Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2012. október 28. 19:272601.

    De szerintem EZ sem rossz!

    Most már eldugulok, majd megtalálod a legjobbat.

    előzmény:
    buburuza (2583)
    2012-10-28  16:06
  2. 2012. október 28. 19:162600.

    Annyi jó dolgot írtok és én még mindíg nagyon le vagyok maradva. Ennyi mindent nem tudok visszaolvasni..

    És fogy az idő....mindjárt a nyakamon, nyakunkon a Karácsony!

    a1g1i1: Hogy álltok?

    Nálunk alakulnak a dolgok, még ha jól számolom 2-3 hét és ott alhatunk.

    A Gázosok nincsenek sehol....

     

     

  3. 2012. október 28. 19:162599.

    Kedves Mágika és Többiek!

     

    Köszönöm szépen, hogy befogadtok :)

     

    Gyakorló pedagógus vagyok, és igyekszem minden évben valami különlegeset kitalálni az adventi naptárra. Tapasztalatom, hogy a gyerekek imádnak kapni - cukrot, csokit, bármit, vicik-vacak dolgokat. 5 éve kitaláltam, hogy a naptárkába nem ilyen dolgokat teszek, hanem sokkal hasznosabbakat. Volt is meglepődés!!!

     

    A lényeg, hogy egy-egy kedves karácsonyi versikével, énekkel készülünk EGYÜTT. Van, hogy a napi kézműves feladat van ott megfogalmazva és eljretve. Van, hogy színezőt rejt a kis csomag, van hogy feladatot (pl. öleld meg a melletted állót, segíts ma a családodnak valamiben, gondolj a távol élő szeretteidre pl. írjunk képeslapot együtt,stb).

     

    Luca naphoz érve a régi szokások és hagyományok mesés leírását nyitjuk ki a csomagban. Közeledvén az ünnephez, a Cipősdobozt is együtt készítjük el, azt is a naptárból indítva (Hogyan tudsz segíteni a rászorulóknak?). Minden évben nagyon népszerű a naptár, és ami a legfontosabb: igazi LELKI ráhangolódást jelent. A karácsony "igazi" lényegét. A pici gyerekek nagyon szeretnek kapni, így viszont megtanulják, hogy nem csak az a fontos. :)

    előzmény:
    Mágika (2568)
    2012-10-28  13:36
  4. 2012. október 28. 19:152598.

    Nálam EZ viszi a prímet!

    Szerintem a lakás színvilágának megfelelően átfesthetők a labdák!

    előzmény:
    buburuza (2583)
    2012-10-28  16:06
  5. 2012. október 28. 19:102597.

    Na ilyen csomagolást szeretnék apus ajándékának (nekem:))))))

     

    A cicás kép láttán eszembe jutott, hogy mikor még "otthon", anyuéknál, laktam a karácsonyfáról reggelre egy két habkarika rejtélyes módon a fa alatt landolt. Aztán egyik este még égtek rajta a, pici lámpák, megint egy habkarika landolt a földön. Odaléptem a fához, és meglepetésemre két pici szempár meredt rám. Aztán eltünt a cincogi.... pár nap múlva egy 5 literes üvegben landolt a spízzzban. Több habkarika nem tünt el...:)

    Bezzeg a lusta macskák nálunk nem lógtak a fán... :))))

  6. 2012. október 28. 18:502596.

    Jajjjjjjjjjjjjjjjjj...........................ilyet én is akarok!!!!!!!

    A két csajszit le sem tudnám szedni a fáról, vagy legalábbis nem lenne sokáig így feldíszítve.

    előzmény:
    tutusatu (2563)
    2012-10-28  13:11
  7. 2012. október 28. 18:172595.
    Nálunk is elkészült a narancsos csokis keksz. Vegyesek voltak a kritikák. A nagyfiam szerint jó ez,csak leközelebb hagyjam ki belőle a narancshéját. Apa a diót hiányolta belőle. A kicsinek nagyon bejött /ő a laktózérzékeny/ szerinte akinek nem ízlik,az hagyja ott ő majd mindent elpusztít. Szegényem a legsütisebb a családban, ha a vasszög is édes lenne, azt is elszopogatná. Úgyhogy fogyogat rendesen a keksz,pedig 3X adagot gyúrtam be beleőle,és meg is sütöttem.
  8. 2012. október 28. 18:072594.
    Én tavaly hoztam Szabadkáról tisztaszeszt 500.- volt/l. A határon sincs belőle baj,mert 1l alkohol személyenként hozható.
    előzmény:
    naravna (2537)
    2012-10-27  23:46
  9. 2012. október 28. 18:062593.
    Écus, tényleg szuperek a toondoo meséid. Én pár éve használtam és készítettem páromnak egy képregényt a segítségével. Pár az csak pálcikaemberes volt, szóval gyorsan végeztem egy-eggyel.
    előzmény:
    Écus (2553)
    2012-10-28  11:21
  10. 2012. október 28. 17:222592.

    a töltő nálunk is gond volt, mindenkinek más telefon, más töltő, ami folyton eltűnik mire kell.

    Én úgy oldottam meg, hogy vettem szép kis fonott kosárkát, hármat, egyikben telefontöltők vannak összetekerve, de az összes, a másikban, kamera töltő,fényképező kábel, elemtöltő, harmadikban,pendrive, mindenféle egyéb számítógépes cucc

    ezek mind a számítógép asztal felett egy kis polcon vannak

    Használat után mindig visszateszem, így mostmár mindig meg van, nem tekeredik össze vissza, csak néha egymásba, de még mindig jobb, mintha keresgetném, vagy az asztalon gabalyodna.

    Tudom nem túl kreatív, de nagyjából rendben van.

  11. 2012. október 28. 16:532591.

    Sziga: én sem tudok normális fotót csinálni a feldíszített fenyőfáról!

    Bxbra által feltett rajz alapján csinálom én is a kandallót. A hungarocel lapokhoz méreteztem.... 

     

    Boboki üdv a klubban:))) látom Te is szorgalmas kézműveskedő vagy!:)

     

    Tutusatu: arra számolj, hogy a martininek legalább 6 hét kell! úgyhogy ha karácsonyi ajándéknak szá nod, akkor ne  árj vele decemberig!

     

    a1g1i1 Ne  is mondd  ezeket a töltőket! valamelyikőnk állandóan keresei valamelyik töltőt! én sem tudom, hogy hol lehetne normálisan tárolni őket. 

    A másik: a szemüvegek! NA ettől már agyhugykövet kapok! Egy ideje a Páromnak is kell.... nekem régebb óta, de csakis olvasáshoz! Ez azt jelenti, hogy olvasok kell, számítógépezek kell, konyhában tevékenykedek kell, de ha felállok, mászkálok a laksában, vagy teregetek, porszívózok akkor nem kell. Sőt, elszédülök benne. Ebből adódóan valahol mindíg elhagyom a lakásban, állandóan keresem. Párom is így vagy, csak ő fél dioptriával gyengébb szemüveget használ mint én.... Megörökölte tőlem a nekem már gyenge szemüvegeket... most aztán teljes káosz van, mert nem tudjuk, hogy mikor melyik szemüveg kié és hol van! 

     

    Naravna igen, lehet patikában alkoholt kapni, de az szaliciles! Legalább is ahol én kerestem, ott mindenhol csak az volt... Merthogy a teljes tiszta szeszt állítólag a jövedéki törvény miatt nem árulhatnak a patikák...  Ezt az egyik patikában modták nekem mág valamikor tavaly..

     

    Forumozok  de jó képeket hoztál.. az egyik képen látható piros műanyag izé... telefontölltő-tartó van nekem, de nem egy végleges megolás, merthogy amg töltöm a telcsit akkor jó, de ha kihúzom (mert én nem szoktam benne hagyni a konnektorban) akkor megint csak rakosgatom....

     

     

    Lila tulipán én 2 éve voltam Grazban, gyönyörű volt!!!!! merem ajánlani! Más mint Bécs, de leírhatatlan a város.

  12. 2012. október 28. 16:402590.

    annak aki még nem tudja milyen mézest süssön, ajánlom a moha félét, én már évek óta ezt sütőm, rögtön puha, sokáig jó, nagyon kiadós, nem lehet elrontani

    ha tudom, hogy nem lesz időm írókázni, akkor magokkal (pálcika mandula, dió, napraforgó) cukrozott narancshéj díszítem még sütés előtt

     

    http://mohakonyha.blogspot.hu/2009/11/mezeskalac s.html

     

    sajnos csak így tudom beszúrni

  13. 2012. október 28. 16:282589.
    köszönöm! :)
    előzmény:
    fórumozok (2574)
    2012-10-28  15:15
  14. 2012. október 28. 16:222588.

    Jaaaa

    Ez jó! Most jót nevettem magunkon

    előzmény:
    fórumozok (2587)
    2012-10-28  16:17
  15. 2012. október 28. 16:172587.

    jááááááááááááj én nem arra gondoltam, amire te

     

     

    hanem, hogy angolul kerestem a gugliban 

    előzmény:
    buburuza (2579)
    2012-10-28  16:01
  16. 2012. október 28. 16:172586.
    Zsuzsikám!   Te az vagy akire gondolok ????? ( fogyis topik ?)
    előzmény:
    -zsuzsi- (2290)
    2012-10-26  08:21
  17. 2012. október 28. 16:112585.

    jelentem reggel kisült a narancsos keksz

    nagyon finom, volt ...

    receptfüzetembe beírva

    legközelebb banyoc@ citromos fehér csokisát is begyúrom mellé

     

    trixi könyveket mi is ismerjük 2,5 éves kislányom már lapozgatja és közbe mondja a történetet, most a puffi malac nasizik és oviba megy a kedvenc

    nálunk is lesz az adventiba, a wc papír gurigába még simán bele is  lehet tekerni, aztán majd kilapítjuk

     

  18. 2012. október 28. 16:102584.

    CITROMLIKŐR ahogy én csinálom

     

    4-5 citrom

    1 lime

    0,5 kg cukor

    0,5 l vodka

     

    Egy szélesebb szájú üvegbe beleöntöm a vodkát, és belerakom a citromok és a lime héját. (Zöldséghámozóval a legjobb.) 10-14 napig érlelem. (Közben bele-beleszippantok. :DDDD

    Fél liter vízből és a cukorból szirupot főzök, lehűtöm, majd beleszűröm a citrom levét is. (Frissen csavart, vagy a héjuktól megfosztott citromok lefagyasztott leve is jó.)

    Összekeverem és még pár napig érlelem.

    Kellemes, enyhe inkább nyalakodós itóka lesz, és a színe is gyönyörűséges.

     

     

    FLÓRIÓ/   Sarapod

     

    7 dl testes száraz vörösbor, - pl: egri bikavér - 1 mandula aroma - mert pisztácia aroma nálunk nincs - 3-4 kanál cukor - de ízlés szerint - egy fél liter Piroska meggyszörp, - eredetileg meggy lé kéne - és 3-4 dl tisztszesz. Lehet vodkával helyettesíteni.  

    A bort kiöntöm egy magas edénybe, majd belerakom a cukrot, addig keverem míg el nem olvad. Beleöntöm a szörpöt, az aromát és a tiszta szeszt. Ekkor megkóstolom, de ne legyen nagyon édes. 

    Üvegekbe rakjuk, de ne teljesen tele, és be a kamrába. Ha arra jár az ember jól teszi, ha egy kicsit felrázza. 

    Remélem érthetően írtam le. Eredetileg meggy léből csinálják, amit nyáron tesznek el, és pisztácia aromával készül, de én még nálunk nem láttam boltba ilyet. 

    előzmény:
    rágica (2582)
    2012-10-28  16:06
  19. 2012. október 28. 16:062583.
    Ez az ágas megoldás nagyon tetszik! Köszi
    előzmény:
    rágica (2567)
    2012-10-28  13:21
  20. 2012. október 28. 16:062582.

    Most, gondolom, kineveztek a topic alkoholitájának, de mivel meg sem közelítem a címet, ezért bevállalom.

    Igaz, én csak szerényen "adventi alkoholistának" hívom magam.

     

    Az anyukám, aki szinte egy cseppnyi alkoholt sem iszik, azért hosszas rábeszélés után megkóstolja az én itókáimat. A FLÓRIÓ messze magasan vitte a prímet.

    Minden karácsonyra készült citromlikőr, és csokilikőr. Tavaly óta pedig Flórió is. 

    Azért bevallom citromlikőr és Flórió még mindig van a hűtőben.

     

    Leírhatnátok azt is, hogy ki milyen süti repertoárral áll elő, hogy addig meg tudjuk ejteni a próbasütést. 

    előzmény:
    Écus (2556)
    2012-10-28  11:35
  21. 2012. október 28. 16:062581.

    Na, igen!

     

    Így voltak rögzítve, csak picit szétszórva, nem ennyire sűrűn

    előzmény:
    fórumozok (2566)
    2012-10-28  13:15
  22. 2012. október 28. 16:012580.

    Sziasztok!

     

    Bridzso: A Te ötleted is igazán eredeti.Majd elmesélem Azuramnak is.Védesd le, hátha díjnyertes lesz! Egyszer majd csak lesz egy saját készítésű mézeskalácsház.Attól szeretném még kérdezni, aki csinált már mézeskalácsból adventi koszorút, hogy ha valamilyen figurát, pl. szívet rak rá, azt úgy süti össze, vagy külön süti és a végén ragasztja rá? Az idén ezen is elgondolkodtam.Ma elkészült a Malacka figurám, tegnap este a Micimackó.

  23. 2012. október 28. 16:012579.

    Persze, hogy google Tisztában vagyok vele ám

    De hát mi már csak ilyen viszonyban vagyunk...én meg a google...

    ő nekem már csak gugli

    előzmény:
    fórumozok (2560)
    2012-10-28  13:04
  24. 2012. október 28. 15:522578.

    Hááát, a pillecukor nálam sem érné meg, hogy felfűzésre kerüljön

     

    Úristen de imádom

    előzmény:
    Écus (2554)
    2012-10-28  11:28
  25. 2012. október 28. 15:442577.
    Ja, azt elfelejtettem írni, hogy gondolom minél jobb a csoki minősége, annál finomabb a végeredmény, szóval ha valakinek engedi a pénztárcája, próbálja ki magasabb kakaótartalmúval is!
    előzmény:
    naravna (2576)
    2012-10-28  15:42
  26. 2012. október 28. 15:422576.

    Csak sikerült előásnom a receptet! :)

     

    Csokifelfújt

     

    Hozzávalók:

    50 dkg étcsokoládé (mi Szerencsit használunk)

    40 dkg vah

    35 dkg cukor

    17 dkg liszt

    8 egész tojás

    8 tojássárgája

     

    Elkészítés:

    Az étcsokoládét és a vajat gőz fölött felolvasztjuk. A cukrot kikeverjük a tojások sárgájával (16 db), beleöntjük a csokis masszát, végül összekeverjük a liszttel. A tojásfehérjéket (8 db) felverjük és beleforgatjuk a tésztába. Az egészet lehűtjük.

     

    Szufléformákat kikenünk vajjal, azokat is lehűtjük. Félig töltjük tésztával és 180-200 fokon kb. 15 percig sütjük.

     

    Még forrón óvatosan tálra borítjuk, vaníliafagyit kínálunk mellé. 

     

    Nos ennek a tésztának története van :D

     

    Egy étterembe jártunk sokáig csokifelfújtat enni, végül sikerült elkunyerálni a receptet. Az arányok meg is voltak, de nem nagyon mondták el, hogy kell csinálni, de volt annyi gyakorlatunk, hogy kitaláltuk. 

     

    Viszont nem egyszerű eltalálni a sütési időt! Ugyanis a dolognak az a lényege, hogy belül folyós legyen a felfújt, viszont a külseje megsüljön annyira, hogy ki lehessen borítani a formából. Mi gázsütőben 190 fokon (átmenet :D) próbálkozunk évek óta, vagy sikerül, vagy nem. Arra már rájöttünk, hogy egy tepsibe kell beleállítani az összes formát, mert különben amíg kiszedegetjük őket egyenként, túlsülnek.

     

    Azonban ANNYIRA finom édesség, hogy amikor teljsen szétfolyt, mindenki kinyalta a tányérját!!! A vaníliafagyi pedig jól ellensúlyozza a felfújt forróságát. A legjobb, ha csésze formájú, kerek aljú formánk van, akkor gyönyörű lesz az alakja. Ebből az adagból kb. 10 embernek jut 2 adag, ha kis hagyományos felfújtformáink vannak. Szóval lehet osztani a mennyiséget! Ja, és akár napokig eláll a tészta a hűtöben, szóval meg lehet csinálni előre is. Szerintem ha ezt valaki vendégeknek süti, biztos el lesznek ájulva. Csak jól kell időzíteni.

     

    A képet a következő helyről töltöttem le, mert eddig soha nem jutott eszébe senkinek lefotózni: http://jadechocolates.wordpress.com/2008/07/26 /dont-touch-my-roys-chocolate-souffle/ 

     

    Szerintem a saját érdeketekben próbáljátok ki, pofonegyszerű, csak a sütést kell kikísérletezni!

  27. 2012. október 28. 15:352575.

    Köszi Écus!

     

    Szeret kirakózni, így egy cicás kirakó darabjait osztottam szét a zsákokban, meg néhány diabetikus csokit ( mert cukros ).

    Eredetileg karácsonyi kirakóst kerestem, de sehol nem találtam. 

     

    előzmény:
    Écus (2552)
    2012-10-28  11:15
  28. 2012. október 28. 15:152574.
    valahol a topik elejefelé betettem egy angyalkás mesét, ami 24 részből áll ... pl. azt is beleteheted
    előzmény:
    évikeee (2573)
    2012-10-28  15:05
  29. 2012. október 28. 15:052573.
    Sziasztok!
    Bocsánat, hogy csak úgy bepofátlankodom közétek, apránként vissza fogom olvasgatni a topikot. :)
    Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hog van-e valakinek ötlete adventi naptrába való apróságokra? :)
    Kéne négy felnőttnek (anyu-apu-nagyi-tesóék) meg egy hároméves kiscsajnak. Az a baj, hogy ez az ötödik év, hogy kapnak, és úgy érzem, minden kilőttem már. :D Ja, a nagyoknak saját készítésű cuccokra gondoltam, a lánykának pedig valami viszonylag olcsó apróságokra (tanulok még, és diákmelóból nem tudok túl drágákat venni). :)
    Köszönöm előre is. :)
    Sziasztok.
  30. 2012. október 28. 14:432572.

     

    Képek a 2010 -es Karácsonyunkról:

    2010-ben "engedtem" a lányomnak és lila lett a fő szín Karácsonykor.

    Mellé egy csipet barna és óarany.

     

     

  31. 2012. október 28. 14:422571.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék én is, de előtte kifejezem mérhetetlen köszönetem Mindenkinek a sok-sok ötletért: KÖSZI

     

    Sajnos még így célirányosan nem tudok üzenni, mert el is felejtettem, kinél olvastam a problémát, de sokan kerestek ilyen vagy olyan technikára leírási javaslatot, pl. szappanöntés.

     

    Én évek óta alkalmazom a technikát, hogy a két legnagyobb hobbibolt (Kreatív Hobby és Hobbyművész) katalógusait megveszem, a Hobbyművész árát később le is lehet vásárolni. Ebben annyi mérhetetlen sok ötlet, technika-leírás van, pl. a szappanöntésről is, hogy rengeteget lehet belőle tanulni, nem mellesleg ott egyben látja az ember, hogy milyen anyagok kellenek. Ez persze nem kényszer arra, hogy az ember ott vásároljon,ha valamit meg tud máshonnan olcsóbban oldalni, esetleg háztartásban megtalálható eszközzel helyettesíteni, hát annál jobb. Így a legtöbb technikára van leírás (persze, ha valakinek tapasztalata van, az jobb), de kiindulópontnak tökéletes. Mellesleg, ha valaki nem akarja megvenni a katalógust, ami azt hiszem egy van, per év, de vannak tematikusak is, pl. karácsonyi, de kb. 500 Ft, akkor a neten is megvan az adott bolt oldalán online verzióban, csak az én mániám, hogy szeretem kézben tartani őket, és így évekig jó szolgálatot tesznek, mivel évről-évre mindig jönnek az újabb és újabb kreatív csodák, de a régieket is fel tudom ütni.

     

    Ami még eszembe jutott hirtelen a filcdíszekkel kapcsolatban, hogy ezek olyan gyönyörűségesek, hogy ha kicsit nagyobb, tenyérnyi méretben készülnének, báboknak is jók lennének kitömetlenül, nem mindegyiknek kell külön kéz része, szerintem így is mókásak

     

    Most hirtelen ennyi, de jövök még :) 

  32. 2012. október 28. 14:372570.

    Hát ezek nagyon  cuki gyerekes,mesések!

    Mondjuk mi már átléptünk a kis-nagylány korba,minden,ami lila és csillog az tetszik nekiEzért lesz fáradtrózsaszín köztes megoldással,és ónezüst,jégfehérrel a fa, az idén.Csak szegény férjemnek lesz egy kicsit nőcis...Bár ő,hála Istennek, minden ilyesmit rámbíz

    előzmény:
    tutusatu (2563)
    2012-10-28  13:11
  33. 2012. október 28. 14:222569.
  34. 2012. október 28. 13:362568.

    Szia!

     

    Üdv a csapatban, gyere csak nyugodtan ötletet gyűjtögetni és mutogatni!

    A napokban csatlakozott  többi újnak is szól. Szívesen látunk mindenkit, gyertek csak!

      

    Megint nagyon jó ötelteket hoztatok!

     

     

    Valaki kérdezte adventi naptárról több személy esetén hogyan oldja meg a meglepiket. Én a tavalyi topikban hallottam először, hogy nem csak a gyereknek, hanem férjnek is kerül bele meglepi, ezen felbuzdulva elkészítettem én is az első közös adventi naptárat. Lehet hogy nekem már kicsitt könnyebb, mivel az év fiam már nem pici, idén már 14 éves, ezért nem jelentett gondott, hogy a zsákocska nem csak neki rejt ajándékot. Szóval én nagyobb zsákozskába dugtam mindhármunknak az  ajándékot, zömében gumi cuki, boci cuki, apró milka csoki volt a meglepi, de a gyerkőcnek került bele nagyobb ajándék is sport szelet, rágó, krumpli cukor ilyenek. Férjnek lehet esetleg kis zacskós nescafé, capuccino. Mivel 3 ajándéknak kellett beleférnie viszonylag nagyra sikeredet az adventi naptár, mutatok képet róla. 1.kép

     

    2. képen só-liszt gyurmából készítette a fiam a mamával még óvodás korában ezeket a szalvétagyűrűket, gyertyatartókat.

     

    Savanyúságot szoktatok eltenni? Én a héten egészítettem ki karfiollal a vödrös savanyúságot. Úgy tervezem üvegekbe szedve, szépen feldíszítve ez is megy ajándékba. 

    előzmény:
    sunshine06 (2557)
    2012-10-28  11:59
  35. 2012. október 28. 13:212567.

    Nézd, csak!

    EZEKET most találtam. 

    előzmény:
    buburuza (2547)
    2012-10-28  09:45
  36. 2012. október 28. 13:152566.
    kb. így + egy kis polcocska, amin elfér és megtart egy laptopot
    előzmény:
    buburuza (2548)
    2012-10-28  09:57
  37. 2012. október 28. 13:152565.
    az erkélyre tervezem ezt a nagyon nagyon egyszerű kis kaspót...
  38. 2012. október 28. 13:142564.
    előzmény:
    tutusatu (2563)
    2012-10-28  13:11
  39. 2012. október 28. 13:112563.

    nézzétek milyen aranyos fákat találtam:-))) 

    nálunk tavaly egyszinű, ezüst színű volt a fa, de idén valami sokkal vidámabbat, "gyerekesebbet" szeretnék:-) Még nem tudom honnan és mikor fogom beszerezni az ehhez hasonló díszeket, de már most nyitott szemmel járok, hátha... 

  40. 2012. október 28. 13:102562.

    Tyű, nagyon jó ötleteid vannak!!Köszönöm!

    Na, majd körül nézek.

    előzmény:
    Nolee (2546)
    2012-10-28  08:45
  41. 2012. október 28. 13:092561.

    Szia!

    Én is a tojásfehérjés porcukorral ragasztok.

    De Apukámnak, aki igen kreatív, és mellette "barkács-szakkörös", az jutott egyszer eszébe, hogy mi lenne, ha jó sok  égetett cukrot tördelnék a ragasztópisztolyba, pikk-pakk ragasztana, és meg sem égetném magam.

     Mivel a ragasztópisztolyom már használt, így el is vetettem az ötletet.

    előzmény:
    eszterlili (2531)
    2012-10-27  23:25
  42. 2012. október 28. 13:042560.
    google ... angolul
    előzmény:
    buburuza (2547)
    2012-10-28  09:45
  43. 2012. október 28. 13:022559.

    :-))) nagyon jó a mese:-)) Nekem sajnos még nem volt időm belekezdeni, de majd remélem meg tudom oldani. Szerintem csak karira lesz belőle valami, sajnos a Mikulás már elég közel van:-))) A mi kis csomagunkban is lesz Trixi könyv:-) Most is azt olvastam a gyerkőcnek a délutáni alvás előtt:-))

     

    előzmény:
    Écus (2553)
    2012-10-28  11:21
  44. 2012. október 28. 13:002558.

    tegnap megcsináltam karácsonyra a pálinkát, de azt hiszem, ma le kell tesztelnem este... nehogy akkor derüljön ki, hogy rossz. :)))

     

    Nincs senki, aki Ausztriában járt a bécsin kívül más adventi vásárban?

  45. 2012. október 28. 11:592557.

    Sziasztok!

     

    Nagyon tetszik a topik és az ötlet is a készülődéshez. Még nem olvastam végig, de ha elfogadjátok, akkor én is megosztanék néhány ötletet. Tény és való, hogy időben tervezni kell, ha még a kivitelezés kicsit odébb is van 

  46. 2012. október 28. 11:352556.

    HÚÚÚ!

     

    Ez nagyon jól hangzik,Nagyiknak lehet,hogy likőrt fogok készíteni !

    előzmény:
    rágica (2544)
    2012-10-28  08:23
  47. 2012. október 28. 11:332555.

    Sopronban leesett az első hó,és megmaradt a szomszéd ház tetején és az autón,de sajnos ilyen jóképű Bélát még nem lehet

     

    belőle alkotni!

    előzmény:
    naravna (2540)
    2012-10-28  00:05
  48. 2012. október 28. 11:282554.

    Ez a  csillogós kölesgolyós-fűzér nagyon jó ötlet,megvalósítom!

     

    Köszönöm!

     

    Tegnap pont a fűzéreken törtem a fejem,találtam is egy régi Praktikában szintén damilra felfűzött marsmallow-t,habcukor vagy pillecukrot ,egy "cuki" kis fához

    Na még ez is versenyben van,csak félek,hogy fűzés közben a lányom elfogyasztaná

     

    előzmény:
    buburuza (2527)
    2012-10-27  22:44
  49. 2012. október 28. 11:212553.

     Mi is annyira szeretjük a Trixiket,fáradt anyukáknak is nagyon jó estére.,mert kb 5.perc alatt megvan egy mese,és irány a csucsu

     

    Nekünk is megvan az összes téli eddig,csak a tavalyi Mikulásos foglalkoztató maradt ki,az lesz az egyik a csomagban.

     

    Jaj,de jó,hogy tetszik a toondoo,olyan kiváncsi vagyok,hogy milyet alkotsz?!

     

    Az is karácsonyos lesz?

     

    Tegnap még megalkottam két oldalt a  Mikulás naplójából,igaz a krampusz kicsit félelmetesen ördögi lett,de csak ilyen volt a kelléktárába!

    Nem baj,hadd félje a kölök a virgácsos krampuszt!

    előzmény:
    tutusatu (2523)
    2012-10-27  21:55
  50. 2012. október 28. 11:152552.

    Nagyon aranyos a naptárad!

     

    Mit lehet egy anyukának belerakni?

    előzmény:
    nisa1980 (2522)
    2012-10-27  21:37
  51. 2012. október 28. 11:142551.

    Ezek is gyönyörű kalácsok!

     

    A mézeskalácsozás magyar eredetű népszokás?

     

    Olyan gyönyörűeket alkotnak belőle itt a fórumozók,mintha a vérünkben lenne vagy a génjeink emlékeznének rá

    előzmény:
    boboki (2521)
    2012-10-27  21:35
  52. 2012. október 28. 10:322550.
    naná,hogy lemaradt a kép...sok lesz már a forralt bor
  53. 2012. október 28. 10:312549.
    Ezt most tette fel face-re ismerősöm...nem kimondottan karácsonyos,de van benne lehetőség
  54. 2012. október 28. 09:572548.

    Na, akkor nekifutok mégegyszer

     

    Szóval adott volt egy deszkalap lefestve (világosbarnás volt, ha jól emlékszem). Erre voltak küldönböző nagyságú, átmérőjű konzervdobozok/aluminium dobozok (gondolom) felfúrva az aljuknál fogva.

    Így amikor a deszka fel lett fúrva a falra, a dobozok úgy álltak ki belőle mint egy-egy kis odu.

    Ezek sötésbarnára voltak festve és valami zsineggel/szalaggal díszítve.

    Egy-egy ilyen dobozban voltak a töltők amikor nem voltak használatban. Amikor pedig a telefon töltődött az volt a dobozba dugva a töltő pedig ugyebár a konnektorba

    A deszka aljára, jobb oldalt pedig egy kis asztalszerűség volt (gondolom) fúrva és azon ez egyéb dolgok amikor töltődtek. (pl laptop vagy fényképezőgép stb.)

     

    ÁÁÁ, nem tudom másként leírni

     

    előzmény:
    a1g1i1 (2541)
    2012-10-28  00:09
  55. 2012. október 28. 09:452547.

    Hú, ezzel most szuperet mondtál

    Képzeld el úgy, hogy a kerek sajtosdoboz lefestve, rá valami jópofa emberfejet festeni, két oldalra lyukat a két fülesdugó résznek és a másik vége lógna Így olyan mintha emberkénk hallgatná a zenéd, be lenne dugva a fülébe

     

    Forumozok!!! Szuper dolgokat hoztál!! Mond már meg, hogy találtad ezeket, mert én bárhogy próbáltam gugliban keresni az istenért se találtam

    előzmény:
    hugi-83 (2543)
    2012-10-28  08:03
  56. 2012. október 28. 08:452546.

    Bocsi Bridzso, szűk szavú voltam!

    Szóval ha meghagynád a mostani díszeket, és vennél egy pár darab pici piros díszt, 1000 forint körül már lehet kapni. Ehhez piros szalagból, vagy ha van valamilyen szép anyagod, kötsz masnikat, jó sokat. Ez mehet a fára, koszorúra, meg ahova szeretnéd. Amikor a vázát írtam, arra gondoltam, hogy ha nincs semmi piros a szobában, egy egyszerű befőttes üveget lefestessz pirosra, azt pedig a szobában elhelyezed, máris megjelenik a piros. De ha vannak olyan díszeid, amiket nem sajnálnál lefesteni, egy tubus tempera vagy akrilfesték jól befogja (nekem is vannak ilyen díszeim, még mindig jól bírják). Ha oda kerül a fa, ahol étkezni fogtok, piros szalvétával máris ott a piros. És ami megmarad, dekopáláshoz tökéletes, ami ismét viszonylag olcsó módja a piros megjelenítésének. Ha szoktál gyertyát gyújtani, karácsonyig még össze tudsz gyűjteni valmennyi csonkot, amit ha újra felolvasztassz, zsírkrétával vagy valamivel pirosra színezel, és formába öntöd, máris újabb elemed van pirosból. 100 forintért már adnak kanócot, a többi valószínűleg lesz otthon. Piros csomagolású szaloncukrot is tehetsz a fára,ha szoktatok venni. Szóval 2-3000 forintból már simán belehet hozni a pirosat kiegészítőként, de ha kreatív vagy, még kevesebből, persze a Te döntésed.

    előzmény:
    Bridzso (2512)
    2012-10-27  20:57
  57. 2012. október 28. 08:302545.

    Köszönöm LJANKA!

     

    Aki szereti ezt az ízvilágot, próbálja ki, mert itatja magát. DÉMÉTÉR neve persze már rögtön garancia. Én egyébként inkább az a nyalakodós fajta vagyok, nem csinálom erősre, de az Amarettóval mindenki maga szabályozhatja, hogy mennyire legyen ütős.

     

    A karamellszirup pedig nagyon jó gasztro ajándék. (Nem mellőzendő, hogy olcsó.)

     

     

    előzmény:
    rágica (2544)
    2012-10-28  08:23
  58. 2012. október 28. 08:232544.

    AMARETTÓS, MARCIPÁNOS CSOKILIKŐR/   Démétér-rágica

     

     2 bögre tejszínben feloldok 30 dkg jó minőségű csokoládét, és 30 dkg marcipánt. (Lereszelem. Az is lehet, hogy még több marcipán is mehet bele.) Közben egy edénykében 3 púpozott evőkanál holland kakaót kevés tej hozzáadásával simára keverek, és a tejszínes csokoládékrémhez adom, folyamatos melegítés mellett, majd 1 bögre karamellszirupot, és én tetézve az élvezeteket még cukorszirupot is teszek bele. (Ha sűrűre szeretnéd, akkor 1:1 arányban a cukrot és a vizet, ha hígabbra, akkor 1:2 arányban.) Ezzel is összemelegíted, majd simára kevered, de eredendően az szokott lenni. Ha kész, akkor levesszük a tűzről, és ha kicsit hűlt hozzá lehet önteni az Amarettót. Kb 2-3 dl-t, vagy ahogy az ízlésed kívánja. 

     

    KARAMELL SZIRUP/   Démétér

     

    Egy kilónyi kristálycukrot tegyünk fel a tűzhelyre, vastag falú lábosban, lassú tűzre. Ez szépen, lassan elkezd melegedni, majd olvadni, aztán karamellizálódni. Legyünk résen, nehogy leégjen - kavargassuk gondosan. Amikor úgy a harmada, fele olvadozik és rózsaszín, akkor ne olvadjunk el mi magunk a gyönyörűségtől, hanem dobáljuk bele a fűszereket. Három fahéjrúd, hat-nyolc szegfűszeg, egy teáskanálnyi őrölt gyömbér és egy citrom reszelt héja kerüljön bele, és csavarjuk bele a citrom levét is. Én egy liternyi vízzel szoktam felönteni. 

    Ekkor a karamellizálódott részek sértődötten megdermednek, de mi ettől ne zavartassuk magnkat. A szép, lassú tűz felett át fog olvadni az egész. Főzzük addig, lassan, halk gyöngyözésben, amíg sűrű, majdnem krémes sziruppá nem válik. Két hétdecis üveget szokott megtölteni, ha leszűrtem.

    Ez a szirup tea, kávé ízesítésére kiváló, főleg a téli időszakban. Fagylaltra is lehet önteni, aztán pirított dióval, mogyoróval vagy mandulával, esetleg pisztáciával megszórni. A likőröket is lehet ezzel édesíteni, ha mi magunk készítjük el a gyümölcslikőröket. Puncsba, forralt borba is tehetjük. És persze kimagozott, félbevágott gyümölcsöket (almát, körtét, barackot) lehet benne párolni, és mondjuk vaníliafagylalttal enni. Megéri a próbát.

  59. 2012. október 28. 08:032543.

    Szerintem tök jó az ötlet, bár én lehet hogy vágnék bele 3 kis rést kettőt magának a fülhallgatónak oldalra, egyet pedig a bedugója zsinórjának, bár lehet, hogy nem is ilyen a fülhallgató amihez tartót szeretnél készíteni?

     

     

    Sziga: én is pont minden évben így járok, annyira szép szokott lenni a fánk és a fényképeken, mintha 5 dísz lenne rajta, pedig van vagy 100..... na mindegy akkor nem csak én béndzsázok... - már bocsi, lehet te nem béndzsázol, nem megbántásból. 

    előzmény:
    buburuza (2501)
    2012-10-27  18:56
  60. 2012. október 28. 07:102542.

     Az én mézesem:

     

    Erdélyi mézeskalács

    50 dkg liszt+csipet só

    20 dkg porcukor

    2 kávéskanál szódabikarbóna

    1 kávéskanál mézes fűszerkeverék

    2 egész tojás

    2 evőkanál puha margarin

    20 dkg méz

     

    A pornemű anyagokat összekeverjük.

    A tojásokat a margarinnal és a mézzel jól kikeverjük, fokozatosan hozzáadjuk a lisztes keveréket.

    Jól kidolgozzuk, alufóliába csomagolva legalább egy napig hűvös helyen érlelődni hagyjuk.

     

    A tészát különféle formára kiszúrjuk, vajjal kikent sütőlapra téve  aranybarnára sütjük.

     

    Ünnep előtt 2-3 nappal elkészíthető, sokáig puha marad. 

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  61. 2012. október 28. 00:092541.

    Hát ezt most nem teljesen értem  de lehet, hogy már késő van... Én tuti megoldom a legyártatását (Neked is), csak próbáld nekem felvázolni úgy, hogy felfogjam légyszi  Bár lehet, Párom egyből értené, majd holnap megmutatom neki.

    Fórumozok tök jók az ötletek, lehet, ezekből kellene összehozni valamit?

    előzmény:
    buburuza (2529)
    2012-10-27  22:57
  62. 2012. október 28. 00:052540.

    Egy kis képgyűjtemény (sajnos elég rossz minőségben, de ha idén csinálok valami említésre méltót, már rendesen le fogom fotózni):

    Az elsőn teás pralinék vannak. A következő képen a recept van. Én egy szilikon szögletes formába szoktam kiönteni, és nem vonom be szilárdulás után, így is nagyon fincsi. Ja, és Twinings Earl Grey teából szoktam készíteni.

    A másodikon Béla, a 2010-es hóember :)

    A harmadikon díszítési ötlet kaszinótojáshoz (nálunk szinte minden évben van ez is karácsonykor), bár a képen épp szülinapi tortát helyettesített, apukámtól :) De szerintem karácsonyhoz tök jók a színei.

    A negyediken a teás praliné receptje.

  63. 2012. október 28. 00:012539.
    előzmény:
    buburuza (2486)
    2012-10-27  17:52
  64. 2012. október 27. 23:532538.
    előzmény:
    buburuza (2486)
    2012-10-27  17:52
  65. 2012. október 27. 23:462537.

    Nem is tudom, ki kérdezte, de én úgy tudom, lehet még patikában alkoholt kapni, de csak 1-2 decis kiszerelésben, és nem olcsón. Déli/keleti határ mentiek előnyben, mert Romániában és Szerbiában is lehet élelmiszerboltban literes kiszerelésű alkoholt venni, szerintem ott azért nem lehet annyira drága. Csak a határnál ne nagyon mutogassa senki ;)

     

    Écus, szerintem ki fogom próbálni a zselés szaloncukrot, nagyon régóta szeretnék csinálni! 

  66. 2012. október 27. 23:452536.
    keresztszemezőknek
    előzmény:
    buburuza (2486)
    2012-10-27  17:52
  67. 2012. október 27. 23:392535.
    Esetleg azt tudom elképzelni, hogy szép kartont mondjuk keretbe (de nem muszáj), asztalra falhoz támasztani, és olyan lyukakat vágni bele, hogy a füles pont átférjen rajta, a többi meg lelóghatna, vagy az aljára kerülhetnének zsebek...?
    előzmény:
    buburuza (2486)
    2012-10-27  17:52
  68. 2012. október 27. 23:392534.
    előzmény:
    buburuza (2486)
    2012-10-27  17:52
  69. 2012. október 27. 23:302533.

    jó sok tojásfehérjés cucc

     

    hallottam már mézet is meg lekvárt is

    előzmény:
    eszterlili (2531)
    2012-10-27  23:25
  70. 2012. október 27. 23:272532.
    előzmény:
    buburuza (2486)
    2012-10-27  17:52
  71. 2012. október 27. 23:252531.

    Sziasztok!

     

    Az újaknak üdvözletem, jókat hoztatok mutizni. Boboki: Tőled is kérdezném, mint mindenkitől, mert ugye mégse a pillanatragasztó vagy cipőragasztó oldaná meg a mézeskalácsház ragasztását(Azuram szerint két pillanat alatt), mivel ragasztottál? A mézeskalács sikerül mindig, a díszítés is, a házig nem jutottam el.Egyszer volt egy gyenge kísérletem rá.Nem jött össze. 

  72. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. október 27. 23:012530.

    Köszi!

     

    maria vargane,Igen a fa keretre gondoltam. 

     

    lila.tulipan,sajnálom, hogy tönkrement a böngészöd.Most olvasom, hogy sil visszavarázsolta, örülök neki.

     

    csgyongy,nagyon ügyes kislányod van. 

     

     

    Alig tudtam a mai termést visszaolvasni.Most is szép dolgokat tettetek fel. 

    előzmény:
    fórumozok (2439)
    2012-10-27  00:10
  73. 2012. október 27. 22:572529.

    Jesszus, ne is mond

    Ez lett volna a másik dolog, de gondoltam a mai napra elég az egyik probléma is

     

    Amúgy egyszer láttam egy fotót egy olyan megoldásról, hogy deszka lapra voltak felfúrva különbözű mélységű és átmérőjű konzervesdobozok, alumíniumdobozok. Ezek le foltak festve/fújva (?)  és az egész deszka fel volt fúrva a konnektorok fölé a falra. Tehát mind egy-egy kis odú, úgy álltak ki a dobozok a deszkalapra merőlegesen, és azokban voltak a különféle töltők. Amikor meg egy egy telefon töltődött akkor az volt begudva az "oduba". A deszka oldalából pedig kiállt egy másik "asztal"szerű kis tartó, oda medig az egyéb kütyök voltak téve mikor töltődtek. 

    Nem tudom érthető-e ahogy leírtam. Szuperül nézett ki amúgy, csak még nem találtam olyan emberkét aki ezt elkészíti nekem

    előzmény:
    a1g1i1 (2511)
    2012-10-27  20:49
  74. 2012. október 27. 22:512528.
     

    Sziasztok!

    Ezt most találtam neten,egész jól hangzik...

     

    Almalekvár gyömbérrel és mézzel

     

    Hozzávalók:

     

     25 dkg cukor,25 dkg méz,2 kg alma,2 db citrom,1 csomag dzsemfix,csipetnyi fahéj,gyömbér,szegfűszeg.

     

     Elkészítés:

    Hámozd meg az almákat, vágd ki a csutkájukat és darabolt kicsi darabokra. Locsold meg a citrom levével. Tedd lábosba és kezdd párolni. Ha megpuhult, add hozzá a fűszereket és pépesítsd mixerrel. Tedd hozzá a cukrot, a mézet és a dzsemfixet is, majd forrald pár percig. Kóstold meg óvatosan, és ha kell, lehet utófűszerezni. Adagold kicsi üvegekbe. Az üvegeket használat előtt fertőtleníteni kell. Tegyél az üvegek tetejére celofánt, úgy csavard rájuk a kupakot. Állíts fejjel lefelé az üveget néhány percig, majd mehetnek a száraz dunsztba!

  75. 2012. október 27. 22:442527.

    Csak egy tipp, bár gondolom nem mondok nagy újdonságot de tényleg érdemes kipróbálni mert működik.

    Azokkal a színekkel melyet szeretnék a fa fő színeinek, venni textil szalagot (méteráru/rövidáru boltban sokkal jobb áron lehet mint hiperbe, szuperben, virágosnál, hobbyboltban stb) és jó nagy masnikat kötni (vagy köttetni, mint én aki nem vagyok képes normálisakat megkötni ) és ezek a fán hihetetlenül jól mutatnak és erőteljes színhatást kölcsönöznek és ezek mellett sokkal kevesebb azonos szín is jobban mutat. Nem tudom érthető-e amit akartam írni

     

     

    És egy extra tipp A nagyobb fajta puffasztott kölesgolyókat nagyon szépen le lehet fújni igény szerint festékspray-jel, horgászzsinórra feltűzni. Nem sűrűn, mintha láncot fűznénk, hanem nagyobb távolságra mert akkor mutat úgy mintha különálló apró gömbök lennének a fák ágai közé "szórva. A damil, ha elég vékony nem is látszik és a sok apró csillogó golyócska nagyon mutatós. 

     

    Sőt! A korong alakú pufassztot rizs/búza szeletek is nagyon jól mutatnak lefújva és már lehet is akasztani a fára.

    Szépen tölti ki a teret.

    előzmény:
    Bridzso (2512)
    2012-10-27  20:57
  76. 2012. október 27. 22:442526.

    Écus: köszönöm a puzzle tippeket, mindenféleképpen megnézem 

    banyoc@: szerencse a szerencsétlenségben... örülök, hogy sikerült pótolni a gyertyagyűrűket, valóban nagyon szépek:-)

    Éppen tegnap gondoltam arra, hogy milyen jó is lenne megcsinálni a martinit, amit banyoc@ -tól olvastam a tavalyi topikban  , köszönöm, hogy megint leírtad:-) most már biztos, hogy ez is felkerül a decemberi repertorába:-) A hugom nagyon szereti a martinit, gondoltam meglepem vele és persze iszunk közösen is egy kortyot:-)))

    buburuza: persze nagyon szép lett a könyv, de azért nem mondanám olyan nagyon exkluzívnak, de sebaj, az a lényeg, hogy örömet szereztem vele:-)

     

    a blog, nagyon nagyon jól sikerült:-)) éppen most néztem meg újra:-) hiába követem nyomon, napi szinte a fórum életét, nagyon jó volt újra olvasni, látni a jobbnál jobb, szebbnél szebb képeket, ötleteket:-))

     

     

     

  77. 2012. október 27. 22:122525.

    Sziasztok!

     

    aiméejane: karácsonyos, betlehemes, télapós, szóval valami aktuális mesére gondoltam.  A sablonokkal nincs gondom, mentettem már le jónéhényat én is, főleg ujjbábokat, de végülis bármilyen bábhoz akadhat kreativitásom. Sajnos a meséhez nem annyira, főleg abban szeretnék segítséget kérni. Tavaly is már keresgéltem, de egyrészt kifutottam az időből, másrészt leginább sokszereplős meséket találtam, és úgy gondoltam, hogy egyedül vagy keten felnőttek nem annyira tudnánk eljátszani. Köszönöm előre is, ha majd ha időd engedi, körül tudsz nézni a könyvtáradban!

     

    buburuza, nekem valami akasztós dolog jutott eszembe, olyasmi, mint egy kulcstartó. Falap dekupázsolva pl. Snassz, persze:) 

     

    Mi a telefontöltőket a konyhafiókban tartjuk;) a többi a férjem íróasztalán hever a   közepette.

     

    Szeretném megkérdezni azokat, akik készítenek adventi naptárat, hogy ahol több gyerek van, ott mindenki kap külön naptárat? Vagy ahol szülők férjek is kapnak, személyenként egy naptár? Olvastam már tőletek, hogy egyik házaspár felosztotta a páros-páratlan napokat, de gyerekeknél?  Nálunk nem lesz igazi adventi naptár, olyan boltit biztos veszünk 75 grammos csokitartalommal, de eddig egy gyerek volt érdekelt benne. Köszönöm előre is az ötletelést.

     

     

     

    előzmény:
    aiméejane (2434)
    2012-10-26  22:36
  78. 2012. október 27. 22:002524.

    Oh, köszönöm!

    De hidd el, a filc nagyon hálás anyag és könnyű belejönni

    előzmény:
    naravna (2516)
    2012-10-27  21:15
  79. 2012. október 27. 21:552523.

    Écus, ez fantasztikus. Mi ismerjük a Trixi könyveket, minden alkalomra kerül egy a tasakba:-) pl: Húsvéthétfő Tücsökfalván, Mikulás Tücsökfalván ...  Éppen ma is ilyeneket olvasgattunk a gyerkőccel. Este elővettük a mikulásos, karácsonyos könyveket és azokat meséltem neki:-) Olyan jó volt hallani a kis gyöngyöző kacaját 

    Éni s megnézem ezt a Toondoo-t, nagyon tetszik, amit készítettél:-) Én is megpróbálkozom vele, hátha valami kisül belőle 

    előzmény:
    Écus (2461)
    2012-10-27  14:25
  80. 2012. október 27. 21:372522.

    Ezt az adventi naptárt csináltam tavaly anyukámnak.

    És a tavalyi fánk  

  81. 2012. október 27. 21:352521.

    Sziasztok!

    Én is szretnék csatlakozni hozzátok!

    Olyan csodaszép dolgokat alkottok, hogy egész meghoztátok a karácsonyi hangulatomat.

     

    1.kép: mézeskalácsfiguráim 2011.

    2.kép: karácsonyi süti 2011.

    3.kép: mézeskalácsaim 2010.

    4.kép: ,ézeskalácsházikó 2010. 

     

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  82. 2012. október 27. 21:292519.

    Sziasztok!

     

    Nagyon sok szép dolgot tesztek fel.

    Én most ezzel próbálkozom:

     

     http://dollmaker.nunodoll.com/santa/mini_ santa.html

  83. 2012. október 27. 21:202518.
    Nem csináltam még semmilyen banános lekvárt, de a múltkor rétesbe nem volt elég az almatöltelék, ezért tettünk bele banánt is. Kicsit több volt, mint az alma, de amúgy ugyanannyi cukor került bele, mint a sima almásba, így szerintem túl édes lett, de amúgy nagyon finom. Szóval szerintem próbáld ki úgy, mint bármilyen más lekvárt, csak esetleg kicsit kevesebb cukorral.
    előzmény:
    madandy (2433)
    2012-10-26  22:29
  84. 2012. október 27. 21:182517.
    Ó, ezt nem tudtam. Köszönöm!
    előzmény:
    Sil78 (2515)
    2012-10-27  21:13
  85. 2012. október 27. 21:152516.
    Gyönyörűek! Nagyon ügyes vagy. Bárcsak lenne időm meg kézügyességem ilyeneket varrni...
    előzmény:
    buburuza (2416)
    2012-10-26  20:29
  86. 2012. október 27. 21:132515.
    Nem normand, nordmann. Egy biológusról nevezték el. ;)
    előzmény:
    Bridzso (2513)
    2012-10-27  21:07
  87. 2012. október 27. 21:122514.
    Megmondanád, hogy hol/mennyiért vettél üveget? Én a vasedényben láttam, de 500 ft-nál kezdődött...
    előzmény:
    mákati (2406)
    2012-10-26  19:23
  88. 2012. október 27. 21:072513.

    A képekkel én sem vagyok soha megelégedve, egy sem adja vissza, hogy valójában milyen.

    Ez normand fenyő. Bár nálunk ez sem bírta sokáig, panel, totál száraz levegő. Úgyhogy erre gondolva néhány napja vettünk egy ultrahangos párásítót.

    Köszönöm az ötletet, ez nekem is eszembe jutott, hogy kiveszem a fehéret, vagy nagyon minimálisat hagyok meg. 

    Valami ilyesmi, mint ezen a képen, amit szintén innen mentettem le:

    előzmény:
    sziga (2510)
    2012-10-27  20:45
  89. 2012. október 27. 20:572512.

    Az ezüstöt annyira nem szeretem, nekem túl hideg.

    Ezt most annyira nem értem, hogy gyertyákkal, vázákkal nem lesz feltűnő. Mármint, hogy azok is legyenek piros-fehérek? 

     

    Az a baj, hogy ahhoz szinte minden díszt újra kellene vennem, arra pedig sajnos nincs keret.

    Úgyhogy hiába tetszik, piros-fehér sajnos nem lesz. Éppen ezért szeretném a meglévőket kiegészíteni valami más színnel. Nagyon tetszenek zöld-piros kockás szalagok is, valamelyikőtök tett fel olyan koszorút, az is nagyon szép!

    Szóval nincs ötletem. 

    Ilyen fák tetszenek: 

     

    1. kép: Innen mentettem le, valaki feltette a kandalló miatt

    2. kép: A legszebb karácsonyi kép

    3. kép:Az említett zöld-piros kockás

     

    És ezek közül egyiket sem tudom megvalósítnai, mert az egy kisebb vagyon lenne.

    előzmény:
    Nolee (2509)
    2012-10-27  20:19
  90. 2012. október 27. 20:492511.

    És a töltőket hogy tároljátok? Egyik telefon töltő, másik telefont töltő, TAB töltő, laptop töltő, fotógép töltő, másik fotógép töltő, bébimonitor töltő - és ez mind az ágy mellett, mert mindig másikat kell bedugni, megőrülök!!! Ha valakinek ötlete van rá, ne titkolja el légyszi, hálás lennék érte!

    Alkoholt lehet kapni Pesten is az AZÚR vegyszerboltban, igaz, csak 1 litert kb 8000 ft-ért, viszont elég sokáig jó. Aki a nyugati határhoz közel lakik, Szlovéniában 5000 ft körül van 1 l, és simán ott a boltban a polcon. A legolcsóbb Olaszországban (sajna nekem nincs ott senki, de érdemes hozatni, ha valakinek onnan jön haza ismerős), 13 euro volt tavaly.

    előzmény:
    buburuza (2494)
    2012-10-27  18:38
  91. 2012. október 27. 20:452510.

    Bridzso: köszönöm! A tünemény enyém gyerek és tiszta anyja

     

    Nagyon szép a fátok, nekem mindig olyan bénák lesznek a fényképek a fáról, pedig élőben szép, a fotón meg mint egy lerágott csirkecsont.

     

    Idén nem veszek égig érő fát, kisebbet fogok venni és ducibbat. Ilyesmit gondoltam, mint a tietek volt. Ez ezüst fenyő?

     

    Szerintem nem lenne sok a barna hozzá, vegyél pár díszt, max. elteszed jövőre:) vagy esetleg vedd ki a fehér díszeket és akkor arany és barna.

     

    Banyóca: szépek az asztaldíszeid!

     

    Bxbara: igen erre gondoltam, de olyan nem volt ahol méretek is rajta vannak?

    előzmény:
    Bridzso (2487)
    2012-10-27  18:00
  92. 2012. október 27. 20:192509.

    Megint csak ámulok, az a mézeskalácsház!

     

    Bridzso: Ezüst? De ha a pirosat szeretnéd, gyertyákkal, vázákkal nem lesz feltűnő

  93. 2012. október 27. 20:132508.

    képzeljétek, Sil visszavarázsolta a könyvjelzőimet :))))))))

     

  94. 2012. október 27. 20:092507.

    Szia,

     

    nem tudom arra gondoltál-e, amit én raktam fel, de csatolom újra :-) 

    előzmény:
    sziga (2481)
    2012-10-27  16:54
  95. 2012. október 27. 20:022506.

    Sziasztok!

     

    Jó sokat írtatok! Tényleg csak úgy jó követni, ha napjában többször is jövünk ide.Nem vagyunk mi elvetemültek, csak tudjuk, karácsony körül fogy az idő, meg a pénz is, jobb beosztással előre készülni.Az előre megvásárolt ajándékok se kérnek enni, nem tragédia, ha nem egyszerre veszünk meg mindent. Mi még mindig azon gondolkodunk, hogy a kedvenc párnát hol vegyük meg.Helyben is láttam, viszont jóval drágábban.Az a dilemma, hogy szállítási kötséget fizessünk, vagy drágábbért vegyük meg.

    Egyébként attól szeretném még megkérdezni, aki patchwork karácsonyi díszgömböt csinált még a fórumozóinkon kívül is, hogy van a beosztásukhoz valamilyen sablon valahol? Jó volna, ha minél pontosabb lenne, ha jövőre nekilátnék(még az idén is előfordulhat egy-két darab. 

  96. 2012. október 27. 19:172505.

    Arra én is

    Mármint a megvalósításra

    De ahogy ismerem magam, addig úgy sem nyugszok amíg legalább ki nem próbálom

     

    Sil78, köszi Neked is, hogy foglalkozol a gondommal

    Ha semmit nem sikerül sk kitalálni/készíteni akkor maradnak ezek a vehető dolgok

    előzmény:
    Écus (2503)
    2012-10-27  19:10
  97. 2012. október 27. 19:122504.

    Esetleg ilyen akasztó, mint az övekhez/sálakhoz?

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/prod ucts/70108912/

    előzmény:
    buburuza (2501)
    2012-10-27  18:56
  98. 2012. október 27. 19:102503.

    Csak elképzelésindítónak szántam,igazásból az ötlet tetszik,hogy egy  rúdon  mint egy csigalépcsősor mennek felfelé,körbe a kis ágak,így minden egyes "ágra,lépcsőfokra" felaggathat egyet,amiről lóghatnak.

    De igen eredeti ötlet a kukacos is

    Kíváncsi leszek a megvalósításra!

    Küldj majd  képet!

    előzmény:
    buburuza (2501)
    2012-10-27  18:56
  99. 2012. október 27. 19:022502.
    Na igen,főleg nálunk. A fiúk hazajöttek a suliból, és mindjárt észre vették a hűtőbe becsomagolt rudakat. Azt mondták felesleges várnom holnapig a sütéssel, szerintük ezt ma is megtehetném.
    előzmény:
    banyoc@ (2498)
    2012-10-27  18:44

Címlap

top