Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

11 dolog, amit nem tanítottak az iskolában, de kellett volna

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 14. 15:27
Az iskolában sok fontos dolgot megtanultunk; például azt, hogy az Amazonas a világ leghosszabb folyója vagy azt, hogy nyolc kettes alapú logaritmusa három, de azért volt, ami kimaradt a tananyagból.

Nők Lapja Café: 11 dolog, amit nem tanítottak az iskolában, de kellett volna
  1. -1-
    -1-
    2012. augusztus 15. 10:3126.

    Mint minden beszéd, írás, azt tükrözi, aki azt kiadja magából.

    Ez esetben a cikk írójának a problémáját tükrözné a sok meg nem tanított okosság?

    Javaslatom az lenne, hogy ha ennyi gondja akad az életében, lásson neki mihamarabb a megoldáshoz, mert aztán kifut az időből. :)))))

     

    Ami engem illet, nekem is van kedvenc témám:

     

    9. Ilyen-olyan gyógyfüvektől és tablettáktól nem lehet lefogyni

    Ha lehetne, akkor ugyanis nem lennének kövér emberek. Szép dolog a hit, de a kétely sem hiábavaló. Ha az előbbiben annyira jeleskedünk, akkor akár béljóslással is próbálkozhatunk: annak is biztos volt annyi alapja, mint a legújabb fogyókúrás gyökér csodatevő erejének.

     

    Itt szintén volna javaslatom, és ez maga a kétely. Kétely abban, hogy biztosan tudsz-e annyit a világról, hogy ki merj jelenteni olyan dolgokat, amik egyáltalán nem biztos, hogy megállnák a helyüket az igazság polcán?

     

    Ha az írást humornak szántad, ahogy sokan feltételezik, akkor érdemes lenne beleírni a címbe: Ahogy én humorizálok a nemtudásomról.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  2. 2012. augusztus 15. 10:0725.
    Amint látod a válaszokból, egyeltalán nem tisztelt cikkíró, talán egyedül téged nem tanítottak meg minderre. Vagy annyira rövidtávú a memóriád, hogy már el is felejtetted.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  3. 2012. augusztus 14. 22:0124.
  4. 2012. augusztus 14. 21:3023.

    Az a baj a cikkel, hogy a megtanítandó dolgok egy része fontos, egy része tényleg ironikus, ezért lett a cikkből zagyvaság.

    A gyereket főzni, pénzzel bánni, pasizni megtanítani meg a család dolga.

  5. 2012. augusztus 14. 20:4922.
    Ezért mondom én mindig, hogy tévéből egy is sok, és számítógépből is a legnagyobb hülyeség többet venni, "azért, hogy ne veszekedjenek rajta a gyerekek"...
    előzmény:
    AniBlues (21)
    2012-08-14  20:20
  6. 2012. augusztus 14. 20:2021.

    Lehetne azt játékpénzzel is, esetleg Gazdálkodj okosan egy "realista" változatával. Pilisi zártkert helyett tankönyv a gyereknek. :D

     

    OFF

    De jó is volt a Gazdálkodj okosan, én imádtam vele játszani. Most már nem jellemző, hogy összeül a család társasozni... anno hétfőnként, mikor nem volt műsor a tévében... rádió, forró tea vagy nyáron limonádé, körbeültük a nappaliban lévő asztalt, és ment a kártya, társas...

    előzmény:
    tamtamtam (20)
    2012-08-14  20:16
  7. 2012. augusztus 14. 20:1620.
    Ahhoz viszont pénzt kéne biztosítania az iskolának minden gyerek számára, mert ennek csak valami gyakorlatias tantárgyként lenne értelme. Csak hát honnan? :)
    előzmény:
    AniBlues (19)
    2012-08-14  19:59
  8. 2012. augusztus 14. 19:5919.

    Nem, még anno mi is úgy tanultuk, de az Amazonas az, kb. 200 méterrel. :)))))

     

    Amúgy jó nagy baromság ez a cikk. Egyedül a pénzzel bánás, amit szerintem is meg kéne alapozni az általános iskolában.

    előzmény:
    Fruzsinka (17)
    2012-08-14  19:21
  9. 2012. augusztus 14. 19:3218.
    Gyakorlatilag semmit nem tanítottak meg, amit az  életben hasznosítottam és mindent megtanítottak , amit soha többé nem használtam. Ez a gimnázium 4 évére vonatkozik. És ráadásul én valami hu de szuper elit gimi elit osztályába jártam. Az akkori osztálytársaim egy jelentős része azóta is ingyenélő , 2-3 diplomával a háta mögött.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  10. 2012. augusztus 14. 19:2117.
    A leghosszabb folyó nem a Nílus?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. augusztus 14. 19:1816.
    Mondjuk minket főzni is "tanítottak", de tény, hogy attól még hülye maradtam volna. Ma is emlékszem arra a technika órán közös erővel készített madártejre, amitől egyszerre szaldtunk ki hányni... de azóta már fejlődtem... és valóban, főleg olvasás által... legalábbis úgy kezdtem. :)
    előzmény:
    etilany (15)
    2012-08-14  19:06
  12. 2012. augusztus 14. 19:0615.
    Remélni merem csak, hogy eredendően a cikket humorosnak, és ironikusnak szánták, bár annak is harmatgyenge f*s. Kottaolvasás? Ne szívass már, kedves cikkíró, azt már harmadik elemiben tanítják. Elsősegélyt is biológia órán, Főzni mi nem főztünk a suliban, azt az anyukámtól tanultam meg, ill. kedves cikkíró, én úgy vagyok vele, hogy aki tud olvasni, az főzni is tud, csak el kell kezdeni, ugyanis legtöbb recept le van írva lépésről-lépésre. Szóval, akár humorosnak, akár komolynak szánták a cikket azért nem ártott volna kicsit tájékozódni és nem belefoglalni azokat a dolgokat, amiket igenis tanítanak. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. augusztus 14. 18:2214.
    Ja, tényleg, kimaradt a gyógynövénytől nem fogyunk! HÁt, ha négy hónap alatt egy tizes nem számít annak, akkor nem tudom, hogy mi. Én ugyanis így fogytam olyan gyógynövény segítségével, ami visszafogta az étvágyamat, és így kevesebbet ettem. Tudom, nem magától a gyógynövénytől fogytam, de hát ha segített abban, hogy kihúzzam egy verébadaggal egy-egy étkezés gyanánt, akkor bizony mégis hasznos volt. (Mielőtt elhalmoznátok privivel: bármilyen éhségcsökkentő hatású gyógynövény megfelel a célra, maté vagy kaktusz, utána már rajtad áll, hogy tényleg ott hagyd abba a kajálást, ahol már nem érzel éhséget, és ne a régi adagodat edd.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2012-08-14  18:18
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. augusztus 14. 18:1813.
    Sz-r suliba járhatott a cikk összeállítója, legalább a felét tanultuk már általánosban az itt felsoroltaknak. Biológia óra keretében volt elsősegély-tanfolyam, gyakoroltuk babán az újraélesztést több órán át, mindenki egyesével. A veszettség felismeréséről már alsóban tanultunk, szerintem még környezet órán, de lehet, hogy már az elsős tanítónő is elmondta, miért kerüljük az idegen állatokat, pláne a veszettség jeleivel (és persze, hogy mik azok). Térképen tájékozódás? Ugye vicc, hogy nem volt ilyen gyakorlat valahol földrajzórán? Kérdéstechnika szintén alap. Vitakultúra szintén. Kottaolvasás? Szintén alsó tagozatban tanult meg mindenki nálunk. Vagy én jártam extrém jó általánosba? Ja, az is alap volt, hogy minden új fogalmat definiáltunk, a lehető legpontosabban. Ma is emlékszem pl. a legelső biológia órára, az első szó, amit megtanultunk, a hipotézis volt. És az, hogy egyelőre az evolúció és a teremtéselmélet egyaránt az, mi viszont az előbbi szerint tanuljuk a biogiát, amíg valaki elő nem áll valami egyébbel, bizonyíthatóan. HOgy mi az a szerelem, azt meg tényleg nem iskolában kéne megtanulni.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  15. 2012. augusztus 14. 17:0312.

    Szerintem kérdezni sohasem ciki. Sőt - tanácsot kérni sem az. Ha így lenne, iskolába se kéne járnunk, hisz ott is kérdezünk.

    Egyszer olvastam valahol egy ókori bölcs idézetét, már nem tudom szó szerint, hogy szólt, de valahogy így: Míg az okos emberek tele vannak kételyekkel, bizonytalansággal, addig az ostobák halál magabiztosak.

    Sok igazság van ebben, hisz nap mint nap tapasztalni lehet. Akár itt a fórumon is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (3)
    2012-08-14  15:42
  16. 2012. augusztus 14. 16:5911.

    Még nekem is volt "gyakorlati órám" sőt Kukta szakkör is volt. Tanultunk főzni, kötni, horgolni, vasalni sőt lámpát sorosan vagy párhuzamosan bekötni stb. Tanultam szabni-varrni órán és hasznát is vettem. anyukám is tőlem tanulta. Jártam vöröskeresztes szakkörre, ahol újraélesztést, nyílt törés, égési sérülés elletását is megtanultam. Ezek hasznosak voltak, bár főzni végűl a magam kárán tanultam meg és kellően meg utáltam a kötés-horgolást is.A férjem falusi iskolába járt, ők állattenyésztést és földművelést sajátítottak el a z iskola kertben. Szerinte fölösleges volt(inkább ingyen munkásnak nézték őket), amúgy mindenki otthon tanulta meg a lényeget évek alatt.

    Amit a gyerekeimnél hiányolok, az inkább a közlekedés biztonság elsajátitásának hiánya. Persze itthon nyomjuk neki, de talán ha órát is szánna erre az iskola-sikeresebb lehetne. Az elsősegély is hasznos lehetne számukra.Vagy inkább csapat építést kellene tanítani nekik, mert borzasztó önzőek és közömbösek a diákok.-tapasztalatom szerint

    előzmény:
    duci_juci (7)
    2012-08-14  16:07
  17. 2012. augusztus 14. 16:5810.

    Hölgyek!

     

    Legyünk jóindulatúak, és gondoljuk azt, hogy az enelcé, de legalábbis a gyakornok kislányok, de legalábbis a szerző rájött, mennyire ultrabuta gagyifos a 11 dolog cikksorozat, és ehhez mérten nyúl a témához. A szerző biztosan viccel, humorizál és ironizál. Nyilván nem gondolja komolyan. Más kérdés, hogy ettől függetlenül sem igazán jól sikerült darab, de legalább magát sem veszi komolyan. :)

  18. Torolt_felhasznalo_787710
    Torolt_felhasznalo_787710
    2012. augusztus 14. 16:569.

    Ez a cikk se nem hasznos, se nem humoros, ráadásul annyira eröltetett, hogy már szinte izzadságszagú.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  19. 2012. augusztus 14. 16:388.
    Azért a szülők feladatát ne rakják már az iskola nyakába!
  20. 2012. augusztus 14. 16:077.

    Az "akár béljóslással is foglalkozhatunk..." ez vicc akart lenni?!
    Mert annak kicsit gyenge poén, de sebaj, mert legalább ízléstelen és gusztustalan!

     

    A "hogyan vegyük észre, hogy egy pasi egy barom" aztán tényleg végképp nem iskolai tantárgy téma, mert akkor tanulhatnánk gyantázás-tant is, meg lehetne "hogyan ne tegyek fel hülye kérdéseket" tantárgy agyilag szőkéknek!

     

    A házi krumplitermesztés is igencsak felesleges tantárgy lenne, kb. másfél óra alatt lehet elolvasni erről egy amatőröknek szóló konyhakertészettel foglalkozó könyvet, és minek arról egy egész éves tantárgy, amit másfél óra alatt meg lehet tanulni. Már aki krumplitermesztésre adja a fejét. Mert most sok lakótelep díszkertjét cserélték le az ottlakók bolgárkertészeteket megszégyenítő, igazi szegénységet tükröző konyhakertészetekre, érdekes mód, senkiben nincsenek kérdőjelek, egymástól megtanulnak mindent, suli alapismeretek nélkül. Elég, ha egyetlen agrár-szakember van köztük, vagy mondjuk valaki, aki tud olvasni (utalás ismét a könyvekre).

     

    Ami a főzést illeti, én már több mint 20 éve kijártam az általános iskolát, de még mindig őrzöm a főzőfüzetemet, amibe vagy 40 ott elkészített étel receptje után az anyukám házi fortélyait és receptjeit őrzöm. Nem tudom, hogy a lányok technika órán tanulnak-e még felsőtagozatban, mi még "Gyakorlati foglalkozásnak" hívtuk azt a tantárgyat, ahol minden évben legalább 10-12 ételt megtanultunk főzni (kézimunkázás, kötés-horgolás, sőt, szabás-varrás mellett). Jól jött a húsleves, a paprikáskrumpli, pörkölt és más alapok... de azért az igazi főzőtudományomat nem a suliból hoztam, hanem anyukám konyhájából.

     

    Kérdezéstechnikára leginkább egy biztosítási vagy ingatlanos ügynöknek van szüksége, esetleg hálózatépítőknek... és semmi vész, mert őket megtanítják rá. De hogy egy laborban patkányok vagy nyulak közt, esetleg metszetek és szövetek, kémiai anyagok közt dolgozó vegyésznek vagy biológusnak miért kéne kérdezéstechnikát tanulnia gyerekként... nem is értem ezt az elvárást!

     

    Veszettségtan mellé vegyük fel a kígyómarástant, a skorpiótámadástant és a tarantula-támadás kivédése c. tantárgyakat is... ámbár az általam ismert 2-3000 ember és közvetlen környezete (összesen kb. 15ezer ember) körében egyetlen eset sem tette indokolttá a veszettségtan felvételét, lehet, hogy viszonylag ritkán járunk veszett rókák és denevérek környékén.

     

    Kottaolvasást már alsó(!) tagozatban tanítanak, Kedves Cikkíró!
    (Bizony nem ártott volna egy ilyen iderittyentett, vacak cikk előtt legalább egy picit tájékozódni, mivel gyakorlatilag mindegyik pontja tele van súlyos tárgyi tévedésekkel és butaságokkal.)

     

    Egyedül a SZÍVMASSZÁZS (én inkább újraélesztésnek nevezném) az, ami a felsorolásból szerintem tényleg fontos és van létjogosultsága. Mivel alsós a gyermekem, így nem tudom, hogy mondjuk úgy kb. 7.-8. osztályban biológia órán tanítanak-e ilyesmit (esetleg ezt megerősítheti érintett korú gyerek anyukája), ez tényleg fontos... vagy fontos lenne! Nagyon is!
    De az összes többi hordalék rossz merítés, a NLC-n tényleg ilyen "magas" az igényesség?! :-(

    Egyetértek Anitával: ezt bizony nem kéne erőltetni! :-(

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  21. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 14. 15:566.
    Igen, csakis olyannal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (5)
    2012-08-14  15:48
  22. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. augusztus 14. 15:485.
    Lehetőleg olyannal, ami nem kerül ki ide. Mongyuk ültessen pepinocserjét. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (4)
    2012-08-14  15:44
  23. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 14. 15:444.
    Krisztina, ez megint szar lett. Szerintem próbálkozz valami mással.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-14  15:27
  24. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. augusztus 14. 15:423.
    És az hogy tetszik, hogy kérdezni bizonyos kor felett ciki? 
    előzmény:
    Lipp (2)
    2012-08-14  15:27
  25. 2012. augusztus 14. 15:272.
    Szerintem ezeknek egy jelentős részét egyáltalán nem az iskolában kellene megtanulni. Például főzni anyukámtól és nagymamámtól tanultam, azt, hogy mi is a szeretet, szabadság, hogy lehet megállapítani, hogy egy pasi barom, reálisan szemlélni a világot... nos, ezeket is a családomtól, barátoktól. Ráadásul azt gondolom, hogy ez így van jól. Bár lehet, hogy ezzel egyedül vagyok a világon.

Címlap

top