Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazugság, de miért???

Torolt_felhasznalo_494795
Torolt_felhasznalo_494795
Létrehozva: 2012. augusztus 1. 01:44

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A páromat hazugságon fogtam. Ti mit tennétek az én helyembe?

  1. 2012. augusztus 2. 11:45101.

    szia . Sokat vállaltál , vállaltatok. Te erősen spórolsz , még magadtólis megvonod a dolgokat.

    Most képzeld el, ő ment volna  de az pénzbe kerül,,,, igaz te engedted, de akkor is ,, lelki furdalása van mert ugy érzi igy nem spóroltok. 

    Naezért nem mondta el . 

    Örülj neki , nem nővel ment, mert az sokkal sokkal rosszabbul esett volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (97)
    2012-08-02  10:34
  2. Torolt_felhasznalo_494795
    Torolt_felhasznalo_494795
    2012. augusztus 2. 11:41100.
    Teljesen igazad van! Ő egy ilyen ember, vele nem lehet veszekedni. És sajna soha nem fog megváltozni, de most az egyszer bocsánatot is tudott kérni....eddig soha!!!
    előzmény:
    -1- (99)
    2012-08-02  11:13
  3. -1-
    -1-
    2012. augusztus 2. 11:1399.

    A párod nagy valószínűséggel ilyen, és ha így van, akkor elég csekély az esély arra, hogy megváltozzon. Vannak ilyen emberek, akik azt gondolják, hogy így jobb mindenkinek.

    A szeretetbe ha ez belefér, akkor az egy igazi szeretet.

    Azért a most leírtak alapján nem gondolom, hogy ő egy hazug ember, hanem azt gondolom, hogy neki ilyen a megoldási készsége a problémára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (97)
    2012-08-02  10:34
  4. 2012. augusztus 2. 11:0298.

    Nem konnyu Neked egyedul helytallnod itt. De neki meg nem konnyu egyedul kinnt lennie,es plane,7vegen (gondolom anyagi megfontolasok miatt)hazajonni nem tud,hogy veletek lehessen,viszont ha szorakozassal akarna agyonutni az idot,avval mege rezteted vele,hogy az nem helyenvalo. szerintem akik mindig is igy kuloneltek,azoknak mar reg latniuk kene,mind2 oldalrol,hogy a gyeplot sokkal lazabbra kell ilyenkor fogni.

    nekem exferjem sokat dolgozott kulfoldon,es volt,hogy 7vegen is ott voltnde a programjaira sosem kerte aldasomat,mint ahogy en sem az enyemre. Volt,hogy en elmentem a szomszed baratnommel moziba,o meg elment horgaszni az ottani haverokkal,es utana telefonon ezt lebeszeltuk,hogy kinek milyen volt a 7vegeje,de azt sem percrol-percre. Biztunk egymasba,tudatalatt is,hiszen meg sem fordult egyikunk fejebe sem,hogy a masik most epp atver,vagy csal-es volt,hogy egyikunk nem valaszolt egybol a masik sms-ere,vagy telefonjara,de ettol a amsik meg nem panikolt meg szemrehanyt-mint irtam,nem is volt miert,mi nem is gondoltunk arra,hogy engedely kene arra a masik feltol ezer-tobbezer km tavolsagokbol,hogy hogyan toltjuk a szabadidionket.

    felelossegteljes apa lehet az az illeto,aki kepes heteket kulfoldon gurcolni a csaladja jobb helyzetert. de azert az ilyennek is jarjon mar kikapcsolodas meg felhotlen szorakozas!

    Igen,Neked is jarna, de ez mar masik tema,hogy Te,nem? O azert ne mehessen,merthogy Te sem mehetsz soha? Inkabb meg kene szerveznetek,hogy te is mehess olykor. Az nemcsak az o hibaja,ha tulvallaltad magad,es tul sokmindent kell intezned egyedul! kell,hogy talalj penzt es alkalmat eyeni szabadsagodra-bebiszitter par orarar,mig moziba mesz vagy sutikezni baratnokkel gyerek nelkul...na ilyeneket Neked kell megteremtened onmagadnak,levenni vegre a martir-szerepet a valladrol es belatni,hogy sokkal szabadabb emberek is lehetnetek,es ezaltal sokkal boldogabbak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (90)
    2012-08-01  17:11
  5. Torolt_felhasznalo_494795
    Torolt_felhasznalo_494795
    2012. augusztus 2. 10:3497.

    Mindketten dolgozunk rendesen ő kint, én itthon. Ő, hogy kint dolgozik az nem átmenetei állapot, mert mikor megismerkdetünk is kint dolgozott, de semmit nem tudott félre rakni csak a mának élt....mióta velem van jutott egyről a kettőre, de ő maga megmondta neki kell egy ilyen ember aki segíti,terelgeti útját, mert ő ilyen tipus. Mióta együtt vagyunk az én tehermentes életemet egy gyerekkel feldobtam egy nagyon sok milliós teherrel megáldott életért és még szültem is neki egy gyereket, mert szerettünk volna egy közös babát is. Megszületett a kislányunk, felépítettünk egy számunkra csodaszép családi házat úgy, hogy mivel ő kint van 4 hetet is csak egy hetet itthon, ezért szinte minden az én nyakamba volt és ezt végig csináltam 2 gyerekkel ahol a kicsi még csak egy éves. Segítség semmi, nagyszülök messze. Én, hogy itthon vagyok az nem azt jelenti, hogy semmit nem csinálok, mert kb 5 hónap alatt eladtam egy lakást, intéztem a hitelt és felhúzták nekünk egy házat. Igaz az anyagi hátteret, hogy tudjuk fizetni a csekkeket nagyrészt ő adja bele, de úgy, hogy én itthon vagyok annyit kapok szerencsére, hogy másnak ez a családi fizetése. Tehát azt is lehetne mondani, hogy boldogok vagyunk, mert valamilyen szinten tudom, hogy azok vagyunk csak én is vágyodok egy kis törödésre, kikapcsolodásra. Nem nagy kérés ez szerintem.

     

    Tegnap este felhívott....teljesen úgy beszélt mintha mi sem történt volna. Ő nem akar veszekedni, szeretni akar minket és tudja, hogy hibázott, hogy nem mondta el. Én nem egyszer már elmondtam neki, hogy ha ilyen van miért nem tudja elmondani? Mondja el beszéljük meg vagy csak meghallgatom és ennyi, de amikor az ember csak azt érzi, hogy valami nem kerek akkor mire gondol.....és ha meh beigazolodik akkor meg csak less.....Én az a tipusú nő vagyok aki nem szereti, ha átvágják a palánkon. Persze ez nem nagy ügy, de akkor is szerintem sokkal jobb lett volna ha elmondja, hogy elmegy végül még is csak és kész. 

     

    Talán kicsit megnyugodtam.....talán, de számomra akkor is megváltozott valami és ezt prbálom magamba tartani remélem sikerrel!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577140 (92)
    2012-08-02  05:03
  6. 2012. augusztus 2. 10:0296.
    Nem nagyon kell vigyázni..., hanem nem kell rajtalenni ilyen hülye oldalakon. És akkor nem kell vigyázni. :)
    előzmény:
    ÁgicaT (25)
    2012-08-01  06:44
  7. 2012. augusztus 2. 08:4595.

    Ez az a helyzet, amikor kíméletből elhallgatta előled, hogy mégis elment a meccsre.Ennél nagyobb bűne sose legyen.Ha okos vagy, soha nem fogod ezt hánytorgatni, elvégre nem másik nővel randizott, csak ki akart kapcsolódni, jól érezni magát egy kicsit.Amit meg is érdemel egy dolgozó ember.

    Én a helyedben inkább magamba néznék, nem vagyok-e túl szigorú, hogy titkolózni kell előttem.

    A gúzsba kötést nagyon kevesen bírják hosszú távon, figyelj erre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (2)
    2012-08-01  01:55
  8. 2012. augusztus 2. 08:3294.
    bocska, ezt persze az illetékesnek szánom. :))
    előzmény:
    enci001 (93)
    2012-08-02  08:31
  9. 2012. augusztus 2. 08:3193.
    Együtt kellene megszervezni a párkapcsolatot. Önző férj és mártír nő kapcsolatból semmi jó nem terem. Csak sértődés. Együtt kéne próbálni élni, abban kis időben legalább, amikor itthon van. Ha nem akar csak haverozni, azt ki kell nevelni gyengéden belőle, az óvodában is többet kell a többiekre figyelni. Te meg vedd elő magad hátulról, mert az olyan felajánlása életednek és vérednek, ami fáraszt, amire semmi poz. dolog nem jön, csak kiszolgálószemélyzetnek érzed tőle magad: éreztesd hogy egy súlycsoportban vagytok, nincs a házasságban fontos ember és cselédség, hanem mindenki egyenrangú családtag. Akkor érzed majd nőnek magad, ha a feleség , a nő szerepet is felvállalod, nem csak az otthon főző mosó takarító gépszerepet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577140 (92)
    2012-08-02  05:03
  10. Torolt_felhasznalo_577140
    Torolt_felhasznalo_577140
    2012. augusztus 2. 05:0392.

    Kedves Bánatosnő ! Most , hogy több  tényt olvastam problémádról , másképp- látom helyzeted.Túlvállaltátok magatokat a kölcsönnel, azt próbáljátok így megoldani. Valószínűleg családi segítségre nem, számíthatsz.Átmeneti időre szól a különélés, és a Te otthoni bezártságod, Ez, ha kellően fegyelmezetten végzitek , elmúlik. Ne Magad sajnáld, hiszen mindkettőtöknek nehéz. Férjed külföldön gürizik, Te otthon . De van célja és értelme mindennek.Vannak itthon olyan jószándékú  emberek, akik nálatok nehezebb helyzetben vannak . A mi korosztályunk a mindennapi megélhetésért küzdött. Albérletben laktunk, minőségi éhezés volt a részünk, kevés perspektívával.Sorban álltunk a húsért, vártunk éveket a lakásra , majd a kocsira. Nem volt  remény sem a külföldi munkára . Nektek már könnyebb , de nehezebb is , mert nem tanultátok felbecsülni lehetőségeiteket. a fontos most az, hogy ne bánatos legyél, hanem kedves a férjedhez , őszintén beszéljétek meg igényiteket. könnyebb a teher, ha ketten viszik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (91)
    2012-08-01  17:19
  11. Torolt_felhasznalo_494795
    Torolt_felhasznalo_494795
    2012. augusztus 1. 17:1991.
    Igen hiányzik az, hogy néha én is eljussak valahova és ne csak a gyerekek körül forogjon minden és a párom körül ha haza jön. Engem ki szolgál ki? Ki segít nekem? Soha nem tudok eljutni sehova, de ha el is mennék akkor azt kapom meg tőle, hogy pont akkor akarok elmenni mikor ő itthon van? De ha az összes ismerősömnek akkor jó akkor én aki itthon vagyok pont azt mondjam, hogy nekem nem jó. Ha egy kicsit is önző akarok lenni magamhoz már is kapom szóba a beszólásokat.
    előzmény:
    hus (89)
    2012-08-01  16:50
  12. Torolt_felhasznalo_494795
    Torolt_felhasznalo_494795
    2012. augusztus 1. 17:1190.

    Igen itt más is van sajnos. Mert ez nem az első esett, hogy eltünt egy egész napra és semmit nem lehetett tudni róla....én úgy érzem egy felelősség teljes apa ilyet nem tesz.

     

    Az sms-re visszatérve. 

    Én azt írtam neki, hogy nem vagyok megnyugodva sajnos és nem tudom mi tévő legyek...

     

    Erre ő ......Ha ott lennék most akkor így és ezt meg az csinálnám veled (sex)

     

     

    Na nekem ez már sok basszus...nem ezt vártam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325436 (82)
    2012-08-01  16:31
  13. hus
    hus
    2012. augusztus 1. 16:5089.

    Erre irtam neked.

     


    edelina2012-08-01 05:3513.Először tisztázd mit hazudott és miért. Napota többször nem mond igazat az emberek  közel 100%-a . Ez még nem jelent feltétlenül hazudozást . Lehet füllentés, amikor nem látja tisztán a helyzetete, vagy önmagát szebbnek akarja feltüntetni. Lényeges, kettőtök helyzetét kapcsolatát illető dologban nem mondott igazat ? Árt ez kettőtök viszonyának ?

    előzmény: Bánatosnő (1)2012-08-01  01:44 "

     

     

    Ontsunk tiszta vizet a poharba. Nekem az a szo eloszor is, hogy hazudik, nagyon szornyu.

     

    Mindegy, hogyan nevezi barki is, nem mondta meg az igazat. Miert? 

    Most itt errol a parrol van szo, senki masrol, nem kell magadat belevonni, mivel abban sem volt amire valaszoltam neked.

     

    De most oszinten!  65 penzert igy kiborulni! 

    En pedig, ha magambol indulok ki, akkor nem kenyszeritem a ferjem arra, hogy ne mondja meg az igazat. Tudod miert irom, ugye?

    Na ez az ami hianyzik kettojukben. 

    Megmielott megszolnam az anyukat is, mert tudom milyen lehet neki otthon a ket picivel, a ferj tvol, meg akkor is, ha nincsenek megeskudve, neki viszont segitsege sincs. Ahogy itt irta.

     

    Mindkettonek jar a  kikapcsolodas.  Teljesen mindegy, hogy mennyi a kolconuk. mert azt ketten vettek fe, pk vallaltak. Valamit valamiert. De mindenek elott a kikapcsolodas is jar mindkettonek, mert kulonben a fene megeszi az osszetartozast. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577140 (78)
    2012-08-01  16:26
  14. -1-
    -1-
    2012. augusztus 1. 16:4488.

    Majd ha jön Semi, akkor játsszátok le.

     

    Ugyanakkor van az a helyzet, amit úgy ítélek meg, hogy az nekem rendben van-e vagy nem. Nos, ennek nincs semmilyen negatív felhangja, hiszen a döntésem irányítom valami felé a saját helyzetemet illetően.

    előzmény:
    szárnyasló (86)
    2012-08-01  16:40
  15. Torolt_felhasznalo_577140
    Torolt_felhasznalo_577140
    2012. augusztus 1. 16:4287.

    Lehet, hogy nem azért titkolta el a férj, mert felesége sárkány, hanem azért , mert  szégyellte magát, hogy nem tudta életük fontossági sorrendjét betartani.

    Látszik, hogy nem élsz házasságban , mert akkor tudnád, hogy a szövetségesek együtt vállalják az örömet , nehézségeket.   Én meg azt mondom, hogy egy ilyen pasi nem lenne az unokáim nagyapja, mert régen elzavartam volna . Ha így gondolkodsz nem éred meg , hogy büszke lehet egyetemista unokáidra !

    előzmény:
    payaboy (45)
    2012-08-01  10:19
  16. 2012. augusztus 1. 16:4086.

    Ítélet akármilyen módon kiegészítve és ragozva negatív szó. (van egy könyv, boldogságra ítélve-de ez éppen a torz jelentést jelzi)

    Ha odaítél neked egy kocsit, az ítélet ugyanakkor mástól elveszi. 

    Úgy ítélem meg-ez sem egy kedves kijelentés. Inkább tudálékos, okoskodó...nem? (nők mindig dupla 8-asokkal értelmeznek majdnem mindent:))

    előzmény:
    -1- (77)
    2012-08-01  16:19
  17. hus
    hus
    2012. augusztus 1. 16:3785.

    Hat valaszold neki vissza, hogy szereted!

     

    A fenebe is!  vagy varj 5 hetig!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (75)
    2012-08-01  16:04
  18. Torolt_felhasznalo_577140
    Torolt_felhasznalo_577140
    2012. augusztus 1. 16:3584.
    No ezért ne légy bánatos, beszéld meg vele . Eddig lőttem a sötétbe, mert nem olvastam el a 2. hozzászólásodat. Spóroljátok össze ezt az összeget együtt, akkor elszégyelli magát. Biztosan azért megy ki, mert ott jobban keres. Mondd meg neki, hogy együtt vállaltátok az életet, örömeit kötelezettségeit. Miért nem szólt, hogy ez ennyire érdekli , átcsoportosítottátok volna kiadásaitokat. Mi a házasságunk elején hónap végére eladósodtunk 20-30 forintot kellett kölcsön kérnem , aztán jobban megfogtuk, és csak szalonnát, töpörtyűt krumplit ettünk, Lekváros kenyeret, tejet. Így ment addig, amig nem dolgoztam  Kibírtuk !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (2)
    2012-08-01  01:55
  19. 2012. augusztus 1. 16:3483.
    Engedj fel, Jégkirálynő! Szeret a férjed, megmondja...mit mondj rá?? EZT! Szeretlek, kívánlak, bánt hogy bántottalak, várlak ésatöbbi. (részleteket is írhatsz, de azt nyilván nem írhatom le neked)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (72)
    2012-08-01  15:56
  20. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2012. augusztus 1. 16:3182.

    Én úgy gondolom, nem is ez az eset akasztott ki téged ennyire.Csak ez a mostani eset rárakott még egy lapáttal.A háttérben vannak még problémák a kapcsolatotokban.Nem így van?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (75)
    2012-08-01  16:04
  21. 2012. augusztus 1. 16:3081.
    Igazából a férjed fél tőled. Azért hazudik, mert tapasztalta már, mivel jár, ha őszinte, de te nem értesz egyet vele. Inkább hazudik. Engedj a pórázán, mert minél rövidebbre húzod, annál hamarabb elszakad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (42)
    2012-08-01  09:35
  22. -1-
    -1-
    2012. augusztus 1. 16:2680.

    Az természetes, hogy nem akarod ezt sms-ben megbeszélni.

     

    De mi a gond, hogy nem tudsz megnyugodni? Ez már nem róla szól, hanem rólad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (75)
    2012-08-01  16:04
  23. 2012. augusztus 1. 16:2679.

    Szerintem is jót ír Enikő.

    Nem szabad áldozatként leélni az életedet. Te is élvezd. Különben boldogtalan leszel, mindig úgy érezheted, hogy te csak másért mindent, és máris mártíromság lesz belőle. Pedig más szemszögből nézve boldog nő is lehetnél. És csak egy kiegyensúlyozott boldog nő tud igazi örömöt hozni a mások életébe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (68)
    2012-08-01  15:05
  24. Torolt_felhasznalo_577140
    Torolt_felhasznalo_577140
    2012. augusztus 1. 16:2678.

    Nem olvastad figyelemmel amit írtam. Először is nem hazugságot írtam.. Másodszor , ha valaki nem mond meg valamit, az nem hazugság. Lgealábbis férjem ezt mondja több mint 45 éve. Mikor összaházasodtunk nagyon szegények voltunk , (1 kezdő diplomás fizetés és egy ösztöndíj )

    de pénz miatt nem volt soha veszekedés . Vita  lehet, de azóta is fizetésünket  egy dobozba tettük, az vett ki belőle , akin ek szüksége volt rá- Most is bankszámlánk  mindkettőnk számára  minden helyen egyformán hozzáférhető. Pénz miatt nem érdemes veszekedni, Ezt most , mint nyugdíjas is állítom 

    előzmény:
    hus (15)
    2012-08-01  06:18
  25. -1-
    -1-
    2012. augusztus 1. 16:1977.

    Ha nem értem meg a topikindítót, akkor megkérdezem, amit nem értek.

    Miért kellene a topikindítónak megértenie azt, hogy amit leírt, abból ítélkeznek?

     

    Az, hogy a helyzetet ítéli meg valaki, vagy elítéli a topikindítót azért ott van különbség.

    Tehát ilyen értelemben az ítélet igenis negatív töltetű. 

    előzmény:
    semiramis (69)
    2012-08-01  15:16

Címlap

top