Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban élni!

pineapple
Létrehozva: 2004. június 1. 15:21
Sziasztok!

Most jöttünk haza a barátommal Londonból, és a fejembe vettem hogy én ott szeretnék élni.
Szerintetek van rá esély?
  1. 2004. augusztus 30. 16:4851.
    Ne is mondd. . . . . . . . annyira lehangolt voltam, hogy haza kell jönnünk. . . . folyton a kosz, a teherautók bűze, a rengeteg hajléktalan, a fapofájú unalmas emberek jutottak eszembe. . . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. augusztus 30. 16:3750.
    Találkozhattunk volna. :))) Én 13-tól 24-ig voltam kint. Csak én érzem úgy, hogy London után nagy csalódás Bp. ? Pedig imádom a fővárosunkat, hisz itt is nőttem fel. Kicsit zavar is, h. így érzek. :(((
    előzmény:
    manokamoka (49)
     
  3. 2004. augusztus 30. 16:3449.
    júúúúúúúúúúúúúúj de irigyellek, hogy megint mész:)))))
    Voltam!!!!!!!!!!:))))) 18-25-ig, fantasztikus volt ismét, nem tudok betelni vele:))))))))
    A csúcs az volt, mikor a metrón egymás mellett: 1 fehér, aztán feketék, ázsiaiak, végül pedig 2 buddhista szerzetes a narancssárga ruháikban:))))). Annyira jó, hogy 10000féle embert lehet látni. . . Egyik legkülönlegesebb egy afrikai idős néni volt, gyönyörű arany ékszerrel az orrában, ami lelógott a szájáig:D, + a füle is érdekes módon volt fölékszerezve:))

    Ruhák. . . . ne is mondd. . . annyi szuper piacon jártam:)))) Úúúúgy megvettem volna mindent:D Tudod, az a jó, hogy Londonban a világ minden részéről vannak emberek, és persze sokan, ergo nekik is fel kell öltözniük a saját kultúrájuk szerinti ruhába, mert ugye ezt teszik, TEHÁT:) kaphatóak nagyon szép keleti ruhák:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. augusztus 30. 11:3748.
    Manokamoka! Voltál végül is kint? És tetszett? Gondolom. . . Van pár ismerős, aki nem bírta Londont, pedig csak turistaként volt kint. Nem értem őket. :( Vajon miért?
    előzmény:
    manokamoka (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. augusztus 30. 11:3547.
    Sziasztok! Én nemrég jöttem haza Londonból (kedvesem kint dolgozik idén). Imádom a várost. Én úgy látszik csak a szép részeit láttam. :) Tisztaság van, nagyon okés a tömegközlekedés, a szolgáltatóipar nagyon, de nagyon működik. Én pl. nem láttam hajléktalant, és kóbor állatokat. Igaz drogosok volt hogy megkörnyékeztek minket.
    Kint a szállás, és a kaja drága, de pl. a ruhák olcsóak (az itthoni árakhoz viszonyítva). Nagyon tetszett, h. nincs nyílt rasszizmus. Bármilyen lehetsz, fekete, sárga, fehér, stb. . . . senki nem szól meg, nem döbben meg. Lehet, hogy csak látszólag van így, de nagy a tolerancia. És ha dolgozol (jól) meg lehet élni.
    Igaz munkát találni nem könnyű -bárki bármit mond is-. Inkább az őslakosok által nem vállalt munkát adják a külföldinek. De hát dolgozni nem szégyen -szerintem-.
    Összességében nekem iszonyúan bejött London. (Golders Green - Hendon- környékén laktunk). Novemberben megyek ismét. Jól bevásárolok ruhákból. Már alig várom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!! Úgy, de úgy kimennék hosszabb távra, de nem tehetem meg sajnos! :((((
    előzmény:
    manokamoka (46)
     
  6. 2004. június 2. 21:5246.
    VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    lehet, hogy augusztusban megyünk Londonba!!!!!!! :))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_733099
    Torolt_felhasznalo_733099
    2004. június 2. 21:5245.
    Szia Gabi!

    Segítenél nekem is? A hó végén megyek ki Londonba egy hónapra tanulni, minden le van szervezve, csak egy-két info jönne jól. A szállásom Hammersmith and Fulham kerületben lesz? Vélemény?
    Nem nagyon akarok költeni (elég volt a tanfolyamot kifizetni), de azért eligazítólag pár ár?
    Ezenkívül minden jó tanács érdekel. Köszi előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136039 (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_451549
    Torolt_felhasznalo_451549
    2004. június 2. 21:1944.
    Koszonom szepen a valaszt Gabi!
    d
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136039 (25)
     
  9. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. június 2. 17:5243.
    Hát, én már sok emberkét láttam elkeseredetten hazabattyogni. De ugye az se minden. Biztos van, aki látott mást:)
    Azt mondják, próba-szerencse. Én nemtom. Azt javasolnám valami kiindulópontod legyen, mielőtt kijöttök.
    előzmény:
    bbabb (33)
     
  10. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. június 2. 17:5142.
    Mi 850 Ł-ért bérlünk házat.
    Lakást már 700 körül kapni.
    Lepukkant környéken meg a béka svegge a határ (heti100-120 Ł). De azt azé ne!:)
    Kaja egy hónapra négyünkre kb. 600 Ł.
    Lakés tax (adó): 200 Ł körül.
    Rezsi: 200 Ł körül.

    De ha mindkettőtöknek lesz állása, akkor nem lesz gond:)
    előzmény:
    pineapple (37)
     
  11. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. június 2. 17:4741.
    :))))
    Igen. A 8 millió az 20 ezer:)
    Ez jó vót!
    :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 2. 17:2540.
    Elnezest, rohanok a repuloterre, ezert akratam gyorsan irmi mielott elmegyek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 2. 17:2439.
    Ja, most latom hogy nem is 2000 a 8 millio hanem 20ezer. Bocsi, akkor megjobb, legalabb lesz mibol elindulni! Gond egy szal se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 2. 17:2238.
    Hat en a 8 milliot 2000 fontnak szamitottam, give or take. Ha ketten akartok a paroddal egy studiot berelni az mimimum 100 font egy heten, (es akkor meg nem is a belvarosban vagytok) akkor az 430/ho. Ha meg erre rajon a viz/villany/council tax/telefon akkor siman meg egy 100-as. Ha meg mar benne van akkor tuti hogy kupi a hely.

    Tehat ha 430/ho, akkor minimum 1 ho depositot elkernek, meg egy honapot elore ki kell fizetni. Tehat az 860. Gondolom akkor be kell vasarolni, ez az amaz, 100. Ha mindezt kettes zonaban mekapjatok, akkor onnan ugye fizetni kell a travelcard-ert. napi 4. 80 asszem ket zona. Tehat ha mind a ketten elmentek minden munkanap ket hetig munkat keresni, az 4. 8*2*10=96 megint. Eddig 1060. Addig fizetni kell mindent mig nem kapjatok meg az elso fizeteseteteket, meg ha heti payroll-on vagytok akkor az elso het utan nem kapsz semmit, csak a masodik het utan kapod meg az elso heti fizut. Tehat a tobbi igazabol itt megy el, mig varod a fizetesedet. Es ha esetleg egy honapig nem talaltok semmit, vagy csak az egyik, akkor meg legyen valamibol kifizetni a kovetkezo 430-at a masodik honapra. Ja, es akkor meg moziba nem voltatok (6-8 font fejenkent) egy kavet sem ittatok (espresso 1 font, latte 1. 5, mocca 2, stb). SZoval ugyeljetek hogy amig nincs munka ne koltsetek semmit!

    Agynemut/torolkozot hozzatok, mert eleg draga megvenni az ilyeneket eloszor.

    Udv.
    előzmény:
    pineapple (37)
     
  15. 2004. június 2. 17:1037.
    Azt mondod 8 millió forint ennyi időre elég? Hát ez gáz. És mennyi egy viszonylag normális lakás bérlése?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_365976
    Torolt_felhasznalo_365976
    2004. június 2. 16:5736.
    hál istennek nem "olyan" környéken éltem, hanem hampstead környékén, de egy időben elég sokat jártam a wembley stadionnál, a Temze déli részén stb barátok miatt.
    és hogy őszinte legyek, nem irigyeltem őket, hogy hol laknak.

    az angol emberek pedig nekem nem igazán jöttek be, egy két kivételtől eltekintve. azt hiszem ami nem tetszett bennük, az a kétszínűség volt ( a szemembe nagyon kedvesk voltak, a hátam mögött viszont mindennel gondjuk volt).

    de ezt másoktól is hallottam. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136039 (31)
     
  17. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 2. 16:3735.
    Szia, igen az a penz eleg lesz egy honap deposit-ra meg egy honap elolegre egy lakasra, meg hogy legyen penzetek utazni allastkeresni meg ilyenek kb egy honapig.

    Szamitogepeseknek nem megy mostanaban. Nagyon sokat "leszereltek". En is azt csinaltam 2000-ben, de valtoztatni kellett, mert nem volt ra kereslet. Azt tudni kell ugyanis hogy 2000 elott a szamitogepesek mint vallalkozok nagyon sokat kerestek, mint contractorok, kevesebbet adoztak (a munkaadoknak meg megerte alkalmazni oket, mert nem kellett utanuk mindenfele jarulekokat fizetni). Namost addig csavartak az adokat, mig a kontraktorokbol is ugyanannyi adot kicsaltak mint egy normal munkaerobol, es az osszes ceg felszamolta a contractorokat, es csak a vegleges IT-seket hagytak meg, igy tobb tizezer contractor is feszlabadult annak idejen, nagyon sokan maig nem talaltak szakmajunkban megfelelo allast. Szoval lehet, hogy ha o a szakmajaban akar elhelyezkedni akkor tobb honapba is tellhet mig talal valamit. Keszuljon fel, hogy lehet hogy mast is kell csinalni addig.
    előzmény:
    pineapple (34)
     
  18. 2004. június 2. 16:2834.
    Sziasztok!
    Köszönöm a válaszokat.
    Bocs hogy nem írtam, de most jutottam internethez.
    Szóval úgy mennénk ki, hogy lenne 8 millió forint, amiből ott csak tudnánk lakást bérelni, és közben találnánk munkát nem? A barátom számítógépes - nem tudom van ott ilyesmire szükség?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (13)
     
  19. 2004. június 2. 15:0233.
    Sziasztok!

    Hát jó hallani/olvasni, amiket írtok. Én is készülök a nyár vége felé a barátommal Londonba.
    Remélem hasonló élményeket szerzek majd, de tudom ez tőlem is függ. :)
    Viszont egy kérdés: tényleg feltétlen előre kellene munkát szerezni? Nézelődtem mindenfelé a neten, de többnyire asap a kezdés dátum és így nekem úgy tűnik, hogy kintről könnyebb. . .
    De persze hallgatok a tapasztaltabbakra! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. június 2. 11:4532.
    Éljen!
    És hajrá!
    Teljesen egyetértek veled: a nyugalom a legfontosabb szó, ami jellemzi az ittlétet.

    Tegnap már írtam: úgy kijönni, ahogy az ismerőseid tették elég ésszerűtlen. Ja, tom, sokan ezt teszik. Kijönnek próba-szerencse lapon. Aztán vissza anyagi deficittel, meg letörve, kiábrándulva.
    Először keress valami munkát otthonról, vagy a nagyik segítségével, aztán. HAJRÁ!:)))
    előzmény:
    kikitu (29)
     
  21. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. június 2. 11:4131.
    Háát, nemtom mely környéken élsz, de erre felénk, de még a városban járkálva sem láttam hajléktalanokat. Kunyeráló drogosokat azt igen.
    Ez az egyik szempont, amiért csípem az angolokat. Nagyon erős a szociális érzékenységük.
    Egyébként nekem meg az összes itteni barátom angol. Eredeti angol:) Még soha nem hagytak kakiban, sőt, amikor kikerültem ide, ők kezdeményezték a barátkozást. Végtelen sok segítséget kaptam tőlük. Kérés nélkül. Hálás vagyok ezért.
    De ha kiteszed a lábad az utcára és elakadsz valahol, ott is mindig van, aki segítsen.

    Persze emberek és emberek mások. Tapaszatlataink is eszerint különböznek. Én elégedett avygok. Az én igényeimet maagsan túlszárnyalta segítő és befogadókészségük, toleranciájuk.

    A bűnözés is más-más a különböző kerületekben.
    De hol nincsenek oylan kerületek, amiket érdemes elkerülni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_365976 (27)
     
  22. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. június 2. 11:3730.
    Ne bátorságot gyűjtögess, hanem állásajánlatokat!:)
    Aztán meg hajrá!!
    :)
    előzmény:
    manokamoka (28)
     
  23. 2004. június 2. 10:2929.
    Sziasztok!
    Én is csatlakozom a Londont imádók klubjához. Én már gyerekkoromban megfertőződtem, mert a nagyszüleim és apukám testvérei ott élnek és többször voltam ott nyaranta. Tavaly elvittem a saját gyerekeimet is, de lehet, hogy nem kellett volna. Azóta nincs nyugtunk. Annyira vágyunk vissza abba a nyugalomba, gyönyörű környezetbe. Az emberek normálisan közlekednek, élve átjutsz a zebrán, nem löknek fel úton-útfélen, szuperek az üzletek stb. Már sokszor gondolkoztam, hogy el kellene mondani a nagyszüleimnek, hogy mennyire szeretnénk ott élni, de két gyerekkel egyedülálló nőnek nem könnyű. Csak hát a nyelvtudás az elég hézagos. Hülye vagyok, mert már rég meg kellett volna tanulni jobban. És azért látom, hogy nálam fiatalabbak elindultak szerencsét próbálni és vissza is jöttek, pedig nekik még gyerekekről sem kellett gondoskodniuk. Viszont nekem ott vannak a rokonok. Hát nem is tudom. Lehet, hogy most csak annyi változás lesz, hogy a fapados járatokkal évente többször is ki tudunk "szaladni" pár napra és azzal csillapítjuk London imádatunkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. június 2. 09:5028.
    Angolul már tudok :) azzal nincs gond. . . . majd idővel gyűjtök bátorságot:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136039 (26)
     
  25. Torolt_felhasznalo_365976
    Torolt_felhasznalo_365976
    2004. június 2. 09:4127.
    a fenékig tejfelt úgy értem, hogy ott is van bűnözés, hajléktalanok, koszos utcák. . . . stb. de tény és való, hogy néhány dolog sokkal jobb mint itthon( tömegközlekedés, pubok, üzletek :-) )
    én inkább arra gondoltam, hogy nem azt kell várni, hogy majd máshol egycsapásra megoldódnak ez ember gondjai.

    az angolokat viszont én nem igazán kedvelem(tisztelet a kivételnek). nekem a barátaim minden más nációból jöttek.

    de Londont én úgy szeretem ahogy van, és még a rossz dolgok sem zavartak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136039 (11)
     

Címlap

top