Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BKV-felszáll. első ajtónál

rebelde
Létrehozva: 2012. augusztus 14. 13:21

Azt hiszem, ez egy veszekedős topic lesz, bár nem nagyon szeretném. De elmondom, mi bosszant.

Nálunk kb fél éve bevezették ezt az első ajtós felszállást. Nekem van (volt, van, lesz) bérletem, így max kicsit kellemetlen ez a helyzet.

Viszont a sofőrök nem igazán lelkesek. Nap mint nap látom, hogy sokan még arra sem veszik a fáradtságot, hogy felmutassanak valamit. Sokan meg felmutatnak egy jegyet, hátramennek és leülnek.

Persze millióan vannak a buszon, mert ezek az emberek rájöttek, hogy ide nagy ritkán téved ellenőr, hiszen feltételezik, hogy itt mindenki bérlettel, jeggyel száll fel.

Van olyan, hogy utazunk kb 20-an a buszon, abból 10 ember 65 év feletti, 5 bérlet, jegy nélküli és 5 az aki megveszi a bérletet, jegyet.

Iszonyatosan szúrja a szemem ez a dolog. Nem beszélve arról, hogy sok család mondjuk él 200e forintból, amiből megveszik a két felnőtt bérletet, két gyerekbérletet (közel 30e forint), akkor a 65 év felettiek miért utazhatnak ingyen?

Miért nem csinálnak már valamit? 

  1. 2012. augusztus 20. 11:09601.
    Igen a világ vezetői, gyárosai valószínűleg azért olyan gazdagok, mert nehéz, megerőltető, sok munkát végeznek, szemben több millió emberrel  mondjuk Kínában, Indiában stb. ahol jól kihasználják őket, de alig fizetik meg. Valóban, ez csak azon múlik, hogy ki mennyit dolgozik... hiszed te, hát hidd, ha neked úgy kényelmes.
    előzmény:
    payaboy (600)
    2012-08-20  10:04
  2. 2012. augusztus 20. 10:04600.

    Az hogy kinek hogy megy, nem valami isteni eleve elrendeltetés miatt alakul ki, hanem az egyik ember általában többet és hatékonyabban dolgozik, mint a másik.

     

    előzmény:
    *Diorella* (598)
    2012-08-20  09:48
  3. 2012. augusztus 20. 09:50599.

    OFF

     

    Az elképzeléseid Magyarországról időben  a múlt századból valók, a valóságban még régebbről, annyit változtak a dolgok itthon.

     

    A koszlott kisvárosomban 3 db 10 ezer négyzetméternél nagyobb eladóterű ABC van 5 km-en belül. Ennyit a "kisbooot"-okról. (Sajnos)

     

    a többi priviben
    előzmény:
    Amarynda (596)
    2012-08-20  07:38
  4. 2012. augusztus 20. 09:48598.
    Mindig vannak emberek, akiknek ha jól megy, akkor azt képzelik, hogy az kőbe van vésve és mindig úgy lesz. Hát kívánom neked, hogy legyen sok lehetőséged majd arra, hogy bármiben, amiben mondanál egy miértet, helyette ne érdekelje a másikat és vegyen egy kalap alá. Azt meg nem értem, hogy te miért tehetnéd meg, ha  a másik igen, de ő azért, mert csóró. Te is az vagy? Vagy talán irigyled a másik csóróságát? Biztos lennének, akik szívesen cserélnének veled és vennék a bérletet, nosza cserélj velük...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (594)
    2012-08-19  22:12
  5. 2012. augusztus 20. 09:19597.

    Egyetlen dolog bizonyítására linkeltem be őket. Az nem nyugdíj, hanem segély.

    Mivel mind ezt írta, és te nem hoztál ellenérvet továbbra sem, így úgy gondolom, nem én tévedtem. Esetleg 2004 óta megváltozott a juttatás elbírálása? Már nem szociális alapon állapítják meg a nagyságát? Mert akkor írd le a változást, én szívesen tanulok.

     

     

    előzmény:
    Amarynda (595)
    2012-08-20  07:34
  6. 2012. augusztus 20. 07:38596.

    Elmondanam neked hogy amig a varosban eltem addig is 700 literes hutonk volt es nem volt se menes se falka.

     

    Csak tudod nem szeretek szaladgalni a kisbooootba a cekkerrel. Meg kepes vagyok megvenni ha akarok annyi elelmiszert amihez szukseg van a jelentos mennyisegu hutokapacitasra.

     

    Ugy latom ez valahogy piszkal teged. Aki itt helikopternek kepzeli magat az te vagy, nemcsak engem hanem masokat is kioktatsz es jatszod a fejedet.

     

    Remelem szebb mint az avatarodon mert akkor aztan nincs mit megjatszani

    előzmény:
    payaboy (579)
    2012-08-19  12:13
  7. 2012. augusztus 20. 07:34595.

    Remelem a datumot se felejtetted el elolvasni ott ahonnet ideztel

     

    Az idezeted 2004 bol szarmazik , erosen idejet multa mind a tenyek mind pedig az osszegek tekinteteben.

     

    A "szemezgetesben" az ausztral nyugdija levele kacsa. Mind a tenyek mind pedig a forditas tekinteteben.

     

    A rohogosre vett formulakat a magyar nyelv izgalmas fordulataival egyutt angolra le sem lehet forditani.

     

    Az utlevelmegujitas kb. fel orat vesz igenybe meg egy vacak parszaz szemelyes videki telepules postajan.

    előzmény:
    payaboy (579)
    2012-08-19  12:13
  8. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 19. 22:12594.

    Én egy kalap alá veszem őket és nem érdekel a miértje. Mert ilyen alapon én is megtehetném, hogy jaaa, ha ő nem, mert csóró, akkor énse!! Ha nincs pénze jegyre, bérletre, menjen mással. Ennyi. Ebben nincs több.

    Ja, és abszolút nem vagyok indulatos, holt nyugodt vagyok. 

    előzmény:
    *Diorella* (589)
    2012-08-19  17:06
  9. 2012. augusztus 19. 18:00593.
    Mondjuk amikor valamiről statisztika készül a 0 és a csillagos ég között, akkor a cikkek ezt nem feltétlenül és lebontva hozzák ki, így nem minden esetben kell bután olvasni a be sem mutatott statisztikai adatokat, ami alapján készült a felmérés, legyen szó bármilyen témáról. Nem mondtam :), hogy te mondtad, hogy van pénze mindenkinek, csak azt mondtam, hogy az emberek jó része mint a statisztika, vetítenek. Mint amikor látnak tömött kosarat és azt mondják, hogy van pénze az embereknek. Elkapnak egy bliccelőt és azt mondják, hogy tutira meg tudná venni, mert jól öltözött volt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (592)
    2012-08-19  17:47
  10. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 19. 17:47592.

    Ha bután olvassa a statisztikát, akkor igen. 

    Amúgy én nem mondtam, hogy van pénze mindenkinek, csupán azt, hogy nem feltétlenül  prioritás sokaknak a bérlet megváltása, ha meg is tudja tenni. Ez nem egy védhetetlen dolog szerintem.

    előzmény:
    *Diorella* (591)
    2012-08-19  17:39
  11. 2012. augusztus 19. 17:39591.
    De akkor mit ér a statisztika? Ha mondjuk veszünk 10 embert, 1-nek 2 millió a keresete a másik 9-nek meg 0, akkor téves azt godolni, hogy nem is olyan rosszak a keresetek, mert átlagban egy jó szám jön ki, miközben a másik 9 meg valójában nyomorog. Csak az olvasó arról már nem tud. A valódi statisztikának nem átlagokat kellene tükröznie, hanem valódi adatokat. És addig persze, hogy az az elmélet fog az ember többségének az  agyában élni, hogy na hát van itt pénze az embereknek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (590)
    2012-08-19  17:21
  12. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 19. 17:21590.

    Teljesen mindegy, hogy lenne-e rá statisztika, amikor a statisztikáknak úgysem hiszünk, ugye :D

    Csak mondom, hogy az átlag az azt jelenti, hogy összeadod az összes ember fizetését és leosztod az összes ember számával. Tehát, ha az interneten beszélgetnek emberek, jó részük az átlag alatt fog keresni.

    A többivel nem vitatkozom, mert már unom magamat ismételni.  

    előzmény:
    *Diorella* (589)
    2012-08-19  17:06
  13. 2012. augusztus 19. 17:06589.

    Akkor hátulról kezdeném. Sehol sem mondtam összeget, hogy mennyiből lehet megélni, nem emlegettem 240 ezret és gyerek számot sem. Nem tudom ezt honnan vetted. Statisztikákat se emlegessünk. A felmérések soha nem valósak. Köztudott, hogy megkérdeznek mondjuk 100 embert és rávetítik egy egész lakosságra, egy társadalmi rétegre. Nem egyszer olvasható, hogy mennyi az átlag fizetés. Aztán amikor emberek erről a neten beszélgetnek, akkor kiderül, hogy soknak a fele sem éri el. De ugye a statisztika... Én azért nem jelenteném ki, hogy minden bliccelő vagy máshol ügyeskedő, vagy nevezzük a te fogalmaid szerint csaló, lopós, rendelkezik TV-vel , internettel stb.. Konkrétan azt sem lehet tudni, hogy valójában hány bliccelő van. Van erre statisztika? Lehet. Hogy pontos -e legalább megközelítőleg? Kétlem. Mert nem lehet az alapján statisztikázni, hogy 10 éve mondjuk x millió volt a bevétel, ma meg 5 millióval csökkent, amiből következne, hogy mennyi bliccelő van. Közben ugyanis lehetnek olyanok, akik 10 éve még megvették, ma meg már nem is Mo.-on élnek, lehetnek olyanok, akik 10 éve még megvették, ma meg már munkanélküliek, így a havi utazásuk akár 0, 10 éve még vettek, ma meg már autóval, kerékpárral járnak... 

     

    Nem mondtam én sem, hogy ez csak fekete vagy fehér lenne. Mindenki, aki csinálja, más indokból. Akinek itt nem kellene mutogatnia, az a vezetőség. Mert a vezetőség szabja a feltételeket, gazdálkodik a pénzzel és az elmúlt években sokszor tapasztalhatjuk, hogy rosszul. Minden területen ezt a rosszul gazdálkodást vagy éppen a nagyobb nyerészkedés miatt meg áthárítják a fogyasztókra a terheket. 

     

    És nem írtam, hogy te írtad konkrétan, hogy szemétláda, de ebben a topikban is voltak, akiket nem érdekelnek a körülmények, hanem mindenkit egy kalap alá vesznek. Aki megvehetné, de nem teszi, az egyértelműen felelős. Aki a körülményei miatt nem, ott az ok felelősségét nem ő teremtette meg. Hiába söprögetne magánál, attól nem fog több fizetést kapni, attól nem fogják bejelenteni a munkahelyén, attól ha munkanélküli nem kap mielőbb munkát... mert ezek a dolgok nem egymagán múlnak. És nem várhat arra, hogy mások is söprögetni kezdjenek, mert addig is senkit nem fog érdekelni, ha akár feldobja a talpát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (587)
    2012-08-19  16:21
  14. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 19. 16:29588.
    Plusz úgy gondolom, ha nincs rá zsé, akkor nincs rá, de ne ideologizáljuk már meg, hogy ez nem is olyan...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (587)
    2012-08-19  16:21
  15. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 19. 16:21587.

    Nem tudom, mire gondolsz, nem éreztem magam indulatosnak. (mindenesetre azért mondom, hogy mint leírtam, nem gondolom, hogy mindenki egyformán szemétláda, de nyilván elkerülte a figyelmedet) Én logikusan gondolkodom és ismerem az embereket. Megvan a szilárd véleményem a dolgokról, ami nem fekete-fehér. Viszont ebben a vitában úgy érzem, túl sokan, túl sok módon akarják a felhasználók felelősségét elmosni a BKV-témában. A felhasználók mutogatnak a vezetésre, a vezetés a felhasználóra, közben senki nem jut egyről a kettőre. Ha mindenki a saját portáján söprögetne, nem itt tartanánk. Sajnos előbbre való a bűnbakkeresés, mint a probléma megoldása.

     

    Én nem hiszek abban, hogy a bliccelők többsége azért bliccel, mert nincs pénze. Ha nem vetted volna észre, olyan országban élünk, ahol mindenki sportot űz az ügyeskedésből: adócsalás, külföldi rendszámú autó (és nem a 100 éves opeleken, hanem a vadiújnak kinéző audikon ugyebár), bliccelés, villany- és vízórák szerelgetése. Olyan nagy szegénység van? Igen. Sokan élnek rosszul. Érdekes módon a rosszul élés mellett sokaknak telik internet- és TV- és telefon-előfizetésre, miegymás (meg lehet nézni a statisztikákat). Szerintem a bliccelés egyszerűen abból eredeztethető, hogy az emberek többsége az olyan LOPÁST amelyben nem egy tárgyi dolog egyértelműen MÁSTÓL való eltulajdonításáról van szó, hanem mondjuk egy nagyvállalat megrövidítéséről azzal, hogy NEM ADOD NEKIK a pénzed (érezzük a különbséget), nem tekinti igazán lopásnak. Meg könnyen meg is tehetik.

    Én ezen a véleményemen nem vitatkozom többet, elfogadom, hogy szerinted az "nem olyan" meg szerinted ha 240-ből nevel valaki 2 gyereket akkor érthető. Szerintem meg azért vagyunk itt, ahol vagyunk. 

    előzmény:
    *Diorella* (583)
    2012-08-19  15:14
  16. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. augusztus 19. 15:31586.

    Én is, már amikor elvesztettem a bérletemet, és nem vettem másik szelvényt, mert éves bérletem van, hanem amilyen vagyok (szeretem a nyugalmat, és fussa is rá:-)), vettem jegytömböket. Hát majdnem mindenhol rosszak voltak a lyukasztók, én meg nem jártam be soha a szerelvényt, hogy keressek egy működőt. Már készültem, hogy összecsapok verbálisan egy ellenőrrel, de az istennek sem jött:-) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (585)
    2012-08-19  15:26
  17. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. augusztus 19. 15:26585.

    Én meg egyfolytában szeretnék lyukasztani a buszokon, villamoson és a szerkentyűk nem működnek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Csak nagyon ritkán!

     

     

  18. 2012. augusztus 19. 15:23584.
    És egyébként nem vagyok arról sem meggyőződve, hogy akik keményen ítélkeznek a másik fölött úgy, hogy fogalmuk sincs a miértekről, maguk közben meg patyolattiszták lennének. Szerintem nincs olyan ember, aki ne követett volna már el valamit az életében,legyen az egy hazugság, ha érdekei úgy kívánták, vagy puskázás az iskolában...
  19. 2012. augusztus 19. 15:14583.
    Oké, ha valaki címkézni akarja, tegye rá. A probléma tulajdonképpen nem is itt kezdődik, hanem ha ilyen topikokba beleolvasol, akkor a címkéző emberek véleményéből mindig csak a címke és az indulat derül ki. Nem vizsgálják, hogy miért, hanem egyöntetűen eldöntik, hogy minden ilyen elkövető egyformán szemétláda. A legtöbb ilyen indulatos ember szerint nincs mentség, nincs ok-okozati összefüggés, sőt az elkövető csak magának köszönheti, ő a hibás. Még jó, hogy a törvény a címke mellett tesz különbségeket, mert különben az önvédelmi gyilkost is rögtön börtönbe lehetne küldeni mint a szándékost. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (582)
    2012-08-19  14:34
  20. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 19. 14:34582.

    564es hsz.

    Amúgy felesleges tépni a szánkat. Szerintem a lopás bűn és én a lopást definiálom valahogy, szerinted meg minden relatív és máshogy definiálod. Ilyen erővel marha nehéz mondjuk törvényeket is alkotni. 

    előzmény:
    *Diorella* (580)
    2012-08-19  13:21
  21. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. augusztus 19. 14:09581.
    A most ötvenes korosztálynak szüksége sem, de lehetősége sem volt annyira egyetemre menni, mint manapság. Szigorúbb volt a bejutás, korlátozottabb a létszám. Nem úgy, mint most, amikor pénzért akármit el lehet végezni (túlzok, vigyázat!:-)))
    előzmény:
    Amarynda (573)
    2012-08-19  10:45
  22. 2012. augusztus 19. 13:21580.

    Hát ez érdekes, mert korábban azt írtad, hogy ha választanod kellene a gyerek kajája és a BKV között, akkor a gyerek kajáját választanád. Ezek szerint ha erre kényszerülnél, akkor egy lapra tennéd fel magad a lopós vezetőkkel és ugyanolyan szar embernek tartanád magad, mint amilyenek ők, se többnek se kevesebbnek ami a mértéket illeti. Semmi különbséget nem látnál a két eset között. Hát végülis mindenki úgy ítéli meg magát, ahogy akarja, de azért véleményem szerint elég nagy különbség, hogy a vezető már eleve olyan juttatásokat kap, amiből nem kényszerül rá, hogy még csalást is elkövessen. Viszont ha választani kell a gyerek kajája és más között, akkor a szülő mégcsak nem is magát védi. 

     

    Részemről, amikor meglátom, hogy valakit elkaptak, nem tudnám azt mondani, hogy micsoda egy szar, lopós alak. Hisz azt sem tudom, hogy kicsoda és miért csinálta. Nyilván persze vannak olyanok, akik simán meg tudnák venni, de nem teszik, akiknek élvezet, mint a versenyzőnek a verseny, növekszik az izgalom, hogy vajon felismeri-e hogy a megállóban állók közül ki lesz az ellenőr, sikerül-e elszaldni és utána egy jót nevet rajta, hogy ő győzött... viszont aki tehetetlenségből nem veszi meg, az szerintem nem ilyen, az amint felszáll, legszívesebben egy pillanat alatt a célállomáson lenne, hogy leszálljon, annak szerintem ez nem szórakozás, hogy naponta ezen izguljon. Egy rendes fizetés mellett nem hiszem, hogy sokan akik most is bliccelnek, továbbra is amellett döntenének. legalábbis akik nem sportból csinálják, azok biztos nem. Persze lehet, hogy ha emelnék a fizetését 10 ezerrel, akkor először pl. az elmaradt számláit fizetné még mindig ki, de idővel biztosan szívesebben felcserélné az idegeskedést a nyugalommal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (560)
    2012-08-18  22:15
  23. 2012. augusztus 19. 12:13579.

    "Tevedsz, legalabb 5 hszolassal elotte irtam hogy 10 evi itt tartozkodas kell."

    Vagy 5-tel később, mint amire válaszoltam! Olvass már vissza, legalább a saját hozzásszólásaidat.

     

     

    Ausztráliaának lényegesen magasabb a GDP-je, nyilván magasabb juttattásokat tud adni. Ki a franc vitázik ezen, főleg, hogy nagyon nem is érdekel.

     

    Viszont Au-ban se szeretik ha lop valaki. Szerintem. 

    Lehet hogy az én infóim pontatlanok Ausztráliával kapcsolatban, hiszen a netről szedem őket.

    Ellentétben veled, aki 25 éve nem élsz Magyarországon, de veszed a bátorságot, hogy kioktass minket Magyarországgal kapcsolatban.

    Szánalmas.

     

    "Jelenleg a legtöbb nyugdíjas korú az öregségi nyugdíjat (Age Pension) kapja, ami tulajdonképpen egy szövetségi segély."

    Innen

     

    "Az ausztrál állami öregségi nyugdíjhoz (Age Pension) nem szükséges munkaviszony. Elég Ausztráliában élni. Külön nyugdíjjárulékot sem kell fizetni. Minden benne van az adóban. Az öregségi nyugdíj egy fajta szociális segély."

    Innen

     

    Szemezgess még nyugodtan, ezeket olyanok írják, akik Ausziban élnek.

     

    De nyílván mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

    Mint amikor leírtad, hogy a 2 fős háztartásnál 1000 liter a normális hűtő kapacitás. (aztán kiderült, hogy ott tároljátok a ménes és a falka ételét is.)

    előzmény:
    Amarynda (571)
    2012-08-19  10:36
  24. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 19. 11:46578.

    mi vót?

     

    Egyik haveromat múltkor úgy, hogy beállt reggel a munkahelye elé, 10kor kirakták a parkolni tilost, és mindenkit, aki ott állt, végigbüntettek. Erre szerencsére útépítő munkások tanúsították az esetet. Végül "megúszta" 5000 ft fellebbezéssel. Brutál. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (577)
    2012-08-19  11:39
  25. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 19. 11:39577.

    Na, már akkor is kópé vótá!

     

    Én csak a kisebbségi után kiabáltam a mondókát, hogy túrót eszik az utcán, kértem tőle nem adott ... 

     

    Volt év elején rendőrségi ügyem, hogy rohadjon meg, de eszméletlen, hogy így is engem ba..tak meg, pedig majdhogy nem saját magamat jelentettem fel. Gyakorlatilag de.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (576)
    2012-08-19  11:31

Címlap

top