Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Krém ekcéma ellen?

Rozsa123
Létrehozva: 2012. augusztus 1. 12:46
Sziasztok! A problémám az lenne, hogy nemsokára nyaralni megyek és újra kijött a melegtől az ekcémám! Majd megőrülök úgy tud viszketni de persze vakar nem szabad :( Tudnátok ajánlani egy jó krémet, ami segít?
  1. 2013. február 18. 22:3135.

    Sziasztok,

     

    kipróbálta valaki az olívás sót? 

     

    A kollégám kisfia is ekcémás, ők ezt a szőlőmagolajos szappant szoktak használni, beszereztem, kipróbálom hátha..., bár most gluténmentes étrendet is elkezdtem, azt hallottam, jót tesz.

     

    Jó éjt,

    KV.

    előzmény:
    KisVirág (33)
    2013-02-09  20:28
  2. 2013. február 9. 21:3934.

    A kisfiam ekcémás volt oviban,aztán kamaszkorra elmúlt.

    A bőrgyógyász kevert krémet írt fel,amit elkészítettek a gyógyszertárban.

    Kész krémek közül van pl. az Alkcema,ami jó hatású (receptköteles).

    Nem olvastam végig a topikot,bocsi,ha már írták: ne egyél kakaót,narancsot,mandarint,paradicsomos ételeket,olajos magvakat. Van,akinek a húsleves is ekcémát idéz elő.

    előzmény:
    Rozsa123 (1)
    2012-08-01  12:46
  3. 2013. február 9. 20:2833.

    Sziasztok,

     

    új vagyok itt, de szeretném megosztani veletek, amit nemrég hallottam.

    Olívaolaj és só keveréke, nálam bevállt, olyan, mint a nedves homok, csak arra kell figyelni, hogy száraz legyen a bőr felülete, mert különben csíp a só.

    Jól ledörzsöli a megvastagodott bőrt és én még az olajat is rajta szoktam hagyni egy kicsit, így selymes is lesz.

     

    Szép estét,

    KisVirág 

     

     

     

  4. 2012. október 9. 11:0232.
    Örülök, hogy bevált a sós víz, remélem nem lesz többé bőrproblémád.:)
    előzmény:
    Rozsa123 (31)
    2012-09-25  15:57
  5. 2012. szeptember 25. 15:5731.
    szia mape! Képzeld, még nem jutottam el odáig, hogy kipróbáljam az általad ajánlott krémet, mert egyelőre a sós tengervíz megtette a hatását. Eleinte nagyon csípett, de a hamar látható lett a javulás. Most egyelőre kivárok, és ha megint előjön, akkor nekikezdek a krémkeresésnek. ez hamar meg fog történni, amint jön a hideg :S
    előzmény:
    mape (30)
    2012-09-06  15:59
  6. 2012. szeptember 6. 15:5930.
    A bőrgyógyászom ajánlotta, akihez már évek óta jártam és jól ismerte a bőrproblémáimat. Szerintem mindegy, hogy patikában veszed vagy rendeled, a kipróbálás szempontjából. Ha gondolod, kérdezz utána a termékmintának itt . Én a Neostrata ultra smoothing lotiont-t használom, lehet ebből is kérhetsz :)  Jó puha lesz tőle a bőröd!
    előzmény:
    Rozsa123 (29)
    2012-09-06  12:56
  7. 2012. szeptember 6. 12:5629.
    Erről még nem hallottam, de azt írtad, már régebb óta használod. Honnan ismered? Kicsit konkrétabban tudnál róla mesélni? Nem merek webshopból rendelni, főleg, ha drága. Mi van ha nem jó :S
    előzmény:
    mape (27)
    2012-08-02  10:06
  8. 2012. augusztus 7. 12:5128.

    Szia, mindenképp menj el bőrgyógyászhoz! Nem biztos, hogy tudnak segíteni, de próba szerencse! Nekem kb. 2 éves korom óta van ekcémám. Nagyrészt már "kinőttem", viszont a kezemen és a kézfejemen még mindig megvan... kíváncsi vagyok, ezt is kinövöm-e...

     

    Én próbáltam már rá mindenfélét, gyógyszertári kenőcsöket, fürdetőket, fekete szappant, cserfa olajat, Neutrogéna szuperzsíros krémet. Egy dolog "gyógyította meg" a már véresre repedezettujjaimat: Locoid Crelo. Viszont ez szteroidos :( Nem is használtam sokáig. A természetgyógyászom homeopátiás bogyókat ajánlott, szedtem őket rendesen, meg azt is mondta, hogy a szervezetem nem tudja rendesen felbontani a fehérjét, ezért fehérje-diétát is tartottam többször is 1-2 hétig. Hát nem volt egyszerű

    Szerencsére most nem annyira vészes a dolog, csak száraz a kezem. Nagyon figyelek arra, hogy milyen tusfürdőt használok, és össze-vissza kézkrémeket sem kenek magamra, de eddig még nem találtam igazán jó megoldást a problémára...

    előzmény:
    Rozsa123 (1)
    2012-08-01  12:46
  9. 2012. augusztus 2. 10:0627.
    Szia! Én régebb óta használom a NeoStrata testápolóját, nekem nagyon bejött! Nem rég volt egy ismerősöm magán bőrgyógyásznál és nagyon meglepődtem, mert nem gyógyszertái krémet kapott, hanem neki is ezt a termélcsaládot ajánlották! Úgy tűnik egyre több orvos javasolja ezt a készítményt! Nem olcsó de hát manapság mi az... És viszonylag sokáig elég! Ha kell tudok linket küldeni ahonnan meg tudod rendelni!
    előzmény:
    Rozsa123 (1)
    2012-08-01  12:46

Címlap

top