Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csak ismerőssel lehet álláshoz jutni?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 17. 10:32
Aki már fél éve állást keres, hajlamos összeesküvés-elméleteket gyártani. Nem vesznek fel, mert másnak kell az állás, mert nincs ismerősöm, mert túlképzett vagyok... Molnár-Szabó Zsuzsa, a Randstad Hungary vezető tanácsadója szerint nem mindig ezek az okok.

Nők Lapja Café: Tényleg csak ismerőssel lehet álláshoz jutni?
  1. 2012. augusztus 17. 17:0651.

    "próbaidő alatt NEM JÁR szabadság"

     

    Én is így tudtam, te mégis azt írtad, hogy már négyen is próbaidő alatt MENTEK szabadságra. Ha megtehették, miért ne tették volna? Ki védje az ő érdekeiket, ha nem ők, saját maguk?

     

    "nehogy már azért bűnhődjön az aktuális munkaáltató, mert az előző cég"

     

    Nem bűnhődésről van szó, hanem arról, hogy teljesen függetlenül attól, hogy az előző cégénél mi történt meg mi nem, az új cégnek be kell tartania a törvényt akkor is, ha az rá nézve hátrányos (pl. a szabival, betegállománnyal, stb.-vel kapcsolatban).

     

    Ha a főnök ellátta utasításokkal (azt is elmondta, hogy nem fogja ötpercenként mondani az újabb utasításokat, hanem önálló munkavégzésről van szó, stb.), emberünk meg mégis csak ül a babérjain, akkor be kell látni, hogy tévedés volt őt felvenni és kész. Mi a probléma? Előre lehet sejteni, hogy nem mindenki képes önálló munkavégzésre, nem kell úgy kiakadni, ha nem sikerült elsőre (se meg negyedikre se :) ) kiválasztani a megfelelő embert. Erre találták ki a próbaidőt, ha nem tévedek.

     

    "kutyakötelességem, hogy kilógó belemmel is bemegyek melózni"

     

    Gratulálok. Nem jósolok neked hosszú életet...

     

    "terhesség. Próbaidő alatt közben után meg úgy általában az első időszakban az arcátlanság tetőfokának tartom, bárki mondhat bármit!"

     

    Hát inkább nem is mondok semmit, csak örülök, hogy legalább nem fogok továbbadni a munkamániádat a gyerekednek, mert valószínűleg nem is lesz...

     

    "az interjú alatt ... érdekes nem kerül terítékre a gyerek"

     

    Miért is kéne, hogy terítékre kerüljön?

     

    "az ő munkáját ki lássa el a saját munkáján felül? Csak úgy kérdezem: Te szívesen dolgozol 3 ember helyett?"

     

    Aki akármi miatt táppénzen van, annak a munkáját másnak kell ellátnia. Mi ebben az újdonság? A cég dolga, hogy megoldja vagy úgy, hogy felvesz helyette mást, vagy úgy, hogy túlóráztatja a többieket. Én is túlórázom olyan helyett, aki gyesen van, mert nem hajlandóak felvenni helyette mást, és nem, egyáltalán nem örülök neki, hogy így van. Fel kéne venni valakit, csak a cégnek nem az az érdeke.

     

    "És hiába lobogtatják a diplomájukat én ezt végeztem, ilyen baromira értem mit kell csinálni, ha utána NEM csinálják. Egy jó főnöknek ezerszer fontosabb, hogy egy megbízható ember legyen melette , mint az, hogy lobogtassa valaki a főiskolai diplomáját amivel szépen semmit nem tud a gyakorlatban kezdeni."

     

    Egy jó főnöknek fel kéne tudnia mérni az önéletrajzokban megadott adatok meg az interjú alapján, hogy ki lesz alkalmas az adott feladatra, és azt kéne felvennie. Úgy látom, ez még nem sikerült neki, négyszer is a nem megfelelő embert vette fel. Bocs, de ez a főnök hibája, nem azoké, akik alkalmatlanok.

    előzmény:
    TJ1117 (48)
    2012-08-17  16:46
  2. 2012. augusztus 17. 17:0050.

    Ha ezek az emberi tényezők annyira kiakasztóak, esetleg meg lehet próbálni robotokat alkalmazni az adott munkakörben.

     

     

    Még egy gondolat: robotmunka?  Megkérdeznék tőled valamit: szerinted egy vállalkozó, aki odafigyel arra, hogy az üzlete sikeres legyen és jól menjen, szerinted mennyit robotol a saját vállalkozásában? ELárulom, napi 14 órát! Ennyit az alkalmazotti robotolásról. 

    előzmény:
    tamtamtam (40)
    2012-08-17  15:40
  3. 2012. augusztus 17. 16:5349.

    Hát igen, én is belefutottam már nem valós (vagy már nem aktuális) álláshirdetésekbe, ezzel kapcsolatban csak 1-2 tanács:

     

    -a személyzeti tanácsadó cégeket elkerülni

    -olyan céghez, aki nem vállalja fel a nevét, nem jelentkezni

    -szorgalmasan böngészni a Neked szimpatikus cégek saját honlapjait, mert sok álláshirdetés nem kerül fel az állásportálokra

     

    Ennél okosabb én sem vagyok...

    előzmény:
    kivi39 (47)
    2012-08-17  16:43
  4. 2012. augusztus 17. 16:4648.

    HAHAHAHA

     

    úgy látom tényleg paradigmaváltás kellene egy-két embernek! 

     

    hát ezek iszonyat nagy hülyeségek amiket leírtál!

     

    először is, gyengébbek kedvéért, próbaidő alatt NEM JÁR szabadság,

    a másik, nehogy már azért bűnhődjön az aktuális munkaáltató, mert az előző cég nem adta ki rendesen az illető szabiját, amit már ott nem tudott érvényesíteni! Akkor majd itt, az új helyen kezdéskor, na persze!

     

    A főnök ellátja utasításokkal, de új embertől, aki állítólag önálló munkavégzésre képes igenis elvárható , hogy leemeljen 3 dossziét a mögötte lévő polcról, h megnézze milyen partnereink vannak, például!

     - ahelyett hogy várja majd eléteszik a munkát. Aztán mikor eléteszik, a kapcsolódó feladatokat nem végzi el- mert hát ezt nem mondták...

     

    vagy

     

    legalábbis úgy csináljon mintha kurvára dolgozna, és nem pedig úgy h bambán ül az üres asztalnál és várja a sültgalambot!

     

    táppénz. Tudod, ha valahol fizetnek 80 ezret és már napok óta nem tud javulni, azt mondom ok, elmegyek 1-2 nap táppénzre. De ha nekem nincs állásom és felvesznek egy olyan helyre ahol ennek a 3x-át kipengetik, akkor kutyakötelességem, hogy kilógó belemmel is bemegyek melózni, nem pedig széttárom a kezem ,hogy hát mit csináljak ezt adta gép. Főleg, kiemelten , a próbaidő alatt ! EZ a minimum!

     

    terhesség. Próbaidő alatt közben után meg úgy általában az első időszakban az arcátlanság tetőfokának tartom, bárki mondhat bármit! Persze, gyerekem fontos, meg mindig minden fontosabb... mint dolgozni. Ilyenkor baromi fontos lesz a gyerek, meg hát van élet a cégen kívül is, csak amig le kell ígérni az interjú alatt a csillagokat is, addig érdekes nem kerül terítékre a gyerek, annyira terhelhető mindenki.

    És egyébként amúgy, mit gondolsz, az ő munkáját ki lássa el a saját munkáján felül? Csak úgy kérdezem: Te szívesen dolgozol 3 ember helyett?

     

    Tudod az éremnek két oldala van. Én elvárom a munkáltatómtól , hogy lojális legyen, nekem is kötelességem tisztességes lapokkal játszani!

    Ez az alap!

     

    És hiába lobogtatják a diplomájukat én ezt végeztem, ilyen baromira értem mit kell csinálni, ha utána NEM csinálják. Egy jó főnöknek ezerszer fontosabb, hogy egy megbízható ember legyen melette , mint az, hogy

    lobogtassa valaki a főiskolai diplomáját amivel szépen semmit nem tud a gyakorlatban kezdeni.

    előzmény:
    tamtamtam (40)
    2012-08-17  15:40
  5. 2012. augusztus 17. 16:4347.
    Több, mint egy évig voltam munkanélküli. Láttad az önéletrajzomat, tulajdonképpen nem sok olyan irodai (titkári, asszisztensi) munka van, amit még nem csináltam. Ráadásul jelenleg pont egy olyan helyen dolgozom, ami aztán végkép egészen más, mint amit eddig csináltam. Tehát igen, egy év alatt simán összejöhet a 200 önéletrajz. Ja, hogy a hirdetési portálokon lévő "munkák" fele kamu? Bocs, arról nem hinném, hogy a pályázók tehetnek...
    előzmény:
    krix (44)
    2012-08-17  16:32
  6. 2012. augusztus 17. 16:4346.

    Szeretném látni ezt a munkahelyet!!! Nem tudom melyik planétáról lehet szó!!

    Én ugyanis csak a munkáltatók lelketlen, kihasználó, megalázó viselkedéséről tudok beszámolni.

    Ha a lányom vissza kapná az összes postaköltséget, ahova a jól megszerkesztett fényképes önéletrajzát elküldte ajánlottan, és még csak annyit sem mondtak, hogy le van sz...., akkor most gazdag lenne!

    Hangsúlyozni szeretném, hogy nem vezérigazgatónak jelentkezett, hanem egy egyszerű hétköznapi munkára. Végzettsége szerint többféle munkát is el tud végezni, tehát mindíg a lehetőségnek megfelelőre jelentkezett. Minden esetben "felajánlotta" hogy szükség esetén egyéb szakirányú végzettség megszerzése elől sem zárkózik el, ha a munkáltató igényelné.

    Összességében úgy látom: dolgozz hajnaltól estig, ne akarj szabadságra menni, ne szülj gyereket, sőt családod se legyen, mert már az is macerás, senki és semmi más ne számítson, csak a munkád, a munkáltatód - akár minimálbérért is. Ez mind Nyugat-Dunántúl-i tapasztalat, el sem tudom képzelni mi lehet Szabolcsban vagy más hasonló helyen. 

     

    Tényleg csak a robotokat tudnám ajánlani, de vigyázat azokat is néha karbantartani, felújítani szükséges! 

    előzmény:
    TJ1117 (38)
    2012-08-17  15:12
  7. 2012. augusztus 17. 16:3945.
    Én a kivételek közé tartozom:) és állati nagy mázlim van, nagyon is fölfogom
    előzmény:
    eda-1952 (17)
    2012-08-17  13:22
  8. 2012. augusztus 17. 16:3244.

    Erre több tippem is van:

     

    -Minden cégnél megszorításokat eredményezett a válság, lehet, hogy egy több száz fős vállalat összes személyzetis ügyét 1-2 alkalmazott látja el. Nem biztos, hogy szándékos udvariatlanság a részükről, hogy nem válaszolnak, lehet, hogy egyszerűen túlterheltek, és erre már nem marad idő. A mi cégünk nemrég hirdetett meg egy alsóvezetői szintű pozíciót; csak valamivel több, mint 1 hétig volt elérhető az álláshirdetés, de mégis több, mint 300 (!) önéletrajzot kaptunk. Ezt még végigolvasni is emberes feladat, mindre válaszolni több napi munka.

     

    -Azt mondod, 200 elküldött önéletrajz. Ez nyilván túlzás, de ha azt írtad volna, hogy 50 elküldött önéletrajz, én azon is csodálkoztam volna. Ilyen sok állást meghirdettek, amire úgy érezted, Te vagy az ideális jelentkező? Én nem azt mondom, hogy mindenki csak azokra az álláshirdetésekre küldje el a pályázatát, amik tökéletesen passzolnak hozzá, de ha valaki üzemmérnök, az ne jelentkezzen kozmetikusnak, mert csak kudarcélményeket szerez magának, és belekeseredik az álláskeresésbe. Erre (is) mondtam azt, hogy sokat önmaguk ellenségei, ha álláskeresésről van szó.

    előzmény:
    kivi39 (43)
    2012-08-17  16:17
  9. 2012. augusztus 17. 16:1743.
    Köszönöm. akkor már csak egy kérdésem maradt: Az elküldött 200 önéletrajzból miért csak 3-ra reagáltak, arra is úgy, hogy mást választottak? Lehet, hogy mégsem olvassák el? Bár kaptam vissza olyat is, hogy mivel nincs meg az elvárt szakképesítésem, "érdembeni elbírálás nélkül" visszaküldték. Magyarul ez annyit jelent, hogy a titkárnő tovább sem küldte az illetékesnek... Az, hogy 17 évnyi szakmai tapasztalattal rendelkeztem az adott területen, az nem számít. Nincs róla papírom. Vagyis van, de nekik másmilyen kellett volna...
    előzmény:
    krix (41)
    2012-08-17  15:49
  10. 2012. augusztus 17. 15:5142.

    :D

    Nem állásportálnak kell küldeni, hanem HR szakembernek. Az állásportáloknál többnyire nem HR-esek dolgoznak.

    előzmény:
    Filemon (39)
    2012-08-17  15:16
  11. 2012. augusztus 17. 15:4941.
    Átnéztem, írtam privát üzenetet. :)
    előzmény:
    kivi39 (34)
    2012-08-17  14:36
  12. 2012. augusztus 17. 15:4040.

    "- belép, senkihez nem szól, nem is nyúl semmihez, ül az asztalánál és vár"

     

    Új ember. Miért nem látja el a főnöke egyértelmű utasításokkal, hogy mikor mit kell tennie?

     

    "- belép és próbaidő alatt szabadságra megy (ezt eddig az összes eljátszotta - jaj már be van fizetve..)"

     

    Ez azért lehet, mert sokan azért lépnek le az előző munkahelyükről, mert ott évek(!) óta nem adták ki rendesen a szabiját. Jól teszi, ha amint lehet, kiveszi, ahelyett, hogy addig hajtaná saját magát, amíg bele nem betegszik. Ez nem visszaélés a helyzettel, hanem egy régóta várt és végre adódó lehetőség kihasználása, amit viszont a munkaadó kivédhetne azzal, ha olyan embert venne fel, aki már kivette az adott évre járó szabadságát.

     

    "- belép és táppénzre megy"

     

    Mi mást csináljon, ha éveken, évtizedeken át fizette a TB-t, most meg beteg lesz? Talán járjon be betegen a többieket is megfertőzve (ha olyan a baja)? Az jobb lenne? Akkor meg az lenne a baj. Ha valóban beteg, akkor nem értem, mi a gond ezzel, hiszen a cégnek akkor is meg kellene tudni oldania a helyettesítést, ha nem új emberről lenne szó.


    "- belép és terhes lesz"

     

    Hát skandallum... Még szép, hogy a gyereke fontosabb neki, mint a munkája, amiről egyébként még azt se tudhatja, hogy mennyire lesz hosszú távú, hiszen még csak próbaidős.

     

    Ha ezek az emberi tényezők annyira kiakasztóak, esetleg meg lehet próbálni robotokat alkalmazni az adott munkakörben.

    előzmény:
    TJ1117 (38)
    2012-08-17  15:12
  13. 2012. augusztus 17. 15:1639.

    Én egyszer elküldtem az önéletrajzomat egy állásportálnak, hogy nézzék át. Én is azt gondoltam ugyanis, hogy valami alapvető hibát vétek, már ezen a szinten.

    Az önéletrajzom úgy indult:

    "Nevem: ...

    Címem..."stb, tehát E/1-ben az alapadatok.

    Visszaküldték kijavítva:

    "Név:...

    Cím:..." 

     

    Hát, lehet, hogy tényleg ezen múlik, de az akkor elég baj...

     

    előzmény:
    kivi39 (31)
    2012-08-17  14:30
  14. 2012. augusztus 17. 15:1238.

    A másik pedig, hogy rengeteg jelentkező van egy ehhez képest sima irodai asszsztenst kerestünk (igen kiemelkedő munkakörülmények közé) már kb. a 4. embernél tartunk , tapasztalatok

     

    - belép, senkihez nem szól, nem is nyúl semmihez, ül az asztalánál és vár

    - belép ő mindent tud, de kiderül mégse tud semmit, hibát hibára halmoz

    - belép majd az első konfliktushelyzetben kilép

    - belép és próbaidő alatt szabadságra megy (ezt eddig az összes eljátszotta  - jaj már be van fizetve..)

    - belép és táppénzre megy

    - belép és terhes lesz

    - belép neki ez jár az jár, kioktat mindenkit. kicikkelyezi a törvényeket stb.

    - aláírja a szerződést és be se lép.

     

    Sokszor el vagyok képedve , hogy ez komoly, hogy egy asszisztens elé vörös szőnyeget tezünk és még ez sem elég neki. De mégis ez történik. Nagyon sokan kiszagolják pillanatok alatt, hogy egy olyan helyen, ahol viszonylag emberibbek a körülmények akkor milyen szépen vissza lehet élni mindennel. És ezt meg is teszik sokan! Ehhez képest meg a munkaerőpiacon mi van: állástalanság hegyek, elkeseredett emberek. Ez kettő együtt, igencsak érdekes képet alkot.

  15. 2012. augusztus 17. 15:1237.

    Azt, hogy ismerős útján munkához jutni, nem úgy kell elképzelni, hogy szólok 20 ismerősnek, és valamelyik majd rögtön ajánl munkát.

    De, ha egy helyen van meghirdetve állás, és nincs ott ismerősöm, szinte biztos, hogy nem fognak felvenni, bármennyire megfelelnék is. Nem, mert akkora a munkanélküliség, hogy minden ott dolgozónak, minden ujjára jut egy munkanélküli rokon, ismerős, vagy egy olyan, aki szívesen váltana. És ezeket fogják felvenni.

    Persze agysebésznek nem fogják felvenni a gépészt, akárhány ismerőse van is, hiszen nem alkalmas rá. Olyan hétköznapi állásokról beszélek, amelyekhez nem kell spec. képzettség, és amelyekből folyamatos túlképzés folyik, pl.pedagógusok, irodai ügyintézők, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (30)
    2012-08-17  14:24
  16. 2012. augusztus 17. 15:0236.
    Lehet , hogy más azt tapasztalta, hogy ismerős által lehet munkához jutni, én nem így látom.Mikor munkát kerestem , nagyon sok ismerősnek szóltam, de semmi eredménnyel.Szinte nem volt, olyen ember, aki szólt volna.Megtanultam, csak saját magamra számithatok.Na itt azért van egy kis tévedés. Az ismerőssel lehet álláshoz jutni, korántsem azt jelenti, hogy Te szólsz x ismerősnek. A lideális az, amikor Neked szól az ismerős : "figyelj nem érdekelne ez az állás? " engem a 2. és a mostani - 3. munkahelyemre is így vettek fel! ez utóbbi helyen 10 éve vagyok.A másik pedig , hogy ismerősből is van a használható kategória (ő az 1%, a 99% meg a nem használható, csak hátráltat). Szóval nagyon meg kell nézni , hogyk inek szólsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (30)
    2012-08-17  14:24
  17. 2012. augusztus 17. 14:5235.
    természetesen: jobline...
    előzmény:
    kivi39 (33)
    2012-08-17  14:35
  18. 2012. augusztus 17. 14:3634.
    KÖszönöm, ez jó lenne!
    előzmény:
    krix (32)
    2012-08-17  14:32
  19. 2012. augusztus 17. 14:3533.
    Az ismerőssel való álláskeresésre: Ha az a cél, hogy Karácsonykor senkinek se kelljen képeslapot küldeni, akkor igen is, kell szólni minden ismerősnek, hogy munkanélküli vagy, segítsen, ha tud. Munkát ugyan nem fogsz találni, de hamar elérheted azt, hogy már csak a jobb-line levelezik veled...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  20. 2012. augusztus 17. 14:3232.

    Ez egy nagyon jó ötlet, elküldés előtt mindenképpen érdemes az elkészült önéletrajzot egy hozzáértővel megnézetni!

     

    Ha gondolod, én szívesen megnézem a Tiédet. Privátban átküldöm az e-mail címemet, ha szeretnéd.

    előzmény:
    kivi39 (31)
    2012-08-17  14:30
  21. 2012. augusztus 17. 14:3031.
    Már többször gondolkodtam rajta, hogy elküldöm az önéletrajzomat egy HR-esnek, nézze már át, hogy mégis mi a baja, hogy egyszerűen sehonnan nem kapok visszajelzést. Bár van némi sejtésem: a születési dátumom. Egyszer valaki itt az nlc-n megígérte, hogy átnézi, de azóta is nézi, választ nem kaptam tőle. Úgy látszik olyan xar az önéletrajzom, hogy már akkor sem reagál vissza a HR-es, ha nem állásról van szó.
    előzmény:
    krix (21)
    2012-08-17  13:32
  22. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. augusztus 17. 14:2430.
    Lehet , hogy más azt tapasztalta, hogy ismerős által lehet munkához jutni, én nem így látom.Mikor munkát kerestem , nagyon sok ismerősnek szóltam, de semmi eredménnyel.Szinte nem volt, olyen ember, aki szólt volna.Megtanultam, csak saját magamra számithatok.
  23. 2012. augusztus 17. 14:1529.

    Kisvárosban, betelepülőként, igen, kizárólag ismerőssel lehet álláshoz jutni. 5 éve keresek munkát. Közben szültem, ha így nézem, 1 éve. (Közben is kerestem, de baba mellett elég korlátozottak voltak a lehetőségeim.)

    Eljutottam sok állásinterjúra, sok "első 3-ba", de állást nem kaptam. (Habár most függőben van egy, megint olyan biztosnak látszó, de nagyon meglepődnék, ha felvennének.)

    Megismerkedtem valakivel, aki vezető beosztásban dolgozik valahol. Jövő szeptembertől tud állást adni nekem, addig sajnos már tele vannak. Tehát ismerőssel megy, ismerős nélkül nem megy. Fővárosban, nagyobb településen más a helyzet, ilyen helyen már nekem is sikerült úgy, hogy besétáltam, és rögtön felvettek.

    És "végre" a férjemnek is felmondtak! Ma (is) adott be önéletrajzot egy hirdetésre. Azt mondták neki, ne reménykedjen, számítanak a rokoni szálak. Nos, ott sincs rokonunk. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  24. 2012. augusztus 17. 14:0028.

    "Csak ismerőssel lehet álláshoz jutni?"

     

    IGEN!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  25. 2012. augusztus 17. 13:5927.
    Mondom, hogy vannak kivételek. Életem legjobb állását én is így  kaptam. Munkanélküliként teljesen letörve, engedelmesen elmentem a hivatalban adott címre (ahová máskor ronda előítélet miatt nem mentem volna..) és legnagyobb elképedésemre felvettek. Pár nap múlva már hallottam a megjegyzéseket, hogy vajon ki nyomott be, főleg egy kolléganőtől, aki nagyon dühös volt, hogy a nemtudomkijének  nem sikerült megszereznie  a helyet. Kb 1 hónap múlva rádöbbentem, hogy nem kéne bánatos pofát vágni, mert éppen az isten lábát fogom...))) Másnap bementem, helyreraktam a kolléganőt (a folyosón, hallotta más is..))), mondtam neki, ha még egyszer cézásokat hallok, bemegyek a nagyfőnökhöz, mondja már meg, milyen protekcióm volt, mert én nem tudok róla. Aztán a hírre bejött hozzánk az illető és elmagyarázta, hogy azok közül akiknek a végzettsége és gyakorlata megfelelt, egyedül én voltam hátszél nélkül, ezért vett fel...)))  Aztán 9 hónap múlva az egész társaság utcára került, mert megszünt a munkahely....(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (22)
    2012-08-17  13:34

Címlap

top