Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családlátogatás-miért is?

Evica74
Létrehozva: 2012. szeptember 5. 15:55

Sziasztok!

Rég nem jártam erre, nem tudom volt e hasonló kérdés. Szóval a problémám a következő: A kisfiam tanára jelezte, hogy jönnének családlátogatásra. Tudom, hogy ez szokás, csak nem igazán értem.

Nekem ez amolyan szociális tanulmánytúrának tűnik. Megnézik elég tiszta a lakásom, hogy van a gyereknek külön szobája meg ilyenek? Mert szerintem ehhez az égegyadta világon semmi köze senkinek. Ahhoz van köze, hogy a gyerekem minden nap lehetőleg kipihenten és ápoltan jelenjen meg az iskolában. Én se megyek a tanár nénihez, hogy tegye magát szabaddá mondjuk csütörtök délután ötre, mert megyek megnézni hogyan él.

Köszi, ha megosszátok a tapasztalataitokat. Leszögezem inkább csak elvi vitát kezdeményeznék....hiszen ha nem akarom, úgyse tud mit tenni. Csak érdekelne, hogy csupán engem zavar ez a kérdés, vagy van más is, aki hasonlóan gondolkodik... 

Üdv: Évi

  1. 2012. szeptember 5. 18:52101.

    Egy családlátogatáson nekem pont nem a lakás megfigyelése a lényeg.

    Olyan helyzetben láthatom a kicsit, amilyenben az iskolában sosem,láthatom, milyen  családban, mi a "pozíciója" a családi hierarchiában, segít-e, van-e saját szobája, vagy tőle nem várhatom el, hogy elmélyüljön, mert mondjuk 2 kisebbel él egy szobában...

    Ráadásul tisztázódhat z örök "otthon sosem viselkedik így" ellentmondás is.

    A pedagógusok java éppen nem tud a saját lakásával sem foglalkozni eleget, nemhogy máséval...

    előzmény:
    Evica74 (1)
    2012-09-05  15:55
  2. 2012. szeptember 5. 18:52100.

    Nekem is hasonló gondolataim támadtak.... :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (93)
    2012-09-05  18:38
  3. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. szeptember 5. 18:5099.
    Szülőként is az vagyok.  De a számomra mindenképpen megdöbbentő az annyira introvertált, mizantróp szülő, aki még a gyereke fejlődésének érdekében sem képes együttműködni azzal az emberrel, akire rábízza az utódot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (95)
    2012-09-05  18:42
  4. 2012. szeptember 5. 18:5098.

    Bocsáss meg, de mintha neked is lennének autisztikus vonásaid....

    Miért lenne intímszféra sértés, ha egy oylan ember akar meglátogatni téged, aki a gyermeked neveléséért-oktatásáért felelős...????

     

    Egyébként se szoktál vendéget hívni/fogadni, mert az számodra már intímszféra sértés???

     

    Senkit nem engedsz be a lakásodba a rokonságon kívül???

     

    Fura.....

     

    Szerintem pont egy autista gyermek esetében nagyon fontos a család és a pedagógus együttműködése, összhangja, jó kapcsolattartása...

     

     

    előzmény:
    Evica74 (90)
    2012-09-05  18:30
  5. 2012. szeptember 5. 18:4897.

    Csak a topiknyitót olvastam, abból nem derül ez ki, bocsi.

    Ha én családlátogatásra kérek lehetőséget (nekem kötelező) és visszautasítanák, nem az jutna eszembe, hogy kedvelnek engem abban a családban.... 

    előzmény:
    Evica74 (92)
    2012-09-05  18:37
  6. 2012. szeptember 5. 18:4896.

    Miért vagy ennyire ...elidegenítő magatartású, eleve rosszat feltételező? Egy emberből az lesz, amit a felnőttek gyerekkorától tesznek vele. Nem kíváncsiskodás miatt mennek nagyrészt, úgy gondolom. Egyszerűen a te gyereked is, mindenkié közös felelőssége a szülőnek, a nevelőnek detto. Miért ne lehetne egyszer egyszer összejönni, beszélni barátsággal, bizalommal a gyerekünket nevelő emberrel? A tanárnak is kell fogadóórát tartani. De az kevés idő, fél lábon eldarálni , ha van valami gond, másra nem hiszem, hogy az elég. Egy célotok, egy nagy közös célotok a gyereked, és hogy jót és jól csinálja mindenki a dolgát. Hogy a TE gyerekedből is egy értelmes, érzékeny, okos, sikeres ember váljon. Ez bőven elég fontos közös téma a szülőnek a tanárral. Mert ha nem fontos, annak mi fontos ezen felül???

    Röviden nem értem a gondodat. Értetek látogat és nem ellenetek. Persze a szülő feszengése, idegenkedése is mesél valamit arról, hogy milyen világot akarnak látni a gyerekük körül.  Ellenséges, a tanárában ellenséget látó, tiszteletlen kölyök nő belőle, vagy elfogadó, barátságos, kedves és szerethető lény. Nagyon nem mindegy.

    előzmény:
    Evica74 (1)
    2012-09-05  15:55
  7. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 5. 18:4295.

    Nem jó a példa.

    Mert ebben az esetben tulajdonképpen munkaadó vagy, és az egy teljesen más hozzáállást igényel.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (93)
    2012-09-05  18:38
  8. 2012. szeptember 5. 18:3894.
    Nem kell féltened, hidd el, ha engem tanárként arra utasítanának, hogy családlátogatásra menjek (nálunk tilos, vagyis erősen ellenjavallott), a legkevésbé sem érdekelne, hogy meg van-e pucolva az ablak, mekkora a tévé, vagy épp kik élnek egy fedél alatt! Épp úgy, ahogy valószínűleg a szülő sem azt nézné, hogy milyen márkájú a ruhám, frissen van-e szőrtelenítve a lábam, vagy kilötyögtetem-e a kávét a csészealjra. :)
    előzmény:
    Evica74 (90)
    2012-09-05  18:30
  9. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. szeptember 5. 18:3893.
    Ha valami elromlik a lakásodban és szerelőt hívsz, az is az intimszférád megsértése, ha bemegy a lakásba pl a hűtőhöz? Vagy kiviszed a lakáson kívülre a rossz gépet?
    előzmény:
    Evica74 (90)
    2012-09-05  18:30
  10. 2012. szeptember 5. 18:3792.

    Szia!

    Te valamit nagyon félreértettél. Mi nagyon szeretjük a tanár nénit. Nagyon jó a kapcsolatunk. De ettől még nem biztos,hogy be akarom engedni a magán szférámba. 

    Csak egy elvi vitát indítottam a vélemények kinyílvánítására.

    Üdv: Évi

    előzmény:
    csakmoni (82)
    2012-09-05  18:19
  11. 2012. szeptember 5. 18:3691.
    Igazat adok neked, én is feleslegesnek tartanám. Anyukám sem örült, amikor egy fárasztó munkanap után négyünk közül valamelyik tanár nénije okvetlenkedni akart. Nem utasította el, de nem örült. Engem is zavar, ha a privát szférámba leskelődnek, ha szimpatikus akkor meg úgyis meghívom. De ha meg nem akkor ne akarjon eljönni, ennyi.
    előzmény:
    Evica74 (1)
    2012-09-05  15:55
  12. 2012. szeptember 5. 18:3090.
    Köszönöm a soraid és vettem az építőnek szánt kritikát. Ezek szerint te pedagógus vagy, jó hogy ilyen hozzászólás is akad. Persze, hogy érdekel a véleménye, napi kapcsolatban vagyunk. Csak a magánszférámat féltem...:)
    előzmény:
    mamóka (45)
    2012-09-05  16:50
  13. Torolt_felhasznalo_881535
    Torolt_felhasznalo_881535
    2012. szeptember 5. 18:2989.

    Már miért menne a tanárnő a szülők hálószobájába???? Mi leültünk a nappaliban egy teára, a gyerek megmutatta a szobáját, ennyi. Miért kell ilyen ellenségesnek lenni, fel nem foghatom.....a gyerek érdeke elsősorban.

     

    Ha ennyire ellenedre van, mondd meg neki. Ha én lennék a helyében, boldogan eltekintenék ilyen barátságtalan emberek látogatásától. És hát az is infó, hogy ennyire elutasító vagy. 

    előzmény:
    TJ1117 (64)
    2012-09-05  17:01
  14. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 5. 18:2988.

    Ne szabadkozz.

    A pedagógusnak valószinűleg elő van írva és valahogy meg akarja oldani a feladatot.

    A másik oldalról nézve meg, igen megértelek szintén.

    Hozzánk egyszer az atanár akart eljönni családlátogatásra, aki a gyerekemet  hátulról orvul, minden figyelmeztetés nélkül  nyakonvágta.

    Mert rosszalkodott agyerek.

    Ez kivágta nálam a biztosítékot és semmilyen formában nem voltam hajlandó fogadni a tanárt.

    Nem lett semmi belőle.

     

     

    előzmény:
    Evica74 (84)
    2012-09-05  18:23
  15. 2012. szeptember 5. 18:2587.
    otthon, na.
    előzmény:
    KayS. (83)
    2012-09-05  18:19
  16. Torolt_felhasznalo_881535
    Torolt_felhasznalo_881535
    2012. szeptember 5. 18:2486.
    Mi örültünk, megtiszteltetésnak vettük az ötödikes osztályfőnök látogatását. A lányunk izgatottan készülődött, büszkén mutatta a szobáját, részt vett a beszélgetésban, majd a látogatás után hazavittük az ofőt, mert messze lakott. Nagyon kellemes néhány óra volt. A legjobb volt, hogy a gyerek örült. Senki nem akart megfelelni semmilyen elvárásnak.
    előzmény:
    Evica74 (44)
    2012-09-05  16:49
  17. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 5. 18:2385.

    Igen, közben elolvastam én.

    Akkor jött a válasz, amikor épp írtam.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (79)
    2012-09-05  18:05
  18. 2012. szeptember 5. 18:2384.

    Szia! Nekünk szerencsére tényleg jó a viszonyunk a tanítókkal. Nagyon profik, az egyikőjük volt az oktatóm a szülőképzésben. Épp ezért amikor először jelezték a családlátogatást én megkérdeztem,hogy erre miért van szükség? Semmi különös ( volt a válasz), csak beszélgetünk és megnézzük hogyan éltek. Nos, ezek után én azt mondtam, hogy minden tiszteletem ellenére, addig amíg én nem érzem úgy, hogy az otthonom megfelel az elvárásoknak, addig inkább nem erőltetném ezt a látogatósdit.

    Amúgy is ellenérzést vált ki belőlem, sajnálom. A kötelező dolgok ellen mindig is lázadtam. 

    De ha felhív az ofő, képesek vagyunk egy fél órát bármiről csacsogni. A múltkor a bevásárlóközpontban találkoztunk. Tényleg partnerek vagyunk. Én csak a családlátogatás intézménye ellen lázadok, mert betörésnek érzem az intim szférámba.

    Üdv: Évi

    előzmény:
    Klotild (71)
    2012-09-05  17:20
  19. 2012. szeptember 5. 18:1983.

    ráadásul fogadó órán a tanár van othon.

    A szülő könnyebben megnyílik és beszél őszintén, kevésbé van zavarban a saját lakásában, kötetlen beszélgetés közben, mint a tanárral szemben ülve, padon napló...

     

    én jónak tartom, nálunk is voltak lány tanító nénii annak idején. 

    előzmény:
    Prunus Spinosa (16)
    2012-09-05  16:26
  20. 2012. szeptember 5. 18:1982.

    Nem olvastam vissza, bocsánat, ha már írta valaki.

    Ha valaki nem tudja kedvelni a gyereke tanárát, hogyan tudja jó szívvel rábízni a nap nagy részében?? 

     

    A tanárok egy része azért megy családlátogatásra, mert az a tapasztalata, hogy az ott szerzett benyomások segítik megérteni a gyereket, az esetleges iskolai problémákra választ ad stb. Jó, ha magánemberként is megismerik őt a szülők, kötetlenebbül lehet beszélgetni, mint az iskolában, ahol hivatalos a kapcsolat.

    A gyerekek várják a tanító nénit, szeretik megmutatni az otthonukat, a szobájukat, a kutyájukat. Biztonságérzetet ad, ha a tanító néni és az anyu jóban vannak.

     

    A tanárok másik része pedig azért megy családlátogatásra, mert az ő iskolájukban számukra a felettesük KÖTELEZŐVÉ tette. És lehet okoskodni, hogy azt nem lehet, pedig igen.

     

    Senki nem tisztasági vagy vagyoni felmérést végez ilyenkor. Persze az is hasznos információ, mint ahogy az is, kikkel lakik a gyerek egy háztartásban, milyen stílusban kommunikálnak egymással és vele otthon. Bizony, félóra alatt is rengeteg tapasztalatot lehet szerezni..

     

    Nem kellene mindenben rosszindulatot látni. Az a szülő, aki ellenséges az iskolával, rosszat tesz a gyerekével. Gondoljátok el, ha mindenki csak szidná a munkahelyedet, és neked mégis minden napodat ott kell tölteni! Ráadásul miért kellene szót fogadni a tanárnak, ha anya folyton lehülyézi otthon? Meg mi a túrónak kellene tanulni, ha anya szerint hülyeségeket várnak el az iskolában? 

    előzmény:
    Evica74 (1)
    2012-09-05  15:55
  21. 2012. szeptember 5. 18:1081.
    hozzánk nem jöttek, viszont volt egy kerti buli első végén, akkor eljöttek- a lakásban nem is voltak, aközös (5 ház) udvaron ültünk a padon a még megjelent szülőkkel és beszélgettünk. hozzám jöhetnek, nem titkolok semmit-esetleg egy kis port a szekrények tetején :) 
    előzmény:
    Evica74 (1)
    2012-09-05  15:55
  22. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. szeptember 5. 18:0780.
    Nem gondolom, hogy a szülői hálóba be akarna menni. Sőt, a szekrényfiókot sem akarja feltúrni. Egy családlátogatás simán a nappalira korlátozódik.
    előzmény:
    TJ1117 (64)
    2012-09-05  17:01
  23. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. szeptember 5. 18:0579.
    Topiknyitó azt írja, hogy próbálkozik, ők meg hárítanak. Ebből nekem nem az jön le, hogy volt már ott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (61)
    2012-09-05  16:58
  24. 2012. szeptember 5. 17:5478.
    Ha te tanár vagy (vagy az lennél) milyen nyomot hagyna benned, ha egy szülő visszautasítja a családlátogatást?
    előzmény:
    CsillagViki (73)
    2012-09-05  17:27
  25. 2012. szeptember 5. 17:4677.

    Én csak azt tudom, hogy a szülőin minden évben elmondták hogy jönnek családlátogatásra, mert ez előírás nekik. Két lányom már kijárta az álalánost, a fiam nyolcadikos -de még soha nem volt nálunk egy tanár sem. A nagylányom középiskolájában szintén mondták, hogy lesz családlátogatás, de most érettségire készülve sem volt még. A középső lányom gimijében már 9.évfolyamban az osztályfőnök elkezdte járni a tanulókat, de még nem került ránk a sor, hisz nagyon sok a vidéki. Egyébként ha jönne nem zavar, nem szégyelem hogy vályog házban lakunk és a lányoknak közös szobályuk van, Vagy hogy mindig kupit hagynak maguk után. Akinek nem tetszik az ki is mehet

    Egyébként gyerekoromban egy udvarban laktunk egy osztálytársammal,akinek szülei alkoholisták voltak. Az osztályfőnököm totál részegre itta magát a barátnőm szüleivel. A tanárnő férje pedig kint ült a trabiban és várta mikor végez.Végül alig tudták anyukámék kivinni a részeg tanárnőt, amikor hozzánk is bejött. Undorító és büdös volt-erre emlékszem. Meg arra, hogy az osztfő betegre ment, utána meg felmondott vagy kirugták.

    előzmény:
    Evica74 (1)
    2012-09-05  15:55

Címlap

top