Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmutogatja a baba, hogy mit álmodott

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 30. 13:07
Szomorú vagy vidám, éhes, vagy csak fázik - minden kismama mindennél jobban tudni szeretné, mit akar, hogyan érzi magát még beszélni nem tudó kisbabája. Vannak, akik nem várják ki az első szót.

Nők Lapja Café: ,,Szeretlek, anya\" - mi lenne, ha 4 hónaposan már tudná ezt?
  1. 2012. augusztus 30. 15:3851.

    Ha mar kotekedni akarsz ez nagyon nem jott be.

    25 eve angol nyelvu orszagban elek es nem erdekelnek az ilyen bullshitek. gondolom nincs a kifejezessel gondod.

     

    Az hogy en hogyan fejezem ki a velemenyemet az en dolgom.

     

    nem mondtam hogy imadott katad egy hulye tyuk, hanem azt hogy szerintem nevetseges felesleges es penzlehuzas. ezt tovabbra is tartom es ahogy nem ulok be az ezoteria meg a babayoga meg a hasonlo masok altal biztosan hasznosnak itelt tudomanyoknak  nem nagyon rendit meg a velemenyed.

     

    Mint mondtam jelelj ahogy akarsz csak ne vard hogy masok  rajongva helyeseljenek.

     

    En eleg ironikus szemely vagyok  amit nem kell a kozonsegesseggel keverni, ui. se el nem kuldtem senkit sot a nagytudasu Katat szoba se hoztam. Nekem az egesz nevetseges es felesleges.

     

    Nyilvan neked erre van penzed es meg hiszel is benne igy jo neked tegyed.

    En templomba se jarok  es mindaddig nincs bajom amig nem akar a hivo meggyozni hogy nekem is hinni kell. De ha meg akar gyozni akkor elutasitom mert idegesit.

     

    Egyebkent ha te 25 evi angol nyelvteruleten valo eles utan igy irsz es beszelsz magyarul mint en akkor majd megfontolok toled barmilyen velemenyt. Addig meg nem.

    előzmény:
    Kosárfonó (46)
    2012-08-30  15:30
  2. 2012. augusztus 30. 15:3350.
    Olyasmi,mint a Teletubbies fele agyatlansag.....ehhez birom hasonlitani.
    előzmény:
    Amarynda (42)
    2012-08-30  15:26
  3. 2012. augusztus 30. 15:3349.
    Úgy látom, egyes hozzászólóknak a lényeget sem a cikkből, sem a videóból nem sikerült mindenkinek megérteni, mint ahogy magát a jelelés lehetőségeit sem.
    Elég szánalmas, ha valaki pár mondat után hülyeségeket írogat véleményként, és a hsz-ből kiderül, hogy nem is olvasta végig a cikket... komolyan, ennek mi értelme van?!

    Mi is jelelünk, és nem azért, hogy "egy könyvet lapozgatva a fülét húzgálja", mint ahogy valaki itt oly okosan megjegyezte. Egyszerűen jó móka, gyerek is élvezi, hogy megértem, én is élvezem, ahogy a gyerek magyaráz - nagyon okos meglátásai vannak, nagyon sajnálnám, ha lemaradnék arról, ahogyan felfedezi a világot. Szeretem, hogy ismerem a gondolatait. Nem beszél, és nem azért, mert jelelünk, hanem azért, mert az én gyerekem fizikailag még nem elég érett arra, hogy kimondja a számára bonyolult szavakat másfél évesen. Minden gyerek más, mindegyik máskor kezd beszélni, ismerek olyat, aki egy évesen már kis dumagép, és olyat is, aki háromévesen sem beszél... ezen ne lovagoljunk.
    Gyerek élvezi, hogy séta közben arról beszélgetünk, amiről ő szeretne, mert el tudja mutogatni nekem, hogy mi érdekli éppen. sokszor előfordul, hogy ha nem mutatná, akkor másról beszélnék neki - mert felnőttként teljesen másképp látjuk a világot, mint ők, akik még csak most ismerkednek vele. és amikor arról beszélek végül, ami őt érdekli, nagyon tud örülni!

    Lehet ócsárolni a jelelést, meg minek az, végülis mi is felnőttünk jelelés nélkül. Ez nem egy olyan dolog, ami nélkül nem lehet élni, egyszerűen csak egy pluszt ad az életünkbe, segíti, hogy még jobban megértsem a gyerekemet. Biztos enélkül is megérteném, de higyjétek el, így sokkal könnyebb. Bizonyos szituációkban egyszerűbb és gyorsabb megkérdeznem, hogy mit szeretne, mint találgatni :)
  4. 2012. augusztus 30. 15:3248.

    Egyszem drága keresztfiamat az orvos utasítására le kellett szoktatni a mutogatásról(babajelelésről,csak 18 éve még nem így hívták) ,mert nem volt hajlandó beszélni.

    Sokkal egyszerűbb volt elmutogatnia mint mondania.

     

    A kisfiam 1,5 évesen már 150 szót mondott és összetett mondatokba beszélt,igaz születésétől folyamatosan beszéltem hozzá.

  5. 2012. augusztus 30. 15:3147.
    ojajaj szent szarvasboges ezt van aki komolyan gondolja???
    előzmény:
    évi* (44)
    2012-08-30  15:29
  6. 2012. augusztus 30. 15:3046.
    Jogod van hozzá, hogy azt gondolj amit akarsz. Az ahogyan írsz és amit írsz, rólad viszont mindent elárul.
    Nem kell sem érteni sem egyetérteni a módszerrel, de ezt úgy is ki lehet fejezni - úgy értem kultúráltan, - hogy sem azokat nem sérted meg akik ebben hisznek, sem azt a nagytudású szakembert aki ezt tanítja.
    Kata mögött 40 évnyi, szakemberek tucatjainak kutatási munkája, 2 jelnyelv nyelvvizsga és gyakorlatilag az elkötelezettség maximuma áll. Mert ő ebből nem él meg, (sajnos) az olyan buta és primitív hozzáállások miatt, mint a tied.
    A tanfolyam pedig egy családi vacsora ára. Persze van olyan aki ezt is kénytelen nélkülözni. Aki nem tud enni adni a gyerekének, ne menjen. A többieknek azt ajánlom, bátran menjenek, olyan sokat kapnak tőle és olyat amiről álmodni sem tudnak, míg meg nem ismerik a jelbeszéd lényegét.
    Beszélő embereknek találták ki a módszert és oktatják 40 éve Amerikában. Ott nagyon menő. De nyilván neked hiába ajánlanék angol nyelvű oldalakat, mert látom a magyarral is hadilábon állsz. De véleményed az nagyon van. Dolgozol amúgy vagy sok időd van otthon képzetlen, megkeseredett munkanélküliként? Több diplomás gyermekeid nem segítenek? 
    előzmény:
    Amarynda (34)
    2012-08-30  15:10
  7. 2012. augusztus 30. 15:2945.

    jo fej vagy, udito a mai agyonkomplikalt vilagban amikor egy fiatal anya ilyen egyszeruen es foldonjaro modon gondolkodik.

     

    Azert latom vannak paran itt akik nem elengedhetetlen szuksegletnek tartjak ezeket a dolgokat.

    előzmény:
    évi* (39)
    2012-08-30  15:21
  8. 2012. augusztus 30. 15:2944.

    Ki ne hagyd! Tuti találsz a youtube-on! :-)

     

    Megy a Mozart olyan stílusban, mint a Boci-boci tarka, közben néha valami baba prüntyög egyet-kettőt, meg néha van egy kis vízcsobogás. Én csak egy ilyet hallottam...

    előzmény:
    Amarynda (42)
    2012-08-30  15:26
  9. 2012. augusztus 30. 15:2743.

    Ez mind OK, nagyon aranyos, de nem értem, hogy miért kevesebb az a gyerek, aki majd cska két és fél évesen mondja meg, hogy piros az az autó, és nem jeleli el fél évesen.

     

    Nem kötekedés, tényleg érdekelnek az ellenvélemények!

     

    Nekem nincs semmilyen bizonyítási kényszerem a gyerekeimen keresztül. Fejlődnek szépen a saját ritmusukban, és én támogatom őket, ennyi.

    előzmény:
    Kosárfonó (37)
    2012-08-30  15:18
  10. 2012. augusztus 30. 15:2642.
    nem csodalom. mi a franc aza babazene????
    előzmény:
    évi* (41)
    2012-08-30  15:24
  11. 2012. augusztus 30. 15:2441.

    Ez igaz.

     

    Amúgy meg légyszi ne tépkedje magát csak azért, mert 7 óra van, mert urambocsá' még az is előfordulhat, hogy kivételesen előbb vacsorázunk, mert a többiek éhesek, és csak utána jön a fürcsike. :-)

     

    Tőlem lehet akár orgonista is, vagy tűzoltó, katona, vadakat terelő juhász... :-)

     

    Ja, igen,  a Babazenétől is kiver a víz. :-)

    Vagy Mozart eredetiben, vagy Süss fel nap eredetiben, de a prüntyögő Mozart nekem viselhetetlen.

    előzmény:
    Amarynda (35)
    2012-08-30  15:12
  12. 2012. augusztus 30. 15:2340.

     A megismetelhetetlen babakorbol azert talan masoknak is kijutott,megha tanult jelbeszed nelkül is.

    Nem gonosz fröcsöges ez,hanem nyilvanos forum,velemenynyilvanitasokkal. En,szemely szerint ha karosnak nem is,de felesleges dolognak tartom.A mai szülök tulfejlesztik,tulkepzik,tulajandekozzak a gyerekeiket (avagy a masik veglet:elhanyagoljak).

    Most mennyivel lesz kevesebb az a baba,aki majd ketevesen fog beszelni?

    Imadjatok Katat (halelluja),de nem kell fanatikusan követni egyetlen ilyeten iranyzatot sem.Szerintem. 

    előzmény:
    Kosárfonó (31)
    2012-08-30  14:52
  13. 2012. augusztus 30. 15:2139.

    Enyém ilyen esetben lemászott a székéről, felmászott a kanapéra, felhúzta a függönyt, és integetett Apának.

    Pont ugyanott vagyunk.

     

    Érdekelnek a tapasztalataitok, de csak mint egy érdekesség a világból.

     

    Nekem ez kicsit olyan, mint amikor első gyerkesként majdnem elhittem, hogy nem lehet élni babaúszás nélkül...

    Jártunk is, jó volt, és teljesen felesleges.

    Többet ért, hogy a családdal elutaztunk és pancsoltunk egy jót közösen.

    előzmény:
    Kosárfonó (33)
    2012-08-30  15:02
  14. 2012. augusztus 30. 15:2138.
    Az én lányom 3-4 hónaposan, ha éhes volt, akkor mindig elkezdte azt mondani, hogy mammmmamammmammmamamammmmmmammmm :) közben a kezét néha betömte a szájába... Nálunk se volt soha szükség ruhatépésre meg földhöz vágódásra, szerintem ezek nélkül is egész jól megértettük egymást, mindkét gyerekemmel. A kicsi 14 hónapos korában már szavakat mondott  (persze ő sem tisztán, de én megértettem) és ez annak volt köszönhető, hogy az együtt töltött idő alatt végig dumáltam hozzájuk, hiszen így tanulják meg az anyanyelvüket.
    előzmény:
    Zsifikati (23)
    2012-08-30  14:25
  15. 2012. augusztus 30. 15:1837.
    Amúgy Millát és Noelt ismerem. A játszótanfolyamont találkoztunk, amikor Noel 16 hónapos volt. Már akkor kb 150 jelet használt, ha jól emlékszem, és ez pillanatok alatt duplázódott. Rendkívül cizelláltan használta a jelbeszédet. Kompletten elmesélte mi történt vele aznap, és humorizált. 16 hónaposan. Csak lestem. És csodáltam. Noel másfél évesen ismerte a színeket...
    Aztán amikor az én lányom (mert fél év van köztük) ugyanezt letolta (bár összességében kevesebb jelet használt mint Noel) és 17 hónaposan már mondókázott, humorizált, 10-ig elszámolt és már csak a precíz és megértéshez használta a jelbeszédet, akkor már én is nagyon büszke voltam. Azóta is tartjuk a kapcsolatot Millával és rendszeresen gyűjtjük a gyerekek szóbeli beszólásait. Sokat nevetünk a két cserfes cukinkon!
  16. 2012. augusztus 30. 15:1636.

    az en fiam 10 honaposan jel nelkul emberi beszeddel kozolte hogy

    "apa mikor jon?"

     

    mire en mondtam hogy majd reggel jon mert dolgozik te meg elmessz aludni  es mire felebredsz itthon lesz.

     

    reggel felebredt es siman kerdezte'

     

    Feleberedtem apa megjott?"  semmifele jelek nem kellettek hozza.

    előzmény:
    Kosárfonó (33)
    2012-08-30  15:02
  17. 2012. augusztus 30. 15:1235.

    pl.nem kozolte veled a lanyod hogy most letepi magarol majd a ruhat hogy johessen veled furcsikezni, es utana cicikezni, vagy szopikazni.

     

    Egyszeruen besetalt  a furdokadba es puff egy jel nelkul elkezdett pocskolni a vizben.

     

    lefogadom te baba yogara se jarsz es nem zeneltel Mozartot a pocaklakonak. maradi szulo, nem is lesz a gyerekbol orgonista

    előzmény:
    évi* (32)
    2012-08-30  14:54
  18. 2012. augusztus 30. 15:1034.

    Ez szamunkra felesleges nevetseges es penzlehuzas. ezert vigyorgunk itt rajta joparan akik kepesek voltunk kommunikalni az aldott kata tudomanya nelkul is a gyerekeinkkel.

     

    Te meg adhatod neki a halat a joistenednek meg a katanak is, csak a penz se maradjon le mert Katatok morcos lesz.

     

    es nyugodtan jeleljetek miert befolyasol az teged hogy mi rohogunk rajta?

     

    Attol csak jeleljetek nyugodtan.

     

    az en gyerekem sem hulye sem suket nem volt es megertette amikor beszeltunk hozza . Amikor eljott az ideje mi is megertettuk ot.

     

    nem volt szukseg ra hogy mutogassak neki.

     

    de ez teged ne zavarjon jelelj tovabb nyugodtan.

    előzmény:
    Kosárfonó (31)
    2012-08-30  14:52
  19. 2012. augusztus 30. 15:0233.
    Kata!
    Azért mi is itt vagyunk lányommal karöltve, hogy hozzászóljuk. Kislányom összesen több mint 200 jelet használt (és bizonyos esetekben használ ma is 26 hónaposan, pl hangzavarban, titkos jelként, viccnek). 1 éves kora óta beszél, másfél évesen folyékonyan beszélt.
    DE 9 hónapos kora óta jelbeszél, 10 hónapos korától mondatokban!!!!! (nem eszem, mert apa autóval elmegy és az ablakból integetek). Csókolom, kinek a gyereke tudja ezt kifejezni 10 hónaposan????
    Az enyém ki tudta.
    Elalvás előtt 10 hónaposan mutatta: Apa, Anya és elaludt. MI jártunk a fejében és én ezt láttam, tudtam. Hisz "mondta". Ha csak ennyit kaptunk volna már megérte. De kifejezni sem tudom hálámat Katának, hogy mennyivel többet:
    Nekünk nem volt új babakocsink, új ruhánk, átlagos család vagyunk. De ebbe befektettünk és a legjobb befektetés a gyermek. A tanfolyam ára köszönőviszonyban sincs azzal amit ér!
  20. 2012. augusztus 30. 14:5432.
    Miről??? Szeretném tudni! Légyszi-légyszi áruld el!
    előzmény:
    Amarynda (30)
    2012-08-30  14:51
  21. 2012. augusztus 30. 14:5231.
    Én csak nézek mi van itt! Lányok! Ez szégyen ami itt folyik. Olyanról mondtok véleményt, amit nem is ismertek... De milyen formában, az a gáz.

    Milliárdok nőttek fel babajelbeszéd nélkül, de mi azon szerencsések vagunk akik Katához eljutottunk, jártunk, a jeleket a mai napig használjuk (26 hónapos a lányom) és ezt a csodát amit nekünk ez adott, ezt a pótolhatatlan, megismételhetetlen babakort ezt csakis neki köszönhetjük!!!!!!

    Az én gyerekem 1 éves korától már szépen elkezdett beszélni, másfél éves korára folyékonyan beszélt!!! A babajelbeszéddel viszont olyan sok pluszt is kaptunk ami úgy látom azok számára elképzelhetetlen, akik nem próbálták és mivel kvázi "lemaradtak" erről a lehetőségről, ezért csak a gonosz fröcsögés maradt nekik...

    (Amúgy a képen a kislányom guggol háttal a kantáros naciban. Imádjuk Katát és nagyon köszönjük neki amit tőle kaptunk és a Jóistennek hála, hogy rá találtunk!)
  22. 2012. augusztus 30. 14:5130.
    tipikus, nem tudod mirol maradtatok le
    előzmény:
    évi* (28)
    2012-08-30  14:48
  23. 2012. augusztus 30. 14:4929.

    Eppen ezen gondolkoztam. Hogy miert kellene szegenynek letepni magarol a ruhat? Elkesik a furdokadbol vagy mi a baj?

     

    na mindegy mindenki oda fizet ahova akar, de azert ugy tunik nem lesznek hosszu sorok a jeltanulo tanfolyamon.

     

    Azert most kicsit elrohogtem magam.

     

    Elgondoltam a gyerek elkezd ejjel bombolni anyuka meg jelel neki hogy miert sirsz gyerekem ahelyett hogy felvenne vagy megetetne vagy hasonlo. Gyerek tovabb visit konnyektol nem lat anya jelel az agy elott.

    uramisten es lyezusmarja

    előzmény:
    Zsifikati (21)
    2012-08-30  14:15
  24. 2012. augusztus 30. 14:4828.

    Én nagyon...

    Sosem kakiltunk együtt a gyerekkel, és nem is szopiztunk együtt. Sőt a fogunk sem egyszerre jött. :-)

     

    Ja, lehet, hogy azért, mert nem voltak pocaklakók...Ez van. :-)

    előzmény:
    Amarynda (26)
    2012-08-30  14:45
  25. 2012. augusztus 30. 14:4727.
    Könyörgöm, árulja már el valaki, hogy mennyit lehet elkérni ezért az okosságért!!! :-)

Címlap

top