Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csak ismerőssel lehet álláshoz jutni?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 17. 10:32
Aki már fél éve állást keres, hajlamos összeesküvés-elméleteket gyártani. Nem vesznek fel, mert másnak kell az állás, mert nincs ismerősöm, mert túlképzett vagyok... Molnár-Szabó Zsuzsa, a Randstad Hungary vezető tanácsadója szerint nem mindig ezek az okok.

Nők Lapja Café: Tényleg csak ismerőssel lehet álláshoz jutni?
  1. 2012. augusztus 17. 13:5426.

    Ez nagyon szomorú. Sok múlik a motiváción, azon, hogy a tantestület, cégvezetés, stb. hogyan motiválja a dolgozót, hogy az a legtöbbet hozza ki magából, de ez nem minden! Kell lennie egy belső motivációnak is, hogy én igenis lelkiismeretesen akarom végezni a munkámat, tudásom legjavát adva, de az utóbbi időben pont ez kezd kiveszni sok emberből sajnos.

    előzmény:
    trebaci (24)
    2012-08-17  13:46
  2. 2012. augusztus 17. 13:4625.

    M.orszagban ha valaki a mediaban szeretne dolgozni, akkor ismeros kell, mashogy nem megy. Viszont ennek a mutyi-rendszernek koszonhetoen a mediamunkasok zome szimplan nem eleg intelligens, tehetseges vagy jo abban amit csinal:-)

     

    A radio ugyanez.

     

    A reklamugynokseg az egy mas kerdes -megis ugyanez:-) Ha valaki egy jo reklamugynokseghez akar bekerulni, akkor protekcioval lehet, egyebkent csak kihalasos alapon:-)

     

    Ezert jo kulfoldon, ugyanis ha itt a BBC-nel szeretnel dolgozni, azt meghirdetik a neten, ujsagban es konkretan senkit nem erdekel, h kinek vagy kicsodaja, leven csak ezert nem vesznek fel embereket. Mondjuk BBC es RTL egy napon sem emlitheto:-))

     

    Nyilvan be lehet mashogy is kerulni pl. 6 ev kerteve-zes utan lehetsz hattermunkas,de M.orszagon ez tenyleg kapcsolatrendszer kerdese. Neha viszont megesik, h a beprotezsalt ember alkalmas az adott munkara.

     

    Tovabba ha jol nezel ki, sokkal konnyebben kapsz munkat. Ha emelle meg valasztekos is vagy, plusz el tudod magad adni akkor sokkal nagyobb eselyed van a munkaero piacon mint azoknak akik kevesbe neznek ki jol.

     

    Persze, sokan mondjak, h a kulso senkit nem erdekel, de  valosag nem ezt mutatja. Hiaba szakkepzett a kevesbe attrakitv lany, sokan a jobb kulsejut valasztjak (es nem feltetlenul azert, mert tobbet szeretnenek tole) hanem azert, mert lehet vele reprezentalni es amikor valaki besetal egy vonzo not lat eloszor. Tudom, ez igy szornyen hangzik, de sajnos Pesten igy mukodik. Abszolut igazsagtalan.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  3. 2012. augusztus 17. 13:4624.

    Hááát... nálunk már a középiskolában a dolgozatokat sem olvasta végig minden tanár. Nem lennék benne biztos, hogy több száz önéletrajzot elolvas minden HR-s.

    Ezenkívül tapasztaltam személyesen olyat, amikor a titkárságon már nem minden önéletrajz jutott túl... Úgyhogy az illetékesnek még esélye sem volt elolvasni mindet.

    előzmény:
    krix (13)
    2012-08-17  12:59
  4. 2012. augusztus 17. 13:3923.

    nekem két helyen is mondták, hogy "ez a pozíció úgysem elégítene ki intellektuálisan". 

     

    Ami érdekes kérdés, mert mondjuk lehet, hogy tényleg nem túl kreatív munka (bár ezzel néha vitatkoznék, mert sokszor igenis jól fel kell találni magamat) az asszisztensi és adminisztrációs munkakör, de ha nekem pont arra van szükségem és perverz módon szeretem azt csinálni? És igenis valahol el kell kezdeni és amire már azt lehetne mondani, hogy intellektuálisan kielégít, oda nem vesznek fel (joggal), mert nincs tapasztalatom, ahova pedig elmehetnék, oda meg nem kellek, mert "úgyis hamar lépni akar".

     

    Vicces dolog ez, vicces. Vagy siralmas. Még nem tudom eldönteni.

     

    előzmény:
    Catilina (15)
    2012-08-17  13:16
  5. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. augusztus 17. 13:3422.

    Jelentem, én felfogom! :-))

    De mondjuk a lányom is úgy szerezte a második állását, hirdetés útján.

    előzmény:
    eda-1952 (17)
    2012-08-17  13:22
  6. 2012. augusztus 17. 13:3221.

    Nem fogok. :)

     

    Ha egyszer sok időm lesz (ami nem mostanában fog megtörténni), akkor pedig majd kiadok egy könyvet a "100 legnagyobb baki az álláskeresésben" címmel. Ezért most többen rossz szemmel fognak rám nézni, de én azt tapasztalom, hogy sokan önmaguk ellenségei, ha álláskeresésről van szó. Ez természetesen nem tudatos és nem is tehetnek róla, de az önérvényesítést tanulni kell. Szomorú, hogy ma még nem minden középiskolában természetes az, hogy pl. osztályfőnöki órán megtanítják a gyerekeket önéletrajzot, motivációs levelet írni, e-mail etikettet elsajátítani... Talán egyszer eljön ez az idő is.

    előzmény:
    eda-1952 (19)
    2012-08-17  13:24
  7. 2012. augusztus 17. 13:3120.
    Egik ismerősöm 40 felett tanult új szakmát. Persze nem kapott egyből munkát, de elment önkéntesnek egy intézményhez, hogy legalább tapasztalatot szerezzen és ne otthon üljön. Fél év múlva nyílt egy hasonló intézmény a városban, a felettesét áthelyezték és vitte magával az ismerősömet is, már alkalmazottként. Látta az elhivattságát és szorgalmát. Nem csak szerencséje volt...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  8. 2012. augusztus 17. 13:2419.

    Igen, valószínűleg te vagy.

    De azért meg ne változz...)))

    előzmény:
    krix (13)
    2012-08-17  12:59
  9. 2012. augusztus 17. 13:2418.
    Szerintem nem csak ismerőssel lehet, de néha úgy könnyebb. Ez viszont néha elég kellemetlen is lehet mindkét félnek, ha az illető nem válik be.  Nővéremnek vállalkozása van, időnként keres alkalmazottakat. Egyszer az egyik szomszéd addig járt anyu nyakára, míg a tesóm felvette a lányát. Aztán hamarosan elküldte, mert nem volt megfelelő a munkához való hozzáállása. Azóta ez a szomszéd nem köszön, még nekem se, pedig mi közöm hozzá, hogy a lánya nem felelt meg.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  10. 2012. augusztus 17. 13:2217.

     

    "Csak ismerőssel lehet álláshoz jutni?"

     

    IGEN!

    idézet:
    morcos (4)
    2012-08-17 11:47:44

    Ismétellek: Igen!

    A kivételek olyan piszok mázlisták, hogy valószínűleg fel sem fogják.

    előzmény:
    morcos (4)
    2012-08-17  11:47
  11. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. augusztus 17. 13:2016.
    Az igaz, hogy az árufeltöltéshez nem kell motiváció (csak hogy pénzt keressen), viszont a képzettség nélküli nem fog elmenni, mert nem kap annyival jobb ajánlatot, a képzett viszont az első adandó alkalommal.
    előzmény:
    Catilina (15)
    2012-08-17  13:16
  12. 2012. augusztus 17. 13:1615.

    Tévhit: „Túlképzett vagyok, ezért nem vesznek fel – micsoda hülyeség!”
    A valóság:
    Mivel a motiváció rendkívül fontos, érthető, ha a „többre hivatott” embert nem alkalmazzák alacsonyabb pozícióban. Persze az első hónapokban csak az számít, hogy legyen bevétel, hosszú távon azonban ez már nem lehet motiváló. Ahogy az illető jobb ajánlatot kap, el fog menni a cégtől, és erre a képzettsége miatt meg is van az esélye”

     

    Őszintén: Milyen motivációja lehet például egy árufeltöltőnek? Akár nyolcosztályos végzettsége van, akár két diplomája, mind a kettő kényszerből fogad el ilyen állásokat.

    Másik: lehet elégedett egy diplomás érettségis állással is, ha szereti amit csinál, esélyt sem adnak neki kipróbálni.

    Egy érettségis is otthagyhatja az állást, ha mást talál, és van, hogy egy diplomás annyira nem is keres, ez nem végzettségtől, hanem attól függ, mennyire mobilis az illető, mennyire szeret változtatni. 

    Egy diplomás ember is kerülhet olyan helyzetbe, hogy muszáj elvállalnia akármit. El is végzi jól, mivel nem hülye, nem akarja, hogy kirúgják. Még az is lehet, hogy tovább marad, mint egy képzetlen valaki, akinek hirtelen másra szottyan kedve.

     

    Megértem a t. személyzetist (azért sem írok hr-est, a személyzetis sokkal szebb kifejezés), amiért ez a véleménye, régen és normális helyzetben mindez igaz is volt. Most azonban azért nem adni valakinek lehetőséget, mert túlképzett, ha egyébként mindenben megfelel, az diszkrimináció.Az ügyetleneben állást kereső vagy „nem értékes” diplomával rendelkező embereket komoly hátrányba taszítja. Hazudjanak, az a megoldás?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  13. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. augusztus 17. 13:0814.

    Én csak akkor kaptam munkát ismerősön keresztül, amikor nem is kerestem:-)) De akkor több is volt egyszerre:-)

    Most meg már olyan öreg vagyok, hogy mindenki az ismerősöm a szakmában, és néha hívnak is, hogy nem akarok-e váltani. Remélem, ez így marad. 

  14. 2012. augusztus 17. 12:5913.

    Ezek NEM tények, amiket leírsz, maximum személyes (rossz) tapasztalatok.

     

    Vagy csak én vagyok olyan elvetemült HR-es, aki minden önéletrajzot megnéz, akkor is, ha több száz érkezik? Remélem nem.

    előzmény:
    veresildi (6)
    2012-08-17  11:53
  15. 2012. augusztus 17. 12:5312.

    Elsősorban igen.

     

    Meg másodsorban is, meg........

     

    Mondjuk negyedsorban már más a helyzet.......ha pl. valaki a hooters-nél szeretne dolgozni, ott kicsit más a helyzet.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  16. 2012. augusztus 17. 12:4911.
    Jó álláshoz igen!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  17. 2012. augusztus 17. 12:4510.

    Nem.

    férjem keresett állást három hónapja, két helyen volt interjún, mind a két helyen ugyanaz a 60-70 ember jelentkezett, mindkettőre őt választották. Pedig nem egy magát eladni tudó ember, és mégis bejött... nem volt ismerőse egyik helyen sem.

     

    igen, segíthet, ha van ismerős, de egy értelmes munkáltató elsőroban azt nézi, munka szempontjából kit érdemes felvenni, és az nem biztos, hogy a protekciós.  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  18. 2012. augusztus 17. 12:079.

    melysegesen egyetertek!

     

    a hirdetesben lassan azt is meghatarozzak merre fesuld a hajadat

    kozben magukrol semmit sem arulnak el

    nem tartom fernek 

    előzmény:
    veresildi (6)
    2012-08-17  11:53
  19. 2012. augusztus 17. 12:058.
    igen
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  20. 2012. augusztus 17. 12:037.

    Soha az életben nem jutottam ismerőssel álláshoz. Vhogy olyankor minden ismerős eltűnik, a jobb fejek legalább annyira méltatnak, h széttárják a karjukat, h nem tudnak segíteni.

     

    Tény, h 2 és fél éve kerestem utoljára állást, bár lehet, h nemsokára megint kelleni fog, de eddig mindig idegenként kerültem be minden céghez, ahol eddig dolgoztam. 

     

    Barátnőm legutóbb fél évig nem talált normális munkát, diplomával, tapasztalattal, idegennyelv tudással. Persze olyat igen, h plusz x összegért tégy a főnök kedvére, vagy kezdj el dolgozni, aztán intézzüka  papírokat, meg a fizut, vagy 80.000ért napi 12 óra, néha hétvége, aztán 3 hónap múlva meglátjuk, h emelünk-e. 

     

    Szóval lassan ott tartunk, h se ismerőssel, se sima úton nincs normális meló, csak a vakszerencse segít.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  21. 2012. augusztus 17. 11:536.

    No igen. Telefonáljunk, legyünk aktívak! Könyörgöm, az esetek 90%-ban azt se tudni milyen cég hirdet! A "vezető divat cég", a "nemzetközi kereskedelmi cég" telefonszámát, ha akarom sem tudom megszerezni. Volt olyan jelentkezésem, ahol ha tudom a cég nevét, nem is jelentkezem, mivel félévente keres arra a pozícióra embert, ami azért elgondolkodtató.

     

    És igen, nem olvassák el az önéletrajzok nagy százalékát, mivel több százan jelentkeznek egy pozícióra, és nem létezik, hogy az első 50-60-ból esetleg 100-ból nem talál leglább 10 olyat akit behívhat, és tud választani közülük.

     

    Mindegy mit tudsz, milyen képzettséged van a szakmádban, amennyiben elmúltál 35 akkor annyi neked, ha nincs ismerősöd.

     

    Ezek tények. Más szakmát tanulni meg bizonyos kor felett egyszerűen azért nem annyira jó ötlet, mert kifizeti az ember a tanfolyam díjat, levizsgázik kitűnően, majd csak az a gond hogy zéró gyakorlattal rendelkezik. És mivel gyakorlat nélkül sehova nem veszik fel, így sose lesz neki.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  22. 2012. augusztus 17. 11:505.

    Pont így látom én is.

     

    + "Ha nincs ismerősöd, nem jutsz be.”  - így igaz!!

     

    Menőbbnek ítélt cégek gyakornokokat alkalmaznak minimálbérért, 9 órás munkaidővel, szabadság nélkül, akiket ünnepnapra is berendelnek, melyet nem fizetnek ki, és nem jár érte szabadnap, csak lecsúsztatható.

    Ez pont most történik családtagommal. (írom, mielőtt vki ráugrik, hogy túlzok)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (3)
    2012-08-17  11:03
  23. 2012. augusztus 17. 11:474.

     

    "Csak ismerőssel lehet álláshoz jutni?"

     

    IGEN!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  24. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. augusztus 17. 11:033.

    Kedves Molnár-Szabó Zsuzsa!

    Látszik, hogy már régóta nem keresett állást, különben nem tanácsolna ilyen butaságot:

    "Legyünk proaktívak, néhány hét múlva telefonáljunk, kérdezzünk rá "

     

    Maga szerint, ha egy céghez több százan, vagy ezren jelentkeznek és azoknak csak a fele elkezdi hívogatni a céget, egy idő utána cég a telefonszámot fog váltani, mert az ügyfelek nem fogják őket elérni, ez különösen igaz kis cég esetén, ahol nincs porta, meg recepció.

     

    Olyan sok általánosítás és elavult tanács van a cikkben, hogy azt el nem lehet mondani!! 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-17  10:32
  25. 2012. augusztus 17. 10:322.
    az a baj,h lassan egyre kevésbé lesz igaz, hogy aki nagyon akar, az talál munkát

Címlap

top