Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nyomor széle

inmélius
Létrehozva: 2012. augusztus 1. 09:06

Kedves Fórumozók!

 

Létezik egy alapítvány, amely Berettyóújfalu és környéke halmozottan hátrányos gyerekein - igen, főleg cigány gyermekeken, de bőrszíntől, nemtől, vallástól függetlenül a HHH gyermekeken segít.

 

Az alapítvány nem nyert el egy pályázatot a sok közül, amely az állami normatíva mellett fedezte azoknak a térítési díját, akik nem tudtak fizetni a foglalkozásokért. Részvételük az integráció szempontjából hasznos és elengedhetetlen az eddig elért eredmények szempontjából - ennek hiányában kb. félszáz gyermek esik ki a rendszerükből.

 

Havonta 1500 forintól van szó egy évig.

 

Én segítem őket, úgy döntöttem - elindult valami, ami pozitívumot hoz a jövő nemzedék szempontjából. A felnőttekkel nem, de a gyermekekkel lehet valamit kezdeni. Kár félbehagyni.

 

Tájékozódás:

 

- az alapítvány felhívása

- nyomor széle blog

 

Remélem, semmilyen moderációt nem sért a topic.

  1. 2012. augusztus 3. 17:5754.

    Tökéletesen egyetértek veled. Ez az igazság.

    Mo.-on különböző ideológiákat gyártva mindig az alját igyekszünk felnyomni,aki pedig még a szint felett van,azt lenyomni.

     

    Azt sem hiszem,hogy a különböző alapítványokba és egyéb helyekre összeszedett pénz oda kerül ahova szánják az adakozók.

    Ahol felelőtlen,tradicionálisa tanulatlan,alkesz,munkakerülő a szülő,ott aligha lehet "felzárkóztatni" a gyerekeiket. Még akkor sem,ha vannak egyedi esetek,amelyeket óriási hangon tálal a media. Max. annyit érünk el,hogy majd a kölök azt mondja ha megkérdezik,hogy mi szeretne lenni,ha felnő. Természetesen "segíjes".

    Hisz azt látja,hogy munka nélkül is pénzhez,ellátáshoz lehet jutni.

     

    Minden tiszteletem azoknak akik azt hiszik,hogy ily'módon megoldható a segítség,de szerintem ez olyan,mintha szitába öntenék a vizet.

    Megoldás? Szociális háló,de nem a tisztességes réteg rovására!

     

     

     

    előzmény:
    cabron (44)
    2012-08-03  11:43
  2. Torolt_felhasznalo_958681
    Torolt_felhasznalo_958681
    2012. augusztus 3. 13:3453.
    előzmény:
    Amarynda (52)
    2012-08-03  13:32
  3. 2012. augusztus 3. 13:3252.
    nyalja ki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_958681 (51)
    2012-08-03  13:30

Címlap

top