Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apa gondok

Pashmina
Létrehozva: 2012. augusztus 5. 11:26

Szinte végső elkeseredésemben indítom ezt a topicot, hátha valaki tud valami építő javaslatot tenni a problémám megoldására.

 

A problémám édesapámmal kapcsolatos, akivel nagyon nehéz kijönni. Anyukámmal élnek, én rég nem lakom velük. Sosem lehetett vele kijönni, mert ő az aki mindenkinél okosabb, mindenki más hülye és ez a jelző a legszalonképesebb verzió az összes általa használatos közül (a legvadabb fantáziátokra bízom a jelzők kitalálását...).

 

Szóval a mostani helyzet az, hogy nekem van egy féléves kislányom, akinek elvileg ő lehetne a példaképe, de totálisan az antipélda.

Ordítva káromkodik beszélgetésképpen, ráadásul a kertesházunk teraszán, ahol a szomszédaink is hallják az egész "beszélgetést". Szólok, hogy legyen szíves nem ordítani, különösen nem a trágárságokat, és a gyerek előtt meg majd végképp moderálja magát, nem szeretném ha ilyen lenne a gyerek szókincse.

 

Mindezt szépen, kúltúráltan kértük a párommal, bár nehéz az ő stílusát más, normális stílusban tükrözni, de mégis.

De nem érti meg.

A kérdés, miért? Amit a felnőttnek lehet, a gyereknek nem, meg úgyis hallja majd az oviban, meg itt ott.

 

A másik gond, hogy a stílusa bicskanyitogató és anyós-apóssal összeengedni egy veszélyzóna, étterembe már nem megyünk vele, mert a stílusa vállalhatatlan, barátai már rég nincsenek épp amiatt. Ja és a családban is (testvér, más rokonok) mindenkivel rosszban van, aki még elviseli, az csak édesanyámra való tekintettel teszi.

 

Én úgy érzem a tűréshatárom végén vagyok.

Próbáltam szép szóval, próbáltam erélyesebben, de 35 évem alatt egyszer jutottam el oda, hogy sírva-kiabálva kiosztottam (épp a babámat vártam).

De semmi sem segített, sehogy nem jut el az agyáig, szívéig, lelkivilágáig, hogy változtatnia kéne valamit.

 

Tudom, hogy a másik embert nem lehet megváltoztatni, csak magamat. Ezért próbáltam én változni, halkabban beszélni hozzá, türelmesnek lenni, elfogadónak lenni, de lepereg róla, a stílusa semmilyen hatásra nem változik.

 

Ha csak egy ismerős lenne, egyszerűen nem keresném a társaságát, de az apám.

 

Mit tudok még tenni, hogy valami változzon?

 

Lehet, hogy semmit nem tudtok javasolni, akkor is jó volt kiírni magamból...

 

 

 

 

  1. 2012. augusztus 6. 13:06326.

    Nem kell, hogy az utcára menj a gyerekkel, de van más megoldás is. Én pl. most egy lakókocsiban élek, a lányom is ide fog visszajönni Magyarországról, ha az iskola kezdődik. Mielőtt felszállt a repülőre, azt mondta: mama, gondoskodj róla, hogy ne ide kelljen visszajönnöm a vakáció után, mert még egy sátorban is jobb lakni, mint a Hanssal egy fedél alatt.

    Itt, Hollandiában is vannak anyaotthonok, de szinte mindenhol telt ház van, így nem maradt más választásom, csak a lakókocsipark. Nem a legideálisabb, de átmenetileg minden jobb, most keresek más megoldást, de az exemmel egyre veszélyesebb lett a helyzet, tényleg, szó szerint menekülnöm kellett tőle.

    Ezt akarod megvárni Te is? Meddig hagyod, hogy fajuljon a helyzet?

    Nézz szét, hogy mik a lehetőségek és lépj, nem csak magad, hanem a gyereked miatt is, mielőtt túl késő lenne!

    Egyébként, nem tudom, hogy tudod-e, de a családon belüli erőszakot látó, megélő gyerekek nagy része később maga is agresszív lesz, ugyanazt fogja tenni a párjával, amit otthon látott, vagy áldozatává válik egy ilyen partnernek, tudat alatt olyat választ, aki ugyanolyan erőszakos jellem, mint a szülője volt.

    Az, hogy már gyerekkorban kialakulnak náluk a különböző viselkedési problémák, tanulási zavarok, szintén bizonyított tény,de a legtöbb sorozatgyilkos pl. ilyen családban nőtt fel.

    Nem azt mondom, hogy a Te gyereked lesz a magyar Ted Bundy, de szerintem azt sem szeretnéd, hogy mondjuk figyelemzavarral küszködjön az iskolában, vagy folyton verekedésbe keveredjen, esetleg bolti lopáson kapják 12 évesen.

    Gondold meg, hogy tényleg megéri-e a pároddal maradni, annak tudatában, hogy a gyereked issza meg a levét?

    Most azt hiszed, hogy az ő érdekében választod a biztos rosszat a bizonytalan rosszért, de hidd el, ő a legnagyobb áldozata a gyávaságodnak!

    előzmény:
    dani zsuzsanna (310)
    2012-08-06  12:28
  2. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:54325.

    Az a baj az írott formával, hogy nem látjuk az arcot, a mimikát, a gesztikulációt, nincs hang, hanglejtés, hangsúly.. Így nagyon könnyű félreérteni egymást.

     

    Ha valaki nem használ hangulatjeleket vagy nem tűzdeli tele kedves szavakkal a mondandóját, hogy a másik érezze, hogy kedveskedve ír valamit, az még nem jelenti, hogy gonoszkodik, csak tényszerű. Ezért inkább érdemes rákérdezni nála, hogy most bajod van velem, ecsém? :)) Vagy csak tényszerűsködöl itten? :))

    előzmény:
    reginka (324)
    2012-08-06  12:51
  3. 2012. augusztus 6. 12:51324.
    Ennek örülök. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (323)
    2012-08-06  12:48
  4. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:48323.
    Akkor nagyjából ugyanazt mondjuk, csak más szavakkal és ezért értettük félre egymást.
    előzmény:
    reginka (317)
    2012-08-06  12:41
  5. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:47322.
    Pontosan így értettem.
    előzmény:
    Pashmina (314)
    2012-08-06  12:38
  6. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:46321.

    Semmi rossz szándék nem volt a húzz el onnan a francba mondatban. Te láttad bele. Itt csak betűk vannak, hangsúly nincs. Te hallottad bele.

     

    Nem vagyok a barátnőd, nekem mindegy, hogy te hogyan viselkedtél vele. Ez egy fórum, ahová mindenki szabadon azt ír, amit akar. Te beírtál valamit, én meg reagáltam rá valamit. Ez a fórum lényege. Ha nem tetszik amit írok, ne olvasd el. Más is olvassa a válaszokat, nem csak az, a kinek az üzenet szól. Ergo szólhat az üzenet másnak is, nem csak annak, aki kapja.

     

    Nem állok be családsegítőnek, van elég munkám. Aki tanácsot/segítséget kér és hozzám fordul, azért teszi, mert ad a szavamra.

     

    Aki egy nyílt fórumra jön tanácsot/segítséget kérni, azért teszi, mert ad az ott lévők szavára.

     

    Csak ennyi.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (313)
    2012-08-06  12:36
  7. 2012. augusztus 6. 12:44320.

    Szerintem:

     

    A Te dolgod a gyerek életre nevelése. Ehhez hozzátartozik, hogy minden elé gördülő akadályt, amíg ő maga nem képes rá, Te elhárítasz. Ez jelen esetben az édesapád.

    Ahogy Neked gyerekkorodban az ő szabályait kellett követni, mert így volt rendjén,most a Te életedben ő "vendég" és a Te szabályaidat kell követnie.

    Mindig azt szokták mondani, hogy "le kell szakadni a szülőkről...". Ez is egy példa, hogy sokaknak még nem sikerült, mert azt hiszik...

     

    A döntés nem lesz könnyű.

    előzmény:
    Pashmina (1)
    2012-08-05  11:26
  8. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:43319.
    Oké.
    előzmény:
    reginka (312)
    2012-08-06  12:31
  9. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:42318.

    Ha te így értelmezted a hsz-eimet, a hiba a te készülékedben van. Mindenki mással nagyon jól elbeszélgetünk, nyugodtan mutass rá, hol fikáztam.

     

    Mindneki más érti amit írok. 

     

    Bizony, topiknyitó azért indított topikot, hogy tanácsot kérjen. Az én tanácsom az, ami. Egyáltalán nem kötelező megfogadni, maximum érdemes mérlegre tenni. De azt majd ő eldönti magában, hogy mihez kezd vele.

     

    Azt is bekopizhatnád, hová írtam le, hogy te rossz vagy. Szerintem te értelmezel rosszul dolgokat.

    előzmény:
    reginka (311)
    2012-08-06  12:30
  10. 2012. augusztus 6. 12:41317.
    Szerintem olvasd el újra az első hsz-emet... Nem én kértem tanácsot, segítséget. Én nem akarom megváltoztatni őket. Elmeséltem az én storymat, és az érzéseimet ezzel kapcsolatban. Meg leírtam, hogy szerintem nem fognak megváltozni, ezért kell nekünk vagy elfogadni, vagy ritkán menni. Dióhéjban, ha nem lenne kedved visszaolvasni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (315)
    2012-08-06  12:39
  11. 2012. augusztus 6. 12:39316.

    Lehet, hogy igazad van. :)

    Csak a stílusa kicsit érdekes... :)

    előzmény:
    Pashmina (314)
    2012-08-06  12:38
  12. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:39315.
    Úgy látom a helyzetet, ahogy itt felvázolod és amennyit abból látni lehet. És még mindig nem érted, de majd bizonyára megoldod magadnak. Ha akarod.
    előzmény:
    reginka (309)
    2012-08-06  12:27
  13. 2012. augusztus 6. 12:38314.

    Szerintem nem így értette. :-)

    Csak elbeszéltek egymás mellett.

     

    Úgy értette, hogy neked hiányoznak ezek a dolgok belőlük, de ők meg épp így vannak jól magukkal, ahogy vannak, így érzik jól magukat, pontosabban nem érzik, hogy velük gond lenne.

     

    Ahogy az én apámmal is így van.

    Ő jól érzi így magát (vagy legalábbis ezt hiszi), nem akar ő változtatni, én akarnám, hogy változzon.

     

     

    előzmény:
    reginka (311)
    2012-08-06  12:30
  14. 2012. augusztus 6. 12:36313.

    még annyit

    hogy az utolsó mondatod,elég érdekes stílusban van írva

     

    te ne nagyon állj be család segítőnek,vagy ilyesmi..

    eszembe nem jutna így beszélni,egy olyan anyukával,vagy nővel aki otthon terrornak van kitéve!!!

    de olyannak sem írnék ilyet aki tanácsot kér!!

     

    volt pár olyan barátnőm,akinek próbáltam segíteni,sőtt..csak nem ilyen stílusban mint ahogy te,itt írkálsz

    van olyan jó barátnőm,aki több mint egy hónapot lakott nálam,később is folyamatosan járt hozzám külföldre.próbáltam segíteni rajta

     

    azt hogy,,húzz el a francba,, kifejezést nem alkalmaztam,egy olyan emberre aki tanácsot,segítséget kért tőlem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (307)
    2012-08-06  12:25
  15. 2012. augusztus 6. 12:31312.
    Ja, és azt sem mondtam, hogy meg akarom változtatni őket. Annyit írtam, hogy hiányoznak dolgok, érzések, stb. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (302)
    2012-08-06  12:16
  16. 2012. augusztus 6. 12:30311.
    Egyébként szerintem félreértetted az egész topic lényegét... Nem azt kérte senki, hogy minket fikázz, egyszerűen beszélgetünk, illetve a topicindító tanácsot kért, hogy mit tegyen. Mi meg - én - megosztottuk/tam vele, hogy nálam mi a helyzet. Korántsem azért, hogy megmondd TE nekem, hogy én vagyok a rossz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (302)
    2012-08-06  12:16
  17. 2012. augusztus 6. 12:28310.

    az apóst már kizártam- ha ide jön szia.és kész

    a szüleimhez járok,velük más a helyzet,ha faterom rossz kedvében van akkor nem maradok sokáig,de mivel ott vannak a többiek öcsém,anyám,tesóm barátnője.így nálunk változó mikor milyen a hangulat

    a páromat nem tudom kizárni,én élek itt.az utcára nem fogok menni kisgyerekkel

    az ő üvöltözését már megszoktuk,a gyerek meg el szokta küldeni a fenébe,ha üvölt

    ha szar a hangulat,sokat megyünk el itthonról

     

    a választásról annyit,hogy a párom nem így mutatkozott be

    csak akkor,változott ilyenné,mikor már itt éltem és terhes lettem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (303)
    2012-08-06  12:19
  18. 2012. augusztus 6. 12:27309.

    Nagyon rosszul látod a helyzetet!

    Nem (csak) az a baj, hogy nem olyan nagyszülők, mint amilyet én szeretnék. Szülőként sem feltétlen voltak olyanok. 

    Biztos bennem van a hiba, hogy hiányolom a szeretetet, bocs. Majd jól megváltozom én!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (302)
    2012-08-06  12:16
  19. 2012. augusztus 6. 12:26308.

    Kérdés: azon kivül, hogy a papád mindenkit hülyének néz, esetleg manipulatív-e, szokott-e alkalmazni érzelmi zsarolást a céljai eléréséhez, van-e esetleg valamilyen szenvedélybetegsége, szívesen keresi-e meg a gyenge pontját az embernek, amin keresztül kiszolgáltatottá teheti az illetőt? Van-e egy bizonyos fajta, veszélyes sármja, amivel kezdetben leveszi a lábáról az embert? Hazudik-e, szinte mindenben, szoknyavadász-e, szinte folyamatosan keresve az új kalandokat?

    Ha ezekre a kérdésekre nagyobb arányban igen a válasz, akkor azt javaslom, hogy fuss az életedért, mivel ez az egyetlen, amit tehetsz.

    Hogy miért? A volt páromra is nagyon jellemző, amit leírtál, meg az is, amiket én írtam és ő ún. nárcisztikus személyiségzavarban szenved, ami teljesen kezelhetetlen, az egyetlen megoldás, ha minden kapcsolatot megszakítasz vele.

    Én is ezt tettem, több mint 7 hónapig tartó pschihoterror után és azóta sokkal jobban érzem magam, most már csak azon csodálkozom, miért nem menekültem el tőle hamarabb?

    A legfinomabb jelző pl. amit én és a 14! éves lányom kaptunk tőle, a rákos kurva volt, aztán másnap meg elvitt minket vacsorázni.

    Napi szinten ment nálunk is a megalázás, fenyegetés, az pl. hogy szerinte én egy értéktelen nulla vagyok, a lányom meg egy követelőző parazita, olyan megszokottá vált egy idő után, hogy már meg sem hallottuk.

    Az ilyen emberek nagyon veszélyesek,igazi szociopaták, senki sincs biztonságban tőlük, a sármjukat használják, hogy megvezessék az embert, aztán jól a földbe tiporják...

    Ha a Te öreged is ilyen, akkor: Run for your life!!!!!!!!

    előzmény:
    Pashmina (1)
    2012-08-05  11:26
  20. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:25307.

    A párodat ki választotta számodra?

     

    A másik kettőnél is választottál: velük vagy. Húzz el onnan, ha nem tetszik valami.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (305)
    2012-08-06  12:22
  21. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:24306.
    *mindent mindegy mit csinálnak veled
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (303)
    2012-08-06  12:19
  22. 2012. augusztus 6. 12:22305.

    ha figyelnél:

    három darab férfiról írtam!!!nem én választottam őket

    apósjelölt,faterom,párom....

    előzmény:
    Werbunga (300)
    2012-08-06  12:00
  23. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:21304.

    ha együtt élsz egy ilyennel..

     

    De nem!! Nem élek együtt egy ilyennel. Teljesen mindegy milyen rokoni vagy nem rokoni szálak fűznek hozzá.

     

    Senki ilyen nem ér annyit, hogy a saját életemet (amiből egy van!!) tönkre tegyem, meghunyászkodjak, behódoljak, rongáljam a magam és a gyerekem egészségét.

     

    Ilyen nincs.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (299)
    2012-08-06  11:53
  24. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:19303.

    De mi a lőtéri kutya gumijáért gondolja azt bárki, hogy a családba érkező gyerek az bárkit is megváltoztat? És miért kellene megváltozniuk? Azért, mert TE nem viseled el őket?

    Akkor vagy neked kell megváltoznod (idomulni hozzájuk) vagy otthagyni őket a francba.

     

    Még egyszer kérdezem, ki és honnan veszi a bátorságot/jogot ahhoz, hogy meg akarjon változtatni egy másik embert? 

     

    Könyörgöm, ha neked a párod egy önző, egoista barom,  mi az isten nyiláért vagy vele? Mert övé a gyerek? És? A gyerekednek azt tanítod meg, hogy mindent mit csinálnak veled, tűrnöd kell.

     

    Egy hamis, hazug világba ringatod magad egy olyan címszóval, hogy a gyerek érdekében.

     

    Szólj, ha nem így van.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (299)
    2012-08-06  11:53
  25. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 12:16302.

    Azt próbálom mondani, hogy a szüleid lehet, hogy nem olyan nagyszülők, ahogy TE szeretnéd, hogy legyenek, de ettől belőlük még nem hiányzik semmi. Amit te hiányolsz, az belőled hiányzik és nem belőlük.

     

    ŐK nem olyanok, amilyen nagyszülőket te szeretnél. Ennyi. TE nem érted őket.

    előzmény:
    reginka (297)
    2012-08-06  11:48

Címlap

top