Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2012. november 3. 19:173001.

    Szia!

    Köszi az ötletet,nagyon tetszik,h bedobom a mélybe és onnan,csak a sütőbe.Én még nem készitettem ilyet,de már ettem,és tényleg nagyon finom!Ha van még valami a tarsolyodban szivesen fogadom:)

    előzmény:
    banyoc@ (2970)
    2012-11-03  00:11
  2. 2012. november 3. 18:403000.

    Nagyon ügyesek vagytok, hogy már menük is vannak készen. Mi ettől még igen messze járunk....

     

    Viszont találtam valamit, amit még a kis törpével is meg tudunk csinálni, már ki is nyomtattam :

     

     http://karacsonyidekoraciok.blogspot.hu/

     

     

  3. 2012. november 3. 17:352999.

    aprósütit nem kérnek, mert épp egészségeséletüzemmódban van mindenki

    reggelire ostoros kalács a kívánság és persze a karácsonyi hópehely , kandírozott narancshéjjal  az ánizs helyett

     

    természetesen narancsbor, csokilikőr és mézes pálinka 

     

     

     

    torta ügyben esetleges javaslatokat szívesen veszek, de nem biztos, hogy meg is fogadom

    előzmény:
    Eira (2998)
    2012-11-03  17:31
  4. 2012. november 3. 17:312998.

    a guta üt meg, elszállt a szépen megírt hozzászólásom a bitek és bájtok ismeretlenségébe

     

    Ma megtanácskoztuk a húgommal + teljes család a karácsonyi vendégeskedést egy finom  ebéd alatt. A menű: orja leves /naggggggggggyon jól sikerült/, nyúlragú frissen sült vajaskiflivel, mandulás csirke krumplipürével, diós-mákos kürttészta, tiramisu volt.

    Eredmény a következő: 

    24. mindneki a saját fájával, gyerekeivel, azok tartozékaival, bővítményeivel, kutyájával, macskájával karácsonyozik

    népek nálunk: férj, fiúgyerekek, leánybővítmények

    menü nálunk: karácsonyi liba gazdagon, gesztenyepüré, előételt a fiúk barátnői csinálják, majd eldöntik, hogy mit

    karácsonyi narancsos bor, Dém féle csokilikőr

     25. fiúk és leányok a lányos háznál esznek, férj és én ágyban heverészünk, bort iszunk és maradékot eszünk

    26. össznépi családi ebéd, mindenféle bővítmények, függelékek, boldog és boldogtalan tartozékok jelenlétével

    leves leszavazva, előétel nem kell, mert nem marad hely a lényegnek

    tejszínes, erdei gombás vadragú, rántott süllő /ha sikrül szerezni/, almás karaj, ezt egyszer csináltam, de maradandó nyomokat hagyott úgy tűnik

    süti: mézes krémes, amihez pont akkor kedvem lesz, Nagymama csokitortája és Arab  kávétorta között vacillálok, de lehet, más lesz a befutó

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  5. 2012. november 3. 16:472997.

    Szia!

     

    Bele-bele olvasgatok a fórumba és nagyon tetszik.

    Mindig is szerettem a karácsonyt,de most nekem is hozzád hasonlóan ez lesz a legkülönlegesebb.Dec. 27.-re várjuk a kislányunk érkezését :)

    Megkérdezhetem,hogy te mikorra vagy kiírva?

     

    Üdv: Kata

     

    32 hetes km

    előzmény:
    Amelie (7)
    2012-09-24  12:42
  6. 2012. november 3. 16:462996.

     

    Sziasztok!

     

     

    http://www.desszert.eu/mezeskalacs_h aziko_keszites

     

     

    Higgyétek el, nem nehéz a fehérjés, cukros ragasztó, azon túl, hogy a legegyszerűbb, gyorsan is szárad, én rásegítek színesfejű gombostüvel, hogy ne csuszhasson el, ha megszáradt kihúzom.  1 fehérje, 20 dkg jól átszitált porcukor.Ez ragasztásra és diszítésre is tökéletes-lásd a mézes falukat és a kastélyt is abból csináltam.

     

     

    az előzőekben berakott linkek, mind karácsonyosak, van benne egy ünnepi ételek is, tavalyi topik, nagyon jó dolgok vannak benne.

    előzmény:
    Karolin12 (2983)
    2012-11-03  13:16
  7. 2012. november 3. 15:202995.

    Szia!

     

    Neked is nagyon köszönöm a választ! Végülis tejcsokit reszeltem bele. Holnap sütöm A fehércsokis is felkeltette az érdeklődésemet

    előzmény:
    borcsamama (2992)
    2012-11-03  14:35
  8. 2012. november 3. 14:522994.

    Angyallány!    Kérlek, küldd el nekem is a közös elérhetőségét!  Valamikor talán majd nekem is lesz időm ott nézelődni.  borcsamamakukacgémélpontcom.  

     

    Tutusatu,  köszönöm a vidám perceket, amit a leírásoddal szereztél. Magam elé képzeltem a jelenetet, az örömteli várakozást a doboz bontogatásakor, aztán az elképedt , csodálkozó, dühös, majd hahotázó -én legalábbis biztos hogy így reagáltam volna le-arcodat, a dobozból kikandikáló húsvéti nyulak és csirkék láttán.  :-)))))))))))))))))

    előzmény:
    Angyallány (2987)
    2012-11-03  13:49
  9. 2012. november 3. 14:372993.

    tutusatu  a legegyszerűbb pác vadhúsokra (én őzt, nyulat szoktam sütni),

     

    kb. 2 evőkanál olivaolaj, 1 ek. só, 1 ek. pirospaprika, 1ek. őrölt kömény, 2 ek. mustár. Összekeverem, és ebben forgatom meg a szeletekre vágott húsokat. Általában este készítem el, éjszakára a hűtőbe teszem, aztán másnap be a tepsibe, alufólia rá, félóra sütés 200 fokon, aztán fólia nélkül 2x negyedóra. A fólia levételekor rádobok 6-8 fej negyedelt vöröshagymát, és egy fej cikkezett fokhagymát, aztán 1x2 megkeverem sütés közben. Amikor letelt a sütésidő, még egy félórát bent hagyom a sütőben.

     

    Reni007, kicsianya1, klasszakat alkottatok.

     

    Pár hűtőmágnes karira.

    előzmény:
    tutusatu (2984)
    2012-11-03  13:16
  10. 2012. november 3. 14:352992.

    Szia!   Most olvasom, hogy elakadtál a narancsos keksszel. Remélem még nem késő.

    Az eredeti  recept szerint étcsokit apróra tördelve, de volt már itt azóta mindenféle variáció, pl. fehércsoki -citrommal /narancs helyett/, csoki és narancs helyett rumos aszalt szilva, csoki reszelve, csoki aprítóban összedarabolva, tehát tulajdonképpen bármit csinálhatsz vele, és bármit rakhatsz bele.

    Ki fogom próbálni én is az "újításokat".

    előzmény:
    bambi5 (2985)
    2012-11-03  13:31
  11. 2012. november 3. 14:232991.

    Szia!

     

    Nagyon szépen köszönöm, megmentettél 

    előzmény:
    kissniki (2990)
    2012-11-03  14:18
  12. 2012. november 3. 14:182990.
    nekem most sült ki, nagyon finom. én diabetikus tejcsokit reszeltem bele. ízlés dolga, h milyet választasz, de nem kell felolvasztani. valakitől olvastam, h a narancs levét is beletette, én is így csináltam, tökéletes!
    előzmény:
    bambi5 (2985)
    2012-11-03  13:31
  13. 2012. november 3. 14:022989.

    Angyallány! Bocsika lemaradt az emil címem:bgyongyi75@t-online.hu

    köszönöm szépen előre is

    előzmény:
    csgyongy (2981)
    2012-11-03  11:19
  14. 2012. november 3. 13:502988.

    Lemaradt:

    Kanalazhatjuk a sütőtökös muffint, mert összeesett. lágy maradt. Lehet, hogy azért, mert több tököt tettem bele??? 

  15. 2012. november 3. 13:492987.

    Tutusatu: a könnyem is potyog, annyira nevetek! Aranyos lehetett a férjed.

     

     

     

    Javaslom továbbra is, hogy aki megkapta az elérhetőséget, bővítse a gyűjteményt, hogy később is lehessen használni! 

    előzmény:
    tutusatu (2984)
    2012-11-03  13:16
  16. TSE
    TSE
    2012. november 3. 13:322986.
    Köszi a receptet, ezt is ki fogom próbálni. Nekem dzsemfix 2:1-ben van itthon, ez volt a boltban, zseléfixet sehol nem kaptam, de gondolom ezzel is meg lehet oldani, a tegnapi narancs-alma lekvárt is ezzel készítettem.
    előzmény:
    Mágika (2964)
    2012-11-02  23:08
  17. 2012. november 3. 13:312985.

    Sziasztok!

     

    Az elején még jelentkeztem a topicba, de aztán idő hiányában csak gyorsan olvasok. Írni azért sem írtok, mert még szinte semmit nem készültem, csak annyit, hogy vettem pár hungarocell gömböt meg koszorút, de hogy mi lesz velük, azt még nem tudom:)

     

    Most viszont próbasütést végeznék, ezért S.O.S segítséget szeretnék kérni tőletek, mert szeretném megsütni a narancsos csokis kekszet, de nem tudom, hogy tej- vagy étcsokit tegyek-e bele, illetve fel kell-e olvasztani vagy csak apróra tördelni? Többi hozzávaló már a tálban

     

    Előre is köszi

  18. 2012. november 3. 13:162984.

    Sziasztok,

     

    nincs sok időm, du vendégség lesz nálünk és még 1001 tennivalóm van:-))

    de nem bírtam megállni, hogy ne kukkantsak be ide:-))

     

    Angyallány: én is szeretném elkérni a közös e-mail elérhetőségét. Az e-mail cíemem: tutusatu@freemail.hu

    Előre is nagyon szépen köszönöm.

     

    csitar: köszi a sok sok linket, unalmas pillanatainkban lesz  mit olvasni:-))))

     

    FarkasÁgi: én is szeretnék vadat készíteni, ha kapunk husi, de sajnos még nem tudok hozzá recepetet. Ha te ráakadsz valamire, kérlek osztd meg velünk. Hálás köszönet érte:-)

     

    virágocska: nagyon jó ötlet, hogy minden adventi hétvégén kedveskedsz valami finomsággal:-))

     

    reni007: nagyon szépek a munkáid:-)

     

    banyoc@: férjem és a karácsony.... tegnap elment az apósomért, mondtam neki, hogy nézzen szét otthon, hátha akad még karácsonyi dísz a régi dolgai között:-)) Nagy lelekesen mesélni, hogy hoz haza sok meglepetést. Amikor hazaért és kibontottuk a nagy dobozt.... mivel volt tele?!:-))))))) tojásokkal, csibékkel:-))))))) Húsvéti dekort hozta el:-))))

     

     

     

  19. 2012. november 3. 13:162983.

    Kedves Mindenki!

     

    A segítségeteket szeretném kérni!

    Szeretnék mézeskalács házikót sütni, ill. összeállítani...

     

    Kérlek írjátok meg, mivel tudom összeragasztani a házikót, és mivel díszíthetek utána -..

     

    Soha nem csináltam, de nagyon elszánt vagyok..

     

     

     

  20. 2012. november 3. 12:542982.

    Kedves Mágika!

     

    Mi is a Skanzenben voltunk okt 23-i hétvégén :-) én nem bírtam eelenálni az almás-fahéjjas lekvárnak... de most, hogy felraktad a receptet, megpróbálkozom elkészíteni ...

     

    előzmény:
    Mágika (2964)
    2012-11-02  23:08
  21. 2012. november 3. 11:192981.

    Sziasztok!

    Én is elkérhetném az fórum elérhetőségét és jelszavát. Köszönöm

     

    Nekünk elkészül a második filcdísz egy szívecske. Aminek a felét a lányom varrta nagyon ügyesen :)

     

    előzmény:
    Angyallány (2897)
    2012-11-01  14:06
  22. 2012. november 3. 10:502980.

    Fórumozok: mert valami meghitt, boldog, nyugodt hangulatot árasztanak... mert talán csak ábrándozunk erről a felszabadult boldogságról.... stresszmentes világótl amit sugallnak ezek a kis falucskák...

     

    tökéletesen összeszedted

    előzmény:
    banyoc@ (2970)
    2012-11-03  00:11
  23. 2012. november 3. 10:402979.

    Sziasztok!

     

    Banyoc@: Akkor ez volt a baj! Valahol az olvastam, hogy 1 felvert fehérjéhez 15-20 dkg cukor kell, meg is kóstoltam, elég édes is volt, kemény is volt, aztán mégsem. Köszönöm a segítséget! Az jutott eszembe, hogy olvasztott csokival nem-e lehetne megragasztani? Nem teszek hozzá semmit se, csak belemárom a szélét, és megvárom, míg megszárad. Valaki csinált már ilyet?

  24. 2012. november 3. 10:272978.

    Sziasztok!

     

    Eddig is megvolt a hangulat, de amióta olvasom a fórumot, azóta méginkább. Már karácsonyi dalok is motoszkálnak a fejemben folyton.

     

    A hósprayről lemondva (hátha nem jön le utána), most vettem matricát a tecsóban. A kisember szobájába akarok tenni az ablakra, olyan sasszem, mindenhol észrevesz mindent, szerintem élvezni fogja. Egyébként többféle volt, hópelyhesek, csillogósak, figurásak, színesek, érdemes megnézni, aki ilyet szeretne. Úgy néztem, hogy az ára kedvezőbb, mint a lidliben és társában.....

     

    A felvonultatott ötletekből már kezd kialakulni, hogy melyik adventi vasárnap mi lesz a meglepetés a családnak. Egyelőre ott tartok, hogy az 1. a virslis koszorú, 2. rénszarvasos mézeskalács (lásd kép), 3. a leveles tésztás szaloncukor. A 4. még kérdéses.

     

    Viszont a rénszarvassal bajban vagyok, megint csak egy kép a netről, "használati utasítás" nélkül. Mézes receptem van, abból megsütöm az alapot. Viszont hogyan rögzítem utána a pereceket rá? Állítólag létezik vmi süteményragasztó féleség...... használtatok már ilyet? Tényleg rajta maradna vele? Viszont szerintem kellene egy kis mélyedés is, amibe beleillesztem az agancsokat, egyszerűen sütés előtt nyomjam ott be? Ötletek??

  25. 2012. november 3. 10:202977.
    a nyár elején még volt a másik is, de most, hogy írod, rémlik valami a hírlevelükből, hogy nyár elején írták, hogy az a fajta megszűnik, bocsánat a téves infoért. Nekünk még a régi van.
    előzmény:
    sziga (2974)
    2012-11-03  09:09
  26. 2012. november 3. 09:282976.
    Sziasztok!
    Találtam egy nagyon aranyos sk ajándéknak valót. Valami kedves személyes üzenettel igazán egyénit lehet alkotni 
  27. 2012. november 3. 09:182975.

    Szia Banyoc@!!!!!!!!!!!!! De jó, hogy itt is vagy!!!!!!!!!!!

     

    Naná, hogy gyártom még mindig a filigránokat! Azóta már többszínűt is csináltam! Majd előkeresem a karácsonyi mintájuakat és megmutizom!

     

    Megy a jelszó!

     

    Tegnap gyerkőcöknek küldtem a közösbe egy könyvet. Csak a kibontások után vettem észre, hogy pdf-be tették az oldalait, de egyesével. Lehet, hogy törlöm onnan és átteszem ormális formátumba. 

    előzmény:
    banyoc@ (2970)
    2012-11-03  00:11
  28. 2012. november 3. 09:092974.
    merc: a Játékforrásban csak ez a fajta diavetítő van, a múlt héten vettem náluk. Nem is forgalmaznak másfajtát.
    előzmény:
    merc (2972)
    2012-11-03  08:07
  29. 2012. november 3. 08:222973.

    Összeállt a karácsonyi menünk. Anyának segítek, mivel jön ide is az egész nagy család kb 17-en leszünk. Szóval nem kis feladat.

    Az itt talált burgonyakrém leves lesz (Halászlét eszünk szenteste nagymamámnál)

     

    Lesz aszaltszilvás csirkemell

    Baconba tekert máj és csirkemell

    Rózsa Sándor kedvence

     

    Rozmaringos sült krumpli

    Dán saláta

    Majonézes kukorica

    Párolt zöldség

     

    Tuti lesz tiramisu torta és narancsos almalekváros piskótatekercs, lesz még ezen kívül is, de azt még nem tudom mi. 

  30. 2012. november 3. 08:072972.
    Diavetítő a retro kinézetű, de új szokott lenni a Játékforrásban is és van hozzá egy rakás diafilm is
    előzmény:
    a1g1i1 (2787)
    2012-10-30  20:55
  31. 2012. november 3. 07:472971.

    sziasztok !

     

     egy linket hoztam - amit kulfoldon elo honfitarsnoim  bizonyara ertekelnek

     

     osszegyujtottem ezen az oldalon  mindenfele magyar karacsonyi  kellekek elerhetosegeit ... pl  hol lehet szaloncukrot rendelni / gesztenyemaszzat es sok egyeb magya ajandek otelet ...ha az ember  a tengerentulon el ....

  32. 2012. november 3. 00:112970.

    Sziasztok!

     Nagyon sok jó receptet írtatok le, remélem bekerülnek a blogba, mert most nincs energiám kigyűjteni őket..

     

     

    Zeneovi:))) Nálatok is babás karácsony lesz? gratulálok!:)))

    Előre elékszíthető kaja: teljes menüsor most nem, de az aszaltiszilvás pulykatekercs jutott most eszembe. Pulykamell vékony szelet, megklopfolva, sózva, borsozva, rárakod az aszalt szilvákat feltekered.

    és két befejezés van rá,

    1. beaconnal betekered, folpacka csavarod, és úgy fagyasztod el

    2. bepanírozod, szintén folpackba csavarod és úgy fagyasztod le. 

    Felhazsnáloskor kikapod a fagyasztóból és kirántod, vagy jénaiba/tepsibe teszed és betolod a sütőbe. 

     

    Zsu87: tetszenek a bonbon receptjeid.

     

    Aiméejane: engem is érdekelne az a foglalkoztató. banyoc@freemail.hu

    Gondolatlekvár???? az hogykészül?A gyertyát ugyanúgy dekopáltam, mint bármi mást! Semmi extra nincs benne. Mezei dekopázs ragasztóval tettel fel a szelvétát. Szerintem a ragasztóddal lhetett valami gond. 

     

    Tutusatu: :(((( nem értem, hgoy  pasik miért nem szeretik a karácsonyt?!

     

    Csitar: ez a krtondobozos falucska nyagon aranyos:)

     

    Nolee: nem biztos, hogy elég volt a 15 dkg cukor a fehérjéhez! Felverted a fehérjét habnak? mert akkor tutti nem elég! próbáld meg úgy, hogy csak simán belekevered egy fakanállal, vagy kanállal, de nem verd fel habnak!!!! Sajnálsom, hogy nem sikerült, és hogy tönkre ment a házikód, mert tudom, hogy baromi sok munka van vele:(

     

    Fórumozok: mert valami meghitt, boldog, nyugodt hangulatot árasztanak... mert talán csak ábrándozunk erről a felszabadult boldogságról.... stresszmentes világótl amit sugallnak ezek a kis falucskák...

     

    Angyallány!!:))))))))))) de jó, hogy újra látlak!:)))))))))  elküldenéd nekem is az új leszót? készíted még a filigránokat?

     

    Attamindenit: a topik elején, van süthető, és levegőn száradó gyurma recept... én még nem próbáltam ki, de lehet, hogy érdemes lenne. 

     

    Farkas Ági: nagyon fínom darabok a gyöngy hópelyheid:) gratula

     

    Mágika. a szaloncukor süti egyszer volt valamelyik Praktikában...... most felcsigáztad vele a gondolataimat:) 

     

    Sziga: nagyon tetszenek a cerkatartóid!:)

     

    Borcsamam!:) de örülök Neked!!4 Annak meg mégjobban, hogy jókedvű, vidám vagy, és alkotsz, tehát gyógyúlsz, jól vagy! Csak így tovább!!! hiányoztál!

     

    Csutora: itt a topkiban ha  rákereszel a nevemre, ott találsz szaloncukor receptet, de ugyanez fent van a blogunkban is. Mindekettő bevállt, kipróbált

     

    Kicsianya:) szia.. épp megyek aludni.. Jól vagytok? felétek most nehezebb az élet...

  33. 2012. november 2. 23:572969.
    Ezeket tavaly keszitettem, a mezes sutivel eloszor probalkoztam,nem lett tokeletes, de elfogyott. A flodnit minden evben keri a csalad, a cupkaket pedig barmilyen alkalomra el lehet kesziteni.
    előzmény:
    kicsianya1 (2968)
    2012-11-02  23:44
  34. 2012. november 2. 23:442968.

    Sziasztok!  De jo Teged latni!! Nagyon csinos vagy!!!

     

    Hoztam par kepet en is, egyszeru, konnyen elkeszitheto szepsegek. 

     

    Nagyon jo olvasgatni Titeket, mindenki nagyon ugyes es ami meg igazan jo erzessel tolt el, hogy egy igazan jo csapat jott ossze!!!

    előzmény:
    banyoc@ (2720)
    2012-10-29  22:43
  35. 2012. november 2. 23:202967.

    Sziasztok!

     

    Ma újabb 3 télapó készült.Megírom Nektek őszintén, már kicsit alább hagyott a lendület. 50 db-osra terveztem a készletet a filcdíszekből, de beérem kevesebbel is.Még karácsonyfa és angyalka lesz, aztán meglátom. De ma a nagymamám 93 évesen feltette a kérdést:Hát nekem nem csinálsz? Had tudjak dicsekedni én is...Szerintem nem gondolja, hogy komolyan, hogy fogok neki csinálni...Teszem hozzá 93 évesen számon tart nindent és mindenkit.Időközönként rejtvényt is fejt.Szép dolgokat hoztatok újra. Borcsamama: Keksz délutánig tartott.Anyukám finoman megkérdezte: Nálatok mondjuk olyan nincs is, hogy két héttel előtte megvenni valamilyen édességet? Hát megmondtuk neki, hogy nálunk ilyen nem létezik...

  36. 2012. november 2. 23:182966.

    és a 3.  recept, nem engedte egybe küldeni

     

     

     

    Narancsos-gyömbéres sült töklekvár 

    2 db sütőtök 
    3 narancs 
    1 citrom 
    fahéj 
    gyömbér 
    szegfűszeg 
    1  tasak dzsemfix (most oetker volt) A tököket alaposan megmosom, kimagozom, kisebb darabokra vágom és megsütöm. 
    Kikaparom a héjából, beleteszem egy lábasba, és rúdmixerrel összepürésítem. 
    Hozzákeverem a fűszereket, 3 narancs levét+1-nek a héját is beleteszem, hozzáadom a citrom levét és a húsát is. Kb 30 percig kevergetve főzöm, majd belekeverem a dzsemfixet, felforralom és forrón üvegekbe szedem. 5 percre fejre állítom, majd utána mehet a polcra.

     

     

     

    előzmény:
    Mágika (2965)
    2012-11-02  23:16
  37. 2012. november 2. 23:162965.

    és a sütőtökös receptek, ezeket lehet, hogy a tavalyi? vagy már az idei? (már magam sem tudom) karácsonyi forumról mentettem el, nem mindegyiket tudom hogy kitől származik, ezért elnézést a reecept  közreadójától.

     

     NARANCSOS SÜTŐTÖKLEKVÁR

    (7-8 db 200 ml-es üveg)

     

    - 800 g   tökhús

    - 250 g   aszalt sárgabarack

    - 0,5 l     narancslé

    - 1          bio narancs reszelt héja

    - 3 ek     citromlé

    - 500 g   zselésítő cukor (3:1)

    - 4 ek     vaníliaszirup

     

    A tököt és a sárgabarackot apróra felkockázzuk, a narancslével és a narancshéjjal egy nagy edénybe tesszük. Rálocsoljuk a vaníliaszirupot és kis lángon kb 20 perc alatt puhára főzzük.

    Az egészet pürésítjük, és hagyjuk kihűlni. Belekavarjuk a citromlevet és a zselésítő cukrot, és állandó keverés mellett ismét felfőzzük. 3 percig hagyjuk főni.

    Azonnal tiszta üvegekbe töltjük, lezárjuk, és 5 percre fejre állítjuk. Azután visszafordítjuk, és hagyjuk teljesen kihűlni.

     

     

     

    rágicától

    - 2,5 kg sütőtök
    - 60 dkg aszalt sárgabarack
    - 1 l narancslé
    - 3 narancs héja
    - 1 citrom leve
    - 80 dkg cukor
    - 1 cs. zselésítő
    - 1 ek vanília aroma

    A tököt és az aszalt sárgabarackot felkockáztam, ráöntöttem a narancslevet, citromlevet, vanília aromát, beleszórtam a narancshéjat, 60 dkg cukrot és elkezdtem főzni. 45-50 perc alatt puhára főtt. Összemixeltem, és beleszórtam a maradék cukorban elkevert zselésítőt, 3 percig főztem, majd üvegekbe töltöttem. 5 perc fejre állítás után, most a talpukon állva hűlnek.

     

     

     

     

    előzmény:
    madandy (2963)
    2012-11-02  22:30
  38. 2012. november 2. 23:082964.

    Sziasztok!

     

    a fahéjas almáslekvár nagyon egyszerű!  

     

    Rövid története:  az okt. 23-i hosszú hétvégén a szentedrei skanzenban voltunk, és ott árultak mindenféle lekvárokat, többek között fahéjas almát is, de egy kicsi üveg lekvár 800.- Ft-ba került, mert házi készítésű és nem tartalmazott tartósítószert. Hát én ennyit nem adok egy almalekvárért! Innen jött az ötlet, amit ma megvalósítottam.

     

     

    Hozzávalók: 

     

    1,5 kg alma, 25 dkg cukor, örölt fahéj és 1cs. zseléfix

     

     

    Az almát megpucolva lemértem, és lereszeltem nagy lyukú reszelőn, így kis alma csíkokat kaptam, (nem volt kedvem elővenni a húsdarálót, ha ledarálod, esetleg turmixolod, akkor szerintem pépesebb lesz). Ha nem akarod hogy megbarnuljon lehet citrom levével locsolgatni, de én ez nem tettem az örölt fahéjtól úgyis barnás lesz az egész. Amikor ezzel készen voltam bele a fazékba és hozzákevertem a cukrot, ízlés szerint az örölt fahéjat, (nem mértem csak úgy szórtam bele) valamint a zseléfixet, én 3:1-est használtam, és a leírásnak megfelelően nagy lángon felforraltam, majd pár percig még főztem és zutty bele az üvegbe, celofán a tetejére + kupak és ment a polcra fejjel lefelé állítva. Kb 2db normál befőttes üveg lesz belőle. (nekem 1 befőttes + 3 kisebb üveg lett)

    Nem tudom ki milyen zseléfixet használ, de az ott megadott gyömölcs mennyiségnél kicsit többet tettem bele, a cukor mennyiségét viszont csökkentettem, illetve, ha savanykás az alma akkor több cukor kell bele, megkóstólod amikor kezd forrni, ha nem lenne elég édes lehet beletenni még egy kis cukrot.  

     

     

    Holnap szeretném a linzert kipróbálni és gondoltam ezzel a lekvárral ragasztom össze.

    előzmény:
    TSE (2962)
    2012-11-02  22:12
  39. 2012. november 2. 22:302963.

    HIába szeretnék sűrűbben jön, egyszerűen nem tudok

    A héten őszi szünet is volt, a nagyfiam is itthon volt, közben itt voltak egy napot a húgomék, holnap barátaink jönnek.

     

    Kezdek beijedni, hogy a 9 hónaposom mellett hogy fogom a betervezett dolgokat megcsinálni...

     

    A fahéjas almalekvár receptje engem is érdekel, meg a sütőtökösé is:)

     

    A blogoldal nagyon szupi, ezer hála és köszönet érte 

  40. TSE
    TSE
    2012. november 2. 22:122962.

    Reni007, köszönöm, ki fogom próbálni.

     

    Mágika, a fahéjas almalekvár hogy készült? Mi a lányommal ma alma-narancs lekvárt készítettünk, nagyon ízlik mindenkinek, de még van a pincében alma, így még kipróbálnánk ezt is.

    előzmény:
    Reni007 (2956)
    2012-11-02  20:00
  41. 2012. november 2. 21:472961.

    Sziasztok,

     

    karácsonyi ajándéknak keresem egy pohár-rajongó, szívemnek kedves személynek gyűjteménye hiányzó darabját (amit ő is nagyon sokáig keresett eredménytelenül, ezért lenne jó egy ajándéknak): a Mekis doboz alakú Coca-Cola poharakból a rózsaszínűt. Nincs véletlenül valakinek egy felesleges, ám hibátlan darabja, amit megvételezhetnék tőle? Nagyon köszönöm!

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  42. 2012. november 2. 21:292960.
    Itt a folytatás.
  43. 2012. november 2. 21:242959.

    Sziasztok!

    Néhány régebbi munkám.

  44. 2012. november 2. 20:312958.
    Erre egyedül nem jöttem volna rá!Bevagdostam és már nem ráncos.Nagyon köszönöm a gyors segítséget!!!!!!
    előzmény:
    borcsamama (2957)
    2012-11-02  20:09
  45. 2012. november 2. 20:092957.

    Szia Reni!

     

    Miután körbe varrtad a figurát a viszáján, a hajlatoknál a varrásráhagyást vagdosd be éles ollóval majdnem a varrásvonalig .  Megoldás lehet még az is, ha cikk-cakk ollóval körbe vágod .  Ezután fordítsd ki, igazgasd el körben a szélét - én a kifordító nyíláson be szoktam nyúlni valamivel, pl. kinai evőpálcikával- vasald le, és szépen fog állni mindenhol, nem lesz ráncos.

    Sok sikert!

    előzmény:
    Reni007 (2955)
    2012-11-02  19:50
  46. 2012. november 2. 20:002956.

    Én tavaly csináltam először lilahagyma lekvárt.Az alap receptet próbáltam ki,de számunkra ez tökéletes volt így nem kisérleteztem tovább.

    6 fej lilahagyma

    4ev.kanál méz

    1-2 ev.kanál ecet

    2ev.kanál olaj

    2dl vörösbor

    só,bors,cukor

    A hagymát fél karikára szeleteljük.A mézet picit karamellizáljuk majd rátesszük a hagymát és együtt dinszteljük.Majd a vörösbort ,olajat, ecetet összekeverjük és eggyütt a hagymára öntjük.Sózzuk,borsozzuk és 10-15 percig főzzük amíg besűrűsödik.Remélem ízleni fog Nektek!

  47. 2012. november 2. 19:502955.

    Sziasztok!

    Szeretnék mézes figurát varrni textilből,de sajnos amit megvarrtam az a hajlatoknál ráncos lett miután kifordítottam, pedig a visszáján szépen varrtam.Az öltést nagyobbra vettem,de így is csúnya.köszönöm a segítséget!

  48. 2012. november 2. 19:502954.

    Csitar!  Ez az őzgerines húsi nagyon jól hangzik, nagy esélye van hogy bekerül a karácsonyi menűbe. 

     

    Nagyon jó kis oldalakat hoztatok ma is.

     

     

    Nálam ma fahéjas almalekvár és fahéjas szilvás almalekvár készült. Egyenlőre csak kisebb mennyiséget csináltam kóstólónak, de ízlet a fiúknak is, úgyhogy ezt még meg kell ismételni karácsonyig, és még a sütőtökös naracslekvárt is szeretném kipróbálni. Holnap meló, de délután úgy tervezem valamelyik linzert elkészítem. 

    előzmény:
    csitar (2949)
    2012-11-02  16:52
  49. TSE
    TSE
    2012. november 2. 19:052953.
    Valakinek van jól bevált lilahagyma lekvár receptje? A neten többféleképp írják, nem tudok választani!
  50. 2012. november 2. 18:262952.
    Nagyon köszönöm a kimeritő,aprólékos választ,mindkettő inycsiklandó finomságnak tűnik!Valószinűleg meritek is belőle az ünnepeinkre!Szép készülődést!
    előzmény:
    csitar (2949)
    2012-11-02  16:52
  51. 2012. november 2. 17:562951.
    Ezt én is szoktam sütni, tényleg nagyon finom. Az itt leírt receptet néhány módosítással is kipróbáltam. Lecsökkentettem a csirkemell mennyiségét, helyette zöldségeket tettem bele.  Érdemes úgy is megkóstolni.
    előzmény:
    csitar (2949)
    2012-11-02  16:52
  52. 2012. november 2. 17:002950.

     

     

    Köszönöm, ez jól hangzik, kipróbálom!

    előzmény:
    lila.tulipán (2941)
    2012-11-02  11:23
  53. 2012. november 2. 16:522949.

     

    A debreceni karaj: az  egybe karajt felszúratjuk ésjó fűszeres kolbászt rakunk bele, nem szárazat, de nem is lángoltat, bár az is jó, csak akkor legyen nagyon hídeg, hogy végig lehessen tolni a felszúrás helyén. Párolt káposzta, krumplipüré vagy hagymás krumpli illik hozzá, ha melegen tálalod.

     

      Őzgerincben pikáns csirke/ vagy sertéskaraj/ vagy pulyka

    Hozzávalók: 80 dkg csirkemell, 20 dkg baconszalonna, 15 dkg reszelt sajt, só, bors, petrezselyem, 4 evőkanál tejföl, 3 evőkanál liszt, 2 tojás

    Elkészítés: 3 ek. tejfölt, a tojásokkal , a liszttel, a sóval, a borssal, a petrezselyemmel, 10 dkg reszelt sajttal keverjük. A húst apróra kockázzuk és a sajtos-tejfölös masszához adjuk.  Használható fűszerkeverék is.

    Az őzgerincformát kivajazzuk, zsemlemorzsázzuk és kibéleljük szalonnával úgy, hogy a szélei kilógjanak a formából. A húsos masszát kanalazzuk a formába és hajtsuk rá a lelógó szalonnát. Hosszába a tetejére is tegyünk szalonnacsíkokat, kenjük meg a maradék egy evőkanál tejföllel, majd szórjuk meg a maradék 5 dkg reszelt sajttal.

    Előmelegített sütőben 170 fokon kb. 40 perc alatt süssük készre. Akkor ki kell fordítani a formából egy tepsire és addig pirítani, míg a szalonna nem kapott egy kis színt.  Hidegen, melegen egyaránt fínom.

     

     

     /Én a húst 2 napig áztattam fokhagymás tejben, majd lecsöpögtettem. A sajt fele füstölt. Az ízesítés nálam: csirkefűszer, magyaros fűszerkeverék, erős pista /

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    zeneovi (2922)
    2012-11-01  20:11
  54. 2012. november 2. 16:342948.
  55. 2012. november 2. 16:332947.

    Sziasztok!

    Szuper dolgok alakulnak. Az a sok finomság....mindet!

     

    a1g1i1: Sajnálom, hogy csak jövőre lesz kész a ház :((

     

    Hoztam pár "sablonos olvasnivalót", találtok mézeskalácsosat és jó pár karácsonyit

    https://picasaweb.google.com/101426809714114044178

     

    Jó nézelődést!

     

  56. 2012. november 2. 16:202946.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam rá,hogy idén megpróbálkozom szaloncukor készítéssel.

    Van valakinek bevált receptje?Mikor szoktatok hozzáfogni az ilyesmihez?Minden tippet,trükköt szívesen fogadok.

     

    Köszi!!!

  57. 2012. november 2. 15:322945.
    FarkasÁgi: dáMszarvas , de borjút keress abból is! Tutira ízleni fog!
    előzmény:
    FarkasÁgi (2943)
    2012-11-02  14:05
  58. 2012. november 2. 15:062944.

    Sziasztok!

    Kérdezni szeretnék: látott valaki mostanában olyan összepréselt törülközőt karácsonyi formában? (Én láttam, de 5 eurót soknak tartottam érte, hátha errefelé féláron előfordul valamelyik kínainál)

    Illetve valaki találkozott-e sk ördöglakat készítés leírásával?

    Köszönöm előre is! 

  59. 2012. november 2. 14:052943.

    Kedves Sziga!

     

    Köszönöm szépen a tanácsot!

    Utána fogok járni a dánszarvasnak...

     

     

    Sáfrány: örülök, hogy tetszett. 

     

    Sün: köszönöm az ötletet Neked is.

     

     

    Meglátom  milyen husi találok, utána nézek recepteket.

    előzmény:
    sziga (2925)
    2012-11-01  20:46
  60. 2012. november 2. 13:422942.
    Angyalka Nr.2
  61. 2012. november 2. 11:232941.
    Dagadóba töltve nagyon finom a savanyú káposzta, karikára vágott házi kolbásszal, füstölt szalonnával összesütve :)
    előzmény:
    csitar (2884)
    2012-11-01  10:50
  62. 2012. november 2. 11:102940.

    Sziasztok!

     

    Lányok nézzétek mit találtam (lehet már valaki megtalálta ezelőtt is, akkor bocs):

    http://grocceni.com/c2/karacsony.html 

  63. 2012. november 2. 09:142938.

    Kedves Barca!

     

    Jobbulást Édesanyádnak, Neked sok-sok türlemet!

    REmélem már jobban van Anyukád- mert itt a 4 napos pihenés alatt nehezebben műköik minden...

     

    Karolin

    előzmény:
    barca (2696)
    2012-10-29  19:06
  64. 2012. november 2. 08:492937.

    Sziasztok Mindenkinek!

     

    Olyan csodajó olvasni, hogy ennyien várjátok, várjuk a karácsonyt!

     

    Szívesen a recepteket, az ötleteket! 

     

    Pénteken láttam az egyik multiban, a dobozosba, hogy még olcsón lehet kapni apró karácsonyi gömböket ( 12db. 300.-ft) - arra gondoltam, hogy  ajtó fölé csinálok bejárati díszt..

     

    Idén kitaláltam, hogy mindeki egy szobát- előszobát- konyhát kinek mi jut - katrácsonyi öltözetbe díszítünk -

     -így mindenki a lelkét is készíti a Karácsonyra .

     

  65. 2012. november 2. 08:322936.

    Szia!

     

    Én is kérhetnék hozzáférést a közös e-mail-hoz? 

    előzmény:
    Angyallány (2932)
    2012-11-02  07:17
  66. 2012. november 2. 08:242935.

    Pár hete már bal oldalsó cimként felfedeztem a topicot, de én balga eddig nem kattintottam rá. Két napja rabja lettem.

    A blog fenetikus lett. Dicséret érte-jelentem kedvencek közé tettem.

    Javaslat: ha a receptekhez képeket is mellékeltek az akkor úm. hab a tortán!

     

    Pár ötletet ma hajnalban kiirtam, ezért fogok is privit irni ha vmiben elakadok.

     

    Még egyszer: imádom ezt a topicot. Köszönet érte 

  67. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. november 2. 07:492934.

                     Szép Jó reggelt!

     

    Borcsamama, nagyon örülök, hogy jobban vagy!Te, jó ég száz ajándéknál jársz én még az elsőt csinálom és túl sokat nem is fogok ,nincs rá időm. 

    előzmény:
    borcsamama (2929)
    2012-11-01  21:56
  68. 2012. november 2. 07:482933.

    Szia Borcsamama!

     

    De jó, hogy itthon vagy! Éppen tegnap este gondoltam rá, hogy már be kéne jelentkezned! Csak így tovább a gyógyulással!

     

    A nagytesók pucolják az ablakot én még kicsi vagyok hozzá

    előzmény:
    borcsamama (2929)
    2012-11-01  21:56
  69. 2012. november 2. 07:172932.
    S mi lenne, ha a közösbe betennéd a foglalkoztatót???
    előzmény:
    aiméejane (2921)
    2012-11-01  20:08
  70. 2012. november 2. 06:532931.
    Az adventi játszóházakra ilyet is tervezek (csak előbb legyünk már túl a Nárton napi felhajtáson: vásár és lámpás felvonulás).
    előzmény:
    Mágika (2918)
    2012-11-01  19:35
  71. 2012. november 2. 06:502930.

    Sziaaaaa!

     

    Téged és Banyoc@-t láttalak meg először itt a Gyönyörű karácsonyból, és ez adta az ötletet, hogy a közöst nem kellene elhaláloztatni.

     

     

     

    Ha valakinek van megőrizendő ötlete, az küldje a közösbe, ott jobban el lehet érni, mint itt több száz vagy több ezer hozzászólástnál visszakeresni. Javaslat, nem muszáj betartani (de jó lenne). 

    előzmény:
    aiméejane (2921)
    2012-11-01  20:08
  72. 2012. november 1. 21:562929.

    Sziasztok Lányok!

     

    Jó újra köztetek, bár a szemeim már beadták a felmondásukat.  Tegnap dél körül jöttem haza, egész este , és ma délutántól idáig olvastam a lemaradásomat. Hát nem volt semmi a több mint 700 hozzászólást elolvasni.

    Remélem senki nem veszi rossz néven, ha ennyi mindenre nem reagálok egyenként, csak összességében gratulálok mindenkinek, köszönöm az ötleteket, a finom recepteket, a szebbnél-szebb képeket.

     

    A bloghoz gratulálok külön is, nagyon szép lett, öröm nézegetni.  Én is köszönöm!

     

    Buburuza, nagyon köszönöm hogy elküldted nekem a megajándékozandóm nevét és címét sms-ben, nagyon örültem.  Ne haragudj hogy nem reagáltam, de  nekem csak buta telefonom van, nem tudok vele írni, mindig elállítódik, és  én meg enyhén "béna" vagyok hozzá.  Készül az én ajándékom is nagy örömmel, és még különleges is lesz, mert olyan körülmények között készül, mint talán közülünk senki másé, de igyekszem minden lehetőséget hihasználni.

      Drága Leánykáim!  Örülök hogy gyarapodik a "család"!  Büszke vagyok rátok, remélem mire megint hazajövök, az ablakaim is meg lesznek pucolva! Tudjátok, engem most "kímélni" kell!  :-)))))))))))))))))

     

    Egyébként jól vagyok teljesen, a dokik engem mutogatnak az egyetemistáknak, mint  pozitív példát,   Lassan már el is telik a fele, kb. november 25-re itthon is leszek.

    Már vagy száz apró karácsonyi mindenfélét csináltam, de nem vittem gépet, így fotót sem tudok mutatni róluk egyenlőre.

    Mindenkinek puszi és  örömteli készülődést, vasárnap estig még biztos jövök majd.

     

     

  73. 2012. november 1. 21:392928.
    Leveles tésztából készült szaloncukorHozzávalók:
    - 50 dkg leveles tészta

    A diós töltelékhez:
    - 7 dkg darált dió
    - 5 dkg cukor
    - 2 dkg zsemlemorzsa
    - 0,6 dl tej
    - fél csomag vaníliás cukor
    - mazsola

    A mákos töltelékhez:
    - 7 dkg darált mák
    - 5 dkg cukor
    - 2 dkg zsemlemorzsa
    - 0,6 dl tej
    - fél csomag vaníliás cukor
    - mazsola
    - fél citrom reszelt héja

    A tészta nyújtásához:
    - liszt a tészta megkenéséhez:
    - 1 egész tojás 

    Először elkészítjük a töltelékeket, mindkettőnél ugyanúgy járunk el. A tejet felforrósítjuk, feloldjuk benne a cukrot és a vaníliás cukrot. Belekeverjük a darált mákot vagy a diót, ezenkívül a mazsolát, a zsemlemorzsát és a reszelt citrom héját. Levesszük a tűzről és teljesen kihűtjük.

    A készen vásárolt, egy darabban lévő leveles tésztát félbevágjuk, majd lisztezett munkalapon egyenként 45,5x25 cm-es téglalapra nyújtjuk. Derelye- vagy pizzavágóval felvágjuk 6,5x12,5 cm-es darabokká. A tölteléket ráhelyezzük, majd tojásfehérjével a töltelék körül bekenjük a tésztát. Feltekerjük a szaloncukrokat, majd egy szalaggal a töltelék mellett jól összehúzzuk. A tojásfehérje segít a tészta tapadásában. A süti széleit egy olló segítségével berojtozzuk, sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük. Lekenjük tojássárgájával, de nem az egész sütit, hanem csak addig, ameddig az alufóliás rész ér a klasszikus szaloncukron. 

    Előmelegített sütőben180 fokon 12 percig sütjük. Porcukorral meghintve tálaljuk. Maga a recept innen származik   http://ancsa-pancsa.blogspot.hu/2010/12/leveles-tesztab ol-keszult-szaloncukor.html Nálam már többször elkészült ez a szaloncukor,  mindenkinek nagyon ízlett. Amit változtattam rajta az a töltelék,  tavaly például narancsos-almalekver és gesztenye töltelékkel készült,  a dió és mák töltelék a beigliben sem menő nálunk.
    előzmény:
    sziga (2925)
    2012-11-01  20:46
  74. 2012. november 1. 21:002927.
    Mágika, ezek a képek nagyon szépek és az "ál"szaloncukor is guszta:-)))))
    előzmény:
    Mágika (2918)
    2012-11-01  19:35
  75. 2012. november 1. 20:562926.

    Szia Angyallány!

     

    Szeretném én is elkérni az elérhetőséget. Eddig sajnos nem volt túl sok időm sk dolgokat készíteni, de nagyon szeretnék, mert van egy lassan 2,5 éves kisfiam és úgy gondolom nagyon jó dolog lenne, ha most nem is de lassan közösen kezdenénk el alkotni:-)

     

    Szép estét

     

     

    előzmény:
    Angyallány (2897)
    2012-11-01  14:06
  76. 2012. november 1. 20:462925.

    FarkasÁgi: én már többször főztem vadat, mert nálunk a fiúk vadásznak. Ami nagyon lényeges, hogy alaposan áztasd ki a húst, csak akkor kezd el főzni, ha már max. rózsaszín az áztatóvíz. Csak és kizárólag megbízható helyről vegyél husit, mert sok helyen jó öreg vadat árulnak. Kb. úgy működik a rendszer, hogy van egy bizonyos vadmennyiség amit ki kell lőni, abból egy része ugye trófeás, másik része húsnak megy, na ezekből a vadászok hazaviszik a finomját és a maradék megy az üzletekbe. Ha rám hallgatsz és tudsz szerezni dámborjút próbálj meg venni, annál nincs finomabb. Az őzt nem ajánlom benti főzésre mert igen erőteljes szaga van.

     

    Nagyon szépek a díszeid, az őszi tetszik a legjobban. Szeretem az ősz színeit!

     

    Mágika: szaloncukorsüti receptjét megosztanád velünk? Eszméletlen jól néz ki!

     

    A mai gyomorrontásom  okozója Mákati mákos és diós keksze! Mindkettő nagyon fincsi, a mákos a kedvencem. A diós egy kicsit kemény lesz, vagy lehet, hogy túlsütöttem?

     

    Angyallány: kérem szépen én is a jelszót!

     

    aiméejane: én a szalvéta alá szoktam festeni egy kis fehér (világos) akril festékkel, akkor nem válik le a gyertyáról!

     

    Múltkor mutattam zsinórozott-dekuzott cerkatartókat, de ezt a sorozatot nem találtam akkor. Ez a kedvencem.

    előzmény:
    FarkasÁgi (2913)
    2012-11-01  18:19
  77. 2012. november 1. 20:292924.
    Nagyizunk vidéken, de kicsit gasztoajándékot is gyártottunk a hugommal. Mivel jött a hideg az utolsó zöldparadicsomok is leszedésre kerültek a kertben, de a belőle készült savanyúság annyira nem fogy nálunk, így segítségül hívtam gugli barátom és készült vaníliás zöldparadicsomlekvár és zöldparadicsomos chutney is - mindkettő nagyon finom lett - lehet nem is lesz belőle ajándék, mert addigra mind el fog fogyni:)))
  78. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. november 1. 20:122923.

    Pár éve én is befújtam az ablakot, hát elég macerás volt lemosni.

     

    FarkasÁgi, szép a koszorúd és a hópelyhek is!

     

    Mágika,jók a spatulás díszek is és super a szaloncukor is!

     

    Ma én is elkezdtem az ajándékozottamnak a meglepetést készíteni, sajnos csak ilyenkor van időm. 

    előzmény:
    viragocska80 (2909)
    2012-11-01  18:11
  79. 2012. november 1. 20:112922.

    Szia!

    Nagyon köszi,ezek igazán a szánk szerint való izek,ételek!!!!Most jöttünk a tesóm névnapjáról,egész nap ettünk,mégis folyik a nyálam ezektől a töltött husiktól!!Nyami!Töltött oldalasról még nem is hallottamde eszméletlenül jól hangzik!Milyen az a debreceni karaj?És az őzgerincben sütött?Azon kivül,h valószinüleg őzgerincformában sül:).

    előzmény:
    csitar (2884)
    2012-11-01  10:50
  80. 2012. november 1. 20:082921.

    Sziasztok!

     

    Szolgálati közlemény: Aki kérte, és adott elérhetőséget, annak elküldtem az általam szerkesztett karácsonyi foglalkoztatót, valamint az esetleges bővítéshez vagy cseréhez a gyűjteményemet, nyugodtan mazsolázzatok belőle.

     

    Mellékeltem a karácsonyi verseket, meséket is, mert nem emlékszem ki kérte pontosan. Jó sok lett, biztos mindenki talál benne kedvére valót.

     

    A mérete miatt tömörítve, óriáslevélben tudtam küldeni, aki nem kapta meg, vagy nem tudja letölteni, az jelezzen. Igyekezzetek letölteni minél előbb.


    Sün (hogy ne kelljen éjszakákon át keresgélned  a neten mesék, versek után :) , merc nektek is szívesen elküldöm, ha kapok elérhetőséget.

     

    Angyallány! Szia! Jó újra látni. Elkérhetem én is a közös jelszavát? 

    Tartozom még neked 3 karácsonyi cd-vel, ha még emlékszel, igyekszem mielőbb küldeni.

     

    majkati: a gondolatlekvárral adós vagyok, nemsokára írom. 

     

    A Gyönyörű karácsony topicba több saját készítésű dolgot tettem fel anno, és ötleteket is, akinek van ráérő ideje lesse meg bátran.

     

    banyoca:Kérlek meséld el, hogy készítetted a dekupált gyertyádat, tavaly én is megpróbálkoztam vele, de a szalvéta levált a gyertyáról. Mit csináltam rosszul? 

  81. 2012. november 1. 19:432920.
    nem tudom miért folyt így össze az egész, mielőtt elküldtem nem így nézett ki!
    előzmény:
    Mágika (2919)
    2012-11-01  19:42
  82. 2012. november 1. 19:422919.
    Pácolt fűszeres sajtok 

     

     hozzávalók 4 főre

    10 dkg Camembert sajt10 dkg Brie sajt10 dkg mozzarella10 dkg trappista sajt10 dkg füstölt sajt10 dkg feta sajt       zöld és/vagy fekete olajbogyó1-2 dl extra szűz olívaolajfrissen őrölt színes borschili1 gerezd fokhagymabazsalikomelkészítésFelszeleteljük kis darabokra a sajtokat, majd jócskán megborsozzuk, megszórjuk chilivel. (Ha örlős a chili, akkor lehet annyi, mint a bors, ha egészben van, akkor 1-2 kisebb darab bőven elég.)Meglangyosítjuk az olívaolajat (sajtmennyiségtől függően, annyit, hogy majd ellepje a sajtokat a befőttes üvegben), majd közben beleszórjuk a citromfű leveleket, petrezselymet, bazsalikomot, kaprot, belezúzzuk a fokhagymát és még egy kicsit megborsozhatjuk, chilizhetjük.Beleöntjük az olajba a sajtokat, egész olajbogyókat, (ekkor már levehetjük a tűzről) és átforgatjuk őket úgy, hogy a fűszeres olaj megtapadjon rajtuk.Jól záródó, befőttes/ csatos üvegbe rakjuk az olívabogyós-fűszeres sajtot úgy, hogy az olaj teljesen ellepje (ha nem lepi el, öntsünk rá még és megfűszerezhetjük az egésznek a tetejét), majd kb. 1-1,5 hétre hűtőbe tesszük, hogy jól összeérjenek az ízek.bocsi ,máshogyan nem tudtam bemásolni a receptet. Ilyen nálam biztos fog készülni, lehet, hogy a főpróbát már a napokban megejtem. 
  83. 2012. november 1. 19:352918.

    Hoztam néhány ötletet, szalvétázott spatulák, egy kreatív oldalon találtam.

     

     

    Szaloncukor  sütemény.

  84. 2012. november 1. 19:312917.

    Szia!

    Én néhányszor ezt a vaddisznópörköltet csináltam meg. Isteni lett. Igaz, ez bográcsos, de szerintem a tűzhelyen készítve is finom:

     

    http://www.szegediwiw.hu/video/vadrecept-vaddi szno-poerkoelt

    előzmény:
    FarkasÁgi (2913)
    2012-11-01  18:19
  85. 2012. november 1. 19:232916.

    Angyallány!

     

    Én nem ismerem ezt a topikot amiről írtál, de mivel többen is dícsérik engem is érdekelne, megtudnád adni a hozzáféréshez szükséges adatokat?

     

    Előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Angyallány (2911)
    2012-11-01  18:12
  86. 2012. november 1. 18:362915.

    Hoztam pár tavalyi alkotást:

     

    A legbüszkébb a "koszorúra voltam" mert még a gyertyákat is én öntöttem.

     

    A gyöngy hópihék pedig a kedvenceim... 

  87. 2012. november 1. 18:212914.

    Szia!

     

    El tudnád küldeni nekem is a karácsonyi foglalkoztatót?

     

    antalmiss@gmail.com

     

     

    Nagyon szépen köszönöm!!

     

    Edi 

    előzmény:
    aiméejane (2864)
    2012-10-31  22:32
  88. 2012. november 1. 18:192913.

    Máris lenne egy kérdésem... 

     

    Szentestére a következőket terveztem be:

     

    Halászlé (tavaly bevált) 

    Gombás őzragu / vaddisznóragu, krokett

    Rántott hal, salátával 

     

    A sütemények között ami biztosan lesz:

    mézes krémes (grízes változat)

    isler

     

     

    Valaki főzött már vadragut?

    Igazán örülnék egy már próbált recepnek... 

      

  89. 2012. november 1. 18:182912.

    A közösről annyit kell még tudni, hogy egyelőre több a címke, mert úgy terveztük, hogy majd ninden ünnepre küldünk be valamit. Aztán...

     

    Majd nézegetek a gépemen újabb ötleteket és küldök.... Új receptjeimmel együtt. 

  90. 2012. november 1. 18:122911.
    Így van. Sajnálom, hogy befulladt és leállt. Ráadásul a fórumindító is ott hagyta az elindítás után.
    előzmény:
    Sil78 (2900)
    2012-11-01  15:41
  91. 2012. november 1. 18:122910.

    Sziasztok!

     

    Én is csak zugolvasóként vagyok jelen, sajnos nagyon kevés időm van.

    Ráadásul eléggé le vagyok maradva még a hozzászólásokban.

    2011-ben és 2010-ben is olvastam a topikot.

    Mindig nagyon sok ötletet merítek hozzá.

     

    Kedves Ciaobella!

     

    Én egy-két éve próbálkoztam a tojás mozaikkal, - rendes mozaikkal már dolgoztam, ill. csempe darabokkal is -.

     

    Hát nem egyszerű!

     

    Én egy napraforgós képet készítettem ca. 35*35 cm-est, de 3 napig mást sem csináltam... 

     

    Az eredmény nagyon  tetszett. Képet majd valamikor hozok, a szüleimnél van az alkotás.

     

    Sok szerencsét kívánok hozzá! És kitartás!  

    előzmény:
    Ciaobella (1222)
    2012-10-09  08:50
  92. 2012. november 1. 18:112909.

    Sikerült a blogot is megnézegetnem, már találtam is hasznos dolgokat, szorgosan gyűjtöm az ötleteket.

    Mik a tapasztalataitok a hóspray-ről? Ablakra gondoltam mintát fújni, csak nem tudom, hogy utána mennyire macerás eltávolítani, hagy-e nyomot??

  93. 2012. november 1. 17:592908.

    Szia! Én is kérhetek elérhetőséget?

     

    előzmény:
    Angyallány (2897)
    2012-11-01  14:06
  94. 2012. november 1. 17:032907.

    Sziasztok!

    aiméejane eltudnád nekem is küldeni a foglalkoztatót? bgyongyi75@t-online.hu

    köszönöm szépen

    előzmény:
    aiméejane (2864)
    2012-10-31  22:32
  95. 2012. november 1. 16:312906.

    Oké!

    Most olvastam eggyel feljebb,hogy remek hidegen is!

    ..és másnaposan?

    előzmény:
    mákati (2818)
    2012-10-31  13:15
  96. 2012. november 1. 16:292905.

     Nagyon jól hangzik!

    Ez a pulykakuglóf jó lehet hidegen is?

    Esetleg Karácsony másnapjára hidegtálra?

    Szerinted?

    előzmény:
    mákati (2817)
    2012-10-31  13:13
  97. 2012. november 1. 16:262904.

    Szia Angyallány!

     

    Én is szeretném elkérni a jelszót. Én az itteni nick nevemet és belépési adataimat felejtettem el , mert csak karácsony előtt fórumozok.

     

    Annyira jó ez a topik, mostanáig csak zugban olvastam, már amikor volt időm. Engem leginkább a sütés-főzés izgat, mert örülök majd, ha nem ósános bejglit kell ennünk. Egyébként tán ebben a gmailos címen meglesz az egykori Juli-sulis extra gyors bejgli receptem.

     

    További szép estét! 

    előzmény:
    Angyallány (2897)
    2012-11-01  14:06
  98. 2012. november 1. 16:242903.
    előzmény:
    Eira (2807)
    2012-10-31  10:26
  99. 2012. november 1. 16:222902.

    Szia!

     

    Nem,300 Ft-ért vettem/db, a 100 Ft-os boltban, filcből van,mindenféle színben és mintában létezik.Egy kicsit felturbóztam zöld csillámporral

    előzmény:
    Oliva_ (2806)
    2012-10-31  10:11

Címlap

top