Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megszűnt az abortusztabletta Magyarországon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. szeptember 13. 16:47
Bár külföldön régóta elérhető, hazánkban csak egyetlen helyen lehetett kérni gyógyszeres terhességmegszakítást, mostantól pedig már ott sem.

Nők Lapja Café: Megszűnt az abortusztabletta Magyarországon
  1. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2012. szeptember 15. 21:0376.

    Ez tragédia.

    Már az is, hogy hidd el, nem "dalolva" megy oda el az ember jánya, de iszonyatos lelki tusában, lelki viharokkal megterhelve... S, akkor, amikor végképpen - nincs más megoldás... Mert olyanok a körülmények... S, nem is a műtét a legszörnyűbb, de az, ami utána következik be, az a seb, mely soha, de soha nem gyógyul be... A gondolat, hogy MOST mennyi idős lett volna... Hogy KIT vesztett el ilyen módon... 

    Én soha nem törnék egyetlen asszony felett sem pálcát. Mert ezt a dolgot képtelenség kiheverni.

    S, ha ezt még az orvos megfejeli azzal is, hogy a lehetőséget is elveszi egy újabb várandóságtól, hogy elveszti a reményt... Erre nincs szavam. Bocsáss meg... Erre képtelenség bármilyen vígaszt mondani... Ez feldolgozhatatlan tragédia...

    előzmény:
    eda-1952 (74)
    2012-09-15  17:33
  2. 2012. szeptember 15. 17:3575.

    "mert aki egy ilyenen átesett, nagyon meggondolja, hogy mikor és hogyan, de legfőképpen védekezzen!"

    Jézusom, te elolvastad, mit írtál???? Már az is felháborító, hogy abortuszosokkal így bántak, de amikor elhalt valakinek a magzata, azt miért kellett móresre tanítani? Csak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (66)
    2012-09-15  07:11
  3. 2012. szeptember 15. 17:3374.

    "De a lényeg, hogy ilyenkor nem lazulnak el a méh izomzatai, a méhfal pontosan érezhető! Tehát nem fordulhat elő, hogy túlkaparják, esetleg kilyukasztják a méhét."

    De előfordulhat és elő is fordult!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (66)
    2012-09-15  07:11
  4. 2012. szeptember 15. 17:3073.

    "Magyarországon is előfordult olyan, még 40-50(?) évvel ezelőtt, hogy úgy végezték az abortuszt, hogy fájjon. Meg is mondták neki, hogy azért teszik, hogy "tanuljon belőle.""

    30 éve.De nem kellett ilyent mondaniuk: ui akár abortusz, akár vetélés, akár elhalt magzat volt, altatás és kábítás nélkül, a méhszájba adott állítólagos fájdalomcsillapító injekció nélkül végezték a küretet. Maga az injekció is nagyon fájt és képzeld el a zárt méhszájat, amit  ott és akkor tágítottak, műszerrel.

    előzmény:
    vérmatska (69)
    2012-09-15  17:11
  5. 2012. szeptember 15. 17:2872.

    ...mielőtt félreértene bárki: nem támogatom és nem ellenzem az abortuszt.Úgy gondolom, először el kellene jutni oda, hogy ne lehessen perspektíva mint fogamzásgátlás: felvilágosítással, gyermekkortól tartó nyílt beszéddel. Nem pisilő, meg kukcika meg gólya hozza és hasonlók, hanem ésszerű őszinteséggel kezelve kisgyermekkortól.Akkor talán a felnövekvő nemzedék már nem kell ezzel küzdjön.

    De addig se feledkezzünk meg arról, hogy a védekezés sosem 100 %-os, valamint egy nő sem azzal a gondolattal a fejében szeretkezik, hogy "nem baj, ha becsúszik, megyek ab-ra!".

     

    előzmény:
    cselefendi (70)
    2012-09-15  17:20
  6. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2012. szeptember 15. 17:2371.

    Ez az egyik.

     

    Másik, hogy milyen jogon dönti el bárki, hogy mit csaináljak?

     

    Milyen jogon dönte el, hogy megleckéztethet? 

     

    És persze többnyire ffiak döntik el. 

     

    AKik feletébb tudják, milyen végigcsinálni egy kaparást..., egy dugás után.

     

    Undorító ez az egész. 

     

     

     

     

    előzmény:
    vérmatska (69)
    2012-09-15  17:11
  7. 2012. szeptember 15. 17:2070.

    ...csak halkan jegyezném meg, hogy Frigyesur, az egyik legmegfontoltabb, legfelelősségteljesebb fórumozó.

     

    Nagyon sok korszerű módszer van és még több olyan ember, akinek erről fogalma sincs, aki peremre szorult és a szex puszta fiziológiai szükséglet számára.Most ők majd megtartják a gyereket, megszülik a semmire, a nyomorra.Jól megbüntették őket, mondhatom...mármint a gyerekeket, tévedéseket elkerülendő.

    előzmény:
    Olasimbo (33)
    2012-09-13  21:01
  8. 2012. szeptember 15. 17:1169.

    "De az is lehetséges, hogy azért teszik, hogy ezzel még jobban lecsökkentsék a következő - váratlan terhesség bekövetkeztét! - mert aki egy ilyenen átesett, nagyon meggondolja, hogy mikor és hogyan, de legfőképpen védekezzen!"

     

    Itt, az nlc-n mesélte valaki, hogy Magyarországon is előfordult olyan, még 40-50(?) évvel ezelőtt, hogy úgy végezték az abortuszt, hogy fájjon. Meg is mondták neki, hogy azért teszik, hogy "tanuljon belőle."

     

    Kérdem én: férfit mivel veszik rá erre? Miért mindig a nőn csattan az ostor?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (66)
    2012-09-15  07:11
  9. 2012. szeptember 15. 11:4068.
    nekem meghalt a magzatom es a korhazba ingyen kellett volna megcsinaljak, de ido nem volt ra ezert azt mondta a doktorno hogy vagy megyek a maganrendelojebe vagy varjak par napot mig sorbakerulok. na hat mit tesz ilyenkor az ember lanya?  elmegy a maganba fizet becsulettel. es meg azt mondja hogy ne sirjal, olyan fajdalmat nem ereztem eletembe mint akkor ,pedig ket gyereket szultem.  orditani tudtam volna a fajdalomtol, a testem is fajt a lelkem is foleg mikor azt mondta hogy nem lehet tobb babam. de lett. igaz hogy ugyanez a doktorno mentette meg mert 10 hetesen o is el akart hagyni.
    előzmény:
    vérmatska (62)
    2012-09-14  19:46
  10. 2012. szeptember 15. 08:4667.

    Csak halkan mondom, hogy ma, Magyaoroszagon (is) nagyon sok, korszeru fogamzasgatlo modszer letezik.

    Helllooo, 2012-et irunk. Nincs senkinek megtiltva, hogy vedekezzen, ha nem akar gyereket. Ilyen egyszeru.

    Ja, hogy Neked az abortusz a megoldas, ha nem szeretnel gyereket..... nos, ez legyen egyeni problemad.

    idézet:
    Olasimbo (33)
    2012-09-13 21:01:52

    Ide figyu, te nagyon okos!

     

    Egyik korszerű módszer sem ad 100%-os védettséget! 

     

    Teherbe lehet esni spirál, tabletta, óvszer és egyéb módszer rendeltetésszerű használata mellett is. Nagyon sok példa van rá, amelett, hogy a használati utasításukban is benne van. 

     

     

    Inkább hallgattál volna.... 

    előzmény:
    Olasimbo (33)
    2012-09-13  21:01
  11. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2012. szeptember 15. 07:1166.

    Nehogy azt hidd, hogy ez kegyetlenség! Fájdalmas, nemcsak lelkileg, de akkor és ott testileg is megalázó és kegyetlennek érzi a műtéten áteső asszony. De a lényeg, hogy ilyenkor nem lazulnak el a méh izomzatai, a méhfal pontosan érezhető! Tehát nem fordulhat elő, hogy túlkaparják, esetleg kilyukasztják a méhét.

    Úgy, hogy minden rossznak van egy jobb oldala is. De ennek, mindenképpen csak borzalmas oldalai vannak. Fizikai-lelki kín, szenvedés. De legalább a rosszban van valami vígasztaló, hogy megmarad a méh, s később, amikor lehetséges, szűlhet egészséges gyermeket.

    S, mindenkinek akkor adjon az Ég, amikor a lehető legjobbak a lehetőségei!

    S, horjda ki gond nélkül, s szülje is meg egészségben, örömben. S, ne legyenek napi gondjai, a napi megélhetésükhöz.... S, vállalja őket az a férfi, aki a biológiai apja is a babának.

    *

    Középkori módszernek hangzik, de kérdezz utána. Mindennek oka van, ennek is, bármennyire is fájdalmas fizikailag. Lelkileg pedig soha nem felejthető!

    De az is lehetséges, hogy azért teszik, hogy ezzel még jobban lecsökkentsék a következő - váratlan terhesség bekövetkeztét! - mert aki egy ilyenen átesett, nagyon meggondolja, hogy mikor és hogyan, de legfőképpen védekezzen! Megfelelően!

    előzmény:
    vérmatska (62)
    2012-09-14  19:46
  12. 2012. szeptember 14. 20:0065.
    Na akkor szerintem ess neki mégegyszer a hozzászólásomnak, mert úgy látom nem jött át a lényeg. Az nagyon nem odaillő smiley-k beszúrása helyett kicsit gyakorold a szövegértelmezést.
    előzmény:
    TiaMaria (53)
    2012-09-14  06:57
  13. 2012. szeptember 14. 19:5064.

    A férfi, szegény, csak a körülmények áldozata, nem képes ellenállni, ha kiveti rá a hálóját az ördögi némber...

    Úgy tűnik, semmi nem változott a középkor óta.

    előzmény:
    kavics a homokban (61)
    2012-09-14  16:40
  14. 2012. szeptember 14. 19:4963.

    Igen, ezen háborgok én is, hogy minden abortuszra jut egy pontosan ugyanolyan felelőtlen férfi is, aki pont úgy nem védekezett, mint a nő.

     

    Szóval érdekes lenne egy olyan tv, hogy Mari ab-ja alatt Józsi legnemesebb részet fogjuk egy harapófogóval...

    előzmény:
    kavics a homokban (61)
    2012-09-14  16:40
  15. 2012. szeptember 14. 19:4662.

    "Romaniaban meg mindig kaparnak altatas nelkul. hadd szemvedjen a no ha igy jart."

     

    Elképesztő... Mint a középkorban... De mit várunk, mindig a "bajba jutott" nőt ítélte el a társadalom, a férfi meg, aki "bajba juttatta", vígan élte világát. 

    előzmény:
    anyucikuszka (59)
    2012-09-14  12:04
  16. 2012. szeptember 14. 16:4061.
    Miközben olvastam a támogatók és ellenzők hosszászólásait, ledöbbentő hogy ebben a témában egy valakiről valahogy szó sem esik. A potenciális apukáról. Lehet már romlik az emlékezetem de úgy rémlik, egy nő sem önporzó. Sokan elítélik a nőt mert elveteti a gyereket, miközben a férfi felelősségét meg sem említik. Pedig a kéj pillanátában mintha ők is ott lettek volna! No és éppen ők azok akik meghatározzák az abortusz lehetséges módjait. Noha honatyáinknak is normális esetben  a  "Marik" teszik szét a lábaikat. Ezek az ilyen és hasonló nyilatkozataikkal minden nőt megaláznak! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (57)
    2012-09-14  10:06
  17. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2012. szeptember 14. 12:2660.

    Az említett hozzászólást pestmegyei-nek írtam.Az általa belinkelt cikkben,ugyanis arról van szó,hogy a gyógyszeres megszakításon átesett nő 6 napig rosszul érezte magát(ertsd.hasi görcsei voltak),erre ő(pestmegyei) kérdőül nekem szegezte,hogy ezt kínálom én a lányainkank?!

    Erre írtam,hogy ne legyen már álszent,egy műtét utáni fájdalom is eltarthat 6 napig(pl.hasi görcs),és minden szempontból jobb megoldás a gyógyszeres megszakítás.

     

    Arra kérlek,hogy Te is olvasd el,hogy mit-mire írok,és ne forgasd ki a szavaimat!!!!!! 

    előzmény:
    Izusanyu (56)
    2012-09-14  08:25
  18. 2012. szeptember 14. 12:0459.
    Romaniaban meg mindig kaparnak altatas nelkul. hadd szemvedjen a no ha igy jart. nekem is volt elhalt magzatom ki kellett kaparni nem volt egy leanyalom. rettenetesen fajt testileg es lelkileg is foleg amikor megvigasztaltak hogy tobbett nem lesz babam mert mind igy el fog halni. aztan a sokadik terhessegembol megszuletett a lanyom. egyik ismerosom volt a nogyogyasznal es az megkerdezte hogy kaparast szeretne vagy gyogyszert 6 hetes volt a magzat. nem sokkal volt dragabb a gyogyszer a kaparastol.  fel kellett fekudjon az asztalra es az orvos tablettakat helyezett be neki  es 2 ora mulva elkezdett verezni. ahogy benn voltak a tablettak fajdalom nelkul ,fizetett es jott haza. otthol verzett kicsit gorcsolt. 6 nap mulva ellenorzes minden rendben volt. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-13  16:47
  19. 2012. szeptember 14. 10:1258.

    Csak maradjon ez a kormany sok minden mas is meg fog szunni.

     

    meg egy ciklus aztan megnezhetik magukat a nok Mo on.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-13  16:47
  20. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. szeptember 14. 10:0657.

    Nem tudom, miért csodálkoztok. Honatyáink már kijelentették a tabletta törzskönyvezése előtt is, hogy ha már felelőtlenül széttette Mari a lábát, akkor hadd érezze, milyen szar, kaparják csak. Komolyan, nem viccelek, nem így volt szó szerint, de ez volt a lényeg és a stílus is ilyen bicskanyitogató. 

  21. 2012. szeptember 14. 08:2556.

    Miért kellene rosszul lenni utána?

    Lelkileg biztosan, na de fizikailag miért is?

    Az altatás tulajdonképpen semmi, mert kb negyed órára altatnak el szerintem.Nekem a napokban volt egy másfél órás altatásom,fogászaton,ébredés után 15 perccel már kocsival mentünk szépen hazafelé.Délután aludtam egy nagyot,és kész. Semmi bajom nem volt a világon.

    Abortusz illetve vetélés utáni kaparáskor fájdalom sem nagyon van utána.Nekem vetélés utáni műszeres befejezésem volt,és fájdalmat,rosszullétet nem tapasztaltam.

     

    Ne riogassuk már egymást,jó?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (50)
    2012-09-14  00:17
  22. 2012. szeptember 14. 08:2355.
    Nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (50)
    2012-09-14  00:17
  23. 2012. szeptember 14. 07:3854.

    Tanulságul

    Néhány éve, az önkormi közgyülésen az egyik mszp-s  képviselő inditványozta, hogy a város támogassa valamennyire a HPV elleni oltást.

    A fideszes többség egyöntetűen leszavazta.

    Azért a polgármesterúr... borkai nagypofával bejelentette a sajtónak, hogy ő beadatta a  lányának a oltást.

    Tahóság a köbön és a nép lenézésének felső foka amit művelnek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (28)
    2012-09-13  18:35
  24. 2012. szeptember 14. 06:5753.
    "" akinek szüksége  lesz rá, megtalálja a módját hogy külföldről beszerezze"

     

    Én pl nem találtam meg a módját. Vagyis beszerezni be tudtam volna, de"

     

     

     

    Szóval igen      

    előzmény:
    Babyface83 (35)
    2012-09-13  21:32
  25. 2012. szeptember 14. 06:5252.
    ahány ház annyi szopás  
    előzmény:
    bigacsiga2 (40)
    2012-09-13  22:02

Címlap

top