Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Epilálás fogyó Holdnál

Torolt_felhasznalo_375712
Torolt_felhasznalo_375712
Létrehozva: 2004. június 2. 10:35
A neten olvastam, hogy a szőrtelenítést fogyó Holdnál érdemes csinálni, mivel akkor hatékonyabb és hosszabb ideig nem nő vissza a szőr.
Kipróbáltam és bejött. Mi a véleményetek?
  1. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 20. 20:4676.
    Milyen magyarázatot vársz?
    Megfigyelték az ár-apály jelenséget, hozzátették ez a Föld-Hold gravitáció dolgok miatt van.
    Megfigyelték -amiket felsoroltam pl mindet - és ehhez is hozzátették a Föld és a Hold és egyéb bolygók egymáshoz viszonyított elhelyezkedése miatt van.
    Előbbit elhiszed, utóbbit nem, pedig mind2 magyarázat.

    . . . nemértem. . nem igazán értem, milyen magyarázatot vársz.

    Nem hiszel benne és pont.
    előzmény:
    Lillus84 (75)
     
  2. 2004. szeptember 20. 16:1075.
    nem, csak bemásoltam, eszembe sem jutott alaposabban megnézni a címet.

    jó ez mind nagyon szép, de a magyarázat még mindig hiányzik.

    azt mondjuk el tudom képzelni, hogy ha valaki hisz ebben, és akkor veszi be a gyógyszert, amikor a hold-naptár írja, akkor tényleg jobban hat, mert elég sok mindnet magunkba tudunk szugerálni. és különben is sokak szerint a test akkor lesz beteg, ha valami lelki bajunk van. de a magamfajta "hitetleneknek" sztem mindegy, hogy mikor mennek kórházba és mikor szőrtelenítenek.

    a fájdalomérzetes rész tuti hülyeség, mert a fájdalomérzet nem a holdtól, hanem a menstruációs ciklustól függ. valamelyik szakaszában alacsonyabb a fájdalomküszöb, de elfelejtettem, hogy mikor.
    előzmény:
    manokamoka (74)
     
  3. 2004. szeptember 20. 13:5574.
    szóközöket kivetted?
    előzmény:
    Lillus84 (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 19. 23:2073.
    "A Föld elszakíthatatlan társa a Hold. Bár nem nagyon figyelünk rá, mégis hatással van a természetre és így az emberekre is. Természetesen nem mindenki, és nem egyformán észleli a Hold reá gyakorolt hatásait.

    A Földről szemlélve a Hold alakja folyamatosan változik. Az egyes alaki változások sorrendben követik egymást. (Újhold, Növő Hold, Telihold, Fogyó Hold. ) Asztrológiai hagyomány szerint a Hold egyes periódusainak más és más tulajdonsága, szerepe, hatása van.

    Újhold:
    Fizikailag a Nap és a Hold együtt áll, ezért a Hold nem látható. (Időtartama egy-három nap. )Újhold kezdete alkalmas új feladatok kitűzésére, testi - lelki megújulásra (böjt, izzadás, meditáció
    segitségével). Fák metszésének megkezdése.

    Növő Hold:
    Ebben a periódusban növekszik az aktivitás minden téren. Fokozott a szervezet öngyógyító képessége.
    A gyógyszerek intenzívebben fejtik ki hatásukat.
    (Gyorsabban gyógyulnak a sebek. ) Az időszak kedvez
    a hízókúrának, nem kedvező a fogyókúrára.
    Tavasszal ilyenkor tanácsos a földfeletti (virág,
    gabona, facsemete) növényeket ültetni, vetni.

    Telihold:
    Fizikailag a Nap és a Hold egymással szemben állnak.
    Kellemetlen időszak. Felfokozódik az agresszivitás,
    idegesebb a hangulat. Álmatlanság, migrénes főfájás,
    sebhelyek, volt csonttörések kiújuló fájdalma jelentkezhet.
    Érdemes megfigyelni ezt az időperiódust!

    Fogyó hold:
    Kedvező időszak.
    Fokozódik az érzékenység, de csökken a fájdalom érzet.
    A sebészeti beavatkozások eredményesebbek. A csökkenő tápanyag felszívódás okán kedvező idő
    a fogyókúrára. Alkalmas az idő továbbá kisebb
    kozmetikai beavatkozásokra. (Nőknél szőrtelenítés,
    bőr szépséghibáinak rendbetétele. )
    Ilyenkor tanácsos tavasszal a gumós növények ültetése.
    Érdemes kipróbálni!

    A fenti rövid összefoglalón kívül még néhány hagyományt érdemes megemlíteni, illetve megfigyelni.

    Gyógynövények szedésére teliholdkor legalkalmasabb az idő. (Nagyobb hatást fejt ki a gyógynövény. )

    Telihold idején megmetszett vagy visszavágott növény elpusztulhat, vagy a fejlődése vissza eshet.

    Amikor a Hold az operálandó testrész jegyén halad keresztül, akkor műtéti beavatkozásra nem alkalmas az időpont. Vagyis, ha lehetséges a műtétre egy másik időpontot tanácsos választani.

    Az állatővben (12 jegy) a Hold keringési ideje kb. 27 nap. Egy - egy jegyben kettő, kettő és fél napig tarózkodik. A két adat ismeretében érhető, hogy a Hold a napi életre kifejtett hatása rövid ideig tart. Ezért csak csekély, a napi életet könnyitő, nehezitő szerephez jut.

    A szűletési horoszkópban azonban igen fontos szerepe van a Holdnak. (Különösen a női képletben. ) A Hold reprezentálja egyebek mellett a termékenységet, az anyát, a lelki-, és érzésvilágot, az ösztönös reakciókat, a család és otthonhoz való viszonyt, lakóstilust"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (70)
     
  5. 2004. szeptember 19. 22:2572.
    nem jött be az oldal, "a kiszolgáló nem található"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 19. 22:2371.
    a legkisebb mértékben sem hiszek ebben. pl ismerek két lány és egy fiút, akik egy nap születtek. és mind teljesen mások. és én is csak azért vagyok bika és nem ikrek, mert anyám túl sokat mászkált és hamarabb kibújtam. tisztára humbug az egész asztológia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 19. 21:3870.
    Hm egy ötlet, a főoldalon lévő szöveget olvassátok el, hátha. . .
    http://asztro. freeweb. hu/hold. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 19. 21:3569.
    hm Ti hisztek abban, hogy minden bolygó hatással van a személyiségetekre?
    Abban, hogy a természetre?
    Abban, hogy nem csak naponta változnak dolgok, hanem ugyanúgy kéthetente, havonta stb. , attól függően melyik bolygó hogyan áll?
    hozzászólásból itélve nem :)
    Sztem a bolygóknak az egymáshoz való viszonya alakítja ki ezeket a dolgokat. nah pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. szeptember 19. 20:4768.
    Jajmár, nem igaz hogy ezt ilyen nehéz felfogni :) Az árapálynak, meg a Hold fogyásának semmi köze egymáshoz. Az árapály a Hold gravitációja miatt van, és minden nap megtörténik. . . Ha a Hold valamilyen hatással lenne a szőrnövekedésre, akkor az a hatás minden nap megtörténne, és nem havonta
    Szóval, a lényeg hogy amiben hisztek, azt Ti sem tudjátok megmagyarázni, vagy bebizonyítani. . . :)
    Vagy tévedek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 19. 19:5167.
    a problémám még mindig az, hogy az árapály napi dolog, amit ti hisztek, az viszont havi. azaz nem okozhatja ugyanaz. akkor mitől nő kevésbé a szőr fogyó holdnál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 19. 19:1366.
    Oké, te nem hiszel benne és pont. Erről ennyit. Ugyanis már sokadszor magyarázod el nekem az apály-dagályt, és ezzel a szőrszálakat is, mert ua. az elv. . ez van, nem hiszed, akkor hiába magyarázzuk neked a+b/5vel . . igy se fogod elhinni :)
    előzmény:
    Lillus84 (65)
     
  12. 2004. szeptember 19. 18:2065.
    ja meg tudom magyarázni. a gravitáció miatt van, ami minden két test közt fennáll. ez az erő (ami nem a tömeg szorozva a 10zel, mert az a nehézségi erő, csak a föld felszínén a nehézségi és a gravitációs kb ugyanannyi) függ a két test tömegétől és a két test távolságától. a tengerek és óceánok egy testnek tekinthetők, baromi nagy az egész tömege, ezért a víz (ez csak az óceánokra vonatkozik) és a hold közt vonzás alakul ki. a holdat nem mozdítja el a vizet azonban igen. ezért egy része a víznek átáramlik a föld hold felőli oldalára.
    de ez teljesen napi dolog. nincs köze ahhoz, hogy milyen képet mutat a hold. a képletet ki lehet nézni a négyjegyű függvénytáblázatból. írd be a képletbe egy szőrszálad tömegét (amit eleve nehéz megmérni, de tudok rá módszert) és számold ki, hogy mekkorával változik az erő, amikor a hold a föld túloldalán áll.
    amúgy valamikor a gimnáziumban anyag fizika órán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 19. 15:5764.
    Szia. Te meg tudod nekem magyarázni az apály-dagály jelenséget? Csak kérdem, mert az is a Föld-Hold "viszonyából" ered. . mint ahogy sztem ez a szőrös dolog, is de ezt már mondtam és nem felelt meg válaszképp. .
    előzmény:
    Lillus84 (62)
     
  14. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. szeptember 19. 15:2863.
    Kedves Lillus!
    Nem tudom ezt neked tudományosan megmagyarázni.
    Hiszek benne vagy sem, működik nálam is, mint ahogy sok mindenkinél itt a topicolók között. Nem gondolom ezért hogy babona. Valami olyasmit hallottam régen hogy ahogy a hold vonzása-taszítása hatással van a tengerekre (ezt ugye nem vonod kétségbe?) úgy a hold állása az élő szervezetekben lévő nedvekre, nedvességre. Ezért mondok még valami megbotránkoztatót: holdtöltekor kivágott fa sokkal később szárad ki, mint a nem holdtöltekor kivágott. De ha te mindent kizárólag tudományos alapokra helyezve fogadsz el, kérdezz meg egy természetgyógyászt, vagy mittoménkit.
    előzmény:
    Lillus84 (62)
     
  15. 2004. szeptember 18. 21:1962.
    és fogyó holdnál mitől veszít aktivitásából a természet? várom a fizikai-kémiai-biológiai magyarázatokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174981 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_174981
    Torolt_felhasznalo_174981
    2004. szeptember 18. 19:2361.
    Hello! Akkor Te még nem próbáltad a sensx mézemulziót, mert az téyleg alig-alig fájdalamas és már pár mm-es szőröket is kihúz.
    Csökkenő Holdnál a természet veszít aktívitásából, ezért a passzívitás miatt később indul be a szőrnövés. Nekem bevált, de olvasom másoknál is.
    Ha leborotválod a szőrödet, akkor az nem tépődik ki, hanem csak úgy sitty-sutty elvágod. Aztán meg hagy nőjön intenzívebben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185241 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. szeptember 18. 17:0060.
    Nem tapasztaltam ki jobb módszert :) A gyantázás azért nem jöhet szóba, mert nem akarom mindig megvárni, amíg 1 centisre megnőnek a szőreim, a szőrtelenítő krém csíp, és nem is szedi le rendesen, az epilálás pedig végképp kizárva, mert kb 3 éve vettem egy epilátort, és kb 2x használtam, mert:
    1. szerintem kibirhatatlanul fáj (legalábbis nekem :))
    2. utána kipöttyösödik a bőröm
    3. mire elmúlnak a pöttyök, visszanő a szőr
    Tényleg, nem akar venni valaki egy allig használt epilátort? :)
    Szóval nekem csak a borotva jött be, és nekem egyáltalán nem erősítette a szőrszálakat.
    De még mindig nem magyarázta meg nekem senki ezt a Hold-ügyet :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174981 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_174981
    Torolt_felhasznalo_174981
    2004. szeptember 17. 18:5059.
    Lehet, hogy azért, mert hetente borotválkozol. Jobb módszert nem tapasztaltál még ki? Azzal csak erősödik a szőröd és másnap már szúr is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185241 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. szeptember 14. 22:1058.
    Hát nálam egyáltalán nem jött be, én hetente borotválok és még soha nem vettem észre hogy néha kevésbé szőrösödnék. . . :)
    Lehet hogy ez is ugy működik, hogy ha valaki erősen hisz benne, tényleg ezt véli felfedezni magán. . .
    És én is hinni fogok benne, ha ezt valaki logikus érvekkel meg tudja magyarázni, de eddig még senkinek sem sikerült :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174981 (57)
     
  20. Torolt_felhasznalo_174981
    Torolt_felhasznalo_174981
    2004. szeptember 13. 11:0557.
    Kár, hogy a természeti megfigyeléseket és tapasztalatokat nem tudjátok átértékelni és adaptálni a jelen korra. Ez nem hókusz-pókusz. Próbáljátok ki a szőrtelenítést fogyó Holdnál, nálam bejött.
    előzmény:
    Lillus84 (56)
     
  21. 2004. szeptember 10. 17:3256.
    csatlakoznék shop girl-höz:
    az ár-apály napi dolog, a gravitáció miatt van (minden két test közt vonzás alakul ki). ok, hogy ez hat a szőrszálakra is, de nem 28 napos ciklusban, hanem napi rendszerességgel, a nap egyik felében jobban vonzza őket a hold, a másikban meg kevésbé. de ez az össze többi testrészünkre is igaz, sőt a számítógép monitorjára meg mindenre.
    csaka víznél látszik a dolog igazán, mert más a halmazállapota.
    komolyan, hihehetlen, hogy a XXI. században ennyien bedőlnek ilyen népi babonáknak vagy nemtommiknek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. szeptember 10. 16:2355.
    Akkor férreértettél :) Én nem azt mondtam hogy az árapály a Hold fogyásának hatása miatt van, hanem a Földhöz viszonyított helyzetétől függően alakul ki :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 10. 15:4954.
    Ezzel számomra nem cáfoltad meg :)
    Mint ahogy az ár-apály is a Hold Földhöz viszonyított. . igy ez kihathat a szőrtelenítésre is. . lehet a megfogalmazást láttad, hogy fogy/nő a Hold de azt meg sokan így mondják, és hidd el nem vagyok abban a hitben, hogy ténleg elfogy, tudom, hogy csak eltakarja. . . de a hatása tény. . és pont te is irtad az ár-apály és az is Ennek a hatása :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185241 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. szeptember 9. 22:1953.
    Szijasztok!
    Nem akarok kötözködni, de amiket leírtatok szép tudományosan a Hold hatásairól, azt egy nagyon egyszerű ténnyel meg lehet cáfolni. A "fogyó" Hold nem lesz kisebb, csak azért látjuk ugy, hogy "fogy", mert a Föld árnyéka rávetődik. . .
    Az árapály meg ilyenek nem a hold fogyásától vagy növekedésétől függ, hanem a Földhöz viszonyított állásától, szóval a lényeg hogy a Hold mérete nem nagyon változik. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 9. 15:5752.
    :-)

    hm most szeptemberben és októberben is növő Holdnál lesz a bak, ha jól lesem :( :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174981 (51)
     

Címlap

top