Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cigifüst a szomszédból2012

Norina2004
Létrehozva: 2012. augusztus 19. 17:06

Sziasztok!

 

Hátha ha kipuffogom itt magam,az oldja a frusztrációm. :)

 

Sajna társasházban bírtunk csak lakást venni vagy 9 éve. A környék és a ház is jó volt sokáig. Míg nem valamelyik lakásba cigizős lakó költözött. Ha nyitva van az ablak, ha nincs, a füst csak ömlik befelé.Mondjuk csukott ablaknál ötletem sincs,honnan jön...Én tudom,hogy a saját lakásában azt tehet,amit akar, mi nem is szólunk, főleg,hogy nem tudjuk,ki lehet az.Legalábbis biztosra nem.

Időközben ez egyre jobban frusztrál,mert a 3 éves gyerekem szobáját sem kíméli,én meg újra terhes vagyok,és egy csomószor arra ébredünk éjjel,hogy fulladunk meg... 

 

Ez valami borzasztó... Nagyon el vagyok keseredve,mert úgy érzem,hogy nem tehetünk ellene semmit. És elköltözni sem megoldás,mert hátha még rosszabb lakókörnyezetbe kerülünk...

 

Küzd valaki hasonló problémával?

 

Üdv:

Norina

  1. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 20. 14:01276.
    Te dögöjjé' meg, mert a cigi sokkal rosszabb, értem? 
    előzmény:
    Prunus Spinosa (272)
    2012-08-20  13:36
  2. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 20. 14:00275.
    Hajaj, hol állítottam én azt, hogy a fuldoklás kizárólag pszichés eredetű? Azt állítottam csupán, hogy egy nem a közvetlen környezetemben elszívott szál cigaretta füstjétől fuldokolni a., valami komoly tüdőproblémára, b., pszichés rápörgésre utal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (273)
    2012-08-20  13:53
  3. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. augusztus 20. 13:55274.

    Sziasztok!

     

    Nem vitát akartam generálni, vicces, hogy mivé bír alakulni egy egyszerű társalgós topic.

     

    "Sajna" saját lakás, nem bérlők vagyunk, ettől nehéz a helyzet. Egy régen épült panel jellegű téglaház. De a falak minőségéből ítélve több benne a panel. (Képtelenség felszegezni rá bármit is.) A szigetelés jó ötlet, de tényleg vajon hol kellene? A nyílászárók jók,ahogy írtam,és amikor onnan dől a füst,akkor megoldás a becsukásuk. 

     

    Írta valaki,hogy rakjunk laminált padlót.Én is gondoltam erre, de azon nagyon kopog minden, akkor meg tényleg percenként szaladgálna fel a lentebb említett lakó,hogy zörög a gyerek.  Szőnyeget meg nem lehet minden cmre tenni, a padlószőnyeget meg nem szeretem.

     

    Külön köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat, igazából a fő célom az ötletgyűjtés volt a megoldásra. Örülök,hogy néhol a költözés végül segített... De ez elég durva alternatíva... 

     

    Csendike keresett,ha jól láttam, én nem tudok egész nap online lenni, időnként benézek, végigolvasom a topicot, és összegezve válaszolok. Nem vagyok egy nagy fórumozó,belátom. :)

     

    Üdv Mindenkinek,kellemes napot!

    Norina

    idézet:
    Norina2004 (269)
    2012-08-20 12:20:39

    ??????????????

     

    mi van ebben nehez ?

     

    Tulajdonos vagy egy tarsashazban.

    Van lakogyules , ugye ?

    Az egeszseged az fontos , ugye ?

    Beszelj rola lakogyulesen , es kerjed , hogy minden lakas legyen elszigetelve , mert nem normalis dolog a tobbiek budos cigarettajat erezned es a picinyeidet passziv dohanyossa tenni .

    Pont.

     

    Minden lakasnak van tervrajza , mert ha valami baj van , viz és villanyvezetekkel pl , ezzel keresik a csatlakozasokat es az elhelyezeseket ... Ki kell bontani a falat a konnektoroknal , a vezetekeknel es belespriccelni tagulo habszivacs szigetelot...utana vissza-gipsz , vissza-festek.... Nem nagy dolog es nem lesz egetvero arban.

     

     

    előzmény:
    Norina2004 (269)
    2012-08-20  12:20
  4. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. augusztus 20. 13:53273.

    A fuldoklással az a helyzet, hogy igenis létezik objektíve, a nagyon kis szemcseméretű anyagok (cigifüst, korom, kipufogó, szálló por stb) okozzák az arra érzékenyeknél. Pl nálam, ha heteken keresztül rendszeresen randevúzom középkori papírral, mint pl ezen a nyáron, akkor elkezdem a nevezett anyagoktól a fuldoklást. A befúvókás gyógyszertől megint pár hét, mire elmúlik, de az a 2-3 hónap, amíg élvezem ezt az állapotot, nagyon nem vicces. És nem én találom ki agyból.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (234)
    2012-08-20  10:15
  5. 2012. augusztus 20. 13:36272.

    Csókolom, azok hol jelentkezhetnek, akik HANGérzékenyek?

    Én speciel igen heves agyvihart kapok attól, mikor valaki beindítja a klímáját, és feszt a mellettünk lévő bádoglemezre csepeg. Vagy meglocsolja hajnalban a virágait, és a mi redőnyünkön kopog a víz.

    És igenis egészségkárosító, mert nagyon ideges leszek tőle, felmegy a vérnyomásom is tőle.

  6. Torolt_felhasznalo_664184
    Torolt_felhasznalo_664184
    2012. augusztus 20. 12:26271.

    Ebben hol van az én hozzászólásom?! Ha már idézet...

    Eda jól kérdezte, akkor hová menjünk? Ha otthon ne, erkélyen ne, munkahelyen ne, utcán ne....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776746 (226)
    2012-08-20  09:51
  7. 2012. augusztus 20. 12:22270.

    igazad van

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (266)
    2012-08-20  12:07
  8. 2012. augusztus 20. 12:20269.

    Sziasztok!

     

    Nem vitát akartam generálni, vicces, hogy mivé bír alakulni egy egyszerű társalgós topic.

     

    "Sajna" saját lakás, nem bérlők vagyunk, ettől nehéz a helyzet. Egy régen épült panel jellegű téglaház. De a falak minőségéből ítélve több benne a panel. (Képtelenség felszegezni rá bármit is.) A szigetelés jó ötlet, de tényleg vajon hol kellene? A nyílászárók jók,ahogy írtam,és amikor onnan dől a füst,akkor megoldás a becsukásuk. 

     

    Írta valaki,hogy rakjunk laminált padlót.Én is gondoltam erre, de azon nagyon kopog minden, akkor meg tényleg percenként szaladgálna fel a lentebb említett lakó,hogy zörög a gyerek.  Szőnyeget meg nem lehet minden cmre tenni, a padlószőnyeget meg nem szeretem.

     

    Külön köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat, igazából a fő célom az ötletgyűjtés volt a megoldásra. Örülök,hogy néhol a költözés végül segített... De ez elég durva alternatíva... 

     

    Csendike keresett,ha jól láttam, én nem tudok egész nap online lenni, időnként benézek, végigolvasom a topicot, és összegezve válaszolok. Nem vagyok egy nagy fórumozó,belátom. :)

     

    Üdv Mindenkinek,kellemes napot!

    Norina

  9. 2012. augusztus 20. 12:20268.
    Orvosnál száz éve nem voltam, nem köhögök, nincs semmi bajom egyenlőre. A tüdőgondozó meg így is tele van és nem a cigifüstől. A TB-t fizetem nem ingyenélő vagyok. Nem sajnálom a GYEST+GYED-et nem azért írtam. Csak néha az orrunknál is tovább is kellene látni. Azért emelik a cigi adóját, mert kevés adó folyt be, de ugyan akkor tiltjuk is. Ha belemegyünk mi a káros és mi az egészséges akkor még nagyobb vita kerekedne. Ne autóz, ne buszoz, csak gyalog járj( esetleg kerékpár) Na akkor meg más adó is szóba jöhet, mert a költségvetésben nincs elég pénz. A normális embernél azért megvannak a dohányzás alap szabályai, de itt most az ember saját lakásáról van szó ami szerintem mindekine joga úgy használni ahogy akarja amíg nem közveszélyes. De, hogy a cigit is betiltsuk azért sok. Ha megteszik akkor meg majd a rendőrség erre fog szakosodni? Ki kit jelent fel többet?
    előzmény:
    SSszonja (264)
    2012-08-20  11:39
  10. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2012. augusztus 20. 12:08267.

    Hasonló problémával küzdök, csak az ok nem a cigifüst, családi házban az nem gond. Viszont minden hétvégén szívom a cserépkályhában égetett kábel füstjét, kiviszem a mosott ruhát teregetni, érzem a bűzt, és hozom vissza a ruhákat, csukom be az ablakokat. A rendőrség nem foglalkozik vele, pedig köztudott a kábel nem terem, azt valahonnét el kell lopni,aztán lehet belőle rézdrótot kinyerni. Most tartok ott, hogy a környezetvédőkhöz fordulok, kérek tanácsot, bejelentést teszek, mert törvényben van, hogy sem kazánban, sem kályhában nem égethető olyan anyag, aminek a füstje mérgező és rákkeltő. Lehet bejelentést tenni,  kimennek légszennyezetséget mérni, ha az eredmény jóval a megengedett felett van, eljárás indul. Ez a kémény kb 1 órán át okádja a fekete, büdös füstöt.

    Voltam az önkormányzatnál, feljegyezték a panaszom, válasz, intézkedés sehol. A tettes nem tartozik abba a kategóriába, akivel értelmesen meg lehetne beszélni. A kerti égetést beszüntette, mert szóltam neki, hogy már ne szombaton csinálja, amikor mindenki mos. Most bent égeti kályhában,az egész utca tele van a füstjével.

    Neked is ajánlom, hogy kérj a Környezetvédelemtől mérést, akkor megtudod, mennyi káros anyagot szívsz.

    előzmény:
    Norina2004 (1)
    2012-08-19  17:06
  11. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 20. 12:07266.

    Nekem mindig az egyik tüdőgyógyász ismerősöm jut az eszembe, aki állandóan panaszkodott, milyen "szar a beteganyag". Rémesen utálta és megvetette a dohányosokat (5 éve volt csak a szakmában, nem is értettem, miért ezt választotta), mert rongálják az egészségüket és neki kell velük foglalkoznia. Hozzátenném, hogy az illető mintegy 20-30 kiló túlsúllyal rendelkezett.

    Lehet ujjal mutogatni, hogy a mocsok dohányost nekem kell gyógyíttatnom (aki egyébként több jövedéki adót fizet egy hónapban a cigi után, mint egy átlagkereső TB-járuléka, múltkor kiszámoltam), de a túlsúlyosokat is, meg a veleszületett diabeteszeseket is ésatöbbi. Nevetséges ezen rugózni. 

    előzmény:
    eda-1952 (265)
    2012-08-20  11:51
  12. 2012. augusztus 20. 11:51265.
    Tényleg az.
    előzmény:
    SSszonja (264)
    2012-08-20  11:39
  13. 2012. augusztus 20. 11:39264.
    Neked meg az ő családja adójából a tüdőgondozásodat rosszabb esetben a tüdőátültetésedet:))) Az meg neked jár majd:)) hagyjuk már ezt, nevetséges.
    előzmény:
    csí00 (262)
    2012-08-20  11:25
  14. 2012. augusztus 20. 11:38263.
    Jó.Azért ez nagy szó, mert arrafelé, ahol te laksz, ágybahozzák a kedves vendégnek a jóféle pálinkát vagy mit, hogy az a szokás, mert használ az emésztésnek. És nagyon megsértődnek, ha nem issza meg az ember...(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872096 (261)
    2012-08-20  11:20
  15. 2012. augusztus 20. 11:25262.

    Halkan megjegyzem a vitainditónak, hogy a jövedéki adóból fizetik majd neki a GYED/-et, GYES-t, családipótlékot is. Mert különben az államnak nem lenne rá elég pénze! Úgye az JÁR neki?

    És ha majd megszületik a gyereke és sírni fog éjjel és a szomszéd is felébred akkor ő fog topikot nyitni? Tanuljunk meg már egymás mellett élni!

    Örök harc lesz a dohányos és nem dohányos közöt. Megoldást meg szerintem az előtő hozzászólok leírták már. Nagyon nagy dívat lett mostanában a cigizőket üldözni!

    Érthetetlen számomra a cigi füst átmenése a másik lakásba, már csak azért sem mert több réteg falazóanyag van közöttük!

    Amíg panelben laktam akkor meg a különböző ételszagok erjengtek a házba, elég volt kiállni az erkélyre és onnan ötletet meríteni, de van olyan étekszag amit nem bírok akkor jelentsem fel mert rosszul vagyok tőle? Értelmetlen az egész vita, el kell költözni tanyára jó ,essze mindenkitől! De ha netán kutyája lesz akkor meg az fogja zavarni. mert hát az meg egész éjjel ugatni fog.

    A családi ház sem megoldás mert a " piszok" szomszédok képesek esténként szalonnát sütni, meg grillezni (én is) és 3 utcával arrébb is lehet érezni a füstöt. Annyira megvan már kímélve az immunrendszerünk, hogy most már ezekbe fogunk belehalni.

    előzmény:
    SSszonja (252)
    2012-08-20  10:58
  16. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2012. augusztus 20. 11:20261.
    Azért vannak népcsoportok ahol ezt is sikerül megértetni az emberekkel . A minap voltam egy esküvőn ahol egy csep alkohol nem volt és 200 pár volt jelen . Igaz a végire egyeseknél már jelentkeztek az evonási tünetek mert elcsiptem egy beszélgetést .
    - Már nagyon szomjazom .
    - Te szomjazól  ? Itt az élet fórássánál  ?
    előzmény:
    eda-1952 (260)
    2012-08-20  11:14
  17. 2012. augusztus 20. 11:14260.
    Nem. Én egyszerűen nem szeretem az alkoholt. Viszont  egy bagóst sem tudsz, aki megpróbálna rábeszélni valakit, hogy gyújtson rá, mert az alapvető udvariassághoz tartozik, ha valakik cigiznek kultúráltan valamilyen alkalomból,  akkor ő sem hal bele. Ivásnál ez meg alap itthon, éppen múltkor magyarázták meg nekem egy topikban, hogy egy kis kerti sütögetésnél senki nem hal bele, ha iszik a többiekkel egy pohárkával. És nem értette, hogy miért tiltakozom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (241)
    2012-08-20  10:33
  18. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2012. augusztus 20. 11:13259.
    Kellene eről is itt cikkezenek ...hogy vésödjön be a köztudatba ... no meg nlc-és bögre helyett a nyereményjátékoknál azt ossztogatnák .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (258)
    2012-08-20  11:10
  19. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 20. 11:10258.
    Azt tudjátok, hogy a műbrét eredetileg hisztéria kezelésére találták fel? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872096 (257)
    2012-08-20  11:06
  20. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2012. augusztus 20. 11:06257.
    Innkább egy vibrátort mert az bíztosítja , hogy mélyen meg édesdeden alszik  bármilyen zajban .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (256)
    2012-08-20  11:04
  21. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 20. 11:04256.
    Csak mondom, hogy már most gondolkozz el az újszülöttre szerelhető hangtompító lehetőségeken, mert a gyereksírás hangos, éjjel felkelti a szomszédot és az alváshiány igencsak egészségkárosító. Én szóltam 
    előzmény:
    SSszonja (252)
    2012-08-20  10:58
  22. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 20. 11:02255.
    Az árnyalatnyi különbség, ha valaki kompromisszumot kér, ahhoz képest, hogy én ne csináljak valamit. Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (254)
    2012-08-20  10:58
  23. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. augusztus 20. 10:58254.

    Elolvastam és arra válaszoltam. Lehet, hogy hülye a kérő szomszéd, lehet, hogy nem. De az ő hülyesége miatt nem kell kiröhogni, mert az a te viselkedésed, az övé meg az övé.

     

    Na, megyek grillezni, szisztok  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (250)
    2012-08-20  10:53
  24. 2012. augusztus 20. 10:58253.

    De te, bár soha nem jártál nála,  tudod, hogy fekete a menyezet, és milyen a függöny...... 

     

     

     

    Bár írtam, hogy nem fogok válaszolni, de azért neked írok, mert roppant nagy tévedésben vagy.

     

    Sehol nem írtam, hogy nem jártam nála. A gondnok hetente jön fel hozzám, hogy tőlem ázik. Egyszer a rendőröknek azt mondta, hogy felszedtem a járólapot az előszobában és ott öntözöm le a vizet.

     

    A rendőrök is szörnyűlködtek a lakás láttán. (ki kellett hívnom a rendőrséget, mert azzal fenyegetett, hogy felrobbantja a házat)

     

    Jártam már a pasi lakásában, de inkább nem kommentelem a látottakat.

     

    A felesége is 2001-ben azért hagyta ott, mert rendetlen és koszos. Ja és még paranoiás. Megkeseríti a lakók életét.

     

    Ezt a lakást még az életben nem festette ki senki, sőt festő az ajtóból sem látta. Még az eredeti házgyári tapéta van a falon, ami eredetileg halvány sárga -rózsaszín csíkos volt. Minden az eredeti.

     

    Az ablakok állandóan nyitva vannak nála, így be lehet látni és a függöny is jól látható, hogy legalább 20 éve nem látott vizet(maximum ha beesett az eső).

     

    Az ablak is olyan retkes, hogy lassan ki sem látni rajta.

    Amikor nyitva van az ablak látni a kereten hol fogja meg, mert a fehérre festett ablak ahol megfogja fekete.

     

    Én sosem dohányoztam otthon. Nem szeretem ha a lakásom cigarettától bűzlik.  Mindig figyelemmel voltam az olyan emberekre akik nem dohányoztak.

    A családomban sokan dohányoznak, de nálam ki van téve egy kis tábla az előszobában TILOS A DOHÁNYZÁS AZ EGÉSZ LAKÁSBAN!

    Lehet, hogy neked nevettséges, de nálam természetes. Senki nem vitázik miatta. 

     

    Végezetül. a szomszédja is szenved a füsttől, mert hozzá mégjobban átáramlik. Erkélye pedig nincs.

     

    Azt sem tudod mire válaszoltál, mert olyan dolgokat hoztál fel, amiket meg sem említettem.

     

     

     

    előzmény:
    Tourvelt (178)
    2012-08-20  02:48
  25. 2012. augusztus 20. 10:58252.
    Senki nem vette volna célba a dohányos szomszédot ha a füstje nem menne át a másik lakásba zavarza ezzel a nemdohányzót... szerinted kinek kell tennie ez ellen? a nemdohányos kussoljon és szagolja a bűzt? vagy esetleg ha jelzi a problémát a szomszédjának neki kellene valamit változtatnia? Te hogyan oldanád meg a problémát ha Te lennél a dohányos akinek a füstje zavarja a szomszédjában lakót? Itt nem arról van szó, hogy a lakásában nem csinálhat amit akar hanem arról, hogy amit csinál az zavar másokat. Ehhez pedig nincs joga.
    előzmény:
    csí00 (248)
    2012-08-20  10:47

Címlap

top