Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

11 dolog, amit nem tanítottak az iskolában, de kellett volna

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 14. 15:27
Az iskolában sok fontos dolgot megtanultunk; például azt, hogy az Amazonas a világ leghosszabb folyója vagy azt, hogy nyolc kettes alapú logaritmusa három, de azért volt, ami kimaradt a tananyagból.

Nők Lapja Café: 11 dolog, amit nem tanítottak az iskolában, de kellett volna
  1. 2012. augusztus 19. 09:2134.

    Kedves Cikíró! Nem lehetséges hogy te lógós kislány voltál iskoláskorodban?:) vagy az órák alatt a barinőddel pletyiztél figyelés helyett?:)

    Csak mert már nekem is tanítottak kottaolvasást, (azt ne firtassuk inkább hogy miért nem tudok mégsem) de tanították.

    Petőfiről meg az "rémlik" nekem hogy a szerelemről is írt eleget. :)

    "Szabadság, szerelem, e kettő kell nekem"

     

     
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  2. 2012. augusztus 19. 08:5033.
    Vasárnap délelőtt miért is kellett ebbe beleolvasnom..?  Számomra az derül csupán ki, hogy a cikk írójának milyen hiányosságai vannak, amiket az iskolára próbál kenni. Oda kellett volna figyelni, aztán annyi. Na meg azután is ragad az emberre mindenféle, hogy kikerül az iskolapadból...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  3. 2012. augusztus 19. 08:3332.
    Sziasztok!

    Én sem értem pontosan, hogy ez most vicc, vagy komoly akart-e lenni. Én 32 éves vagyok és tanultunk kottát olvasni az iskolában. A szívmasszázst azért nem tanítják még ha jól emlékszem a jogsihoz sem, mert többet árthatsz vele, ha rosszul csinálod. A veszettséggel nem nagyon van mit tenni. Azt szerintem mindenki tudja, hogy ha valami megharap, akkor orvoshoz kell menni. A veszettség nem okoz 3 percen belül halált, továbbá injekciókkal gyógyítható, amit orvos ad be.

    Viszont amit nem tartok butaságnak, és magam is néha szóba hozom, az a gazdálkodási ismeretek tanításának hiánya. Nagyon is időszerű volna bevezetni. Nem támaszkodhatunk a szülőkre ez ügyben, hiszen rengetegen szerintem rosszul csinálják. Meg kéne tanulni addig nyújtózni, amíg a takarónk ér, illetve valamelyest átlátni az anyagi helyzetünket. Kerdezéstechnika: én asszertív kommunikációt tanítanék már gyermekkorban. A főzést, és úgy általában véve a háztartásvezetést pedig pont a sajtburgerhabzsolás és a mai szülők időhiánya miatt hoznám vissza hangsúlyosabban a tantervbe.
  4. 2012. augusztus 19. 08:3231.
    Sziasztok!

    Én sem értem pontosan, hogy ez most vicc, vagy komoly akart-e lenni. Én 32 éves vagyok és tanultunk kottát olvasni az iskolában. A szívmasszázst azért nem tanítják még ha jól emlékszem a jogsihoz sem, mert többet árthatsz vele, ha rosszul csinálod. A veszettséggel nem nagyon van mit tenni. Azt szerintem mindenki tudja, hogy ha valami megharap, akkor orvoshoz kell menni. A veszettség nem okoz 3 percen belül halált, továbbá injekciókkal gyógyítható, amit orvos ad be.

    Viszont amit nem tartok butaságnak, és magam is néha szóba hozom, az a gazdálkodási ismeretek tanításának hiánya. Nagyon is időszerű volna bevezetni. Nem támaszkodhatunk a szülőkre ez ügyben, hiszen rengetegen szerintem rosszul csinálják. Meg kéne tanulni addig nyújtózni, amíg a takarónk ér, illetve valamelyest átlátni az anyagi helyzetünket. Kerdezéstechnika: én asszertív kommunikációt tanítanék már gyermekkorban. A főzést, és úgy általában véve a háztartásvezetést pedig pont a sajtburgerhabzsolás és a mai szülők időhiánya miatt hoznám vissza hangsúlyosabban a tantervbe.
  5. Torolt_felhasznalo_465731
    Torolt_felhasznalo_465731
    2012. augusztus 15. 14:5030.
    Az iskolában azt tanítják, hogy a világ leghosszabb folyója a Nílus, az Amazonasnak a legnagyobb a vízhozama. Most ugyan van valami méricskélés ez ügyben. Szóval csak tiszta forrásból az infót, ha lehet.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  6. 2012. augusztus 15. 12:4229.

    Két dolog van, amit én is hiányolok az oktatásból: az egyik gazdasági, pénzügyi ismeretek a másik elsősegélynyújtás. Mindkettőt már 3-4 osztályban elkezdeném és minden évben visszatérnék rá, fokozatosan bővítve az ismereteket. Ez azért is lenne fontos, mert a szülők nagyrészének is hiányosságai vannak, tehát nem tudják megtanítani a gyerekeiknek. S néhány tantárgy esetében tényleg ráférne a tantervre egy kis változtatás. Biológiából pl. nagyobb hangsúlyt helyezni az emberi test megismertetésére, s hogy 10-12 évesen teljesen tisztában legyenek a menstuációval, terhességgel ... stb.

    Kézségtárgyakat nem osztályoznék, testnevelés pedig mozgásról szóljon és ne a számokról.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  7. 2012. augusztus 15. 11:2128.
    Kedves Cikkíró!

    Kottát olvasni szolmizálással és abc-s nevekkel lehetséges.
    Az előbbit tanuljuk általános iskola első-második osztályától.
    Aki elmerülne az utóbbiban, mehet zeneiskolába, szolfézsra.
    Mivel a szolmizálás a kottaolvasás legegyszerűbb és legkönnyebben tanulható módja,
    számos idegen országban tanítják - még Japánban is.
    Lásd még: http://www.zenci.hu/szocikk/kodaly-modszer.

    Sajnálom, hogy az Ön iskolájában / idejében nem adatott meg a lehetőség az ebbe való betekintésbe.
    Semmi sem késő, persze. :)
  8. 2012. augusztus 15. 10:4327.

    Ha van megfelelo csaladja ehhez.

    Amikor mi jartunk iskolaba tanultunk fozni varrni es az osztalyfonoki orakon szo esett tobbek kozott a csaladi felelossegrol, penzbeosztasrol is.

     

    Ma mar ezekrol szo sincs meg a jo iskolakban sem sajnos.

    előzmény:
    ayten (23)
    2012-08-14  21:30

Címlap

top