Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért van annyi válás?

Torolt_felhasznalo_412193
Torolt_felhasznalo_412193
Létrehozva: 2012. július 30. 05:26

Azért, mert életünk legnagyobb üzletét kábitószeres befolyásoltság mellett kötjük meg.

Persze a langyos vizet találtam fel, mert erről rengeteget irtak és cikkeztek, de egyes topicok azt tükrözik, hogy még mindig nagyon sokan nincsenek ezzel tisztában /Pl. Bátor voltam, vagy hülye c. topic/

Életünk legnagyobb üzlete, mert ruhát pár évre, kocsot tiz évre, de élet-, vagy házastársat egész további életünkre választunk. Üzlet, mert a kapcsolatba bizonyos feltételekkel megyünk, ráadásul ezek folyamatosan változnak./Egy kapcsolat fennmaradásáért folyamatosan dolgozni kell! irja egy másik topic. /És persze úgy, hogy a befektetett energia jó hatásfokkal - nyereséggel - térüljön meg. Ez üzletiesen hangzik, de a válások oka mindig az, hogy egyik vagy másik fél - esetleg mindkettő - folyamatosan úgy érzi, hogy csak a frusztráció, a kiszolgáltatottság, tehát a negativ dolgok száma nő.

A kapcsolatot menetközben kell alakitani, miközben az élethelyzetek változnak. Sokváltozós, nehéz dolog ez, és a tűrőképességünk nem végtelen, annak is vannak határai. Ezért én nem vagyok hive a házasságkötésnek sem, mert olyan távra mondunk "igent", aminek a végét még megbecsülni sem tudjuk.

Mikor én husz éve elváltam, néztem a terhes kismama birónő arcát, - aki természetesen a  kétgyermekes feleségem javára döntött sok kérdésben - arra gondoltam, hogy saját hibámból kerültem ebbe a helyzetbe. Kimondtam anna idején az igent, bár fogalmam sem volt, hogy mit vállalok. És most: itt állok, kiszolgáltatottan a BIRÓ előtt, aki nem egészen igazságosan itél, miközben semmiféle jogi értelemben vett bűnt nem követtem el.

Tudomásul vettem, de megfogadtam: többé nem kötök házasságot. Ha együtt élünk - azóta is együtt élünk - akkor a körülményeket igyekszünk megfelelően alakitani, de nem a jog eszközeivel.

Tehát: valahogy ezért. Rögziteni egy pályát, melynél az út elejét látjuk csak, ráadásul "részegen" a szerelemtől... szép dolog, de számomra kissé könnyelmüségnek tünik.

  1. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. július 31. 12:5676.

    Nem Katka... Nem gondolok semmit: Azt gondolom, hogy szavazok az embereknek annyi bizalmat, hogy meg tudják oldani a problémáikat végül... ki lefogy, ki elhagy, befejez egy kapcsolatot, ki boldogan él... 

    Mindenkinek az életébe nem láthatsz bele, ahogy én sem...bár bevallom én nem is akarok..de ha valaki megkeres és mesél, akkor sem azt mondanám, hogy szar az élete, csak van amit meg kell oldani, és amit ha meglehet, akkor boldogok még akkor is, ha éppen most felhő an a fejük felett...

    A példa amit bedobtál...hát ott nyilván nem kellene összeházasodni...a srácnak koccolnia kéne, mert ot nem arról szól már régen.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (72)
    2012-07-31  08:45
  2. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. július 31. 12:4675.

    Én nsem vonom kétségbe, hogy körülötted mindenki rosszul él, vagy Te úgy látod....  

     

    Nézd vannak a kapcsolatokban lentek és fentek is...ha éppen a lenteket mesélik el Neked, az nem azt jelenti, hogy mindig lent vannak...

    Példa: Én is voltam már rossz passzban egy körmösnél, és kijött belőlem egy kis szarság, amiből azt derítette ki, hogy nagyon szar életem van és boldogtalan vagyok...ráment, hogy segít nekem én pedig a döbbenettől majd leestem a székemről...  Szegénykém a maga szerencsétlen életét látta bele gyorsan az enyémbe és ha már a magáén nem tudott, úgy érezte az enyémen még tud segíteni...!

    Ennyire nem gázok a házasságok, ahogy lefested....! Csak ennyit akartam mondani és minden szarságával együtt sem! Nem vontam kétségbe hogy házasság párti vagy csak azt mondtam a kettő nagyon üti egymást... ha valami 80%-ban rossz és ezt tudjuk is "biztosan"  olyan mellett miért is kardoskodnék? Persze lehet, hiszen tartozhatunk a 20%-ba, de az már szinte lottózás...!  

    Sokan hajlamosak arra is, hogy az Ő kapcsolatuk tökéletes a másoké csak más, azt már rossznak is hiszik...

    Miért is ne lehetnének a társkeresőkön, vagy szexpartner keresőkön, akár egyetértésben is olyan házasok, akik már évtizedek óta együtt vannak és egy kis másra vágynak, vagy csak szeretnének kipróbálni valami mást... 

    Vagy tökmindegy, hogy miért, ha ők így egyeznek meg, de mindez mellett a család szent és sérthetetlen...?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (69)
    2012-07-31  08:17
  3. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. július 31. 09:1274.

    Nekem meg elmeséli, hogy a kimondottan vékony lányok vonzzák, de a párja felszedett vagy 15 kg-ot és neki így szeretet ide , vagy oda, az úszógumik miatt  egyszerűen elmegy a kedve az egésztől..

     

    de szeretnem latni ezt a 34 evest amikor majd sorhasa lesz. Milyen teoriai leszenek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (72)
    2012-07-31  08:45
  4. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. július 31. 08:4973.
    Elnézést az olvasóktól az összeírásokért, betű cserékért, gyorsan írtam és  nem olvastam át utólag, csak most a legvégén....
  5. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. július 31. 08:4572.

    A hszed elejére még egy történet...igaz, épp folyamatában látok bele...

     

    Pasi...34 éves, szóval nem épp zöldfülű...Most nősül pár hét múlva...Együtt élnek 5 kerek éve és hát piszkosul összeillenek mindenben...de már nem áll fel a csajtól....nagyon nem !!!

    Ráfogja minden félére, fáradtság, túlhajszoltság, minden féle lelki izére...stb...otthon ezt mondja, hogy ne bántsa meg a jövendő belijét..

     

    Nekem meg elmeséli, hogy a kimondottan vékony lányok vonzzák, de a párja felszedett vagy 15 kg-ot és neki így szeretet ide , vagy oda, az úszógumik miatt  egyszerűen elmegy a kedve az egésztől..

     

    Szerintetek ebből mi lesz később????

     

    Ja és cuki  amúgy a pasi, mert próbálja a maga módján sértés nélkül jelezni..Azaz dícséri ha tornázik, ha láthatóan épp eltűnik egy a hurkák közül, de ez úgy tűnik nem elég, mert a lány nem érzi ebből, hogy ő az aki nem megfelelő...Talán el kellene mondani az igazat kendőzetlenül ? Én ezt tenném ebben az esetben. Lehet, hogy akkor épp arculcsapás, de inkább, mint hogy megmaradjon , vagy épp fokozódjon a vágy nélküliség..

     

    Na most akkor jó az ha valaki nem szerelemből, abszolút tiszta fejjel köt elvileg életre szóló köteléket ????

     

     

     

     

    Evija ...   ha ismered őket , akkor ugye ebbe a részébe egyértelműen nem látsz bele és egy boldog, összeillő házasulandó párnak látod őket  .....

    előzmény:
    rockcica (68)
    2012-07-31  08:15
  6. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. július 31. 08:2971.

    Épp most mesélte egy 23 éves lány, hogy életében most fordult elő először, hogy egy pasinak nem áll mint a cövek egyfolytában az első előtt sem.....elhiszem neki, hogy ilyen még nem volt, mivel én semvoltam még olyan pasival eddig.. Ő azt mondja, hogy így hiába stimmel minden egyéb, nem lesz belőle kapcsolat, mert őt frusztrálja....és igen , igazat adok neki...Ő tudja, hogy neki ez nem való, viszont lesz olyan nő akinek a pasi így is teljes értékű társ lesz...Na erről beszélek...Tudni kell mit akarunk.Nem kell azt hinni, hogy ez majd megoldódik, mert nem fog.Ha valaki pasi létére érzékeny annyira lelkileg, hogy mondjuk egy autóban nem tud teljesen ellazulni csak attól, hogy nem ágybanvan, párnák között, az továbbra sem lesz egy lazaösztönlény...és ez nem mindenkinek való társnak....

    Megjegyzem az én férjem a mai napig bármikor, bárhol...és nekem pont ez jön be...A fenti pasit nem tudnám kívánni, de ismétlem van akinek meg a falhoz cspós stílus a vágyölő, a lényeg, hogy tisztában legyünk azzal, hogy alapvető tulajdonságokat, ösztönöket nem tududnk majd orvosolni...Ezzel kell majd együtt élni adott esetben..

     

    Rád visszatérve

     

    Eszerint jól választottál..akarva, vagy akaratlanul is pont olyat fogtál ki, aki vonzó tud maradni számodra...de persze 3 év csak minimális támpont ebben...

    előzmény:
    rockcica (68)
    2012-07-31  08:15
  7. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. július 31. 08:2070.

    . Kimondtam anna idején az igent, bár fogalmam sem volt, hogy mit vállalok.

     

     Latod ez volt a baj. Az ember elobb merlegel es utana dont arrol hogy birom e ezt vallalni.

     

    Tudomásul vettem, de megfogadtam: többé nem kötök házasságot. Ha együtt élünk - azóta is együtt élünk - akkor a körülményeket igyekszünk megfelelően alakitani, de nem a jog eszközeivel.

     

    maganugy egy fajta magyarazkodas 

     

    Tehát: valahogy ezért. Rögziteni egy pályát, melynél az út elejét látjuk csak, ráadásul "részegen" a szerelemtől... szép dolog, de számomra kissé könnyelmüségnek tünik.

     

    En netkommunikacios tarsam mondta nem egyszer Professzorukto hallottak nem egyszer .

    Penisz felall esz megall . ilyenkor egetrengeto sorsot

    megfatarozo helyzetekrol

    nem dont az ember 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2012-07-30  05:26
  8. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. július 31. 08:1769.

    Hát...sajnos én ezt látom és másoktól szintén ezt hallom...Tudod, hogy hányan vannak fenn házasként társkeresőkön??  Nem , nem tudod, mert akkor nem mondanád az ellenkezőjét annak amit én. Hozzám mindez jobban lecsapódik.... Nevezd munkahelyi ártalomnak... Egy baráti , vagy felszínesebb kapcsolatban ezzel nem dicsekednek el a pasik, és a nők sem neked fogják a fentiekből adódó kudarcaikat elmesélni, max a nagyon jó barátnő....

     

    Nálam más a közeg, alkalmas a kitárulkozásra, mind testileg, mind lelkileg...

    Úgyhogy ezt a részét én nem is nagyon szeretném itt megbeszélni, de tény, hogy nem csak úgy beszélek, hogy a szám járjon ....Nem az én ítéletemen múlik, hanem az adott ember boldogtalanságán...Persze ráfoghatnám, mint most Te, hogy attól még boldog, csak hát ha ő maga meséli , hogy nem , akkor butaság lenne.

     

    ....és miért ne lehetnék én ettől még házasságpárti ?- talán nem olvastál el rendesen, vagy még korán van....

     

    Nem a házasság intézményével van a baj, hanem az egyes emberek alkalmatlanságával, vagy párválasztási csődjével...Lehet, hogy mással menne, csak épp annak a kettőnek együtt nem...

     

     ...és hát ha nem mondhatunk ilyen számokat, akkor oda vissza nem tehetjük....akkor meg minek tépjük itt a szánk...?

    Amúgy meg szólás szabadaság van, mindenki a maga tapasztalataiból indul ki, én nem vonom kétségbe, hogy körülötted mindenki jól él, vagy Te úgy látod....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (66)
    2012-07-31  07:40
  9. 2012. július 31. 08:1568.
    "

    Szerintem mindennek az alapja már megint csak a szexualitás különbözősége...

    Be kellene végre látni. hogy a legtöbb nő libidója igen csak megcsappan, ahogy biztos talajt érez a lába alatt....és nem titok miért.....-mert soha sem volt olyan szinten , mint amíg szerelmes és a lángolás elmúltával már ismét visszaáll az eredeti igényekre...Ami egészen más, mint a pasiknál. Tudni illik a nők nagyon nagy hányada személyfüggően kívánja a szexet, nincs bennük az az elemi ösztönös vágyakozás, ami a férfiakat jellemzi.. Ezért azán ha jön a megszokás, mert az mindig jön, akkor erősen lanyhul a szeretett férfi utáni vágyakozás is, mert az ösztön itt nem erős mozgató rugó, míg a férj ugye tipikusan egyfolytában vágyakozik továbbra is, függetlenül attól, hogy már nem fut át rajta a borzongás, ha a másikra néz....és még sorolhatnám.."

     

     

    Hát nem tudom. Most vagy én vagyok más mint nőpajtijaim,de evvel az állítással nem értek egyet. Mi három éve vagyunk együtt a férjemmel, és ugyanúgy kívánom, mint az első pillanatban ,ha már két nap eltelik, hogy nem szexelünk,kezd járni az agyam, hogy vajon miért nem...Én inkább azt veszem észre, hogy a pasik lustulnak el, ha már tuti nekik a nő, akkor már nincs az a mindent elsöprő lángolásuk, az hogy mondjuk az előszobába belép a nő és lerángatja a ruháját stb..vagy az ha a nő ránéz, és feláll a f...ka.Az előző kapcsolatomban ami tinikoromtól tartott három évvel ezelőttig , nálam szinte az utólsó percig megvolt a vágy, de az exem önző módon csak a saját kielégülésével foglalkozott, ezért utána persze hogy elment az én kedvem is.

    A többi mondandóddal viszont teljesen egyetértek, nekem is ugyanez a véleményem. És az indító kérdésre a válaszok, hogy miért van annyi válás: Megcsappant nemi vágy

    az egyik fél irányítani akarja a másikat

    az egyik fél alkoholizmusa, függősége valamitől

    az egyik fél hűtlenkedése

    jelentős véleménykülönbségek.

    Ezt pontosan azzal lehet kiküszöbölni, ha csak olyannal házasodik össze az ember akivel már legalább fél éve együt él, akkor már nem nagyon érheti meglepetés.És akivel az elejétől fogva megvan az összhang, és nincsenek tabutémák, szőnyeg alá sepert problémák,szerintem legalábbis.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (67)
    2012-07-31  07:57
  10. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. július 31. 07:5767.

     

    Én még annyit hozzáfűznék....hogy nem az a baj, hogy szerelemből történik az elhatározás, bár igen, lehet hogy okos dolog várni mondjuk 2 évet, meg együtt élni még legalább egy évet, mielőtt az ember úgy dönt, hogy nagy valószínűséggel ő pont ezt akarja....

     

    Szerintem mindennek az alapja már megint csak a szexualitás különbözősége...

    Be kellene végre látni. hogy a legtöbb nő libidója igen csak megcsappan, ahogy biztos talajt érez a lába alatt....és nem titok miért.....-mert soha sem volt olyan szinten , mint amíg szerelmes és a lángolás elmúltával már ismét visszaáll az eredeti igényekre...Ami egészen más, mint a pasiknál. Tudni illik a nők nagyon nagy hányada személyfüggően kívánja a szexet, nincs bennük az az elemi ösztönös vágyakozás, ami a férfiakat jellemzi.. Ezért azán ha jön a megszokás, mert az mindig jön, akkor erősen lanyhul a szeretett férfi utáni vágyakozás is, mert az ösztön itt nem erős mozgató rugó, míg a férj ugye tipikusan egyfolytában vágyakozik továbbra is, függetlenül attól, hogy már nem fut át rajta a borzongás, ha a másikra néz....és még sorolhatnám..

     

    Tény, hogy elkönyveltük a pasikat manapság egyfajta szexgépeknek és ez így biztos nem igaz mindenkire, viszont aki mégis ilyen , annak istencsapása egy nehezen motiválható feleség és fordítva szintén..Nőben is van természetesen aki ösztönösen, az élvezet szintjén kívánja a testi örömöket és  a boldog házasság titka számomra az, ha két hasonló habitusú ember kerül össze. Persze emellett fontos az is, hogy a természetük különbözősége ne tegye tönkre a kapcsolat többi részét és ha mindez rendben, akkor ott nem okozhat gondot csupán az elköteleződés véleményem szerint.

     

    Egy biztos....Egy férfi és egy nő kapcsolata a kezdetekkor a nemiségen, a vágyakon, a testiségen alapszik...Nem értem, hogy ez időközben miért konvertálódik át sok esetben egyfajta gazdasági közösségé, csak azzá.... és hova és miért tűnik el közben az alap ami az egészet kellene, hogy tartsa ??? Jó alap nélkül nincs mire építeni és tetszik vagy sem az alap ez marad, csak van ahol van és van ahol elsikkad ..

     

    A gond az, hogy sokan már az elköteleződéskor érzik, hogy valami nem tökéletes a számukra, de félresöprik, mert ugye valaki azért kell, meg senki sem tökéletes, meg majd megoldódik...(tudnám mitől, ha már eddig sem sikerült megoldani !!!  )....és a pici rés szakadékká válhat az évek folyamán... Sokan nincsenek tisztában a saját igényeikkel sem, hogy számukra mitől, hogyan lehet boldog az együtt élés, ha meg valaki azt sem tudja mit akar, akkor hogyan figyelhetne rá már az elején? X év párkapcsolat után, legalább már azt tudod, hogy mi az amit biztosan nem akarsz, nem igaz ???  Az ember ebben ugyan olyan gyakorlatlan, mint bármi másban, viszont ebben is vannak ösztönösen tehetségesebbek, akiknek sikerül már az első is...vagy mert ráérzett, vagy mert mázlija volt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2012-07-30  05:26
  11. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. július 31. 07:4066.

    Én nem hiszem, hogy a házasságok 80% a rossz lenne... ilyet nem lehet mondani...sőőt... az elmondható, hogy kívülről nézve rossznak látjuk a másét vagy jobbnak, olykor sokkal jobbnak... és nem ez a lényeg, hogy hogyan ítéljük meg... hanem az, ahogyan az egyén megéli benne a magáét... bár az biztos, hogy sok házasságot megélhetnének jobban is...de aki rosszul él meg dolgokat az egy második, harmadik házasságát is ugyanolyan rosszul fog megélni...

    Szerintem a házasságok 80%-a jó...  

    De hogyan is lehetnénk házasság pártiak, ha a házasságok 80%-a tényleg rossz lenne...??  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (65)
    2012-07-31  07:27
  12. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. július 31. 07:2765.

    Így igaz, sőt a válás intézménye nem is létezett...Nem nézek most utána és nem akarok hülyeséget írni, de ez már az újkor találmánya lehet..

     

    Az valóban csak jó, hogy van választási lehetőség és én azt sem szorgalmaznám, hogy ha már kiválasztatott, akkor viselje az ember egy életen keresztül... Az igazi bünti lenne, mindenkinek csak egy élete van. Még így is sokan, a házasok legalább 80 %-a rossz kapcsolatban él a párjával és a java meg is marad ebben különböző okok miatt..

     

    Én nem is értem hogy lehet, ha a lélek belül le van törve, el van nyomva, sínylődik.......de hát mindenkinek más az élhetetlen, ezt már régen beláttam ....

     

    Summa summárum ....én házasságpárti vagyok a javából, de ugyan ennyire váláspárti is. Ha nem muszáj boldogtalanul élni akkor hülye aki mégis teszi...

    előzmény:
    HataMari (23)
    2012-07-30  10:01
  13. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. július 30. 22:2264.

    aki tisztában van a házasság súlyával, az nem szerelem miatt házasodik.

    a szerelemhez nem kell papír.

    a család egysegehez viszont nem árt márha jogulag biztonságos ehylzetet akar teremteni mindket fel.

     

    szívesen a hoszzászólásokat

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (63)
    2012-07-30  22:14
  14. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2012. július 30. 22:1463.

    Hölgyeim!

    Köszönöm a sok hozzászólást. Célom az volt, hogy megvilágitsam azok előtt, akiknek ez még nem egészen világos /"bátor voltam, vagy hüje?"/ hogy mekkora jelentőségú ez a kérdés. Itt nem mindig lehet - sőt ÁLTALÁBAN NEM LEHET - kisstilü, rövidtávú kompromisszumot kötni, mert hosszabb távon sokat veszithetünk.

    Én, 67 éves férfi létemre határozottan fenntartom a véleményemet: sajnos, igazam van. A házassági kapcsolatot a lehosszabb távra kötjük, és óriási többségben szerelmesen, tehát kábitószeres befolyásoltság alatt. EZ TÉNY. Semmi köze nincs ehhez annak, hogy én milyen hibát követtem el, felelőségteljesen döntöttem-e vagy nem, mások mennyire itélik erkölcstelennek, könnyelmünek, felelötlennek az én vagy a mások tetteit. Ahhoz sincs ennek sok köze, hogy ennek-annak milyen jól sikerült a házasság, stb.

    Aki részegen autót vezet, nem biztos, hogy balesetet okoz. DE FELELŐTLENÜL,SOKAT KOCKÁZTAT! Mi kénytelenek vagyunk - akik a boldogságot, elégedettséget...stb keressük, az adott helyzetben sokat kockáztatni a döntéssel. E döntés sulyára kivántam a figyelmet felhivni.

    Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat.

  15. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. július 30. 20:2662.
    Igen értelek... és igazad is van... Ezesetben nem a vérszerinti rokonokról beszélek, hanem a vérszerinti saját gyermekekről...azért az már csak számít...! Bár, az, hogy én beleszeressek másba...hát csak úgy, meghogy pakliba hagynám, az kizárt..az összes többi igaz, azzal nem tudunk mit tenni, ha megseik... 
    előzmény:
    feleselek (59)
    2012-07-30  19:57
  16. 2012. július 30. 20:2561.

    Úgy igazából meg a Feri bácsi az egy baromi jellemtelen fickó volt.

     

    Persze mennyivel könnyeb egy házat 2 nyugdíjból fenntratani, aztán ez a hölgy még öreg korában is gondoskodott róla és el is temettette.

     A gyerekeinek gondjuk nem volt az apjukra, a Matild mindent megoldott, ingyen.

     

    Ha nincs az élettárs, egy eltartási szerződés kellett volna, egy vadidegennel aki mindezt a házért cserébe teszi meg.

     

    Akkor most a gyerekek talán még a temetésre sem mentek volna el, mert nincs örökség.

    előzmény:
    LadyVadalma (54)
    2012-07-30  16:38
  17. 2012. július 30. 20:1660.

    Ha megnézed én danyzsuzsinak írtam azt a hsz-t!

     

    Neked is írtam, bár azokra, szerintem azért mert érzékeny pontra tapintottam nem válaszoltál.

     

    Ha valaki 20 évig együtt él valakivel, a 20 év alatt szerzett közös vagyon megosztásáról és ez idő alatt született gyermek(ek) elhelyezéséről ugyan nem a bíróság dönt? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (56)
    2012-07-30  18:50
  18. 2012. július 30. 19:5759.

    Szokták mondani azok akik elkövetik ezen nagy hibákat, hogy nem a vér számít csak a szeretet... jó vicc mi?

     

    Ezzel vitatkozom. Nekem nem számít a "vér", mármint ami a meglévő családomat illeti - kivéve anyukám. Sajnos a rokonságom nem valami összetartó, akikkel szorosabb volt a kapcsolatom, azok meghaltak már. Ettől függetlenül hűséges és ragaszkodó vagyok azokhoz, akiket a szívem választott, legyen az a kedvesem vagy akár a jóbarátaim. 

     

    A magam részéről házasságpárti vagyok, még akkor is, ha viselnem kell annak kockázatát, hogy egyszer elhagyhatnak, elválhatok, megözvegyülhetek vagy én szeretek bele valaki másba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (30)
    2012-07-30  10:45
  19. 2012. július 30. 18:5358.
    Na jó a másik 50%: jön a gyerek házasodjunk.
    előzmény:
    Zoethegenius (57)
    2012-07-30  18:51
  20. 2012. július 30. 18:5157.
    Sok esetben hallom és olvasom: szeretnék egy kisbabát. Ezért. Minden benne van. Részletezzem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2012-07-30  05:26
  21. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2012. július 30. 18:5056.
    Ez érdekes lenne. 67 éves férfi vagyok!
    előzmény:
    KN18 (46)
    2012-07-30  13:58
  22. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2012. július 30. 18:4255.
    Te vagy az első, aki ezt észrevette, és jól értelmezte. Gratulálok!
    előzmény:
    kitekata (22)
    2012-07-30  10:00
  23. 2012. július 30. 16:3854.
    Igen szomorú, mert 20 nem kis időde mivel nem voltak házasok így lehet,hogy szegény nénike földönfutó leszEz megelőzhető lett volna.
    előzmény:
    KN18 (53)
    2012-07-30  15:07
  24. 2012. július 30. 15:0753.

    Ez nagyon tanúságos.

     

    20 év és még be sem volt jelentkezve, mert a Feri bácsi nem akarta.

     

    Így sajnos bárki járhat. 

    előzmény:
    LadyVadalma (52)
    2012-07-30  14:48
  25. 2012. július 30. 14:4852.

    http://baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/husz-ev-munkajanak-int het-bucsut-a-neni-454155

     

    Amúgy talán ezért sem rossz az a fránya papír 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2012-07-30  05:26

Címlap

top