Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

El akarok válni

Hadiyah
Létrehozva: 2012. augusztus 20. 14:24
Gyesen lévő vagy kis gyermeket nevelő egyedülálló anyák segítsetek. El akarok válni, de jelenleg a 11 hónapos babámmal vagyok Gyesen. Mire számíthatok?
  1. Torolt_felhasznalo_599243
    Torolt_felhasznalo_599243
    2012. augusztus 21. 13:03201.

     

     

    Így van!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (195)
    2012-08-21  12:32
  2. Torolt_felhasznalo_599243
    Torolt_felhasznalo_599243
    2012. augusztus 21. 13:02200.

     

     

    Ott meg van magyar nagykövetség...

    előzmény:
    edoa (191)
    2012-08-21  11:56
  3. Torolt_felhasznalo_599243
    Torolt_felhasznalo_599243
    2012. augusztus 21. 13:01199.

     

    "Tudod, sok történet van, ami igaz, ami arról szól, hogy visszatartják a gyereket, hogy szökni kellett..."

     

    A középkorban is sok történet szólt arról, hogy az amerikai indiánok nem is emberek, szörnyek, 3 fejük van, tüzet okádnak.... - tudod, miért?! Nehogy mások is ki akarjanak menni aranyat rabolni...  Mindig oka van mindennek.

    előzmény:
    Lora8 (190)
    2012-08-21  11:22
  4. Torolt_felhasznalo_599243
    Torolt_felhasznalo_599243
    2012. augusztus 21. 12:59198.

     

     

    Európán belül, európainak kinéző gyerekek esetében előfordulhat, hogy nem tökéletes az ellenőrzés a reptereken. De ha Tuniszba megyek gyerekkel, annyi nyelven kell beszereznem közjegyző előtt hitelesített papírt, ahány országon keresztül megyek, vagy, ami még célravezetőbb, rögtön a nagykövetségen szerzem be, ott azonnal megcsinálják arabul, olaszul/franciául/németül, a magyar pedig megvan (arról készül) domborpecséttel, aláírásokkal. És nem csak úgy, hogy nagyi viheti ezentúl mindig a gyreket, hanem a konkrét járat(ok)ra  (dátum, járatszám stb.) oda-vissza. Minden egyes esetnél újat kell csináltatni, és igen, kell a szülők beleegyezése, aláírása, tehát a konkrét esetnél maradva, ha a nő ilyet nem ír alá, nem tu dja kivinni a férfi a gyereket...legalábbis nem repülővel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349355 (187)
    2012-08-21  10:54
  5. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. augusztus 21. 12:45197.
    En a Kozel-Keleten elek, igaz, hogy nem Egyiptomban. Tavalyig tanitottam, a sajat csoportomnak kb. 1/3-a elvalt szulok gyereke volt, illetve mindig volt folyamatban egy valas a csoportjaimban, akiket tanitottam. Eloszor meg is voltam lepodve, en sem gondoltam volna, hogy szinte olyan a statisztika, mint otthon. Egyiptomrol tenyleg nem tudok nyilatkozni, annal azert egy joval civilizaltabb orszagban elunk, ahol a szulok sem eppen abbol a korbol kerultek ki, akiknel a primitiv szokasjogok meg eletben vannak. Ok valoszinuleg tudjak (es akarjak) a Koran iranymutatasait rendeltetesszeruen alkalmazni, ezert is tortenhetett meg, hogy mielott meg ilyenekre kerult volna a sor, mint amiket itt az NLC-n olvasni lehet, inkabb elvaltak, es a jozan esz szerint eltek tovabb az eletuket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349355 (194)
    2012-08-21  12:29
  6. 2012. augusztus 21. 12:41196.

    Kedves Lora!

     

    Ha figyelmesen visszaolvastad volna legalább az első 100 kommentelő hsz-ét,talán számodra is kiderült volna,hogy bizony vagyunk néhányan,akik ismerik,éltek,élnek,dolgoznak muszlim országban,személyesen ismernek muzulmánokat! Jól ismerik a kultúrájukat,szokásaikat,nőkhöz,vallásukhoz való viszonyukat,különös tekintettel arra,ahogy és ahányféleképpen ők maguk "értelmezik" a Koránt.

     

    Nem az itt megszólalók "keverik bele a vallást",hivatkoznak rá,hanem éppen a muszlimok azok,akik mindig,mindenbe a Koránra hivatkoznak,a vallásuk mögé bújva követik,követhetnek el világszerte rémes  dolgokat!

    Többek között vallásukra hivatkozva igen sajátosan értelmezik a nőkkel,nőkhöz való viszonyukat is,hülyének gondolva a nem muzulmánokat.

     

    Nehéz bármilyen értelmes tanácsot adni egy olyan nőnek,aki évekig  évelvakultan,ész nélkül sértegetett,kioktatott itt az nlc-n is mindenkit,a muszlimokkal kapcsolatban.

     

    Valamint nehéz bármyilyen segítséget adni egy olyan nőnek,aki keresztény európai kultúrában nevelkedett,majd "áttért" a muzulmán vallásra és  elhitte becstelen muszlim társa hazugságait - annak  ellenére,hogy ELŐRE figyelmeztették a buktatókra - mint egy agymosott.

     

    Ezek után jön segítséget kérni azokhoz,akiket előzőleg megvetett,kioktatott.

    Ez ugye kicsit sem furcsa??

    De az furcsa számodra,ahogy ezek a megbántott emberek most beszóltak és emlékeztették régebbi kommentjeire.

    Gratula!!

    előzmény:
    Lora8 (188)
    2012-08-21  11:04
  7. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. augusztus 21. 12:32195.
    Ez mar jatek a szavakkal! Tovabbra is ismetelni tudom magam: a magyar torvenyeket, a itelethozast NEM befolyasolja sem a muszlim vallas, sem pedig a szokasjogok! Ha Hadiya GYES-en van (azt irta), akkor gondolom, Magyarorszagon el. Magyarorszagon pedig akar megertitek, akar nem, a MAGYAR TORVENYEK SZERINT JARNAK EL! Elmondhatja barki a birosagon, hogy Egyiptomban mi a szokasjog, ha visszafogottabb birot kap ki, akkor max. megmosolyogja, ha kicsit hatarozattabbat, akkor el is igazitja a delikvenst, hogy hova menjen az egyiptomi szokasjogokkal. Kb. a sohivatalba.
    előzmény:
    Lora8 (193)
    2012-08-21  12:16
  8. Torolt_felhasznalo_349355
    Torolt_felhasznalo_349355
    2012. augusztus 21. 12:29194.

    Szerintem meg kizárt hogy elválhasson. Miből fizeti az ügyvédet? Tudtommal a nők nem dolgozhatnak, nincs saját jövedelmük.  Vagy tévedek?

     

    Na meg szerinted egy ügyvéd nem árulná be a férjnél  vagy annak családjánál ha kint él Egyiptomba hogy figyelj már a feleséged válni akar rakd már helyre, mert mekkora szégyen ez már etc etc.

     

    Szal lehet hogy elméletben van válás intézménye kint, de hogy gyakorlatilag kivitelezhetetlen én biztosra veszem. :( 

     

     

    előzmény:
    Lora8 (193)
    2012-08-21  12:16
  9. 2012. augusztus 21. 12:16193.

    Lila Szeder, köszi!

     

    Legalább Te helyesen írod:  "saját szabályaik törvényeik szokásjogaik vannak", ezt emlegetik itt sokan vallásként.

    Szokásjog nem= vallás!!!
    Egyiptomban is el lehet válni, nyilván a gyermekelhelyezés akkor a kinti törvények szerint folyik. Ha Hadiyah muszlim, akkor ezt tudnia kell, de a hozzászólók reakcióit akkor is túlzónak tartom, mert ahelyett, hogy két jó szót írnának, arról szólnak a bejegyzések, hogy megérdemli, kellett Neki az arab muszlim! 

    Értem én, hogy nem lehet segíteni, de mi szükség van a beszólásokra? Ez az amiért írtam ebbe a topikba és nem azért, mert én akkora segítségére lehetnék a topikindítónak! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349355 (192)
    2012-08-21  12:08
  10. Torolt_felhasznalo_349355
    Torolt_felhasznalo_349355
    2012. augusztus 21. 12:08192.

    Igen, ezt sokan mondták, mert csak ez a lehetőség van.

     

    De gondolj bele ez mint halottnak a csók :-(.

     

    Szeirnted a férje ezt hagyja? :O

    Eleve találjon olyan ügyvédet aki ezt az ügyet elvállalja-szerinted nem fog a kedves férj látogatást tenni az ügyvédnél? Nem ő lenne az első ugyanis :( az meg inkább visszaadja az ügyet mert nem teszi ki magát folyamatos inzultusoknak.

    De szerintem el se jut szegény topikinditó oda. Az ő közösségük egy zárt közösség, a férje minden lépéséről tud. Megtámogatja szegény nőt egy két pofonnal aztán elmegy a kedve a válástól.

     

    De ha mégis sikerülne elválnia, mi lesz vele? Testőrt fogad maga meg a gyerek mellé a nap 24 órájában az élete végéig? :O

    Nem fogja zaklatni, bántani őket? Majd pont egy arab nyeli le hogy egy nő  megalázza, nevetségessé tegye a barátai ismerősei előtt mert elmerészelte hagyni.

     

    Szerintem te nagyon naiv vagy.

     

    Ez az a helyzet amikor nem lehet mit tenni. :( Nehezen felfogható nekünk kivülállóaknak  tudom hogy ez van  és pont. El kell fogadni. Ő választotta, nyeljen, tűrjön. A nő nem egyenragú lény náluk.

     

    Nekem az egyetemen volt arab csoportársam. Művelt, diplomás, ápolt , nyugatot megjárt/ott élt/tanult  ember volt mégis helyén valónak tartotta ahogy ők  bánnak a nőkkel :(. Pedig voltak lánytestvérei- nem tekintette  őket egyenrangúnak magával  :O, talán nem is szerette őket. Ők nem tanulhattak, nem utazhattak, buta sorba voltak tartva. Róluk alig  mesélt valamit, csak akkor emlegette őket ha újabb gyereket szültek, vagy férjhez adták őket, és ezzel levolt a családnak a gond róluk.

     

    Ők más világ, és ezért nem is hagyják hogy bárki is beleavatkozzon az életükbe, saját szabályaik törvényeik szokásjogaik vannak, akik oda belekerülnek ezt tudomásul kell venniük.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Lora8 (190)
    2012-08-21  11:22
  11. 2012. augusztus 21. 11:56191.

    A 2 evvel ezelotti (hirhedt) topikban Hadiya azt mondta, Egyiptomban el.

    Szegeny feje...

    Nagy baj lehet, ha ide jon segitseget kerni.

    Azert remelem, van az itt olvasok kozott, aki tud neki segiteni. 

    előzmény:
    Lora8 (190)
    2012-08-21  11:22
  12. 2012. augusztus 21. 11:22190.

    A javaslatom annyi, ami már elhangzott, ha Magyarországon élnek, akkor ügyvéd megkeresése és a válás elindítása. Ha külföldön van és olyan országban amelyben - ahogy itt többen írták - bármit megtesznek, hogy ne engedjék el Őt és a gyermeket, akkor csak a szökést tudja tervezni.

    Szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, nem váltam még soha, úgyhogy több gyakorlati tanácsot én nem tudok adni!

     

    Amarynda (bocs, ha rosszul írom)!

    Tudod, sok történet van, ami igaz, ami arról szól, hogy visszatartják a gyereket, hogy szökni kellett... de nem a Korán mondja azt, hogy zárd be a gyereket és az anyját, hogy nehogy elszökjön! Ha Hadiyah muszlima, akkor tisztába kell lennie a lehetőségeivel. Gondolom azért nyitott topikot, hogy kapjon egy kis támogatást, kis megerősítést a döntést illetően, de csak azt olvashatja, hogy a vallását szidják. 

     

    Engem nemcsak az szomorít el, hogy senkinek nincs a hölgyhöz egy jó szava - tisztelet a kivételnek - hanem, hogy ostoba, tudással nem rendelkező emberek szidnak egy vallás, egy embercsoportot, anélkül, hogy valójában, hangsúlyozom, valójában ismernék a vallást, a szokásokat, a körülményeket!  Bezzeg, ha a magyarok vannak szidva, hasonlóan "nyitott" és felvilágosult emberek által, azt kikérik maguknak, hogy milyen jogon....

    Nekem ebből a topikból már megint a jó magyar mentalitás köszön vissza... ha megdöglött a lovam, akkor dögöljön meg a szomszédé is! 

    Akinek nem inge...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (189)
    2012-08-21  11:07
  13. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. augusztus 21. 11:07189.
    Kivancsian varom, hogy te mit javasolsz neki.
    előzmény:
    Lora8 (188)
    2012-08-21  11:04
  14. 2012. augusztus 21. 11:04188.

    Hadiyah!

    Sok erőt és kitartást! 

     

    Más... meglepődtem egyesek milyen magas lóról tudnak beszélni az iszlámról és a muszlimokról úgy, hogy még csak nem is láttak egyet sem soha!

    Javaslom, mielőtt bármilyen vallásról és embercsoportokról véleményt formálnak egyesek, olvassanak, tájékozódjanak! Különböző arab országokban a valllás mellett rengeteg hagyomány él, amelyet sokan - tudatlanul - a vallásnak tulajdonítanak, pedig nincs hozzá köze... 

     

    Felháborodtam azon, hogy itt vagy egy nő, bármilyen hozzászólásai is voltak az előzőekben, aki segítséget kér, konkrét tanácsokat, és a 200 hozzászólásból kb. 10 szól arról, hogy mit tehetne, a fennmaradó 190 pedig a vallást ócsárolja vagy Hadiyah-t, mely szerint megérdemelte, hogy ide jutott, hiszen egy arab muszlim mellett mi más is lehetne a sorsa...

     

     

    Szomorú vagyok, hogy magyar nők így viselkednek egymással, hogy ahelyett, hogy pár szóval segítenének inkább még belerúgnak az emberbe...  

     

     

     

    előzmény:
    Hadiyah (1)
    2012-08-20  14:24
  15. Torolt_felhasznalo_349355
    Torolt_felhasznalo_349355
    2012. augusztus 21. 10:54187.

    :(

     

    Bizony. De kapaszkodj meg :). Kb 10 éve, féltesom, én , és a 9 éves unokatesom mentünk Madridba Frankfurti átszállással Budapestről.  A kutya nem kérdezte tőlünk sehol hogy ki az a kislány, mi közünk hozzá.

     

    Egyébként idén nyáron a tesom, a párja, és annak 11 éves kisfia volt pár napot Párizsban, Brüsszelben (repcsivel), a nagymamával Szlovéniában (autóval) és sehol nem kérték a papírt-holott előrelátóak voltak három nyelvre fordítatták le hogy anyuka beleegyezésével történik az utazás.

     

    Igen, így belegondolva tényleg kemény, hogy csak jöhetnek-mehetnek-vihetik a gyerekeket és nem sok helyen kérdeznek- mert gondolom valahol biztos kérik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (186)
    2012-08-21  10:41
  16. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. augusztus 21. 10:41186.
    Hat ezen most teljesen le vagyok dobbenve, hogy ennyi eleg, es kint is van egy gyerek az orszagbol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349355 (185)
    2012-08-21  10:25
  17. Torolt_felhasznalo_349355
    Torolt_felhasznalo_349355
    2012. augusztus 21. 10:25185.

    Mivel nem  közjegyző által hitelesített aláírás kell :), így a "határon" honnan is tudják hogy valós vagy sem?!

     

    Mi is amikor megyünk egy egyszerű aláírás apukától, személyigaz.szám. oszt csókolom odamegyünk ahova akarunk. Egyébként nem nagyon kérik ám :O, látják hogy férfi nő kisgyerek együtt utazik , kapásból gondolják hogy ők egy család.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (184)
    2012-08-21  10:15
  18. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. augusztus 21. 10:15184.
    Engem az erdekelne, hogy manapsag hogy tud egy arab nevu, arab szarmazasu ferfi kivinni Magyarorszag teruleterol egy gyereket egyedul! Komolyan, egyszeruen nem ertem! Ugyanis a hataron fel kell mutatni a masik szulo IRASBELI beleegyezeset!
  19. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. augusztus 21. 09:48183.

    Szioka :)

     

    Tudod Amarynda, szerintem amig nem AKARJAK elvalasztani a hituket a magyar torvenyek adta lehetosegektol, addig nem is lehet ezeken a dolgokon segiteni.

     

    Azt nem hiszem el, hogy egy embernek ilyen veszhelyzetben nincs egyetlen ismerose, rokona, baratja sem, ahova azonnal elmehetne a gyerekevel, hogy meghuzza magat. Meg nekem is lenne itt, ha a gyerekkel ilyen veszelyben lennenk, illetve az fenyegetne, hogy elveszik tolem!

    Egyet kellene megerteni: a magyar hatosagokat, birosagokat NEM ERDEKLI a vallas. NEM a vallas az alapja az itelethozasnak! Tehat VAN, lenne LEHETOSEG. Nem tudom, hogy hanyszor irtam le tegnap, hogy mi lenne ennek a menete, ami nem a vallason mulik. De valahogy mindig visszakeveredunk a vallas temahoz... 

  20. 2012. augusztus 21. 09:30182.

    Kedves Amarynda!

     

    Az ember néha követ el hibákat... 

     

    Valóban nem mérte fel, mekkora probléma forrása lehet az eltérő vallás,  és kultúra... talán szerelmes lett, nem látta a veszélyeket, és azt hitte, működni fog a kapcsolatuk... 

     

    Sajnos tévedett:(

     

     

  21. 2012. augusztus 21. 08:47181.

    Kedves Hadiyah!

     

    Nem lehetsz könnyű helyzetben.

     

    Egy film jutott az eszembe, amit sok évvel ezelőtt láttam, nagyon megrázó.

    Gyermekrablás - Jordániai akció (Desperate Rescue: The Cathy Mahone Story)

     

    Sok erőt és kitartást kívánok neked!

     

    előzmény:
    Hadiyah (1)
    2012-08-20  14:24
  22. Torolt_felhasznalo_350322
    Torolt_felhasznalo_350322
    2012. augusztus 21. 07:22180.
    Tévedés. Összeházasodtak. Csak a pasas ütötte verte a nöt a szülés után. S mivel az utód egy kislány volt, a pasas nem tartotta akkora értéknek a saját gyerekét, hogy válás után is érdeklödjön felöle. Hozzáteszem kiderült a pasasnak elsösorban egy letelepedési engedély és egy európai állampolgárság kellett, nem a feleség és a gyerek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599243 (172)
    2012-08-21  00:11
  23. Torolt_felhasznalo_350322
    Torolt_felhasznalo_350322
    2012. augusztus 21. 07:18179.

    Persze hogy volt baj a növel is. Önbizalomhiányos volt és kapcsolatfüggö, aki azt hiszi csak akkor van értéke ha férjnél van, de legalább egy pasija van... 

     

    De öszintén szólva erre azért kissé himsovén magyar társadalmunk rendesen rá is erösit. Sok nö inkább megalkuszik egy szar kapcsolattal, ahol a felét se kapja vissza annak amit ö ad, minthogy kihajitsa a semmirekellö ipsét és új életet kezdjen... esetleg mindezt egyedül. Meg hogy esik egy 30 feletti kissé molett, kissé csunyácska, nem kifejezetten magas intelligenciával rendelkezö, de egyébként nagyon kedves, odaadó és családcentrikus nönek, mikor a sokadik pasas is átgázolt rajta és az érzelmein? Szerintem nem csoda, hogy az elsö "kicsit más" pasas leveszi a lábáról...

     

    Nem vitatom tehát ezeknek a nöknek a felelösségét. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599243 (171)
    2012-08-21  00:10
  24. 2012. augusztus 21. 06:05178.

    hehe, nem isznak a muszlimok? na ne hulyits mar! ott nem isznak, mert nincs pia, jobban mondva, a szegenyek nem isznak, mert nem tudjak megfizetni a csempeszarut! itt, Europaban isznak bizony! azt pedig ne feszegessuk hogy a muszlimok hany not gyilkolnak meg a legkisebb vetsegert is, mert errol nincs adat, hiszen ez ott nem is igazan BT kategoria, hanem becsuletbeli ugy. (nesze neked civilizacio!)

     

    igen, itt is rossz sok no helyzete. de megvan a lehetoseg a valtasra barmikor, az embernek, nemre valo tekintet nelkul jaro szabadsag jogan...  ez pedig az ember leges-leges-legbecsesebb, es legmagasztosabb joga. ebbol a szegeny muszlim noknek semmi sem jutott... (most ne gyere az iszlam nok gyermeteg jogaival, mert kirohoglek. olyan jogaik nincsenek, amelyek szerint maguk donthetnek az eletukrol)

     

    az "is" szocskat nem benne felejtettem, hanem arra gondoltam, hogy amikor vitaztunk a muszlim nokkel, mindegyik ugy irogatott, mint akiknek kiraboltak a fejebol a szurkeallomanyt, ketto kivetelevel, legalabbis kettonek hittem... ra kellett jonnom, hogy o IS a kirablottak kozott van, de jol titkolta... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599243 (173)
    2012-08-21  00:29
  25. 2012. augusztus 21. 05:48177.

    nahat! igazan szerencses a baratnod hogy a sajat hajanak maga urnoje... ez mar maga a dontesi luxus netovabbja...

    gondolom minden egyebben is sajat kutfobol dontenek, foleg pont az algir nok.:-) mikor/hova/miert, mettol/meddig. ez vonatkozik munkara, utazasra, emberi kapcsolatokra, szabad ide-oda jarkalasra, tanulasra, es egyaltalan az elet osszes teruletere, igy van? 

    igazan rossz ember az, aki feltetelezi hogy hogy minden elobb felsorolt cselekedethez egy himnemu csaladtag beleegyezese szukseges, de igazan nem kell keseregni. a hajat le lehet -ezek szerint- vagni, a kendo(vagy mi az istennyila) alatt ugysem latszik... 


    nincs kedvem ehhez a menethez, es nagyon unom hogy hulyenek neztek minket. nem azt allitom hogy nincsenek jo hazassagok, mert vannak egeszen biztosan, de az is biztos, hogy a muzulmanoknal a csak a termeszeti nepek tartjak sulyosabb rabszolgasagban a felesegeiket, de meg ok sem minden esetben. 

    unom mar a kodositeseiteket, csak akkor hinnem el a szep meset, ha azok a nok nem lennenek KENYTELENEK ugy elni ahogy az nekik elo van irva, hanem a mondjuk ugyanolyan szabadsagjoggal rendelkeznenek mint mi, es megis a ketrecet valasztanak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599243 (175)
    2012-08-21  00:38

Címlap

top