Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmutogatja a baba, hogy mit álmodott

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 30. 13:07
Szomorú vagy vidám, éhes, vagy csak fázik - minden kismama mindennél jobban tudni szeretné, mit akar, hogyan érzi magát még beszélni nem tudó kisbabája. Vannak, akik nem várják ki az első szót.

Nők Lapja Café: ,,Szeretlek, anya\" - mi lenne, ha 4 hónaposan már tudná ezt?
  1. 2012. augusztus 31. 10:5276.

    Igen, nem kell tanulni tanfolyamon, a pápát, meg a nem-et mert 5 jelet meg tudsz tanulni. Otthon is. de ezek a jelek semmiben nem különböznek attól, amit a mi jelelő gyerekeink mutatnak, csak az nem 5 hanem 50. Ennyi a különbség. nem vesz el a tudásából, a megértést segíti.

     

    Más kérdés, ha egy komplett idegen nyelvet akarsz TE magad tanítani a gyerekednek, - és az ASL az egy jelnyelv, - akkor célszerű tanfolyamra menni. Angolul is meg tudod tanítani 5 szó erejéig a gyereked. De kifejezni magát, vagy magad-magad megtanulni egy nyelvet könyvből vagy szótárból negyon nehéz, bár nem lehetetlen.

     

    A babajelbeszéd amit Kata tanít az amerikai süket-néma jelbeszéd. Millió ember "beszéli". Nem egy fikció, egy földtől elrugaszkodott találmány. Plusz egy nyelv! :) (csak azért nem a magyart, mert itthon nem egységes a jelnyelv)

    előzmény:
    Zsifikati (71)
    2012-08-30  23:12
  2. 2012. augusztus 31. 10:4475.

    Az első hozzászólásom arról szólt, - lehet nem találkoztál vele, - hogy milliárdnyian nőttek/nőttünk fel babajelbeszéd nélkül. Én is. Nincs baj az IQ-mmal... :) Sőt! :) A páromnak sincs. Ő is jelbeszéd nélkül nőtt fel. Mérhetően és mérten nincs bajunk. :))))

    Milliárdnyi gyönyörű és egészséges gyerek nőtt fel babajelbeszéd nélkül.

    Ez csak egy plusz. Nem vesz el a tehetségből csak ad. 

    Hidd el, az irigység nagyon távol áll tőlem. Nagyon. Én annyira jól érzem magam a bőrömben, olyan boldog vagyok és elégedett a családommal és a gyermekemmel, hogy ezt mindenkinek sok szeretettel kívánom.

    Ami meg a babajelbeszédet illeti. Te is fanatikusan elkötelezett lennél akármi irán is, amiben szembetűnően nagy sikereket érnél el.

    Vannak akik elkötelezett úszás, jóga, bármi rajongók. Ők azok, akik nagyon sok energiát és munkát fektetnek bele, akiknek komoly sikereik vannak és ebben nagy örömüket lelik.

    Akiknek nincsenek, azok kis befektetéssel várják a csodát. Az pedig nem jön. Azokból lesznek a fujjogók általában. Ez minden témában így van. Nem csak a Babajelbeszédben.

    előzmény:
    Zsifikati (71)
    2012-08-30  23:12
  3. 2012. augusztus 30. 23:2274.

    Még mindig képtelen vagyok felfogni, hogy miért fontos, hogy egy gyerek hány évesen képes a színeket felismerni, feltéve, hogy ezt kb. ovis korára megteszi...

     

    Legkisebb fiam azt csinálja, hogy ha narancssárga tárgyat talál, azt viszi a középsőnek (mert az a kedvenc színe), a kékeket a nagynak, és a zöldeket megtartja magának. Tök aranyos, hogy így felismeri.

    De és akkor mi van? :-)

    előzmény:
    Zsifikati (63)
    2012-08-30  17:44
  4. 2012. augusztus 30. 23:1973.

    Most teljesen komolyan: Végre egy értelmes leírás, hogy "örömet okoz", és "élvezitek".

    Ennyi már elég ahhoz, hogy nekem elfogadható legyen a dolog.

     

    Nekem az a sok tudományos bla-bla ártott meg, hogy a korai beszédfejlődés, meg mittudomén...  :-)

    Már majdnem kezdtem azt érezni, hogy jelelés nélkül már a gyerekeimmel való kapcsolatom vész semmibe... (Na jó, azért ez nem igaz, mert abban biztos vagyok. :-))

    előzmény:
    Millababa (62)
    2012-08-30  17:43
  5. 2012. augusztus 30. 23:1472.

    Köszi az összefoglalásodat, azt hiszem Téged megértelek, hogy nektek ez bejött, ahogy leírtad a személyiségedet, stb., így kicsit világosabb lett a dolog.

    Ez így rendben is van, hogy élveztétek, és készpassz. :-)

     

    Látom így látatlanban :-) pl. a kettőnk közti különbséget: én pl. elég kevés dolgon stresszelek, ezért lehet, hogy lazán veszem a baba-barkochbát is, sőt sokszor már a 2 évesem is röhög, mikor a tizedik gyors kérdést teszem fel, és ő váalszol JÓ (=igen), és NEM szavakkal. :-)

     

     Babaúszás: Én is élveztem, gyerek is élvezte, és akkor is egy felesleges pénzkidobás volt. :-)

    előzmény:
    Millababa (60)
    2012-08-30  16:42
  6. 2012. augusztus 30. 23:1271.

    Könyörgöm, ezeket nem kell tanulni külön tanfolyamon. 

    Ne keverjük már a szezont a fazonnal.

    Fáj, hogy a normálisan, beszéddel nevelt gyerek van olyan okos mint a jelelős? Netán még többet is tudhat.

    Tőlem jelelj, amennyit akarsz, meg jólesik. Nem az én bajom, én ezt nem irigylem tőletek. Inkább ti irigykedtek a "normálisan" nevelőkre, akiknek nem kell megtanulni egy jelbeszédet azért, hogy megértsék a gyerekük jelzéseit, mert ösztönösen tudják.

    Nincs értelme veletek beszélgetni, mert fanatikusok vagytok.

    Pá! 

    előzmény:
    Kosárfonó (70)
    2012-08-30  21:42
  7. 2012. augusztus 30. 21:4270.

    A te gyereked jelek nélül nőtt fel??? Kötve hiszem!

    Vagy:

    - Soha nem mutatott pá-pá-t?

    - Soha nem dobott puszit?

    - Soha az életben nem bólogatott és nem rázta a fejét?

     

    Kár. Pedig ezek is jelek. Méghozzá nagyon aranyosak.
    Vagy igen? És nem szólt be senki???? Pedig igazán beszólhatott volna, hogy a te gyereked sosem fogja tudni azt mondani: "szia". Akkor hogyan reagáltál volna? Belegondolnál egy percre? 
    A jelbeszéd csupán ennyi. Csak tudod, ha nem felejti el akkor amikor már beszél, akkor bizony nagyon hasznos, mert ha az ASL-t tanítottad neki, amit millióan használnak, akkor az egy plusz idegen nyelv. Ez sem utolsó szempont. Lehet egy kétéves két nyelven beszélő gyereked. Hm? Tényleg olyan rosszul hangzik?

    előzmény:
    Zsifikati (63)
    2012-08-30  17:44
  8. 2012. augusztus 30. 21:1669.

    már sokadszor találkozom ezzel a felhanggal, és nem bírom elengedni...

    Ti most azt hiszitek, hogy a jelelés abból áll, hogy beszéd HELYETT jelelek a gyereknek?

    hirtelen fény gyúlt az agyamban, hogy ez miatt lehet ez a nagy félreértés!

     

    Amaryndának volt egy megjegyzése, amire kikerekedett a szemem:

    "Elgondoltam a gyerek elkezd ejjel bombolni anyuka meg jelel neki hogy miert sirsz gyerekem ahelyett hogy felvenne vagy megetetne vagy hasonlo. Gyerek tovabb visit konnyektol nem lat anya jelel az agy elott."

    ez most komoly? tényleg így képzeled a dolgot? a többiek is így képzelik? ezért megy itt a röhögés? mert akkor én is csak röhögni tudok...

    méretes példája annak, hogy valami olyat szólsz le, amit nem ismersz... és arra is példa, hogy vagy nem olvastad el a cikket, vagy nem tudtad értelmezni az ott leírt sorokat. Vagy szándékosan gonosz voltál. ezek közül bármelyik is igaz, mindez megelőzhető lett volna azzal, ha kérdezel.

     

    mi ugyanúgy beszélünk a gyereknek. Normális emberek vagyunk mi is! :) a beszéd MELLETT pedig a kezemmel jelelek. A fenti jelenet pedig úgy zajlott, hogy éjjel, mikor felsírt a gyerek, MEGKÉRDEZTEM tőle, mi a baj, és erre Ő jelelve válaszolt. Nem kellett a síró gyereket úgy nyugtatgatni, hogy nem tudom, mi a baj, nem kellett tippelgetnem, hogy most a foga jön, melege van, vagy becsinált, Ő egy kézmozdulattal a tudtomra adta. Én pedig azonnal tudtam, hogyan nyugtassam meg. Nem értem, hogy lehet ezt félreértelmezni vagy röhögni rajta...

     

    A jelek tanítása úgy zajlik, hogy ugyanúgy foglalkozom, beszélek a gyerekhez, mint bárki más, de mindezt úgy teszem, hogy KÖZBEN mutatom az adott szó jelét is. így visszatérő téma esetén, többször ismételve, a gyerek megtanulja a szó mellett a jelet is. És amikor szüksége van az adott szóra, amit nem tud esetleg kimondani, akkor mutatja a jelet, én kimondom a szót, ő lelkesen bólogat, vagy vigyorog, mint a vadalma, hogy kitaláltam, mit akar! én pedig örülök. Ennyi a recept. 

    ja, és persze a siketekkel ellentétben, mi a babajelbeszédben nem az egész mondatot jeleljük, csak azokat a szavakat, amiket szeretnénk neki megtanítani, hogy tudja használni. általában ezek a szavak az igényeit fejezik ki, pl enni, inni, pelus, még, meleg, hideg, stb... vagy olyan, ami spec a gyereket érdekli, érdekelheti, pl kutya, lámpa, labda, könyv, stb... de ezt mindig az anyukat dönti el, hiszen minden gyerek más, mindegyiket más érdekli. Az enyémet az állatok és az ételek érdekelték a legjobban, így azokból nagyon sokat megtanult, és imádta velem rajzoltatni őket, ő pedig kiszínezte. nagyon jó elfoglaltság volt, és azt csináltuk, amit ő szeretett volna! nem egy kifestőt adtam a kezébe, mert pl kimondottan egy sajtot szeretett volna sárgára színezni, nem az előre rajzolt kisautót a könyvben. 

    És rengeteg ilyen jó kis helyzetről tudnék még mesélni, amikor jól jött a jelelés. Enélkül is biztos meglettünk volna, de azért gondoljunk bele abba, hogy a kisgyerek is csak ember... pont mint mi, ő is nagyobb élvezettel áll neki olyan dolgot csinálni, amit szeret, jobban el tud merülni benne. 

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-30  13:07
  9. 2012. augusztus 30. 21:0768.
    Folyt. köv.:
    És remélem, hogy mindenki saját tapasztalat alapján fog véleményt nyilvánítani.
    Addig is ajánlom olvasgatásra ezt a topikot: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=443&highlight=jelel%E9s
    Még annyit, hogy az sem kötelező, hogy ezt a jelnyelvet használjátok, nekünk is vannak saját kitalált jeleink, meg olyan, amit az én babám talált ki. Pl. van olyan, aminek hiába mutattam a jelét, csak a saját maga által kitalált jelet használja az adott szóra.
    Nagyon szórakoztató és tartalmas, bizalmas kapcsolat az eredménye. Persze, nem csak ezen múlik, hanem még sok-sok máson is.
    Hajrá!
  10. 2012. augusztus 30. 21:0767.
    Úristen.. Csak azt nem értem, hogy miért nem azok mondanak véleményt (jót vagy rosszat), akik találkoztak már a babajelbeszéddel élőben. Én úgy találkoztam vele, hogy láttam egy jelelő babát és egyszerűen lenyűgöző!!!! Nem csak arról van szó, hogy jeleli, ha éhes, hanem múltbeli eseményeket is el tud mesélni. Legmerészebb álmainkban sem gondolnánk, hogy mi minden jár a fejükben és mennyire tartalmassá teszi a kapcsolatot baba és a család között, azáltal, hogy nem csak a szülő "vezet", hanem a baba is felhoz témákat. Pl. egy mesekönyvben a napocskát lámpának nézi vagy egy bárányt lónak.. és el lehet mondani neki jelekkel és persze beszéddel is, hogy mi micsoda.
    A lényeg az, hogy a jelelés NEM a beszéd HELYETT van, hanem mellette!!!!! A jel mellett hallja a baba a szót is. Hamarabb tud jelekkel kommunikálni, mint beszéddel, de a beszéd egyáltalán nem indul be később!!!! Nem befolyásolja egyáltalán. Az én kisfiam másfél évesen kezdett el beszélni és mi is 100nál több jelet használunk/-tunk. Ahogy tanul beszélni, fokozatosan hagyja el a jeleket. És nagyon hasznos akkor is, amikor nem értem mit mond, mert meg tudja mutatni. Sokszor előfordul ugyanis, hogy ppár szót ugyanúgy ejt ki és nem tudom melyikre gondol. De a szavakat kísérő jelek segítségével TUDOM, hogy MIT SZERETNE!
    A tanfolyam nem kötelező, nem kell rá pénzt költeni, de sokkal jobb és könnyebb úgy. A játszótanfolyamon pedig nagyon sokat jelent, hogy más jelelő szülőket és babákat is lát a gyermek. Tényleg jobban beindul utána. Mi két játszótanfolyamon is voltunk és mindkétszer szuper volt! Csak ajánlani tudom.
  11. 2012. augusztus 30. 20:2266.
    Az én gyerekem hipotón volt. Nem tudott mozogni rendesen. Nagyon sokat tornáztattuk, Dévényeztük, rengeteget fogalakoztam vele mire behozta a lemaradást. Ő nem tudott lemászni az etetőszékből 10 hónaposan. Be is volt kötve. De segítséget kérni tudott. 10 hónaposan. 
    előzmény:
    évi* (39)
    2012-08-30  15:21
  12. 2012. augusztus 30. 20:1665.
    Zsifikati, ezt azért írod, mert el sem olvastad a cikket, illetve teljesen tájékozatlan vagy a témában (De véleményed azért van, mielőtt 10 percet is szántál volna annak, hogy utánaolvass). Nem beszéd HELYETT mutogat a baba, hanem beszéd ELŐTT!
    Egy gyereknek 1 és 3 éves kora között illik elkezdeni beszélni. Ki előbb ki később beszél ez nagyon sokmindentől függ. De amíg nem tud beszélni, addig részletesen kommunikáni vele nagy kincs. Beszélni pedig buli. Minden gyerek szeretne megtanulni és ha nem beteg meg is tanul. 
    előzmény:
    Zsifikati (63)
    2012-08-30  17:44
  13. 2012. augusztus 30. 20:1064.
    A fanatizmusnak ehhez semmi köze. Ez olyan csodát ad, amitől nem fanatikus leszel, hanem nagyon de nagyon boldog. Amit legszívesebben a világgá kiáltanál és csókolnád a kezét annak, aki ezt neked így megtanította. Remélem érted a különbséget. 
    előzmény:
    Heö2 (40)
    2012-08-30  15:23
  14. 2012. augusztus 30. 17:4463.

    Amerikában nagyon "klassz" dolgokat bírnak kitalálni:

    nem szóban kommunikálunk, hanem jelelünk, majd az iskolában már a kézírást sem kell megtanulni, mert a számítógépek világában az már tényleg teljesen felesleges.

    Az én gyerekeim is ismertlék a színeket, már 1 évesen, a fiam kétévesen felismerte az autómárkákat, 5 éves korára pedig bárhol felismerte a világ bármely országának zászlaját.

    Csak ő szóban mondta el, nem mutogatva. 

    előzmény:
    Kosárfonó (46)
    2012-08-30  15:30
  15. 2012. augusztus 30. 17:4362.

    Még több örömöt kívánok! :) biztosan lesz is :)

     

    Egyébként még egy felől szeretném megközelíteni a helyzetet:

    Minden baba pápázik, tapsol.  Ugye, hogy milyen örömet okoz a gyereknek is, meg a szülőknek, nagyszülőknek?  

    hát tudtátok-e, hogy ezek is babajelek? Az öröm, a köszönés jelei. El tudjátok képzelni, hogy továbbmenjetek? ha igen, akkor azt is el tudjátok képzelni, milyen örömet okoz nekünk, hogy jelelünk!!!  

    ... és ezért rossz nekünk hallani, olvasni a negatív megnyilvánulásokat, a kötekedést ... 

     

     

    Egy másik fórumon olvastam egy Angliában élő anyukától, hogy náluk a bölcsiben a gondozónők is jelelnek, és segítik az anyukákat is, hogy megtanulják, mert rájöttek a módszer nagyszerűségére. És eddig még egyetlen szülő sem ellenkezett, sőt!

    Remélem, pár év múlva - ha nem is bevezetik itthon, de talán elismerik a módszert, és kevesebb port kavar, valahogy úgy, mint a babaúszás... 

     

    előzmény:
    Kannácska_ (61)
    2012-08-30  17:06
  16. 2012. augusztus 30. 17:0661.

    Millababa!

    Tökéletesen egyetértek veled! :))) A gyermek és anya/szülő kapcsolat szorosabá tétele, a gyermek gondolatainak megismerése nekem is megér annyit, hogy az interneten utána nézzek, és jeleljünk a picúrommal.  

    Igaz, ő még csak 7 hónapos, nem rég kezdtük, de már most okozott a kis prücsök számomra sok mosolyt/örömöt ezzel.

    Pl. többek között már most tökéletesen tudja, hogy a labda pattog és ezt mutatja is már. Nekem ez élmény, hiszen így is kommunikálunk, ami örömet okoz! :) A picúrom sokkal jobban odafigyel arra, amit mondok, ha mutatom/jelelek is mellé, és ez is jó dolog. Én élvezem, úgy tűnik a babám is, és ha Prüntyike továbbra is fogékony lesz rá, mi is jelelünk tovább, mert ez is egy jó móka, illetve játék a babával.

     

    Aki úgy gondolja jeleljen, aki meg úgy gondolja, nem ad nekik többletet, az ne tegye. Ezen vitázni nem sok értelme van lányok! Ez nem nyerészkedés, nem kötelező, és tanfolyam nélkül is tanulható/tanítható!

     

    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    Millababa (60)
    2012-08-30  16:42
  17. 2012. augusztus 30. 16:4260.

    Szerintem egyik gyerek sem több vagy kevesebb a másiknál. nem ez a lényeg. Számomra pl a lényeg az anya-gyerek kapcsolat szorosabbá fűzésében volt. Ehhez ki ezt, ki azt a módszert választja, én szerettem, hogy azáltal, hogy a beszéd megindulása előtt tudtunk kommunikálni, megismertem a gyerek belső gondolatait, érdeklődési körét. Egyáltalán nem volt bizonyítási kényszerem a gyerekemen keresztül. Csak szimplán élveztem a dolgot :)Én olyan személyiség vagyok, még ha nem látszik is, mindent képes vagyok magamra venni. Gyermekem mindemellett kezdetben nem volt türelmes típus - mondjuk szerintem kevés pici baba az. :) Ezt a kettőt összeadva úgy gondoltam, mindkettőnknek jó lehet, ha egyértelműen tudja jelezni nekem a gyerek, hogy mi a baj, mit szeretne, mi érdekli. Nem kell kitalálnom és emiatt stresszelnem magam (ez a személyiségemből fakad, ilyen lelkis vagyok, nem kérek rám vonatkozó hozzászólásokat), és magamból kiindulva úgy gondoltam, talán a gyerek is nyugodtabb lesz, ha megérteti velem egy számunkra közös jelrendszer segítségével. És bejött. :) és még sokkal többet is kaptam a jeleléstől, mint amire számítottam.
    De még egyszer: szerintem nem több vagy kevesebb egyik gyerek se a másiknál, mint ahogy egyik anyuka sem jobb, vagy törődőbb a másiknál. Van, aki babaúszásra jár, és nekik az jött be, mert a gyerek imádja a vizet. Van, aki jelel, mint mi, nekünk ez jött be, mi ezt imádtuk! Biztos van olyan is, aki kipróbálta az úszást, de a gyerek nem kattant rá és utálta. De nem hiszem, hogy célravezető, ha annak a gyereknek az anyukája kijelentené, hogy hülyeség és lehúzás a babaúszás. Ezzel mást nem csinál, csak megbántja és felbőszíti azokat az anyukákat, akiknek nagyszerű élményt nyújt a dolog. Nos, most ugyanezt látom itt is sajnos... Jó lenne, ha ez a fórum nem erről szólna. Ha nem kötekednénk, hanem értelmesen beszélgetnénk, élményt megosztanánk. Az én gyerekem látható a videón, én meséltem a cikkben az élményeinkről. Évi, ha szeretnéd, én szívesen válaszolok az érdeklődő kérdéseidre, bár csak ma vagyok elérhető, és elég ritkásan, mert elutazunk és már nagyon készülődünk :) 
    előzmény:
    évi* (43)
    2012-08-30  15:27
  18. 2012. augusztus 30. 16:0859.
    Ezt miért csináljátok egymással?
    előzmény:
    Kosárfonó (58)
    2012-08-30  16:06
  19. 2012. augusztus 30. 16:0658.
    Akkor nyilván neked sem ismeretlen ez:

    Te egy trollface vagy. Nincs értelme veled sem beszélgetni, sem reagálni rád. Nem is teszem többet. Örülök, hogy ilyen messze vagy. Idáig ér a rosszindulatod. Maradj ott.
    előzmény:
    Amarynda (51)
    2012-08-30  15:38
  20. 2012. augusztus 30. 16:0057.

    Köszi, megvan!

    13.500 Ft a 6 hetes tanfolyam.

     

    Ez a nyitott - nem nyitott pedig egy olyan dolog, hogy ez pusztán érdekel, de annyira nem győzött meg, hogy ki is próbálnám (le is késtem, de ez más kérdés), nekem ez pénzt nem ér meg, utánajárást sem. Másnak igen.

    Sok más dologra viszont nyitott vagyok, lehet, hogy azokat Te találnád hülyeségnek.

    előzmény:
    ceklalany (56)
    2012-08-30  15:55
  21. 2012. augusztus 30. 15:5556.

    az ára fent van a babakezek.hu oldalon, ahova a cikkben található link segítségével egyetlen kattintással eljutottam. Egy alkalom kevesebbe kerül, mint ha elviszem a gyereket itt pesten egy nagyobb játszóházba... de aki eleve negatívan áll hozzá, annak aztán tényleg pénzkidobás lenne. Ha kicsit nyitottabbak lennétek, láthatnátok, milyen rengeteg lehetőség van benne! És aki nem akar rá pénzt áldozni, vagy nem teheti meg, de érdekli a téma, annak rengeteg segítség fellelhető az interneten is, csak egy kis időt kell szánni az utánajárásra. Ez is ugyanolyan, mint bármilyen más tudás - megtanulhatod magad is, de könnyebb és gyorsabb, ha elmész egy tanfolyamra.

    Ennyi a lényeg. Senki nem akar lehúzni senkit. Ha nem érdekel, nem csinálod.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-30  13:07
  22. 2012. augusztus 30. 15:5255.
    Nekem kölcsön akarták adni a teljes sorozatot, hogy már pocakkal is hallgassam, de sajnos nem ment. :-)
    előzmény:
    Amarynda (47)
    2012-08-30  15:31
  23. 2012. augusztus 30. 15:5154.

    Könyörgöm, írj egy számot, hogy mennyi az annyi!!! Mostmár tényleg kifúrja az oldalamat!

     

    Családi vacsora?!

    5 főre a Gundelben, vagy egy nagy fazék krumplileves lekváros buktával???

    előzmény:
    Kosárfonó (46)
    2012-08-30  15:30
  24. 2012. augusztus 30. 15:4953.

    Próbálom nem túlbonyolítani az életünket. :-)

    Az, hogy nem adok egy buznyákot sem jelelőtanfolyamra, babajógára, Brendonos kutacsvédőre, cumisüvegmelgítőre és társaira nem azt jelenti, hogy a gyerekeim nem a világon mindennél fontosabbak számomra.

    előzmény:
    Amarynda (45)
    2012-08-30  15:29
  25. 2012. augusztus 30. 15:4252.

    Úgy látom, egyes hozzászólóknak a lényeget sem a cikkből, sem a videóból nem sikerült mindenkinek megérteni, mint ahogy magát a jelelés lehetőségeit sem.
    Elég szánalmas, ha valaki pár mondat után hülyeségeket írogat véleményként, és a hsz-ből kiderül, hogy nem is olvasta végig a cikket... komolyan, ennek mi értelme van?!

    Mi is jelelünk, és nem azért, hogy "egy könyvet lapozgatva a fülét húzgálja", mint ahogy valaki itt oly okosan megjegyezte. Egyszerűen jó móka, gyerek is élvezi, hogy megértem, én is élvezem, ahogy a gyerek magyaráz - nagyon okos meglátásai vannak, nagyon sajnálnám, ha lemaradnék arról, ahogyan felfedezi a világot. Szeretem, hogy ismerem a gondolatait. Nem beszél, és nem azért, mert jelelünk, hanem azért, mert az én gyerekem fizikailag még nem elég érett arra, hogy kimondja a számára bonyolult szavakat másfél évesen. Minden gyerek más, mindegyik máskor kezd beszélni, ismerek olyat, aki egy évesen már kis dumagép, és olyat is, aki háromévesen sem beszél... ezen ne lovagoljunk.
    Gyerek élvezi, hogy séta közben arról beszélgetünk, amiről ő szeretne, mert el tudja mutogatni nekem, hogy mi érdekli éppen. sokszor előfordul, hogy ha nem mutatná, akkor másról beszélnék neki - mert felnőttként teljesen másképp látjuk a világot, mint ők, akik még csak most ismerkednek vele. és amikor arról beszélek végül, ami őt érdekli, nagyon tud örülni!

    Lehet ócsárolni a jelelést, meg minek az, végülis mi is felnőttünk jelelés nélkül. Ez nem egy olyan dolog, ami nélkül nem lehet élni, egyszerűen csak egy pluszt ad az életünkbe, segíti, hogy még jobban megértsem a gyerekemet. Biztos enélkül is megérteném, de higyjétek el, így sokkal könnyebb. Bizonyos szituációkban egyszerűbb és gyorsabb megkérdeznem, hogy mit szeretne, mint találgatni :)

Címlap

top