ilyent...

     

    Reni: de édesek ezek a zoknik!!!:)))))))))))))))

     

    aiméejane:  annyira tetszenek a villanykörté sdíszek (meg az angyalkáid is) mostmár bánom, hogy kidobáltam a régi kiégett villanykörtéket!

     

    1citka: hogy lehet ilyen szépre tölteni egy üveget????

     

    ljanka:)) a hosszú hétvége ellenére én sem úgy haladtam, ahogy terveztem.. 

     

    Écus:) nem vagy hülye... vagy én is az vagyok???? karácsonyi kéztörlő, karácsonyi törülközó, karácsonyi konyharuna, karácsonyi LÁBTÖRLŐ!!! karácsonyi csengőhang a telefonon, fenyőillatú mosogatószer..... honnan szedek karácsonyi budi papírt nem tudom, pécsen nincs köki.....

     

    Timi30:  nagyon ötletes a  szalvétatartóCD-ból! és nagyon tetszenek a csészemécsesek:))) olyan hangulatosak!:))))))))))

     

    Körkédés:  esetleg valakinek van valamilyen diabetikus karácsonyi sütireceptje??? esetleg mézeskalács???? szülők -főleg Apukám- elég cukrossak, és ...... nem kell részelteznem, mindenki tudja mi ez...

  37. 2012. november 4. 21:133064.

    Sziasztok, 

     

    Nagyon szép filc díszek születtek a hétvégén. Ügyesek vagytok:-)

     

    Én teljesen kész vagyok, elmentek a vendéged, összepoakoltam, gyerek alszik... most már csak egy kád forró vízre vágyom 

     

    Tegnap sacher tortát, ma pedig vaníliakrémes csokitortát sütöttem.

    Ez a vaniliakrém isteni lett. Ha esetleg valakit érdekel:

     

    15 dkg margarin, 10 dkg porcukor, 2 csomag vaníliás pudingpor, 5 dl tej, 4-5 ek cukor. 

    A tejjel a pudingporral és a cukorral sűrű krémet főzünk. Időnként megkeverve kihűtjük. A margarint a porcukorral habosra keverjük és a pudinggal elvegyitjük. Iszonyú egyszerű, de annál finomabb 

     

    Csináltam képet is majd hozok, de még nem volt erőm a gépről leszedni:-(

     

    timi: nagyon szépeket alkottatok

     

    borcsmama: nagyon jól néz ki a halacska:-)) mi is imádjuk a halat:-))

     

    na, holnap én is meglátogatom a R dm-et:-))

     

    Mindenkinek további szép estét 

      

     

     

     

     

     

  38. 2012. november 4. 21:133063.

    Sziasztok!

     

    Megint egy csomó jó ötletet hoztatok. Mézikék is mentve, már majdnem megfeledkeztem róluk. Pedig őket is terveztem.De a 37. darab után kicsit besokalltam...Akkor is lesznek mézik!Meg anygalok is mentzve, abból már többfélém is van tallonban. 

  39. 2012. november 4. 21:093062.

    Hugi-83: én is voltam, és én is vettem! A Párom csak rámnézett, és annyit mondott, hogy „hozzad akkor, ha akarsz ilyet venni!” :-D

    1citka: melyik volt ez a topic? Nekem is kellenének üvegek, kiürült tégelyek… aki gyűjt nekem, adok cserébe szappant!! Neked pedig ezt ajánlom: http://www.cosmio.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=112:sos-testradir&catid=36:ajandekba&Itemid=168 Nagyon szuper, és ezt lehet zuhany alatt is ;-) A ceralan és az agyag nem kötelező bele, és én só helyett cukorral szoktam. Bármilyen hidegen sajtolt olaj jó bele, olíva a legtöbb háztartásban van, azzal is tökéletes. Illóolajból azért mindenképp természetest tegyél bele, DM-ben, Rossmanban kaphatók. (a fahéj és a szegfűszeg viszont irtó erős illók, és maguk a fűszerek is erősek, így érzékeny bőrűeknek előbb javasolt egy bőrpróba, hiába finom az illatuk, ha vörösre égetnek!!!)

    Sil78: bajai halászlé, óóóóóóóóóóóóóóóóóó de irigyellek!! Fősulis koromban volt egy bajai barátom, se előtte, se azóta nem ettem halászlét, az az egyféle, amit szeretek…

    Timi30: nagyon jó ötlet ez a cd-szalvétatartó, de mibe van beletéve, mi az alja?
  40. 2012. november 4. 21:053061.

    Semmi extra, ugyanúgy készítem mint  nélküle, csak hozzáteszem a megmosott mazsolát, és együtt párolom készre.

     

    Ha előfőzött rizsből csinálom, akkor a mazsolát pár percig főzöm enyhén sós, vegetás vízben.  Másik variáció lehet, hogy fehérborban főzöm rövid ideig, aztán összekeverem a már megfőzött rizzsel.

     

     

    előzmény:
    fórumozok (3052)
    2012-11-04  18:22
  41. 2012. november 4. 20:573060.

    Erre majd visszatérünk.  Egyeztetni kéne a család többi tagjával is. :-))))))

     

    Holnaptól megint eltűnök, de szombaton jövök újra néhány hozzászólás erejéig.  Sajnos akkor nagyon rövid ideig leszek itthon, vége a négy napos ünnepléseknek.  Szerintem nem is lesz majd időm visszaolvasni.

     

    Puszi Mindenkinek!

    előzmény:
    Eira (3055)
    2012-11-04  19:21
  42. 2012. november 4. 19:523059.
    Mézik amiket ma készítettem.
  43. 2012. november 4. 19:453058.
    Nálunk ritka az a hónap, amikor nincsen, de hát ez ilyen helyi sajátosság. Gyerekkoromban én sem voltam annyira oda érte, és most sem eszem meg a halat, csak a levét a tésztával, de most már a kedvenc ételem (ha a sütiket nem számítjuk).
    előzmény:
    Eira (3056)
    2012-11-04  19:29
  44. 2012. november 4. 19:433057.
    Köszi. A tieied is szépek, ahogy elnézem, az enyémek ezekhez képest egész kis minikék (kb 7,5 centisek, mint az angyalkák). Most épp maci készül (anyukám nagy macigyűjtő), majd mutatom azt is.
    előzmény:
    aiméejane (3051)
    2012-11-04  18:19
  45. 2012. november 4. 19:293056.

    nálunk is férfi munka a halétel, én nem is tudom megtanulni, mert nincs érzékem hozzá

     

    az ifjúség nem szereti a halászlét,ezért azt nem karácsonykor főzzük 

    előzmény:
    Sil78 (3045)
    2012-11-04  17:04
  46. 2012. november 4. 19:213055.
    Mikor lesz a családi ebéd?
    előzmény:
    borcsamama (3047)
    2012-11-04  17:15
  47. 2012. november 4. 19:203054.
    körte, szilva, törköly és van kajszi is, de csak vendégeknek még a halászok is csak a törkölyből kaphatnak - azért ne legyek igazságtalan, fogott már halat horoggal is
    előzmény:
    Écus (3049)
    2012-11-04  17:42
  48. 2012. november 4. 18:223053.

    1.szalvétatartó

    2.Teáscsésze mécses

     

    A hógömböt a nagylányommal közösen készítettük.A többit ő csinálta.

  49. 2012. november 4. 18:223052.
    mazsolás rizs ... hmmm ... hogy kell elkészíteni? ... vagy elég csak külön megfőzni a mazsolát és belekeverni?
    előzmény:
    borcsamama (3047)
    2012-11-04  17:15
  50. 2012. november 4. 18:193051.
    Csudaszépek lettek az angyalkáid és a mézik.  Mutizom a tavalyi méziket, amelyek szintén adventi vásárra készültek.
    előzmény:
    Sil78 (3028)
    2012-11-04  15:46
  51. 2012. november 4. 18:123050.

    Szisztok!

     

    Nagyon szuper a topic.Sikerült végigolvasnom az egészet.Köszi a sok szuper

    ötletet.Szeretném megmutatni amit sikerült elkészíteni.

    1.Hógömb

    2.szalvétatartó (cd lemezből szalvétázva)

    3.mécsestartó

  52. 2012. november 4. 17:423049.

    ahaaa!

     

    pálinkával könnyű halászni

     

    Milyen pálinkája van?

     

    Barackot(kajszit) vadászok régóta...

    előzmény:
    Eira (3042)
    2012-11-04  16:58
  53. 2012. november 4. 17:413048.

    Azta,nagyon nyamin néz ki!

     

    Kislányom imádja a halat és az almát is,na meg a mazsit!

     

    Most anyósom lesz idén a halfelelős,továbbítom neki ezt a receptet!

    előzmény:
    borcsamama (3047)
    2012-11-04  17:15
  54. 2012. november 4. 17:153047.

    Sziasztok!

     

    Annyit emlegettétek már itt a süllőt, hogy ezeket küldöm nektek fénypostával.  Nálunk nem a szomszéd, hanem a párom a nagy ho-ho, és ezeket is ő fogta, nem csak a kukacát.  :-))))))

     

    Nálunk ez nagy kedvenc, valószínű része lesz a karácsonyi menűsornak is.

     

    Fokhagymával, mustárral pácolt, almával sült süllő mazsolás rizzsel, vagy kapros-mazsolás-kukoricás rizssalátával.

  55. 2012. november 4. 17:143046.
    Baján csakis és elmaradhatatlan!!!!!
    előzmény:
    Sil78 (3045)
    2012-11-04  17:04
  56. 2012. november 4. 17:043045.

    Nálunk meg, ha halétel, az mindig halászlé, 24-én. Baján mi is lehetne más... ;) Idén már öcsém lesz érte a felelős, merthogy ez férfimunka (a nők csak a tésztát főzik ki hozzá).

     

    Most, hogy már nem otthon lakok, tök fura volt pl tavaly, hogy itt nincsenek halboltok se, karácsony előtt sátrakból árulták a halat. Pedig szintén Duna menti város...

    előzmény:
    Eira (3038)
    2012-11-04  16:36
  57. 2012. november 4. 17:013044.

    Én szavaztam, ezen ne múljon a dolog.....

     

    Écus, igen, ezért tetszik nekem is, mert egy ragasztópöttyöt és egy kis pamacsot már a legkisebbek is oda tudnak nyomni, egy kis irányítással. Tegnap mikor kinyomtattam, megmutattam neki és körbehordozta, végigmutogatta a családnak, hogy "ez télapó".

     

     

     

     

    előzmény:
    marosanikó (3020)
    2012-11-04  10:35
  58. 2012. november 4. 16:593043.
    nálunk hétvégén nincs nyitva a Rossmann
    előzmény:
    1citka (3040)
    2012-11-04  16:49
  59. 2012. november 4. 16:583042.
    szerencsésebb a helyzet, mert tőle veszik a bort meg a pálinkát a halászok
    előzmény:
    Écus (3039)
    2012-11-04  16:46
  60. 2012. november 4. 16:523041.

    Még vmit elfelejtettem. Igaz ez nem kreativ, csak pénztárca kell hozzá:

     

    A Tescoban sok-sok féle babaholmi van ami már karácsonyi hangulatot idéz pl. body, felső  

  61. 2012. november 4. 16:493040.

    Friss infók: 

    Ma voltam a Tescoban, ahol Dr.Oetker ételszinezék(sárga,piros,zöld) van akciósan 249Ft-ért ha jól emlékszem. Ezek 10g-osak és könnyen kezelhetőek

     

    A Rudolfos budipapirra én is rákattantam-volna-, főként hogy 8tekercses (gondoltam akkor már nálunk a Mikulás a céget is meglepi egy ilyen tekerccsel), ám felvilágositottak, hogy az majd csak hétfőtől lesz akciós és addig ki sem teszik a polcra a Rossmannban :(

    Úgyhogy azt majd csak holnaptól vadásszuk  

  62. 2012. november 4. 16:463039.

     

    na,ha  szomszéd nagy hohoho akkor éhkopp,mert az csak a bot végét fogta,meg a kukacát

    előzmény:
    Eira (3038)
    2012-11-04  16:36
  63. 2012. november 4. 16:363038.

    a szomszédom nagy hohohórgász, és majd tőle szeretném kapni ajándékba

     

    a helyi tecsóban ma reggel nem volt süllő sajnos, pedig már egy márnával is beérném

     

    előzmény:
    Écus (3029)
    2012-11-04  16:00
  64. 2012. november 4. 16:303037.
    nem késő, most még pont időben vagy vele én nem vagyok nagy pálinkás, csak ezt szeretem - ha pálinka szerető népség vagytok akkor gyorsan keverj be egy kis birset is meg citromosat, ne feledkezz meg a fűszeresről sem
    előzmény:
    Écus (3030)
    2012-11-04  16:03
  65. 2012. november 4. 16:293036.
    De jó, hogy közkinccsé tetted a honlapot! Mazsolázhatok én is belőle? Jó, tudom, az itt leírt ötletek vanna ott, de akkor is. Olyan jó a szemnek, léleknek.
    előzmény:
    ljanka (3021)
    2012-11-04  11:04
  66. 2012. november 4. 16:283035.

    Szia!

     

    Itt találod a Praktikásat és minden mást is!

     

    http://karacsony2012.blogspot.hu/search/label/szal oncukor

     

     

    Csináld főzőtejszínnel,jobb a 20%-os,mint a 10%

     

    Jó cukrászkodást!

    előzmény:
    Hialin (2894)
    2012-11-01  13:06
  67. 2012. november 4. 16:213034.

    Végre sikerült 4 napot végigolvasnom,ugyanis mióta Apa itthon segít lekötni 5 évesen energiáit,alkottam tovább a karácsonyi meséket a Toondoon,mindjárt mutatok részeket.Ez egy rövidebb történet...

     

    Nagyon szépeket és finomakat hoztatok mindannyian!

     

    Lányom megfertőződött,azt mondja az előbb nekem:

    "Anya,szeretném megnézni a Barbie tökéletes Karácsonyát!"

    Nem lehet elég korán kezdeni...

     

     

  68. 2012. november 4. 16:093033.

    De aranyos zoknik!

    Ügyes vagy!

    előzmény:
    Reni007 (3010)
    2012-11-03  21:32
  69. 2012. november 4. 16:083032.

     Nekem is kell Rudolfos budipapír!

     

    Ilyen hülye vagyok:karácsonyi törölköző,ágynemű,konyharuha stb.pont ez maradjon ki?

    előzmény:
    hugi-83 (3003)
    2012-11-03  19:30
  70. 2012. november 4. 16:053031.
    Azta,de jó és egyszerű ötlet,a kisebb gyerekeseknek,vagy az óvodába közösbe is!
    előzmény:
    viragocska80 (3000)
    2012-11-03  18:40
  71. 2012. november 4. 16:033030.

    huh.

    nyami-nyami...

     ...és glugy-glugy, nagy pálinkások vagyunk,nagyon elkéstem már vele,ha most bekeverném?

    előzmény:
    Eira (2999)
    2012-11-03  17:35
  72. 2012. november 4. 16:003029.

    Valamelyik nap láttam süllőt pucolva,egészben Tesco-ban 1700.-Ft/kg.-ért,szerintem ez elég jutányos ár.

    Halboltban 2500.-ft.-ért volt kilója,

    na bezzeg tokaji rapsicoknál pucolva szeletelve 500.-Ft.-ért/kg.!

    előzmény:
    Eira (2998)
    2012-11-03  17:31
  73. 2012. november 4. 15:463028.

    :) És varrjunk = varrjál, ugye? ;)

     

    1. Angyalkák Nr. 2-4. együtt

    2. Méziék (hogy ezek mennyivel gyorsabban kész vannak, mint az angyalkák...)

    előzmény:
    Écus (3025)
    2012-11-04  14:52
  74. 2012. november 4. 15:173027.

    Karolin12  a fiúk azért nálunk is elcsábultak, vettek kökény lekvárt, meg feketecseresznyés meggy lekvárt, én meg birsalmasajtot, mindegyik nagyon finom volt, de azért húzós volt az ára, na jó néha azért megengedi magának az ember, hogy valami különlegesebb dolgot is kipróbáljon. Erről jut eszembe nyáron eperlekvárt is készítettem,  nem régen a boltban 1.500.- Ft-ért árultak egy kis üveget, ami  nem csak eperizű volt, hanam viszonylag nagy %-ban tartalmazott epret is. Szóval inkább magam készítem el ezeket a finomságokat, olcsóbb és tudom hogy miből készült.

     

     

    TSE  zseléfix=dzsemfix  én 3:1-bent tettem bele, mivel ez volt itthon, ezzel egy kicsit sűrűbb lesz, mint a 2:1-el, de tegnap már én is csak ilyet tudtam venni, úgy hogy a következőbe már nekem is ilyen megy.

     

     

    Reni007 nagyon szépek lettek a karácsonyi zoknijaid! 

     

     

    Tegnap megsütöttem a linzereket is, mindenki receptjéből loptam hozzá egy kicsit a saját verziómoz,  és a frissen készült lekvárokkal töltöttem meg, nagyon fini lett, csak úgy ették a fiúk!  Egy kis részét elmentettem dobozba, majd előveszem 2-3 hét múlva, kiváncsi vagyok akkor milyen lesz.  Ha bevállik karácsonyig még többször is sütök ilyet, nagy részét dobozba mentve és karácsony előtt csak előveszem megkenem lekvárral meg bevonom csokival és kész is.

  75. 2012. november 4. 14:533026.
    Hol van" ilyen korán" karácsonyi kiállítás,irigyellek:)))
    előzmény:
    just4kelly (2861)
    2012-10-31  22:02
  76. 2012. november 4. 14:523025.
    Kislányom:"anya, ez olyan szép,én is akarok,varrjunk mi is!:)))"
    előzmény:
    Sil78 (2851)
    2012-10-31  20:04
  77. 2012. november 4. 14:493024.

    Szia!

     

    Én is kérem szépen a  karácsonyi foglalkoztatót ,amennyiben megfelel egy 5 éves kislánynak is!

     

    Köszönöm szépen!

     

    kisecus@citromail.hu

     

    előzmény:
    aiméejane (2864)
    2012-10-31  22:32
  78. 2012. november 4. 14:453023.
    Nagyon jól hangzanak ezek a bonbonok!
    előzmény:
    zsu87 (2860)
    2012-10-31  21:47
  79. 2012. november 4. 13:533022.
    ó, végre közzétettétek a blog elérhetőségét
    előzmény:
    ljanka (3021)
    2012-11-04  11:04
  80. 2012. november 4. 11:043021.

    Banyoc@ talán te kérdezted, hogy felkerülnek-e a főételek is a blogra, igen, minden, bár most 1-2 napig én se voltam itthon, de ma délelőtt gyorsan pótoltam az elmaradást 

     

    Én karácsonyi készülődésben picit most leálltam, mert rohangászás volt az elmúlt napokban, meg elkezdtem egy sapit horgolni magamnak, szóval most csak gondolatban jön fel néha 1-1 karácsonyi ötlet, teendő...

     

    Nagyon jó dolgokat készítetett mindenki, csak csodálom az alkotásokat 

     

     

    Szép napot nektek!

    --------------

    http://karacsony2012.blogspot.hu / 

  81. 2012. november 4. 10:353020.

    Sziasztok, szép napot Nektek!

     

    ...ne haragudjatok, hogy csak úgy beugrottam közétek, de a fórumcímetek megfogott :-) ...egy karácsonyi ajándékra "hajtok", ezért kellene a sok-sok támogató szavazat... mindent leírtam:

     

    Régen jártam itt az nlcafén, be kell valljam... Négy tündéri kisfiam mellett sokszor az alapszükségleteim kielégítése is nehezen megy

    De most jöttem, mert szükségem van a segítségetekre

    Régóta dédelgetett álmom, hogy valamilyen gyerekekkel, családdal foglalkozó magazin címlapjára kerülhessek a lurkóimmal

    ...most nagyon közel kerültem ahhoz, hogy a Kismama magazin 2013as február-márciusi számának a címlapján lehessünk

    Résen voltam, hamar feltöltöttem a képünket, és bőszen gyűjtöm a szavazatokat... Jelenleg a 2. helyen vagyunk, de nagyon szeretném az első helyet, mert csak így valósulhat meg az álmom

    December 15-ig tart ez a forduló. Kerlek benneteket, egy percet szánjatok ránk, és szavazzatok! Minden szavazat számít! 

    NAGYON KÖSZÖNÖM! 

    Mindenképpen csodálatos lesz a karácsonyom, más nem is lehet Nekem ...de ha még nyernénk is háááát, nincsenek is rá szavak

     

    itt a link :

    http://www.babaszoba.hu/cimlapszavazas/reszletek/Igy_k e rek_a_vilag?id=2914

  82. 2012. november 4. 09:293019.
    Sziasztok!
    Nemrégiben az egyik topikban olvastam, h vki üres kávésüvegeket keresett s mint kiderült házi fürdősót szeretne bele tenni.Gondoltam picit utána nézek, mert ez szimpatikus ajándékötletnek tűnik:
    Fürdősó készítése:
    Tegyük a sót egy keverőtálba. csöpögtessünk rá ételfestéket és illóolajat. Alaposan keverjük össze és töltsük csinos üvegekbe. Ennyi és már mehet is az ajándékok közé.
    Amikor az alapfokú fürdősókészítésen túl vagyunk, kezdhetjük bonyolítani. Keverhetünk bele szárított virágszirmokat, amik majd a víz tetején úsznak. Illatosíthatjuk az adott virág olajával. Az édes illatok kedvelőinek rózsaszirom és rózsaolaj, de biztos siker a levendulavirág és levendulaolaj is. Ha már gasztro, hát a fűszerekről se feledkezzünk meg. Egy karácsonyi illatokból – fahéj, szegfűszeg – összeállított fürdősó nem csak finom, de nyugtató hatású is.
    Sóból ne a finom szemcséset vegyük, hanem a picit durvábbat, esetleg a patikában kapható epsom sót(keserűsó) 50g 1-200FtÉtelszínezéket nagyáruházakban lehet kapni-általában ahol az aromák is vannak-
    Már csak azt sajnálom, hogy nekünk csak zuhanyzónk van :(
  83. 2012. november 4. 06:373018.

    Jó reggelt:-)

     

    Extra korán kelt a gyerkőc, már a 2. -nál tartok:-)

     

    A húsvéti díszek nagyon szépek, csak hát én másra számítottam, de legalább nevettünk egy jót 

     

    Eira: nagyon finom recepteket hoztál, ezek közül 1-2 én is készítettem már, valóban sok sok finomság van:-))))

    hugi: ez a WC papír nagyon nagyon jó, én is veszek :-)))) kiváncsi vagyok a férjem arcára hogy még ott is...... :-))))))

    Reni, amiéejane: hihetetlen szép dolgokat készítettetek, gratula mindkettőtöknek

    és ez a falu???? csodálatosan szép... kezdek én is beleszerelmesedni 

     

    Lassan összekaparom magam, ma du is vendégek jönnek és még elő kell készítenem a kaját:-))

     

    Majd hozok képeket ha sikerül csinálnom:-)

     

    Szép napot mindenkinek  

     

     

  84. 2012. november 3. 23:113017.

    Egyetértek..

    hoztam pár netről hozott gyönyörködtető képet: 

    Egyszer én is szeretnék magamnak egy ilyen falucskát, akik feltették már a sajátjukat, azoké tényleg gyönyörúséges..

    előzmény:
    fórumozok (2980)
    2012-11-03  10:50
  85. 2012. november 3. 23:023016.

    Angyalkák ismét.

     

    A 3. képen karácsonyfadísz kicsit másképp, zseniliadróttal megbolondítva, kisgyermekesek is elkészíthetik...:)

  86. 2012. november 3. 22:593015.

    Szintén tavalyról:

     Angyalkák mmjinden mennyiségben:

     

    Megszenvedtem a hajak elkészítésében, míg rá nem jöttem a helyes megoldásra...:)

     

    Valaki  régebben felrakta a 3. képen szereplő angyalka elkészítésének videóját a youtoube-ról, ilyenek idén is készülnek majd, kicsit árvariálva terveim szerint.

  87. 2012. november 3. 22:543014.
    Van még:
  88. 2012. november 3. 22:523013.

    Sziasztok!

     

    Megpróbálok feltölteni néhány tavalyi alkotásomat. 

     

    Valahol  a topik elején valaki feltett villankörtéből készült dísz képét.

     

    A tavalyi adventi vásárra én is készítettem pár darabot kiégett villanykörtékből.

  89. 2012. november 3. 21:363012.
    a 2-es az nagyon jó!
    előzmény:
    Reni007 (3010)
    2012-11-03  21:32
  90. 2012. november 3. 21:343011.
    Az utolsók mára!
  91. 2012. november 3. 21:323010.
    Ezeket a karácsonyi zoknikat ma készítettem,talán valakinek ötletadónak jó lesz!
  92. 2012. november 3. 21:193009.
    jó, de nekünk nem négyzet forma kell, hanem aminek a tetején van a masni :)
    előzmény:
    Reni007 (3008)
    2012-11-03  21:16
  93. 2012. november 3. 21:163008.

    Szia!

    Ezt úgy is meg tudjátok csinálni,hogy akinyújtott tésztából késsel vágtok ki téglalap és négyzet formát megsütitek,majd szinezett ,cukros tojáshabbal vagy marcipánnal készítetek rá,,szalagot,masnit...,,

    előzmény:
    lila.tulipán (3007)
    2012-11-03  21:10
  94. 2012. november 3. 21:103007.

    Lányok, nagy kérésem van...

     

    A lányom nagyon szeretne karácsonyra ajándékbakekszet sütni, de a mi kiszúróink között nincsen csomag alakú. Tudjátok, aminek masni van a tetején. Nincs valakinek véletlenül felesleges, természetesen nem ingyen gondolom. 

    köszönöm!!!

  95. 2012. november 3. 20:143006.
  96. 2012. november 3. 19:353005.
    Én is veszek még egyet, maradjon karira
    előzmény:
    Eira (3004)
    2012-11-03  19:32
  97. 2012. november 3. 19:323004.
    hétfőn én is beszerzek egy csomagot
    előzmény:
    hugi-83 (3003)
    2012-11-03  19:30
  98. 2012. november 3. 19:303003.

    Húúha pár napig nem nézek ide és alig tudom visszaolvasni az hozzászólásokat...

     

    Az újaknak, üdv a csapatban!!

     

    Képzeljétek tegnap voltam a Kökiben totál karácsony van, minden feldíszítve, kivilágítva....

     

    Ja és tudjátok mit vettem az "R" betűs drogériában??? Rudolfos fenyőfás hópihés wc papírt!!!! 549 forint volt azt hiszem 8 tekercs (+- 10-20 forint), olyan jó púderes illata van és nem is gagyi . Ár érték arányban a legolcsóbbat kerestem, mert nem ott szoktuk venni, és ez volt az. Tök vicces hogy ennyit áradozok egy klotyópapírról (nézzétek el nekem), de nagyon pozitív meglepetés volt . Ja és kész lett a tappancs Rudolfunk, igaz 3szög vászonra, holnap teszek fel róla képet is, háááát szendvedtünk vele egy darabig amíg jóra sikerült. A férjem is besegített elég viccesek voltunk a szoba közepén egy rakat újságpapírral, hogy a szőnyeg ne legyen festékes, egy vödör szappanos víz, hogy a gyerek lábán ne maradjon hetekig a festéknyom.... .

     

    Angyallány, ha lehet szeretném én is elkérni az elérhetőséget az oldalhoz .

  99. 2012. november 3. 19:283002.
    milyen gyűjtaményben gyűlik egybe a tisztes társulat?
    előzmény:
    Angyallány (2987)
    2012-11-03  13:49

Címlap

top